Nauja bausmė pedofilams Lenkijoje.

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
Buboninis Maras
naujokas
Posts: 66
Joined: 2009-08-15 12:56

2009-09-29 20:32

MaikUniversum wrote: panašiai VYTS :) Kaip manai, iš kur atsiranda korumpuoti politikai ? Gi valdžia traukia nesąžiningus žmones ir šiaip išnaudotojus.
Bet sakydamas, kad nusikalsti neapsimokės, omeny turėjau dar ir tai, kad bausmės būtų nepalyginamai efektyvesnės nei yra dabar. Konkrečiai, tai kalbu apie socialinį ostracizmą. Su nusikaltėliu gi niekas nenorėtų turėti jokių ryšių, daryti verslo ar pan. Netgi MAFIJA yra išlaikoma valdžios ir atvirkščiai, tai tokia simbiozė, mat tiek vieni tiek kiti yraa to paties medalio pusės. Ten kur valdžia, ten ir korupcija. Power corrupts; absolute power corrupts absolutely.
Su nusikaltėliais ir dabar beveik niekas nenori turėti jokių ryšių, daryti verslo sandorių, priimti jų į darbą.Kitur visokie gaujų nariai patys pažymi save tatuiruotėmis, taip, kad joks padorus darbdavys net negalvotų jų priimti.Nusikaltėlių socialinę grupę dažniausiai sudaro tik kiti nusikaltėliai. Mafija yra išlaikoma valdžios? Man mafija pati primena atskirą valdžią.Tik senesnės formos. Reketuoja žmones ir neteikia jiems jokių paslaugų. Kaip mafija gali išlaikyti valdžią? Gal sakysi, kad žmonės palaiko valdžią, nes nori apsaugos nuo mafijos?
Nesutinku, kad valdžia traukia tik nesąžiningus ir išnaudotojus.Yra žmonių, kurie iš tiesų nori prisidėti prie valstybės gerovės.Sutinku, kad valdžia gadina žmones, bent jau daugumą jų.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2009-09-29 21:18

Buboninis Maras wrote:Gal sakysi, kad žmonės palaiko valdžią, nes nori apsaugos nuo mafijos?
Jei performulavus: "palaiko savo mafiją, kurioje turi kažkokį statusą, kažkokį balsą ir teisę į dalį "grobio", teks su tuo sutikti.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-29 21:19

VYTS wrote:Visuomenės atsiribojimas, baisesnis už įkalinimą iki gyvos galvos? Aš tave užmušiu, ir manęs už tai neaptarnaus parduotuvėj? Apvogsiu parduotuvę, tada ir banke nebeaptarnaus? Kažkaip man labai visa tai primena "rožinių blizgančių kiškučių šalį".

nemanyk, kad žmogus, parduotuvės savininkas tarkim, ims ir paprastai taip leisis apvagiamas. Tiesiog gausi kulką į kaktą ir tiek, baigsis tavo vagystės :) Būtinoji gintis, taip sakant. O negalėjimas įsigyti maisto būtų tavo dižiausia problema. Tu tiesiog būtum pasmerktas badauti, prašyti išmaldos arba tiesiog bandyti pasikeisti ir vėl įsilieti į visuomenę :) ką rinktumeisi ? Riziką numirti ar vis dėl to rasti savyje jėgų tapti normaliu visuomenės žmogumi, na, supranti ką turiu omeny.
VYTS wrote:Trūksta žodžių. Visos problemos per dangaus fėjas ir valdžią! :mrgreen:

šiaudinė baidyklė ir ne kitaip :ax:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-29 21:25

Buboninis Maras wrote: Su nusikaltėliais ir dabar beveik niekas nenori turėti jokių ryšių, daryti verslo sandorių, priimti jų į darbą.Kitur visokie gaujų nariai patys pažymi save tatuiruotėmis, taip, kad joks padorus darbdavys net negalvotų jų priimti.Nusikaltėlių socialinę grupę dažniausiai sudaro tik kiti nusikaltėliai. Mafija yra išlaikoma valdžios? Man mafija pati primena atskirą valdžią.Tik senesnės formos. Reketuoja žmones ir neteikia jiems jokių paslaugų. Kaip mafija gali išlaikyti valdžią? Gal sakysi, kad žmonės palaiko valdžią, nes nori apsaugos nuo mafijos?
Nesutinku, kad valdžia traukia tik nesąžiningus ir išnaudotojus.Yra žmonių, kurie iš tiesų nori prisidėti prie valstybės gerovės.Sutinku, kad valdžia gadina žmones, bent jau daugumą jų.

Rašau tau virtualų 10-tuką už šią nuostabią įžvalgą. O dabar pagalvok, kodėl tu eini balsuoti, manydamas, kad kitas mafijos vadovas duos kažką gero tau/šaliai ir pan. (aš darau prielaidą kad tu eini arba eitum balsuoti, jeigu dar nesi pilnametis). Arba kodėl žmonės apskritai balsuoja, jeigu juos valdo mafija ?


Yra žmonių, kurie iš tiesų nori prisidėti prie valstybės gerovės.
ir kas iš to ? Jie nublanksta prieš 99 procentus nesąžiningų išnaudotojų :)

Sutinku, kad valdžia gadina žmones, bent jau daugumą jų.
na ir judėk ta linkme, ieškok kelio, kaip padaryti, kad žmonių niekas negadintų :) domėkis.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2009-09-29 21:31

MaikUniversum wrote: ką rinktumeisi ? Riziką numirti ar vis dėl to rasti savyje jėgų tapti normaliu visuomenės žmogumi, na, supranti ką turiu omeny.
Susirasčiau tokių pat piratų kompaniją, užkariaučiau dekadentinių krautuvininkų anarcho-karalystę ir pasiskelbčiau Imperatoriumi Kaligula II.
Kas mane sulaikys? Ar sukursi kokį atskalūnų populiacijos kontrolės organą? Vaje, kaip imperialistine valdžia pakviptų..
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-09-29 21:35

MaikUniversum wrote: Dabar įsivaizduok, kodėl nusikalsta žmogus, kur prasideda žmogaus ritimasis į "smurtinių veiksmų" liūną ? Be abejonės, šeimoje ir tėvų auklėjime :) taigi žmogžudžiai tokie patys žmonės, tiesiog nesugebandys prisitaikyti prie visuomenės ar gal turintys kokių psichinių sutrikimų..
Buvo man pakliuvus (dabar niekaip nerandu...) mirties bausmės priešininko parašyta knygutė, kurioje aptikau įdomių minčių apie žmogžudysčių ir panašių šiurpių nusikaltimų priežastis: ten daug ką suvedinėjo į tokį dalyką, kaip socialinė nelygybė plius savigarba. Na, dalis žmonių, sakykim, "nespėja į traukinį" dėl kažkokių tai priežasčių praranda šansą tapti turtingais, gerbtinais už pasiekimus ir t.t. Kuo toliau, tuo tų šansų vis mažiau (dėl daugybės priežasčių imtinai ir asmenines ydas), tačiau jie mato, kad garbę/pinigus/... gauna ir ne angelai, o visokie "xitražopai" :wink: . Kaip bebūtų keista, bet , pvz, žmogžudystė yra būdas... atgauti savigarbą pasaulyje, kuriame kampuotą vaikiną su afigiena doze testosterono gyslose vis apstato apvalutis buhalteris iš banko :oops:
Čia, aišku, reiktų sulygint nusikalstamumo statistiką priklausomai nuo šalyse esančios turtinės nelygybės "žirklių" , bet... na tiesiog tokia mintis :)
User avatar
Buboninis Maras
naujokas
Posts: 66
Joined: 2009-08-15 12:56

2009-09-29 21:51

MaikUniversum wrote: Rašau tau virtualų 10-tuką už šią nuostabią įžvalgą. O dabar pagalvok, kodėl tu eini balsuoti, manydamas, kad kitas mafijos vadovas duos kažką gero tau/šaliai ir pan. (aš darau prielaidą kad tu eini arba eitum balsuoti, jeigu dar nesi pilnametis). Arba kodėl žmonės apskritai balsuoja, jeigu juos valdo mafija ?
Dabartinė valdžios forma teikia paslaugas žmonėms.Valdo švietimo sistemą, teisėsaugos institucijas, tiesia kelius, vykdo fiskalinę politiką( Lietuvos valdžia šį darbą atlieka prastai....), remia pažeidžiamas socialines grupes( pensininkus, invalidus), rūpinasi aplinkosauga, vykdo užsienio politiką (manyčiau NATO ir ES mums yra naudingi). Žmonės eina į rinkimus, nes tikisi, kad išsirinks valdžią, kuri geriau atliks šias funkcijas. Aš eidamas į rinkimus rinkčiausi mažiausią iš blogybių, nes nė vienos dabartinės partijos nepalaikau.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2009-09-29 21:53

Akela wrote: Čia, aišku, reiktų sulygint nusikalstamumo statistiką priklausomai nuo šalyse esančios turtinės nelygybės "žirklių" , bet... na tiesiog tokia mintis :)
Yra krūvos studijų (kažkokia skandinavišką dar neseniai varčiau). Socialinės segregacijos lygis tiesiai proporcingas nusikalstamumo lygiui.

Vieną vertus - žmogžudystė dėl savigarbos, čia sociapato užsiėmimas. Daugelis kriminalinių nėra jokie -patai, -fobai ar -filai. Jie tiesiog neasocijuoja savęs su nusikaltimo auka, kaip aš neasocijuoju savęs su vargšais Somalio modžachidais. O kai su kažkuo savęs neasocijuoji, tai tai tas "kažkas" atsiduria už tavo moralės sistemos ir empatijos ribų. Jei kas subombarduotų Mogadišą, tai man sukeltų mažiau emocijų, nei pritrėkštas ežiukas ant autostrados. (na, etiketas reikalautų politiškai pasipiktinti)

Kitas reikalas, jei Mogadišiečiai patektų į kažkurią bendrą su manim socialinę grupę, ir aš imčiau asocijuotis su jais (aš patikėčiau, kad aš toks kaip jie).
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-09-29 22:24

insurrectum wrote:Kitas reikalas, jei Mogadišiečiai patektų į kažkurią bendrą su manim socialinę grupę, ir aš imčiau asocijuotis su jais (aš patikėčiau, kad aš toks kaip jie).
Mhm, socialinę grupę lengva identifikuotis. Ir tada už grotų grįžtama vėl, vėl ir vėl ibo perėjimas į kitą soc grupę daugumai dalykas praktiškai neįmanomas.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-30 19:36

insurrectum wrote:
MaikUniversum wrote: ką rinktumeisi ? Riziką numirti ar vis dėl to rasti savyje jėgų tapti normaliu visuomenės žmogumi, na, supranti ką turiu omeny.
Susirasčiau tokių pat piratų kompaniją, užkariaučiau dekadentinių krautuvininkų anarcho-karalystę ir pasiskelbčiau Imperatoriumi Kaligula II.
Kas mane sulaikys? Ar sukursi kokį atskalūnų populiacijos kontrolės organą? Vaje, kaip imperialistine valdžia pakviptų..

:lol: labai nereali fantgazija. :) iš kur gautum ginklų, kaip tu pasipriešintum 99 procentam visuomenės (grubiai šnekant), jeigu visa ekonomika laikytusi and laisvosios rinkos. Nieks su tavim neprekiautų ir neužilgo tavo "karalystė" (iš kelių sociopatų) žlugtų. Tokių pamišėlių atskalūnų be abejo atsirastų, aš to nenigiu, bet jų nebūtų tiek daug, kiek kai kurie žmonės gąsdina.

Tiesiog pažiūrėk, kiek tokių "karalysčių" yra dabar ? Ir svarbiausia KOKIOS PRIEŽASTYS, kad žmonės buriasi į gaujas ?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-09-30 19:47

MaikUniversum wrote:tam tikru aspektu taip - valstybė yra IDEALI terpė nusikaltėliams. žr. mano ankstesnę žinutę.
Aha. Kaip tik todėl idealiose, bevalstybinėse visuomenėse bei ten, kur valstybė de facto nefunkcionuoja, nusikaltimų nėra. Tik pažvelkime į taikų rojų Somalyje, Sudane ar Afganistane :)
MaikUniversum wrote: :lol: labai nereali fantgazija.
Žinoma. Tai visiškai nereali fantazija. Kaip tik todėl Somalyje nėra ginkluotų gaujų, nes saujelė sociopatų negali susidoroti su laisvę mylinčia ir taikia libertarų dauguma :)

(OK, OK, labai atsiprašau, kad kišu kažkokią niekam neįdomią realybę, juk puikiai žinome, jog diskusijoe apie libertarizmą remtis faktais yra mažų mažiausiai nepadoru :D )
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-30 20:17

RB wrote: Aha. Kaip tik todėl idealiose, bevalstybinėse visuomenėse bei ten, kur valstybė de facto nefunkcionuoja, nusikaltimų nėra. Tik pažvelkime į taikų rojų Somalyje, Sudane ar Afganistane :)

taip, Somalis yra mėgstamiausias valstybininkų pavyzdys, tą žinau. Deja, ten anarchijos ne tiek jau ir daug, ypač turint omeny, kad į jų gyvenimus pastoviai kišasi imperialistais ir pan.

Žinoma. Tai visiškai nereali fantazija. Kaip tik todėl Somalyje nėra ginkluotų gaujų, nes saujelė sociopatų negali susidoroti su laisvę mylinčia ir taikia libertarų dauguma :)

(OK, OK, labai atsiprašau, kad kišu kažkokią niekam neįdomią realybę, juk puikiai žinome, jog diskusijoe apie libertarizmą remtis faktais yra mažų mažiausiai nepadoru :D )
mes skirtingai matyt libertarizmą suprantam ar kaip, nes man jis taip pat nekelia susižavėjimo, kaip ir tau. Aš už anarchistines idėjas, o ne valstybės mažinimus ir pan. T.y. Libertarizmas labai plati sąvoka, ir į ją įeina tiek minarchistai visokie tiek daug kitų atšakų... O aš pats pamėgstu išeičių ieškojimą per esminius principus, o ne konkrečias ideologijas. Valstybė yra blogai. Kodėl ? Nemoralu. O kodėl nemoralu, neaiškinsiu. Kam įdomu, pasidomėkit patys.

Apie Somalį gali pezėt kiek nori, bet vistiek tavo supratimas apie jį bus tik mass media lygio :) (ale ten chaosas, netvarka, gaujos ir pan.) :) Į Somalio "politiką" (jeigu galima taip pavadint) yra kišamasi (JAV ir kitos valstybės), be to, tenai pilna kitų problemų, kaip neišsilavinimas ir pan. tad svajoti, kad Somalis staiga "atsisakęs" valdžios bus harmoningas rojus gali tik ligonis visiškas. Todėl tavo bandymas sumenkinti mano poziciją baksnojant į Somalį ir pan. tėra nevykusi šiaudinė baidyklė mano argumenų ar bent idėjų, kurias bandau jums čia pateikti, atžvilgiu. Aš irgi mėgstu faktus, bet gi tu juos ignoruoji. Tau maloniau giedot tą pačią dainą apie Somalį.
Last edited by MaikUniversum on 2009-09-30 20:25, edited 1 time in total.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-09-30 20:23

Let's embrace the off topic.
Kaip anarchistai et al paaiškina valstybės susikūrimo reiškinį? Mat pirmosios valstybės buvo prievartinis valdančiųjų klasės privilegijas užtikrinantis aparatas. Kaip gi tie 99% visuomenės nepasipriešino mažos klikos viešpatijai? Kodėl anarchistinė, gentinė visuomenė leido susiformuoti tokiam blogiui kaip valstybė?
be to, tenai pilna kitų problemų, kaip neišsilavinimas ir pan.
O kas geriau nei laisva rinka gali išspręsti neišsilavinimo, skurdo, socialinės atskirties problemas? Somalyje tam puiki terpė!
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-30 20:28

Neįmanoma paaiškinti kažką žmogui, nepasiruošiusiam klausyti ir domėtis. Nes tai užima daug laiko, o jūs gi norit visko IŠKART, čia ir dabar :lol: (panašiai kaip religionistai nori, kad mokslas įrodytų absoliučiai viską ir kai neįrodo to VISKO, grįžta prie savo biblijos pasakų). Geriausiai aiškina vaizdinė ir garsinė medžiaga, kurios aš peržiūrėjęs jau kelias dešimtis valandų. Tai nėra labai daug, bet daug efektyviau, nei skaityt žinutes.

PEACE.

P.S. eikit į anarchistų forumus ir ten uždavinėkit klausimus. Gi matot, kad čia aš per daug outsaideris esu su savo idėjom, todėl kvaila būtų manyti, kad kažkas susidomėtų. Reikia pradėti nuo savęs 7x :)
Last edited by MaikUniversum on 2009-09-30 20:32, edited 1 time in total.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-09-30 20:31

Na žinai, užuot smaukęsis į Friedman'ą per youtube, mieliau paskaitysiu knygas. Bet vis tik, jei koks nors filmukas nuostabiai atsako į mano klausimą (ir, dėl riboto žodyno, to nesugebi perkelti į raštą) - pirmyn, palinkink.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-30 20:34

Negirdėjau tokio Friedmano, sorry, nesu visažinis ir netgi nesu perskaitęs nė vienos "ale anarchistinės" literatūros knygos, kadangi tų žmonių yra daugybė (nuo Chmosky iki Ayn Rand), o paroj tik 24 valandos :lol:

Sorry už offtopic'ą, dingstu.

P.S. dabar aš turėčiau kiekvienam klausimui, kuris tau ar RB iškyla postinti po link'ą (nuorodą) į atsakymą ? Neturėčiau kantrybės. Jei tave domina, eini ir ieškai, įvedęs kad ir pradžiai "statism" :D jeigu nedomina, tai nieks tau į galvą informacijos nesupils.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-09-30 20:42

O jei noriu suprasti Jėzų, turbūt reikia eiti į katalikų forumus ir uždavinėti klausimus. Jei noriu suprasti astralą, reikia eiti į gyvo.sapno forumus ir ten man nurodys mano auros spalvą. O jei noriu išsiaiškinti, kodėl imigrantai yra absoliutus blogis, reikia šiuoliuoti į patriotų forumus. Na, šūdas, bet ką padarysi - juk informacijos tiek daug ir savo minčių rišliai, įtikinamai išdėstyti be viso forumo paramos yra praktiškai neįmanoma.
Taigi, man ten eiti į anarchistų forumus? Nuolankiai paprašyti išaiškinti TIESĄ? Ar man pasiūlys pasilaikyti sudėtingesnius klausimus vėlesniam laikui, kol pats į juos galėsiu atsakyti? Ar pasakys, kad kartais anarchizmo keliai nežinomi, bet aplinkosauga tikrai pasirūpins laisva rinka? Ar skaudės?
Kaip kiekvienoje temoje kišęs anarchizmą uzeris, labai jau greit pabrukai uodegą, vos pirmi žmonės called your bullshit.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-30 21:07

Niekur aš nebėgu (omeny turėjau iš offtopic'o dingstu), tiesiog neturiu tiek žinių ir įgūdžių išaiškinti keliolikai (keliems) priešiškai (naujoms idėjoms) nusiteikusių individų, kurie bijo/tingi/nenori domėtis BET nori gaut viską ant lėkštutės.

Jei nori sužinoti apie Jėzų, tu gi nesusistabdai krikščionio ir nepradedi jo klausinėti kaip tas kaip anas, o kodėl taip, o ne kitaip, gi NE VISI EKSPERTAI :) aš irgi toli gražu ne ekspertas, tad jei nori kažką sužinoti, aš galiu asmeniškai per PM pasiūlyt nuorodų. VYTS neparašė (mat jo gi nedomina, kaip suprantu), tavęs irgi nedomina, nes tokie kaip tu ir RB mėgsta atakuoti asmenį begale klausimų, o patys pasukt galvos ir pasieškot atsakymų nenori. Jei žmogų domina patriotinės idėjos, natūralu, kad jis eis į patriotų forumus :D O jei tik nori sužinoti, kodėl patriotai galvoja, kad imigrantai blogis, vistiek naudingiau yra paklausti jų pačių forumuose ar bent pasiskaityti jų argumentų, o ne tikėtis, kad vienas patriotas žinos visus atsakymus.
Ateistas neprivalo išmanyti biologinę evoliuciją ar žinoti visus dievą paneiiančius argumentus, taip pat ir aš negaliu visko atsakyti ir žinoti.

Aš tiesiog dalyvaju forume kaip ir kiti, tik skirtingai nei visi mainstream'o skeptikai, mėgstu dar ir anarchistinę filosofiją, taigi mano dauguma argumentų remiasi grynai tom idėjom ir principais, todėl jums atrodo, kad aš atsakęs į temą kurią nors čia kažką kišu per prievartą, nes mano nuomonė nesutampa su daugelio ir neva, esu daugiau išmanantis už jus. Bet kur aš taip teigiau ? Aš daugiau gal išmanau vienoje srityje, jūs kitose, bet toli gražu nesijaučiu protingesnis ir tą sakau nuoširdžiai. Tiesiog manęs nesaisto dogmos, kurios saisto jus (tikėjimas valstybe), panašiai kaip teistus saisto tikėjimas dievu, bet tai nereiškia, kad jie visi durnesni už ateistus.

Tarkim Bitininkas galėtų jums išaiškinti daug daugiau nei aš, nes jis ir blog'ą rašydavo. Bet to nedaro. Kodėl ? Nes nėra prasmės, neproduktyvu. Čia aš tik spėju.
Post Reply