LGBT judėjimo end-game

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-10 15:17

Svetimas wrote:
2019-04-09 10:43
Seianus wrote:Tada dabar klausimas, tavo nuomone, kuri iš šių grupių labiausiai diktuoja madas, pasaulėžiūrą, stumia įstatymus..?
Tai papasakok pradžiai savo versiją.
Iš fakto, kad vengi atsakyti, galima padaryti labai daug teisingų išvadų :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-10 15:34

Lionginas wrote:
2019-04-09 11:06
Ir kažkaip visada užsiciklinama ant homoseksualių vyrų, bet ignoruojamos homoseksualios moterys. Galbūt jų skaičiai nėra tokie patogūs ir minėtini.
Labai patogūs ir minėtini. Tik iš kitos srities. Pasak bent dalies tyrimų, domestic violence tarp vienos lyties šeimų, ypač moterų, yra paplitęs labiau, nei tarp heteroseksualių šeimų. Kas aišku netrukdo tam tikriems teisių gynėjams administruojantiems tam tikrus gėjų portalus, nuolat svaigti, kad tradicinė šeima tai ta Vingių Jono, kur žmona mušama.

Šiaip jau manau norint rasti ką nors blogo, galima rasti apie bet kokią žmonių grupę. Net šviesiaplaukiai tikriausiai statistiškai kažką daro blogiau už tamsiaplaukius ir atvirkščiai, tereikia pakankamai ilgai knistis po įvairiausias statistikas. Tuo labiau, kai tas blogis dažnai būna labai lanksčiai apibrėžiamas, o statistikos sudarinėjamos abejotina metodika, pvz., tiesiog apklausiant žmones ir tikint jų pasakojimais.

Bet kuriuo atveju, nematau, kaip AIDS statistika galėtų neigiamai įtakoti santuokų įteisinimą, greičiau jau atvirkščiai. Domestic violence statistika yra bent jau kažkiek „į temą“, bet mano nuomone ir ją naudoti prieš įteisinimą būtų visiškas absurdas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-04-10 16:15

Seianus wrote:
2019-04-10 15:11
Augustas wrote:
2019-04-10 12:40
Jo teiginius patvirtina AIDS statistika, pvz., JAV CDC statistika skelbia:

https://www.cdc.gov/hiv/group/msm/index.html
Tu gal galvoji, kad čia niekas tos statistikos neperskaitys ar kaip? Kokia prasmė tiek apsimeluoti, kai būsi prigautas vos tik kas nors paspaus ant tos nuorodos ir perskaitys statistiką? Ten nerašo, kad gėjai „sąmoningai ir tyčia“ nesisaugo nuo ŽIV.
Tai kodėl tokie dideli skaičiai užsikrėtusiųjų? :( Ir dar JAV, kur apsaugos priemonių įsigyti ne problema? Kokia išvada peršasi?

P.S.
Ten nerašo, kad gėjai „sąmoningai ir tyčia“ nesisaugo nuo ŽIV.
Beje, aš ir nerašiau, kad statistikoje rašoma, jog gėjai sąmoningai ir tyčia nesisaugo nuo ŽIV. Aš rašiau, kad taip sako G.Vaitoška. Tada Tamsta, Sejanau, paklausė: "Kodėl turėtume juo tikėti?". Į šį klausimą atsakiau statistikos duomenimis, kuriuos surinko JAV CDC.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-04-10 21:40

Svetimas wrote:
2019-04-09 10:50
Nežiūrėjau, ką tu ten iškapstei, bet jei nepatiko skaičiai, tai matai prie ko privedė laikymas žmonių antrarūšiais ir užsispyrėliškas nedavimas santuokų ar pan.? Tikėtina ir natūralu, kad galėjo susikurti atskira maištinga pogrindyje gyvenanti subkultūra su savo "vertybėmis" vietoj to, kad būtų sklandžiau perimtos normalesnės vertybės ir būtų gyvenama pagal skaidresnius visuomenėje palitusius modelius.
Santazas? :D
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-04-10 21:45

Seianus wrote:
2019-04-10 15:11
Tu gal galvoji, kad čia niekas tos statistikos neperskaitys ar kaip? Kokia prasmė tiek apsimeluoti, kai būsi prigautas vos tik kas nors paspaus ant tos nuorodos ir perskaitys statistiką? Ten nerašo, kad gėjai „sąmoningai ir tyčia“ nesisaugo nuo ŽIV.
Nezinau ar gejai nesisaugo tycia ar is durnumo, bet:
"In 2016, gay and bisexual men accounted for 67% (26,844) of all HIV diagnoses and 82% of diagnoses among males aged 13 and older."
Faktas nekinta, kad gejai atsakingi uz AIDS epidemija lygiai taip pat, kaip antivaxeriai uz tymu plytima. Tik tiek, kad tymai dazniausiai nera mirtina liga.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-11 22:17

Beje, aš ir nerašiau, kad statistikoje rašoma, jog gėjai sąmoningai ir tyčia nesisaugo nuo ŽIV. Aš rašiau, kad taip sako G.Vaitoška. Tada Tamsta, Sejanau, paklausė: "Kodėl turėtume juo tikėti?". Į šį klausimą atsakiau statistikos duomenimis, kuriuos surinko JAV CDC.
:thumbsup:
O tai tada kodėl atsakei į klausimą statistikos duomenimis kuriuose, kaip pripažinai pats, nėra to, ką sakei kad Vaitoška sakė? Imituoji diskusiją kaip ją supranti? Esi girdėjęs, kad diskusijose naudojamos statistikos, tai ir pats kažkokią panaudojai?
fizikanas wrote: Nezinau ar gejai nesisaugo tycia ar is durnumo, bet:
Aš irgi nežinau, kas ten vyksta ir kodėl gėjai yra tokia padidinta rizikos grupė.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-04-12 06:33

fizikanas wrote:
2019-04-10 21:45
Faktas nekinta, kad gejai atsakingi uz AIDS epidemija lygiai taip pat, kaip antivaxeriai uz tymu plytima. Tik tiek, kad tymai dazniausiai nera mirtina liga.
Ką tiksliai reiškia "atsakingi"? AIDS išplito, kai dar niekas dorai nežinojo, kas tas yra, ir niekas nedarė tokio dalyko diagnostikos. JAV, Kanadoje naujų ŽIV atvejų pradėjo stipriai mažėti po to, kai žmonės suprato, kas tai yra, kai atsirado kraujo tyrimai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-04-12 12:19

Seianus wrote:
2019-04-11 22:17
Beje, aš ir nerašiau, kad statistikoje rašoma, jog gėjai sąmoningai ir tyčia nesisaugo nuo ŽIV. Aš rašiau, kad taip sako G.Vaitoška. Tada Tamsta, Sejanau, paklausė: "Kodėl turėtume juo tikėti?". Į šį klausimą atsakiau statistikos duomenimis, kuriuos surinko JAV CDC.
:thumbsup:
O tai tada kodėl atsakei į klausimą statistikos duomenimis kuriuose, kaip pripažinai pats, nėra to, ką sakei kad Vaitoška sakė?< ...> Esi girdėjęs, kad diskusijose naudojamos statistikos, tai ir pats kažkokią panaudojai?
Tamsta, Sejanau, atspėjo. :thumbsup: Sorry, kad nepaaiškinau, jog tie statistikos duomenys, mano kuklia nuomone, sėkmingai pagrindžia tą G.Vaitoškos teiginį apie tyčinį nesisaugojimą nuo ŽIV. :oops: Daugiau taip žadu nebedaryti, Tamsta Mokytojau.
fizikanas wrote: Nezinau ar gejai nesisaugo tycia ar is durnumo, bet:
Aš irgi nežinau, kas ten vyksta ir kodėl gėjai yra tokia padidinta rizikos grupė.
Bet bent jau mėginti atspėti priežastį tikriausiai galima? :roll:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-13 07:00

Kol kas panašu LGBT endgame yra peštis tarpusavy ir su kitomis „prispaustų mažumų“ gaujomis.
edmontonjournal wrote: The 2019 Edmonton Pride Festival has been cancelled by organizers, citing “the current political and social environment” in an email to groups involved with this year’s event.


According to two members of the society, who wished to remain anonymous out of fear of reprisal for the decision, cancelling the festival was made after they couldn’t meet the demands of LGBTQ groups within the community advocating for marginalized members and people of colour.

The two organizers said “a number of demands couldn’t be approved because they would fundamentally change the structure and the mission of the society while jeopardizing its not-for-profit status.”

Shades of Colour and Organization For All LGBTIQ+ Refugees in Canada both list seven demands on their Facebook pages that include additional space for people of colour at Pride and better representation on the Edmonton Pride Festival Society’s board.
globalnews.ca wrote: The society was presented with a list of seven demands including ending the Pride Parade and providing annual funding for Shades of Color and RaricaNow.

“So no floats, no corporate, just community groups and it would be a protest march instead, and then they asked for each group to receive $20,000 a year in funding from us.”
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-04-13 07:21

Lionginas wrote:
2019-04-12 06:33
AIDS išplito, kai dar niekas dorai nežinojo, kas tas yra, ir niekas nedarė tokio dalyko diagnostikos.
Statistika kalba apie 2016 metu diagnozes.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-14 06:58

Augustas wrote:
2019-04-12 12:19
Tamsta, Sejanau, atspėjo. :thumbsup: Sorry, kad nepaaiškinau, jog tie statistikos duomenys, mano kuklia nuomone, sėkmingai pagrindžia tą G.Vaitoškos teiginį apie tyčinį nesisaugojimą nuo ŽIV. :oops: Daugiau taip žadu nebedaryti, Tamsta Mokytojau.
Bet juk statistika nerodo, kad žmonės tyčia nesisaugo, ką prieš tai pats pripažinai. Baigi susipainioti, matau :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-04-14 14:56

Seianus wrote:
2019-04-14 06:58
Augustas wrote:
2019-04-12 12:19
Tamsta, Sejanau, atspėjo. :thumbsup: Sorry, kad nepaaiškinau, jog tie statistikos duomenys, mano kuklia nuomone, sėkmingai pagrindžia tą G.Vaitoškos teiginį apie tyčinį nesisaugojimą nuo ŽIV. :oops: Daugiau taip žadu nebedaryti, Tamsta Mokytojau.
Bet juk statistika nerodo, kad žmonės tyčia nesisaugo, ką prieš tai pats pripažinai. Baigi susipainioti, matau :)
Aš pripažinau priešingai. T.y. pripažinau, kad minėta CDC statistika, mano kuklia nuomone, įrodo, kad tie vyrai (tyčia) nesisaugo nuo ŽIV. Tik tiek, kad pačioje statistikoje to nerašo, nes tai medicininė statistika, o ne sociologinė apklausa. :)

P.S. Šiaip jau būtų gerai atlikti ir sociologinę apklausą, kad tiksliai sužinotume, kaip ir kodėl tie MSM užsikrėtė ŽIV. Tačiau, kad tai bus padaryta, turiu mažai vilčių - politkorekcija tikriausiai neleis tokių sociologinių apklausų daryti, o jei ir bus kokia nors apklausa padaryta, tai jos duomenys, spėju, greičiausiai bus įslaptinti. :roll:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-04-14 18:29

fizikanas wrote:
2019-04-10 21:40
Svetimas wrote:
2019-04-09 10:50
Nežiūrėjau, ką tu ten iškapstei, bet jei nepatiko skaičiai, tai matai prie ko privedė laikymas žmonių antrarūšiais ir užsispyrėliškas nedavimas santuokų ar pan.? Tikėtina ir natūralu, kad galėjo susikurti atskira maištinga pogrindyje gyvenanti subkultūra su savo "vertybėmis" vietoj to, kad būtų sklandžiau perimtos normalesnės vertybės ir būtų gyvenama pagal skaidresnius visuomenėje palitusius modelius.
Santazas? :D
Ne šantažas, o tik nuomonė.

Šiaip, ir tvarkingesni gėjai (kuriems santuokos/partnerystės faktiškai turbūt ir aktualiausios) piktinasi aukštesniais ŽIV statistikos skaičiais gėjų tarpe. Pvz. iš vieno pažįstamo (kuris emigravo į UK su savo vaikinu, susituokė ir sėkmingai gyvena) pirmą kartą išgirdau apie aukštus ŽIV statistikos skaičius Londono gėjų tarpe.

Su gan smarkiai pažengusiu ŽIV gydymu AIDS jau nebėra toks paniką keliantis baubas, kaip anksčiau. Kas, žinoma, nėra joks pasiteisinimas.

Pritariu Lionginui dėl tam tikrų biologinių vyrų/moterų skirtumų, kas gali įtakoti didesnį partnerių skaičių gėjų tarpe. Tuo labiau, kad stimulas santykiams atsiranda paauglystėje, o vyrai daug mažiau stabdo tame nei moterys. Tuo labiau, kad neuromokslininkai kalba, kad paaugliams brendimo laikotarpyje paspartėja kaktinės smegenų dalies (atsakingos už elgesio kontrolę) formavimasis ir tam tikras "potraukis nuotykiams", kuris tęsiasi iki brandos.

Tačiau manau, kad ir tam tikros homo žmonių subkultūros (kurios, formaliai žiūrint, yra kūdikystėje lyginant su hetero kultūromis) turi tam tikrą savo indėlį šiame paveiksle. Ir manau, jog visuomenė stabdydama su gėjų santuokomis ar pan. gerokai pavėlavo su teigiamesnių elgesio modelių propaganda gėjams .
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-04-14 18:43

Seianus wrote:
2019-04-09 03:56
Tada dabar klausimas, tavo nuomone, kuri iš šių grupių labiausiai diktuoja madas, pasaulėžiūrą, stumia įstatymus..?
Žiūrint apie ką konkrečiai kalbėsim ir kokiam kontekste. Jei kalbėsim apie Lietuvą, tai didžiausią įtaką, man atrodo, turi realių homo žmonių viešumas (coming out'ai ir pan.; ne dėl pasimaivymo). Kaip jie elgiasi, ką apie juos mano ir ką apie juos kalba dauguma kitų aplinkui esančių žmonių. Kad ir tas pats gayline.lt (nors jo įtaka nepamatuojamai didesnė patiems homo žmonėms). Pvz. kad ir koks kvailas dalykas Lietuvoje daug kam atrodė taip vadinamos gėjų ir jų teises palaikančių žmonių eitynės (sukėlusios gan nemenkas nepagrįstas radikalų isterijas savo laiku), man atrodo, jog greičiausiai buvo vienas iš sėkmingesnių "projektų", kuriuos gėjų organizacijos sugebėjo "išgimdyti". Ir davė tam tikrą teigiamą stumtelėjimą gėjų teisių kryptimi. Be tam tikro viešumo jokių rimtesnių poslinkių ta kryptimi greičiausiai nebūtų buvę. Pvz. vėlesnės eitynės nepagrįstų isterijų susilaukia vis mažiau. Vis mažiau Lietuvos politikų yra bent jau kalbomis kategoriškai nusiteikę prieš partnerystes ar santuokas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-15 14:12

Svetimas wrote:
2019-04-14 18:43
Seianus wrote:
2019-04-09 03:56
Tada dabar klausimas, tavo nuomone, kuri iš šių grupių labiausiai diktuoja madas, pasaulėžiūrą, stumia įstatymus..?
Žiūrint apie ką konkrečiai kalbėsim ir kokiam kontekste. Jei kalbėsim apie Lietuvą, tai didžiausią įtaką, man atrodo, turi realių homo žmonių viešumas (coming out'ai ir pan.; ne dėl pasimaivymo). Kaip jie elgiasi, ką apie juos mano ir ką apie juos kalba dauguma kitų aplinkui esančių žmonių. Kad ir tas pats gayline.lt (nors jo įtaka nepamatuojamai didesnė patiems homo žmonėms). Pvz. kad ir koks kvailas dalykas Lietuvoje daug kam atrodė taip vadinamos gėjų ir jų teises palaikančių žmonių eitynės (sukėlusios gan nemenkas nepagrįstas radikalų isterijas savo laiku), man atrodo, jog greičiausiai buvo vienas iš sėkmingesnių "projektų", kuriuos gėjų organizacijos sugebėjo "išgimdyti". Ir davė tam tikrą teigiamą stumtelėjimą gėjų teisių kryptimi. Be tam tikro viešumo jokių rimtesnių poslinkių ta kryptimi greičiausiai nebūtų buvę. Pvz. vėlesnės eitynės nepagrįstų isterijų susilaukia vis mažiau. Vis mažiau Lietuvos politikų yra bent jau kalbomis kategoriškai nusiteikę prieš partnerystes ar santuokas.
Vadinasi, tolerastai turi didžiausią įtaką. Aš irgi taip manau. Ir tos įtakos vaisiai jaučiami: jokių lygių teisių nepasiekta, įstatymais neįteisinta nei santuoka nei jokia partnerystė, o gėjų vadinamąją kovą už vadinamasias lygias teises pamažu nustoja palaikyti vis daugiau žmonių. Bet svarbeuse kaška dariti.

O kokios ten buvo nepagrįstos „radikalų“ „isterijos“ dėl gėjų ir juos palaikančių praplautagalvių eitynių?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-04-15 14:39

Seianus wrote:
2019-04-15 14:12
O kokios ten buvo nepagrįstos „radikalų“ „isterijos“ dėl gėjų ir juos palaikančių praplautagalvių eitynių?
Tai negi nematei reportažo iš nei vienų pride eitynių? Žiūrėk, kiek apsižliumbusių isterikų:

Image
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-15 18:44

Lionginas wrote:
2019-04-15 14:39
Tai negi nematei reportažo iš nei vienų pride eitynių? Žiūrėk, kiek apsižliumbusių isterikų:
Iš nuotraukos nesimato, kad jie isterikuotų. Tuo labiau nesimato, dėl ko „isterikuoja“, tai negaliu įvertinti, pagrįstai ar ne „isterikuoja“.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-04-15 19:43

Seianus wrote:
2019-04-15 14:12
O kokios ten buvo nepagrįstos „radikalų“ „isterijos“ dėl gėjų ir juos palaikančių praplautagalvių eitynių?
Interpretuodamas mano žodžius pačiom blogiausiom įmanomom prasmėm, gali netyčia pakenkti savo psichikai.
Post Reply