Aistros dėl abortų

Naujas temas kurkite čia
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-05-21 11:51

Lionginas wrote:
2019-05-20 13:33
Aš prieš abortą tik nuo tada, kai vaisius gali jausti skausmą. Ir man absoliučiai jokios skirtumo, ką vadinti žmogumi ar ką vadinti žudymu, man čia nėra kažkoks tūpas semantinis klausimas kaip tamstai.
Del semantikos, tai as nematau cia jokiu problemu. Jeigu kazkas atrodo, kaip zasis ir kvaksi, kaip zasis, tai ir vadinkim zasim.
Jei padarysi aborta, tai negyvens zmogus, jei nepadarysi aborto tai gyvens zmogus. Kazka primena? Taip - zmogzudyste.
Dabar tie isvedziojimai apie skausmo jutima isvis yra juokingi suaugusiam zmogui. Tai pagal tave iseina, kad zmones galima zudyti, jei pasirupini, kad tai butu neskausminga? Tikrai tikejausi is taves daugiau nuoseklumo ir rimtesniu argumentu, sitame argumentavime uz zudyma. Cia ne apie kokias geju santuokas kalbam. Nors is principo vaiku negimdymas ir vaiku zudymas turi labai daug panasumu, jei ziurim i didesni paveiksleli.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-05-21 12:03

Lionginas wrote:
2019-05-21 07:48
Nelabai suprantu, kaip po visų graudžių argumentų apie tai, kad 3 savaičių embrionas irgi yra žmogus, galima pasakyti, kad jį galima užmušti, nes alternatyvos yra blogesnės. Prievartavimo aukai mes net primušti prievartautojo neleidžiame, ką ten kalbėti apie užmušimą. O čia leidžiame užmušti niekuo dėtą žmogų, kuris nei prievartavo ką nors nei ką.
Tavo argumentai uz abortu draudima prievartavimo atveju tikrai geri. Taciau yra daug dedamuju, kurias reikia sverti. Is principo mes nenorime prievartavimo, kaip reiskinio musu visuomeneje. Tai cia reiktu ziureti ir kaip i bausme prievartautojui - uz jo nusikaltima yra nuzudomas jo vaikas, kas yra gana logiska, uz toki baisu nusikaltima. Isivaizduok koki Islamista, kuris nelabai vertina savo gyvenimo, taciau nori kuo daugiau paskleisti savo seklos Europoje, kad suzlugdytu ja is vidaus. Uzdraudus abortus prievartavimo atvejais, jam atsiveria labai palanki strategija - gali tiesiog prievartauti moteris, tol kol jis pagaus policija (jeigu policijai dar neuzdrausta ju gaudyti). Jei abortai yra draudziami, tai geri sancai, kad planas pavyks.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 12:36

Vilius wrote:
2019-05-21 11:33
Blemba, nu.. Gi aš jau sakiau, kad kelis kartus sakiau, kad galim juos vadint vaisiais ar embrionais, jei tau taip geriau.. O tu vis trauki tą dainelę apie "ŽMOGAUS nužudymą".
O tai embrionas ar vaisius nėra žmogus? :shock: Tiek semantinių išvedžiojimų, ir viskas dabar nuleidžiama į kanalizoką?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-05-21 12:50

Tuo tarpu abortų priešai kažkokio lankstumo nelabai turi, nes jei jie nori išlikti nuoseklūs, jie privalo absoliučiai visais atvejais drausti abortą, įskaitant grėsmės gyvybei atvejus, incestą, prievartavimus, kitaip jie neišvengiamai žengia į žmogžudystės teritoriją.
Šiaip jau tik grėsmės motinos gyvybei atveju abortas yra normalu. Incesto ir prievartavimo atveju - nelabai.
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:36
Vilius wrote:
2019-05-21 11:33
Blemba, nu.. Gi aš jau sakiau, kad kelis kartus sakiau, kad galim juos vadint vaisiais ar embrionais, jei tau taip geriau.. O tu vis trauki tą dainelę apie "ŽMOGAUS nužudymą".
O tai embrionas ar vaisius nėra žmogus? :shock: Tiek semantinių išvedžiojimų, ir viskas dabar nuleidžiama į kanalizoką?
Jei embrionas ar vaisius yra žmogaus embrionas ar vaisius, tada taip, tai yra žmogus. Čia netgi nepaisant to, kad smegenys dar neisšivysčiusios ar širdis dar nesusiformavusi.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 12:51

fizikanas wrote:
2019-05-21 11:51
Del semantikos, tai as nematau cia jokiu problemu. Jeigu kazkas atrodo, kaip zasis ir kvaksi, kaip zasis, tai ir vadinkim zasim.
O jei atrodo kaip silkė?
fizikanas wrote:
2019-05-21 11:51
Jei padarysi aborta, tai negyvens zmogus, jei nepadarysi aborto tai gyvens zmogus. Kazka primena? Taip - zmogzudyste.
Jei pasidarysi abortą tai supus kaip lavonas, jei nepasidarysi aborto tai supus kaip lavonas, rezultatas visais atvejais tas pats.
fizikanas wrote:
2019-05-21 11:51
Dabar tie isvedziojimai apie skausmo jutima isvis yra juokingi suaugusiam zmogui. Tai pagal tave iseina, kad zmones galima zudyti, jei pasirupini, kad tai butu neskausminga?
Jau Viliui gana išsamiai paaiškinau savo poziciją. Man svarbu, kad žmonės turėtų teisę apsispręsti, gimdyti jiems ar ne, ir pakankamai laiko ta teise pasinaudoti. Viskas, tik tiek. Šį reikalavimą, manau, kuo puikiausiai patenkina teisė į abortą iki 3-io ar 4-o mėnesio. Viską, kas virš to gali laikyti pertekliumi, prabanga, derybiniu slack'u, erdve kompromisui ar dar kuo nors, ką galima lengvai atiduoti. Man visiškai neaktualu būti dogmatišku ir kiekvieną normą pritaikyti absoliučiai visur ir be jokių išlygų. Moralė nėra fizikiniai dėsniai, kurie privalo tikti visur. Nematau visiškai jokios problemos pasakyti, kad skausmo nejaučiančius embrionus abortuoti galima, o gimusių žmonių nes ir be skausmo žudyti negalima.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 12:55

fizikanas wrote:
2019-05-21 12:03
Tavo argumentai uz abortu draudima prievartavimo atveju tikrai geri. Taciau yra daug dedamuju, kurias reikia sverti. Is principo mes nenorime prievartavimo, kaip reiskinio musu visuomeneje. Tai cia reiktu ziureti ir kaip i bausme prievartautojui - uz jo nusikaltima yra nuzudomas jo vaikas, kas yra gana logiska, uz toki baisu nusikaltima. Isivaizduok koki Islamista, kuris nelabai vertina savo gyvenimo, taciau nori kuo daugiau paskleisti savo seklos Europoje, kad suzlugdytu ja is vidaus. Uzdraudus abortus prievartavimo atvejais, jam atsiveria labai palanki strategija - gali tiesiog prievartauti moteris, tol kol jis pagaus policija (jeigu policijai dar neuzdrausta ju gaudyti). Jei abortai yra draudziami, tai geri sancai, kad planas pavyks.
Gal žinai dar kokių nors atvejų, kuomet kaip bausmė nusikaltėliui nužudomi jo niekuo dėti vaikai?

Čia tu mane kaltinai tuo, kad palaikau žudymą, bet pats irgi nesakyčiau kad šiuo atveju esi didelis moralinis čempionas. Atvirkščiai, tavo pasiūlymas skamba kaip neblogas moralinis razvratas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 12:59

Augustas wrote:
2019-05-21 12:50
Šiaip jau tik grėsmės motinos gyvybei atveju abortas yra normalu.
Tai kitą kartą jei netyčia užtiksi kūdikį su pistoletu rankoje, tai pykštelk jam tiesiai į tarpuakį, nes jis pats to nesuprasdamas kelia grėsmę tavo gyvybei.

Sakyčiau, net ir tokiu atveju žmogžudystė yra žmogžudystė. Grėsmė motinos gyvybei galėtų būti nebent įvertinta kaip lengvinanti aplinkybė, suteikianti teisę anksčiau prašytis lygtinio paleidimo.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-05-21 13:00

Man svarbu, kad žmonės turėtų teisę apsispręsti, gimdyti jiems ar ne, ir pakankamai laiko ta teise pasinaudoti. Viskas, tik tiek. Šį reikalavimą, manau, kuo puikiausiai patenkina teisė į abortą iki 3-io ar 4-o mėnesio.
Aš vis tiek Tavęs nesupratau. Tu sakai, kad žmonės turi turėti teisę apsispręsti gimdyti jiems ar ne. Tai jei jiems nesinori gimdyti, gal tegu ir normaliu seksu neužsiiminėja. Nebus pastojimų, nebus ir gimdymo. :roll: Vadinasi, abortai yra nebūtini?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 13:11

Augustas wrote:
2019-05-21 13:00
Aš vis tiek Tavęs nesupratau. Tu sakai, kad žmonės turi turėti teisę apsispręsti gimdyti jiems ar ne. Tai jei jiems nesinori gimdyti, gal tegu ir normaliu seksu neužsiiminėja. Nebus pastojimų, nebus ir gimdymo. :roll: Vadinasi, abortai yra nebūtini?
O gal pvz uždrauskime žmonėms skirtis? Jei jie nenori skirtis, tai tegul nesituokia visai?

Uždrauskime bankrutuoti - jei nesinori bankrutuoti, tai tegul nekuria verslo.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-05-21 13:33

Lionginas wrote:
2019-05-21 13:11
Augustas wrote:
2019-05-21 13:00
Aš vis tiek Tavęs nesupratau. Tu sakai, kad žmonės turi turėti teisę apsispręsti gimdyti jiems ar ne. Tai jei jiems nesinori gimdyti, gal tegu ir normaliu seksu neužsiiminėja. Nebus pastojimų, nebus ir gimdymo. :roll: Vadinasi, abortai yra nebūtini?
O gal pvz uždrauskime žmonėms skirtis? Jei jie nenori skirtis, tai tegul nesituokia visai?
Gera idėja, Lionginai. :thumbsup: Visa širdimi jai pritariu.
Uždrauskime bankrutuoti - jei nesinori bankrutuoti, tai tegul nekuria verslo.
Tyčinis bankrotas jau ir taip draudžiamas, jei dar nežinojai. :D
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-05-21 13:48

Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
O jei atrodo kaip silkė?
Tai suteiksim didziojo jumoristo Liongino titula.
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
Jei pasidarysi abortą tai supus kaip lavonas, jei nepasidarysi aborto tai supus kaip lavonas, rezultatas visais atvejais tas pats.
Skirtumas yra tas, kad vienu atveju zmogus nugyvens gyvenima pries supudamas, kitu ne. Cia aisku subjektyvu, bes as vertinu zmogaus gyvenima. Jei tu nevertini, tai nieko keisto, kad palaikai zudyma.
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
Jau Viliui gana išsamiai paaiškinau savo poziciją. Man svarbu, kad žmonės turėtų teisę apsispręsti, gimdyti jiems ar ne, ir pakankamai laiko ta teise pasinaudoti.
Jie turi laiko apsispresti visa gyvenima, iki nusimaunant kelnes. Tie papildomi keli menesiai po fakto - visiskai neidomi smulkmena. O kai jos kaina dar yra, nei daug, nei mazai - zmogaus gyvybe, tai isvis juoko pro asaras verta "teise".
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
Moralė nėra fizikiniai dėsniai, kurie privalo tikti visur.
Kai kalbam apie zmoniu gyvybes, tai pati ta vieta veikti moralei.
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
Gal žinai dar kokių nors atvejų, kuomet kaip bausmė nusikaltėliui nužudomi jo niekuo dėti vaikai?
"China historically adhered to the concept of liability among blood relatives. During the Qin and Han dynasties, families were subject to various punishments according to the punishment of the offending member. When the offense was punishable by death by severing the body at the waist, the offender's parents, siblings, spouse, and child were executed, when the offense was punishable by death and public display of the body, the offender's family was subject to imprisonment with hard labor, when the offender's sentence was exile, their kin was exiled along with them.[4]"
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-05-21 13:49

Augustas wrote:
2019-05-21 13:33
Tyčinis bankrotas jau ir taip draudžiamas, jei dar nežinojai. :D
Mes gal ir vel Liongina ne taip supratom. Gal jis cia tiesiog gina teise i persileidima, o abortams nepritaria.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 14:02

fizikanas wrote:
2019-05-21 13:48
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
Jei pasidarysi abortą tai supus kaip lavonas, jei nepasidarysi aborto tai supus kaip lavonas, rezultatas visais atvejais tas pats.
Skirtumas yra tas, kad vienu atveju zmogus nugyvens gyvenima pries supudamas, kitu ne. Cia aisku subjektyvu, bes as vertinu zmogaus gyvenima. Jei tu nevertini, tai nieko keisto, kad palaikai zudyma.
Tu šiuo momentu irgi rašinėji forume vietoj to, kad kurtum naujus gyvenimus. Jei dabar neisi užstatyti kam nors vaiko, tai žmogus negyvens, jei eisi kruštis - tai gyvens. Jopapaaa, skamba kaip žmogžudystė, LOL.

Neturiu žinok laiko šitai grybų logikai, nepyk, daugiau nekomentuosiu.
fizikanas wrote:
2019-05-21 13:48
Lionginas wrote:
2019-05-21 12:51
Gal žinai dar kokių nors atvejų, kuomet kaip bausmė nusikaltėliui nužudomi jo niekuo dėti vaikai?
"China historically adhered to the concept of liability among blood relatives. During the Qin and Han dynasties, families were subject to various punishments according to the punishment of the offending member. When the offense was punishable by death by severing the body at the waist, the offender's parents, siblings, spouse, and child were executed, when the offense was punishable by death and public display of the body, the offender's family was subject to imprisonment with hard labor, when the offender's sentence was exile, their kin was exiled along with them.[4]"
Aš tai nieko prieš kad ir pirdolintum į tą savo senovės Kiniją, mano vakarietiškiems standartams ką čia aprašei atrodo kaip didžiulė neteisybė ir moralinis iškrypimas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 14:07

Augustas wrote:
2019-05-21 13:33
Tyčinis bankrotas jau ir taip draudžiamas, jei dar nežinojai. :D
Bankrotas yra tyčinis tuomet, kai nustatomos tam tikros piktybiškai sukeltos sąlygos, privedusios prie poreikio skelbti bankrotą. Aborto atveju tai būtų, kai žmogus nėštumo metu specialiai susiknisa savo gyvenimą tiek, kad atsirastų poreikis darytis abortą. Pavyzdžiui, tyčia švitinasi radiacijos dozėmis, dėl ko vaisius išsigimsta. Dėl manęs būtų galima tai uždrausti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-05-21 14:12

fizikanas wrote:
2019-05-21 13:49
Augustas wrote:
2019-05-21 13:33
Tyčinis bankrotas jau ir taip draudžiamas, jei dar nežinojai. :D
Mes gal ir vel Liongina ne taip supratom. Gal jis cia tiesiog gina teise i persileidima, o abortams nepritaria.
Bankrotas niekada neįvyksta netyčia, jis visuomet yra skelbiamas. Bankroto uždraudimas iš esmės reikštų, kad įmonė nelikviduojama ir nevykdomos jokios su jos likvidavimu susijusios procedūros, kaip kad nesudaroma kreditorių eilė ir t.t. Fizinio bankroto atveju, žmogus lieka skolingas kreditoriams iki gyvos galvos, net jei teoriškai niekada negebės grąžinti skolų.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2019-05-21 15:52

fizikanas wrote:
2019-05-20 11:24

Kaip tau tokia zmogiska savybe -
Visų pirma, tai nėra jokia žmogiška savybė, tai yra paprasta biologinio organizmo reprodukcijos savybė. Šią savybę, viena ar kita forma, tūri ir kitos gyvybės rūšys. Žmogus tėra tik viena iš daugelio rūšių.
fizikanas wrote:
2019-05-20 11:24

Joks gyvunas ar gyvuno embrionas sitos savybes neturi.
O tu pagalvoji, kad reikia pagalvoti prieš parašant ? Ar apvaisinta kalytė po tam tikro laiko neatsives šuniukų, apvaisinta dramblio patelė - drambliuko, karvė - teliuko ? Kuo taps šimpanzės embrionas po tam tikro laiko?
fizikanas wrote:
2019-05-20 11:24

objektas, kuris ne veliau nei po metu, bus zmogus, jeigu pries tai niekas nesiims intervenciniu priemoniu.
Skirtingų tipų ląstelės daro tai ką ir yra užprogramuotos daryti. Vienos rūšies ląstelės gamina kaulus, kitos - odą, dar kitos kuria antikūnus, pumpuoja hormonus. Kokią paskirti gamta suteikė vyro ir moters reprodukcinėms ląstelėms jei ne reprodukcinę ? Visos kitos gyvybės rūšys, įskaitant ir žmogaus rūšį, neperseniausiai ir jo pirmtakus, nesiima intervencinių priemonių.

Paaiškink man, kokiu tikslu tu ir tavoji naudojaties apsisaugojimo nuo nėštumo priemonėmis, jei tikslas nėra užkirsti kelią potencialiai gyvybei gimti, kuo skiriasi ši jūsų intervencinė priemonė nuo kažkieno intervencinės priemonės sustabdyti ankstyvojo nėštumo tolimesnę raidą. Natūraliai gali neužkirsti kelio potencialiai gyvybei, bet sakai, kad jau turi (1 ar 2), sakai man užtenka, daugiau nenoriu, brangiai kainuoja, pablogins jūsų asmeninio gyvenimo kokybę.

Mano tėvo tėvai turėjo 10 vaikų, tėvas jauniausias. Užaugino karo metais, be jokių pašalpų iš valstybės. Jei seneliai būtų buvę savanaudžiai kaip tu ir dar keletas šiame forume, ir būtų nusprendę, kad užtenka 9, aš nebūčiau tau parašęs, kad tavo mastymas ribotas, panašiai kaip muselių, kai palaikai stiklainyje, o po to nuimi dangtį, jos niekur nebeskrenda aukščiau buvusio dangtelio.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2019-05-21 17:04

fizikanas wrote:
2019-05-21 11:51
Lionginas wrote:
2019-05-20 13:33
Aš prieš abortą tik nuo tada, kai vaisius gali jausti skausmą. Ir man absoliučiai jokios skirtumo, ką vadinti žmogumi ar ką vadinti žudymu, man čia nėra kažkoks tūpas semantinis klausimas kaip tamstai.

Dabar tie isvedziojimai apie skausmo jutima isvis yra juokingi suaugusiam zmogui. Tai pagal tave iseina, kad zmones galima zudyti, jei pasirupini, kad tai butu neskausminga?
Juokinga yra tik jei nesuvoki, ir matau, kad nesuvoki. :) Pas žmogų atsiranda skausmo pojūtis kartu su sąmone, jei nėra sąmonės, tai ir nėra skausmo.

O kas yra biologinis organizmas be sąmonės atsakau tau šiuo klausimu: ar mes galėtume diskutuoti apie abortus ir ar mums tai rūpėtų jei mes neturėtume sąmones ?

Nusirenk nuogas ir pažvelk į savo kūną, nežinau ką mato tavo vaizduotė, bet tikrovė yra ta, kad ten tėra tik ląstelės. O kas esi tu?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-05-21 18:15

Lionginas wrote:
2019-05-21 14:02
Tu šiuo momentu irgi rašinėji forume vietoj to, kad kurtum naujus gyvenimus. Jei dabar neisi užstatyti kam nors vaiko, tai žmogus negyvens, jei eisi kruštis - tai gyvens. Jopapaaa, skamba kaip žmogžudystė, LOL.
Tai tu nejauti skirtumo, tarp to, kur nera gyvenimo ir gali ji sukurti, kas irgi yra gerai ir sveikintina, ir tarp jau esamo gyvenimo nuzudymo? Nu kaip taip neatskirti? Cia reikia specialiai stengtis, kad nematyti skirtumo. Ar nebus cia vel kazkokia sazines grauzatis, temdanti objektyvu prota?
Lionginas wrote:
2019-05-21 14:02
Aš tai nieko prieš kad ir pirdolintum į tą savo senovės Kiniją, mano vakarietiškiems standartams ką čia aprašei atrodo kaip didžiulė neteisybė ir moralinis iškrypimas.
Tai ir tu gali pirdolinti i savo vakarus. Bet atsargiai, per toli nevaziuok, nes tikruosiuose vakaruose uz zudyma sodina:
https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Life_Protection_Act
Post Reply