Politinė kairė vs. dešinė

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-15 06:50

Augustas wrote:
2019-07-13 13:38
Abortų draudimai patys savaime nėra autoritarizmo požymis, nes nėra laisvos kritikos tokiam draudimui ribojimo. Politkorekcija yra laisvos kritikos ribojimas, todėl yra autoritarizmo požymis.
Politkorekcija pati savaime nėra autoritarizmo požymis, nes nėra laisvos kritikos politkorekcijai ribojimo.

Prisitaikyk savo argumentus pats sau.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-07-15 13:46

Lionginas wrote:
2019-07-15 06:50
Augustas wrote:
2019-07-13 13:38
Abortų draudimai patys savaime nėra autoritarizmo požymis, nes nėra laisvos kritikos tokiam draudimui ribojimo. Politkorekcija yra laisvos kritikos ribojimas, todėl yra autoritarizmo požymis.
Politkorekcija pati savaime nėra autoritarizmo požymis, nes nėra laisvos kritikos politkorekcijai ribojimo.

Prisitaikyk savo argumentus pats sau.
Su malonumu prisitaikyčiau sau šį argumentą, tik bėda, kad šitas argumentas politkorekcijai negalioja. :(
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-15 13:47

Augustas wrote:
2019-07-15 13:46
Su malonumu prisitaikyčiau sau šį argumentą, tik bėda, kad šitas argumentas politkorekcijai negalioja. :(
Nes ją uždrausta kritikuoti? :D

Paklausiu dar kitaip: jei kas nors uždraustų krikščioniškas apeigas, bet neuždraustų draudimo kritikuoti, ar tai būtų autoritarizmas? Demokratija? Libertarizmas?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-07-15 14:06

Lionginas wrote:
2019-07-15 13:47
Augustas wrote:
2019-07-15 13:46
Su malonumu prisitaikyčiau sau šį argumentą, tik bėda, kad šitas argumentas politkorekcijai negalioja. :(
Nes ją uždrausta kritikuoti? :D

Paklausiu dar kitaip: jei kas nors uždraustų krikščioniškas apeigas, bet neuždraustų draudimo kritikuoti, ar tai būtų autoritarizmas? Demokratija? Libertarizmas?
Viskas priklauso nuo to, kas būtų uždraudęs tas krikščioniškas apeigas. Jei jas uždraustų dauguma valstybės piliečių, pasinaudoję, pvz., referendumu, tai būtų normalus demokratinis sprendimas. Taigi, tai - tikra demokratija, ypač, jei nebūtų draudžiama sprendimą laisvai kritikuoti. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-15 14:23

Augustas wrote:
2019-07-15 14:06
Viskas priklauso nuo to, kas būtų uždraudęs tas krikščioniškas apeigas. Jei jas uždraustų dauguma valstybės piliečių, pasinaudoję, pvz., referendumu, tai būtų normalus demokratinis sprendimas. Taigi, tai - tikra demokratija, ypač, jei nebūtų draudžiama sprendimą laisvai kritikuoti. :)
Panašu į kaimyną rytuose. Gerai, kad tau čia normalu. Linkiu kad būtum kada nors uždraustas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-07-15 16:25

Lionginas wrote:
2019-07-15 14:23
Augustas wrote:
2019-07-15 14:06
Viskas priklauso nuo to, kas būtų uždraudęs tas krikščioniškas apeigas. Jei jas uždraustų dauguma valstybės piliečių, pasinaudoję, pvz., referendumu, tai būtų normalus demokratinis sprendimas. Taigi, tai - tikra demokratija, ypač, jei nebūtų draudžiama sprendimą laisvai kritikuoti. :)
Panašu į kaimyną rytuose. Gerai, kad tau čia normalu. Linkiu kad būtum kada nors uždraustas.
Tai minėtas kaimynas Rytuose kaip tik abortų nedraudžia. Ar automatiškai jis jau nebe autoritarinis diktatorius? :roll:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-07-17 10:34

Tai gal, Viliau, tau kažkaip pavyktų reziumuoti savo žaidimą? Ar tau vis dar trūksta kažkokios informacijos arba mes kažką neteisingai darėm? :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-07-17 11:15

Lionginas wrote:
2019-07-15 06:41
Nes tai klausimai, kurie leidžia išskirstyti žmones į reikšmingo dydžio grupes.
Na daleiskim, jie paskirsto zmones i dvi dalis po 50%. Kas is to? Esi toje pat puseje, kaip dar puse zemes gyventoju. Kazkoks nelabai idomus faktas :)
Lionginas wrote:
2019-07-15 06:41
Pavyzdžiui klausimas dėl užmėtymo akmenimis yra blogas, nes kokia nauda iš klausimo, suskirstančio žmones į dvi grupes - viena 99,9%, kita 0,1%. Kompasui tikrai jokios naudos. Klausimas dėl įsivaikinimo nėra toks blogas, bet matyt klausimų skaičius ribotas, ir pirmenybė atiteko klausimui, kuris geriau suskirsto visus žmones, o ne tik su žmones su liberaliomis nuostatomis. Kai klausimų skaičius ribotas, vidada geriau rinktis klausimus arčiau medianos.
Tai mano pointas ir yra tas, kad tu klausimu kompase yra tiesiog per mazai, kad padaryti bent kokias reiskmingas ir atsikartojancias isvadas. O jei kiekis butu pakankamas, kad zmones daugiau maziau teisingai sudelioti i stalciukus, tai tokio testo niekas neatliks, nes tiesiog uztruks per daug laiko.
Lionginas wrote:
2019-07-15 06:41
Tai koks tavo pointas? Kad kompaso autoriai specialiai sudarė klausimus taip, kad patektume į tą patį kvadrantą? O gal... OMG, gal tai tu bandai cherrypickinti klausimus taip, kad kaip nors nepatektume? :D
Ne, kompaso autoriai nespecialiai dare klausimus kazkaip, o tieisog nepakankamai daug ir nepakankamai geru ju padare, todel gavosi random generatorius, kuris pvz tave ir Sejaniu idejo i tapati kvadrata, o pvz mane, per du skirtingus atlikimus, sudejo i du skirtingus kvadratus :)

O dabar paziurek i alternatyva sitiems testukams: jus su Sejanum sitam forume esate parase bent po kelis tukstancius postu, kas pagrinde yra atsakinejimai i klausimus ivairiomis politikos temomis. Tie, kas skaite tuos postus, turi zymiai daugiau duomenu susidaryti nuomone ir jus paskirstyti pagal politines paziuras, nei testo algoritmas. Taigi daugumos forumieciu nuomone, kur vienas ar kitas is jusu pakliunate as pasitikiu kurkas labiau, nei tuo testu vadinamu random generatorium. Big data, dude.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-17 11:38

fizikanas wrote:
2019-07-17 11:15
Na daleiskim, jie paskirsto zmones i dvi dalis po 50%. Kas is to? Esi toje pat puseje, kaip dar puse zemes gyventoju. Kazkoks nelabai idomus faktas :)
Jei labai neneriant į teoriją, tai bet kokio riboto klausimyno tikslas yra pateikti tokius klausimus, kurie maksimizuotų iš atsakymų gaunamą informaciją, a.k.a Information gain. Koncepcija plačiai naudojama machine learning algoritmuose, pavyzdžiui, sprendimų medžių. Politinio kompaso tikslas yra padėti zmogų į kažkurį vieną kvandrantą. Jei klausimyne yra tik vienas klausimas, tai tikslas yra padėti žmogų į autoritarus arba į libertarus. Kadangi dauguma libertrarų pasisakys už homoseksualias santuokas, o dauguma autoritarų - prieš, tai toks atsakymas maksimizuoja information gain. Skirtingai nuo klausimo apie užmėtymą akmenimis, nes už tokį variantą pasakys tikrai ne kiekvienas autoritaras, galbūt net mažuma. Taigi, klausimas apie santuokas su mažesne klaida padės žmogų iš testinės imties į jo nuostatas atitinkantį kvadrantą. Tai tiek jei labai trumpai, daugiau gali pasiskaityti vikėje.
fizikanas wrote:O dabar paziurek i alternatyva sitiems testukams: jus su Sejanum sitam forume esate parase bent po kelis tukstancius postu, kas pagrinde yra atsakinejimai i klausimus ivairiomis politikos temomis. Tie, kas skaite tuos postus, turi zymiai daugiau duomenu susidaryti nuomone ir jus paskirstyti pagal politines paziuras, nei testo algoritmas. Taigi daugumos forumieciu nuomone, kur vienas ar kitas is jusu pakliunate as pasitikiu kurkas labiau, nei tuo testu vadinamu random generatorium. Big data, dude.
Kai aš klausiau, kur konkrečiai mano nuomonė nesutampa su Sejanaus, tu nenurodei nei vieno teisingo varianto, bet šaudei pro šalį. Tiek ir verti tie tavo gausūs duomenys ir big data. Dude :D
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-07-17 11:51

Lionginas wrote:
2019-07-17 11:38
Jei labai neneriant į teoriją, tai bet kokio riboto klausimyno tikslas yra pateikti tokius klausimus, kurie maksimizuotų iš atsakymų gaunamą informaciją, a.k.a Information gain. Koncepcija plačiai naudojama machine learning algoritmuose, pavyzdžiui, sprendimų medžių. Politinio kompaso tikslas yra padėti zmogų į kažkurį vieną kvandrantą. Jei klausimyne yra tik vienas klausimas, tai tikslas yra padėti žmogų į autoritarus arba į libertarus. Kadangi dauguma libertrarų pasisakys už homoseksualias santuokas, o dauguma autoritarų - prieš, tai toks atsakymas maksimizuoja information gain. Skirtingai nuo klausimo apie užmėtymą akmenimis, nes už tokį variantą pasakys tikrai ne kiekvienas autoritaras, galbūt net mažuma. Taigi, klausimas apie santuokas su mažesne klaida padės žmogų iš testinės imties į jo nuostatas atitinkantį kvadrantą. Tai tiek jei labai trumpai, daugiau gali pasiskaityti vikėje.
Na va pasirodo tu pats ir rasei ta testa, nes zinai, net kokie informacijos teorijos algoritmai ten panaudoti. Tai galiu tau iskart pasakyt, kad kazkur klaida ivelei darydamas, nes vienas testas mane idejo i viena kvadrata, kitas i kita. Kazkas bus blogai su information gain. Pasiziurek ;)
Lionginas wrote:
2019-07-17 11:38
Kai aš klausiau, kur konkrečiai mano nuomonė nesutampa su Sejanaus, tu nenurodei nei vieno teisingo varianto, bet šaudei pro šalį. Tiek ir verti tie tavo gausūs duomenys ir big data. Dude :D
Na taip tu uzdavei kelis klausimus, kurie atskirai be konkteksto yra labai mazai reiksmingi, vertinant su visa ta big data, kuri jau mums duoda pakankamai tikslu atsakyma. Reiktu labai daug Sejanaus pasaku, del jo baimes buti priskirtam bet kokiai grupei, kad visas forumas ji pradetu laikyti kariu paziuru.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-17 12:04

fizikanas wrote:
2019-07-17 11:51
Na va pasirodo tu pats ir rasei ta testa, nes zinai, net kokie informacijos teorijos algoritmai ten panaudoti. Tai galiu tau iskart pasakyt, kad kazkur klaida ivelei darydamas, nes vienas testas mane idejo i viena kvadrata, kitas i kita. Kazkas bus blogai su information gain. Pasiziurek ;)
Tu ir taip arti ribos, tai nieko keisto, kad viename teste esi vienoje pusėje, kitame - kitoje. Laikyk, kad ekonominėmis pažiūromis esi centrietis.
fizikanas wrote:
2019-07-17 11:38
Na taip tu uzdavei kelis klausimus, kurie atskirai be konkteksto yra labai mazai reiksmingi, vertinant su visa ta big data, kuri jau mums duoda pakankamai tikslu atsakyma.
Kokį dar big data, nejuokink. Tu nei vieno mano ir Sejanaus pažiūrų skirtumo nesugebėjai nurodyti, iki kažkokio big data labai toli, kai savo training sample neturi nei vieno teisingo įrašo :mrgreen: Aš tavęs būtent to ir paprašiau - pateik bent vieną įrašą iš savo training sample, t.y., nurodyk bent vieną klausimą, kuriuo mano ir Sejanaus nuomonės skiriasi. Ir tai, ką tu nurodei, buvo ne iš šios realybės. Tai kas čia per cirkinė big data? :mrgreen:

Na nebent big data laikai wishful thinking, kas labai panašu, kad taip ir laikai :D
fizikanas wrote:
2019-07-17 11:38
Reiktu labai daug Sejanaus pasaku, del jo baimes buti priskirtam bet kokiai grupei, kad visas forumas ji pradetu laikyti kariu paziuru.
Jis ir nėra kairių pažiūrų. Kaip ir aš nesu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-07-17 12:25

Lionginas wrote:
2019-07-17 12:04
Tu ir taip arti ribos, tai nieko keisto, kad viename teste esi vienoje pusėje, kitame - kitoje. Laikyk, kad ekonominėmis pažiūromis esi centrietis.
Tai bent puikus testas, reikia atlikti kelis skirtingus ir isvesti vidurki, kad gautum teisinga atsakyma. Neblogas information gain.
Lionginas wrote:
2019-07-17 12:04
Kokį dar big data, nejuokink.
Matau tave sitas terminas labai trigerina. Gal papasakosi placiau, kodel?
Lionginas wrote:
2019-07-17 12:04
Tu nei vieno mano ir Sejanaus pažiūrų skirtumo nesugebėjai nurodyti, iki kažkokio big data labai toli, kai savo training sample neturi nei vieno teisingo įrašo :mrgreen: Aš tavęs būtent to ir paprašiau - pateik bent vieną įrašą iš savo training sample, t.y., nurodyk bent vieną klausimą, kuriuo mano ir Sejanaus nuomonės skiriasi. Ir tai, ką tu nurodei, buvo ne iš šios realybės. Tai kas čia per cirkinė big data? :mrgreen:
Mano "training sample" yra visi mano perskaityti jusu postai siame forume. Kiekvienas perskaitytas pastume "forumo nario X politine kryptis" kintamojo verte i viena ar kita puse. Man nereikia atsiminti nei vieno konkretaus posto, ar konkrecios paziuros, uztenka atsiminti sita suagreguota rezultata. O tai, kad mano vertinimas sutampa su dar bent 2ju ilgalaikiu nariu, suteikia sitam rezultatui tik dar daugiau statistinio svorio.
Lionginas wrote:
2019-07-17 12:04
Jis ir nėra kairių pažiūrų. Kaip ir aš nesu.
Jei tave nuramins tai jus turite tikrai daug bendro. Pvz abu vienodai uzsitrigerinate, kai yra ivardijamos jusu politines paziuros.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-17 12:43

fizikanas wrote:
2019-07-17 12:25
Mano "training sample" yra visi mano perskaityti jusu postai siame forume. Kiekvienas perskaitytas pastume "forumo nario X politine kryptis" kintamojo verte i viena ar kita puse. Man nereikia atsiminti nei vieno konkretaus posto, ar konkrecios paziuros, uztenka atsiminti sita suagreguota rezultata. O tai, kad mano vertinimas sutampa su dar bent 2ju ilgalaikiu nariu, suteikia sitam rezultatui tik dar daugiau statistinio svorio.
Tai kad tą rezultatą tu suagregavai iš sufantazuotų faktų faktelių. Nei vieno tikro negali pateikti. Čia ne big data, čia big delusion :mrgreen:

Ir vietoj to, kad tiesiog tyliai nustumtum šitą sau nelabai palankų topicą gilyn į stalčių, tu jį toliau eskaluoji, lyg per mažai būtum gavęs pyp klouno nominacijų.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-07-17 12:48

Lionginas wrote:
2019-07-17 12:43
Tai kad tą rezultatą tu suagregavai iš sufantazuotų faktų faktelių.
Na jei pats sakai, kad visi tavo postai yra sufantazuoti faktai fakteliai, tai as kaip ir neturiu tada ka pridurti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-17 12:51

fizikanas wrote:
2019-07-17 12:48
Na jei pats sakai...
Image
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-07-17 12:56

Lionginas wrote:
2019-07-17 12:43
Ir vietoj to, kad tiesiog tyliai nustumtum šitą sau nelabai palankų topicą gilyn į stalčių, tu jį toliau eskaluoji, lyg per mažai būtum gavęs pyp klouno nominacijų.
Tai tu man paaiskink normaliai, nesitrigerines. Bandai mane itikinti, kad 20 subjektyviai interpretuojamu klausimu internetiniam testuke yra daugiau duomenu, nei tukstanciai postu forume. Nu man tai juokinga tavo pozicija, bet tau atrodo, kad mano pozicija juokinga. Tai sakyciau labai gera diskusija, absoliuciai skirtingos isvados is tu paciu faktu. Cia tarsi visiskai juoda ir balta. Arba kaire ir desine :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-07-17 13:07

fizikanas wrote:
2019-07-17 12:56
Bandai mane itikinti, kad 20 subjektyviai interpretuojamu klausimu internetiniam testuke yra daugiau duomenu, nei tukstanciai postu forume.
Forume gal ir yra tūkstančiai postų, bet iš tų tūkstančių tu nesugebėjai ištraukti nei vieno fakto apie tai, kur mano ir Sejanaus nuomonė skiriasi. Čia tas pats, kas sakyti, kad Žemė yra plokščia, ir tokias žinias suagregavai su big data iš visų savo gyvenimo akimirkų, bet jokio konkretaus argumento negalėtum pateikti. Bet akimirkų milijonai, taigi labai svaru, LOL :mrgreen:

O nejuokaujant, tai tu tiesiog nelabai skaitai, ką Sejanus rašo, ir visai neatkreipi dėmesio, ko jis nerašo. Tiesiog projektuoji savo paties įsitikinimus jam ir tiek.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-07-17 13:13

Lionginas wrote:
2019-07-17 13:07
Forume gal ir yra tūkstančiai postų, bet iš tų tūkstančių tu nesugebėjai ištraukti nei vieno fakto apie tai, kur mano ir Sejanaus nuomonė skiriasi. Čia tas pats, kas sakyti, kad Žemė yra plokščia, ir tokias žinias suagregavai su big data iš visų savo gyvenimo akimirkų, bet jokio konkretaus argumento negalėtum pateikti. Bet akimirkų milijonai, taigi labai svaru, LOL :mrgreen:
Na aciu, anlogija visai i tema. As esu per gyvenima suagregaves, kad zeme apvali, bet jei reiktu konkretu argumenta dabar istraukti, tai reiktu gerai pagalvoti. O irodyti, kad jusu su Sejanum politines paziuros tikrai skiriasi, man nu per daug giliai px, kad as pradeciau dabar kapstyti foruma ir ieskoti postu, atitinkanciu vienokias ar kitokias paziuras. Tam ir yra smegenyse ta agregacijos funkcija, kad to nereiktu daryti.
Lionginas wrote:
2019-07-17 13:07
O nejuokaujant, tai tu tiesiog nelabai skaitai, ką Sejanus rašo, ir visai neatkreipi dėmesio, ko jis nerašo. Tiesiog projektuoji savo paties įsitikinimus jam ir tiek.
Oho, nelabai skaitau. Tai kaip reikia juos labai skaityti? Kaip Lenino rastus, and pjedestalo pasistacius?
Post Reply