LGBT judėjimo end-game

Naujas temas kurkite čia
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2019-09-23 09:17

Seianus wrote:
2019-09-23 07:06
Su gėjais būtų kiek kitaip, ten tu juos sunervintum ne dėl buvimo captain obvious, bet dėl buvimo homofobu. Civilizuotose valstybėse ko gero būtum paviešintas ir prarastum darbą už tokį proto paknisimą, o jei būtum nors kiek garsesnis, tave viešai pasmerktų dauguma PR agentūrų savo atstovaujamų muzikos ir kino žvaigždžių vardu.
- visa tai būtų neabejotina tiesa, jeigu "gėjai" paaiškintų visiem ir visomis kalbomis, kuo jie yra "kitokie". Dabar niekas netiki, kad jie "kitokie" ir mano esant kvailiais arba paklydusiais, o visa kampanija yra politinė, skirta destabilizuoti besivystančius kraštus.

:(
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-09-24 22:49

Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Kažkaip be įkvėpimo pakomentavai. Aš klausiau, ar tau neįdomu, kokie genai koduoja visus tuos dalykus, kurie susiję su dauginimosi instinktais, seksualine trauka, "pair bonding"? Kodėl, tau stebint savo antrąją pusę, tavo kūne atsiranda tam tikros reakcijos? Tai, kad tu visą žmogaus genomą (įskaitant tavo akių spalvos kodavimo genus ir pan., kurie greičiausiai nesusiję su mano pavardintais dalykais) pavadinsi "hetero genais" lyg ir nepanašu į atsakymą į mano klausimą?
Na kad tiesiog neiseina ju niekaip kitaip pavadinti. Net mano akiu spalva traukia daugelio merginu demesi :) Ar tau nepatogus tas faktas, kad visi genai yra atsirade is dauginimosi, o visas dauginimasis yra hetero santykiu pasekme, del to ramia sazine galime visus genus vadinti hetero genais?
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Na, nuosekliai sudėliojus tai, ką tu šioje temoje pasakei (tariamai neišsikalinėjančio fizikano kontekste), aš, man rodos, pradedu suprasti tavo specifinį sąvokų žodyną ir tavo savotišką pasaulėžiūros modelį. Tavo santykis su tavo antrąja puse tau irgi prilygsta tam tikrai priklausomybei (alkoholiko "traukai" alkoholiui)? Man, kaip jau ne kartą minėjau, keistos tokios tavo analogijos, bet ne man gi reikės su tavuoju supratimu ir dalykų matymu gyventi (tad kaip ir ne mano tai problema). Tu jauti tam tikrą stiprią priklausomybe savo antrai pusei? Gerai tave supratau? Kas tau iš to, kad savo ryšį su savo antrąja puse tu laikai priklausomybe?
Sitame moksliniame straipsnyje sakyciau pakankamai gerai suformuluota: "The narrow view counts only the most extreme, harmful forms of love or love-related behaviors as being potentially addictive in nature. The broad view, by contrast, counts even basic social attachment as being on a spectrum of addictive motivations, underwritten by similar neurochemical processes as more conventional addictions."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5378292/
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Tai kuri grupė, "bi" ar "homo", anot tavęs, yra prie labiau linkusių "išbandyti naujus dalykus"? Nes jei gėjai apsistoja ties vyrais, tai jie "bandymo" prasme kaip ir mažiau bandantys, nes kažkodėl taip ir "nepabando" moterų? :)
Nezinau, visaip gali buti. Cia kaip ir su narkotikais, galbut drasiausi iskarto bandys rizikingiausiu ir ant ju sede nebebandys nieko kito, o atsargesni prades nuo saugesniu ir labiau paplitusiu ir po truputi isbandys visko. O gal tiesiog atsitiktinumai ir aplinka nulems, ko isbandysi, ant ko sesi ir t.t.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Nepagavau, kaip tu remdamasis tuo toolkitu prisigalvojai iki "priklausomybės genų" be cherry-pickinimo. Šiaip, pagal tą straipsnį, kitų savybių koreliacijos su DNR segmentais nebuvo tirtos. Jos tik buvo paimtos iš apklausos rezultatų koreliacijų su "gėjiškumo" požymiu. Tai gal gali man dar kartą paaiškinti ant pirštų savo samprotavimų seką to toolkito kontekste? Nes pagal koreliacijų koreliacijas spręsti apie įvairių požymių genus yra devintas vanduo nuo kisieliaus - nekorektiškų išvadų darymo apie priežastingumą galimybė taip tik dar labiau padidinama.
Tai viso to straipsnio pagrindinis rezultatas yra, kad "geju genai" - tai devintas vanduo nuo kisieliaus. Tam tikros silpnos koreleacijos, kurios dar ir koreliuoja su visokiom savybem, kuriu niekas nelaiko igimtom.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Na, ką aš galiu tau pasakyti. Tu savo "ufonautizmus" tikrai geriau išmanai nei aš. Kadangi tu taip užsidegęs samprotauji apie savo pet hipotezes, tai matyt tau nesunku įsivaizduoti, jog tau ir galėjo nutikti toks nupasakotas scenarijus. Matyt kažkokiu būdu susilaikei nuo "gresiančių pagundų"? Va, Augustas, nors ir bandžiau jį iškamantinėti, dėl kažkokių man nesuprantamų priežasčių celibato laikosi. Įtariu irgi saugosi nuo priklausomybių.
Panasiai, kaip tu susilaikei nuo ivairiu pagundu nesilankydamas tabore, ar kur siais laikais socializuojasi narkomanai.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Kodėl gėjų barai populiari jų susitikimo vieta? Nes greičiausiai gėjų barų visuomet buvo daugiau nei gėjų kavinių, knygų skaitymo klubų ar dviratininkų būrelių.
Tai kodel ju visuomet buvo daugiau?
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Paprastai bandau paaiškinti kažką, kai manęs paprašo patarimo, kai kalba apie tai pasisuka, kai randu progą pasidalinti savo patirtimi, kai tema man įdomi. Panašu, kad tu nesupratai ar nenori suprasti mano kalbos, kas yra tikra seksualinė trauka žmogui ir tam tikras ryšys su juo.
Jei būtum paskaitęs visą kontekstą, o ne išrinkęs tik tai, iš ko galima sukonstruoti karikatūrą, tai gal ir būtum supratęs, ką norėjau pasakyti.
Mano klausimas tavo analogijų kontekste buvo: ar tu gali "atmylėti" savo antrąją pusę? Kas nusako tavo trauką tavo antrąjai pusei?
Pats sakei, kad buvai isimylejes ir vyra, ir moteri. Vadinasi bent viena is ju jau "atmylejai", ar ne?
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Ir kaip tas tavo sugalvojimas paknisti protą konkrečiai pasireikšdavo? Gal gali detaliau papasakoti? Maždaug "Ei, storas, tau reikėtų numesti savo viršsvorį" stiliumi, ar kažkaip subtiliau?
Suprasciau Sejanui toks klausimas.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Ir ar kartais nenori pasakyti, kad iš panašios žmonių reakcijos į tavo nupasakotus patrigerinimus padarei išvadą, kad žmonės neva tave pasiunčia dėl to paties, jog tu bandai juos išvaduoti nuo priklausomybės?
Jei jie tai matytu, kaip "bandau isvaduoti nuo priklausomybes" tai turbut taip nereaguotu. Jie mato, tai, kaip kazkoki kesinimasi atimti ju gyvenimo dziaugsma/prasme ar panasiai.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Kol kas nepažiūrėjau.
I nepalankius tyrimus, kazkaip sunkiau prisiversti, ar ne? :)
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Taip, du gan skirtingus dalykus "įsimylėjimas/meilė" per klaidą paminėjau "po viena kategorija" išsireiškime. Kur ir kada tu juos atskyrei? Nes man atrodo kaip tik priešingai, jog tu daugybę skirtingų dalykų sumeti į vieną krūvą savo keistom analogijom gaminti.
Ne, tu suplakei meile ir seksualini potrauki, ka as atskyriau i dvi. Na gi paskaityk senesni posta, jei pametei minti.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Būtų neetiška iš mano pusės. Teks tau pačiam savarankiškai paprakaituoti, jei tau tikrai tas įdomu.
Mazdaug tiek pat idomu, kaip diskutuojant su tikinciuoju, nueiti ir perskaityti Biblija, tikintis ten rasti palankiu argumentu oponenetui. Pats nesi naujokas skeptiku forume, turetum suprasti, kaip skamba toks pasiulymas.
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Taigi jau minėjau, kad per savo gyvenimą buvau labai aiškiai įsimylėjęs/susižavėjęs/mylėjęs tiek merginas/moteris, tiek vaikinus/vyrus. Iš to ir sprendžiu, kad esu biseksualus.
Isivaizduok, kad gyventum kulturoje, kur net zodzio "biseksualas" nebutum girdejes ir nieko nezinotum, kas uzsiima tokia veikla. Is kur zinai, kad tada negalvotum, kad tie jausmai vyrams yra tiesiog labai stipri draugyste? Is kur zinai, kad isvis kiltu mintis uzsiimti su jais seksualiniais santykiais ir tai neatrodytu, taip pat keista, kaip pvz valgyti smeli?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-09-24 22:57

Seianus wrote:
2019-09-23 07:06
Manau labiausiai todėl, kad tie žmonės šiuos dalykus ir argumentus žino ir patys, yra girdėję melejonus kartų, ir jei vis dar nemeta, matyt tam yra kažkokios kitos priežastys, nei nežinojimas (tebūnie kad ir valios, disciplinos trūkumas). Galimai net priima tavo pamokslus kaip įžeidimą jų išprusimui ir intelektui, tipo manei, kad jie patys nežino? :)
Del rukymo ir alkoholio galbut, bet ispudingiausi trigeriai buna del maisto. Per medijas dar nepakankamai visiems isaiskinta, kad jis sukelia priklausomybe. Apie cukru jau daug kas yra girdeje, bet apie likusius produktus (tiksliau skaniausius ju priedus) dar ne. Todel trigerinasi massively.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-09-28 12:53

Svetimas wrote:
2019-09-21 23:17
Augustas wrote:
2019-09-14 17:24


Aš (nors ir neįsijaučiu į homoseksualių polinkių turintį žmogų), pvz., jau esu atmylėjęs daugybę gražių merginų ir išjungiu seksualinę trauką toms merginoms kiekvieną kartą, kai tik tokia trauka atsiranda.
Tu matyt nesi turėjęs rimto normalaus ryšio/santykių su mergina/moterimi. Nes, manau, kitu atveju tokių nesąmonių nekalbėtum.
Ką vadini rimtu ryšiu? Ar kartais tai ne tas ryšys, kai dažnas vakaro leidimas kartu dažnai baigiasi vienoje lovoje? :wink: Ar čia turi minty labiau tas ilgalaikes draugystes, kai jau pasvarstoma apie galimas vedybas ir pan.? Jei turi minty pastarąjį atvejį, tai esu keletą kartų svarstęs, ar man geriau vesti tą ar aną gražią merginą, ar toliau laikytis celibato.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2019-09-29 10:49

Augustas wrote:
2019-09-28 12:53
Ką vadini rimtu ryšiu? Ar kartais tai ne tas ryšys, kai vakaro leidimas kartu baigiasi lovoje?
- net ir pats esi paveiktas globaliai globalių gėjų vertybių.

Paaiškinimas: pagal senąją žmonių kultūrą, "miegoti vienoje lovoje" nereiškė jokio sekso ir jokių kreivų nešvankybių.

:(
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-09-30 23:03

fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Kažkaip be įkvėpimo pakomentavai. Aš klausiau, ar tau neįdomu, kokie genai koduoja visus tuos dalykus, kurie susiję su dauginimosi instinktais, seksualine trauka, "pair bonding"? Kodėl, tau stebint savo antrąją pusę, tavo kūne atsiranda tam tikros reakcijos? Tai, kad tu visą žmogaus genomą (įskaitant tavo akių spalvos kodavimo genus ir pan., kurie greičiausiai nesusiję su mano pavardintais dalykais) pavadinsi "hetero genais" lyg ir nepanašu į atsakymą į mano klausimą?
Na kad tiesiog neiseina ju niekaip kitaip pavadinti. Net mano akiu spalva traukia daugelio merginu demesi :) Ar tau nepatogus tas faktas, kad visi genai yra atsirade is dauginimosi, o visas dauginimasis yra hetero santykiu pasekme, del to ramia sazine galime visus genus vadinti hetero genais?
Kaip tai, jog tu visą žmogaus genomą pervadinai "hetero genais", atsako į mano ankstesnius klausimus?
Kokiu būdu tai, kad kažkam patinka tavo akių spalva, susiję su tavo genais, įtakojančiais tavo seksualinę trauką ir kitus su tavimi susijusius dalykus, apie kuriuos aš klausiau?
Iš mano pusės dabar žiūrint atrodo, jog aš tavęs normaliai paklausiau šitoj vietoj su potencialu galbūt kažkokioms idėjoms, pasiaiškinimui ar kažko įdomaus sužinojimui, o tu man kažkokius sofistinius prasmių sukeitinėjimo kūlversčius demonstruoji. Nedaro man tokie tavo kūlversčiai įspūdžio, žinok. Ir stovim vietoj jau kelias iteracijas šitoj atšakoj be jokio rimtesnio diskusinio fun (bent jau iš mano pusės).
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Na, nuosekliai sudėliojus tai, ką tu šioje temoje pasakei (tariamai neišsikalinėjančio fizikano kontekste), aš, man rodos, pradedu suprasti tavo specifinį sąvokų žodyną ir tavo savotišką pasaulėžiūros modelį. Tavo santykis su tavo antrąja puse tau irgi prilygsta tam tikrai priklausomybei (alkoholiko "traukai" alkoholiui)? Man, kaip jau ne kartą minėjau, keistos tokios tavo analogijos, bet ne man gi reikės su tavuoju supratimu ir dalykų matymu gyventi (tad kaip ir ne mano tai problema). Tu jauti tam tikrą stiprią priklausomybe savo antrai pusei? Gerai tave supratau? Kas tau iš to, kad savo ryšį su savo antrąja puse tu laikai priklausomybe?
Sitame moksliniame straipsnyje sakyciau pakankamai gerai suformuluota: "The narrow view counts only the most extreme, harmful forms of love or love-related behaviors as being potentially addictive in nature. The broad view, by contrast, counts even basic social attachment as being on a spectrum of addictive motivations, underwritten by similar neurochemical processes as more conventional addictions."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5378292/
OK. Straipsnis savaip įdomus. Šiek tiek paskaitinėjau. Ir kaip tik ne taip ir seniai girdėjau per radiją kažkokį pop gabalą su "I am addicted to you..." žodžiais. Taigi ir pop kultūra daro tam tikras panašias metaforas šitoj vietoj.

Tai dabar, fizikanai, ar galėtum man atsakyti: ar "hetero" ir "homo" "priklausomybės", kažkuo iš esmės skiriasi, tavo manymu, ar ne?

Šiaip šitas "įsimylėjimas/meilė kaip priklausomybė" pasakojimas iš fun pusės ir man patinka. Tarkim visokių juokelių su antra puse laidymo kontekste. Maždaug: "Ateik čia mano mielas narkotike. Aš tavęs narkomanas ir jaučiu tau priklausomybę. Man labai norisi tave pavartoti. Kur šį kartą pradžiai galėčiau krimstelti? Į ausytę ar į užpakaliuką?". :D

O jei rimčiau, tai tu gali turėti valstybės sukurtą santuokos institutą savo "priklausomybei" (savo antrąjai pusei). Tai taip ir nesupratau, tavo "priklausomybių" kontekste, kodėl gėjai Lietuvoje negali turėti santuokos savo antrosiom pusėm "priklausomybėm"?
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Tai kuri grupė, "bi" ar "homo", anot tavęs, yra prie labiau linkusių "išbandyti naujus dalykus"? Nes jei gėjai apsistoja ties vyrais, tai jie "bandymo" prasme kaip ir mažiau bandantys, nes kažkodėl taip ir "nepabando" moterų? :)
Nezinau, visaip gali buti. Cia kaip ir su narkotikais, galbut drasiausi iskarto bandys rizikingiausiu ir ant ju sede nebebandys nieko kito, o atsargesni prades nuo saugesniu ir labiau paplitusiu ir po truputi isbandys visko. O gal tiesiog atsitiktinumai ir aplinka nulems, ko isbandysi, ant ko sesi ir t.t.
Tas tavo "visaip gali būti" nėra ok hipotezių falsifikabilumo prasme.
Ar viena iš konkretesnių tavo hipotezių būtų, kad vyrų "pabandymas" sukelia stipresnę "priklausomybę", nei moterų "pabandymas"? Ar gerai supratau tavo minčių vingius?
Tai kodėl (remiuosi kitu tavo pavyzdžiu) neva kalėjimuose "homo" santykių "pabandę" hetero "nesėda" ant vyrų ir grįžę į laisvę vėl grįžta prie moterų, jei vyrų "pabandymas" neva sukelia stiprią "priklausomybę"?
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Nepagavau, kaip tu remdamasis tuo toolkitu prisigalvojai iki "priklausomybės genų" be cherry-pickinimo. Šiaip, pagal tą straipsnį, kitų savybių koreliacijos su DNR segmentais nebuvo tirtos. Jos tik buvo paimtos iš apklausos rezultatų koreliacijų su "gėjiškumo" požymiu. Tai gal gali man dar kartą paaiškinti ant pirštų savo samprotavimų seką to toolkito kontekste? Nes pagal koreliacijų koreliacijas spręsti apie įvairių požymių genus yra devintas vanduo nuo kisieliaus - nekorektiškų išvadų darymo apie priežastingumą galimybė taip tik dar labiau padidinama.
Tai viso to straipsnio pagrindinis rezultatas yra, kad "geju genai" - tai devintas vanduo nuo kisieliaus. Tam tikros silpnos koreleacijos, kurios dar ir koreliuoja su visokiom savybem, kuriu niekas nelaiko igimtom.
Tai, kad tu dar kartą trumpai reziumuosi, kaip tu tą straipsnį interpretuoji, nėra paaiškinimas ir atsakymas į mano klausimus. :)
Tu kažkodėl vis nukrypsti nuo mano klausimų ir į juos neatsakai. :) Jau sakiau, kad straipsnyje buvo paminėtos genetinės koreliacijos (0.13, 0.80, ir 0.95) suklasifikavus pagal tam tikrą "gėjiškumo" atrbutą į atskiras grupes. 0.80, ir 0.95 nėra silpnos koreliacijos. Tuo tarpu, daugelio kitų ten paminėtų "tam tikrų silpnų koreliacijų" ryšys su genetika nebuvo tirtas. Bet tai tau netrukdo sakyti, kad iš esmės viena iš daugelio tų savybių ("naujų dalykų išbandymas") neva galėtų paaiškinti mano jau minėtas dideles genetines koreliacijas (0.80, ir 0.95), nors tai nėra nuoseklu ir labai panašu į cherry-pickinimą ar net kažką blogesnio.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Na, ką aš galiu tau pasakyti. Tu savo "ufonautizmus" tikrai geriau išmanai nei aš. Kadangi tu taip užsidegęs samprotauji apie savo pet hipotezes, tai matyt tau nesunku įsivaizduoti, jog tau ir galėjo nutikti toks nupasakotas scenarijus. Matyt kažkokiu būdu susilaikei nuo "gresiančių pagundų"? Va, Augustas, nors ir bandžiau jį iškamantinėti, dėl kažkokių man nesuprantamų priežasčių celibato laikosi. Įtariu irgi saugosi nuo priklausomybių.
Panasiai, kaip tu susilaikei nuo ivairiu pagundu nesilankydamas tabore, ar kur siais laikais socializuojasi narkomanai.
Puiku. Tai ar galiu teigti, jog tu savo valios ir proto pastangomis susilaikei nuo pagundų tapti gėjumi ar bi? :) O gėjai ir bi, tavo nuomone, tokiais tampa, nes neturi valios ir išminties atsispirti tokioms pagundoms?
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Kodėl gėjų barai populiari jų susitikimo vieta? Nes greičiausiai gėjų barų visuomet buvo daugiau nei gėjų kavinių, knygų skaitymo klubų ar dviratininkų būrelių.
Tai kodel ju visuomet buvo daugiau?
Minėjau tam tikrą versiją, kurią kažkodėl nukirpai/praignoravai ("Nes "gėjiškos" gan neizoliuotos viešosios vietos dėl neigiamų kultūrinių nuostatų jau nuo gan senų laikų buvo gan sunkiai įsivaizduojamos."). Jeigu rimtai, tai nežinau atsakymo. Bet mano pasvarstymai, kodėl taip yra, labai įtariu, jog nesutaptų su tavaisiais.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Paprastai bandau paaiškinti kažką, kai manęs paprašo patarimo, kai kalba apie tai pasisuka, kai randu progą pasidalinti savo patirtimi, kai tema man įdomi. Panašu, kad tu nesupratai ar nenori suprasti mano kalbos, kas yra tikra seksualinė trauka žmogui ir tam tikras ryšys su juo.
Jei būtum paskaitęs visą kontekstą, o ne išrinkęs tik tai, iš ko galima sukonstruoti karikatūrą, tai gal ir būtum supratęs, ką norėjau pasakyti.
Mano klausimas tavo analogijų kontekste buvo: ar tu gali "atmylėti" savo antrąją pusę? Kas nusako tavo trauką tavo antrąjai pusei?
Pats sakei, kad buvai isimylejes ir vyra, ir moteri. Vadinasi bent viena is ju jau "atmylejai", ar ne?
Mano klausimo apie "atmylėjimą" esmė buvo, ar tu gali savo noru staiga imti ir "atmylėti" savo antrąją pusę, o ne valios pastangomis ignoruoti savo jausmus jai. Ir kam tai daryti, jei iš esmės su tavo antrąja puse tau viskas kaip ir puiku, atmetus kokius kelis tau neesminius neigiamus dalykus?
Taip, esu dėl tam tikrų aplinkybių sąmoningai numarinęs laike vieną ar kitą silpnesnį ar stipresnį savo įsimylėjimą. Bet ne "atjungęs" tai savo noru.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Ir kaip tas tavo sugalvojimas paknisti protą konkrečiai pasireikšdavo? Gal gali detaliau papasakoti? Maždaug "Ei, storas, tau reikėtų numesti savo viršsvorį" stiliumi, ar kažkaip subtiliau?
Suprasciau Sejanui toks klausimas.
Nesupratau? Prie ko čia Seianus? Neva Seianus galėtų taip kažkam pasakyti, bet tu tai darytum daug subtiliau?
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Ir ar kartais nenori pasakyti, kad iš panašios žmonių reakcijos į tavo nupasakotus patrigerinimus padarei išvadą, kad žmonės neva tave pasiunčia dėl to paties, jog tu bandai juos išvaduoti nuo priklausomybės?
Jei jie tai matytu, kaip "bandau isvaduoti nuo priklausomybes" tai turbut taip nereaguotu. Jie mato, tai, kaip kazkoki kesinimasi atimti ju gyvenimo dziaugsma/prasme ar panasiai.
Kažką matyt darai blogai. Yra daug įvairių būdų iškomunikuoti savo nuomonę. Gali papasakoti, kaip lengvai atsikratei viršsvorio arba metei rūkyti ir kaip tuo džiaugiesi. Motyvuoti žmonės, manau, patys tuo susidomėtų.
O rimtesnės temos "Kaip mano pažįstamas nustojo būti gėjus" tau greičiausiai nepavyktų sukurti.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Kol kas nepažiūrėjau.
I nepalankius tyrimus, kazkaip sunkiau prisiversti, ar ne? :)
Interpretacija apie "tyrimų nepalankumą" kol kas yra tik tavo galvoj. Man kaip tik įdomu. Net ir vieną hipotetinį modeliuką apie skirtingus bi lygius buvau pamodeliavęs, dar net nežinodamas, apie kokį konkrečiai tyrimą kalbi. Mokslinio tyrimo aprašymo perskaitymui ir rimtesniam pasigilinimui į detales reikia laiko. Tuo labiau kad esu pakankamai užimtas ir kitais dalykais, o pats straipsnis apie tyrimą iš pažiūros mažai ką žadantis ir ryškaus sakantis. Kol kas dar taip ir nespėjau pilnai paskaityti.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Taip, du gan skirtingus dalykus "įsimylėjimas/meilė" per klaidą paminėjau "po viena kategorija" išsireiškime. Kur ir kada tu juos atskyrei? Nes man atrodo kaip tik priešingai, jog tu daugybę skirtingų dalykų sumeti į vieną krūvą savo keistom analogijom gaminti.
Ne, tu suplakei meile ir seksualini potrauki, ka as atskyriau i dvi. Na gi paskaityk senesni posta, jei pametei minti.
Paskaičiau ir nematau to, ką tu man sakai. Taip pat tai niekaip nekeičia to, kad savo neadekvačias analogijas tu gali gaminti tik sumesdamas skirtingus dalykus į vieną krūvą ir maišydamas prasminius lygius. Man tai atrodo kaip sofistiniai triukai, kaip mąstymas su bug'ais, kaip išsikalinėjimas ar pan.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Būtų neetiška iš mano pusės. Teks tau pačiam savarankiškai paprakaituoti, jei tau tikrai tas įdomu.
Mazdaug tiek pat idomu, kaip diskutuojant su tikinciuoju, nueiti ir perskaityti Biblija, tikintis ten rasti palankiu argumentu oponenetui. Pats nesi naujokas skeptiku forume, turetum suprasti, kaip skamba toks pasiulymas.
Puikiai suprantu, kaip toks mano pasiūlymas skambėtų žmogui, jei jis į diskusiją žiūri kaip į tam tikrą dvikovą, kurioje svarbu "nugalėti" oponentą. Arba kuriam rūpi apginti savo pet teoriją.
fizikanas wrote:
2019-09-24 22:49
Svetimas wrote:
2019-09-21 23:13
Taigi jau minėjau, kad per savo gyvenimą buvau labai aiškiai įsimylėjęs/susižavėjęs/mylėjęs tiek merginas/moteris, tiek vaikinus/vyrus. Iš to ir sprendžiu, kad esu biseksualus.
Isivaizduok, kad gyventum kulturoje, kur net zodzio "biseksualas" nebutum girdejes ir nieko nezinotum, kas uzsiima tokia veikla. Is kur zinai, kad tada negalvotum, kad tie jausmai vyrams yra tiesiog labai stipri draugyste? Is kur zinai, kad isvis kiltu mintis uzsiimti su jais seksualiniais santykiais ir tai neatrodytu, taip pat keista, kaip pvz valgyti smeli?
Aš jaučiau tam tikras reakcijas ir požymius bei kildavo įvairios mintys, kas liudijo tam tikrą trauką vaikinams ir vyrams, bei buvau įsimylėjęs dar net iki to laiko, kai sužinojau "biseksualas" terminą. Tais laikais mano aplinkoje iš esmės plaukiojo tik smarkiai negatyvų kontekstą turintys "pyderas", "žydras" epitetai.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-10-01 23:22

Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Kaip tai, jog tu visą žmogaus genomą pervadinai "hetero genais", atsako į mano ankstesnius klausimus?
Kokiu būdu tai, kad kažkam patinka tavo akių spalva, susiję su tavo genais, įtakojančiais tavo seksualinę trauką ir kitus su tavimi susijusius dalykus, apie kuriuos aš klausiau?
Iš mano pusės dabar žiūrint atrodo, jog aš tavęs normaliai paklausiau šitoj vietoj su potencialu galbūt kažkokioms idėjoms, pasiaiškinimui ar kažko įdomaus sužinojimui, o tu man kažkokius sofistinius prasmių sukeitinėjimo kūlversčius demonstruoji. Nedaro man tokie tavo kūlversčiai įspūdžio, žinok. Ir stovim vietoj jau kelias iteracijas šitoj atšakoj be jokio rimtesnio diskusinio fun (bent jau iš mano pusės).
Is evoliucines puses ziurint, as nematau didelio skirtumo tarp "genai itakojantys elgesi, kuris padeda suvilioti pateles", nuo "genai, kurie itakoja fizines savybes, kurios padeda suvilioti pateles". Ju atsiradimo ir paplitimo mechanizmai is esmes vienodi. Bet jei nori, galim apsiriboti genais nulemianciais zmogaus elgesi. Taciau cia mes susiduriame su ta pacia problema. Paimkim pavyzdi - tarkim pavydo emocija. Grubiai sakant, is evoliucines psichologijos perspektyvos, jos paskirtis yra uzmusti konkurenta, kuris kesinasi apvaisinti tavo patele, kad tau netektu auginti svetimu vaiku, kadangi genu perdavimui, tas labai neapsimoketu. Tai galima sakyti grynas hetero genas. Taciau evoliucionuojant zmogaus smegenims ir visuomenei, sita emocija igavo daugybe funkciju, kaip pvz pavydas kaimynui naujos masinos. Tai ka siuo atveju reikstu netureti sito hetero geno? Netureti sugebejimo jausti pavydo? Bet tai itakotu kur kas daugiau gyvenimo sriciu, nei tik heteroseksualumas. Ir jei paimsi bet kuria kita zmogaus emocija ir eisi pakankamai toli atgal, greicausiai rasi, kaip jos atsiradimas buvo susijes su kazkokiu pranasumu perduodant genus, kas reiskia, neisvengiamai - su hetero seksu. Taip ir prieiname logines isvados, kad visi genai yra hetero genai.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Tai dabar, fizikanai, ar galėtum man atsakyti: ar "hetero" ir "homo" "priklausomybės", kažkuo iš esmės skiriasi, tavo manymu, ar ne?
Zinoma skiriasi is esmes - viena yra naudinga visuomenei, kita yra zalinga.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Ar viena iš konkretesnių tavo hipotezių būtų, kad vyrų "pabandymas" sukelia stipresnę "priklausomybę", nei moterų "pabandymas"? Ar gerai supratau tavo minčių vingius?
Jau kalbejau apie tai, kodel gauti "vyrisko" sekso yra paprasciau (galima sakyti pigiau) nei moterisko. Tai zinoma sede ant sito gaus daugiau ivairoves ir partneriu, del to statistiskai ir dopamino centrus daugiau isklibins.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Tai kodėl (remiuosi kitu tavo pavyzdžiu) neva kalėjimuose "homo" santykių "pabandę" hetero "nesėda" ant vyrų ir grįžę į laisvę vėl grįžta prie moterų, jei vyrų "pabandymas" neva sukelia stiprią "priklausomybę"?
Turbut del tos pacios priezasties, kodel amerikieciai vietname priprate prie heorino, grize namo beveik visi mete. Nes buvimas priklausomu labai smarkiai nulemtas aplinkos faktoriu.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Bet tai tau netrukdo sakyti, kad iš esmės viena iš daugelio tų savybių ("naujų dalykų išbandymas") neva galėtų paaiškinti mano jau minėtas dideles genetines koreliacijas (0.80, ir 0.95), nors tai nėra nuoseklu ir labai panašu į cherry-pickinimą ar net kažką blogesnio.
Sitas paaiskinimas yra pavyzdis, paaiskinimo, del ko matome koreliacija, kuris nera "geju geno" paaiskinimas. Jo tikslas yra parodyti, kad tie skaiciai, neirodo "geju geno" egzistavimo. O kodel matome butent tokias koreliacijas priezasciu gali buti begales.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Puiku. Tai ar galiu teigti, jog tu savo valios ir proto pastangomis susilaikei nuo pagundų tapti gėjumi ar bi? :) O gėjai ir bi, tavo nuomone, tokiais tampa, nes neturi valios ir išminties atsispirti tokioms pagundoms?
Nezinau ar cia valios pastangos, jei net niekada nekilo mintis lankytis tokiose vietose. Kaip ir tau turbut nereikejo dideliu valios pastangu neapsilankyti tabore.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Minėjau tam tikrą versiją, kurią kažkodėl nukirpai/praignoravai ("Nes "gėjiškos" gan neizoliuotos viešosios vietos dėl neigiamų kultūrinių nuostatų jau nuo gan senų laikų buvo gan sunkiai įsivaizduojamos."). Jeigu rimtai, tai nežinau atsakymo. Bet mano pasvarstymai, kodėl taip yra, labai įtariu, jog nesutaptų su tavaisiais.
O tai kaip baras nera "gan neizoliuota viešoji vieta"? :D
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Mano klausimo apie "atmylėjimą" esmė buvo, ar tu gali savo noru staiga imti ir "atmylėti" savo antrąją pusę, o ne valios pastangomis ignoruoti savo jausmus jai. Ir kam tai daryti, jei iš esmės su tavo antrąja puse tau viskas kaip ir puiku, atmetus kokius kelis tau neesminius neigiamus dalykus?
Taip, esu dėl tam tikrų aplinkybių sąmoningai numarinęs laike vieną ar kitą silpnesnį ar stipresnį savo įsimylėjimą. Bet ne "atjungęs" tai savo noru.
O manai labai paprasta tiesiog "atjungti savo noru" priklausomybe nuo tabako?
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Nesupratau? Prie ko čia Seianus? Neva Seianus galėtų taip kažkam pasakyti, bet tu tai darytum daug subtiliau?
Tai bebejo tik toks nepraustaburnis, kaip Sejanus ir galetu taip pasakyti. As tai tikrai ne.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Kažką matyt darai blogai.
Oho pareiskimas. Kiek pats storuliu esi itikines mesti skanu maista per savo karjera? :) Kiek alkoholiku nebegeria del tavo subtiliu uzuominu? Bet rimtai, jei tau taip pavyksta, tai zinok, beveik neabejoju, sugebetum ir geju atversti.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Net ir vieną hipotetinį modeliuką apie skirtingus bi lygius buvau pamodeliavęs, dar net nežinodamas, apie kokį konkrečiai tyrimą kalbi.
Na, na?
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Paskaičiau ir nematau to, ką tu man sakai.
Na kaip nematai, ziurek, tu suplakei i viena, as atskyriau i dvi:
fizikanas wrote:
Svetimas wrote:
2019-09-07 13:35
Beje, dėl tavo "gėjiškumas yra priklausomybė" hipotezės. Tu man taip ir nepaaiškinai, kokiu būdu, tavo hipotezės rėmuose, koks nors gėjukas įsimyli/susižavi tos pačios lyties asmeniu (įgyja priklausomybę anot tavęs?), dar net realiai neturėjęs jokių fizinių santykių su tuo žmogumi?
Jei kalbi apie meile, tai ja galima jausti ir draugui. Juk budavo, ypac vaikysteje, kad kazkokio draugo pasiilgsi, kai nematai ir apsidziaugi susitikes, ir netgi uzpavydi, kai matai, kad zaidzia su kitais, o ne tavim? Zinoma su merginom tai buna 100 kartu stipriau, bet kas ten zino, kur galima brezti tikslia riba.
Jei kalbi apie seksualini portrauki, tai manyciau reikia prisiminti ivykius pries tai, kurie galejo sukelti vyru kunu asociacijas su seksualiniu malonumu. Gal tai priekabiavimo atvejai vaikysteje, gal pornografija, gal atsitiktines fantazijos "zaidziant su savim", o gal tiesiog nebuvimas is ko rinktis. Kalejimuose juk daznai vyrai, laisveje buve heteroseksualus, patiria potrauki kitiems vyrams. As manau evoliucija cia nenubreze aiskiu gairiu "imk moteri ir butinai moteri", o labiau "imk labiausiai vaisingai atrodanti varianta is visu prieinamu, bet del dievo meiles, kazka imk".
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Puikiai suprantu, kaip toks mano pasiūlymas skambėtų žmogui, jei jis į diskusiją žiūri kaip į tam tikrą dvikovą, kurioje svarbu "nugalėti" oponentą. Arba kuriam rūpi apginti savo pet teoriją.
Tikintieji irgi taip sako, kad cia ateistu kalte, kad nenori suprasti Dievo ir laisvalaikiu neskaito Biblijos. Jei tau atrodo, kad tavo sventi geju forumiukai yra kazkuo sventesni uz Biblija, turiu blogu ziniu :) Jei nori, kad kas nors skaitytu, teks deti citatas.
Svetimas wrote:
2019-09-30 23:03
Aš jaučiau tam tikras reakcijas ir požymius bei kildavo įvairios mintys, kas liudijo tam tikrą trauką vaikinams ir vyrams, bei buvau įsimylėjęs dar net iki to laiko, kai sužinojau "biseksualas" terminą. Tais laikais mano aplinkoje iš esmės plaukiojo tik smarkiai negatyvų kontekstą turintys "pyderas", "žydras" epitetai.
Aha, bet jau buvai girdejes visokiu sinonimu ir panasiu terminu, ir daugmaz zinojai ka jie reiskia. Dabar, atsizvelgdamas i tai, ir i tai, kad vaikystes atsiminimai daznai buna gana nepatikimi, ar galetum garantuoti, kad scenarijus nebuvo pavyzdziui toks: budamas vaikas pastebejai, kad neatitinki kokio nors iprasto berniuku atributo. Pvz megai zaisti su lelem, ar gaminti valgyti ar dar kanors. Tada isgirdai, kad egzistuoja kazkokie "pyderai", kurie irgi neatitinka daugelio berniuku atributu. Tada samoneje ar pasamoneje suvedei, kad galbut cia apie tave. Tada del primingo ir confirmation bias, pradejei pastebeti vis daugiau "irodymu" sitai hipotezei, del ko savo "jausmus" berniukam pradejei interpretuoti kazkaip kitaip nei draugyste, kol galiausiai pranasyste issipilde pati save ir pilnai itikejai, kad esi biseksualus?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-10-05 13:20

O jei rimčiau, tai tu gali turėti valstybės sukurtą santuokos institutą savo "priklausomybei" (savo antrąjai pusei). Tai taip ir nesupratau, tavo "priklausomybių" kontekste, kodėl gėjai Lietuvoje negali turėti santuokos savo antrosiom pusėm "priklausomybėm"?
Turbūt todėl, kad santuokos institutas yra sukurtas dauginimosi rėmimui. Du (ir daugiau) tos pat lyties žmonių negali daugintis (jie net normalaus sekso negali turėti). Tad santuokos institutas, labai formaliai žiūrint, yra ne jiems. Galima mėginti kalbėti apie atskirą visuomenės institutą, bet čia kyla klausimas, kuo visuomenei (ar visuomenės daugumai) toks institutas būtų naudingas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-10-06 21:00

Augustas wrote:
2019-10-05 13:20
bet čia kyla klausimas, kuo visuomenei (ar visuomenės daugumai) toks institutas būtų naudingas.
Man tai toks klausimas nekyla. Ne kiekvienas dalykas privalo būti naudingas visuomenei, ar visuomenės daugumai. Nieko blogo, jei visuomenei, ar visuomenės daugumai gėjų santuokos institutas bus visiškai nenaudingas.

Tačiau man kyla klausimas, kuo visuomenei, ar visuomenės daugumai naudingas Augustas. Kažkoks neurotiškas psichas su idiotiškom nuostatom apie seksą ir dauginimąsi, nei pats partnerę/į turi, nei vaikų turi, nei vedęs, nei įsivaikinęs, nei kitiems nori leisti. Realiai būčiau nieko prieš Augustą uždrausti.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-10-06 21:07

Zinoma skiriasi is esmes - viena yra naudinga visuomenei, kita yra zalinga.
Besaikis pislumas nebūtinai yra naudinga visuomenei. Kai prisiveisia daugiau individų nei užtenka resursų jiems išgyventi, populiacija būna kad ir išnyksta.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-10-06 21:31

Seianus wrote:
2019-10-06 21:07
Kai prisiveisia daugiau individų nei užtenka resursų jiems išgyventi, populiacija būna kad ir išnyksta.
Kai vidurkis bus 5 vaikai moteriai, galesim spresti sita problema. Dabar sprendziam <1.5 vidurkio moteriai problema.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-10-06 23:59

fizikanas wrote:
2019-10-06 21:31
Seianus wrote:
2019-10-06 21:07
Kai prisiveisia daugiau individų nei užtenka resursų jiems išgyventi, populiacija būna kad ir išnyksta.
Kai vidurkis bus 5 vaikai moteriai, galesim spresti sita problema. Dabar sprendziam <1.5 vidurkio moteriai problema.
Panašu, kad tavo gimstamumo krizė yra stipriai išsigalvota:

Image
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-10-07 10:40

Stormas wrote:
2019-10-06 23:59
Panašu, kad tavo gimstamumo krizė yra stipriai išsigalvota:
Tavo grafikas nerodo, kaip netolygiai tas augimas šiais laikais yra pasiskirstęs. Kai vieni regionai toliau auga eksponentiniais (kad ir truputį lėtėjančiais) tempais, kiti stagnuoja, ar net pradeda trauktis. Ir ta besitraukianti dalis yra kaip ta, kuriai labai rūpi žmogaus teisės, globalizacija, ekologija ir t.t. Tai, kaip tu manai, kokie yra šių gražių idėjų šansai išgyventi ilgoje perspektyvoje, jei tų idėjų nešiotojai sparčiai nyksta ir silpsta, lyginant su tais kitais regionais?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-10-07 10:59

Vilius wrote:
2019-10-07 10:40
Tavo grafikas nerodo, kaip netolygiai tas augimas šiais laikais yra pasiskirstęs. Kai vieni regionai toliau auga eksponentiniais (kad ir truputį lėtėjančiais) tempais, kiti stagnuoja, ar net pradeda trauktis. Ir ta besitraukianti dalis yra kaip ta, kuriai labai rūpi žmogaus teisės, globalizacija, ekologija ir t.t. Tai, kaip tu manai, kokie yra šių gražių idėjų šansai išgyventi ilgoje perspektyvoje, jei tų idėjų nešiotojai sparčiai nyksta ir silpsta, lyginant su tais kitais regionais?
Tai kad realus augimas yra tik Afrikoje ir kažkiek dar jo liko Indijoje, bet ten irgi sparčiai krenta. Su dabartinėmis tendencijomis po kokių 50-100 metų gyventojų skaičius reikšmingai padidės tik Afrikoje. Tik nelabai matau, kokią reikšmingą kultūrinę/politinę įtaką jie galėtų turėti kitiems žemynams net su dideliu skaičium žmonių. Na bus daugiau laiškų nuo Nigerijos princo, bet maždaug tiek...
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-10-07 11:12

Stormas wrote:
2019-10-06 23:59
Panašu, kad tavo gimstamumo krizė yra stipriai išsigalvota:
Deja, skaiciai per baisus, kad butu isgalvoti:
"1.59 live births per woman in the EU in 2017, ranging from 1.26 in Malta to 1.90 in France."
https://ec.europa.eu/eurostat/statistic ... statistics
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-10-07 11:12

Lionginas wrote:
2019-10-07 10:59
Tik nelabai matau, kokią reikšmingą kultūrinę/politinę įtaką jie galėtų turėti kitiems žemynams net su dideliu skaičium žmonių. Na bus daugiau laiškų nuo Nigerijos princo, bet maždaug tiek...
Vieną dieną jie neišvengiamai sužinos, kad visai netoli į šiaurę yra pustuštis žemynas, apgyvendintas turtingų pensininkų, kurie dar ir savo sienų nelabai nori ginti dėl visokių politinių priežasčių, o jei ir norėtų - vargu ar pajėgtų.
Last edited by Vilius on 2019-10-07 11:18, edited 1 time in total.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-10-07 11:13

Lionginas wrote: Tik nelabai matau, kokią reikšmingą kultūrinę/politinę įtaką jie galėtų turėti kitiems žemynams net su dideliu skaičium žmonių. Na bus daugiau laiškų nuo Nigerijos princo, bet maždaug tiek...
Dar galimai bus daugiau pabėgėlių, kuriuos mūsų gerieji samariečiai įsileis, ir tuomet tie pabėgėliai čia įvedinės savo tvarką. Dar gali būti, kad augant trečio pasaulio šalių gyventojų skaičiui ir pramonei, daugės šaunių anglimi varomų elektrinių ir panašiai, bet čia jau visai iš lempos spekuliuoju.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-10-07 11:16

fizikanas wrote:
2019-10-06 21:31
Dabar sprendziam <1.5 vidurkio moteriai problema.
Ir kaip gi tu ją sprendi? :)
Post Reply