Kultūrų karai

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-11-10 20:32

Vilius wrote:
2019-11-10 15:44
Svetimas wrote:
2019-11-10 14:38
Respectas Olegui. Įnešė daugiau gerų emocijų į visą šitą cirką. O tai renginys be jo būtų gana nuobodokas ir vienplaniškas buvęs.
O kai Gražulis įnešdavo emocijų į "vienplaniškus" renginius, ir paskui būdavo išnešamas policijos, tai jam irgi jausdavai respektą? Ar čia toks selektyvus respektas, rezervuotas tik vienos pusės išsišokėliams?
Mano požiūriu Gražulio sąmoningas tikslas nebuvo palinksminti žmones. Olego tikslas greičiausiai buvo toks ir jam tai pavyko. Dėl to respectas iš mano pusės jam už palinksminimą ir tam tikrą pilietiškumą. Komikas savo tikslą pasiekė.

Nors tam tikras mažas pliusas tavo nuomonei: paklausiau vieno artimo žmogaus, kaip jam šiuo klausimu atrodo. Pasakė, kad nemato tose situacijose esminio skirtumo. Kas mane nustebino. Tai galbūt ir aš šiek tiek pareflektuosiu šioje vietoje.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-10 22:14

Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
O tai kokiu tikslu tą filmuką įdėjai?
Tiesiog prisiminiau, kad nebe pirmą kartą matau mūsų herojų vedamą policijos, ir pagalvojau, kad bus į temą.. Kuri tuo metu buvo apie mūsų herojų - vedamą policijos.
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Norėjai pagirti Olegą?
Kol kas nemačiau nei vieno dalyko, už kurį jį galėčiau pagirti. Nei kaip komiko, nei kaip viešo intelektualo/aktyvisto, nei juo labiau kaip pavyzdinio taksi keleivio. Sorry. Gal jis kuo nors pasižymėjo kitose gyvenimo srityse - nežinau. Bet šitos trys jam sekasi tikrai ne kaip.
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Bet norėjau, kad šiek tiek pareflektuotum savo teisuoliškumą.
Pareflektavau.. Nori pasakyt, kad mūsų moralės standartai jau tokie žemi, kad, norint pretenduoti į teisuoliškumą, užtenka tik nebūti porą kartų areštuotam policijos?
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Olego tikslas greičiausiai buvo [palinksminti žmones] ir jam tai pavyko.
Bullshit. Abiejų tikslas buvo disruptinti legalius žmonių susibūrimus, kuriems mūsų herojai nepritarė dėl politinių ar ideologinių priežasčių. Skyrėsi tik jų naudoti metodai.
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Nors tam tikras mažas pliusas tavo nuomonei: paklausiau vieno artimo žmogaus, kaip jam šiuo klausimu atrodo. Pasakė, kad nemato tose situacijose esminio skirtumo.
Perduok tam žmogui linkėjimų :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-10 22:18

Svetimas wrote:
2019-11-10 14:38
Respectas Olegui. Įnešė daugiau gerų emocijų į visą šitą cirką.
Emociju inese, tik nezinau ar gailestis ir svetima geda yra geros emocijos.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-11 07:33

Vilius wrote:
2019-11-10 18:49
Lionginas wrote:
2019-11-10 16:52
Bet jei ne jis, niekas apskritai nebūtų žinojęs, kad toks mitingėlis įvyko.
Taigi kažkas net mūsų forume jį reklamavo.. Tai nebuvo toks visai nežinomas.
Šitame forume aš apie jį parašiau, bet net pamiršau, kad toks turėjo įvykti. Taip būčiau ir nežinojęs, kad įvyko, jei ne Šurajevo performancas. Ir nieko tame nuostabaus, net mažai kas į tokius mitingėlius eina, matyt žmonės jau išsiugdė tam tikrą gėdos jausmą. Rezultatas - visiškas non-eventas, 50 žmonių, susiėmusių už kiaušų:

Image
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-11 10:17

Lionginas wrote:
2019-11-11 07:33
Rezultatas - visiškas non-eventas, 50 žmonių, susiėmusių už kiaušų:
Jei būtų nufotografavę siauresniu kampu (kaip tai paprastai daroma leftistų renginiuose), tai atrodytų kaip gana solidus grass-roots judėjimas.

Beje, paėmiau, ir suskaičiavau galvas tavo nuotraukoje. Gavau 106 snukius, neskaitant policininkų, operatoriaus ir praeivio.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-11 10:41

Vilius wrote:Beje, paėmiau, ir suskaičiavau galvas tavo nuotraukoje. Gavau 106 snukius, neskaitant policininkų, operatoriaus ir praeivio.
Čia su LGBT šalininkais fone ? :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-11 10:46

Lionginas wrote:
2019-11-11 10:41
Čia su LGBT šalininkais fone ? :)
Jei jie atėjo taikiai išsakyti savo nuomonę, tai irgi yra legit renginio nariai. Kodėl turėčiau jų neskaičiuoti?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-11 11:04

Vilius wrote:
2019-11-11 10:46
Lionginas wrote:
2019-11-11 10:41
Čia su LGBT šalininkais fone ? :)
Jei jie atėjo taikiai išsakyti savo nuomonę, tai irgi yra legit renginio nariai. Kodėl turėčiau jų neskaičiuoti?
Tai gali skaičiuoti, tegul būna 106 įskaitant nepritariančius mitinguotojams. Gali net policininkus ir fotografus įskaičiuoti, vis tiek bus apgailėtinas skaičius. Kas išties džiugina.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-11-16 12:07

Vilius wrote:
2019-11-10 22:14
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Olego tikslas greičiausiai buvo [palinksminti žmones] ir jam tai pavyko.
Bullshit. Abiejų tikslas buvo disruptinti legalius žmonių susibūrimus, kuriems mūsų herojai nepritarė dėl politinių ar ideologinių priežasčių. Skyrėsi tik jų naudoti metodai.
Tai vat, kad, mano akimis, labai skirtingi tie metodai.
Jei žiūrėsim blaiviai į faktus, tai tiek Gražulis, kurį iš kito žinomo reginio juokingai išnešė, tiek Olegas, disruptinti tų renginių patys vieni jokių realių galimybių neturėjo (nors tiesa, pavyzdžiui, pirmojo "Baltic Pride" metu labai menką teorinę galimybę kažkiek pakurstyti riaušes su nemaža "šaika" bendraminčių Gražulis turėjo).

Tuo tarpu čia situacija kiek kita. Į mitingą susirinko dalyviai, kuriems galvose susigeneravo kažkoks bug'as, dėl kurio jie užsimanė LRT cenzūruoti ir dar, panašu, jog tas bug'as jiems tam tikras nemalonias mintis, jausmus bei diskomfortą kelia. Mitinge pasirodė nesmurtiškai nusiteikęs triksteris (Olegas), kuris didesne dalimi pokštauja iš savęs ir humoro pagalba bent jau potencialiai galėtų daliai tų žmonių išvynioti tą bug'ą (kas, aišku, labai menkai tikėtina), tačiau mitingo dalyviams atrodo kaip jų vizijas tik patvirtinantis blogiukas.

Ir beveik neabejoju, kad Olegas, kaip žmogus su rusiškom šaknim, skaito/seka runetą, todėl dėl tam tikrų panašių aktualijų, susijusių su Rusija, jautresnis cenzūros dalykams. Ir taip pat į humorą bei jo paskirtį daug plačiau žiūri nei koks eilinis naivus Lietuvos pilietis.
Vilius wrote:
2019-11-10 22:14
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Bet norėjau, kad šiek tiek pareflektuotum savo teisuoliškumą.
Pareflektavau.. Nori pasakyt, kad mūsų moralės standartai jau tokie žemi, kad, norint pretenduoti į teisuoliškumą, užtenka tik nebūti porą kartų areštuotam policijos?
Panašu, kad tau tas Olego juodas gyvenimo epizodas tavo užrodytame video smarkiai juodai dažo. Nesuprantu, kodėl tu "nori pretenduoti į teisuoliškumą"? Internetas ir taip lūžta nuo visokių teisuolių ir niurzgų. Kur tu tą teisuoliškumą panaudosi ir ką su juo veiksi? Aš matyt į tokius dalykus šiek tiek kitaip per tam tikrą konsekvencializmo prizmę žiūriu. Jeigu žmogus turėjo kokių problemų su alkoholiu ir paskui jas susitvarkė, tai galima į tai ir teigiamai pažiūrėti.
Vilius wrote:
2019-11-10 22:14
Svetimas wrote:
2019-11-10 20:27
Norėjai pagirti Olegą?
Kol kas nemačiau nei vieno dalyko, už kurį jį galėčiau pagirti. Nei kaip komiko, nei kaip viešo intelektualo/aktyvisto, nei juo labiau kaip pavyzdinio taksi keleivio. Sorry. Gal jis kuo nors pasižymėjo kitose gyvenimo srityse - nežinau. Bet šitos trys jam sekasi tikrai ne kaip.
Tikrai nepažįstu Olego Šurajevo kaip taksi keleivio ir labai abejoju, kad tu pažįsti. Su jo, kaip komiko, veikla taip pat nesu susipažinęs. Esu gan fragmentiškai matęs, jog jis nevengia "paradoksų humoro" žanro, kuris ir man nemenkai patinka. O dėl aktyvisto dalies, tai sakyčiau, jog tu iš savo varpinės žiūri gan siaurai ir subjektyviai, ką man būtų įdomu pakvestionuoti. Tai, kad tau asmeniškai patinka kokie nors rimti susmegeniai, nereiškia, kad tik tokie yra verti pagyrimo. Pavyzdžiui, šiais metais mano netikėtai rasti ir matyti keli video su Olego kompanija susijusiame 1K youtube kanale maloniai nustebino. Nes paliečia juose savo pagrindinei auditorijai (jaunimui) gana naudingus ir aktualius dalykus (kažkiek artimus ir mūsų forumo vertybėms). Pvz. kad ir randominis ant smūgio rastas video. Kiek mačiau, sakyčiau, jog jų kanalas (tiek senasis nemokamas ir tiek naujesnis patreone) kai kuriais atžvilgiais, tikslais ir pan. nenusileidžia "Laisvės TV" kanalui su Andriumi Tapinu, Katukais ir pan., kas, sakyčiau, yra labai puiku ir gerai.

Ai, ir dar būtų gerai, kad pateiktum viešų intelektualų/aktyvistų Lietuvoje, kuriuos galėtum pagirti, pavyzdžių. Man labai smalsu.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-11-16 12:15

fizikanas wrote:
2019-11-10 22:18
Svetimas wrote:
2019-11-10 14:38
Respectas Olegui. Įnešė daugiau gerų emocijų į visą šitą cirką.
Emociju inese, tik nezinau ar gailestis ir svetima geda yra geros emocijos.
Nemaniau, kad tu toks empatiškas ir jautrios širdies. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-17 15:33

Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Jei žiūrėsim blaiviai į faktus, tai tiek Gražulis, kurį iš kito žinomo reginio juokingai išnešė, tiek Olegas, disruptinti tų renginių patys vieni jokių realių galimybių neturėjo [..]
Bent jau įneša šiek tiek sąmyšio. Be to, žurnalistams žymiai įdomiau rašyti, kaip išnešė, ar išvedė kokį pridurką iš renginio, o ne apie ką iš tiesų norėjo kalbėti dalyviai - tai tokiu būdu irgi padaroma šiokia tokia žala civilizuotai diskusijai.
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Į mitingą susirinko dalyviai, kuriems galvose susigeneravo kažkoks bug'as, dėl kurio jie užsimanė LRT cenzūruoti ir dar, panašu, jog tas bug'as jiems tam tikras nemalonias mintis, jausmus bei diskomfortą kelia.
Čia kaip pažiūrėsi. Neabejoju, kad bent dalis to renginio dalyvių sakytų, kad čia Olegui kažkoks bugas susigeneravo, dėl ko pradėjo visaip darkytis keistai apsirengęs..
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Mitinge pasirodė nesmurtiškai nusiteikęs triksteris (Olegas) [..]
Žinok, dėka visų tų metų nuskriaustųjų paieškų, "smurto" sąvoka gerokai išsiplėtė. Dabar jau ir jaunuolis, kuris tiesiog stovėjo nieko nedarydamas, kai kam atrodė kaip agresorius.. Tai spėju, kad kitame kontekste ir Olego provokacija galėtų pasirodyti net labai agresyvi ir įžeidžianti. Tiesiog niekam nerūpi, kaip jaučiasi žmonės, kurie turi kitokią nei tavo (aka neteisingą) nuomonę - tai prieš juos gali išsipisinėti kaip tik nori.. Ar bent galėtum - jei ne tie įkyrūs ir nešiuolaikiški policijos pareigūnai :)
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
[..] ir humoro pagalba bent jau potencialiai galėtų daliai tų žmonių išvynioti tą bug'ą
O čia jau įdomiau. Kaip, tavo manymu, turėtų veikti šitas "perkalbėjimo išsidirbinėju keistai apsirengus" mechanizmas? Ir šiaip - ar žinai daug pavyzdžių, kai kažkas pakeitė kitų žmonių nuomonę pašaipomis ir provokacijomis?
Nieko jis net nesitikėjo pakeisti - tiesiog norėjo pademonstruoti savo panieką tiems žmonėms, ir savo publikai pasirodyti, koks šmaikštus pašaipūnas jis yra. Tik vat apsiskaičiavo su ta dalimi dėl policijos - kažkaip pamiršo, kad Lietuvoje ji nebūtinai būna liberuolių pusėje, kaip Vakaruose.
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
[..] tačiau mitingo dalyviams atrodo kaip jų vizijas tik patvirtinantis blogiukas.
Taip. Ir plius jo išvedimo vaizdas to renginio dalyviams turbūt sukėlė tiek pat džiaugsmo, kaip ir Gražulio išnešimas anais laikais. Spėju, jie dar ilgai apie jį kalbės, ir būtinai draugams papasakos.
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Ir beveik neabejoju, kad Olegas, kaip žmogus su rusiškom šaknim, skaito/seka runetą, todėl dėl tam tikrų panašių aktualijų, susijusių su Rusija, jautresnis cenzūros dalykams. Ir taip pat į humorą bei jo paskirtį daug plačiau žiūri nei koks eilinis naivus Lietuvos pilietis.
Oi tos Rusijos disidentų fantazijos.. Niekas niekada dar nenuvertė tironų anekdotais. Ir ypač taip gerai įsitvirtinusių valdžioje kaip Putinas. Bijau, kad dabar jau tik jo mirtis, arba kažkokia išorinė krizė gali ten kažką pakeisti (ir tai - nėra garantijos, kad į gerą).
O jei Olegas įsivaizduoja, kad jis irgi čia humoro pagalba kovoja kažkokiame šventame kare.. Tai tada jis atrodo net liūdniau, nei tie disidentai - nes anie bent jau turi tikrą ir pavojingą priešą.
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Panašu, kad tau tas Olego juodas gyvenimo epizodas tavo užrodytame video smarkiai juodai dažo.
Aš visada atkreipiu dėmesį, kaip žmonės elgiasi, kai būna situacijose, kuriose neveikia jų normalūs savitvardos mechanizmai - tame tarpe, kai yra girti, alkani, pavargę, etc. Tada būna žymiai sunkiau apsimetinėti, ir žaisti visus tuos mandagumo žaidimus, ir dėl to žmonės daugiau parodo, kas iš tiesų vyksta jų galvose.
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Nesuprantu, kodėl tu "nori pretenduoti į teisuoliškumą"?
Aš nepretenduoju į "teisuoliškumą". Apart to, kad esu bent dviem kartais mažiau areštuotas policijos, ir bent vienu kartu mažiau susimušęs su taksi vairuotoju, esu toks pats netikėlis, kaip ir visi kiti. Tai dėl to ir neinu auklėti kitų žmonių iš jų šaipydamasis.
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Tai, kad tau asmeniškai patinka kokie nors rimti susmegeniai, nereiškia, kad tik tokie yra verti pagyrimo.
Jei tu nieko prieš, tai gal aš pats nuspręsiu, kas yra verti mano pagyrimo, ir kas - ne :)
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Pavyzdžiui, šiais metais mano netikėtai rasti ir matyti keli video su Olego kompanija susijusiame 1K youtube kanale maloniai nustebino.
Eilinės nusibodusios progresyvios pamazgos, kas antrame sakinyje persunktos tuo taip įkyrėjusiu "more progressive than thou" požiūriu. Visa tai jau buvo pasakyta kokį tūkstantį kartų iki Šurajevo, ir žymiai geriau. Ir kas liūdniausia, kad jis (kaip ir Lukas Ramonas) net nemato, kaip jie pradeda senti, ir atsilikti nuo besikeičiančių laikų, ir vis dar jaučiasi tokie pat aktualūs ir šaunūs, kokie buvo prieš 10-15 metų jaunystėje..
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Ai, ir dar būtų gerai, kad pateiktum viešų intelektualų/aktyvistų Lietuvoje, kuriuos galėtum pagirti, pavyzdžių. Man labai smalsu.
Fizikanas visai neblogai pasirodo kartais :D
Jei rimčiau, aš beveik neseku Lietuvos inteligentijos aktualijų, tai ir pavardžių nepaminėsiu. O pasaulinės arenos šviesuolių pavardes jau ne kartą esu minėjęs, tai nesikartosiu.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-17 19:51

Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Bent jau įneša šiek tiek sąmyšio. Be to, žurnalistams žymiai įdomiau rašyti, kaip išnešė, ar išvedė kokį pridurką iš renginio, o ne apie ką iš tiesų norėjo kalbėti dalyviai - tai tokiu būdu irgi padaroma šiokia tokia žala civilizuotai diskusijai.
o pala čia buvo įmanoma civilizuota diskusija? :mrgreen:
Tik vat apsiskaičiavo su ta dalimi dėl policijos - kažkaip pamiršo, kad Lietuvoje ji nebūtinai būna liberuolių pusėje, kaip Vakaruose.
ech tas dešiniųjų aukos sindromas. Naujoji Klasika
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-17 20:53

Stormas wrote:
2019-11-17 19:51
o pala čia buvo įmanoma civilizuota diskusija? :mrgreen:
Gal ir buvo.. Kol tu neatėjai.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-18 03:54

Vilius wrote:
2019-11-17 20:53
Stormas wrote:
2019-11-17 19:51
o pala čia buvo įmanoma civilizuota diskusija? :mrgreen:
Gal ir buvo.. Kol tu neatėjai.
Na jau tik nereikia taip perdėti, ir pirma gal reiktų pagalvot dėl ko jie ten susirinko, nes plakatai apie tai jog LRT yra komunistai ir išdavikai sunkiai kažką paaiškina. Bet kaip suprantu taip įsižeidė pamatę jog LRT parodė gėjus tėčius. Fizikanas irgi trigerinosi čia dėl to. Tai nežinau gal tu man paaiškinsi kur čia tu tą diskusiją matai? Ir kokia čia ta diskusija yra? Ar rodyti gėjus tėčius per LRT ar ne? Dar paskaičiau tipo vien tik liberalią propogandą tipo TV rodo. Dieve mano, šitas laikmetis yra kažkokios nesibaigiančios varžybos kas yra didesnė auka, protas net neneša kaip galima įsižeist, pasijust auka ir ateit protestuot pamačius per teliką gėjus tėčius. O tu dar siūlai diskutuot čia kažką.. :?

Na bet šiaip pažėjus į tą mitingą ir anti-mitingą tai net kažkaip lengviau darosi, po 20 metų tik vienas Sinica protestuos 8)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-18 11:11

Stormas wrote:
2019-11-18 03:54
O tu dar siūlai diskutuot čia kažką.. :?
Tau aš nieko nesiūliau. Pats jauti pareigą vis pranešti, kad nematai čia apie ką diskutuot. Ok, duly noted. Nediskutuok, jei jau taip.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-11-18 12:01

Ars Technica wrote: Google's decades-long dominance in the search market may not be quite as organic as the company has alluded, according to The Wall Street Journal, which published a lengthy report today delving into the way Google's black-box search process actually works.

Google's increasingly hands-on approach to search results, which has taken a sharp upturn since 2016, "marks a shift from its founding philosophy of 'organizing the world's information' to one that is far more active in deciding how that information should appear," the WSJ writes.

Some of that manipulation comes from very human hands, sources told the paper in more than 100 interviews. Employees and contractors have "evaluated" search results for effectiveness and quality, among other factors, and promoted certain results to the top of the virtual heap as a result.
Linkiu visokeriopos sėkmės antitrust bylai prieš goolagą :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-11-18 12:13

Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Bent jau įneša šiek tiek sąmyšio. Be to, žurnalistams žymiai įdomiau rašyti, kaip išnešė, ar išvedė kokį pridurką iš renginio, o ne apie ką iš tiesų norėjo kalbėti dalyviai - tai tokiu būdu irgi padaroma šiokia tokia žala civilizuotai diskusijai.
Kažkur skaičiau, kad kinai infiltruoja į protestus po kelis berniukus, kurie padaužo vitrinas ar panašiai, ir tada būtent šią dalį plačiausiai nušviečia spaudoje. Ir žinoma tuo remdamiesi policininkai gali atidaužyti protestuotojus. Nežinau kiek teisybės, bet skamba visai įtikinimai, beveik sakyčiau akivaizdi taktika, būtų keista, jei jos nenaudotų. O kinų valdžia iš esmės tėra rytietiška tolerastų versija, kuri jau turi galios.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-18 12:18

Seianus wrote:
2019-11-18 12:01
Linkiu visokeriopos sėkmės antitrust bylai prieš goolagą :)
Tiesiog pavyduoliai lūzeriai eilinį kartą bando išmelžt pinigų iš sėkmingo verslo. [Insert Ayn Rand meme here]
Post Reply