Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-01-05 19:07

Stormas wrote:
2020-01-05 19:02
Kalbėjo tiesiog kad durni žmonės yra durni. Hobiai čia yra tik kaip pavyzdys.

Na bet palauksi pats paaiškins
Na pavyzdziu tai tikrai netruksta :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-09 20:27

Seianus wrote:
2020-01-05 07:58
Visos tokios paskaitos turi vieną problemą - aš ir pats žinau, whats the right thing to do, nes turiu savo asmeninę moralės sistemą - kaip ir visi žmonės. Todėl jos absoliučiai beprasmės. Kad kažkas gražiai pašnekės ir papasakos idiotiškų analogijų ir nerealistiškų situacijų, mano moralės nepakeis.
Neturi tokios paskaitos tos problemos, nes ne tau jos skirtos. Tu jau savo filosofinių "masturbacijų" dozę forumuose esi atkalęs. O žaliam jaunimui, kad šiek tiek daugiau susipažintų su įvairių vertinimų įvairove, pamankštintų savo smegenis tuose dalykuose ir pan. Gal net, pavyzdžiui, kokiam mūsų Augustui praverstų, nes jis su savo autoritarine religine moralės sistema, kiek pamenu, mėgėjas perlenkti.
Seianus wrote:
2020-01-05 08:15
Na, kadangi aš tikiu tam tikra švietimo ir mokymosi iš patirties ar pan. galia, tai nesutikčiau, kad "buvimas durniumi" (anot tavęs) yra pasirinkimas.
Iš visų jėgų mėginu suvokti šitą non sequitur. Bet nesigauna. Gal pagelbėsi? :) Kaip pasirinkimas nesimokyti ir nesišviesti ir būti durniumi staiga netampa pasirinkimu vien todėl, kad švietimasis ir mokymasis kad ir iš patirties yra indeed efektyvus būdas nebūti durniumi?
Tą švietimąsi ir mokymąsi gali užgožti kiti dalykai. Ne tie autoritetai, nuostatos, prioritetai ir pan. Tos pačios jau anksčiau minėtos manipuliacijos. Galų gale nesugebėjimas išgirsti gerų patarimų. Nors kažkiek pritariu, kad kai kuriems žmonėms švietimas/mokymasis nelabai padeda.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-10 16:28

Svetimas wrote:
2020-01-09 20:27
Neturi tokios paskaitos tos problemos, nes ne tau jos skirtos. Tu jau savo filosofinių "masturbacijų" dozę forumuose esi atkalęs. O žaliam jaunimui, kad šiek tiek daugiau susipažintų su įvairių vertinimų įvairove, pamankštintų savo smegenis tuose dalykuose ir pan. Gal net, pavyzdžiui, kokiam mūsų Augustui praverstų, nes jis su savo autoritarine religine moralės sistema, kiek pamenu, mėgėjas perlenkti.
Na OK jei Augustas po tų paskaitų pakeis požiūrį ar net moralės sistemą, laikysiu, kad tu teisus.
Augustai, viskas tavo rankose.

Tą švietimąsi ir mokymąsi gali užgožti kiti dalykai. Ne tie autoritetai, nuostatos, prioritetai ir pan. Tos pačios jau anksčiau minėtos manipuliacijos. Galų gale nesugebėjimas išgirsti gerų patarimų.
Na taip. Ypač prioritetai. Kaip ir sakiau.

Nors kažkiek pritariu, kad kai kuriems žmonėms švietimas/mokymasis nelabai padeda.
Pritari? Aš taip nesakiau. Aš sakiau, kad kai kurie žmonės pasirenka nesimokyti ir apskritai netobulėti mąstymo/akiračio srity, ir todėl patys kalti ir nei kiek negaila, kad paskui per šį pasirinkimą nukenčia.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-01-11 20:24

Gal net, pavyzdžiui, kokiam mūsų Augustui praverstų, nes jis su savo autoritarine religine moralės sistema, kiek pamenu, mėgėjas perlenkti.
Paklausysiu tų paskaitų, Svetime. Ačiū už nuorodas.

P.S. O kodėl manai, kad mano moralės sistema yra autoritarinė? :o Aš manau, kad mano moralės sistema yra demokratinė, viską sprendžianti diskusijomis, o ne autoritarine prievarta.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-01-12 01:48

Augustas wrote:
2020-01-11 20:24
P.S. O kodėl manai, kad mano moralės sistema yra autoritarinė? :o Aš manau, kad mano moralės sistema yra demokratinė, viską sprendžianti diskusijomis, o ne autoritarine prievarta.
Nebent tai gėjai ir panašiai 8)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-01-12 11:45

Stormas wrote:
2020-01-12 01:48
Nebent tai gėjai ir panašiai 8)
Geju klausimu vakaruose demokratijos tikrai nera. Tu visiskai teisus.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-01-12 15:42

fizikanas wrote:
2020-01-12 11:45
Stormas wrote:
2020-01-12 01:48
Nebent tai gėjai ir panašiai 8)
Geju klausimu vakaruose demokratijos tikrai nera. Tu visiskai teisus.
O kur yra? Rusijoj ir pas arabus?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-01-12 16:24

Stormas wrote:
2020-01-12 01:48
Augustas wrote:
2020-01-11 20:24
P.S. O kodėl manai, kad mano moralės sistema yra autoritarinė? :o Aš manau, kad mano moralės sistema yra demokratinė, viską sprendžianti diskusijomis, o ne autoritarine prievarta.
Nebent tai gėjai ir panašiai 8)
Kodėl apie gėjus negalime diskutuoti? Su manimi laisvai gali diskutuoti ir apie gėjus bei pan. :) Iš savo pusės nematau kliūčių diskusijai bet kokia tema, net jei ta tema man asmeniškai būtų labai nepatogi.

P.S.
fizikanas wrote:
2020-01-12 11:45
Stormas wrote:
2020-01-12 01:48
Nebent tai gėjai ir panašiai 8)
Geju klausimu vakaruose demokratijos tikrai nera. Tu visiskai teisus.
Na, jei gėjų gyvenimo būdo kritikuoti negalima, tada Fizikanas teisus.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-12 17:01

Seianus wrote:
2020-01-10 16:28
Pritari? Aš taip nesakiau. Aš sakiau, kad kai kurie žmonės pasirenka nesimokyti ir apskritai netobulėti mąstymo/akiračio srity, ir todėl patys kalti ir nei kiek negaila, kad paskui per šį pasirinkimą nukenčia.
OK. Tu taip nesakei. Matyt aš labiau globėjiškas, nes man tokių žmonių kažkiek gaila.

Šiaip tam, kad būtų galima kalbėti apie "pasirinkimą", bent jau įprastai formaliai žiūrint, reikalingas rinkimasis iš kelių galimų variantų/opcijų. Jei kalbėsime apie tuos, kurie "eina pas alternatyvios medicinos bobutes" ir pan., tai sakyčiau, kad nemaža jų dalis "nemato" tų kitų geresnių variantų/opcijų, kaip gerų, arba dėl kažkokių priežasčių laiko juos blogesniais (gerai nesupranta tų variantų arba tiesiog jų nežino, nepasitiki, nes "šaltiniai", kuriais jie linkę pasitikėti, apie tuos variantus arba anekdotiniai liudijimai sako kitaip arba yra apie juos prisiklausę visokių sąmokslo teorijų ir pan.). Jei žmogus renkasi kažkokį variantą arba kažkokių nesirenka, tai greičiausiai jam tuo momentu dėl kažkokių priežasčių atrodo, kad tas variantas, kurį jis renkasi, yra kažkuo geras arba tie, kurių nesirenka, yra kažkuo prastesni. Elementarus truizmas, mano galva.

Dėl "akiračio plėtimo" irgi turėčiau tam tikrų pastabų. Pavyzdžiui, jei informacinė erdvė yra užkišta pačiomis įvairiausiomis tam tikrą įspūdį ar emocijas keliančomis, keistomis versijomis ir pan. apie kažkokį dalyką, tai tokiame informaciniame fone žmonėms, kurie turi mažiau bazinių žinių su tuo dalyku susijusiose srityse, sunkiau atsirinkti. O jei atsiranda kažkas, kas tokioje informacinėje migloje suteikia tam tikrą stipresnę pagaulią/patrauklią emociją ir/ar aiškumą, tai tas kažkas gali nemažą dalį tokių žmonių patraukti į savo pusę. Pavyzdžiui tuo remiasi tyčiniu žmonių trikdymu dėl information overload paremtos propagandos strategijos.

Beje, dar vienas neblogas pavyzdys (forumas.tiputeorija.lt) apie "akiračio plėtimą". Turėtų pralinksminti. Kaip manai, kiek yra naudos iš tokio "akiračio plėtimo"?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-12 17:39

Augustas wrote:
2020-01-11 20:24
P.S. O kodėl manai, kad mano moralės sistema yra autoritarinė? :o Aš manau, kad mano moralės sistema yra demokratinė, viską sprendžianti diskusijomis, o ne autoritarine prievarta.
O tai tu jau nebesi idėjų apie objektyviąją/teisingąją moralę, kylančią iš dievo ir kurios moko RKB, šalininkas?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-13 05:12

Svetimas wrote:
2020-01-12 17:01
<... elementarus truizmas ...>
Elementarus truizmas, mano galva.
Jo, pritariu, elementarus truizmas. Jei žmonės renkasi kvailai, tai todėl, kad jų kvailas pasirinkimas jiems tuo momentu atrodo geras. No shit Sherlock :) Jei nori šiuo truizmu pateisinti kvailus pasirinkimus, ar teigti, kad žmonės nėra atsakingi už tuos savo kvailus pasirinkimus, tai leisk man pasijuokti tau į veidą, ir toks škias ir būtų mano atsakymas.
Dėl "akiračio plėtimo" irgi turėčiau tam tikrų pastabų. Pavyzdžiui, jei informacinė erdvė yra užkišta pačiomis įvairiausiomis tam tikrą įspūdį ar emocijas keliančomis, keistomis versijomis ir pan. apie kažkokį dalyką, tai tokiame informaciniame fone žmonėms, kurie turi mažiau bazinių žinių su tuo dalyku susijusiose srityse, sunkiau atsirinkti. O jei atsiranda kažkas, kas tokioje informacinėje migloje suteikia tam tikrą stipresnę pagaulią/patrauklią emociją ir/ar aiškumą, tai tas kažkas gali nemažą dalį tokių žmonių patraukti į savo pusę. Pavyzdžiui tuo remiasi tyčiniu žmonių trikdymu dėl information overload paremtos propagandos strategijos.
Tu čia aiškini vieną iš būdų, kaip durniai tampa durniais ir/arba yra išnaudojami, bet aš nematau tame jokio ryšio su faktu, kad buvimas durniumi yra pasirinkimas. Tiesiog rašai ne į temą. Vėl klaidžioji :)
Beje, dar vienas neblogas pavyzdys (forumas.tiputeorija.lt) apie "akiračio plėtimą". Turėtų pralinksminti. Kaip manai, kiek yra naudos iš tokio "akiračio plėtimo"?
Nelabai suprantu, ką nori pasakyti - kad egzistuoja kažkoks lietuviškas forumas, kuriame kažkokie žmonės rašinėja kažkokias pievas kurias aš tiesa sakant tingėjau skaityti, therefore akiračio plėtimas nėra naudingas dalykas? Bitch please.

O pagal tavo laisvo pasirinkimo supratimą, yra nors kokių dalykų, kuriuos žmonės laisvai pasirenka? Ar visur esame vėjo nešiojami šapeliai, visus žmonių pasirinkimus kaip nors paaiškini kad jie būtų ne pasirinkimai - smegenų veikla, hormonai, blogų draugų įtaka, daddy issues...?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-01-13 08:14

Seianus wrote:
2020-01-13 05:12
O pagal tavo laisvo pasirinkimo supratimą, yra nors kokių dalykų, kuriuos žmonės laisvai pasirenka?
Atsakysiu uz Svetima, nes jam cia per paprastas klausimas: IQ yra igimtas, todel kvailumo zmones nepasirenka. Taciau yra ir dalyku, kurie nera igimti, reiskia juos zmones pasirenka laisvai, pvz homoseksualizmas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-01-13 14:25

Svetimas wrote:
2020-01-12 17:39
Augustas wrote:
2020-01-11 20:24
P.S. O kodėl manai, kad mano moralės sistema yra autoritarinė? :o Aš manau, kad mano moralės sistema yra demokratinė, viską sprendžianti diskusijomis, o ne autoritarine prievarta.
O tai tu jau nebesi idėjų apie objektyviąją/teisingąją moralę, kylančią iš dievo ir kurios moko RKB, šalininkas?
Taip, pripažįstu, kad yra kelios moralės normos, kurios yra objektyvios ir absoliučios ir kurios saisto visus žmones (tai yra taip vadinama prigimtinė moralė, kuri, galima sakyti, yra dieviškos kilmės, bet taip yra todėl, kad pati žmogaus prigimtis yra dieviškos kilmės), tačiau yra dar daugiau moralės normų, kurios visai nėra objektyvios anei absoliučios. Tai pirma.
O antra, kad būtent ta objektyvioji moralė yra demokratijos garantas, nes leidžia ginčus ir konfliktus spręsti diskusijomis, o ne prievarta primetant savo valią kitiems žmonėms. :P

P.S.Per mažai išmanai, ko moko RKB apie moralę, Svetime. Pasiūlyčiau Tau knygučių savišvietai, bet nežinau, ar turėsi laiko jas paskaityti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-14 10:50

Sejanau, o tu pats gali pasirinkti, pvz., būt kvailesnis, nei iš tiesų esi? Turiu omeny, ne tiesiog tyčia padaryt vieną-kitą kvailystę vardan filosofinio pointo - o iš tiesų ilgą laiko tarpą priiminėti ne tokius gerus sprendimus, kaip dabar priimi, nesuprasti informacijos, kurią dabar supranti, ir t.t.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-14 16:35

Vilius wrote:
2020-01-14 10:50
Sejanau, o tu pats gali pasirinkti, pvz., būt kvailesnis, nei iš tiesų esi? Turiu omeny, ne tiesiog tyčia padaryt vieną-kitą kvailystę vardan filosofinio pointo - o iš tiesų ilgą laiko tarpą priiminėti ne tokius gerus sprendimus, kaip dabar priimi, nesuprasti informacijos, kurią dabar supranti, ir t.t.
Nežinau, turbūt ne, sykį pasirinkus šviestis, mokytis, domėtis ir pan., paskui sunku atšaukti to rezultatus. Pvz., pradėti nuoširdžiai tikėti horoskopais man jau nebeįmanoma. Kai kurie pasirinkimų rezultatai yra permanent, tiek protingų pasirinkimų, tiek kvailų. Kuo galima nesunkiai įsitikinti, pvz., paskaičius apie Darvino premijos kandidatus ir nugalėtojus :)

Kodėl klausi, ieškai šansų kada nors įveikti mane diskusijoje? :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-14 18:03

Seianus wrote:
2020-01-14 16:35
Nežinau, turbūt ne, sykį pasirinkus šviestis, mokytis, domėtis ir pan., paskui sunku atšaukti to rezultatus.
Bet, kai pasirinkai eiti tuo šviesos keliu, tu jau turbūt mokėjai skaityti ir suprasti tuos abstrakčius dalykus, kurie ten buvo rašomi, ar ne? Tai va man įdomu, kada tiksliai vaikystėje nusprendei įgyti tuos gebėjimus?

Nes, pvz., aš tai tiesiog "iš prigimties" buvau ramus susimąstęs vaikas, kuriam visada rūpėjo rimti dalykai. Pamenu, net močiutė kartais "filosofu" vadindavo, kai dar vos siekiau pienišką sriubą nuo stalo valgyti. Ir tikrai nepamenu, kad kada nors būčiau sąmoningai nusprendęs tokiu tapti.
Seianus wrote:
2020-01-14 16:35
Kodėl klausi, ieškai šansų kada nors įveikti mane diskusijoje? :)
Truputį sąžinė graužė, nes gal aną kartą tau per griežtas buvau.. Tai pametėjau tokį lengvą klausimėlį, kad geriau pasijaustum. Kol kas labai gražiai su juo susitvarkei - prisipažinsiu, net nebuvau pagalvojęs apie tai, kad protingėjimas nebūtinai privalo būti reversible procesas. Žodžiu pradžia tikrai gera, taip ir toliau!
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-14 23:06

Vilius wrote:
2020-01-14 18:03
]Bet, kai pasirinkai eiti tuo šviesos keliu, tu jau turbūt mokėjai skaityti ir suprasti tuos abstrakčius dalykus, kurie ten buvo rašomi, ar ne? Tai va man įdomu, kada tiksliai vaikystėje nusprendei įgyti tuos gebėjimus?
Nelabai žinau, apie kokį šviesos kelią čia kalbi. Čia gal tas atvejis, kai šaržavimu ir ironija mėgini maskuoti minčių ir argumentų trūkumą - dar žinomas, kaip eilinė Viliaus diena skepforume? :)

Nes, pvz., aš tai tiesiog "iš prigimties" buvau ramus susimąstęs vaikas, kuriam visada rūpėjo rimti dalykai. Pamenu, net močiutė kartais "filosofu" vadindavo, kai dar vos siekiau pienišką sriubą nuo stalo valgyti. Ir tikrai nepamenu, kad kada nors būčiau sąmoningai nusprendęs tokiu tapti.
Cool story bro :)
]Truputį sąžinė graužė, nes gal aną kartą tau per griežtas buvau.. Tai pametėjau tokį lengvą klausimėlį, kad geriau pasijaustum. Kol kas labai gražiai su juo susitvarkei - prisipažinsiu, net nebuvau pagalvojęs apie tai, kad protingėjimas nebūtinai privalo būti reversible procesas. Žodžiu pradžia tikrai gera, taip ir toliau!
Kad aš su tavimi kalbėdamasis visada labai gerai jaučiuosi, gal net kiek per gerai, per daug komforto zonoje. Turiu savikritiškai pastebėti, kad nesu atsparus visokiems ten fallacy ir bias, tai ilgiau su tavimi pabendravus, man grėstų rimtas savęs pervertinimas :(
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-15 14:42

Seianus wrote:
2020-01-14 23:06
Nelabai žinau, apie kokį šviesos kelią čia kalbi.
Leidau sau truputį poetiškiau suformuluoti tai, ką tu vadinai "šviestis, mokytis, domėtis ir pan."

Dabar, kai jau išsiaiškinom, ką aš norėjau pasakyti, galim grįžti prie mano klausimo. Tai vis tik kada tu nusprendei įgyti geresnį nei tavo bendraamžiai gebėjimą perskaityti ir suprasti sudėtingus dalykus?
Seianus wrote:
2020-01-14 23:06
Cool story bro :)
Taigi..

Šiaip būtų įdomu sužinoti, kaip kiti forumo smegeniuočiai įgijo (ar suprato turį) šiuos gebėjimus?
Post Reply