Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-15 14:50

Be to, čia yra dar viena problema. Jei protingumas tikrai būtų laisvai pasirenkamas dalykas, tai god damn it aš tikrai nesustočiau ties savo dabartiniu protingumo lygiu. Tiesą sakant, aš nesustočiau visai - verčiau pasirinkčiau pasiekti tokias intelekto aukštumas, kad net dėdė Albertas eitų namo kukliai nuleidęs akis. Ir manau daug kitų žmonių irgi pasirinktų panašiai kaip aš. Nes jei gali laisvai pasirinkti kiek gero dalyko turėti, tai kam kuklintis?

Tačiau realybėje deja mes to nematom. Man panašiau, kad dauguma žmonių būna maždaug vienodai protingi nuo vėlyvos paauglystės iki ankstyvos senatvės. Gal jie įgyja daugiau žinių ir patirties specifinėse srityse, bet tai vargu ar padaro juos protingesniais apskritai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-01-15 19:39

Seianus wrote:
2020-01-14 16:35
Vilius wrote:
2020-01-14 10:50
Sejanau, o tu pats gali pasirinkti, pvz., būt kvailesnis, nei iš tiesų esi? Turiu omeny, ne tiesiog tyčia padaryt vieną-kitą kvailystę vardan filosofinio pointo - o iš tiesų ilgą laiko tarpą priiminėti ne tokius gerus sprendimus, kaip dabar priimi, nesuprasti informacijos, kurią dabar supranti, ir t.t.
Nežinau, turbūt ne, sykį pasirinkus šviestis, mokytis, domėtis ir pan., paskui sunku atšaukti to rezultatus. Pvz., pradėti nuoširdžiai tikėti horoskopais man jau nebeįmanoma. Kai kurie pasirinkimų rezultatai yra permanent, tiek protingų pasirinkimų, tiek kvailų. Kuo galima nesunkiai įsitikinti, pvz., paskaičius apie Darvino premijos kandidatus ir nugalėtojus :)
Sorry, Sejanau, nesutinku. Daug kas priklauso nuo to, kuria linkme švietiesi, kuo domiesi, ko mokaisi.

P.S. Horoskopai ir tikėjimas jais čia iš viso ne prie ko. Pažįstu bent porą žmonių, kurie išsilavinę, turi rimtų aukštųjų mokyklų (pvz., VU) diplomus, tačiau horoskopais tiki, lankosi ezoteriniuose knygynuose ir pan.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-01-15 21:25

Augustas wrote:
2020-01-12 16:24
Kodėl apie gėjus negalime diskutuoti? Su manimi laisvai gali diskutuoti ir apie gėjus bei pan. :) Iš savo pusės nematau kliūčių diskusijai bet kokia tema, net jei ta tema man asmeniškai būtų labai nepatogi.
Skirtumas yra tarp tik diskusijos, ir diskusijos apie tai kaip juos diskriminuoti
Na, jei gėjų gyvenimo būdo kritikuoti negalima, tada Fizikanas teisus.
Kaip jau minėjau, yra skirtumas tarp kritikos ir pamąstymų kaip juos apriboti ir/ar nesuteikti kažkokių kitiem prieinamų teisių.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-01-16 15:35

Stormas wrote:
2020-01-15 21:25
Augustas wrote:
2020-01-12 16:24
Kodėl apie gėjus negalime diskutuoti? Su manimi laisvai gali diskutuoti ir apie gėjus bei pan. :) Iš savo pusės nematau kliūčių diskusijai bet kokia tema, net jei ta tema man asmeniškai būtų labai nepatogi.
Skirtumas yra tarp tik diskusijos, ir diskusijos apie tai kaip juos diskriminuoti
Na, su manimi galima diskutuoti ir apie tai, ar reikia ką nors kaip nors diskriminuoti, ir apie tai, kokiu mastu turi vykti ta diskriminacija, jei ką nors diskriminuoti reikia. :wink:
Na, jei gėjų gyvenimo būdo kritikuoti negalima, tada Fizikanas teisus.
Kaip jau minėjau, yra skirtumas tarp kritikos ir pamąstymų kaip juos apriboti ir/ar nesuteikti kažkokių kitiem prieinamų teisių.
O čia iš viso mūsų Stormas utopinę idėją paskelbė. Kažkokių kitiems prieinamų teisių, kurių neturi bet kas, visada buvo ir bus. Pati teisių esmė yra tokia - kažkas turi daugiau teisių į kažką, nei bet kas kitas. Pvz., Lietuvos pilietis turi daugiau teisių Lietuvoje, nei, tarkim, užsienio valstybės pilietis, viešintis toje pačioje Lietuvoje; Stormas turi daugiau teisių į savo privačią nuosavybę, nei, tarkim, Vilius į Stormo privačią nuosavybę... Ir t.t.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-16 18:35

Seianus wrote:
2020-01-13 05:12
Jo, pritariu, elementarus truizmas. Jei žmonės renkasi kvailai, tai todėl, kad jų kvailas pasirinkimas jiems tuo momentu atrodo geras. No shit Sherlock :) Jei nori šiuo truizmu pateisinti kvailus pasirinkimus, ar teigti, kad žmonės nėra atsakingi už tuos savo kvailus pasirinkimus, tai leisk man pasijuokti tau į veidą, ir toks škias ir būtų mano atsakymas.
[...]
O pagal tavo laisvo pasirinkimo supratimą, yra nors kokių dalykų, kuriuos žmonės laisvai pasirenka? Ar visur esame vėjo nešiojami šapeliai, visus žmonių pasirinkimus kaip nors paaiškini kad jie būtų ne pasirinkimai - smegenų veikla, hormonai, blogų draugų įtaka, daddy issues...?
Nesakau, kad "visur esame vėjo nešiojami šapeliai". Prieš tai pabandžiau padetalizuoti tavo "pasirinkimo" sąvoką, kurią, mano galva, per plačiai naudoji, kad per tai nebesimato priežastingumo.

Tam, kad žmogus galėtų kažkurioje srityje gerai "pasirinkti", jo galvoje turi būti bent kažkokie adekvatūs "pasirinkimo" variantai/opcijos. O galimybės, jog tie adekvatūs variantai galvoje pas tą žmogų atsirastų ir/ar nebūtų smarkiau užgožti, gali būti ir ribotos dėl kažkokių priežasčių. Pavyzdžiui, nekokia genetika. Arba nevykęs auklėjimas. Pelų skyrimui nuo grūdų įvairiose srityse (o tų sričių daugybė) reikalinga tam tikra nuostata ar kompetencija, kuri neatsiranda šiaip sau iš niekur. Ir ne. Nekalbu apie nesilankymo pas "alternatyvios medicinos bobutes" ar panašų kompetencijos lygį, kurio pasiekimui galimybių pas žmones normaliu atveju yra pakankamai.

Aš visai už, kad kuo daugiau žmonių atrastų ir "susiinstaliuotų" pas save norą turėti bent jau kažkokią bazinę kompetenciją skirti pelus nuo grūdų ir to siektų. Ar tai būtų "pasirinkimas nebūti durniais" (tavo terminais). Ar tai būtų kažkokia nuostata/siekis įgyti ir turėti tam tikrą kompetenciją (mano terminais). Kaip ir nematau esminio skirtumo šitoj vietoj, jeigu atmesime neesminius žodyninius skirtumus.
Seianus wrote:
2020-01-13 05:12
Dėl "akiračio plėtimo" irgi turėčiau tam tikrų pastabų. Pavyzdžiui, jei informacinė erdvė yra užkišta pačiomis įvairiausiomis tam tikrą įspūdį ar emocijas keliančiomis, keistomis versijomis ir pan. apie kažkokį dalyką, tai tokiame informaciniame fone žmonėms, kurie turi mažiau bazinių žinių su tuo dalyku susijusiose srityse, sunkiau atsirinkti. O jei atsiranda kažkas, kas tokioje informacinėje migloje suteikia tam tikrą stipresnę pagaulią/patrauklią emociją ir/ar aiškumą, tai tas kažkas gali nemažą dalį tokių žmonių patraukti į savo pusę. Pavyzdžiui tuo remiasi tyčiniu žmonių trikdymu dėl information overload paremtos propagandos strategijos.
Tu čia aiškini vieną iš būdų, kaip durniai tampa durniais ir/arba yra išnaudojami, bet aš nematau tame jokio ryšio su faktu, kad buvimas durniumi yra pasirinkimas. Tiesiog rašai ne į temą. Vėl klaidžioji :)
Gausi susitaikyti su mano "klaidžiojimais", nes man nuobodoka ir mažiau fun rašyti siaurai, kaip galbūt tu norėtum, tik pagal vieną temos liniją.
Seianus wrote:
2020-01-13 05:12
Nelabai suprantu, ką nori pasakyti - kad egzistuoja kažkoks lietuviškas forumas, kuriame kažkokie žmonės rašinėja kažkokias pievas kurias aš tiesa sakant tingėjau skaityti, therefore akiračio plėtimas nėra naudingas dalykas? Bitch please.
Esminė mano pastaba buvo pradžioj. O su ta nuorodą tiesiog pasidalinau viena linksma nesąmone ir tuo, kad žmonių, kurie tik ruošiasi "plėsti akiratį" be tam tikros "no bullshit" nuostatos, internete laukia daugybė bukų dalykų.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-16 18:42

fizikanas wrote:
2020-01-13 08:14
Seianus wrote:
2020-01-13 05:12
O pagal tavo laisvo pasirinkimo supratimą, yra nors kokių dalykų, kuriuos žmonės laisvai pasirenka?
Atsakysiu uz Svetima, nes jam cia per paprastas klausimas: IQ yra igimtas, todel kvailumo zmones nepasirenka. Taciau yra ir dalyku, kurie nera igimti, reiskia juos zmones pasirenka laisvai, pvz homoseksualizmas.
Vis niekaip nenurimsti? :)
Įgimtumas nėra tik genetika. Hormonų ar pan. įtaka prenatalinėje raidoje taip pat yra laikoma įgimtu dalyku. O ir po gimimo ankstyvoje žmogaus raidoje galimi veiksniai, kurių pasekmes būtų sunku pavadinti laisvu žmogaus pasirinkimu, net ir labai plačia įprastine prasme.

O, šiaip, tai sutikčiau, kad turinčiam homoseksualų potraukį žmogui, homoseksualus gyvenimo būdas yra tam tikras pasirinkimas. Ir sakyčiau, kad dažnai netgi labai vykęs pasirinkimas, nes dėl nepažeisto "emotional integrity" toks žmogus gali nugyventi šaunų ir pilnavertį gyvenimą. Vietoj to, kad dėl kreivų nuostatų visuomenėje ar nežinia dėl ko aukotų savo "emotional integrity". Ir būtų koks nelaimėlis. Kurio gyvenimo istoriją tiktų kaip nors liūdnai apdainuoti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-01-16 18:58

Svetimas wrote:
2020-01-16 18:42
Įgimtumas nėra tik genetika. Hormonų ar pan. įtaka prenatalinėje raidoje taip pat yra laikoma įgimtu dalyku. O ir po gimimo ankstyvoje žmogaus raidoje galimi veiksniai, kurių pasekmes būtų sunku pavadinti laisvu žmogaus pasirinkimu, net ir labai plačia įprastine prasme.
Transeksualai darosi hormonu terapijas net ir velyvame amziuje. Jei tai veikia, tai, turbut galetu darytis ir atvirkscias terapijas? O jei yra keli variantai, is kuriu gali rinktis jau budami suauge.. tai turbut pasirinkimas?
Svetimas wrote:
2020-01-16 18:42
"emotional integrity"
Pagooglinau kas tai yra, tai net neismete wiki straipsnio google. Zenklas, kad butu laikas susirupinti savo saltiniu patikimumu.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-16 20:21

Nesakau, kad "visur esame vėjo nešiojami šapeliai". Prieš tai pabandžiau padetalizuoti tavo "pasirinkimo" sąvoką, kurią, mano galva, per plačiai naudoji, kad per tai nebesimato priežastingumo.
Nežinau, skamba kaip filosofiniai paistalai. Visi žmonės yra laisvi rinktis jei nelaikomi kalėjime, ir visi therefore yra atsakingi už savo pasirinkimus. Tikrai nesugraudinsi sakydamas, kad kažką kažkas ne taip auklėjo ir todėl tipo nekaltas, kad telefonu diktuoja passwordus valstybinei passwordų inspekcijai ar perka homeopatinius vaistus. Visus kažkaip auklėjo, ir visi turi priėjimą prie tokios pačios info kaip aš, tik vieni ja domisi, o kiti verčiau skaito apie random žvaigždutės #12 lovos santykius su random verslininku #8. Kiekvienas laisvas pasirinkti kur dėti savo laiką ir kiekvienas tik pats atsakingas už tuos pasirinkimus.
O su ta nuorodą tiesiog pasidalinau viena linksma nesąmone ir tuo, kad žmonių, kurie tik ruošiasi "plėsti akiratį" be tam tikros "no bullshit" nuostatos, internete laukia daugybė bukų dalykų.
Ne tik yra bukų dalykų, bet yra ir krūva durnių, jais tikinčių.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-01-16 20:52

Svetimas wrote:
2020-01-16 18:42
fizikanas wrote:
2020-01-13 08:14

Atsakysiu uz Svetima, nes jam cia per paprastas klausimas: IQ yra igimtas, todel kvailumo zmones nepasirenka. Taciau yra ir dalyku, kurie nera igimti, reiskia juos zmones pasirenka laisvai, pvz homoseksualizmas.
Vis niekaip nenurimsti? :)
Įgimtumas nėra tik genetika. Hormonų ar pan. įtaka prenatalinėje raidoje taip pat yra laikoma įgimtu dalyku. O ir po gimimo ankstyvoje žmogaus raidoje galimi veiksniai, kurių pasekmes būtų sunku pavadinti laisvu žmogaus pasirinkimu, net ir labai plačia įprastine prasme.
Tai savaime suprantama, kad žmogus tyčia traumų nesirenka. Jos jį ištinka kaip kažkokių (netikusių) jo paties ar kitų žmonių veiksmų padarinys.

P.S.
O, šiaip, tai sutikčiau, kad turinčiam homoseksualų potraukį žmogui, homoseksualus gyvenimo būdas yra tam tikras pasirinkimas. Ir sakyčiau, kad dažnai netgi labai vykęs pasirinkimas, nes dėl nepažeisto "emotional integrity" toks žmogus gali nugyventi šaunų ir pilnavertį gyvenimą.
Tik kad nei statistika, nei patys pasirinkusieji homoseksualų gyvenimo būdą to nepatvirtina. :ax: Žiūr., pvz., CDC statistiką dėl lytiniu keliu plintančių ligų.
Vietoj to, kad dėl kreivų nuostatų visuomenėje ar nežinia dėl ko aukotų savo "emotional integrity". Ir būtų koks nelaimėlis. Kurio gyvenimo istoriją tiktų kaip nors liūdnai apdainuoti.
Tai, kad atvirkščiai yra. Nes konsumistinis hedonizmas yra blogas per se, nesvarbu, kaip jis bepasireikštų žmogaus gyvenime. Todėl jo atsisakymas kaip tik yra minėtojo emotional integrity išsaugojimas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-18 16:07

Seianus wrote:
2020-01-16 20:21
Kiekvienas laisvas pasirinkti kur dėti savo laiką ir kiekvienas tik pats atsakingas už tuos pasirinkimus.
Žodžiai gražūs. Galiu tam tikroj intepretacijoj jiems tik paploti. Tiems žmonėms, kurie jau turi tam tikrą "nebūk durniumi" nuostatą, tokie žodžiai skamba gražiai.
Tačiau taip pat labai gražiai tokie žodžiai skamba ir žmonėms, kurie veikiami "Dunning–Kruger" efekto, "illusory superiority" arba tam tikro pasipūtimo. Abejoju, ar savęs lyginimas su visokiais looseriais ir jautimasis geresniais už juos, tokiems žmonėms padeda. Čia matyt gamta "proto bokštams" tokiu būdu tam tikrą ribotuvą įsiūna, kad per daug neatsiplėštų nuo "durnesnių" už save. Taip pat tie gražūs žodžiai naudojami visokių politikų, kai reikia prisirinkti taškų savo fanų akyse. Pvz. kokiam Ben Shapiro užtenka pasakyti, kad "kiekvienas pats atsakingas už savo pasirinkimus, todėl tegul juodaodžiai nustoja daryti daugiau nusikaltimų" ir susilaukia palaikymo šūksnių iš savo fanų. Ir to kažkodėl visai pakanka, kad šitų gražių žodžių fone sudėtingi klausimai apie socialinių sąlygų ir tam tikrą švietimo gerinimą šalyje, nueitų į antrą planą.
Seianus wrote:
2020-01-16 20:21
Ne tik yra bukų dalykų, bet yra ir krūva durnių, jais tikinčių.
Ir kas iš to, kad taip yra? Jei daugiau žmonių įgytų geresnį švietimą kritinio mąstymo srityje ar pan., manai durnių nebūtų mažiau?
Seianus wrote:
2020-01-16 20:21
Nesakau, kad "visur esame vėjo nešiojami šapeliai". Prieš tai pabandžiau padetalizuoti tavo "pasirinkimo" sąvoką, kurią, mano galva, per plačiai naudoji, kad per tai nebesimato priežastingumo.
Nežinau, skamba kaip filosofiniai paistalai. Visi žmonės yra laisvi rinktis jei nelaikomi kalėjime, ir visi therefore yra atsakingi už savo pasirinkimus. Tikrai nesugraudinsi sakydamas, kad kažką kažkas ne taip auklėjo ir todėl tipo nekaltas, kad telefonu diktuoja passwordus valstybinei passwordų inspekcijai ar perka homeopatinius vaistus.
Tikslo sugraudinti neturėjau. Gal tik norėjau detaliau išparsinti šitą tavo "pasirinkimo" sąvoką. Nes pražiūrint šitoj vietoj tam tikrą priežastingumą, tie žodžiai yra gana tuštoki. Ir nedaryk iš to, ką sakiau, šiaudinės baidyklės, nes niekur nesakiau, kad žmogus "tipo nekaltas", jei "telefonu diktuoja passwordus valstybinei passwordų inspekcijai ar perka homeopatinius vaistus" ir nuo jo galima nuimti atsakomybę dėl šito. Taip pat minėtų dalykų nedarymas tavo paminėtuose pavyzdžiuose net nėra kažkokie dėmesio verti pasiekimai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-18 16:18

fizikanas wrote:
2020-01-16 18:58
Svetimas wrote:
2020-01-16 18:42
Įgimtumas nėra tik genetika. Hormonų ar pan. įtaka prenatalinėje raidoje taip pat yra laikoma įgimtu dalyku. O ir po gimimo ankstyvoje žmogaus raidoje galimi veiksniai, kurių pasekmes būtų sunku pavadinti laisvu žmogaus pasirinkimu, net ir labai plačia įprastine prasme.
Transeksualai darosi hormonu terapijas net ir velyvame amziuje. Jei tai veikia, tai, turbut galetu darytis ir atvirkscias terapijas? O jei yra keli variantai, is kuriu gali rinktis jau budami suauge.. tai turbut pasirinkimas?
Nepagavau tavo minties. Išplėtok, prašau, plačiau savo mintį, kame tavo pointas. Ir kodėl nei iš šio, nei iš to staiga nukrypai į gan siaurą daugeliui žmonių jų realiame gyvenime neaktualią "transeksualų" tematiką? Nes paprastai į tai linkę nukrypti žmonės, kurie yra gavę tam tikrą "užtriggerinimo" ir "brainwashinimo" dozę kokiame nors echochamberyje.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-18 16:33

Augustas wrote:
2020-01-11 20:24
Aš manau, kad mano moralės sistema yra demokratinė, viską sprendžianti diskusijomis, o ne autoritarine prievarta.
Nu, ne. Nesutinku. Iš kai kurių diskusijų (tiek daug senesnių, kurias pamenu, tiek paskesnių) tam tikromis temomis (pvz., religine tematika) man susidarė įspūdis, kad su tavimi diskutuoti beviltiška. Tarsi tavo "moralinė sistema" "nuleista iš dangaus" ir tu ją supranti kažkaip aksiomatiškai. Žiūrint iš šalies panašu, kad tu ne kaupdamas žinias iš realaus gyvenimo modifikuoji ir papildai savo "moralinę sistemą" ar pasaulėžiūrą. O greičiau realybę bandai išlankstyti, pritaikyti ir pritempti prie savo "moralinės sistemos" "aksiomatikos", kai konkrečiuose gyvenimiškuose oponentų pateikiamuose kontra pavyzdžiuose išlenda prieštaringi dalykai.
Augustas wrote:
2020-01-16 20:52
Svetimas wrote:
2020-01-16 18:42
Įgimtumas nėra tik genetika. Hormonų ar pan. įtaka prenatalinėje raidoje taip pat yra laikoma įgimtu dalyku. O ir po gimimo ankstyvoje žmogaus raidoje galimi veiksniai, kurių pasekmes būtų sunku pavadinti laisvu žmogaus pasirinkimu, net ir labai plačia įprastine prasme.
Tai savaime suprantama, kad žmogus tyčia traumų nesirenka. Jos jį ištinka kaip kažkokių (netikusių) jo paties ar kitų žmonių veiksmų padarinys.
Nekalbėjau apie traumas. Kodėl tavo kalba staiga pasisuko apie traumas? Turi gal ką apie tai įdomaus papasakoti?
Augustas wrote:
2020-01-16 20:52
O, šiaip, tai sutikčiau, kad turinčiam homoseksualų potraukį žmogui, homoseksualus gyvenimo būdas yra tam tikras pasirinkimas. Ir sakyčiau, kad dažnai netgi labai vykęs pasirinkimas, nes dėl nepažeisto "emotional integrity" toks žmogus gali nugyventi šaunų ir pilnavertį gyvenimą.
Tik kad nei statistika, nei patys pasirinkusieji homoseksualų gyvenimo būdą to nepatvirtina. :ax: Žiūr., pvz., CDC statistiką dėl lytiniu keliu plintančių ligų.
Kaip tai siejasi su tuo, ką sakiau? Nematau priežastinio ryšio su tuo, apie ką kalbėjau. Man panašiau į tai, kad paėmei statistiką, sumetei mintyse visus homo žmones į vieną krūvą, pažongliravai skaičiukais ir koreliacijomis nežinodamas ir nesuprasdamas, kodėl jie yra tokie, kokie yra, ir savimi patenkintas padarei gilias išvadas bei patvirtinai savo išankstines nuostatas.
Augustas wrote:
2020-01-16 20:52
Tai, kad atvirkščiai yra. Nes konsumistinis hedonizmas yra blogas per se, nesvarbu, kaip jis bepasireikštų žmogaus gyvenime. Todėl jo atsisakymas kaip tik yra minėtojo emotional integrity išsaugojimas.
Prie ko čia konsumistinis hedonizmas?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-18 21:46

Svetimas wrote:
2020-01-18 16:07
Žodžiai gražūs.
Ir teisingi. Skirtingai, nei tavo filosofiniai pilstymai iš tuščio į kiaurą, kurie net nesusiję su aptariama tema. Kadangi ir pats anksčiau pripažinai, kad nesugebi rašyti į temą ir nuolat klaidžioji aplink, gal būt išeitų kažkaip šią problemą spręsti? Kad būtų galima konstruktyviai diskutuoti? Kai kalbame apie batus ir tu nusuki apie ratus, ką siūlytum man daryti, gal tiesiog praignoruoti viską, ką kalbėjai ne į temą? Nes net stereotipinė žmona iš humoristų pasirodymų nesugeba taip nuklysti į lankas diskusijoje, kaip tu. Klausiu, nes kaip suprantu tą darai ne piktybiškai, o tiesiog kitaip nemoki.
Ir kas iš to, kad taip yra?
Aš irgi klausiau, kas iš to, kai tu tik numetei linką į tą tūpą websaitą. Matyt, kad nieko iš to. Niekaip tiesiogiai nesusiję su tema ar būti durniumi yra laisvas pasirinkimas.
Taip pat minėtų dalykų nedarymas tavo paminėtuose pavyzdžiuose net nėra kažkokie dėmesio verti pasiekimai.
Būtent, tai nėra jokie pasiekimai, tai tiesiog yra basic protingas elgesys žmonių, pasirinkusių nebūti durniais. Kas nesugeba net tiek, yra durniai ir patys dėl to kalti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-19 00:03

Seianus wrote: ...
Ir vėl tas tavo mįslingasis keistasis "viską juodai interpretuojančio spygliuotojo Seianaus" režimas. Kai tu įjungi tą savo "spygliuotojo Seianaus" režimą "į temą", tai man dažniausiai belieka tik pagūžčioti pečiais ir padovanoti tau pelnytą ignorą.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2020-01-20 03:50

Paskaitinejau, tai idomiai diskusija vystosi. 😀

Sejanus: laisva valia egzistuoja, zmones net laisva valia durniais pasirenka buti.
Kas nors kitas: nu nezinau, kaip del tu durniu savanoriu... Genetika, aplinkos determinizmas ir panasiai.
Sejanus: tu cia man nemalk filosofinio sudo.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-20 18:14

Svetimas wrote:
2020-01-19 00:03
Seianus wrote: ...
Ir vėl tas tavo mįslingasis keistasis "viską juodai interpretuojančio spygliuotojo Seianaus" režimas. Kai tu įjungi tą savo "spygliuotojo Seianaus" režimą "į temą", tai man dažniausiai belieka tik pagūžčioti pečiais ir padovanoti tau pelnytą ignorą.
Manau taip geriausia, jei nepavyksta rašyti į temą. Gali nebent guostis tuo, kad viskas čia buvo predeterminuota ir nei vienas mūsų negalėjo daryti nieko kitaip :mrgreen: Nes juk neturime pasirinkimo :mrgreen:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-01-20 18:25

vapula wrote:
2020-01-20 03:50
Kas nors kitas: nu nezinau, kaip del tu durniu savanoriu... Genetika, aplinkos determinizmas ir panasiai.
Kodėl, aš nesiginčyju, kad yra žmonių, dėl genetikos nesugebančių priimti sprendimų. Turintys dauno sindromą, pvz. Panašiai ir su aplinka, jei aplinka tave daužė plyta per galvą, yra šansų, kad paskui nebegalėsi priimti sprendimų.

Tačiau čia išimtys. Normaliu atveju visi laisvi žmonės priima laisvus sprendimus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-01-23 15:16

Svetimas wrote:
2020-01-16 18:35
Tam, kad žmogus galėtų kažkurioje srityje gerai "pasirinkti", jo galvoje turi būti bent kažkokie adekvatūs "pasirinkimo" variantai/opcijos. O galimybės, jog tie adekvatūs variantai galvoje pas tą žmogų atsirastų ir/ar nebūtų smarkiau užgožti, gali būti ir ribotos dėl kažkokių priežasčių. Pavyzdžiui, nekokia genetika. Arba nevykęs auklėjimas. Pelų skyrimui nuo grūdų įvairiose srityse (o tų sričių daugybė) reikalinga tam tikra nuostata ar kompetencija, kuri neatsiranda šiaip sau iš niekur.
Dauguma žmonių yra normaliai auklėti ir turi normalią genetiką, bet vis tiek dalis jų nėra labai protingi ar apsišvietę. Tai nemanau, kad jie galėtų atrasti kokį slaptą pasiteisinimą, kodėl jiems taip gavosi. Sakyčiau, tokį turi tik tie, kurių vaikystė iš tiesų buvo fakapinta. Bet net ir toks pasiteisinimas galioja tik iki tam tikro amžiaus. Nes kai žmogui virš 30, o dėl visko vis dar kalta bloga vaikystė, tai nežinau... Ar kažkas kitas turėtų būti labiau atsakingas už suaugusio žmogaus išprusimą nei jis pats? Jei laikome, kad už save yra labiausiai atsakingas jis pats, tai jo ir sprendimai...
Post Reply