Augusto moralės sistema vs skeptikai

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-12 16:34

Lionginas wrote:
2020-02-12 16:21
Augustas wrote:
2020-02-12 16:05
Matai, Lionginai, mūsų pažiūros skiriasi ne dėl to, koks politinis režimas yra geriausias visuomenei (čia ir taip aišku, kad tai - demokratinis režimas), bet ar yra žala, ar nėra žalos tos pačios lyties santuokose, ir atitinkamai, ar visuomenei reikia tokių santuokų, ar nereikia (aš manau, kad nereikia, Tu manai, kad reikia). Ir kai aš mėginu pagrįsti, kodėl manau, kad nereikia tokių santuokų visuomenei, Tu mane kaltini autoritarizmu, nors aš nė žodelio nepasakiau apie politinį režimą.
Tau ir nereikia nieko sakyti apie politinį režimą, preferencijos ir taip aiškios iš pasisakymų. Jei kažkas teikia naudą Veimarui - leidžiame, jei Veimarui jokios naudos - reiškia žala, kas ne su mumis tas prieš mus, neleidžiame.
Kokios dar preferencijos? A, supratau, Tu savo asmeninius (Tavo pasąmonėje glūdinčius) polinkius į diktatūrą projektyvini į mane. Gudriai čia sugalvojai. :)
Augustas wrote:
2020-02-12 16:05
Ir dar Tu sakai, kad aš autoritaras, kai pats propaguoji nedalyvavimą visuomenės reikaluose. Ar Tau reikia priminti, kas ir kokiom aplinkybėmis maždaug taip sakė: "nesikiškit, piliečiai, viskuo pasirūpins partija"? :ax:
Aš tai iš tavęs supratau, kad aš kišuosi, ir labai efektyviai, nes paslėptai? Ar vėl pasakei kažką ko nenorėjai pasakyti?
Būtent tai ir norėjau pasakyti, kad efektyviai (nes paslėptai) agitpropini apolitiškumą, kuris yra kelias į diktatūrą.
Be to, kuo apolitiškumas susijęs su autoritarizmu? Ar jau kiekvienas apolitiškas girtuoklis yra autokratijos šalininkas? Baik išvedžioti nesąmones.
Gal ir ne kiekvienas apolitiškas žmogus yra sąmoningas autokratijos šalininkas, bet kad apolitiškumas daugiau mažiau prisideda prie autokratijos, tai yra realus faktas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-12 16:41

Lionginas wrote:
2020-02-12 16:23
Augustas wrote:
2020-02-12 16:17


LR Konstitucija 38 str. "Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę."
O apie seksą kur?
O motinystė ir tėvystė iš kur atsiranda? Sufleruoju atsakymą, Lionginai, nes būsi pamiršęs: daugiausia iš sekso.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-02-12 18:32

Tikrai nepamenu, kad vvv2 būtų kada taip kliedėjęs, prieštaravęs pats sau ir vartęsis
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-13 16:43

Seianus wrote:
2020-02-12 18:32
Tikrai nepamenu, kad vvv2 būtų kada taip kliedėjęs, prieštaravęs pats sau ir vartęsis
Sorry, Sejanau. Vėl man nepavyko išaiškinti savo pozicijos tinkamai. :( Todėl ir susidarė toks (klaidingas) įspūdis, kad aš prieštarauju pats sau. :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-02-14 09:27

Augustas wrote:
2020-02-12 16:34
Kokios dar preferencijos? A, supratau, Tu savo asmeninius (Tavo pasąmonėje glūdinčius) polinkius į diktatūrą projektyvini į mane. Gudriai čia sugalvojai. :)
Man nič nieko sugalvoti nereikia, aš pirštu parodau, kurios konkrečiai tavo pažiūros yra autokratinės. Žmonėms leisti daryti tik tai, kas naudinga liaudžiai, ir neleisti daryti to, kas laudžiai naudos neneša, pavyzdžiui, yra tipiškas totalitaristų požiūris, kad individas ir jo poreikiai yra niekas, o štai tautos ar valstybės poreikiai yra viskas.

Mano autokratiškumo pavyzdžių tu pateikti tiesiog negali, todėl ir švaistaisi "projektuoji" kaltinimais.
Gal ir ne kiekvienas apolitiškas žmogus yra sąmoningas autokratijos šalininkas, bet kad apolitiškumas daugiau mažiau prisideda prie autokratijos, tai yra realus faktas.
Bet tai sakei, kad aš užsiimu agitpropu, tai čia kaip ir nėra apolitiškumas? Ar užsiimu agitpropu neužsiimdamas agitpropu? :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-02-14 09:34

Augustas wrote:
2020-02-12 16:41
Lionginas wrote:
2020-02-12 16:23
O apie seksą kur?
O motinystė ir tėvystė iš kur atsiranda? Sufleruoju atsakymą, Lionginai, nes būsi pamiršęs: daugiausia iš sekso.
Supratau, LR konstitucijoje apie seksą nei žodžio :)

Šiaip motinystė ir tėvystė man siejasi su atsakomybe, rūpesčiu, meile, na žinai, stuff like that. Su antru galu kažkaip nelabai siejasi, bet čia tegul kiekvienas sprendžia pagal savo sugedimo laipsnį.

Taip pat primenu, kad turbūt tik <1% sekso baigiasi vaiko gimimu. 99% sekso yra dėl sekso. Ir niekur nei konstitucijoje, nei jokiuose įstatymuose net neužsimenama, kad tuos 99% sekso reikalaujama ar rekomenduojama susiveikti susituokus.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-02-14 10:56

Seianus wrote:
2020-02-12 18:32
Tikrai nepamenu, kad vvv2 būtų kada taip kliedėjęs, prieštaravęs pats sau ir vartęsis
Bet kas tada atstovaus bevaikiu teises sitame forume jei ir Liongina isbaninsim?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-14 14:34

Lionginas wrote:
2020-02-14 09:27
Augustas wrote:
2020-02-12 16:34
Kokios dar preferencijos? A, supratau, Tu savo asmeninius (Tavo pasąmonėje glūdinčius) polinkius į diktatūrą projektyvini į mane. Gudriai čia sugalvojai. :)
Man nič nieko sugalvoti nereikia, aš pirštu parodau, kurios konkrečiai tavo pažiūros yra autokratinės. Žmonėms leisti daryti tik tai, kas naudinga liaudžiai, ir neleisti daryti to, kas laudžiai naudos neneša, pavyzdžiui, yra tipiškas totalitaristų požiūris, kad individas ir jo poreikiai yra niekas, o štai tautos ar valstybės poreikiai yra viskas.

Mano autokratiškumo pavyzdžių tu pateikti tiesiog negali, todėl ir švaistaisi "projektuoji" kaltinimais.
Šitai Tu priskiri man, nors aš to visiškai nesakiau. Tai kas čia yra, jei ne projekcija? :ax:
Gal ir ne kiekvienas apolitiškas žmogus yra sąmoningas autokratijos šalininkas, bet kad apolitiškumas daugiau mažiau prisideda prie autokratijos, tai yra realus faktas.
Bet tai sakei, kad aš užsiimu agitpropu, tai čia kaip ir nėra apolitiškumas? Ar užsiimu agitpropu neužsiimdamas agitpropu? :D
Tu užsiimi apolitiškumo agitprop'u, jei dar nesupratai, t.y., propaguoji apolitiškumą. Argi toks apolitiškumo agitprop'as nėra Tavo politinė veikla?

P.S. Ir kyla natūralus klausimas, kodėl Tu užsiimi apolitiškumo agitprop'u.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-02-14 14:45

Augustas wrote:
2020-02-14 14:34
Šitai Tu priskiri man, nors aš to visiškai nesakiau. Tai kas čia yra, jei ne projekcija? :ax:
KO tu nesakei? Kad tuoktis galima leisti tik tiems, kurių santuoka neša naudą visuomenei, bet negalima tuoktis tiems, kurių santuoka naudos neneša, nes naudos nenešimas jau savaime yra žala? :D
Augustas wrote:
2020-02-14 14:34
Tu užsiimi apolitiškumo agitprop'u, jei dar nesupratai, t.y., propaguoji apolitiškumą. Argi toks apolitiškumo agitprop'as nėra Tavo politinė veikla?
Pala, prie ko čia apolitiškumas? Aš paėmiau vieną konkrečią sritį - santuokas, ir pasakiau, kad ne trečiųjų šalių reikalas, kokiu tikslu du suaugę veiksnūs žmonės nori tuoktis. Nieko neraginu nei nedalyvauti politikoje, nei neišsakyti savo nuomonės, nei nesidomėti politika ar visuomenės reikalais, kad daugmaž ir būtų apolitiškumo skatinimas.

Kažkoks rachitiškas tavo bandymas šitoje vietoje man prikaišioti, sugalvok kažką geresnio.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-14 15:04

Lionginas wrote:
2020-02-14 09:34
Augustas wrote:
2020-02-12 16:41
O motinystė ir tėvystė iš kur atsiranda? Sufleruoju atsakymą, Lionginai, nes būsi pamiršęs: daugiausia iš sekso.
Supratau, LR konstitucijoje apie seksą nei žodžio :)

Šiaip motinystė ir tėvystė man siejasi su atsakomybe, rūpesčiu, meile, na žinai, stuff like that. Su antru galu kažkaip nelabai siejasi, bet čia tegul kiekvienas sprendžia pagal savo sugedimo laipsnį.
O man siejasi ir su dauginimosi instinktu.
Taip pat primenu, kad turbūt tik <1% sekso baigiasi vaiko gimimu. 99% sekso yra dėl sekso. Ir niekur nei konstitucijoje, nei jokiuose įstatymuose net neužsimenama, kad tuos 99% sekso reikalaujama ar rekomenduojama susiveikti susituokus.
Ir kaip tai keičia biologijos faktą, kad bet koks seksas yra dauginimosi instinkto pasireiškimas žmoguje? :roll:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-02-14 15:10

Augustas wrote:
2020-02-14 15:04
Ir kaip tai keičia biologijos faktą, kad bet koks seksas yra dauginimosi instinkto pasireiškimas žmoguje? :roll:
Nežinau kokios alternatyvios biologijos faktas tai yra, bet turbūt 99% visų sekso atvejų ištinka su kokias tik nori tikslais, bet ne su tikslu pasidauginti. Gal todėl kontracepcinės priemonės yra tokios paklausios.

Įsisąmonink vieną kartą - kai žmogus nori sekso, tai 99 atvejais iš 100 jis NENORI dar vieno vaiko. Biologija čia išvis ne prie ko, nes biologija nieko nereikalauja, reikalauja tik žmonės, kurie, neturėdami savo argumentų, bando pavaizduoti, kad biologija kažkaip yra jų pusėje, ir visi turi klausyti biologijos :D Dar pasitaiko, kad tvirtina skaitę biologinius faktus LR konstitucijoje ir po to traukia iš jos random citatas. Realybėje gi biologija kartais "reikalauja" šikti čia ir dabar, bet žinai, ką dažniausiai žmonės daro? NEŠIKA čia ir dabar, o padaro tai kai būna laikas ir vieta.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-14 15:25

Lionginas wrote:
2020-02-14 14:45
Augustas wrote:
2020-02-14 14:34
Šitai Tu priskiri man, nors aš to visiškai nesakiau. Tai kas čia yra, jei ne projekcija? :ax:
KO tu nesakei? Kad tuoktis galima leisti tik tiems, kurių santuoka neša naudą visuomenei, bet negalima tuoktis tiems, kurių santuoka naudos neneša, nes naudos nenešimas jau savaime yra žala? :D
Ir vėl man priskyrei nesąmonę, kurios nesakiau. Aš sakiau, kad naudos nenešimas ilguoju laikotarpiu vis tiek pasireiškia arba nauda, arba žala. Ir taip pat sakiau, kad nėra anei jokios naudos iš tos pačios lyties santuokų, o žala ilguoju laikotarpiu bus. Ir todėl aš balsuosiu prieš tos pačios lyties santuokas.
Augustas wrote:
2020-02-14 14:34
Tu užsiimi apolitiškumo agitprop'u, jei dar nesupratai, t.y., propaguoji apolitiškumą. Argi toks apolitiškumo agitprop'as nėra Tavo politinė veikla?
Pala, prie ko čia apolitiškumas? Aš paėmiau vieną konkrečią sritį - santuokas, ir pasakiau, kad ne trečiųjų šalių reikalas, kokiu tikslu du suaugę veiksnūs žmonės nori tuoktis. Nieko neraginu nei nedalyvauti politikoje, nei neišsakyti savo nuomonės, nei nesidomėti politika ar visuomenės reikalais, kad daugmaž ir būtų apolitiškumo skatinimas.

Kažkoks rachitiškas tavo bandymas šitoje vietoje man prikaišioti, sugalvok kažką geresnio.
Paryškinta vieta ir yra apolitiškumo agitprop'as santuokų srityje. Nes jei norim ką nors (bet ką bet kurioje srity) įteisinti, tai mums reikia žinoti, kas, kam, su kuo, kodėl, kokia galima nauda/žala ir pan. Kitaip tai bus tiesiog nusišalinimas nuo sprendimo arba nekritiškas ir aklas sprendimo priėmimas. Nemanau, kad Tu (kaipo užkietėjęs skeptikas) norėtum, jog mes priimtumėm sprendimus aklai ir nekritiškai. :wink:
Lionginas wrote:
2020-02-14 15:10
Augustas wrote:
2020-02-14 15:04
Ir kaip tai keičia biologijos faktą, kad bet koks seksas yra dauginimosi instinkto pasireiškimas žmoguje? :roll:
Nežinau kokios alternatyvios biologijos faktas tai yra, bet turbūt 99% visų sekso atvejų ištinka su kokias tik nori tikslais, bet ne su tikslu pasidauginti. Gal todėl kontracepcinės priemonės yra tokios paklausios.

Įsisąmonink vieną kartą - kai žmogus nori sekso, tai 99 atvejais iš 100 jis NENORI dar vieno vaiko. Biologija čia išvis ne prie ko, nes biologija nieko nereikalauja, reikalauja tik žmonės, kurie, neturėdami savo argumentų, bando pavaizduoti, kad biologija kažkaip yra jų pusėje, ir visi turi klausyti biologijos :D Dar pasitaiko, kad tvirtina skaitę biologinius faktus LR konstitucijoje ir po to traukia iš jos random citatas. Realybėje gi biologija kartais "reikalauja" šikti čia ir dabar, bet žinai, ką dažniausiai žmonės daro? NEŠIKA čia ir dabar, o padaro tai kai būna laikas ir vieta.
O ar aš sakau, kad nėra žmonių, norinčių tik malonumo, bet ne vaikų? Arba nėra žmonių, kurie neina (dėl to malonumo) prieš dauginimosi instinktą? Arba ar aš sakau, kad dauginimosi instinkto nereikia valdyti? Tai pats matai, kad priskiri man dalykus, kurių nesakiau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-02-14 15:36

Augustas wrote:
2020-02-14 15:25
Ir vėl man priskyrei nesąmonę, kurios nesakiau. Aš sakiau, kad naudos nenešimas ilguoju laikotarpiu vis tiek pasireiškia arba nauda, arba žala.
Meluoji padla, aiškiai sakei, kas neneša naudos, tas yra žalinga.
Augustas wrote:
2020-02-14 15:25
Pala, prie ko čia apolitiškumas? Aš paėmiau vieną konkrečią sritį - santuokas, ir pasakiau, kad ne trečiųjų šalių reikalas, kokiu tikslu du suaugę veiksnūs žmonės nori tuoktis. Nieko neraginu nei nedalyvauti politikoje, nei neišsakyti savo nuomonės, nei nesidomėti politika ar visuomenės reikalais, kad daugmaž ir būtų apolitiškumo skatinimas.

Kažkoks rachitiškas tavo bandymas šitoje vietoje man prikaišioti, sugalvok kažką geresnio.
Paryškinta vieta ir yra apolitiškumo agitprop'as santuokų srityje. Nes jei norim ką nors (bet ką bet kurioje srity) įteisinti, tai mums reikia žinoti, kas, kam, su kuo, kodėl, kokia galima nauda/žala ir pan. Kitaip tai bus tiesiog nusišalinimas nuo sprendimo arba nekritiškas ir aklas sprendimo priėmimas. Nemanau, kad Tu (kaipo užkietėjęs skeptikas) norėtum, jog mes priimtumėm sprendimus aklai ir nekritiškai. :wink:
Tai tau buvo daugybė gerų progų parodyti, kokia žala bus, nič niekas, įskaitant mane, tau netrukdė tos žalos įvardinti, bet šioje vietoje tesugebėjai visus prajuokinti. Tai jei negali parodyti, kad kažkas tau neša žalą, tai leisk žmonėms gyventi taip kaip jiems norisi. Aš pavyzdžiui nesugebėčiau įrodyti, kad tu, gerdamas pieną, man kažkaip kenki, nors galbūt aš netoleruoju laktozės ir kai matau tave geriant pieną darausi dirglus, todėl aš nesikišu į tavo reikalus ką tau gerti ir negerti. Bet jei siekčiau uždrausti tau gerti pieną, o tu sakytum - nesikišk, ne tavo reikalas, tai ką, tu reiškia apolitiškas? Na ir cirkininkas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-14 15:53

Lionginas wrote:
2020-02-14 15:36
Augustas wrote:
2020-02-14 15:25
Ir vėl man priskyrei nesąmonę, kurios nesakiau. Aš sakiau, kad naudos nenešimas ilguoju laikotarpiu vis tiek pasireiškia arba nauda, arba žala.
Meluoji padla, aiškiai sakei, kas neneša naudos, tas yra žalinga.
Neatidžiai skaitei, kas parašyta. :) Kitąsyk atidžiau skaityk.
Augustas wrote:
2020-02-14 15:25
Paryškinta vieta ir yra apolitiškumo agitprop'as santuokų srityje. Nes jei norim ką nors (bet ką bet kurioje srity) įteisinti, tai mums reikia žinoti, kas, kam, su kuo, kodėl, kokia galima nauda/žala ir pan. Kitaip tai bus tiesiog nusišalinimas nuo sprendimo arba nekritiškas ir aklas sprendimo priėmimas. Nemanau, kad Tu (kaipo užkietėjęs skeptikas) norėtum, jog mes priimtumėm sprendimus aklai ir nekritiškai. :wink:
Tai tau buvo daugybė gerų progų parodyti, kokia žala bus, nič niekas, įskaitant mane, tau netrukdė tos žalos įvardinti, bet šioje vietoje tesugebėjai visus prajuokinti. Tai jei negali parodyti, kad kažkas tau neša žalą, tai leisk žmonėms gyventi taip kaip jiems norisi. Aš pavyzdžiui nesugebėčiau įrodyti, kad tu, gerdamas pieną, man kažkaip kenki, nors galbūt aš netoleruoju laktozės ir kai matau tave geriant pieną darausi dirglus, todėl aš nesikišu į tavo reikalus ką tau gerti ir negerti. Bet jei siekčiau uždrausti tau gerti pieną, o tu sakytum - nesikišk, ne tavo reikalas, tai ką, tu reiškia apolitiškas? Na ir cirkininkas.
O kuo aš dėtas, kad dauguma yra tiek atbukinti konsumistinio hedonizmo vykdomo agitprop'o, kad mano įvardyta konsumistinio hedonizmo žala jiems atrodo tokia niekinė? Tai pirma.
O antra, Tu rašai: "Leisk žmonėms gyventi taip, kaip jiems norisi". :lol: Tarsi aš esu pajėgus jiems uždrausti kažką daryti ar liepti kažko nedaryti. Kai aš viso labo tegaliu tik agitprop'ą varyti ir balsuoti taip, kaip man atrodo geriau.
Aš pavyzdžiui nesugebėčiau įrodyti, kad tu, gerdamas pieną, man kažkaip kenki, nors galbūt aš netoleruoju laktozės ir kai matau tave geriant pieną darausi dirglus, todėl aš nesikišu į tavo reikalus ką tau gerti ir negerti. Bet jei siekčiau uždrausti tau gerti pieną, o tu sakytum - nesikišk, ne tavo reikalas, tai ką, tu reiškia apolitiškas? Na ir cirkininkas.
Na, aš esu už Tave socialiai labiau atsakingesnis, ir jei Tave dirgina tai, kas Tau kenksminga, o man ne, tai aš pasistengčiau Tavęs labai nedirginti ir nevartoti to (Tau kenksmingo) dalyko bent jau Tavo akivaizdoje. Tai pirma.
O antra, jei aš esu įsitikinęs, kad kažkas yra blogis ne tik man, bet ir Tau, ir visiems kitiems, tai aš privalau ir Tau, ir visiems kitiems tai pasakyti. Ir tai yra normali socialinė atsakomybė, t.y., aš privalau tai pasakyti, net jei aš būčiau dėl to, kad pasakiau tai, kitų žmonių išjuoktas ar atmestas. O kitų žmonių reakcija yra ne mano reikalas, o jų pačių laisvės ir atsakomybės reikalas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-02-16 14:45

Turiu tau, Augustai, du klausimus:

1. Ar sutiktum iš esmės su teiginiu, kad iš Jėzaus Kristaus mokymo galima būtų išvesti šiuolaikinių žmogaus teisių sampratą ir pan.?

2. Jau minėjau apie konkrečius savo pažįstamus gėjus, kurie UK yra susituokę ir laimingai bei gražiai sau gyvena (nei jie kažkam trukdo, nei jiems kažkas trukdo, ir jokia tai utopija jų atveju). Ar Jėzus Kristus, tavo manymu, sakytų, jog šitas dalykas (t.y. galimybė tiems mano pažįstamiems gėjams gyventi santuokoje taip, kaip jie dabar gyvena) yra blogas dalykas? Ir kodėl?

Pasistenk bent į 2-ą klausimą atsakyti išsamiau. Paaiškinimų dviem sakiniais bent jau man greičiausiai neužteks. Nes aš labai nesupratingas, kai tu pradedi pasakoti apie savo pasaulėžiūros modelį (iš kelių sakinių, esu beveik tikras, man neišeis susidėlioti pilnesnio vaizdo). ;)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-02-16 16:04

Svetimas wrote:
2020-02-16 14:45
Turiu tau, Augustai, du klausimus:

1. Ar sutiktum iš esmės su teiginiu, kad iš Jėzaus Kristaus mokymo galima būtų išvesti šiuolaikinių žmogaus teisių sampratą ir pan.?
Be jokios abejonės, taip, sutikčiau su teiginiu, kad iš esmės Jėzaus Kristaus mokymas (išskyrus vieną kitą detalę) yra šiuolaikinėje žmogaus teisių sampratoje.
2. Jau minėjau apie konkrečius savo pažįstamus gėjus, kurie UK yra susituokę ir laimingai bei gražiai sau gyvena (nei jie kažkam trukdo, nei jiems kažkas trukdo, ir jokia tai utopija jų atveju). Ar Jėzus Kristus, tavo manymu, sakytų, jog šitas dalykas (t.y. galimybė tiems mano pažįstamiems gėjams gyventi santuokoje taip, kaip jie dabar gyvena) yra blogas dalykas? Ir kodėl?

Pasistenk bent į 2-ą klausimą atsakyti išsamiau. Paaiškinimų dviem sakiniais bent jau man greičiausiai neužteks. Nes aš labai nesupratingas, kai tu pradedi pasakoti apie savo pasaulėžiūros modelį (iš kelių sakinių, esu beveik tikras, man neišeis susidėlioti pilnesnio vaizdo). ;)
Pamėginsiu išsamiau atsakyti, nes Tavo klausimas yra geras. :thumbsup: Taigi, manau, kad Jėzus tiems dviems puikiems vyrams pasakytų: "Jūs esate šaunūs vyrai ir labai geri draugai, aš laiminu Jūsų abiejų puikią ir gilią draugystę, bet nėra ko Jums apsimetinėti vedusiais ir sanguliauti vienas su kitu, lyg būtumėt vyras ir žmona, nes iš tikrųjų judu nesate lyg vyras ir žmona. Todėl jei norite mylėti vienas kitą taip, kaip aš, Jėzus, judu abu myliu, judu neturėtumėte apsigaudinėti ir vaidinti, nes tas apsigaudinėjimas lyg būtumėte vyras ir žmona ir vaidinimas vyrą ir žmoną, kai iš tikrųjų esate du vyrai, trukdo judviem autentiškai mylėti vienas kitą."
Kodėl Jėzus taip pasakytų? Manau, todėl, kad bet kurioje autentiškoje meilėje yra tapsmo tikruoju savimi siekis ir procesas. T.y., kai meilė yra autentiška, Tu ne tik pats tampi tikruoju savimi, bet ir Tavo draugas tampa tikruoju savimi, t.y., abu tampate drąsiais vyrais, kurie savo santykiuose neapsimetinėja ir nemato reikalo apsimetinėti lyg būtų vyras ir mergina.
Va, maždaug taip būtų. Jei kas neaišku, klausk dar.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-02-18 12:25

Augustas wrote:
2020-02-14 15:53
Lionginas wrote:
2020-02-14 15:36
Meluoji padla, aiškiai sakei, kas neneša naudos, tas yra žalinga.
Neatidžiai skaitei, kas parašyta. :) Kitąsyk atidžiau skaityk.
Meluoji, va vėl rodau:
Augustas wrote:Gerai, paaiškinu, kad nežalingumas ilguoju laikotarpiu vis tiek reiškia arba naudingumą, arba žalingumą.
Nuo kada nežalingumas reiškia žalingumą tai net neklausiu, matyt nuo tada, kai nemelas reiškia melą.
Augustas wrote:
2020-02-14 15:53
O kuo aš dėtas, kad dauguma yra tiek atbukinti konsumistinio hedonizmo vykdomo agitprop'o, kad mano įvardyta konsumistinio hedonizmo žala jiems atrodo tokia niekinė?
Jei niekas čia be tavęs nemato problemos, taigal būtų pats laikas įsivertinti savo paties adekvatumą?
Augustas wrote:
2020-02-14 15:53
Na, aš esu už Tave socialiai labiau atsakingesnis, ir jei Tave dirgina tai, kas Tau kenksminga, o man ne, tai aš pasistengčiau Tavęs labai nedirginti ir nevartoti to (Tau kenksmingo) dalyko bent jau Tavo akivaizdoje. Tai pirma.
O tai jei mane dirgins tavo celibatas? Ar čia jau nebe mano reikalas? :D
Augustas wrote:
2020-02-14 15:53
O antra, jei aš esu įsitikinęs, kad kažkas yra blogis ne tik man, bet ir Tau, ir visiems kitiems, tai aš privalau ir Tau, ir visiems kitiems tai pasakyti. Ir tai yra normali socialinė atsakomybė, t.y., aš privalau tai pasakyti, net jei aš būčiau dėl to, kad pasakiau tai, kitų žmonių išjuoktas ar atmestas. O kitų žmonių reakcija yra ne mano reikalas, o jų pačių laisvės ir atsakomybės reikalas.
Ok, tai ir aš tada privalau pasakyti, ką galvoju apie tavo nuomonę, nes manau, kad ji klaidina ir yra nevykusi. Štai čia mano socialinė atsakomybė :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-02-18 13:05

Lionginas wrote:
2020-02-18 12:25
O tai jei mane dirgins tavo celibatas? Ar čia jau nebe mano reikalas? :D
Na, Jėzaus pasekėjai bent nerengia paradų tam savo celibatui afišuoti, nenešioja juokingų suknelių, ir nebando savo pažiūras primesti kitiems - įskaitant mažus vaikus.. Ai, pala... Nevermind. :twisted:
Post Reply