Tiesa ir teisingumas ar Gerovė

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-04-29 23:49

Svetimas wrote:
2020-04-25 12:36
Ką galėjo labiau pasistengti protagonistas? Su mergina ir jos emocijom galėjo normaliau išsiaiškinti. Taip pat neišsiaiškino kai kurių svarbių dalykų su policijos viršininku ir paskubėjo su jo gan primityvoku pridavimu teisėsaugai. Na, bet anyway, čia tik filmas, į kurį sunku žiūrėti rimtai.
tai čia kelių filmų reiktų jeigu daryti tam tikrus dalykus(kaip šį) daryti ne primityvius, o gilesnius. Tai nu kaip ir whatever, svarbiausia yra pagrindinė tema, o ji visai gerai išsirutuliojo imho
Šiaip, buvęs policijos viršininkas iš esmės yra pats didžia dalimi atsakingas už "pagrobimą" ir už visas galimas dėl to kylančias negeroves (tiek jei būtų išaiškėjus tiesa, tiek jeigu ne) nuo pat pradžių, kai pasiryžo savo "operacijai". Užkarti atsakomybę protagonistui, jei jis atskleis tiesą ir tokiu būdu tik padarys žalą, nėra sąžininga ir šiek tiek panašu į tam tikrą šantažą.
Tai aš kaip suprantu ne viršininkas operaciją sugalvojo, o mergaitės dėdė. Viršininkas tik jai "pasirašė".
Realiame gyvenime gali būti daug įvairių situacijų, kai antra pusė priima ne tokį sprendimą, kaip tau norėtųsi. Welcome to the real life, kaip sakoma.
Taip yra, bet yra tokių situacijų kai antra pusė priėmus tam tikrą sprendimą gali ir nesulaukti supratingumo. Ta prasme aš tikrai sugalvoju tokių situacijų kai su antra puse nenorėčiau turėti nieko bendro jeigu priimtų kažkokį sprendimą kokį ne aš priimčiau. Aišku čia jis gerokai hiperbolizuotas, bet point stands.
Kaip tik tokiose sudėtingose situacijose verta kalbėtis (ypač su savo antrąja puse) ir ieškoti bendrų sprendimų, o ne trankyti durimis.
Iš tikro tai nelabai buvo laiko ten kalbėtis.
Turbūt tai, kad protagonistas vėliau bandė žiūrėti, kaip toliau klostosi tai mergaitei, kažkuria prasme rodo, kad ir jis pats smarkiai abejojo dėl savo sprendimo. Protagonistui ir merginai jau šiek tiek stogas važiavo dėl tų visų su mergaite susijusių įvykių ir problemų. Ir viskas dėl kieno kaltės?
Šiaip įdomus klausimas kieno čia kaltė. Policininkų sugalvojusių pagrobti ar motinos kuri nesirūpino savo vaiku? Čia gal kiek ir debiliška prievartavimo ir trumpos suknelės analogija, bet kaip ir ji point kinda stands
Bendriau kalbant, bet gi turbūt galima ir gan efektyviai atgrasyti nuo kažko ir nemeluojant apie kažkokius baubus? Ar nelabai sutinki šitoj vietoj?
Žinok nežinau, manau kad ne. Bet čia gal kas mane pataisytų kas pats turi vaikus. Pavyzdžiui Vilius.
Dar man šiek tiek keista, kad filme kažkaip buvo praignoruotas klausimas, kodėl tai mergaitei turėtų būti dzin, kas ir kaip su jos motina.
Pritariu
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-04-30 01:12

Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Žinok nežinau, manau kad ne. Bet čia gal kas mane pataisytų kas pats turi vaikus. Pavyzdžiui Vilius.
O tai tu pats neturi? Ar aš čia vėl tave painioju su kažkuo?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-04-30 02:03

Vilius wrote:
2020-04-30 01:12
Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Žinok nežinau, manau kad ne. Bet čia gal kas mane pataisytų kas pats turi vaikus. Pavyzdžiui Vilius.
O tai tu pats neturi? Ar aš čia vėl tave painioju su kažkuo?
Pamiršau parašyti irgi - "kas irgi turi vaikų". Tai kaip ten su tai baubais? Nes mums tai tikrai palengvina, o kažkokio "lengvo" ir racionalaus būdo nesugalvojam.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-04-30 08:52

Stormas wrote:
2020-04-30 02:03
Pamiršau parašyti irgi - "kas irgi turi vaikų".
Hmm sounds suspisious.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-04-30 09:54

Stormas wrote:
2020-04-30 02:03
Pamiršau parašyti irgi - "kas irgi turi vaikų". Tai kaip ten su tai baubais? Nes mums tai tikrai palengvina, o kažkokio "lengvo" ir racionalaus būdo nesugalvojam.
Nežinau, pas mane dvi gana klusnios dukros, tai nelabai ir turėjau tos praktikos jas nuo kažko "atgrasyti".. Šiaip senas geras (bet kiek primirštas šiuolaikinių tėvų) žodis "ne" dažnai daro stebuklus.

Dėl Kalėdų senio - kol buvo visai mažos aš irgi žaisdavau tą žaidimą. O kai jau paaugo, tai pradėjau (pusiau juokais) sakyti "nežinau, niekad nemačiau".. Kas iš pradžiu jas labai pralinksmindavo (nes WTF - kaip tėtis gali kažko nežinoti?), o paskui tikiuosi pasėjo sveiko skepticizmo sėklas ir jų pačių galvelėse.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-04-30 14:20

fizikanas wrote:
2020-04-30 08:52
Hmm sounds suspisious.
nežinau kas čia per žodis
Vilius wrote:
2020-04-30 09:54
Nežinau, pas mane dvi gana klusnios dukros, tai nelabai ir turėjau tos praktikos jas nuo kažko "atgrasyti".. Šiaip senas geras (bet kiek primirštas šiuolaikinių tėvų) žodis "ne" dažnai daro stebuklus.
O jei nedaro? :D Šiaip aš geriau sukurčiau istoriją kodėl negalima lįsti prie tarkim elektros, nei kad tikėčiausi jog paprastas "ne" padarys stebuklą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-04-30 15:39

Stormas wrote:
2020-04-30 14:20
O jei nedaro?
Nežinau, man šiuo klausimu pasisekė, nes praktiškai nebuvo situacijų, kurių nebūčiau galėjęs suvaldyti įtikinamai pasakytu "ne". Bet abejoju, kad tokią patirtį galima generalizuoti visiems vaikams.. Ypač bernų auginimas - kiek mačiau kitose šeimose - yra visai kitas žaidimas, apie kurį beveik nieko nežinau.
Stormas wrote:
2020-04-30 14:20
Šiaip aš geriau sukurčiau istoriją kodėl negalima lįsti prie tarkim elektros, nei kad tikėčiausi jog paprastas "ne" padarys stebuklą.
Man tai nereikia net kurti tų istorijų. Tiesiog papasakoju daugmaž tikroviškus nuotykius iš savo jaunystės - kai reikia iliustruodamas randais.. Kol kas nei viena nebandė kvailioti nei su laidais, nei su kitais pavojingais daiktais - tai reikia manyti, kad veikia tokie pamokymai.. Arba dar kartą - gal man tiesiog pasisekė.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-04-30 17:41

Stormas wrote:
2020-04-30 14:20
O jei nedaro? :D Šiaip aš geriau sukurčiau istoriją kodėl negalima lįsti prie tarkim elektros, nei kad tikėčiausi jog paprastas "ne" padarys stebuklą.
Nu aš manau tik rimtas tiesos ir teisybės fanatikas įrodinėtų priešingai, ar koks nors beveikis ką tik vaikų psichologijos bakalaurą baigęs pienburnis, žinantis kaip iš tikrųjų reikia auklėti vaikus. That said, juk elektros atveju užtenka tiesiog pasakyti elektra nutrenks ir papasakoti istorijų, kaip kalabybiškio kaime berniukas palietė laidą ir mirė. Visokie demonai iš rozečių turbūt skambėtų dar mažiau įtikinamai ir būtų counterproductive ar ne. Elektros pavojus yra labai paprastas, lengvai suprantamas ir tikras, net nėr rizikos, kad kieme iš draugų vaikas išgirs jog visi likę vaikai kaišioja virbalus į rozetę ir nieko, čia tik tavo tėveliai pučia miglą. Būtų įdomesni pavyzdžiai, kur pavojus ne toks konkretus ir vaikui nelengvai suprantamas, todėl reikia kurti supaprastintas pasakas.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-05-02 02:26

Vilius wrote:
2020-04-30 15:39
Man tai nereikia net kurti tų istorijų. Tiesiog papasakoju daugmaž tikroviškus nuotykius iš savo jaunystės - kai reikia iliustruodamas randais.. Kol kas nei viena nebandė kvailioti nei su laidais, nei su kitais pavojingais daiktais - tai reikia manyti, kad veikia tokie pamokymai.. Arba dar kartą - gal man tiesiog pasisekė.
Jo čia gal su elektra per paprastą pavyzdį paėmiau. Bet tarkim yra situacijų kurios savaime nėra net pavojingos, bet va vaikas neklauso. Pvz nevalgo ar užsiima kažkokia veikla kuri nėra pavojinga bet yra bloga, na pavyzdžiui rėkia be perstojo. Tokiose situacijose neparodysi rando ar nepapasakosi istorijos kaip kažkas nuo to numirė. O jei ir pasakosi tai bus lygiai toks pats išsigalvojimas :twisted:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-05-02 11:26

Stormas wrote:
2020-05-02 02:26
Bet tarkim yra situacijų kurios savaime nėra net pavojingos, bet va vaikas neklauso.
Well.. Čia tikrai reikia atidžiai išsirinkti, kuriuos mūšius verta kovoti. Mano bendra filosofija yra būti gana liberaliu daugeliu klausimų, bet visiškai užsispyrusiu kietakakčiu tais keliais klausimais, kurie man tikrai atrodo svarbūs. Manau, kai to "ne" nenuvalkioji per dažnai naudodamas, jis turi žymiai didesnę vertę, kai iš tiesų prireikia.
Stormas wrote:
2020-05-02 02:26
Pvz nevalgo
Nei vienas vaikas dar nemirė nuo to, kad liko nedavalgęs kelis kartų. Porą kartų pasiūlom suvalgyti bent tuos ingredientus, kurie nevisai nepatinka.. Bet jei jau tikrai nenori - pasako ačiū, susitvarko savo lėkštę, ir viso geriausio.
O jei kažkoks patiekalas ar ingredientas visada nepatinka, tai dažnai jį galima pakeisti kuo nors kitu, ar visai išmesti iš apyvartos.. Koks pointas nuolatos prievartauti vaiką valgyti, kas jam neskanu? Ar pvz. taip darytum savo paties ar sutuoktinio atžvilgiu - nuolat gamintum, kas žinai, kad jiems neskanu, ir verstum valgyti?
Be to, man atrodo, kad vaikai žymiai jautresni skoniams - nes kai aš porą kartų pabandžiau pagaminti maistą su mano skoniui subalansuotu prieskonių lygiu, tai valgiau vienas :)
Stormas wrote:
2020-05-02 02:26
ar užsiima kažkokia veikla kuri nėra pavojinga bet yra bloga, na pavyzdžiui rėkia be perstojo.
Jei tas rėkimas neturi konkrečios priežties, tai whatever - kartais mamos paguoda padeda, kartais jiems matyt tiesiog reikia išsirėkti.. Bet jo - čia vienas iš tų atvejų, kai "ne" turbūt nepadės.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-05-02 14:04

Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Svetimas wrote:
2020-04-25 12:36
Ką galėjo labiau pasistengti protagonistas? Su mergina ir jos emocijom galėjo normaliau išsiaiškinti. Taip pat neišsiaiškino kai kurių svarbių dalykų su policijos viršininku ir paskubėjo su jo gan primityvoku pridavimu teisėsaugai. Na, bet anyway, čia tik filmas, į kurį sunku žiūrėti rimtai.
tai čia kelių filmų reiktų jeigu daryti tam tikrus dalykus(kaip šį) daryti ne primityvius, o gilesnius. Tai nu kaip ir whatever, svarbiausia yra pagrindinė tema, o ji visai gerai išsirutuliojo imho
Na, pavyzdžiui, galėjo protagonistas policininko paklausti, kodėl, jo manymu, mergaitei turėtų būti dzin jos motina. Ilgai nebūtų užtrukęs.
Tuo labiau, kad mums abiems šitas dalykas užkliuvo.
Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Šiaip, buvęs policijos viršininkas iš esmės yra pats didžia dalimi atsakingas už "pagrobimą" ir už visas galimas dėl to kylančias negeroves (tiek jei būtų išaiškėjus tiesa, tiek jeigu ne) nuo pat pradžių, kai pasiryžo savo "operacijai". Užkarti atsakomybę protagonistui, jei jis atskleis tiesą ir tokiu būdu tik padarys žalą, nėra sąžininga ir šiek tiek panašu į tam tikrą šantažą.
Tai aš kaip suprantu ne viršininkas operaciją sugalvojo, o mergaitės dėdė. Viršininkas tik jai "pasirašė".
Tai kad jie visi ten, kažkuria prasme, bėdų "prisidirbėliai" ir mergaitės motina, ir jos dėdė, ir policijos viršininkas.
Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Realiame gyvenime gali būti daug įvairių situacijų, kai antra pusė priima ne tokį sprendimą, kaip tau norėtųsi. Welcome to the real life, kaip sakoma.
Taip yra, bet yra tokių situacijų kai antra pusė priėmus tam tikrą sprendimą gali ir nesulaukti supratingumo. Ta prasme aš tikrai sugalvoju tokių situacijų kai su antra puse nenorėčiau turėti nieko bendro jeigu priimtų kažkokį sprendimą kokį ne aš priimčiau. Aišku čia jis gerokai hiperbolizuotas, bet point stands.
Bent jau man asmeniškai, ta konkreti situacija filme neatrodo tokia kritinė. Apie galėjimą nesulaukti supratingumo tam tikromis situacijomis, kai antra pusė priima tam tikrą sprendimą, nesiginčyju.
Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Kaip tik tokiose sudėtingose situacijose verta kalbėtis (ypač su savo antrąja puse) ir ieškoti bendrų sprendimų, o ne trankyti durimis.
Iš tikro tai nelabai buvo laiko ten kalbėtis.
Merginos pasakymas, kad neverta kalbėtis, jau buvo po to. Kalbėtis tiek prieš tai, tiek po to realiai buvo galima sočiai. Tik filmo scenaristai nusprendė kitaip.
Stormas wrote:
2020-04-29 23:49
Turbūt tai, kad protagonistas vėliau bandė žiūrėti, kaip toliau klostosi tai mergaitei, kažkuria prasme rodo, kad ir jis pats smarkiai abejojo dėl savo sprendimo. Protagonistui ir merginai jau šiek tiek stogas važiavo dėl tų visų su mergaite susijusių įvykių ir problemų. Ir viskas dėl kieno kaltės?
Šiaip įdomus klausimas kieno čia kaltė. Policininkų sugalvojusių pagrobti ar motinos kuri nesirūpino savo vaiku? Čia gal kiek ir debiliška prievartavimo ir trumpos suknelės analogija, bet kaip ir ji point kinda stands
Prisidirbo tiek motina, tiek mergaitės dėdė, tiek policininkas. Bet labiausiai kliuvo policininkui.

Ir, šiaip, visumoj, kaip matau, tai tas filmas mums abiems šiek tiek skirtingas mintis, vertinimus ir jausmus sukėlė. Kaip ir nematau prasmės blusinėti, pas kurį tie dalykai, žiūrint tą filmą, indukavosi "geriau" ar "teisingiau". Čia gi gan subjektyvūs dalykai. :)

<durnas_oftopikas>
Bet vat, sakyčiau, tame ir mūsų žmonių sąmonių "kietumas", kad, pavyzdžiui, po kokio filmo, kalbėdamiesi tarpusavyje, galime savo nuostatas, vertinimus ir pan. pakvestionuoti, taip galbūt įgydami naujos patirties panašiose situacijose. Nesuprantu, kaip kažkam dar kyla klausimai, kame žmonių su sąmone pranašumas, lyginant su tariamais "filosofiniais zombiais" (žmonėmis be sąmonės). Evoliucinis sąmonės pranašumas akivaizdus.
</durnas_oftopikas>
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-05-02 14:41

Vilius wrote:
2020-05-02 11:26
Be to, man atrodo, kad vaikai žymiai jautresni skoniams - nes kai aš porą kartų pabandžiau pagaminti maistą su mano skoniui subalansuotu prieskonių lygiu, tai valgiau vienas :)
Ar nesvarstei kitu teoriju? Pvz, kad tai, kas mums "skanu" nera maisto savybe, o musu ismoktu asociasiju, su konkrecia "skonio receptoriu kombinacija" rezultatas. Galbut, kai ragauji bet koki maista pirma karta, konkretus skonis nera skanus, arba netgi yra neskanus, taciau pavalgius kelis kartus, ir smegenims suasociavus konkretu skoni su gliukozes lygiu kraujyje ir tuo, kad organizme neatsiranda toksinu, tas skonis pradeda "atrodyti skanus". Pvz - niekas nemegsta alyvuogiu, kai jas ragauja pirma karta, taciau tik po ilgo saves prievartavimo, jas valgant, skonis issiugdo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-05-02 15:43

fizikanas wrote:
2020-05-02 14:41
Ar nesvarstei kitu teoriju?
Čia ne teorija. Gana plačiai žinoma, kad su amžiumi žmonės turi vis mažiau skonio receptorių, o ir tie tampa vis silpnesni. Būtent todėl suaugę gali valgyt pvz. žalius svogūnus be didelių problemų (bent jau skonio prasme), o vaikai apsiašaroja net radę juos sriuboje. Ir taip pat dėl to seni žmonės dažnai valgo visai beskonį maistą - nes jiems literally nėra didelio skirtumo. Gal tik kvapo jausmas išlieka ilgiau.
fizikanas wrote:
2020-05-02 14:41
Pvz, kad tai, kas mums "skanu" nera maisto savybe, o musu ismoktu asociasiju, su konkrecia "skonio receptoriu kombinacija" rezultatas.
Nesiginčysiu, kažkokią rolę turbūt vaidina ir "acquired taste" mechanizmas. Bet vargu ar labai produktyvu versti vaikus kažką valgyti, nes "gal pripras".. Nebent pats mėgsti valgyti apsibliovusių surauktų snukelių kompanijoje :)
Aš atstovėjau tik tą kovą, kad būtų minimalus plepėjimas (ir ypač juokas) prie stalo - nes po poros kartų, kai jos buvo nestipriai užspringusios, paskui aš sapnavau košmarus.. Nu ir dėl padoraus sėdėjimo bei įrankių laikymo kažkiek pabambėjau, kai reikėjo - nes priešingu atveju apsidrabsto kaip paršai.
fizikanas wrote:
2020-05-02 14:41
Pvz - niekas nemegsta alyvuogiu, kai jas ragauja pirma karta [..]
Mano mažoji nuo labai jaunų dienų pamėgo juodas alyvuoges, ir vis dar negali jų atsivalgyti. O kita negali pakęsti paprikos, nors yra daug kartų jos ragavusi.. Tai leisk suabejoti šiuo tavo teiginiu :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-05-02 17:10

Vilius wrote:
2020-05-02 15:43
Čia ne teorija. Gana plačiai žinoma, kad su amžiumi žmonės turi vis mažiau skonio receptorių, o ir tie tampa vis silpnesni. Būtent todėl suaugę gali valgyt pvz. žalius svogūnus be didelių problemų (bent jau skonio prasme), o vaikai apsiašaroja net radę juos sriuboje. Ir taip pat dėl to seni žmonės dažnai valgo visai beskonį maistą - nes jiems literally nėra didelio skirtumo. Gal tik kvapo jausmas išlieka ilgiau.
Nezinau del receptoriu kiekio, bet naudojami jie tikrai atbunka. Gera naujiena - sitas procesas yra atgryztintinas. Jei nevalgysi druskos, koki menesi, didzioji dalis maisto maitinimo istaigose taps per surus.
Vilius wrote:
2020-05-02 15:43
Nesiginčysiu, kažkokią rolę turbūt vaidina ir "acquired taste" mechanizmas. Bet vargu ar labai produktyvu versti vaikus kažką valgyti, nes "gal pripras".. Nebent pats mėgsti valgyti apsibliovusių surauktų snukelių kompanijoje :)
As cia labiau is deskryptivistines puses sneku, bet jei jau kalbam apie praktini panaudojima sios teorijos, tai turbut logiska butu pabandyti ismokinti valgyti sveika maista (just an idea).
Vilius wrote:
2020-05-02 15:43
Mano mažoji nuo labai jaunų dienų pamėgo juodas alyvuoges, ir vis dar negali jų atsivalgyti. O kita negali pakęsti paprikos, nors yra daug kartų jos ragavusi.. Tai leisk suabejoti šiuo tavo teiginiu :)
Aha, esu girdejes istoriju apie vaikus valgancius alyvuoges. Gal cia kartu skirtumas? As turbut pirma karta paragavau alyvuogiu, kai man buvo kokiu 20, nes anksciau ju tiesiog nebuvo o paskui, jos dar ilgai nebuvo populiarios lietuviskoje virtuveje.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-05-03 03:46

Vilius wrote:
2020-05-02 11:26
Well.. Čia tikrai reikia atidžiai išsirinkti, kuriuos mūšius verta kovoti. Mano bendra filosofija yra būti gana liberaliu daugeliu klausimų, bet visiškai užsispyrusiu kietakakčiu tais keliais klausimais, kurie man tikrai atrodo svarbūs. Manau, kai to "ne" nenuvalkioji per dažnai naudodamas, jis turi žymiai didesnę vertę, kai iš tiesų prireikia.
Pritariu
Nei vienas vaikas dar nemirė nuo to, kad liko nedavalgęs kelis kartų. Porą kartų pasiūlom suvalgyti bent tuos ingredientus, kurie nevisai nepatinka.. Bet jei jau tikrai nenori - pasako ačiū, susitvarko savo lėkštę, ir viso geriausio.
O jei kažkoks patiekalas ar ingredientas visada nepatinka, tai dažnai jį galima pakeisti kuo nors kitu, ar visai išmesti iš apyvartos.. Koks pointas nuolatos prievartauti vaiką valgyti, kas jam neskanu? Ar pvz. taip darytum savo paties ar sutuoktinio atžvilgiu - nuolat gamintum, kas žinai, kad jiems neskanu, ir verstum valgyti?
Tai čia ne nepatinka/patinka klausimas. Kartais vat sugalvoja visai nevalgyt. Nepaaiškinsi kad taip kenkia skrandžiui and what not. Ir kaip pavyzdžiui siūlytum tokį klausimą spręst? :) Papasakot kad kažkas numirė nevalgydamas, bet tada pabandys nevalgyt pamatys kad nemiršta ir žiū jau visai nerimtai į tave pradės žiūrėti.
Be to, man atrodo, kad vaikai žymiai jautresni skoniams - nes kai aš porą kartų pabandžiau pagaminti maistą su mano skoniui subalansuotu prieskonių lygiu, tai valgiau vienas :)
Kažkur skaičiau, kad visokie prieskoniai, E621 ir panašiai tiek atbukina skonio receptorius, kad paskui net negali mėgautis tam tikrais skoniais jeigu jų būsi neatbukinęs.
Jei tas rėkimas neturi konkrečios priežties, tai whatever - kartais mamos paguoda padeda, kartais jiems matyt tiesiog reikia išsirėkti.. Bet jo - čia vienas iš tų atvejų, kai "ne" turbūt nepadės.
Tai ir kiti panašūs atvejai, kur sudrausminant vaiką padeda vilkas ar dar koks mistinis herojus
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-05-03 11:25

Stormas wrote:
2020-05-03 03:46
Kartais vat sugalvoja visai nevalgyt.
Nu ir kas? Tikrai nieko tragiško neatsitiks, jei vieną-kitą kartą vaikas liks nedavalgęs..
Stormas wrote:
2020-05-03 03:46
Nepaaiškinsi kad taip kenkia skrandžiui and what not.
Bet ar kenkia?
Stormas wrote:
2020-05-03 03:46
Ir kaip pavyzdžiui siūlytum tokį klausimą spręst?
Jei atsisako valgyti ne dažnai, ir ne kelis kartus iš eilės, tai čia net nėra spręsti. Nenori - nevalgyk, laisva šalis. Tiesiog per sekantį valgymą vaikas bus alkanesnis, ir tada atsigriebs.
Stormas wrote:
2020-05-03 03:46
Papasakot kad kažkas numirė nevalgydamas, bet tada pabandys nevalgyt pamatys kad nemiršta ir žiū jau visai nerimtai į tave pradės žiūrėti.
Gal kartais vienas kitas moralas apie alkstančius vaikus tolimose šalyse ir nepamaišo.. Bet, jei atvirai, nemanau, kad vaikai labai ima į galvą tokius abstrakčius pamokymus.
Stormas wrote:
2020-05-03 03:46
Tai ir kiti panašūs atvejai, kur sudrausminant vaiką padeda vilkas ar dar koks mistinis herojus
Tipo rėkiančiam mažiui papasakosi apie vilką.. Ir jis dėl to nustos rėkti? Kažko abejoju.. Nu gal kažkiek padeda pats faktas, kad nukreipi dėmesį į tą istoriją - tikrai kartais buna juokingų situacijų, kai mažiukai tiesiog pamiršta, kad bliovė, ir lyg niekur nieko užsiima kitu reikalu vis dar šniurkščiodami. Bet dauguma atvejų - kai jau įsijungia priešlėktuvinės sirenos, tai pasakok ten nepasakojęs, nieko jie nebegirdi nors tu ką. Tada tik mama ir/arba kelios minutės nešiojimo su "čiū-čiū-čiū" gali padėti (ir tai, "čiū-čiū-čiū" turbūt labiau ramina tėvus, o ne vaikus :))
Post Reply