Tarkim, būtų sukurtas neprilygstamas dirbtinis intelektas*, kuris žino visą informaciją, kurią tik įmanoma surinkti apie pasaulį, ir kuris turi gebėjimus tą informaciją processinti geriau už bet kokį žmogų. Ir jums būtų leista tai programai užduoti kelis klausimus.. Ko klaustumėte?
* Jei kam nepatinka super-AI, galit pakeisti į Dievą, Visatos dvasią, ar kitą labai protingą būtybę, kurią jums lengviau įsivaizduoti - tik su sąlyga, kad ji iš esmės paklūsta mūsų pasaulio dėsniams, ir todėl negali atsakyti neįmanomų klausimų (pvz., koks yra elektrono greitis ir padėtis duotu momentu, kas yra juodosios skylės viduje, kokia bus akcijų kaina už metų, ir t.t.)
Didieji klausimai
Kuo jau čia toks neįmanomas klausimas?kas yra juodosios skylės viduje
Mano klausimas turbūt skirtųsi priklausomai ar aš vienas turiu priėjimą prie to įrenginio, ar daugiau kas, ar visi žmonės.
Na bet kuriuo atveju manau prioritetas būtų amžinas gyvenimas tai nuo to ir pradėčiau.
Nes (beveik) jokia informacija negali iš ten ištrūkti, todėl tas AI jos negalės sužinoti, kaip ir eiliniai mirtingieji. Anyway, gal nesileiskim į juodųjų skylių fiziką.. Tenorėjau pasakyti, kad davai apsiribokim klausimais, kuriuos bent jau iš principo įmanoma atsakyti remiantis žiniomis, kurios jau egzistuoja kažkur interneto ar bibliotekų gelmėse, arba kurias realistiškai galima sužinoti pernelyg nelaužant fizikos dėsnių.
Tarkim, kad priėjimas prie tos atsakymų mašinos būtų labai ribotas - prieinamas tik keliems išrinktiesiems įskaitant tave, bet ne likusiai publikai.
Ok.. Neprastas klausimas. Gal tik reikėtų iš anksto pasiruošti nusivylimui, jei AI atsakytų, kad tas iš principo neįmanoma.. Dėl visa ko, aš klausimą formuluočiau maždaug "Kaip gyventi maksimaliai ilgai, išlaikant bent dabartinį gerovės lygį?" Nes vargu ar norėčiau gyventi amžinai, jei visą tą laiką reikėtų kentėti skausmą ar kitus nepatogumus..
O tai ten būtų normalus entity kuriam galima užduoti normalius klausimus ir jis supras, ko mėgini paklausti? Ar labiau autisto, džino ir kompiliatoriaus hibridas, katram reikia formuluoti ypatingai tiksliai?Vilius wrote: ↑2020-05-11 13:13Ok.. Neprastas klausimas. Gal tik reikėtų iš anksto pasiruošti nusivylimui, jei AI atsakytų, kad tas iš principo neįmanoma.. Dėl visa ko, aš klausimą formuluočiau maždaug "Kaip gyventi maksimaliai ilgai, išlaikant bent dabartinį gerovės lygį?" Nes vargu ar norėčiau gyventi amžinai, jei visą tą laiką reikėtų kentėti skausmą ar kitus nepatogumus..
Sakyčiau labai prastas AIVilius wrote: ↑2020-05-11 12:14Tarkim, būtų sukurtas neprilygstamas dirbtinis intelektas*, kuris žino visą informaciją, kurią tik įmanoma surinkti apie pasaulį, ir kuris turi gebėjimus tą informaciją processinti geriau už bet kokį žmogų.
<...>
ir todėl negali atsakyti neįmanomų klausimų (kokia bus akcijų kaina už metų, ir t.t.)
Prisimenu vaikystėje skaičiau tokį fantastinį apsakymą, kur premisas buvo pretty much lygiai toks, atrastas senovinis nežemiškos civilizacijos pagamintas superkompiuteris, galintis atsakyti į bet kokius klausimus ir turintis visą (?) įmanomą info. Tačiau kokius klausimus kas beužduodavo, visi būdavo per daug nekonkretūs ir/arba paremti klaidingomis prielaidomis, todėl neįmanomi atsakyti
Tai tu būtum jau beveik teisingame kely, bet „reikia“ irgi yra labai nekonkretu, todėl neatsakoma. Reikia sąvoka turi prasmę tik labai konkrečiame kontekste, kurio kompiuteris turbūt nežinos.
Gaila nepamenu nei autoriaus, nei pavadinimo.
Na o bet jei jau taip atiduodi savo likimą į tos esybės rankas, tai tarkime ji palaiko katalikų tikėjimą ir tau atsakytų, jog tau reikia sužinoti tavo gyvenimo tikslą, o tas tikslas – tris kart per dieną melstis, švesti sekmadienį bei prievartauti nepilnamečius berniukus. Ar vykdytum?