Kam reikia tų vaikų?

Naujas temas kurkite čia
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-08-01 11:55

Lionginas wrote:
2019-08-01 09:09
Bet jei moteris nori vieno, bet yra priversta rinktis kita, tai pasirinkimas jai yra primestas.
Taip, bet jei paziuresi i pvz musulmonu moteris, tai tu sakysi, kad joms visoms yra primesta sedet namie, nors jei ju paciu paklaustum, tai tau pasakytu, kad tu gal kazkoks despotas ir nekenti moteru, jeigu siulai jom eit dirbt. Kaip jau sakiau ir pasikartoisu dar karta: visi modeliai yra primesti, tik tu nori, kad butu primesti vienoki, o kiti nori, kad butu primesti kitoki. Ar sutarsim ties situo basic fundamentaliu faktu apie zmoniu elgsena?
Lionginas wrote:
2019-08-01 09:09
Įtikinėti moteris rinktis kažkurį vieną iš variantų yra neuždrausta, žmonės gali tą daryti. Taip pat nėra uždrausta išsakyti savo nuomonę apie įkyrius įtikinėtojus ar pasiųsti juos toli toli. Jei tu nori teisės kitus įtikinėti, kad jiems reikia vaikų, tai turėtum pripažinti kitų teisę tave įtikinėti, kad neturėtum aiškinti kitiems kaip gyventi.
Opa opa ir i aukos vaidmeni. Kodel vieni itikinetojai tau yra ikyrus ir aiskina, kaip gyventi, o kiti itikinetojai, kurie daro literally ta pati - ne? Nes itikineja to, kuo tu jau pats esi itikintas? Labai poetiska ;)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-08-01 11:57

Lionginas wrote:
2019-08-01 09:30
P.S. Viliau, aš nesiūlau Fizikano sodinti į belangę.
Oi vel pro sakrazma netycia issprudo, ko istikro noretu Lionginas :) Nesislepk, mes gi tave pazystam ;)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-08-01 12:27

fizikanas wrote:
2019-08-01 11:55
Taip, bet jei paziuresi i pvz musulmonu moteris, tai tu sakysi, kad joms visoms yra primesta sedet namie, nors jei ju paciu paklaustum, tai tau pasakytu, kad tu gal kazkoks despotas ir nekenti moteru, jeigu siulai jom eit dirbt.
Kažin ar kas nors mane pavadins despotu, jei pasakysiu, kad jei jos nori, tai gali eiti dirbt, jei nenori - gali ir neiti :)
fizikanas wrote:
2019-08-01 11:55
Kaip jau sakiau ir pasikartoisu dar karta: visi modeliai yra primesti, tik tu nori, kad butu primesti vienoki, o kiti nori, kad butu primesti kitoki. Ar sutarsim ties situo basic fundamentaliu faktu apie zmoniu elgsena?
Aš jau sakiau ką laikau primetimu, todėl nesikartosiu. Jei moteris nori auginti vaikus, o jai neleidžiama, tai yra primetimas.
fizikanas wrote:
2019-08-01 11:55
Opa opa ir i aukos vaidmeni. Kodel vieni itikinetojai tau yra ikyrus ir aiskina, kaip gyventi, o kiti itikinetojai, kurie daro literally ta pati - ne? Nes itikineja to, kuo tu jau pats esi itikintas? Labai poetiska ;)
O kodėl man visi įtikinėtojai turėtų būti vienodai įkyrūs? :D Šiaip čia ne aš skundžiuosi, dėl manęs įkyriais įtikinėtojais tu gali vadinti visus. Tu kažkam aiškini kaip gyventi vadindamas juos/jas nenaudingais visuomenei, ir kažkas tau aiškina kaip gyventi vadindamas tave įkyriu įtikinėtoju. Tai gal baik skųstis, tikrai negali sakyti, kad esi kažkaip neteisingai skriaudžiamas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-08-01 12:29

Lionginas wrote:
2019-08-01 09:30
P.S. Viliau, aš nesiūlau Fizikano sodinti į belangę.
Čia kaip mano dukros nesiūlo nupirkti joms šuniuką.. Jos tik šiaip užsimena apie tai - kokius 8 kartus per dieną :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-08-01 12:29

Vilius wrote:
2019-08-01 12:29
Lionginas wrote:
2019-08-01 09:30
P.S. Viliau, aš nesiūlau Fizikano sodinti į belangę.
Čia kaip mano dukros nesiūlo nupirkti joms šuniuką.. Jos tik šiaip užsimena apie tai - kokius 8 kartus per dieną :D
Jo, arba kai žmona sako "ne šiandien".
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-08-03 01:10

fizikanas wrote:
2019-08-01 08:30
Na va jei sutarem del determinizmo, tai dabar pasakyk, kuris is dvieju modeliu yra laisvos valios pasirinkimas, o kuris primestas? Atsakymas - nera atsakymo, cia suktas klausimas. Abu modeliai yra primesti vienodai. Nes determinizme kitaip ir neimanoma. Jei moteris eina i darba, siekia karjeros, neturi vyro ir neturi vaiku - tai toks gyvenimo modelis jai yra primestas lygiai taip pat, kaip tai, kuri neturi dabo, sedi namie ir augina 5 vaikus. Skirtumas tik tas, kad ateinant robotu revoliucijai ir esant dabartinei demografinei katastrofai, is pirmosios naudos visuomene negauna, o is antrosios gauna.
lets level

jeigu moteris galit eiti į darbą, siekti karjeros ir neturėti vaikų(arba turėti jei nori ir neiti į darbą), tai iš esmės fundamentaliai skirsis nuo visuomenių kur jos turi sėdėt namie ir augint vaikus arba jeigu sugalvos kažką kito daryt(siekti karjeros pvz) tai jas ten užmėtys akmenimis ar panašiai. Abi visuomenės yra determinuotos tam tikrų veiksmų kurių pasekos yra. Tai aš manau, kad tie veiksmai geriau būtų tokie kurių dėka mes būtume labiau panašios į pirmąsias visuomenes, nei antrąsias.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-08-03 08:10

Stormas wrote:
2019-08-03 01:10
jeigu moteris galit eiti į darbą, siekti karjeros ir neturėti vaikų(arba turėti jei nori ir neiti į darbą), tai iš esmės fundamentaliai skirsis nuo visuomenių kur jos turi sėdėt namie ir augint vaikus arba jeigu sugalvos kažką kito daryt(siekti karjeros pvz) tai jas ten užmėtys akmenimis ar panašiai. Abi visuomenės yra determinuotos tam tikrų veiksmų kurių pasekos yra. Tai aš manau, kad tie veiksmai geriau būtų tokie kurių dėka mes būtume labiau panašios į pirmąsias visuomenes, nei antrąsias.
JAV 1950-1960tais metais akmenim niekas nemete, moterys ten buvo laisvos ir rinkdavosi nedirbti:
Image
Image

Tai gal stenkimes buti panasus i tokia visuomene, o ne tokia, kur meto akmenim ir ne tokia, kur per dvi kartas populiacija sumazeja dvigubai, kaip manai?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-08-05 01:11

fizikanas wrote:
2019-08-03 08:10
JAV 1950-1960tais metais akmenim niekas nemete, moterys ten buvo laisvos ir rinkdavosi nedirbti<...>
dar pasakyk, kad ir juodaodžiai tais laikais buvo laisvi pasirinkti :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-06-23 13:18

Šiandien ryte su žmona sugalvojom anekdotą. Susijęs su šita tema, tai čia ir įdėsiu.

2020-ųjų vasara, psichiatro kabinetas.
- Daktare, man atrodo, kad aš girdžiu balsus.
- Jėzau Marija, dar vienas! Susirink savo vaikus, ir eik lauk iš kabineto!.. Sekantis, prašau užeikit.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-07 10:38

Klausimas siejantiems savo senatvės pajamas su žmonių skaičiumi valstybėje. Kaip manote, koks šansas, kad ateity šitie būsimi liberalių menų ir lyčių studijų studentai galės išlaikyti būsimus pensininkus :)

Gal prieš prigaminant dar daugiau balvonų pradžiai koncentruotis į jų auginimo kokybę?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-07 10:51

Seianus wrote:
2020-08-07 10:38
Kaip manote, koks šansas, kad ateity šitie būsimi liberalių menų ir lyčių studijų studentai galės išlaikyti būsimus pensininkus :)

Gal prieš prigaminant dar daugiau balvonų pradžiai koncentruotis į jų auginimo kokybę?
Jei jie gabūs menams, tai viskas ore, sulauks pasaulinio pripažinimo ir užkals tas babkes ir sau ir pensininkams. Bet dauguma nėra, greičiausiai sustos į nefinansuojamas verslo vadybos vietas ir dirbs tuos darbus, prie kurių bus prileisti su supervaizorium.

Šiaip yra tų darbų ir kur nereikia to aukštojo ar 12-os klasių, bet ten jau konkurencija su imigrantais ir robotais.

O pensininkų niekaip neišlaiko ir labai protingi bei išsilavinę žmonės, pavyzdžiui, docentas Arvydas Juozaitis. Nei pats išlaiko nei žmonai leidžia.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-07 11:01

Lionginas wrote:
2020-08-07 10:51
Jei jie gabūs menams, tai viskas ore, sulauks pasaulinio pripažinimo ir užkals tas babkes ir sau ir pensininkams.
Pasaulinio pripažinimo susilaukia vienetai, o iš tų vienetų irgi tik vienetai moka tą pripažinimą paversti pinigais (ar turi tam reikalui tinkamų žmonių).
Šiaip yra tų darbų ir kur nereikia to aukštojo, bet ten jau konkurencija su imigrantais ir robotais.
Neturint aukštojo galima labai daug, net ir neturint jokio galima labai daug. Bet kiek galima būnant matematiškai neįgaliu, ir, skaitant tarp eilučių - neįgaliu mokytis net kai tau padeda eilė mokytojų? Vėliau gyvenime mokytojų bus vis mažiau ir vis daugiau reikės išmokti savarankiškai, ypač jei norėsi, kad darbe leistų bent iš toli pažiūrėti į kompiuterį.

Bet gal problema visai ne gabumuose, o ideologijoje. Jei tų vaikų galvas prifarširavo visokių šūkių apie buvimą savimi, klausymąsi širdies, darymą ko nori ir t.t., gal ir visai normalūs sveiki gabūs vaikai matematikos tiesiog nesimokė nes „man gyvenime nereikės“. Nes, pvz., gal planuoja gyvenime būti žurnalistu-bloggeriu-influenceriu ir rašyti straipsnius apie didelę socialinę atskirtį tarp išlaikiusių matematiką ir kritikuojančių nelygybę.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-07 11:14

Lionginas wrote:
2020-08-07 10:51
labai protingi bei išsilavinę žmonės, pavyzdžiui, docentas Arvydas Juozaitis.
Vikipedija wrote: Arvydas Juozaitis (g. 1956 m. balandžio 18 d. Vilniuje) – Lietuvos filosofas, humanitarinių mokslų daktaras
Image

Tai būtent Juozaičių pamaina ir auga....
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-07 11:18

Seianus wrote:
2020-08-07 11:01
Pasaulinio pripažinimo susilaukia vienetai, o iš tų vienetų irgi tik vienetai moka tą pripažinimą paversti pinigais (ar turi tam reikalui tinkamų žmonių).
Be abejo taip, aš kalbėjau ironiškai.
Seianus wrote:
2020-08-07 11:01
Bet gal problema visai ne gabumuose, o ideologijoje.
Problema tikrai ne gabumuose. Mokyklinei matematikai mano nuomone gabumų apskritai nereikia, reikia tik mokytis ir ruošti namų darbus. Tai iš vienos pusės kaltas šitas mitas, kam egzistuoja toks dalykas kaip "gabumas matematikai". Na, jis egzistuoja, bet tik ne mokyklinei matematikai. Bet dėl šito mito daug mokinių, jų tėvų ir gal net mokytojų mano, kad jei nėra gabumų, tai mažai kuo padės ir sunkus darbas. Visokios ideologijos atsiranda tik po to, kai reikia sau suteikti kažkokį komfortą ir pateisinti tinginystę.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-07 11:19

Seianus wrote:
2020-08-07 11:14
Tai būtent Juozaičių pamaina ir auga....
Bet jis ir ekonomiką studijavo (reikia matematikos), ir dabar kažką ten dėsto su sveikatos mokslais. Ne vien filosofija!
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-07 11:29

Ai beje, apie buvimą savimi, širdies klausymąsi ir svajones apie influencerio darbą - vaikų, kurie taip mąsto, man gaila, nes dažniausiai jie galvoja, kad gimė buki ir negabūs matematikai, todėl normalaus gerai apmokamo darbo jie niekada nesusiras. O jauname amžiuje mąstyti, kad neturi jokios kontrolės lavindamas savo protą, yra ganėtinai depresyvu, net jei randi paguodą "buvime savimi". Tai gal pradžioje šitą požiūrį reikėtų mokyklose pakeisti - sunkus darbas matters.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-07 11:34

Problema tikrai ne gabumuose. Mokyklinei matematikai mano nuomone gabumų apskritai nereikia, reikia tik mokytis ir ruošti namų darbus. Tai iš vienos pusės kaltas šitas mitas, kam egzistuoja toks dalykas kaip "gabumas matematikai". Na, jis egzistuoja, bet tik ne mokyklinei matematikai. Bet dėl šito mito daug mokinių, jų tėvų ir gal net mokytojų mano, kad jei nėra gabumų, tai mažai kuo padės ir sunkus darbas. Visokios ideologijos atsiranda tik po to, kai reikia sau suteikti kažkokį komfortą ir pateisinti tinginystę.
Oi tie gabumai čia viena mano pet issues, kaip sako dont get me started. Ir čia net tik matematikoje, visur žmonės savo ar vaikų tinginystę mėgsta teisinti kažkokių mistinių gabumų neturėjimu. Net ir tas darbas nėra toks jau sunkus (ypač kalbant apie mokyklos kursą - again, bitch please meme goes here). Kiek galiu apibendrinti gyvenimo pastebėjimus, tai skirtumas tarp gabių ir negabių žmonių pasireiškia įdedamu laiku: kur gabiems žmonėms užtenka poros valandų kad suprastų ir išmoktų, ten negabiems žmonėms užtenka poros minučių kad mestų ir nebesimokytų. Ką noriu pasakyti šituo abejotino juokingumo bajeriu tai kad dažnai užtenka vien paties fakto kad reikės įdėti laiko ir pastangų, kad „negabūs“ nebesimokytų. Net kai tikrai ten nieko sunkaus nėra. Gabumų skirtumas pasireiškia, kai keli sustiprintai matematiką besimokę vaikai atvyksta į pasaulio olimpiadą, o ne kai dar tik atsiverčia vadovėlius. Gal ne tokį žodį panaudojau, turėjau omeny - problema ne tame, kad vaikai yra durni (nes tingi mokytis, ar negabūs, ar pan., „neįgalūs mokytis“ kaip išsireiškiau), o tame, kad nemato tame problemos ir galvoja, kad čia viskas gerai, taip ir turi būti, kam ta matematika amirite.
Be abejo taip, aš kalbėjau ironiškai.
my bad :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-07 11:47

Beje dar pusiau rimtai pagalvojau, čia tokia labai didelė ironija, kalbant apie meną. Labai daug šansų, kad ateity geriausią meną kurs AI. Todėl nors kažkiek meno kūrime norintys dalyvauti žmonės tikriausiai turės žinoti vektorius, matricas, skaliarines sandaugas.... :lol:
Post Reply