JAV prezidento rinkimai 2020

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-01-06 17:24

RB wrote:
2021-01-06 16:47
Ne visai taip. Problema buvo ne tiek „mažesnės valstijos“, bet „valstijos su mažesniu piliečių skaičiumi“.
O tu manei, kad sakydamas mažesnės, kalbėjau apie plotą? Manei, galvojau, kad čia plotas kažkaip susiję ir rimtai kažką įtakoja, ir reikia pataisyti? :) C'mon.
Kita priežastis, įvardyta Hamiltono kažkuriame „The Federalist“ numeryje, buvo ta, kad rinkikai turėjo tapti filtru – tai būtų padoriausi ir geriausiai informuoti piliečiai, kuri apsaugotų šalį ir, tuo atveju, jei rinkėjų dauguma balsuotų už visiškai pareigoms netinkamą asmenį, rinkikų kolegija galėtų nepaisyti jų ir pasirinkti tinkamesnį kandidatą. Bet istoriškai ši funkcija niekada neveikė.
Tą žinau, ir man ši priežastis neatrodo pakankamai svarbi. Labiau naivi ir galinti duoti daugiau žalos, nei naudos, kaip ir dauguma kitų mėginimų filtruoti tinkamiausius, neskaitant kelių gal visai elementarių, kuriuos turi turbūt visos demokratinės valstybės.

Na, atsižvelgiant į JAV įtaką pasaulyje ir jos, kaip vakarų pasaulio lyderės, rolę, aš net nesu tikras, kas turi daugiau įtakos mano gyvenimui – JAV prezidentas, ar tas plastikinis manekenas Daukanto aikštėje. :)
Potencialiai taip, Nausėda branduolinio karo nepradės, ir tie prie Trumpo atsiųsti Abramsai Lietuvoje man visai patinka, ir tie Obamos pažadai būti lankstesniam Rusijos atžvilgiu man visai nepatinka, ir dar daug visko galėčiau vardinti. Bet neskaitant rimtų pasaulinio masto įvykių, kurių tikimybė tikiuosi vis dar nedidelė, kasdieniniam gyvenimui daugiau įtakos turi Lietuvos valdžia, nebūtinai pats Nausėda, kalbu apie valdžią apskritai, nes pas mus prezidento galios labiau ribotos. JAV prezidentas nesprendžia mūsų mokesčių, kada ir kur galime pirkti alkoholį, kas būna girtam pagautam už vairo, vietinės gamtosaugos klausimų ir dar daug visko ką, esu tikras, žinai geriau už mane. Na ir galiausiai, nepriklausomai nuo jų rinkimų sistemos įtakos dydžio man, mano įtaka jai yra nulinė, neturiu JAV net balso teisės, (nors gal demokratai su laiku suteiks, kad nebūtų netolerantiški, juk nelegalų nebūna, visi žmonės lygūs). Todėl labai stipriai ir nerūpi. Nebent bendram išprusimui, kad žinočiau įvairias demokratijos sistemas. Ar bent aš laikau JAV demokratija, nepaisant kai kurių respublikonų, jų fanboyjų ir net televizijos kalbančių galvų mėgstamo kartoti „we are not democracy we are republic“.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-01-06 18:03

Po Trumpo raginimų pakeisti rinkimų rezultatus sureagavo JAV viceprezidentas
Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike‘as Pence‘as antradienį prezidentui Donaldui Trumpui pasakė nemanantis, kad jam užtektų galios užkirsti kelią Kongresui patvirtinti Josepho Robinette‘o Bideno jaunesniojo pergalę prezidento rinkimuose, nepaisant niekuo neparemto D. Trumpo užsispyrimo. Apie tai pranešė apie tokį pokalbį informuoti asmenys.
Jezau kaip apgailėtina.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-06 18:12

Seianus wrote:
2021-01-06 17:24
O tu manei, kad sakydamas mažesnės, kalbėjau apie plotą? Manei, galvojau, kad čia plotas kažkaip susiję ir rimtai kažką įtakoja, ir reikia pataisyti? :) C'mon.
C'mon, na prie ko čia plotas? OK, parašysiu dar aiškiau: problema buvo valstijos su dideliu gyventojų skaičiumi, bet mažu balso teisę turinčių gyventojų skaičiumi. Jei juodaodžiai būtų turėję balso teisę, pietiečiai būtų gavę tokią pat (tiksliau, dar didesnę įtaką) tiesiog pasirinkdami visuotinį balsavimą. Bet reikėjo būdo gauti didelę įtaką pagal gyventojų skaičių, tuo pat metu nesuteikiant juodaodžiams teisės balsuoti. Rinkikų kolegija iš esmės atidavė vergų balsus jų savininkams.

Seianus wrote:
2021-01-06 17:24
Tą žinau, ir man ši priežastis neatrodo pakankamai svarbi. Labiau naivi ir galinti duoti daugiau žalos, nei naudos, kaip ir dauguma kitų mėginimų filtruoti tinkamiausius, neskaitant kelių gal visai elementarių, kuriuos turi turbūt visos demokratinės valstybės.
Turbūt todėl niekas niekada ir nebandė to filtro taikyti. Aš nesakau, kad man tai atrodo geras argumentas. Aš sakau, kad tokį argumentą kažkada buvo išdėstę JAV Konstitucijos kūrėjai.

Seianus wrote:
2021-01-06 17:24
Potencialiai taip, Nausėda branduolinio karo nepradės
Aš manau, kad ir be branduolinio karo JAV įtaka pasauliui, o per tai ir mums, yra gan didelė. Kinijos įtaka, Rusijos įtaka, politinės nuotaikos (sakyčiau, Trumpo pergalė gerokai suaktyvino alt-right judėjimus ir Europoje), pasaulinė ekonomika – tiek per pačios JAV ekonomikos dydį, tiek per ekonominę politiką (Trumpo tarifai ir pan.)... Mano nuomone, didžiausias pavojus Trumpui laimėjus antrą kadenciją ir tęsiant (dabar jau praktiškai be jokių apribojimų) valdžios konsolidaciją, būtų buvusi diskredituota pati liberaliosios demokratijos ir teisinės valstybės idėja. O čia poveikis man asmeniškai jau gal ir su nedideliu branduoliniu karu kur nors Artimuosiuose Rytuose šiek tiek palyginamas gali būti.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-01-06 18:28

RB wrote:
2021-01-06 18:12
Aš manau, kad ir be branduolinio karo JAV įtaka pasauliui, o per tai ir mums, yra gan didelė. Kinijos įtaka, Rusijos įtaka, politinės nuotaikos (sakyčiau, Trumpo pergalė gerokai suaktyvino alt-right judėjimus ir Europoje), pasaulinė ekonomika – tiek per pačios JAV ekonomikos dydį, tiek per ekonominę politiką (Trumpo tarifai ir pan.)...
Didelė, didelė, bet mūsų valdžios įtaka mums irgi didelė ir kas dien turbūt labiau juntama ;)
Mano nuomone, didžiausias pavojus Trumpui laimėjus antrą kadenciją ir tęsiant (dabar jau praktiškai be jokių apribojimų) valdžios konsolidaciją, būtų buvusi diskredituota pati liberaliosios demokratijos ir teisinės valstybės idėja. O čia poveikis man asmeniškai jau gal ir su nedideliu branduoliniu karu kur nors Artimuosiuose Rytuose šiek tiek palyginamas gali būti.
Talk about overreacting... būtų pabuvęs valdžioje dar keturis metus, priėmęs dar kažkiek gerų sprendimų, kažkiek blogų, pašnekėjęs kelis megabaitus nesąmonių twitteryje ir pamojavęs atsisveikindamas kaip teks daryti ir dabar. Demokratijos traukinys važiuotų toliau be jo.

Aš manau, kad ši tema kas kiek turi įtakos lietuviams, yra daug įdomesnė, nei ginčytis, kuris politikas ir jo fanai yra durnesni ir tiki didesniu nesąmonių kiekiu ar kokybe. Kaip manai Svetime, gal išskirti atskirai? :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-06 18:57

Seianus wrote:
2021-01-06 18:28
Talk about overreacting...
Net ir per vieną kadenciją Trumpas pasiekė, kad trečdalis rinkėjų netiki valdžios legitimumu, Pensilvanijos Senate respublikonai atsisako pripažinti išrinktą demokratų senatorių, jau nekalbant apie tai, kad pusė rinkėjų kaip savaime suprantamą dalyką priima faktą, kad šalies vadovas paskambina pareigūnui ir bando jam nurodyti, kokie turi būti rinkimų rezultatai (aš, pvz., sunkiai įsivaizduoju kažką panašaus Lietuvoje. Net Rusijoje Putinas, ko gero, turi pakankamai proto, kad to nedarytų.). Man atrodo, kad tai labai rimtai demokratijos erozija ir daug rimtesnė problema nei tai, kokius žodžius kaip pakeičia pernelyg progresyvūs veikėjai.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-06 21:28

Įdomu, šiuo metu, kai Trumpo paraginta jo gerbėjų minia šturmuoja Kapitolijų, pastatai evakuojami dėl galimų sprogmenų (BLM teroristai pakišo, ne kitaip), kongresmenams teko nutraukti Bideno patvirtinimo posėdį, o iš kai kurių Kongreso pastatų pradėta personalo evakuacija požeminiais tuneliais, jau galime imti kalbėti apie demokratijos eroziją ir grėsmę teisinės valstybės principams, ar aš vis dar overreact'inu?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-01-06 22:27

RB wrote:
2021-01-06 21:28
Įdomu, šiuo metu, kai Trumpo paraginta jo gerbėjų minia šturmuoja Kapitolijų, pastatai evakuojami dėl galimų sprogmenų (BLM teroristai pakišo, ne kitaip), kongresmenams teko nutraukti Bideno patvirtinimo posėdį, o iš kai kurių Kongreso pastatų pradėta personalo evakuacija požeminiais tuneliais, jau galime imti kalbėti apie demokratijos eroziją ir grėsmę teisinės valstybės principams, ar aš vis dar overreact'inu?
BET BET JUK KAŽKAS SUMOTERINO ŽODĮ AMEN !!! PASAULIO PABAIGA!!
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-01-06 22:59

RB wrote:
2021-01-06 21:28
Įdomu, šiuo metu, kai Trumpo paraginta jo gerbėjų minia šturmuoja Kapitolijų, pastatai evakuojami dėl galimų sprogmenų (BLM teroristai pakišo, ne kitaip), kongresmenams teko nutraukti Bideno patvirtinimo posėdį, o iš kai kurių Kongreso pastatų pradėta personalo evakuacija požeminiais tuneliais, jau galime imti kalbėti apie demokratijos eroziją ir grėsmę teisinės valstybės principams, ar aš vis dar overreact'inu?
Ai jei demokratijos erozija būna kai gauja banditų įvedinėja savo valdžią, tai galėjome jau seniau apie tai pradėti kalbėti, antifa Portlande ir BLM laikais.

Na bet jei Bidenas nebus prisaikdintas ir šita eilinė JAV minios isterija baigsis imperatoriumi Trumpu, iškart sutiksiu, kad buvai teisus. Arba tiesiog atsitiktinai pataikei :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-06 23:15

Seianus wrote:
2021-01-06 22:59
Ai jei demokratijos erozija būna kai gauja banditų įvedinėja savo valdžią, tai galėjome jau seniau apie tai pradėti kalbėti, antifa Portlande ir BLM laikais.
Yep, indeed – protestuotojai, blokuojantys gatvę, yra tiek pat pavojingi demokratijai, kaip minia, jėga užgrobianti valstybės parlamentą ir neleidžianti patvirtinti jiems nepatinkančių rinkimų rezultatų...
Ir žinoma, faktas, kad ta banditų gauja veikia raginama šalies vadovo, pralaimėjusio rinkimus ir nenorinčio prarasti valdžios, šitame kontekste yra visiškai nesvarbus. Kitaip tariant, jei Bideno, AOC ir Pelosi kviečiami riaušininkai būtų įsiveržę į Baltuosius Rūmus ir pabandę jėga išspirti iš ten Trumpą, tai būtų visiškai nereikšminga. Teisingai?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-01-06 23:33

RB wrote:
2021-01-06 23:15
Seianus wrote:
2021-01-06 22:59
Ai jei demokratijos erozija būna kai gauja banditų įvedinėja savo valdžią, tai galėjome jau seniau apie tai pradėti kalbėti, antifa Portlande ir BLM laikais.
Yep, indeed – protestuotojai, blokuojantys gatvę, yra tiek pat pavojingi demokratijai, kaip minia, jėga užgrobianti valstybės parlamentą ir neleidžianti patvirtinti jiems nepatinkančių rinkimų rezultatų...
Ir žinoma, faktas, kad ta banditų gauja veikia raginama šalies vadovo, pralaimėjusio rinkimus ir nenorinčio prarasti valdžios, šitame kontekste yra visiškai nesvarbus. Kitaip tariant, jei Bideno, AOC ir Pelosi kviečiami riaušininkai būtų įsiveržę į Baltuosius Rūmus ir pabandę jėga išspirti iš ten Trumpą, tai būtų visiškai nereikšminga. Teisingai?
Neteisingai, BLM banditai ir antifa terorizavo žymiai ilgiau, nei Trump fanai, ir taip pat palaikomi valdžios išskyrus patį Trumpą, tai grėsmė demokratijai buvo žymiai didesnė.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-06 23:36

Seianus wrote:
2021-01-06 23:33
Neteisingai, BLM banditai ir antifa terorizavo žymiai ilgiau, nei Trump fanai, ir taip pat palaikomi valdžios išskyrus patį Trumpą, tai grėsmė demokratijai buvo žymiai didesnė.
O man šiandien kokias dvi valandas net buvo pradėję atrodyti, kad pagaliau nustojai išsipisinėti. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-01-06 23:50

RB wrote:
2021-01-06 23:36
Seianus wrote:
2021-01-06 23:33
Neteisingai, BLM banditai ir antifa terorizavo žymiai ilgiau, nei Trump fanai, ir taip pat palaikomi valdžios išskyrus patį Trumpą, tai grėsmė demokratijai buvo žymiai didesnė.
O man šiandien kokias dvi valandas net buvo pradėję atrodyti, kad pagaliau nustojai išsipisinėti. :)
Man irgi šiandien atrodė kad buvai nustojęs išsipisinėti, kokias penkias minutes. Matyt, astrologiškai palanki diena buvo ;)
jau nekalbant apie tai, kad pusė rinkėjų kaip savaime suprantamą dalyką priima faktą, kad šalies vadovas paskambina pareigūnui ir bando jam nurodyti, kokie turi būti rinkimų rezultatai (aš, pvz., sunkiai įsivaizduoju kažką panašaus Lietuvoje.
Bet jei primažintum sarkazmo ir pagražinimo kokiais 50% pradžiai, tai gal viskas skambėtų ne taip baisiai? Pavyzdžiui, dėl pusės šalies gyventojų, kurie tą priima kaip savaime suprantama, tai šis skaičius mažumėlę išgalvotas, ar ne? ;) Tiesiog paėmei maždaug procentą visų, balsavusių už Trumpą, tada assuminai, kad balsuoti ėjo visi JAV gyventojai todėl už Trumpą balsavo apytiksliai 50% visų gyventojų, ir tada assuminai, kad balsavę pritaria ar bent laiko savaime suprantamais tokius Trumpo veiksmus. O ne tik, pvz., dalis matė jį kaip mažiau blogą alternatyvą Bidenui, arba tiesiog defaultu balsuoja už bet kokį respublikoną, kai kam pritaria, kai kam ne, o šitam tikrai ne ir yra pasibaisėję. Čia assuminu, kad Trumpas iš tiesų skambinęs sakė kaip tu įvardijai, ar bent jau de facto to norėjo, kalbėdamas ką nors apie jo nuomone suklastotų rezultatų nepripažinimą ar pan.
trečdalis rinkėjų netiki valdžios legitimumu,
O, kažko panašaus tai pasiekė demokratai, nuolat vapaliodami apie Trumpo nelegitimumą, „not my president“ ir stuff ;) Dabar Trumpas žaidžia tą patį žaidimą, ir staiga pamiršime, kad jį pradėjo demokratai, kaltas vien tik jis. Nah.
Pensilvanijos Senate respublikonai atsisako pripažinti išrinktą demokratų senatorių
OK čia matau dvi galimybes.
1. Trumpas jiems liepė taip daryti.
2. Jie patys sugalvojo taip daryti.

Antru atveju žinoma Trumpas ne prie ko, pirmu atveju, tiems senatoriams reikėtų pasitikrinti galvas prisiminti kokioje santvarkoje gyvena ir kur baigiasi prezidento įgaliojimai, tada prisiimti atsakomybę už savo veiksmus nes teisiškai ir visaip kitaip atsakingi jie. Rinkėjams geriausia daugiau jų niekada niekur neišrinkti, nebent senatoriauti tvarte bet geriau nelabai dideliame. Šiuo atveju negaliu sakyti, kad Trumpas visai nesusijęs, ir negaliu visai jo nekaltinti, bet daug labiau vis tiek kaltinčiau senatorius.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-01-07 08:03

Lažinuosi, tuoj iš po žemių pradės lįsti šūdvabaliai ir aiškinti, kad čia BLM ir Antifa šturmavo rūmus :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-07 10:38

Seianus wrote:
2021-01-06 23:50
Bet jei primažintum sarkazmo ir pagražinimo kokiais 50% pradžiai, tai gal viskas skambėtų ne taip baisiai? Pavyzdžiui, dėl pusės šalies gyventojų, kurie tą priima kaip savaime suprantama, tai šis skaičius mažumėlę išgalvotas, ar ne? {...}
trečdalis rinkėjų netiki valdžios legitimumu,
O, kažko panašaus tai pasiekė demokratai, nuolat vapaliodami apie Trumpo nelegitimumą, „not my president“ ir stuff
OK, neturiu statistikos, ką apie šitą skambutį galvoja rinkėjai (panašu, kad tokios niekas ir nebandė surinkti). Bet iš respublikonų pusės pasmerkimų buvo labai mažai ir dešinioji žiniasklaida jį daugiausiai teisino, tai taip, čia tiesiog spėjimas, kad didesnė dalis respublikonų rinkėjų nemano, kad su tuo skambučiu buvo kažkas blogai. Sutinku, kad spėjimas gali būti nepagrįstas, bet jau vien faktas, kad pasipiktinimas juo nėra universalus, man atrodo labai daug sakantis.
Ir, žinoma, po vakarykščių įvykių tas skambutis kaip ir nebereikšminga smulkmena atrodo.

O kalbant apie nelegitimumą: aš priminsiu, kad H. Clinton pripažino Trumpo pergalę dar rinkimų naktį, tai nežinau, kur ir kaip čia ta demokratų kaltė atsirado. Yra šioks toks skirtumas tarp to, kai rinkimų rezultatus atsisako pripažinti pralaimėjęs kandidatas, kuris yra dar ir šalies prezidentas, ir to, kai jų nepripažįsta saujelė hipių.

Ir tai atsispindi rinkėjų nuomonėje:
https://news.gallup.com/poll/197441/acc ... ident.aspx
Tarp demokratų rinkėjų 2016 metais Trumpo legitimumo nepripažino 23 %, pripažino 76 %
Rezultatai tarp respublikonų rinkėjų dabar yra priešingi, legitimumo nepripažįsta daugiau nei 70 %.

Ir galų gale yra toks faktas, kad demokratų rinkėjai nebandė šturmuoti valdžios institucijų visoje šalyje.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-07 10:40

Lionginas wrote:
2021-01-07 08:03
Lažinuosi, tuoj iš po žemių pradės lįsti šūdvabaliai ir aiškinti, kad čia BLM ir Antifa šturmavo rūmus :)
https://www.thegatewaypundit.com/2021/0 ... upporters/
https://www.naturalnews.com/2021-01-06- ... g-blm.html
https://www.naturalnews.com/2021-01-06- ... rally.html
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-01-07 10:41

RB wrote:O kalbant apie nelegitimumą: aš priminsiu, kad H. Clinton pripažino Trumpo pergalę dar rinkimų naktį, tai nežinau, kur ir kaip čia ta demokratų kaltė atsirado.
Dar primenu, kad po 2016 rinkimų kas garsiausiai kalbėjo apie rinkimų klastojimą? Well, Trumpas (3 milijonai nelegalių balsų ir t.t.) :D

Realiai, tai Trumpas pastaruosius 4 metus kliedėjo, kad rinkimai buvo ir bus suklastoti prieš jį. Tai kažkaip keistai skamba, kad Trumpo fanai netiki rinkimų teisėtumu, nes demokratai dėl to kalti. Nors šitus makaronus visus tuos metus jiems kabino Trumpas :D
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-01-07 12:10

Seianus wrote:
2021-01-06 23:50
Bet jei primažintum sarkazmo ir pagražinimo kokiais 50% pradžiai, tai gal viskas skambėtų ne taip baisiai? Pavyzdžiui, dėl pusės šalies gyventojų, kurie tą priima kaip savaime suprantama, tai šis skaičius mažumėlę išgalvotas, ar ne? ;)
OK, o va čia be išgalvotų skaičių ir pagražinimų.
https://today.yougov.com/topics/politic ... trump-poll

68 % respublikonų nemano, kad įsiveržimas į Kapitolijų yra grėsmė demokratijai. 45 % jį pateisina. 52 % dėl to kaltina Bideną ir tik 28 % Trumpą.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-01-07 16:25

RB wrote:
2021-01-06 21:28
Įdomu, šiuo metu, kai Trumpo paraginta jo gerbėjų minia šturmuoja Kapitolijų, pastatai evakuojami dėl galimų sprogmenų (BLM teroristai pakišo, ne kitaip), kongresmenams teko nutraukti Bideno patvirtinimo posėdį, o iš kai kurių Kongreso pastatų pradėta personalo evakuacija požeminiais tuneliais, jau galime imti kalbėti apie demokratijos eroziją ir grėsmę teisinės valstybės principams, ar aš vis dar overreact'inu?

Čia dar viena sąmokslo teorija dėl Kapitolijaus šturmo:

https://sprotyv.info/video/shturmom-kap ... azatelstva

https://sprotyv.info/analitica/kto-stoi ... k-obyasnil
Post Reply