Forumo blevyzgos

Naujas temas kurkite čia
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-03-23 19:23

fizikanas wrote:
2021-03-23 16:52
majolis wrote:
2021-03-23 12:31
Va ir puikus sarkazmas, kuris yra atsieit blogai, nes "kenkia" forumui kaip tokiam.
Siuo atveju viskas gerai su sarkazmu ir niekam jis nekenkia. Nes autorius teisingu politiniu paziuru. Tuo tarpu jei koks fizikanas tokio sarkazmo pazertu, butu pavaisintas grasinimu gauti bana. Nesiskundziu, tik paaiskinu, kaip veikia administravimas sito forumo, ir dabar jau atrodo didesnes dalies viso interneto. Gal paciam, kada bus aktualu ;)
Pats esi kietas - žinai 100x daugiau nei aš ir tai ką žinai praktiškai visada > racionaliai pateiki. Jei atvirai - net kai kada pavydžiu. :) Nežinau kur/ką dirbi, bet turiu įtarimų, kad... Gink Dieve, nemanyk, kad čia paranoja, man tikrai kas/kur px. Pliusas dar ir tai, kad dėl "specifinio" charakterio suveiki kaip "detonatorius" - net toks tinginys kaip aš bandau kažką... Apskritai yra puiku, kad pats esi čia ir dabar, kitaip visiems pizdauskas. :(

P.S. Pasirodo, kad esu bent jau neblogas žmogėnas, žr. M. Bulgakovą apie "geruosius". Ir dar - keikiuosi turbūt daugiausia, kaip ir banintinas, bet valdžiai px., tik biski "paauklėja", kas man irgi... px .:D
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-03-23 19:33

fizikanas wrote:
2021-03-23 18:55
Ka turi omeny "vaidmuo"?
Tuo kad baltajam hetereseksualiam vyrui, uoliai kovojančiam už tradicines vertybes ir balto žmogaus genų išsaugojimą, aukos vaidmuo nelabai tinka. Na bet gal tu ir teisus, bergždžia čia jūsų ta kova, tai teks pabūt aukom šiame kare. Gerai kad iš karto pratinatės ;)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-23 21:58

majolis wrote:
2021-03-23 11:04
"– Эти добрые (geri :)) люди, – заговорил арестант и, торопливо прибавив: – игемон, – продолжал: – ничему не учились и все перепутали, что я говорил. Я вообще начинаю опасаться, что путаница эта будет продолжаться очень долгое время. И все из-за того, что он неверно записывает за мной."
Gerai, kad "Meistrą ir Margaritą" priminei. Šiek tiek pralinksminai.

Aš kažkiek prie tos pačios operos savaitgalį kažkaip randomiškai apie Bušizmus šiek tiek skaitinėjau (pvz., Бушизм ir Bushism). Šiaip, rusų wiki kažkodėl daugiau citatų pririnkta nei angliškoje. Nors visokiuose pramoginiuose angliškuose šaltiniuose apie Bušizmus pilna.
majolis wrote:
2021-03-23 19:23
[...]bet valdžiai px[...]
Ir tau vis tas sovietinis mąstymas išlenda. Kokia dar valdžia?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-03-24 00:56

Stormas wrote:
2021-03-23 19:33
Tuo kad baltajam hetereseksualiam vyrui, uoliai kovojančiam už tradicines vertybes ir balto žmogaus genų išsaugojimą, aukos vaidmuo nelabai tinka.
Teisingai pastebejai, kad esu baltas heteroseksualus vyras, uoliai kovojantis uz tradicines vertybes ir balto zmogaus genu issaugojima. Dabar paaiskink kodel aukos vaidmuo man nelabai tinka?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-03-24 10:33

fizikanas wrote:
2021-03-24 00:56
Teisingai pastebejai, kad esu baltas heteroseksualus vyras, uoliai kovojantis uz tradicines vertybes ir balto zmogaus genu issaugojima. Dabar paaiskink kodel aukos vaidmuo man nelabai tinka?
Tinka jis tau, tinka kuo puikiausiai. Še, imk medalį „Dešimtmečio auka“, nustok žliumbti ir nusišluostyk snarglį.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-03-24 10:52

RB wrote:
2021-03-24 10:33
Tinka jis tau, tinka kuo puikiausiai. Še, imk medalį „Dešimtmečio auka“, nustok žliumbti ir nusišluostyk snarglį.
Vel tu cia? Nepavyksta nusikratyt kazkaip isprotejusio gerbejo. Reiks gal kreiptis i e-policija.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-24 11:00

Ne, nu rimtai kaip vaikai. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-24 11:04

fizikanas wrote:
2021-03-24 00:56
esu [...]vyras, uoliai kovojantis uz tradicines vertybes ir balto zmogaus genu issaugojima.
Man visuomet būdavo smalsu, kas slypi už to taip dažnai naudojamo "tradicinės vertybės" žodžių junginio, kuris "kultūrų karuose" neretai sukelia tiek emocijų. Kas tai per burtažodis ir ką konkrečiai jis reiškia? Kokios konkrečiai tai vertybės? Ką konkrečiai ir nuo ko reikia ginti?

Jeigu tau, fizikanai, tai palengvins mano klausimą, tai aš irgi ultra-woke nesąmonių nepalaikau.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-03-24 11:28

Svetimas wrote:
2021-03-24 11:04
Man visuomet būdavo smalsu, kas slypi už to taip dažnai naudojamo "tradicinės vertybės" žodžių junginio, kuris "kultūrų karuose" neretai sukelia tiek emocijų. Kas tai per burtažodis ir ką konkrečiai jis reiškia? Kokios konkrečiai tai vertybės? Ką konkrečiai ir nuo ko reikia ginti?
Viena is tradiciniu vertybiu - tai, kad vyras turi uztikrinti pragyvenima seimai. Butent vyras. Zinoma darba gali tureti ir moteris, bet tai neturetu trukdyti auginti vaikus. Kita vertybe, kaip jau supratai - moteris turi gimdyti ir auginti vaikus. Va pvz, RB irgi siame pasaulyje atsirado, nes ji pagimde ir uzaugino jo motina. Ne visada pasiseka, bet bandyti reikia.
Svetimas wrote:
2021-03-24 11:04
Jeigu tau, fizikanai, tai palengvins mano klausimą, tai aš irgi ultra-woke nesąmonių nepalaikau.
O tiesiog woke? ;)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-24 11:36

fizikanas wrote:
2021-03-24 11:28
Svetimas wrote:
2021-03-24 11:04
Man visuomet būdavo smalsu, kas slypi už to taip dažnai naudojamo "tradicinės vertybės" žodžių junginio, kuris "kultūrų karuose" neretai sukelia tiek emocijų. Kas tai per burtažodis ir ką konkrečiai jis reiškia? Kokios konkrečiai tai vertybės? Ką konkrečiai ir nuo ko reikia ginti?
Viena is tradiciniu vertybiu - tai, kad vyras turi uztikrinti pragyvenima seimai. Butent vyras. Zinoma darba gali tureti ir moteris, bet tai neturetu trukdyti auginti vaikus. Kita vertybe, kaip jau supratai - moteris turi gimdyti ir auginti vaikus. Va pvz, RB irgi siame pasaulyje atsirado, nes ji pagimde ir uzaugino jo motina. Ne visada pasiseka, bet bandyti reikia.
O tai dabartinė teisinė sistema Lietuvoje kažkaip trukdo kokiai nors šeimai X gyventi pagal tokį modelį? Ar yra kažkokių teisinių ar kitokių faktinių suvaržymų tam?
fizikanas wrote:
2021-03-24 11:28
Svetimas wrote:
2021-03-24 11:04
Jeigu tau, fizikanai, tai palengvins mano klausimą, tai aš irgi ultra-woke nesąmonių nepalaikau.
O tiesiog woke? ;)
Ne. Su manim tau taip nesigaus. Man reikia konkretaus pavardinimo, kas tau yra "tiesiog woke".
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-03-24 12:04

Svetimas wrote:
2021-03-24 11:36
O tai dabartinė teisinė sistema Lietuvoje kažkaip trukdo kokiai nors šeimai X gyventi pagal tokį modelį? Ar yra kažkokių teisinių ar kitokių faktinių suvaržymų tam?
O ar is viso zinai, kas yra vertybe? Pvz jei gyvenimas tau yra vertybe, tai greiciausiai tau neuzteks, to kad pats esi gyvas. Tu taip pat noresi, kad kiti zmones irgi gyventu. Ir kad vieni kitu nezudytu, net jei i tave niekas nesikesina. Ir labai kreivai ziuresi i visokius savizudzius ir visaip bandysi juos atkalbeti, nuo tokio absurdisko zingsnio. Ir tikrai nenoresi, kad tavo vaikas stotu i savizudziu bureli, jeigu tokia mada uzeitu. Ir turbut tau butu net nesuvokiama, jei savizudybe kaip gera dalyka pradetu mokyti mokytojai mokyklose, kuria lanko tavo vaikai.
Svetimas wrote:
2021-03-24 11:36
Ne. Su manim tau taip nesigaus. Man reikia konkretaus pavardinimo, kas tau yra "tiesiog woke".
Pavyzdziui, kad yra normalu visiskai nenoreti ir netureti vaiku, nepaisant, kad tai leidzia tiek sveikata, tiek finansai.
Arba kad yra normalu darytis aborta del patogumo, nes pvz "norisi dar pakeliaut".
Arba, kad yra normalu traumuoti jauna moteri, sudarant jai salygas isnesioti kudyki, ir paskui ji is jos atimti, pasinaudojant jos nepatirtimi ir finansiniais sunkumais.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-03-24 17:46

fizikanas wrote:
2021-03-24 00:56
Stormas wrote:
2021-03-23 19:33
Tuo kad baltajam hetereseksualiam vyrui, uoliai kovojančiam už tradicines vertybes ir balto žmogaus genų išsaugojimą, aukos vaidmuo nelabai tinka.
Teisingai pastebejai, kad esu baltas heteroseksualus vyras, uoliai kovojantis uz tradicines vertybes ir balto zmogaus genu issaugojima. Dabar paaiskink kodel aukos vaidmuo man nelabai tinka?
Na paprastai kovotojai iš kart nesusitapatina su aukomis. Todėl ir sakau, kad gal tas vaidmuo tau nelabai tiktų. Bet jeigu tau labiau tinka dėl kažko kito apkaltinti kitus, ir ypač kad jie tave "skriaudžia", tai kaip sakant suite yourself ;)
O ar is viso zinai, kas yra vertybe? Pvz jei gyvenimas tau yra vertybe, tai greiciausiai tau neuzteks, to kad pats esi gyvas. Tu taip pat noresi, kad kiti zmones irgi gyventu. Ir kad vieni kitu nezudytu, net jei i tave niekas nesikesina. Ir labai kreivai ziuresi i visokius savizudzius ir visaip bandysi juos atkalbeti, nuo tokio absurdisko zingsnio. Ir tikrai nenoresi, kad tavo vaikas stotu i savizudziu bureli, jeigu tokia mada uzeitu. Ir turbut tau butu net nesuvokiama, jei savizudybe kaip gera dalyka pradetu mokyti mokytojai mokyklose, kuria lanko tavo vaikai.
O kaip dėl eutanazijos?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-03-24 17:52

Stormas wrote:
2021-03-24 17:46
O kaip dėl eutanazijos?
Cia nori isgirsti mano nuomone apie random dalyka, ar pasigirt, kad nauja zodi ismokai? Ar vel terpiesi i diskusija nelabai suprasdamas apie ka ji? :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-03-24 18:15

Svetimas wrote:
2021-03-24 11:36
O tai dabartinė teisinė sistema Lietuvoje kažkaip trukdo kokiai nors šeimai X gyventi pagal tokį modelį? Ar yra kažkokių teisinių ar kitokių faktinių suvaržymų tam?
Supranti, „tradicinių vertybių gynėjai“ gina ne savo teisę gyventi pagal savo vertybes, o savo teisę priversti visus kitus gyventi pagal tas jų sugalvotas vertybes. O kai jiems neleidžia diktuoti sąlygų, ima verkšlenti ir skųstis, kad yra aukos.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-03-24 18:48

fizikanas wrote:
2021-03-24 17:52
Stormas wrote:
2021-03-24 17:46
O kaip dėl eutanazijos?
Cia nori isgirsti mano nuomone apie random dalyka, ar pasigirt, kad nauja zodi ismokai? Ar vel terpiesi i diskusija nelabai suprasdamas apie ka ji? :)
Na eutanazija yra savižudybė su kito žmogaus pagalba, tai įdomi tavo nuomonė blogai ji ar gerai. Bet gal čia tau naujiena, gal nežinojai tokio žodžio, tai prašom va jau žinai, ką galvoji ar tokia savižudybė jau yra ok ar ne ir kodėl
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-03-24 20:22

Stormas wrote:
2021-03-24 18:48
Na eutanazija yra savižudybė su kito žmogaus pagalba, tai įdomi tavo nuomonė blogai ji ar gerai. Bet gal čia tau naujiena, gal nežinojai tokio žodžio, tai prašom va jau žinai, ką galvoji ar tokia savižudybė jau yra ok ar ne ir kodėl
Zinau kas yra eutanazija ir nesu jos salininkas, del ivairiu niuansu, bet keista kodel tu dabar apie tai klausi. Jei seki diskusija, tai klausimas nelabai i tema. Nebent nori pasakyti, kad visi kurie gyvena ne pagal tradicines vertybes, taip daro, del to, kad jiems gyventi pagal tradicines butu taip pat blogai, kaip blogai yra gyventi tiems, kuriems reikia eutanazijos. Juk neketini tokios nesamones pasakyti?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-24 21:03

fizikanas wrote:
2021-03-24 12:04
Svetimas wrote:
2021-03-24 11:36
O tai dabartinė teisinė sistema Lietuvoje kažkaip trukdo kokiai nors šeimai X gyventi pagal tokį modelį? Ar yra kažkokių teisinių ar kitokių faktinių suvaržymų tam?
O ar is viso zinai, kas yra vertybe? Pvz jei gyvenimas tau yra vertybe, tai greiciausiai tau neuzteks, to kad pats esi gyvas. Tu taip pat noresi, kad kiti zmones irgi gyventu. Ir kad vieni kitu nezudytu, net jei i tave niekas nesikesina. Ir labai kreivai ziuresi i visokius savizudzius ir visaip bandysi juos atkalbeti, nuo tokio absurdisko zingsnio. Ir tikrai nenoresi, kad tavo vaikas stotu i savizudziu bureli, jeigu tokia mada uzeitu. Ir turbut tau butu net nesuvokiama, jei savizudybe kaip gera dalyka pradetu mokyti mokytojai mokyklose, kuria lanko tavo vaikai.
Taip, to, ką konkrečiai papasakojai savo pavyzdyje ("savižudybių būrelio, savižudybių madų savo vaikams ar mokymo mokyklose"), aš nenorėsiu. Bet kaip tai atsako į mano pirminį konkretų klausimą?

Nujaučiu iš tavęs tau įprastas iliustracijas ar konstrukcijas per neadekvačias analogijas, tai šiek tiek užbėgsiu tau už akių. Geros siektinos vertybės ir rimtai vengtini dalykai yra įvairūs. Tie dalykai įvairiuose deriniuose gali kažkiek pjautis vieni su kitais ir neretai realybėje pjaunasi.

Negali kažkokio reiškinio adekvačiai vertinti formaliai, kaip koks kompiuteris, apsiribodamas kokia nors viena tau patinkančia abstrakčia vertybe. Gi jau kalbėjom apie tai.

Galų gale net ta pati abstrakti vertybė kai kuriose konkrečiose situacijose gali generuoti prieštarą. Pvz., kažkas, net ir būdamas labai didelis gyvenimo, kaip vertybės šalininkas abstrakčiai, gali sąmoningai, savanoriškai, remdamasis savo vertybėmis ir jas pasverdamas, paaukoti savo gyvenimą dėl kitų žmonių gyvenimo. Tarkime, jeigu kažkas pats yra arti mirties (konkretus pavyzdys - savanoriai senoliai, kurie šalino atominėje elektrinėje jos avarijos pasekmes savo būsimų sveikatų sąskaita vardan kitų jaunesnių žmonių gerovės). Tokiu būdu paneigdamas šią savo gyvenimo vertybę sau pačiam abstrakčiu požiūriu.

fizikanas wrote:
2021-03-24 12:04
Svetimas wrote:
2021-03-24 11:36
Ne. Su manim tau taip nesigaus. Man reikia konkretaus pavardinimo, kas tau yra "tiesiog woke".
Pavyzdziui, kad yra normalu visiskai nenoreti ir netureti vaiku, nepaisant, kad tai leidzia tiek sveikata, tiek finansai.
Arba kad yra normalu darytis aborta del patogumo, nes pvz "norisi dar pakeliaut".
Arba, kad yra normalu traumuoti jauna moteri, sudarant jai salygas isnesioti kudyki, ir paskui ji is jos atimti, pasinaudojant jos nepatirtimi ir finansiniais sunkumais.
Sprendžiant pagal tuos 3 tavo konkrečiai pateiktus atskirus pavyzdžius, tai netrodo normalu ir man. Vadinasi tavo šitų 3 pavyzdžių pateiktame kontekste nušviesto tavojo konkretaus "tiesiog woke" "normalizavimo" nepalaikau ir aš.

Tik dar aš matau, kad tavo pavyzdžiuose ne itin dėmesingas žmogus galėtų pražiūrėti tam tikrą "tokio dalyko egzistavimo visuomenėje normalumo" ir "tokio dalyko ribojimo visuomenėje normine (teisine ar pan.) prasme" skirtingų supratimų suplakimą į vieną krūvą ir tų dalykų egzistavimo apraiškų realybėje formalų "žalos" lygių nepanašumą.

Su tam tikra aktualia žala susiję galimi nepageidautino dalyko ("aborto", "moters traumavimo") ribojimai nėra tas pats, kas pageidautino dalyko (normalaus "vaikų norėjimo ar turėjimo") skatinimas arba nepageidautino dalyko konkrečiam žmogui (specifinio su konkretaus žmogaus gerove suderinamo "vaikų nenorėjimo ar neturėjimo") ribojimas.

Teisėje egzistuoja principas, kad teisių realizavimas konkretiems žmonėms neturi pažeisti kitų žmonių teisių. Labai dažnai būna, kai žala konkrečiam žmogui teisėje nusveria galimą naudą kitiems žmonėms (ypač, jei jiems nėra dėl to proporcingos žalos). Pavyzdžiui, tai labai dažnas atvejis nuosavybės teisėje. Ir žalą sau žmogus formaliai teisiškai kai kuriais atvejais gali sutikti ir padaryti sau savanoriškai, jei tai daro su savo "laisva valia" teisiškai. Primesti iš šalies konkrečiam žmogui žalą (jei to nereikalauja kitų žmonių teisių, pvz. potencialios žalos, kontekstas) teisiniuose klausimuose paprastai yra vengiama.

O šiaip, pavyzdžiui, jeigu tau atrodo, kad vaikų neturintys žmonės "free ride'ina" juos turinčių žmonių sąskaita, tai niekas tau netrukdo siūlyti prikurti (hint: tai jau realiai ir egzistuoja teisinėje sistemoje vienokia ar kitokia forma) ar kažkaip ženkliau pagerinti įvairių pozityvių lengvatų (mamadienių, tėvadienių, motinystės/tėvystės, vaikų priežiūros atostogų, vaiko pinigų, mokestinių lengvatų ir pan.) situaciją teisinėje sistemoje. Tai būtų gan tiesioginis šeimų su vaikais ir jų interesų gynimo būdas. Ir aš manau, kad daugelis racionalių žmonių tam neprieštarautų ir suprastų bei sutiktų, kad tokios įvairios pozityvios priemonės galimai galėtų būti naudingos ir tiesiogiai pagerintų vaikus turinčių tėvų padėtį mūsų šalyje bei neribotų kitų žmonių teisių ar laisvių.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-03-24 21:45

Svetimas wrote:
2021-03-23 21:58
majolis wrote:
2021-03-23 11:04
"– Эти добрые (geri :)) люди, – заговорил арестант и, торопливо прибавив: – игемон, – продолжал: – ничему не учились и все перепутали, что я говорил. Я вообще начинаю опасаться, что путаница эта будет продолжаться очень долгое время. И все из-за того, что он неверно записывает за мной."
Gerai, kad "Meistrą ir Margaritą" priminei. Šiek tiek pralinksminai.

Aš kažkiek prie tos pačios operos savaitgalį kažkaip randomiškai apie Bušizmus šiek tiek skaitinėjau (pvz., Бушизм ir Bushism). Šiaip, rusų wiki kažkodėl daugiau citatų pririnkta nei angliškoje. Nors visokiuose pramoginiuose angliškuose šaltiniuose apie Bušizmus pilna.
majolis wrote:
2021-03-23 19:23
[...]bet valdžiai px[...]
Ir tau vis tas sovietinis mąstymas išlenda. Kokia dar valdžia?
Visa tai x... Tu "valdžia", anksčiau Vilius, o jei forume nors kiek kvepėtų sovietais, pasiųsčiau... ir dingčiau. Iš tavo pusės nepamenu, kad "priekaištautum", iš Viliaus ... Berods kažkas buvo, bet tas "kažkas" toks, kad užmiršau. t.y. nieko reikšmingo. Viskas ok. :)

Dėl M. Bulgakovo. Pats akcentavai, aš dar kartą perskaičiau ir pastebėjau, kad tai universalios tiesos. Ir iki B ir po B., ir ..., ir forume ir ne forume. :)

Dėl bušizmų - asmeniškai, jei netingėčiau, pririnkčiau devynias galybes idiotiškų citatų/frazių iš visų pasaulio lyderių leksikono. Net landsbergizmų rasčiau. :) O kad rusai pririnko daugiausiai bušizmų nieko keisto. Galima rinkti ir putinizmus, bet man px., ką jis kliedi. :)

Ta proga dar kart pareklamuosiu M. Soloniną, žr. temą. 8)
Post Reply