Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-16 18:36

Seianus wrote:
2021-02-16 17:09
Taip, aš šiuos žodžius naudoju iš esmės kaip sinonimus.

Urban dictionary:
O, kaip miela, kad tu Urban dictionary mūsų "pasišnekėjimuose" remiesi. :) Kaip ten bebūtų ir kaip tau ten atrodytų juoda-balta pasaulėlyje, mano galvoje pasaulis turi daugiau spalvų ir naudoju "normalių fanboyjų", "extreme fanboyjų" kategorijas ir daugiau.
Seianus wrote:
2021-02-16 17:09
Tai pagal tavo vertybes, Krymas Ukrainos ar Rusijos? :)
Mano asmeniniu vertinimu, Krymas, žinoma, buvo Ukrainos, neteisėtai Rusijos iš jos atplėštas. Ir formaliai turėtų būti grąžintas Ukrainai.

O įvairius epitetus mano adresu, pageidaučiau jog naudotum mažybine forma. ;)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-02-16 18:39

Lionginas wrote:
2021-02-16 18:31
Svetimas wrote:
2021-02-16 11:43

Neaiškiai suformulavau savo klausimus. Ne Navalno disidentiškumą ar antisistemiškumą prieš Putino režimą turėjau galvoje. Turėjau omenyje, pavyzdžiui, jo įkurto fondo (kovos su korupcija) veiklą. Ar yra Lietuvoje kokia ryškesnė kai kuriuos piliečius kažkiek rimčiau jungianti jėga, kuri užsiimtų kažkuo panašia veikla? Ir ar apskritai yra Lietuvoje tam poreikis?
Manau, šita panašiausia: https://rita.lt.
Apie šitą net nežinojau, ką jinai veikia. Ačiū, Lionginai.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-16 22:01

Svetimas wrote:
2021-02-16 18:36
O, kaip miela, kad tu Urban dictionary mūsų "pasišnekėjimuose" remiesi. :)
Aš niekuo nesiremiu, tik paaiškinu tau žodžių reikšmes, nes panašu, truputį nutolęs nuo realybės. Jau ne pirmą kartą :) Man pačiam juo remtis reikia ne daugiau, kaip ir visų kitų žodžių atveju. Bet kad bereikalingai nesiginčytume, dabar tiesiog žinok, kad žodį fanboyjus naudoju taip, kaip visi, o ne taip, kaip tu įsivaizdavai, turbūt kažką panašesnio į tiesiog „fanas“, „gerbėjas“ ar pan.
Seianus wrote:
2021-02-16 17:09
Mano asmeniniu vertinimu, Krymas, žinoma, buvo Ukrainos, neteisėtai Rusijos iš jos atplėštas. Ir formaliai turėtų būti grąžintas Ukrainai.
O Navalnas kaip sakė, atiduos (ar bent, kad turėtų būti atiduotas)? :)
O įvairius epitetus mano adresu, pageidaučiau jog naudotum mažybine forma. ;)
Noted :) Bet mano nuomone, galima eiti dar toliau, ir atsisakyti jų visai. Jei tau pavyks.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-17 20:46

Seianus wrote:
2021-02-16 22:01
<fanboyjus pagal labai kategorišką Seianus supratimą...>
Hmm... O man pasidarė įdomu, ar tau pavyktų nerimtai autoironiškai pripažinti, kad esi kažkame fanboyjus?
Seianus wrote:
2021-02-16 22:01
Mano asmeniniu vertinimu, Krymas, žinoma, buvo Ukrainos, neteisėtai Rusijos iš jos atplėštas. Ir formaliai turėtų būti grąžintas Ukrainai.
O Navalnas kaip sakė, atiduos (ar bent, kad turėtų būti atiduotas)? :)
Nesakė, kad atiduos. Jau anksčiau gan plačiai atrašiau, ką sakė. O ką?
Seianus wrote:
2021-02-16 22:01
O įvairius epitetus mano adresu, pageidaučiau jog naudotum mažybine forma.
Noted :) Bet mano nuomone, galima eiti dar toliau, ir atsisakyti jų visai. Jei tau pavyks.
Manau pavyktų. Nors dėl tavęs kažkodėl abejoju, kad tau pavyks atsisakyti savo ežiukiško stiliaus, dėl ko tuos epitetus iš esmės ir naudoju. Nustebink mane. ;)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-18 12:32

Svetimas wrote:
2021-02-17 20:46
Hmm... O man pasidarė įdomu, ar tau pavyktų nerimtai autoironiškai pripažinti, kad esi kažkame fanboyjus?
Kad aš niekur nesu fanbojus. Greičiau atvirkščiai, viską vertinu per daug kritiškai ir idealistiškai. Pavyzdžiui, Navalną.
Buvau gan pavojingai priartėjęs prie buvimo CDPR fanbojumi, bet jų naujausio žaidimo releasas kaip mat gražino į realybę :)
Nesakė, kad atiduos. Jau anksčiau gan plačiai atrašiau, ką sakė. O ką?
Ir tai rimtai nesikerta su tavo vertybėmis ir t.t.?
Na, ne tai ne.
Manau pavyktų. Nors dėl tavęs kažkodėl abejoju, kad tau pavyks atsisakyti savo ežiukiško stiliaus, dėl ko tuos epitetus iš esmės ir naudoju. Nustebink mane. ;)
Mano „ežiukiškas“ stilius egzistuoja labiausiai tavo galvoje, kaip paaiškinimas, kodėl mūsų nuomonės kartais skiriasi. Tai šią problemą turėtum spręsti pats, tiesiog susitaikydamas, kad kai kuriais klausimais aš turiu kitokią nuomonę, ir ta nuomonė kartais gali būti gana tvirta. Ir bekompromisinė :) Pavyzdžiui, kad Krymas Ukrainos.
Last edited by Seianus on 2021-08-13 06:32, edited 2 times in total.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-18 12:32

https://www.youtube.com/watch?v=mjbKzxh1NpQ

Naujas tyrimas rodo, kad jokio fosfino Veneroje tikriausiai nėra :cry:
(Video sukramtyta versija, video descriptione nuoroda ir į pačios publikacijos pdf)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-18 22:00

Seianus wrote:
2021-02-18 12:32
Nesakė, kad atiduos. Jau anksčiau gan plačiai atrašiau, ką sakė. O ką?
Ir tai rimtai nesikerta su tavo vertybėmis ir t.t.?
Šitoj vietoj kertasi su mano vertybėm. Bet mano akyse pliusai visumoj nusveria minusus.
Navalno siūloma vizija geresnė už Putiną ir jo režimą. Ir kovoje su putinizmu yra pagrindinė Navalno ir ji palaikančios komandos jėga.

Beje, ar žinojai, kad Navalnas pats turi šiek tiek ukrainietiško kraujo?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-19 18:38

Žmogaus teises ir JAV Konstitucija gerbiantis respublikonų senatorius drąsiai pasisako prieš padugnes leftistus, kurie vėl griebiasi cenzūros ir žodžio laisvės suvaržymų, cancel'indami ir persekiodami kitaminčius.
https://www.politico.com/news/2021/02/19/john-thune-trump-cancel-culture-470137 wrote:The Senate's No. 2 Republican on Thursday defended fellow Republicans who sided with Democrats on the “vote of conscience.”

U.S. Sen. John Thune is criticizing Republican activists and party leaders for engaging in “cancel culture” by rushing to censure GOP senators who found former President Donald Trump guilty of inciting an insurrection.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-20 12:48

Augustai, siūlau tau paklausyti Navalno paskutinį žodį teisme.
Manau tau turėtų patikti. Gan simboliška.
Kosminiai Klounai ir Navalną įtraukė į savo "teologijas".
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-02-23 18:28

User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-03-04 20:14

Vaižganto memorialinio muziejaus vedėjui Remigijui Jakulevičiui nepatinka, kad smurto negalima pateisinti tradicijomis ir papročiais. Like, literally. Nieko neperdedu.
Remigijus Jakulevičius wrote: 42 straipsnis. „Pateisinimu nebūtų laikomi kultūra, papročiai, religija, tradicijos ar vadinamoji „garbė". Tai visų pirma taikoma teiginiams, kad auka nesilaikė kultūrinių, religinių, socialinių ar tradicinių tinkamo elgesio normų ar papročių".

Taip „Stambulo konvencija" iškyla virš visų vertybių; papročių, tradicijų, kultūrų, įprasto požiūrio ir religijos. Įvedamos naujos, mūsų šaliai neįprastos „Stambulo konvencijos" vertybės.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-20 16:11

Gal koks geras žmogus netyčia yra susidūręs ir galėtų pasidalinti kokiomis įdomesnėmis ar gilesnėmis nuorodomis iš humoro teorijų?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-03-22 22:58

Nu ir kaip man, majoli, dabar suprasti, ar tu blogas žmogus, ar geras?
Keistų pastabų į mano prašymą širdingai kaip sūnui papylei. :)
Gal kartais, majoli, mane įsivaikinti norėtum? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-03 10:27

Sveiki. Kaip jums atrodo įvairios naujienos apie tai, kad Rusija paskutiniu metu telkia daugiau karinių pajėgų ir pan. prie Ukrainos sienų?
Pvz., Russian 'troop build-up' near Ukraine alarms Nato.
Šiaip jau ir prieš kelis mėnesius mačiau gandus ir vietinių Rusijos gyventojų paliudijimus, kad Rusijoje traukiniais ar pan. gabena karinę techniką į "tą pusę".

Ar nėra panašūs veiksmai, kaip Rusijos, pagal diplomatijos kanonus įprastai interpretuojami kaip tam tikras agresijos rodymas?
Kokie, jūsų manymu, Kremliaus motyvai už viso to galėtų būti? Bandymai nukreipti dėmesį nuo vidinių politinių įtampų savo šalyje? Naujo JAV prezidento, jo administracijos ir pan. "testavimas"? Kiti dalykai? Keli dalykai sumoje?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-03 13:19

Svetimas wrote:
2021-04-03 10:27
Sveiki. Kaip jums atrodo įvairios naujienos apie tai, kad Rusija paskutiniu metu telkia daugiau karinių pajėgų ir pan. prie Ukrainos sienų?
Pvz., Russian 'troop build-up' near Ukraine alarms Nato.
Šiaip jau ir prieš kelis mėnesius mačiau gandus ir vietinių Rusijos gyventojų paliudijimus, kad Rusijoje traukiniais ar pan. gabena karinę techniką į "tą pusę".
Galimas daiktas, kad taip ruošiamasi eilinei rotacijai. Kadangi kariai ir karinė technika gabenama iš toli, tai ir atrodo, kad telkiama kariuomenė, nors iš tikrųjų tai gali būti eilinė karinių dalinių rotacija Donbase.
Ar nėra panašūs veiksmai, kaip Rusijos, pagal diplomatijos kanonus įprastai interpretuojami kaip tam tikras agresijos rodymas?
Kokie, jūsų manymu, Kremliaus motyvai už viso to galėtų būti? Bandymai nukreipti dėmesį nuo vidinių politinių įtampų savo šalyje? Naujo JAV prezidento, jo administracijos ir pan. "testavimas"? Kiti dalykai? Keli dalykai sumoje?
Na, o jei iš tiesų telkiama Rusijos kariuomenė, tai pirmiausia tuo telkimu spaudžiama Ukraina, kad nebandytų pulti (nes Ukraina turi "Bayraktar TB2" bepiločių lėktuvų, kuriais Azerbaidžanas laimėjo karą prieš Armėniją dėl Kalnų Karabacho, ir Rusija bijo, kad Ukraina gali mėginti pakartoti Kalnų Karabacho scenarijų Donbase). Kitas tikslas - spaudimas, kad Ukraina būtų sukalbamesnė. Kad Rusija puls pati, tikimybė yra maža. Nes jei nepuolė 2014-2015 metais (kai Ukrainos kariuomenė buvo silpna), tai dabar jau pulti ir neapsimoka, nes Rusijos pergalė bus tikrai Pyro pergalė.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-03 14:22

Augustas wrote:
2021-04-03 13:19
Galimas daiktas, kad taip ruošiamasi eilinei rotacijai. Kadangi kariai ir karinė technika gabenama iš toli, tai ir atrodo, kad telkiama kariuomenė, nors iš tikrųjų tai gali būti eilinė karinių dalinių rotacija Donbase.
Nepanašu į rotaciją, nes, anot mano matytų naujienų, Rusijos karinių pajėgų kiekis prie Ukrainos sienų auga.
Augustas wrote:
2021-04-03 13:19
Na, o jei iš tiesų telkiama Rusijos kariuomenė, tai pirmiausia tuo telkimu spaudžiama Ukraina, kad nebandytų pulti
Visiškai nematau logikos Ukrainai bandyti pulti.
Augustas wrote:
2021-04-03 13:19
Kitas tikslas - spaudimas, kad Ukraina būtų sukalbamesnė.
Dėl ko Ukraina būtų sukalbamesnė?
Ir, apskritai, man panašiau, kad visokių "piktžaizdžių" kitų šalių kūnuose buvimas ir jų "krapštymas", ir įvairių "svertų" per tai turėjimas, stebint Rusijos ilgalaikį realų elgesį su kitomis šalimis, jai, kaip "strategija", panašu, kad kažkodėl labiau patinka.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-03 15:17

Svetimas wrote:
2021-04-03 14:22
Augustas wrote:
2021-04-03 13:19
Galimas daiktas, kad taip ruošiamasi eilinei rotacijai. Kadangi kariai ir karinė technika gabenama iš toli, tai ir atrodo, kad telkiama kariuomenė, nors iš tikrųjų tai gali būti eilinė karinių dalinių rotacija Donbase.
Nepanašu į rotaciją, nes, anot mano matytų naujienų, Rusijos karinių pajėgų kiekis prie Ukrainos sienų auga.
Na, tai ir sakau, rotacija, kai vieni daliniai išeina iš Donbaso, o kiti ateina į Donbasą. Ir toks susigrūdimas prie sienos visai įmanomas, nes Rusija savo dalinius Donbase keičia ne Vakarų ir ne Pietų karinių apygardų pajėgomis, bet siunčia juos iš Tolimųjų Rytų ar Sibiro.
Augustas wrote:
2021-04-03 13:19
Na, o jei iš tiesų telkiama Rusijos kariuomenė, tai pirmiausia tuo telkimu spaudžiama Ukraina, kad nebandytų pulti
Visiškai nematau logikos Ukrainai bandyti pulti.
Rusija mato, nes pati nuolat stengiasi palaikyti įtampą provokaciniais Ukrainos karių pozicijų apšaudymais, ir bijo, kad ukrainiečiai neapsikęs, kaip neapsikentė Azerbaidžanas.
Dėl ko Ukraina būtų sukalbamesnė?
Dėl Donbaso.
Ir, apskritai, man panašiau, kad visokių "piktžaizdžių" kitų šalių kūnuose buvimas ir jų "krapštymas", ir įvairių "svertų" per tai turėjimas, stebint Rusijos ilgalaikį realų elgesį su kitomis šalimis, jai, kaip "strategija", panašu, kad kažkodėl labiau patinka.
:thumbsup: Tik tokia strategija Rusijai ne labiau patinka, bet yra nulemta jos kariuomenės silpnumo. Jei Rusija turėtų stiprią kariuomenę, tai ji ir Gruziją 100 proc. būtų okupavusi, ir Ukrainą būtų pavergusi, ir visos Moldovos būtų neišleidusi iš savo įtakos zonos.

P.S. Va straipsnis, kuris nušviečia situaciją su tuo RF kariuomenės telkimu prie Ukrainos ir Rusijos sienos:

https://sprotyv.info/analitica/nagnetan ... orazhivaet
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-04 14:45

Na, Delfiui matyt reikia švenčių proga padumpinti kokį nors "baubiuką" :) :
Pasaulis juda aiškia konflikto linkme: dvi svarbiausios Rusijos ministro žinutės pasauliui
Tuo tarpu krentant V. Putino reitingams, anot L. Kasčiūno, gali būti sugalvota dar viena geopolitinė avantiūra arba jau esamos avantiūros platesnis eskalavimas: „Gaunu žinių, kad yra tam tikrų pokyčių Ukrainos erdvėje – Rusija didina karinį sutelktumą ties Krymu, prasidėjo nauja eskalacija Donbase.“
Post Reply