Politinė kairė vs. dešinė

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 13:13

Augustas wrote:
2021-04-10 12:36
Labai tiksliai apibendrinta, kas yra leftizmas.
Na, tai tuomet sveikinu tave su "ideologinio durniaus" statusu tais klausimais, apie kuriuos jis kalba.

Jei netyčia surasi kur Vytauto Sinicos ar pan. rimtą diskusiją su kokiu nors protingu ir jo pažiūroms iš esmės nepritariančiu pašnekovu, duok man žinoti.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-10 13:20

Svetimas wrote:
2021-04-10 13:13
Augustas wrote:
2021-04-10 12:36
Labai tiksliai apibendrinta, kas yra leftizmas.
Na, tai tuomet sveikinu tave su "ideologinio durniaus" statusu.
Vėl karščiuojiesi? :D
Jei netyčia surasi kur Vytauto Sinicos ar pan. rimtą diskusiją su kokiu nors protingu ir jo pažiūroms nepritariančiu pašnekovu, duok man žinoti.
V.Sinicos pažiūroms nepritariančių yra daug. Pvz., Tu irgi nepritari jo pažiūroms. Klausimas, kodėl Tu su juo nepadiskutuoji? :ax: Juk esi protingas žmogus (aš Tau tą užtikrinu, jei kartais Tau pačiam kyla kažkokių abejonių dėl Tavo protingumo).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-10 15:40

Svetimas wrote:
2021-04-10 13:13
Na, tai tuomet sveikinu tave su "ideologinio durniaus" statusu tais klausimais, apie kuriuos jis kalba.
Tai tada mane gali irgi į tą draugiją įskaičiuoti. Užskaitau Sinicos leftizmo apibrėžimą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 16:18

Vilius wrote:
2021-04-10 15:40
Svetimas wrote:
2021-04-10 13:13
Na, tai tuomet sveikinu tave su "ideologinio durniaus" statusu tais klausimais, apie kuriuos jis kalba.
Tai tada mane gali irgi į tą draugiją įskaičiuoti. Užskaitau Sinicos leftizmo apibrėžimą.
Repliką dėl "ideologinio durniaus" statuso pasakiau Augustui specialiai kaip tam tikrą trigerį, kad susimąstytų.
Ten, Viliau, ilgas straipsnis. Neišskyriau ten kažkaip aiškiau ir konkrečiau nusakyto leftizmo ar jo apibrėžimo. Patikslink ar pacituok konkrečiau, kuriai Vytauto straipsnio vietai/vietoms ar daliai/dalims daugmaž pats pritari.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-10 16:24

Svetimas wrote:
2021-04-10 16:18
Vilius wrote:
2021-04-10 15:40
Tai tada mane gali irgi į tą draugiją įskaičiuoti. Užskaitau Sinicos leftizmo apibrėžimą.
Repliką dėl "ideologinio durniaus" statuso pasakiau Augustui specialiai kaip tam tikrą trigerį, kad susimąstytų.
Ties kuria konkrečia vieta, Tavo manymu, turėčiau susimąstyti? :roll:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 16:33

Augustas wrote:
2021-04-10 16:24
Ties kuria konkrečia vieta, Tavo manymu, turėčiau susimąstyti? :roll:
Kad nežinai, kurioje vietoje Vytautas Sinica kalba neteisybę ar pateikia biasintą informaciją, jei su juo visiškai sutinki. Ir kad greičiausiai nesi girdėjęs rimtesnės kitokį požiūrį turinčio žmogaus nuomonės apie tuos dalykus arba jos nesupranti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-10 16:51

Svetimas wrote:
2021-04-10 16:18
Patikslink ar pacituok konkrečiau, kuriai Vytauto straipsnio vietai/vietoms ar daliai/dalims daugmaž pats pritari.
Visą perskaičiau, niekas ypatingai neužkliuvo. Toks daugmaž standartinis šiuolaikinio leftizmo apibrėžimas ir istorinė analizė - bent jau žiūrint iš dešiniųjų perspektyvos. Gal vietom kiek sausoka, nu bet čia akademiko rašinys, tai matyt to ir reikėtų tikėtis.

O kas tau pačiam ten taip labai nepatiko?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 17:17

Vilius wrote:
2021-04-10 16:51
O kas tau pačiam ten taip labai nepatiko?
Nesakiau, kad labai nepatiko. Bet pasakysiu trumpai, kas užkliuvo.
Naudoja daug visokių miglotų akademinių ar pan. paprastiems žmonėms pažintine prasme mažai ką sakančių ir aktualių etikečių ir sąvokų, kurių adekvatumo su kalbamu kontekstu jie nėra pajėgūs patys savarankiškai greitai ir bent kiek rimčiau patikrinti. Nemaža dalis tų etikečių savyje neša neigiamą emocinį krūvį arba tą emocinį krūvį pastiprina pastiprinančiais žodžiais (devalvuoti, panaikinti, įsigalėti, išstūmimą ir pan.). Sumoje žmonėms su tam tikromis pažiūromis gali formuotis tam tikras emocinis įspūdis, kad vyksta kažkas baisaus ir visuomenei gresia kažkokia grėsmė, nuo ko reikia gintis. Straipsnis tarsi bando skaitytoją emocine prasme įtraukti į tam tikrą psichologinį "aukos-gelbėtojo-persekiotojo" dramos trikampį.

Pavyzdžiui, paskutinėje pastraipoje beveik kiekvienas sakinys iš esmės interpretacine prasme miglotas, nekorektiškas ar klaidingas. Jeigu atrodo kitaip, tai turbūt daug youtube žiūrėtų naujosios "dešinės" video be jokios rimtesnės nuomonių opozicijos gerai atliko smegenų plovimo darbą.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-10 17:39

Svetimas wrote:
2021-04-10 17:17
Vilius wrote:
2021-04-10 16:51
O kas tau pačiam ten taip labai nepatiko?
Nesakiau, kad labai nepatiko. Bet pasakysiu trumpai, kas užkliuvo.
Naudoja daug visokių miglotų akademinių ar pan. paprastiems žmonėms pažintine prasme mažai ką sakančių ir aktualių etikečių ir sąvokų, kurių adekvatumo su kalbamu kontekstu jie nėra pajėgūs patys savarankiškai greitai ir bent kiek rimčiau patikrinti.
Jei jau apie tai prabilai, tai galėjai bent kelias tokias konkrečias etiketes ir sąvokas paminėti, kad būtų aiškiau, apie ką rašai.
Nemaža dalis tų etikečių savyje neša neigiamą emocinį krūvį arba tą emocinį krūvį pastiprina pastiprinančiais žodžiais (devalvuoti, panaikinti, įsigalėti, išstūmimą ir pan.). Sumoje formuojamas emocinis įspūdis, kad vyksta kažkas baisaus ir visuomenei gręsia kažkokia grėsmė nuo ko reikia gintis. Skaitytojas bandomas įtraukti į aukos-gelbėtojo-persekiotojo dramos trikampį.
Čia galėčiau sutikti, jei neturėčiau politkorekcijos patirties.
Skaitytojas bandomas įtraukti į aukos-gelbėtojo-persekiotojo dramos trikampį.
Leftistai būtent taip ir daro, t.y., bando žmones įtraukti į aukos-persekiotojo-gelbėtojo dramos trikampį. Kiek jiems pasiseka, tiek jie ir laimi.
Paskutinėje pastraipoje kiekvienas sakinys iš esmės nekorektiškas ir klaidingas. Jeigu atrodo kitaip, tai turbūt daug youtube žiūrėtų naujosios "dešinės" video be jokios nuomonių opozicijos gerai atliko smegenų plovimo darbą.
Va ta paskutinė pastraipa: "Leftizmas įsigalėjo visame Vakarų pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Tai logiška, nes leftizmas yra logiška liberalizmo raidos baigtis. Lietuvoje šiandien turime tris liberaliomis besivadinančias partijas ir didžiausią valdančią partiją, kuri vadina save konservatyvia, bet yra liberali faktiškai. Iš tiesų nei vieni iš jų nėra liberalūs aptarta prasme. Jiems nerūpi žodžio ir minties laisvė, jiems nerūpi laisvas visuomenės apsisprendimas. Jiems rūpi mažumų išlaisvinimas ir visuomenės perkūrimas prievartinėmis priemonėmis. Iš liberalizmo ideologijos niekada nekilo nei seksualinės revoliucijos, nei multikultūralizmo, nei rasinių privilegijų idėjos. Liberalizmas yra tarsi tuščias indas, kuris pasako, kad kiekvienas gali spręsti pats, bet nesiūlo jokios apibrėžtos darbotvarkės, ką spręsti. Marksizmas, o dabar naujasis marksizmas kaip ryžtinga ir revoliucinga ideologija visur užpildo šią liberalizmo sukurtą tuštumą. Liberalizmas išvalo nuo tradicinių normų visuomenes ir nutiesia kelia leftizmo dominavimui. Šiandien būtent tai vyksta Lietuvoje. Nors visas valdančiąsias partijas patogumo ir paprastumo dėlei vadinome ir gal toliau vadinsime liberalais, norintys geriau suprasti ir įvardyti Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius procesus turi įsidėmėti, kad liberalų Lietuvoje nebėra. "

Aš pats nesutinku tik su šiuo sakiniu: "Liberalizmas išvalo nuo tradicinių normų visuomenes ir nutiesia kelia leftizmo dominavimui." Nes liberalizmas apskritai yra politinė doktrina, kuri turi savo turinį, ir lygiai taip pat gali sunaikinti ir leftistines diktatūras.

O visa kita yra tikra tiesa. Net ir Tu bent vienam šios pastraipos sakiniui tikrai tikrai pritari. Tad nereikia čia (veidmainiškai) rašyti, neva kiekvienas šios pastraipos sakinys yra iš esmės nekorektiškas ir klaidingas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 17:50

Augustas wrote:
2021-04-10 17:39
O visa kita yra tikra tiesa. Net ir Tu bent vienam šios pastraipos sakiniui tikrai tikrai pritari. Tad nereikia čia (veidmainiškai) rašyti, neva kiekvienas šios pastraipos sakinys yra iš esmės nekorektiškas ir klaidingas.
Dėl kiekvieno sakinio galimai suklydau. Grubiai tik permečiau akimis.

Matau, kad kol kas gana tuščia, Augustai, kalba gaunasi. Nupasakok ar apibrėžk trumpai, kas tau, asmeniškai, yra leftizmas. Panašiai, kaip aš kitoje vietoje nusakiau homofobiją. :wink:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-10 18:03

Svetimas wrote:
2021-04-10 17:50
Augustas wrote:
2021-04-10 17:39
O visa kita yra tikra tiesa. Net ir Tu bent vienam šios pastraipos sakiniui tikrai tikrai pritari. Tad nereikia čia (veidmainiškai) rašyti, neva kiekvienas šios pastraipos sakinys yra iš esmės nekorektiškas ir klaidingas.
Dėl kiekvieno sakinio galimai suklydau. Grubiai tik permečiau akimis.

Matau, kad kol kas gana tuščia, Augustai, kalba gaunasi. Nupasakok ar apibrėžk trumpai, kas tau, asmeniškai, yra leftizmas. Panašiai, kaip aš kitoje vietoje nusakiau homofobiją. :wink:
Leftizmas man yra tas pats, kas ir V.Sinicai. :) Tai yra kultūrinis marksizmas, o jei jau labai tiksliai, tai yra K.Markso sukurtos politinės doktrinos įgyvendinimas kultūros srityje.
Panašiai, kaip aš kitoje vietoje nusakiau homofobiją. :wink:
Beje, homofobiją tąsyk supainiojai su paprastu heteronormatyvizmu. :ax:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 18:10

Augustas wrote:
2021-04-10 18:03
Leftizmas man yra tas pats, kas ir V.Sinicai. :) Tai yra kultūrinis marksizmas, o jei jau labai tiksliai, tai yra K.Markso sukurtos politinės doktrinos įgyvendinimas kultūros srityje.
Man toks apibūdinimas netinka. Vėl bandai atsiremti į miglotus terminus, ką aš ir kritikavau. Pabandyk nusakyti savais žodžiais.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-10 18:23

Svetimas wrote:
2021-04-10 18:10
Augustas wrote:
2021-04-10 18:03
Leftizmas man yra tas pats, kas ir V.Sinicai. :) Tai yra kultūrinis marksizmas, o jei jau labai tiksliai, tai yra K.Markso sukurtos politinės doktrinos įgyvendinimas kultūros srityje.
Man toks apibūdinimas netinka. Vėl bandai atsiremti į miglotus terminus, ką aš ir kritikavau. Pabandyk nusakyti savais žodžiais.
Gerai, pamėginsiu konkrečiau. :) Taigi leftistai yra tie, kurie nori sunaikinti tris visuomenines institucijas - tautą su sava kultūra, heterosantuoką/heterošeimą, privačią nuosavybę. Jų nuomone, tai yra blogos institucijos, ir geriau jų nebeliktų iš viso.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-10 19:22

Vilius wrote:
2021-04-10 16:51
Toks daugmaž standartinis šiuolaikinio leftizmo apibrėžimas ir istorinė analizė - bent jau žiūrint iš dešiniųjų perspektyvos.
Tai tu tikrai manai, kad taip viskas ir buvo – susirinko grupė marksistų, užsirašė tikslą „sugriauti šeimą“, ėmė brainstorm'inti, kaip tai padaryti, ir štai rezultatas: nesantuokinių lytinių santykių destigmatizavimas, tarprasinių santuokų legalizavimas, baudžiamosios atsakomybės už homoseksualizmą panaikinimas, galiausiai – homoseksualų santuokų įteisinimas? Visų šių reikalavimų ištakose slypi Markso persiskaitę akademikai ir jei ne jie, tai niekas jokių bangų nekeltų?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-04-10 20:02

RB wrote:
2021-04-10 19:22
tarprasinių santuokų legalizavimas
https://youtu.be/RJ6p2LgbYRQ?t=51 Na tos idėjos dar nemirė pas dešiniuosius :D Čia jaučiu pas tuos kuriems tinka Sinicos straipsniai, tai ir Viliui :roll:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-10 20:24

RB wrote:
2021-04-10 19:22
Tai tu tikrai manai, kad taip viskas ir buvo[..]
Atvirai pasakius, man labiau rūpi ne kaip prasidėjo šita leftizmo epidemija, o kaip ją užbaigti.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-10 20:53

Vilius wrote:
2021-04-10 20:24
Atvirai pasakius, man labiau rūpi ne kaip prasidėjo šita leftizmo epidemija, o kaip ją užbaigti.
Koks elegantiškas manevras. 8)

Bet gal net ir norint tą epidemiją užbaigti, visų pirma reikėtų išsiaiškinti jos priežastis? Ar tikrai LGBT judėjimas reikalauja teisių būtent todėl, kad nori sugriauti tavo šeimą, o ne todėl, kad nori suteikti galimybę įteisinti savo šeimą porelei lesbiečių ar gėjų?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-10 21:12

Svetimas wrote:
2021-04-10 17:17
Naudoja daug visokių miglotų akademinių ar pan. paprastiems žmonėms pažintine prasme mažai ką sakančių ir aktualių etikečių ir sąvokų, kurių adekvatumo su kalbamu kontekstu jie nėra pajėgūs patys savarankiškai greitai ir bent kiek rimčiau patikrinti.
Oi tie vargšiukai "paprasti" žmogeliai. Ką jie darytų be geradarių leftistų "fact-checkerių", kurie jiems pasako Tikrąją Tiesą?..
Svetimas wrote:
2021-04-10 17:17
Nemaža dalis tų etikečių savyje neša neigiamą emocinį krūvį arba tą emocinį krūvį pastiprina pastiprinančiais žodžiais (devalvuoti, panaikinti, įsigalėti, išstūmimą ir pan.).
Baisi mikroagresija, ane? Ir leftistų straipsniuose apie dešiniuosius turbūt nepasitaiko anei menkučio neigiamą atspalvį turinčio žodelio?.. Nu tokio, kuris pavyzdžiui.. grynai hipotetiškai.. baigtųsi priesaga.. nu tarkim "-fobas"? "-istas"? :D
Ne, žinok, rimtai.. Po mass medijos kryžiaus žygių prieš dėdę Donį, tavo chebra amžiams prarado teisę skųstis dėl stipresnių žodžių - jūs patys juos esate išakę visus. Ir ne kartą.
Svetimas wrote:
2021-04-10 17:17
Sumoje žmonėms su tam tikromis pažiūromis gali formuotis tam tikras emocinis įspūdis, kad vyksta kažkas baisaus ir visuomenei gresia kažkokia grėsmė, nuo ko reikia gintis.
Man atrodo, tau tie rožiniai akiniai, kuriuos su vaivorykštine izoliacija prisiklijavai kažkur 21-o a. pradžioje, jau priaugo prie kaukolės.. Dabar jau net norėdamas jų negalėtum nusiimti.

Vakarų civilizacijai grėsmių netrūksta nei iš išorės, nei (ypač) iš vidaus. Ekonomikos buvo klaikioje padėtyje dar iki viruso krizės.. Dabar jau jos iš viso yra kažkur naujoje fucked-up dimensijoje, apie kurios egzistavimą ekonomistai net neįtarė. Demografija tragiška. Politinės prarajos kai kuriose šalyse jau turbūt nebeužgydomos. Kultūra degradavusi iki.. well.. "šlapio asilo pūlingo" (čia taip Google Translate išvertė WAP dainos pavadinimą :D)

Aš nežinau, ar Sinicos siūlomi sprendimai tikrai mums padės iš viso to išsikapstyti.. Gal jau niekas nebegalėtų padėti, nes tiesiog įsivarėm save į akligatvį iki pat galo, ir jokio "toliau" tiesiog nebėra. Bet kas mums tikrai nepadės - tai bandymai eiti ten dar giliau.
Svetimas wrote:
2021-04-10 17:17
Pavyzdžiui, paskutinėje pastraipoje beveik kiekvienas sakinys iš esmės interpretacine prasme miglotas, nekorektiškas ar klaidingas.
Na, kad jau davei tokią dosnią licenciją pačiam išsirinkti sakinį iš paskutinės pastraipos, tai man šitas visai patiko:
Sinica wrote:Lietuvoje šiandien turime [..] didžiausią valdančią partiją, kuri vadina save konservatyvia, bet yra liberali faktiškai.
Nelabai seku Lietuvos politiką, tai gal ką praleidau.. Bet ar per šį pusmetį Šimonytė jau pasakė bent vieną sakinį, kurį galima būtų pavadinti konservatyviu?
Svetimas wrote:
2021-04-10 17:17
Jeigu atrodo kitaip, tai turbūt daug youtube žiūrėtų naujosios "dešinės" video [..]
Čia tave taip kontūzijo RB smūgis pageltusio popieriaus šūsnimi? Atsipalaiduok truputį.. YouTube yra tokia pat gera priemonė sužinoti, ką galvoja kiti žmonės, kaip ir spauda. Gal net sakyčiau, kad filmuoti paties autoriau žodžiai yra geresnis būdas. Pirma, gali matyti jo veidą ir gestus - kas mums socialiems padarams padeda komunikuoti ve vien verbaliniu lygiu. Antra, YouTube kalbėtojai turi praeiti žymiai mažiau filtrų - kas ypač svarbu šiais laikais.. Nes turbūt girdėjai tą istoriją, kai kažkokie apsisnarglėję verksniukai bandė nucancelinti Petersono knygą? Laimei, šį kartą jiems nepavyko. Bet mes net nežinome, kiek buvo sėkmingų bandymų. YouTubėje irgi yra cenzūra, bet ji kol kas žymiai švelnesnė. Ai, aišku ten yra ta problema, kad turinio labai daug.. Tai tenka - o Dieve, tik ne tai - pačiam spręsti, ką ir kokiais kiekiais vartoti. Siaubas kažkoks :)
Post Reply