Vėl apie gėjų teises

Naujas temas kurkite čia
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-05-31 18:00

Lionginas wrote:
2021-05-31 14:58
Augustas wrote:
2021-05-31 14:46
Kur ir kokių krūvą sutarčių sudarinėti? :roll: Paaiškink konkrečiau, ir jei nesunku, su pavyzdžiais prašyčiau. :)
Jungtinės nuosavybės ir veiklos sutartys - reikia sudarinėti sutartį. Kad galiotų, dar ir eiti pas notarą ir jam sumokėti.
Tai čia tik vienintelė sutartis, kurią reikia užregistruoti pas notarą. Viskas.
Išvardinti pavardes prieš kurias neliudysi - reikės eiti ir kažkur tai padaryti, užfiksuoti kokiame registre ar panašiai.
Tai čia jeigu tik susidursi su prokuratūra, ir Tavęs paprašys liudyti. Viskas. Jei su prokuratūra nesusidursi, tai to pavardžių sąrašo niekam rodyti ir niekur registruoti nereikės.
Pasikeisti pavardę - irgi teks eiti dėl to atskirai ir įrodinėti, kad turi teisę ją pasikeisti į tokią ir tokią (pasidomėk pavardžių keitimo tvarka).
Šito iš viso nesupratau. Tai jau dabar galima imti ir pasikeisti pavardę? :o Na, o pavardžių keitimo tvarką, jei ji yra sudėtinga, visada galima supaprastinti, priimant atitinkamas įstatymo pataisas, ką ir siūlyčiau padaryti atskiru įstatymu.

***
Lionginas wrote:
2021-05-31 11:47
Augustas wrote:
2021-05-29 14:40
Pala, pala, Tu nori pasakyti, kad viengungiai neturi draugų, kurie jiems rūpi ir rūpi nemažiau nei vyrui rūpi jo žmona? :ax: Ar Tu niekad nebuvai ligoninėje, kad aplankytum ten gulintį savo sergantį draugą? Ar Tau niekad nerūpėjo, kokios jo sveikatos būklės prognozės? Ar Tau niekad nerūpėjo, kad gal ir Tu galėtum kaip nors padėti savo draugui pasveikti, pvz., susimesti su kitais draugais tam tikrą sumą pinigų ir nupirkti geresnių vaistų?
Man rodos, tu kažkaip neteisingai intepretuoji teisę gauti informaciją apie sutuoktinio sveikatą. Prie ko čia susimetimas ant vaistų? Niekas nedraudžia mestis ant vaistų ne tik draugams, bet ir visiškai nepažįstamiems žmonėms. Bet draudžia ateiti į ligoninę ir gauti informaciją apie sveikatą vien prisistačius draugu. Manau, tai visiškai normalu, aš apie savo draugus informacijos nešniukštinėju, pavartyti jų medicinines knygeles negeidžiu, todėl tokia teisė man visiškai nereikalinga. Jei tau reikalinga, tai tai užjaučiu tavo draugus.
Pvz., draugas komoje arba tokioje sunkioje būklėje, kad lankyti jo negalima. Štai tada ir praverstų tokia informacija. Bet kam tokios informacijos apie save suteikti aš irgi nenorėčiau. Bet sąrašą žmonių, kuriais aš pasitikiu, gydytojui įteikti, manau, būtų galima, kad tas, rimtam reikalui esant, kreiptųsi į juos. Nesvarbu, kad jie nėra mano giminaičiai ar šeimos nariai.
Augustas wrote:
2021-05-29 14:40
Apie liudijimą prieš draugus aš iš viso kalbėti nenoriu. Tai man paprasčiausiai aksioma, kad prieš draugus liudyti nereikia.
Tai kas pas tave per draugai, kad tave vilioja teisė prieš juos neliudyti?
Paprasčiausiai religinių susitikimų konfidencialumas. :)
Augustas wrote:
2021-05-29 14:40
O šiuo atveju, čia jau yra lengvatos, jos yra skirtos, kaip Tu taikliai pastebėjai, gyvenimo palengvinimui. Pvz. iš ekonomikos srities: įmonės gauna įvairias mokesčių lengvatas. Kam? O gi tam, kad galėtų lengviau susikurti ir veikti.
Ir jei valstybė tikrai tai daro, t.y., duoda pašalpą vienišiems žmonėms, vadinasi, ji iš tikrųjų tai daro ne dėl to, kad žmonės turėtų teisę į tokią pašalpą, bet tam, kad palengvintų (kaip Tu teisingai pastebėjai) tų žmonių gyvenimą. Tai yra lengvata, kurią valstybė suteikia savo nuožiūra, o ne valstybės pareiga, kylanti iš žmogaus teisės.
Visiškai nesupratau, tai kame skirtumas? :) Toks jausmas, kad kaip tau patogu, taip ir sakai :) Jei kažką gauna šeima - tai valstybės skatinimas kurti daugiau šeimų. Jei kažką gauna vienišas žmogus - tai ne tam, kad būtų daugiau vienišų žmonių :)
Dėl šito tai Tu teisingai pastebėjai, kad čia remiamas vienišas žmogus. :thumbsup: Jei Tu klausi, ar reikia taip remti vienišus žmones, tai yra atskiras klausimas. Aš manau, kad taip vienišų žmonių remti nereikia. Juo reiktų palikti savieigai.
Aš, matyt, būsiu kažkaip ne taip supratęs Tavo klausimą. Sorry.
Augustas wrote:
2021-05-29 14:40
Mane tai labai vilioja
Bet matyt labiau vilioja kiti dalykai, viengungystė pvz. Nemanai, kad valstybė turėtų ant tavęs uždėti sunkią savo ranką ir kažkaip tavo norus patvarkyti, kad labiau viliotumeisi teisingais dalykais?
Manau, kad valstybė galėtų uždėti ir sunkesnę naštą ant viengungiškų pečių, negu dabar yra uždėjusi. Čia su Tavimi sutinku. :thumbsup:
Augustas wrote:
2021-05-29 14:40
bet, pvz., susimetusių heteroseksualų jau nesuvilioja. Ir gaila, kad nesuvilioja. :( Reikės ieškoti dar daugiau stimulų, be dabar esančių, nes dabar esantys jau nebevilioja.
Tai siūlau pradėti nuo savęs. Pasiūlyk valstybei kažką, kas tave suviliotų santuokai. Nes dabar labai jau hipokritiškai viskas pas tave gaunasi.
Kad greitosiomis nesugalvoju, ką valstybė dar galėtų/turėtų padaryti, kad daugiau heteroporų tuoktųsi. Bet nuolat apie tai galvoju. Gali dėl to būti tikras. :)
Augustas wrote:
2021-05-29 14:40
Na, tai aš ir sakau, kad siūlai vykdyti viengungystės slopinimo politiką. :) Ir tai tikrai taip galėtų būti padaryta, jei santuokų poreikis visuomenėje būtų mirtinai reikalingas. Asmeniškai aš nieko prieš neturėčiau, nors visuomenei tokia radikali viengungystės slopinimo politika būtų nelabai naudinga, nes veiktų tik laikinai.
Visuomet galima dar stipriau suveržti varžtus, ir ta politika vėl pradės veikti. Kankinimai, gulagai, ir t.t., viskas dėl šeimos apgynimo. Bet siūlau pradėti ne nuo gėjų - jie ir taip daug kur pasaulyje dusinami, net žudomi kai kur, o šeimų mažėja ir ten, taigi nepadeda. Siūlau pradėti nuo savęs. Padaryk agitaciją, kad iš tavęs ir kitų viengungių teises atimtų, visas. Nereikės po to raudonuoti, kad siūlai tik kitus dusinti vardan šeimų, bet tik ne save.
Tai gėjai Lietuvoje nedusinami, jie turi visas viengungių teises, išskyrus vieną (tą pačią, kurios, pasak EŽTT, ir neprivaloma jiems suteikti). :ax: O Tavo pasiūlymą dėl viengungiškų teisių atėmimo įsivaizduoju taip: vaikai, kol nesusituokę, neturi jokių teisių, įskaitant ir teisę į gyvybę; jie visiškai priklausomi nuo tėvų valios ir norų (tarp kitko, čia vaikų tvirkintojams visiška laisvė - užtenka tik pasigimdyti nuosavą vaiką, ir galima daryti su juo, ką nori, nesibijant sulaukti už tai kokios nors bausmės :mrgreen: ). Ar aš labai klystu, taip įsivaizduodamas tai, ką Tu siūlai? :roll:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-06-01 07:55

Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Lionginas wrote:
2021-05-31 14:58
Jungtinės nuosavybės ir veiklos sutartys - reikia sudarinėti sutartį. Kad galiotų, dar ir eiti pas notarą ir jam sumokėti.
Tai čia tik vienintelė sutartis, kurią reikia užregistruoti pas notarą. Viskas.
Tai kad ne vienos sutarties reikės. Pavyzdžiui, teks rašyti kažkokį įgaliojimą, kad būtų leista gauti medicininę informaciją. Reikės testamento. Ir visiems šitiems reikalams bus reikalingas notaro patvirtinimas.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Išvardinti pavardes prieš kurias neliudysi - reikės eiti ir kažkur tai padaryti, užfiksuoti kokiame registre ar panašiai.
Tai čia jeigu tik susidursi su prokuratūra, ir Tavęs paprašys liudyti. Viskas. Jei su prokuratūra nesusidursi, tai to pavardžių sąrašo niekam rodyti ir niekur registruoti nereikės.
Skamba kaip labai naudingas variantas visokioms nusikalstamoms grupuotėms. Nebereikės liudyti prieš savo sėbrus - pasakysi kad partneris ir tiek.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Pasikeisti pavardę - irgi teks eiti dėl to atskirai ir įrodinėti, kad turi teisę ją pasikeisti į tokią ir tokią (pasidomėk pavardžių keitimo tvarka).
Šito iš viso nesupratau. Tai jau dabar galima imti ir pasikeisti pavardę? :o Na, o pavardžių keitimo tvarką, jei ji yra sudėtinga, visada galima supaprastinti, priimant atitinkamas įstatymo pataisas, ką ir siūlyčiau padaryti atskiru įstatymu.
Pavardę galima pasikeisti, tačiau ne į bet kokią (pvz., galima sutrumpinti savo arba pasirinkti kurio nors iš protėvių). Partnerystės atveju viskas komplikuočiau, nes partnerio pavardė gali nesutapti su kurio nors iš protėvių, ir teks kažkaip įrodinėti, kad tikrai turi tokį partnerį.

Net viską itin supaprastinus, biurokratikos bus daugiau nei santuokos atveju, nes sutuoktiniams išvis niekur nereikia papildomai eiti dėl pavardės keitimo - santuokos metu pasakei kokią pavardę turėsi ir viskas.

Šiaip tavo nesigaudymas, kokia realiai biurokratinė našta užkraunama, mane net suglumino. Lyg ir šioje srityje neturėtum visiškai jokios gyvenimiškos patirties.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Pvz., draugas komoje arba tokioje sunkioje būklėje, kad lankyti jo negalima. Štai tada ir praverstų tokia informacija. Bet kam tokios informacijos apie save suteikti aš irgi nenorėčiau. Bet sąrašą žmonių, kuriais aš pasitikiu, gydytojui įteikti, manau, būtų galima, kad tas, rimtam reikalui esant, kreiptųsi į juos. Nesvarbu, kad jie nėra mano giminaičiai ar šeimos nariai.
Čia prieš panirstant į komą ar jau panirus į ją pakištum daktarui raštelį su pavardėmis? Jau įsivaizduoju - važiuoji greitkeliu, slidus ruožas, automobilis tampa nevaldomas, dar spėji daktarui raštelį surašyti kam leisi susipažinti su savo medicinine knygele...
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Tai kas pas tave per draugai, kad tave vilioja teisė prieš juos neliudyti?
Paprasčiausiai religinių susitikimų konfidencialumas. :)
Aha, tai patinka dangstyti nusikaltimus?
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Manau, kad valstybė galėtų uždėti ir sunkesnę naštą ant viengungiškų pečių, negu dabar yra uždėjusi. Čia su Tavimi sutinku. :thumbsup:
Tai pasiūlyk, ką baisaus valstybė su tavimi turėtų padaryti, kokias teises atimti, kad pastūmėtų tave tuoktis. Juk reikia apginti šeimas. Ar nereikia?
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
O Tavo pasiūlymą dėl viengungiškų teisių atėmimo įsivaizduoju taip: vaikai, kol nesusituokę, neturi jokių teisių, įskaitant ir teisę į gyvybę; jie visiškai priklausomi nuo tėvų valios ir norų (tarp kitko, čia vaikų tvirkintojams visiška laisvė - užtenka tik pasigimdyti nuosavą vaiką, ir galima daryti su juo, ką nori, nesibijant sulaukti už tai kokios nors bausmės :mrgreen: ). Ar aš labai klystu, taip įsivaizduodamas tai, ką Tu siūlai? :roll:
Aš net nesuprantu, kokiais mąstymo vingiais ir tamsiais užkaboriais priėjai prie tokio įsivaizdavimo.............
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-06-01 13:17

Lionginas wrote:
2021-06-01 07:55
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Tai čia tik vienintelė sutartis, kurią reikia užregistruoti pas notarą. Viskas.
Tai kad ne vienos sutarties reikės. Pavyzdžiui, teks rašyti kažkokį įgaliojimą, kad būtų leista gauti medicininę informaciją. Reikės testamento. Ir visiems šitiems reikalams bus reikalingas notaro patvirtinimas.
Kai registruoji sutartį pas notarą, prie to pačio bus galima ir testamentą užregistruoti kartu su įgaliojimu gauti medicininę informaciją apie partnerį.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Tai čia jeigu tik susidursi su prokuratūra, ir Tavęs paprašys liudyti. Viskas. Jei su prokuratūra nesusidursi, tai to pavardžių sąrašo niekam rodyti ir niekur registruoti nereikės.
Skamba kaip labai naudingas variantas visokioms nusikalstamoms grupuotėms. Nebereikės liudyti prieš savo sėbrus - pasakysi kad partneris ir tiek.
Tai tie nusikaltėliai ir dabar neliudija prieš savo sėbrus. Atseit, omerta ar kažkoks omertos analogas tose grupuotėse yra.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Šito iš viso nesupratau. Tai jau dabar galima imti ir pasikeisti pavardę? :o Na, o pavardžių keitimo tvarką, jei ji yra sudėtinga, visada galima supaprastinti, priimant atitinkamas įstatymo pataisas, ką ir siūlyčiau padaryti atskiru įstatymu.
Pavardę galima pasikeisti, tačiau ne į bet kokią (pvz., galima sutrumpinti savo arba pasirinkti kurio nors iš protėvių). Partnerystės atveju viskas komplikuočiau, nes partnerio pavardė gali nesutapti su kurio nors iš protėvių, ir teks kažkaip įrodinėti, kad tikrai turi tokį partnerį.
Tai partnerį kartu atsivedei ir tą bendrosios jungtinės nuosavybės sutartį ant stalo pareigūnui padėjai, ir viskas. :) Juk galima taip pataisyti įstatymus, kad užtektų viso šito pavardei pasikeisti, ar ne? :ax:
Net viską itin supaprastinus, biurokratikos bus daugiau nei santuokos atveju, nes sutuoktiniams išvis niekur nereikia papildomai eiti dėl pavardės keitimo - santuokos metu pasakei kokią pavardę turėsi ir viskas.

Šiaip tavo nesigaudymas, kokia realiai biurokratinė našta užkraunama, mane net suglumino. Lyg ir šioje srityje neturėtum visiškai jokios gyvenimiškos patirties.
Na, taip, biurokratijos bus šiek tiek daugiau, bet juk to ir siekiama. T.y., (hetero)santuoka nuo visų kitų sutarčių turi skirtis taip, kad būtų naudingiau ir lengviau sudaryti ją, o ne kokias nors kitas sutartis.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Pvz., draugas komoje arba tokioje sunkioje būklėje, kad lankyti jo negalima. Štai tada ir praverstų tokia informacija. Bet kam tokios informacijos apie save suteikti aš irgi nenorėčiau. Bet sąrašą žmonių, kuriais aš pasitikiu, gydytojui įteikti, manau, būtų galima, kad tas, rimtam reikalui esant, kreiptųsi į juos. Nesvarbu, kad jie nėra mano giminaičiai ar šeimos nariai.
Čia prieš panirstant į komą ar jau panirus į ją pakištum daktarui raštelį su pavardėmis? Jau įsivaizduoju - važiuoji greitkeliu, slidus ruožas, automobilis tampa nevaldomas, dar spėji daktarui raštelį surašyti kam leisi susipažinti su savo medicinine knygele...
Lionginai, sorry, bet Tu turbūt pas gydytojus visiškai nesilankai. Gydytojas dabar ant paciento medicininės kortelės užrašo telefono numerį, kuriuo turėtų paskambinti, jei pacientui nutinka kokia nors katastrofa ar užkluptų netikėtas ligos (pvz., infarkto) priepuolis, ar dar kokia nors medicininė problema, dėl kurios guldoma į ligoninę. Tai aš ir pagalvojau, kad būtų galima taip pakeisti atitinkamą įstatymą, kad ne tik šeimos nariai turėtų teisę gauti informaciją, bet ir paciento iš anksto ant medicininės kortelės nurodyti partneriai. Viskas. Daugiau problemų čia nematau. :ax:
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Paprasčiausiai religinių susitikimų konfidencialumas. :)
Aha, tai patinka dangstyti nusikaltimus?
Nepatinka, bet įsipareigojimai išlaikyti konfidencialumą išlieka, net nesvarbu, kas ateina ir kokiais sunkumais ar padarytom nuodėmėm pasidalina.
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
Manau, kad valstybė galėtų uždėti ir sunkesnę naštą ant viengungiškų pečių, negu dabar yra uždėjusi. Čia su Tavimi sutinku. :thumbsup:
Tai pasiūlyk, ką baisaus valstybė su tavimi turėtų padaryti, kokias teises atimti, kad pastūmėtų tave tuoktis. Juk reikia apginti šeimas. Ar nereikia?
Žmogui, kuris yra nuoširdus krikščionis, nelabai ką gali ir padaryti, kad priverstum jį elgtis taip, kaip nori. :ax: Gali jį tik įkalbinėti. Čia ir yra pagrindinis sunkumas su krikščionybe (su stoicizmu, beje, irgi).
Augustas wrote:
2021-05-31 18:00
O Tavo pasiūlymą dėl viengungiškų teisių atėmimo įsivaizduoju taip: vaikai, kol nesusituokę, neturi jokių teisių, įskaitant ir teisę į gyvybę; jie visiškai priklausomi nuo tėvų valios ir norų (tarp kitko, čia vaikų tvirkintojams visiška laisvė - užtenka tik pasigimdyti nuosavą vaiką, ir galima daryti su juo, ką nori, nesibijant sulaukti už tai kokios nors bausmės :mrgreen: ). Ar aš labai klystu, taip įsivaizduodamas tai, ką Tu siūlai? :roll:
Aš net nesuprantu, kokiais mąstymo vingiais ir tamsiais užkaboriais priėjai prie tokio įsivaizdavimo.............
Nu, pasižiūrėk pats, Lionginai. Kas visuomenėje sudaro didžiausią viengungių dalį? Atsakymas paprastas: nepilnamečiai (o taip pat ir ką tik pilnametystės sulaukę) vaikai. Iš čia ir plaukia išvada, kad vaikai, pagal aną Tavo pasiūlymą (t.y., pasiūlymą atimti iš viengungių visas teises), kol nesusituokę, pirmiausia ir turėtų būti tais beteisiais. Argi ne taip? Ar Tu čia kažkaip kitaip įsivaizdavai tą savo pasiūlymą atimti iš viengungių visas teises?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-06-01 14:04

Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Kai registruoji sutartį pas notarą, prie to pačio bus galima ir testamentą užregistruoti kartu su įgaliojimu gauti medicininę informaciją apie partnerį.
Tai mažiausiai tris sutartis rengti ir visas registruoti pas notarą, sumokant už kiekvieną. Palyginimui, sutuoktiniams nereikia daryti nič nieko.
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Skamba kaip labai naudingas variantas visokioms nusikalstamoms grupuotėms. Nebereikės liudyti prieš savo sėbrus - pasakysi kad partneris ir tiek.
Tai tie nusikaltėliai ir dabar neliudija prieš savo sėbrus. Atseit, omerta ar kažkoks omertos analogas tose grupuotėse yra.
Bet tu skiri teisę neliudyti nuo neliudijimo, kai tokios teisės neturi? Nes žinai, antrasis variantas yra nusikaltimas...
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Pavardę galima pasikeisti, tačiau ne į bet kokią (pvz., galima sutrumpinti savo arba pasirinkti kurio nors iš protėvių). Partnerystės atveju viskas komplikuočiau, nes partnerio pavardė gali nesutapti su kurio nors iš protėvių, ir teks kažkaip įrodinėti, kad tikrai turi tokį partnerį.
Tai partnerį kartu atsivedei ir tą bendrosios jungtinės nuosavybės sutartį ant stalo pareigūnui padėjai, ir viskas. :) Juk galima taip pataisyti įstatymus, kad užtektų viso šito pavardei pasikeisti, ar ne? :ax:
Galima, žinoma. Bet palyginimui, sutuoktiniams nereikia daryti nieko - tik atsakyti į klausimą santuokos metu. Taip kad, savo saldų apsimestinį rūpestį dėl biurokratinės naštos gali susikišti pats žinai kur ir užsikalti pats žinai kuo :)
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Na, taip, biurokratijos bus šiek tiek daugiau, bet juk to ir siekiama. T.y., (hetero)santuoka nuo visų kitų sutarčių turi skirtis taip, kad būtų naudingiau ir lengviau sudaryti ją, o ne kokias nors kitas sutartis.
Tai taip ir reikėjo iš karto sakyti, kad to sieki. O tu apsimetinėjai, kad sieki sumažinti kažkam biurokratinę naštą. Apsimetinėja kas? Apsimetėliai. Tai kas toks esi? Apsimetėlis.
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Lionginai, sorry, bet Tu turbūt pas gydytojus visiškai nesilankai. Gydytojas dabar ant paciento medicininės kortelės užrašo telefono numerį, kuriuo turėtų paskambinti, jei pacientui nutinka kokia nors katastrofa ar užkluptų netikėtas ligos (pvz., infarkto) priepuolis, ar dar kokia nors medicininė problema, dėl kurios guldoma į ligoninę. Tai aš ir pagalvojau, kad būtų galima taip pakeisti atitinkamą įstatymą, kad ne tik šeimos nariai turėtų teisę gauti informaciją, bet ir paciento iš anksto ant medicininės kortelės nurodyti partneriai. Viskas. Daugiau problemų čia nematau. :ax:
Nesvarbu koks ten numeris užrašytas, gydytojai gali teikti informaciją tik pamatę asmens dokumentą ir įsitikinę, kad kalba su šeimos nariu. Jei ne, tai daro nusikaltimą.

Bet kuriuo atveju, tie papildomi užsiregistravimai kažkur yra papildoma biurokratinė našta. Dėl kurios tu anksčiau taip veidmainiškai pergyvenai.
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Žmogui, kuris yra nuoširdus krikščionis, nelabai ką gali ir padaryti, kad priverstum jį elgtis taip, kaip nori. :ax: Gali jį tik įkalbinėti. Čia ir yra pagrindinis sunkumas su krikščionybe (su stoicizmu, beje, irgi).
Aaaa, na va, kai reikalas liečia tave, tai palikime tau visas teises, geriau jau įkalbinėkime :D Bijai reiškia problemą nuo savęs spręsti, labiau patinka spręsti kitų teisių sąskaita. Kitų gyvenimus reguliuojame suteikdami ar neduodami teisių, o štai tavo gyvenimą pareguliuokime įkalbinėjimais... Na ir bailumas :)
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Nu, pasižiūrėk pats, Lionginai. Kas visuomenėje sudaro didžiausią viengungių dalį? Atsakymas paprastas: nepilnamečiai (o taip pat ir ką tik pilnametystės sulaukę) vaikai. Iš čia ir plaukia išvada, kad vaikai, pagal aną Tavo pasiūlymą (t.y., pasiūlymą atimti iš viengungių visas teises), kol nesusituokę, pirmiausia ir turėtų būti tais beteisiais. Argi ne taip? Ar Tu čia kažkaip kitaip įsivaizdavai tą savo pasiūlymą atimti iš viengungių visas teises?
Tu pirmas gyvenime sutiktas žmogus, kuris vaikus laiko viengungiais.

https://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/V/viengungis
viengung|is, viengungė dkt. nevedęs, pagyvenęs vyras ar netekėjusi moteris.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-02 10:39

Lionginas wrote:
2021-06-01 14:04
Tu pirmas gyvenime sutiktas žmogus, kuris vaikus laiko viengungiais.

https://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/V/viengungis
viengung|is, viengungė dkt. nevedęs, pagyvenęs vyras ar netekėjusi moteris.
Tik gal reikėtų pridėti pastabą, kad šiame kontekste "pagyvenęs" tradiciškai reiškė "nuo maždaug 35 metų".. Moterims turbūt net mažiau. Tai, jei kalbam apie tokius viengungius - tai aš irgi pasisakau už rimtą jų teisės į patogų gyvenimą kitų sąskaita apribojimą. Nežinau, gal išimtiniais atvejais nuo tų apribojimų galėtų būti atleidžiami dvasininkai ir panašūs visuomenės veikėjai, su sąlyga, kad prie demografijos gerinimo reikšmingai prisidės kitais būdais - kad ir sena gera propaganda.

O vaikai tai čia iš tiesų ne prie ko.. Net nenoriu taip kankinti savo smegenų, kad suprasčiau, kodėl jie iš viso buvo paminėti šioje temoje :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-06-02 12:29

Lionginas wrote:
2021-06-01 14:04
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Kai registruoji sutartį pas notarą, prie to pačio bus galima ir testamentą užregistruoti kartu su įgaliojimu gauti medicininę informaciją apie partnerį.
Tai mažiausiai tris sutartis rengti ir visas registruoti pas notarą, sumokant už kiekvieną. Palyginimui, sutuoktiniams nereikia daryti nič nieko.
Vieną sutartį ir du įgaliojimus. Daugiau nieko rengti ir registruoti neprivaloma. :ax:
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Tai tie nusikaltėliai ir dabar neliudija prieš savo sėbrus. Atseit, omerta ar kažkoks omertos analogas tose grupuotėse yra.
Bet tu skiri teisę neliudyti nuo neliudijimo, kai tokios teisės neturi? Nes žinai, antrasis variantas yra nusikaltimas...
Grupuotės nariams "bausmė" už omertos sulaužymą yra žiauresnė.
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Tai partnerį kartu atsivedei ir tą bendrosios jungtinės nuosavybės sutartį ant stalo pareigūnui padėjai, ir viskas. :) Juk galima taip pataisyti įstatymus, kad užtektų viso šito pavardei pasikeisti, ar ne? :ax:
Galima, žinoma. Bet palyginimui, sutuoktiniams nereikia daryti nieko - tik atsakyti į klausimą santuokos metu. Taip kad, savo saldų apsimestinį rūpestį dėl biurokratinės naštos gali susikišti pats žinai kur ir užsikalti pats žinai kuo :)
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Na, taip, biurokratijos bus šiek tiek daugiau, bet juk to ir siekiama. T.y., (hetero)santuoka nuo visų kitų sutarčių turi skirtis taip, kad būtų naudingiau ir lengviau sudaryti ją, o ne kokias nors kitas sutartis.
Tai taip ir reikėjo iš karto sakyti, kad to sieki. O tu apsimetinėjai, kad sieki sumažinti kažkam biurokratinę naštą. Apsimetinėja kas? Apsimetėliai. Tai kas toks esi? Apsimetėlis.
Tai dabar kitas kontekstas Lionginai. :) Aš tada pergyvenau, kad skyrybų atveju bus daug biurokratijos. O Tu perkeli tą mano sielvartą dėl to, kad skyrybų atveju bus daug biurokratijos, į sąjungos sudarymą. Tai du skirtingi dalykai.
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Lionginai, sorry, bet Tu turbūt pas gydytojus visiškai nesilankai. Gydytojas dabar ant paciento medicininės kortelės užrašo telefono numerį, kuriuo turėtų paskambinti, jei pacientui nutinka kokia nors katastrofa ar užkluptų netikėtas ligos (pvz., infarkto) priepuolis, ar dar kokia nors medicininė problema, dėl kurios guldoma į ligoninę. Tai aš ir pagalvojau, kad būtų galima taip pakeisti atitinkamą įstatymą, kad ne tik šeimos nariai turėtų teisę gauti informaciją, bet ir paciento iš anksto ant medicininės kortelės nurodyti partneriai. Viskas. Daugiau problemų čia nematau. :ax:
Nesvarbu koks ten numeris užrašytas, gydytojai gali teikti informaciją tik pamatę asmens dokumentą ir įsitikinę, kad kalba su šeimos nariu. Jei ne, tai daro nusikaltimą.

Bet kuriuo atveju, tie papildomi užsiregistravimai kažkur yra papildoma biurokratinė našta.
Teisingai, tai yra papildoma biurokratinė našta. :thumbsup: Bet juk anie nebijo biurokratinės naštos, ane? :wink:
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Žmogui, kuris yra nuoširdus krikščionis, nelabai ką gali ir padaryti, kad priverstum jį elgtis taip, kaip nori. :ax: Gali jį tik įkalbinėti. Čia ir yra pagrindinis sunkumas su krikščionybe (su stoicizmu, beje, irgi).
Aaaa, na va, kai reikalas liečia tave, tai palikime tau visas teises, geriau jau įkalbinėkime :D Bijai reiškia problemą nuo savęs spręsti, labiau patinka spręsti kitų teisių sąskaita. Kitų gyvenimus reguliuojame suteikdami ar neduodami teisių, o štai tavo gyvenimą pareguliuokime įkalbinėjimais... Na ir bailumas :)
Lionginai, aš turėjau minty ne tai, ką rašai Tu, bet tai, kad nuoširdžių krikščionių (kaip ir stoikų) laisvių ir teisių atėmimu neišgąsdinsi. Nemanau, kad Tu šito nesupratai. :D
Augustas wrote:
2021-06-01 13:17
Nu, pasižiūrėk pats, Lionginai. Kas visuomenėje sudaro didžiausią viengungių dalį? Atsakymas paprastas: nepilnamečiai (o taip pat ir ką tik pilnametystės sulaukę) vaikai. Iš čia ir plaukia išvada, kad vaikai, pagal aną Tavo pasiūlymą (t.y., pasiūlymą atimti iš viengungių visas teises), kol nesusituokę, pirmiausia ir turėtų būti tais beteisiais. Argi ne taip? Ar Tu čia kažkaip kitaip įsivaizdavai tą savo pasiūlymą atimti iš viengungių visas teises?
Tu pirmas gyvenime sutiktas žmogus, kuris vaikus laiko viengungiais.

https://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/V/viengungis
viengung|is, viengungė dkt. nevedęs, pagyvenęs vyras ar netekėjusi moteris.
Na, aš viengungiais laikiau apskritai nesusituokusius žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Ačiū, kad pataisei.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-06-02 12:39

Vilius wrote:
2021-06-02 10:39
Tik gal reikėtų pridėti pastabą, kad šiame kontekste "pagyvenęs" tradiciškai reiškė "nuo maždaug 35 metų".. Moterims turbūt net mažiau. Tai, jei kalbam apie tokius viengungius - tai aš irgi pasisakau už rimtą jų teisės į patogų gyvenimą kitų sąskaita apribojimą.
Vaikų turėjimas ar neturėjimas yra tik viena sudedamoji. Tie vaikai gali išvykti iš šalies gyventi kitur, ir rezultatas demografijai toks pat, lyg nebūtų tų vaikų. Nemanai, kad ir emigrantų tėvams reikėtų apriboti teises į patogų gyvenimą? Na, arba tiesiog uždrausti tiems vaikams palikti šalį iki sukaks 50 metų? :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-06-02 12:53

Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Vieną sutartį ir du įgaliojimus. Daugiau nieko rengti ir registruoti neprivaloma. :ax:
Palyginimui, sutuoktiniams nereikia rengti ar registruoti nieko.
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Bet tu skiri teisę neliudyti nuo neliudijimo, kai tokios teisės neturi? Nes žinai, antrasis variantas yra nusikaltimas...
Grupuotės nariams "bausmė" už omertos sulaužymą yra žiauresnė.
Papasakok prašau plačiau apie tai, kiek realiai ta omerta paplitusi pasaulyje. Lietuvoje, pvz.
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Tai dabar kitas kontekstas Lionginai. :) Aš tada pergyvenau, kad skyrybų atveju bus daug biurokratijos. O Tu perkeli tą mano sielvartą dėl to, kad skyrybų atveju bus daug biurokratijos, į sąjungos sudarymą. Tai du skirtingi dalykai.
O tai tu visai nesielvartauji, kad skyrybų atveju visas tas sutartis reikės kiekvieną atskirtai nutraukti, eiti ir mokėti notarui, tada eiti pas gydytoją kad perrašytų numerius ir t.t.? Ta prasme, lygiai ta pati biurokratinė našta, kas ir tas visas sutartis sudaryti :D
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Lionginai, aš turėjau minty ne tai, ką rašai Tu, bet tai, kad nuoširdžių krikščionių (kaip ir stoikų) laisvių ir teisių atėmimu neišgąsdinsi. Nemanau, kad Tu šito nesupratai. :D
Tai niekas ir nesiekia 100% konversijos :D Pilnai pakaks, jei tik dalis viengungių bus įtikinti. O kiti tarnaus kaip pamoka, kas nutinka tiems, kurių įtikinti nepavyksta. Kodėl nenori apginti šeimų ir tapti tuo pavyzdžiu? Kodėl tik kitų sąskaita nori savo ideologiją prastumti?
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Na, aš viengungiais laikiau apskritai nesusituokusius žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Ačiū, kad pataisei.
Netikiu, kad laikei. Tiesiog eilinį kartą pamėginai užsukti keistą verbalinį žaidimą ir tiek.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-06-02 16:00

Lionginas wrote:
2021-06-02 12:39
Tie vaikai gali išvykti iš šalies gyventi kitur, ir rezultatas demografijai toks pat, lyg nebūtų tų vaikų.
Demografijai, bet bendras rezultatas valstybei bus dar blogesnis, jei tie vaikai iki išvykimo naudosis medicina, mokykla, tėvai bus gavę visokias tėvystės pašalpas, atostogas... O paskui ims ir išvyks. Bet gali šią problemą mėginti atsverti iš užsienio Lietuvos forumuose vapaliodami, kaip Lietuvoje reikia visiems prisidaryti vaikų nes demografiniai rodikliai prasti.

Kaip sakė vienas legendinis personažas, evil will always triumph because good is dumb. Taip bus ir su kairės triumfavimu, jei užuot įvardiję ir kovoję prieš rimtas naujosios kairės religijos problemas, dešinieji piktinsis gėjų santuokų, ką čia - partnerysčių galimybe, per daug sparčiu progresu jų smegenėlėms to keep up, ir viengungiais...
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-02 17:45

Lionginas wrote:
2021-06-02 12:39
Tie vaikai gali išvykti iš šalies gyventi kitur, ir rezultatas demografijai toks pat, lyg nebūtų tų vaikų.
Nu pats pagalvok, kur čia padarei labai paprastą aritmetinę klaidą, ir kai sugalvosi pasakyk visai klasei - bus gal geresnė pamoka, nei kad aš paaiškinčiau ant pirštų.
Lionginas wrote:
2021-06-02 12:39
Nemanai, kad ir emigrantų tėvams reikėtų apriboti teises į patogų gyvenimą? Na, arba tiesiog uždrausti tiems vaikams palikti šalį iki sukaks 50 metų? :)
Manau, kalbant apie tradicines destinacijas (Šiaurės Amerika & Vakarų Europa), tai ten jau dabar vargu ar verta emigruoti.. O gal net nelabai ir leidžiama dėl visokių - įtartinai patogių - karantino apribojimų.. Aišku, visada lieka Pietų Amerika, Azija nu ir visokios egzotikos - bet mažai kas turi pakankamai ekspato gyvenimo skillsų (ir drąsos), kad ten kraustytųsi. Tai galim sakyt, kad emigracijos problema jau praktiškai išsisprendė savaime - bestuburiams "vadams" nereikėjo nė piršto pajudinti.

Šiaip tarp užsienio "lietuvukų" vis pasigirsta kalbų, kad gal jau laikas vėl krautis čemodanus - tik į kitą pusę. Abejoju, kad daug iš jų nueis toliau kalbų.. Nu bet ką gali žinot.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-02 18:16

O grįžtant arčiau prie temos. Gal sakau - kad jau seimūnai nieko gero ten nenusprendė - tai gal tada skelbkim referendumą, ir tegul tauta pati nusprendžia, ką ji galvoja dėl tų parterysčių. Ar bijot, kad deplorables čia vėl pakiš kiaulę - kaip ten su tuo Brexitu ir Trampu atsitiko 2016-ais :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-02 18:28

(Dabar vėl toliau nuo temos :)) Kartais galvoju, kad politikai (sąmoningai arba ne) tyčia vilkina sprendimų primėmimą dėl "karštų" klausimų būtent dėl to, kad jie yra plačiai aptarinėjami.. Nes pagalvokit - kuo ilgiau ten kažką "diskutuosi" ir "analizuosi", tuo daugiau progų turėsi pakalbėti prieš kameras, padalyvauti rimtuose susitikimuose, nu ir atrodyti labai svarbus bei šiuolaikiškas - ypač lyginant su kolegomis, kurie užsiima mažiau nušviečiamais (bet galbūt nepalyginamai svarbesniais) klausimais. Ir čia net nelabai svarbu, ar esi "už" ar "prieš" pusėje - politinių taškų savo rinkėjų akyse gali pasirankioti abi pusės.

Manau, kažkas tokio vyksta ir su žolės legalizavimu JAV ir Vakaruose.. Visiems aišku, kad potvynis juda į tą pusę, bet politikams tiesiog neapsimoka per greitai susitarti dėl šito klausimo - geriau metelius-kitus pasišildyti neproporcingai dideliu visuomenės susidomėjimu šiuo klausimu.
Last edited by Vilius on 2021-06-02 18:31, edited 1 time in total.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-06-02 18:28

Lionginas wrote:
2021-06-02 12:53
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Vieną sutartį ir du įgaliojimus. Daugiau nieko rengti ir registruoti neprivaloma. :ax:
Palyginimui, sutuoktiniams nereikia rengti ar registruoti nieko.
Na, taip. :) Taigi, kaip jau rašiau, turi būti skirtumas tarp santuokos ir visų kitų sutarčių - santuoka turi būti sudaroma lengviau nei visos kitos sutartys.
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Grupuotės nariams "bausmė" už omertos sulaužymą yra žiauresnė.
Papasakok prašau plačiau apie tai, kiek realiai ta omerta paplitusi pasaulyje. Lietuvoje, pvz.
Tiksliai žinau, kad H.Daktaro grupuotėje buvo omertos analogas. Tai, beje, man vienas atsivertęs į krikščionybę pažįstamas, kuris priklausė H.Daktaro grupuotei, papasakojo. Iš jo pasakojimo aš supratau, kad jo nusikaltėliško gyvenimo laikais omertos analogai galiojo visose stambesnėse Lietuvos nusikaltėlių grupuotėse. Konkurencija tarp grupuočių buvo didelė, ir grupuotė, neįvedusi omertos analogo, paprasčiausiai negalėjo išlikti.
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Tai dabar kitas kontekstas Lionginai. :) Aš tada pergyvenau, kad skyrybų atveju bus daug biurokratijos. O Tu perkeli tą mano sielvartą dėl to, kad skyrybų atveju bus daug biurokratijos, į sąjungos sudarymą. Tai du skirtingi dalykai.
O tai tu visai nesielvartauji, kad skyrybų atveju visas tas sutartis reikės kiekvieną atskirtai nutraukti, eiti ir mokėti notarui, tada eiti pas gydytoją kad perrašytų numerius ir t.t.? Ta prasme, lygiai ta pati biurokratinė našta, kas ir tas visas sutartis sudaryti :D
Tai pas notarą, mano žiniom, jokių ginčų nebūna. Daug paprastesnė sutarties nutraukimo procedūra. O santuokoje, jos nutraukimo atveju, būna teisminiai ginčai. Va, mano aplinkoje neseniai nutiko tokia nelaimė - skyrėsi mano draugai. :( Pamėginsiu atsargiai pakalbinti, ir jei pavyks, tai galėsiu iš pirmų lūpų sužinoti, kaip ten viskas vyksta teisme.
...tada eiti pas gydytoją kad perrašytų numerius...
O pas gydytoją, kad perrašytų numerius, bet kokiems išsiskyrusiems tada reikia eiti. Tiesiogiai iš teismo gydytojas nurodymo perrašyti telefono numerius negauna.
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Lionginai, aš turėjau minty ne tai, ką rašai Tu, bet tai, kad nuoširdžių krikščionių (kaip ir stoikų) laisvių ir teisių atėmimu neišgąsdinsi. Nemanau, kad Tu šito nesupratai. :D
Tai niekas ir nesiekia 100% konversijos :D Pilnai pakaks, jei tik dalis viengungių bus įtikinti. O kiti tarnaus kaip pamoka, kas nutinka tiems, kurių įtikinti nepavyksta. Kodėl nenori apginti šeimų ir tapti tuo pavyzdžiu? Kodėl tik kitų sąskaita nori savo ideologiją prastumti?
Tada reikėtų klausti Sejanaus, koks teisių atėmimas jį įbaugintų tiek, kad jis skubėtų susituokti. Nes Sejanus, kiek žinau, vienintelis likęs nevedęs ateistinių pažiūrų žmogus šiame forume.
Matai, Lionginai, vienuolynas ir yra toks savanoriškas turimų teisių apsiribojimas, pvz., atsisakoma privačios nuosavybės, duodama klusnumo priesaika vienuolyno vyresnybei (ir jei, pvz., vyresnybė nurodo vykti į sveikatai ir gyvybei pavojingą regioną teikti socialinės pagalbos, negali atsisakyti ir turi ten vykti), atsisakoma tuoktis, atsisakoma politinės veiklos ir pan. Taigi, aš nuoširdžiai prisipažįstu, jog nelabai žinau, ką dar galėčiau iš savęs atimti.
Augustas wrote:
2021-06-02 12:29
Na, aš viengungiais laikiau apskritai nesusituokusius žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Ačiū, kad pataisei.
Netikiu, kad laikei. Tiesiog eilinį kartą pamėginai užsukti keistą verbalinį žaidimą ir tiek.
Tavo asmeninis reikalas, kuo tikėti, o kuo ne. :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-06-02 18:53

Seianus wrote:
2021-06-02 16:00
Lionginas wrote:
2021-06-02 12:39
Tie vaikai gali išvykti iš šalies gyventi kitur, ir rezultatas demografijai toks pat, lyg nebūtų tų vaikų.
Demografijai, bet bendras rezultatas valstybei bus dar blogesnis, jei tie vaikai iki išvykimo naudosis medicina, mokykla, tėvai bus gavę visokias tėvystės pašalpas, atostogas... O paskui ims ir išvyks. Bet gali šią problemą mėginti atsverti iš užsienio Lietuvos forumuose vapaliodami, kaip Lietuvoje reikia visiems prisidaryti vaikų nes demografiniai rodikliai prasti.

Kaip sakė vienas legendinis personažas, evil will always triumph because good is dumb. Taip bus ir su kairės triumfavimu, jei užuot įvardiję ir kovoję prieš rimtas naujosios kairės religijos problemas, dešinieji piktinsis gėjų santuokų, ką čia - partnerysčių galimybe, per daug sparčiu progresu jų smegenėlėms to keep up, ir viengungiais...
:thumbsup: Bet šiaip nelabai kas ir liko iš tos kairės religijos ir jos keliamų problemų. Lygiava santuokų ir lyties srityje, politkorekcija, na, dar galbūt imigrantų no go zonos (aka multikultūralizmas) - va ir visos problemos, kurios, mano supratimu, liko. :ax: O šiaip prieš kapitalizmą jau nebekovojama, prieš laisvą rinką ir privačią nuosavybę irgi jau nebekovojama.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-06-02 23:26

Vilius wrote:
2021-06-02 17:45
Manau, kalbant apie tradicines destinacijas (Šiaurės Amerika & Vakarų Europa), tai ten jau dabar vargu ar verta emigruoti.. O gal net nelabai ir leidžiama dėl visokių - įtartinai patogių - karantino apribojimų..
Neleidžiama migruoti į Vakarų Europą? Europos Sąjungoje?
:shock: :shock: :shock:
Prisipažink, jūs tiesiog susilažinote su fizikanu, kas sugebės originalesnę nesąmonę šitame forume papost'inti.
Vilius wrote:
2021-06-02 17:45
Tai galim sakyt, kad emigracijos problema jau praktiškai išsisprendė savaime - bestuburiams "vadams" nereikėjo nė piršto pajudinti.
Dar galima sakyti, kad gerėjant gyvenimo sąlygoms Lietuvoje mažėja paskatų kur nors emigruoti, ir gal tie „vadai“ net kažkaip ir susiję su tokiu gerėjimu.
O tau norėtųsi vado su stuburu? Tokio, kaip už rytinės sienos, kur ką tik uždraudė savo gyventojams išvykti iš šalies?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-06-03 03:11

Vilius wrote:
2021-06-02 10:39
Tik gal reikėtų pridėti pastabą, kad šiame kontekste "pagyvenęs" tradiciškai reiškė "nuo maždaug 35 metų".. Moterims turbūt net mažiau. Tai, jei kalbam apie tokius viengungius - tai aš irgi pasisakau už rimtą jų teisės į patogų gyvenimą kitų sąskaita apribojimą. Nežinau, gal išimtiniais atvejais nuo tų apribojimų galėtų būti atleidžiami dvasininkai ir panašūs visuomenės veikėjai, su sąlyga, kad prie demografijos gerinimo reikšmingai prisidės kitais būdais - kad ir sena gera propaganda.
Dabar jau suprantu iš kur atsirado galimybė tai nesąmoningai utopijai, nelabai gerame seriale pavadinimu tarnaitės istorija, atsirasti :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-06-03 07:13

Vilius wrote:
2021-06-02 17:45
Lionginas wrote:
2021-06-02 12:39
Tie vaikai gali išvykti iš šalies gyventi kitur, ir rezultatas demografijai toks pat, lyg nebūtų tų vaikų.
Nu pats pagalvok, kur čia padarei labai paprastą aritmetinę klaidą, ir kai sugalvosi pasakyk visai klasei - bus gal geresnė pamoka, nei kad aš paaiškinčiau ant pirštų.
Aritmetika tokia, kad iš emigranto vaikų valstybei naudos tiek pat, kiek iš viengungio vaikų. Tik į pastarojo vaikus valstybė nebūna nič nieko investavusi.
Vilius wrote:
2021-06-02 17:45
Lionginas wrote:
2021-06-02 12:39
Nemanai, kad ir emigrantų tėvams reikėtų apriboti teises į patogų gyvenimą? Na, arba tiesiog uždrausti tiems vaikams palikti šalį iki sukaks 50 metų? :)
Manau, kalbant apie tradicines destinacijas (Šiaurės Amerika & Vakarų Europa), tai ten jau dabar vargu ar verta emigruoti.. O gal net nelabai ir leidžiama dėl visokių - įtartinai patogių - karantino apribojimų.. Aišku, visada lieka Pietų Amerika, Azija nu ir visokios egzotikos - bet mažai kas turi pakankamai ekspato gyvenimo skillsų (ir drąsos), kad ten kraustytųsi. Tai galim sakyt, kad emigracijos problema jau praktiškai išsisprendė savaime - bestuburiams "vadams" nereikėjo nė piršto pajudinti.
Kol emigrantų yra daugiau nei viengungių (o praktiškai neabejoju, kad taip ir yra), tol emigrantų problemą verta laikyti rimtesne nei viengungių. Tai vat ir klausimas - nemanai, kad reikėtų apriboti teises į patogų gyvenimą emigrantų tėvams? Arba uždrausti jų vaikams palikti šalį?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-06-03 07:32

Augustas wrote:
2021-06-02 18:28
Na, taip. :) Taigi, kaip jau rašiau, turi būti skirtumas tarp santuokos ir visų kitų sutarčių - santuoka turi būti sudaroma lengviau nei visos kitos sutartys.
Tuomet nereikia apsimesti, kad tau rūpi, kiek ir kas bus apkrautas biurokratija.
Augustas wrote:
2021-06-02 18:28
Papasakok prašau plačiau apie tai, kiek realiai ta omerta paplitusi pasaulyje. Lietuvoje, pvz.
Tiksliai žinau, kad H.Daktaro grupuotėje buvo omertos analogas. Tai, beje, man vienas atsivertęs į krikščionybę pažįstamas, kuris priklausė H.Daktaro grupuotei, papasakojo. Iš jo pasakojimo aš supratau, kad jo nusikaltėliško gyvenimo laikais omertos analogai galiojo visose stambesnėse Lietuvos nusikaltėlių grupuotėse. Konkurencija tarp grupuočių buvo didelė, ir grupuotė, neįvedusi omertos analogo, paprasčiausiai negalėjo išlikti.
Žodžiu, kažkokioje grupuotėje kadaise galiojo omerta, ir iš to tu darai išvadą, kad jokiai nusikalstamai grupuotei dabar ar ateityje iš tavo siūlomos teisės neliudyti prieš bet ką bet kokiomis aplinkybėmis yra nenaudinga? :D
Augustas wrote:
2021-06-02 18:28
O tai tu visai nesielvartauji, kad skyrybų atveju visas tas sutartis reikės kiekvieną atskirtai nutraukti, eiti ir mokėti notarui, tada eiti pas gydytoją kad perrašytų numerius ir t.t.? Ta prasme, lygiai ta pati biurokratinė našta, kas ir tas visas sutartis sudaryti :D
Tai pas notarą, mano žiniom, jokių ginčų nebūna. Daug paprastesnė sutarties nutraukimo procedūra. O santuokoje, jos nutraukimo atveju, būna teisminiai ginčai. Va, mano aplinkoje neseniai nutiko tokia nelaimė - skyrėsi mano draugai. :( Pamėginsiu atsargiai pakalbinti, ir jei pavyks, tai galėsiu iš pirmų lūpų sužinoti, kaip ten viskas vyksta teisme.
Kiekvienos sutarties nutraukimas atskirai gali būti tiek pat sudėtingas kiek ir santuokos nutraukimas. Gali būti ir teisiamasi jei nerandama taikaus sprendimo. O santuokos nutraukimas gali būti ir labai nesudėtingas - jei abi pusės dėl visko sutaria, pakanka vieno vienintelio apsilankymo pas advokatą, nereikia net į teismą eiti.
Augustas wrote:
2021-06-02 18:28
Tada reikėtų klausti Sejanaus, koks teisių atėmimas jį įbaugintų tiek, kad jis skubėtų susituokti. Nes Sejanus, kiek žinau, vienintelis likęs nevedęs ateistinių pažiūrų žmogus šiame forume.
Matai, Sejanus neina per forumus aiškindamas, kaip ir kas turėtų būti nuskriaustas, apribotas teisėmis, kad būtų išgelbėta šeima. Tą darai tu. Todėl būtent tavęs ir klausiu, kaip ketini nuskriausti save, kokias teises siūlai atimti iš savęs, kad išgelbėtum šeimą. Kol kas tu siūlai tik skriausti kitus, ne save.
Augustas wrote:
2021-06-02 18:28
Matai, Lionginai, vienuolynas ir yra toks savanoriškas turimų teisių apsiribojimas, pvz., atsisakoma privačios nuosavybės, duodama klusnumo priesaika vienuolyno vyresnybei (ir jei, pvz., vyresnybė nurodo vykti į sveikatai ir gyvybei pavojingą regioną teikti socialinės pagalbos, negali atsisakyti ir turi ten vykti), atsisakoma tuoktis, atsisakoma politinės veiklos ir pan. Taigi, aš nuoširdžiai prisipažįstu, jog nelabai žinau, ką dar galėčiau iš savęs atimti.
Labadiena, nuo kada nesinaudojimas kažkokiomis teisėmis yra tas pats, kas teisių neturėjimas? Tu turi absoliučiai visas teises, kokias turėjai prieš vienuolyną, niekas iš tavęs jokių teisių nėra atėmęs, net ir tu pats, gali bet kada vėl pradėti jomis naudotis. Visokios ten priesaikos ir garbės žodžiai yra tik lia lia - teises tu tebeturi tokias pačias, kaip ir bet kuris kitas žmogus.

Taigi, tavo savanoriškas nesinaudojimas kažkokiomis teisėmis nėra tas pats, kas teisių neturėjimas. Todėl ir klausiu - kokias teises reikia iš tavęs atimti, kad būtų išgelbėta šeima?
Post Reply