Lietuvos naujienos

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-09-02 03:27

Vilius wrote:
2021-09-01 17:09
Bendras vaizdas ne toks jau blogas - jei išspritų po velniais Miliūtę, gal būtų galima ir be alaus žiūrėti.
o kuom blogai Miliūtė?
Šiaip Tapinienė kaip vedėja visai patiko. Pagalvojau, čia atsitiktinai pavardės sutapo, ar ji to wannabe-jon-stewarto žmona?
Buvusi žmona, ir iki Jon'o jam kaip iki mėnulio.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-09-04 13:26

lrt.lt wrote: Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė apsilankė Vatikane ir susitiko su Šventuoju Tėvu. Tai pirmasis Ministrės Pirmininkės ir Popiežiaus Pranciškaus susitikimas. Premjerė padėkojo Bažnyčios vadovui už nuolatinį dėmesį Lietuvai ir jos žmonėms, skelbiama Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.
I. Šimonytė išreiškė palaikymą Šventojo Sosto ir Popiežiaus veiklai, kuria siekiama taikos pasaulyje, pasisakoma už pagarbos moterims stiprinimą, aplinkos tausojimą, žmogiškojo orumo principų išsaugojimą.
...what? :shock:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-09-04 13:36

Stormas wrote:
2021-09-02 03:27
o kuom blogai Miliūtė?
Cia is "menu laikus" serijos, kai zurnalistas ar ziniu pranesejas skaitydavosi geras, jei budavo nesaliskas. Pamenu visus debatus, kuriuos "moderavo" Miliute. Ten galetu buti taikoma, kaip mokomoji medziaga, kaip nedaryti, jei nori bent jau sukelti nesaliskumo iliuzija.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-09-05 18:40

Respublikinės Vilniaus psichiatrijos vadovas, profesorius dr. Arūnas Germanavičius demonstruoja savo supratimą apie skirtumus tarp koreliacijos ir priežastingumo, mokslinių tyrimų ir bobučių pasakų bei mokslininkų ir Arūno Germanavičiaus.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/multimedija/rinkis ... d=88095559
A. Germanavičiaus teigimu, kas trečias žmogus nuo 16 iki 40 metų, atsidūręs psichiatrijos ligoninėje dėl depresijos, nerimo sutrikimų, nemigos, psichozės, kuomet vargina haliucinacijos, kliedesiai, prisipažįsta, kad yra bent kartą vartojęs žolės arba yra nuo jos priklausomas. „Tai reiškia, kad net trečdaliui žmonių, rūkančių žolę, atsiranda vienokios ar kitokios psichinės problemos, elgesio sutrikimai. Tai yra žalingo vartojimo pasekmė.
1. Šiaip jau du trečdaliai psichiatrinėje atsiduriančių žmonių prisipažino, kad nei nei karto nenaudojo žolės, tai metas daryti išvadas tiems nenaudojantiems :)
2. Skrenda du krokodilai vienas žalias kitas prisipažino kad į šiaurę. WTF šita logika? Jei trečdalis ligoninės pacientų yra bent kartą vartoję žolės, kaip iš to išplaukia, kad trečdaliui rūkančių atsiranda psichinės problemos?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-12-01 15:24

Kinai jau kaltina Lietuvą žmogaus teisių pažeidimais :lol:
https://twitter.com/zlj517/status/1465649211051966469
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-12-04 13:15

Seianus wrote:
2021-12-01 15:24
Kinai jau kaltina Lietuvą žmogaus teisių pažeidimais :lol:
https://twitter.com/zlj517/status/1465649211051966469
Man visai patiko vieno socialdemokrato kai kurie pasamprotavimai užsienio politikos su Kinija klausimais ar pan.:
Ruslanas Baranovas. Kuo keistos mūsų diskusijos apie užsienio politiką?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-12-27 21:11

„Slystame paviršiumi“: ekspertus neramina, kad lietuviai internete informaciją tikrina rečiausiai Europos Sąjungoje

Eurostatui paskelbus, jog lietuviai internete informaciją tikrina rečiausiai Europos Sąjungoje, šalies medijų ekspertai ragina valdžią daugiau dėmesio skirti kritinio mąstymo ugdymui.

Šiemet atlikto tyrimo duomenimis, 11 proc. visų 16–74 metų Lietuvos gyventojų patikrino interneto svetainėse ar socialiniuose tinkluose matytą informaciją, tuo metu ES vidurkis siekia 23 procentus.

Tuo metu tikrovės neatitinkančią ar abejotiną informaciją Lietuvoje teigė matę 38 proc. gyventojų, bendrai ES – 47 proc. žmonių.
Nežinau, ar teisingai supratau, nes skaičiai kraupoki. Reikia suprasti, 62 proc. Lietuvos ir 53 proc. ES gyventojų galvoja, kad nėra matę tikrovės neatitinkančios ar abejotinos informacijos? :surrender:

Galiu tik pasidžiaugti, kad mano asmeninė patirtis visai kitokia. Mano burbule, įskaitant šį forumą, kiekviena mano pranešta naujiena bus patikrinta mano nurodytame šaltinyje plius dar dvejuose nepriklausomuose, į ją įsigilinta, ir man pranešta apie visas mano klaidas įskaitant vertimo niuansus ir netinkamas kablelio interpretacijas. Kas tuo metu gali kartais ir sunervinti, bet apskritai labai džiaugiuosi, galėdamas bendrauti su žmonėmis, neleidžiančiais užpelkėti ir pamiršti, ko verta yra populiarioji š.dasklaida :drinks:
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-12-28 20:51

Seianus wrote:
2021-12-27 21:11
„Slystame paviršiumi“: ekspertus neramina, kad lietuviai internete informaciją tikrina rečiausiai Europos Sąjungoje

Eurostatui paskelbus, jog lietuviai internete informaciją tikrina rečiausiai Europos Sąjungoje, šalies medijų ekspertai ragina valdžią daugiau dėmesio skirti kritinio mąstymo ugdymui.

Šiemet atlikto tyrimo duomenimis, 11 proc. visų 16–74 metų Lietuvos gyventojų patikrino interneto svetainėse ar socialiniuose tinkluose matytą informaciją, tuo metu ES vidurkis siekia 23 procentus.

Tuo metu tikrovės neatitinkančią ar abejotiną informaciją Lietuvoje teigė matę 38 proc. gyventojų, bendrai ES – 47 proc. žmonių.
Nežinau, ar teisingai supratau, nes skaičiai kraupoki. Reikia suprasti, 62 proc. Lietuvos ir 53 proc. ES gyventojų galvoja, kad nėra matę tikrovės neatitinkančios ar abejotinos informacijos? :surrender:

Galiu tik pasidžiaugti, kad mano asmeninė patirtis visai kitokia. Mano burbule, įskaitant šį forumą, kiekviena mano pranešta naujiena bus patikrinta mano nurodytame šaltinyje plius dar dvejuose nepriklausomuose, į ją įsigilinta, ir man pranešta apie visas mano klaidas įskaitant vertimo niuansus ir netinkamas kablelio interpretacijas. Kas tuo metu gali kartais ir sunervinti, bet apskritai labai džiaugiuosi, galėdamas bendrauti su žmonėmis, neleidžiančiais užpelkėti ir pamiršti, ko verta yra populiarioji š.dasklaida :drinks:
Labai nustebinai šia džiaugsminga asmenine patirtimi - turbūt Kalėdų proga? :) Teisybė - kai kas daugiau/mažiau abejojo dėl "klaidų", bet "a.a" fizikanas net šakojosi (su "šaltiniais"). Ta proga - įdomu sužinoti kur/kas/kaip yra taviškis "burbulas". P.S. Su tais proc. per daug optimistiškas esi. Kalėdos? - toliau daugiau sau :D
https://www.youtube.com/watch?v=EfVnWpRcIcs
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-02-28 07:13

VSD wrote: Rusijos Federacijos ginkluotosioms pajėgoms užpuolus Ukrainą, Lietuvoje veikiančios prokremliškų radikalų grupės pradėjo platinti šiuos Kremliaus režimo veiksmus pateisinančius pareiškimus.

Dalis šių grupių lyderių jau daug metų bendradarbiauja su Kremliaus režimo atstovais ir praeityje buvo išnaudojami bandant legitimizuoti šio režimo įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją ir karą Donbaso regione.

Labai tikėtina, kad šiuo tikslu šie asmenys bus išnaudojami ir Rusijos Federacijos pradėto karo prieš Ukrainą kontekste. Kremliaus režimui lojalių propagandistų sukurtoje produkcijoje ir Rusijoje organizuojamuose renginiuose šių grupių atstovai bus bandomi pateikti kaip didelės dalies Lietuvos visuomenės paramą turintys politiniai veikėjai, nors realiai jų politinė įtaka yra labai maža.

Valstybės saugumo departamentas įdėmiai stebi procesus valstybės viduje ir pasirengęs įstatymų nustatyta tvarka užkardyti galimus bandymus destabilizuoti padėtį valstybėje.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-01 21:57

Kas daugiau sekate Lietuvos politiką, gal galit parašyti, ką so far pasiekė Laisvės partija žmogaus tiesių srity, nereikia plėstis, tiesiog achievementai papunkčiui. Kur lietuviui padaugėjo teisių ir sumažėjo apribojimų. Jų puslapyje radau, kad gruodžio kažkurią dieną bus tiesioginė transliacija ir papasakos apie savo pasiekimus ir kliūtis, jiems trukdžiusias ar panašiai kažkaip, bet kol kas man įdomu kitų „perception“.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-01 23:39

Mano "perception", kad į Lietuvos politiką be humoro neretai neįmanoma žiūrėt.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-03-25 04:41

Kai pagaliau konservatoriai man pradėjo visai patikti, būtinai turėjo išlįsti šitas protinis invalidas :) Saudargas siūlo baudžiaką už nepagarbų elgesį maldos namuose. Duoti ir pavyzdžiai, už kokį konkrečiau elgesį turėtų būti taikoma:
„Iš įvairiausių paskatų, savanaudiškų, chuliganiškų, net reklamuojant kokį nors projekto, verslo net, siekiant naudos sau“, – P. Saudargo teigimu, pastaruoju metu Lietuvoje būtų fiksuojami incidentai, kai įvairūs asmenys maldos namuose elgėsi provokuojančiai.

Jis paminėjo atvejį, kai praėjusiais metais grupė „Flying Saucer Gang“ filmavo muzikinį klipą Palangos bažnyčioje, taip pat teismo tiriamą incidentą Turgelių bažnyčioje Šalčininkų rajone, kai 2018 m. į ją užėjo trys dvasininkais persirengę aktoriai. Jie lenkų kalba pasakojo apie renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalino suktines.
LRT
murdock
naujokas
Posts: 1
Joined: 2023-08-03 13:51
Location: Vilnius
Contact:

2023-08-03 14:07

Įdomi jūsų nuomonė dėl pedofilijos skandalo. Kaltinamasis reikalauja, kad teismas būtų viešas - kokia čia logika? Juk puikiai supranta, kad dėl visų duomenų apsaugos įstatymų tai neįmanoma? Patikslinkit, jeigu klystu. Na, o tarkime, jeigu ir įmanoma, tai kodėl tuomet norima viešo proceso?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-08-06 12:38

Nežinau, kokia tokio pageidavimo logika ir motyvai. O kai tokie dalykai nežinomi, viskas tėra tik hipotetizavimai ir spekuliacijos. Arba gali būti, kad ir žurnalizdai, kaip neretai būna, iškraipė kažkaip nesuprantamai info arba tiesiog papingino kaip sensacingą temą.
Šiaip, kai kurie advokatai, kurie gerai išmano teismo proceso dalykus, žino įvairių triukų kaip formaliai užtempti teismo procesą, kada jiems to prireikia, ar jį patrolinti. Kaip ir nepanašu į tokį atvejį.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-08-17 18:18

murdock wrote:
2023-08-03 14:07
Įdomi jūsų nuomonė dėl pedofilijos skandalo. Kaltinamasis reikalauja, kad teismas būtų viešas - kokia čia logika? Juk puikiai supranta, kad dėl visų duomenų apsaugos įstatymų tai neįmanoma? Patikslinkit, jeigu klystu. Na, o tarkime, jeigu ir įmanoma, tai kodėl tuomet norima viešo proceso?
Galbūt viešumu bandoma įbauginti auką. Aukos viešumo tokiuose nusikaltimuose nepageidauja kartais net labiau, nei nusikaltėliai. Todėl, jei pasirinkimas yra tarp viešo proceso ir jokio proceso, kartais renkasi pastarąjį.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-09-02 00:32

TIL egzistuoja Lietuvoje tokia grupė, save vadinanti suverenais. Kad maždaug būtų aiškiau apie ką kalba, iškart pacituosiu NSKG pirmininką Lauryną Kasčiūną.
Klouno diena wrote: „Kai tai yra pavieniai atvejai, tai, be jokios abejonės, daugiau atrodytų kaip psichiatrinės ligoninės reikalas. Tačiau dabar tai jau yra iššūkis, dėl to šita grupė yra tikrai vertinama ir stebima“, – teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
ir Malinauską:
Saugumas įspėja, kad „suverenų“ konfliktai su valstybės institucijomis aštrėja. Tokie asmenys atsisako paso, vairuotojo pažymėjimo, nepripažįsta kitų dokumentų, kaip ir valdžios, teismų, policijos, mokymo įstaigų. Jeigu žmogus turi dokumentus – jis nėra laisvas. „Pavyzdžiui, vienas iš skiriamųjų jų bruožų yra vieši pareiškimai. Na, kad tu neva turi atsisakyti ryšio su valstybe, pareikšti, kad tu esi „suverenas“, tavo tėvo vardas – tavo tikrasis vardas, kad tu esi gyvas žmogus“, – kalbėjo vaizdo tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas. „Suverenai“ gamina savo dokumentus ir ženklus, tokius kaip automobilio numeriai.
(paryškinta mano)

Tai iš tiesų nelabai ką turiu pridurti prie to straipsnio, ypač prie Kasčiūno pastebėjimo dėl psichiatrinės 💯 Bet pagalvojau pasidalinsiu naujiena, jei yra ir daugiau apie juos anksčiau nieko negirdėjusių.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-10-11 15:12

Seniai begirdėtas gražulis nusprendė pasireikšti dar ir kaip kinų čiulpikas.
delfi.lt wrote: Konservatorius Mindaugas Lingė trečiadienį paviešino, kad prieš kurį laiką grupė Seimo narių tyliai kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), ginčydama Vyriausybės nutarimą, kuriuo Kinija įtraukta į nepatikimų programinę įrangą ir kompiuterines sistemas gaminančių, tiekiančių, prižiūrinčių šalių sąrašą. Paaiškėjo, kad parašus Seime dėl to rinko Petras Gražulis. Jis Delfi teigė nesantis pagrindiniu iniciatoriumi – jam šią mintį esą pasiūlė advokatas Gytis Kaminskas, vėliau Seimo narių grupei atstovavęs KT. G. Kaminskas to neneigė, tačiau patikino neturintis jokių sąsajų su kiniškomis įmonėmis.
KT prašymo nagrinėti nepriėmė.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-11-07 17:43

LRT: Seimas stojo prieš EŽTT valią – neleido panaikinti draudimo nepilnamečiams pasakoti apie LGBTQI.

Jau tiesą sakant buvau ir užmiršęs apie tą idiotišką įstatymą.

Nuosėda irgi nepraleido progos pasireikšti:
Lithuanian President Gitanas Nausėda said that he opposed “giving the green light to denigrate the family” as he commented on a bill aiming to repeal a decade-old law that designates information about same-sex relations as harmful to children.
Tai Vilius kaip ir norėjo, galės drąsiai už jį balsuoti. Pats čia negyvendamas ir nepatirdamas jokių to balsavimo pasekmių :)
Post Reply