Pasaulio naujienos

Naujas temas kurkite čia
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-07 18:53

Seianus wrote:
2022-04-07 14:19
Rusiją mėginama išmesti iš Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybos - parodijinės institucijos, kuri net Kiniją priėmė.

Edit: išspyrė. Klausiau argumentus ir balsavimą gyvai. Kažkiek įdomu, kiek susilaikantys ir balsavę prieš gali rangytis ir maivytis ir reikšti gilų susirūpinimą ir pasisakyti už taiką, bet po kurio laiko truputį pykinti pradėjo, ypač nuo indų (susilaikė). Šiek tiek nustebino, kad Čilė ir Panama balsavo už, bet gal tik todėl, kad stereotipizavau jas į vieną lentyną su kokia Venesuela ir Kuba, dėl ko aišku man dabar labai gėda.
Komedija tęsiasi 100m... Savo laiku, po agresijos prieš Suomiją, Rusiją išmetė iš Tautų Sąjungos, į ką Stalinas per Molotovą sureagavo paprastai ir aiškiai – „Mums jūsų Tautų Sąjunga px“. Išmetimas iš tos teisių tarybos putinui taipogi px, todėl - jei norisi ką išmest - reikėtų visiems drauge išsimest iš būstinės nx ir vietoj savęs įkurdint karo pabėgelius. Ir su žmogaus teisėm viskas puiku, ir toks veiksmas istorijon įsirašytų kaip pavyzdinis ir sektinas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-04-07 20:03

Seianus wrote:
2022-04-07 14:19
Edit: išspyrė. Klausiau argumentus ir balsavimą gyvai. Kažkiek įdomu, kiek susilaikantys ir balsavę prieš gali rangytis ir maivytis ir reikšti gilų susirūpinimą ir pasisakyti už taiką, bet po kurio laiko truputį pykinti pradėjo, ypač nuo indų (susilaikė). Šiek tiek nustebino, kad Čilė ir Panama balsavo už, bet gal tik todėl, kad stereotipizavau jas į vieną lentyną su kokia Venesuela ir Kuba, dėl ko aišku man dabar labai gėda.
Bandžiau ir aš klausyti, bet po eilinio paraginimo spręsti konfliktą diplomatiniu keliu pabaigos nelaukiau. JTO jau padarė maksimumą ką gali padaryti - išėjo iš salės Lavrovo pranešimo metu, o daugiau ji niekam nepajėgi, gali skirstytis.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-04-11 08:04

Čia toks labiau dar tik announcement of a possible announcement bet vis tiek malonu skaityti, tai pasidalinsiu.
delfi wrote: Švedija ir Suomija ketina jau vasarą stoti į NATO. Tai pirmadienį pranešė britų laikraštis „The Times“, remdamasis šaltiniais.

Kaip pažymi leidinys, Suomija pateiks paraišką dėl stojimo į Aljansą birželio mėnesį, o po jos šį žingsnį žengs ir Švedija.

Anot šaltinių, Švedijos ir Suomijos vyriausybės kartu dirba, kad pasiektų konsensusą savo šalyse stojimo į NATO klausimu, bet galutinį sprendimą kiekviena valstybė priims savarankiškai. Anksčiau Turkijos URM vadovas Mevlütas Çavuşoğlu pareiškė, kad galimas Švedijos ir Suomijos stojimas į NATO buvo viena iš labiausiai svarstomų temų per Aljanso šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą Briuselyje, vykusį balandžio 6-7 dienomis.

Ketvirtadienį Suomijos laikraštis „Iltalehti“ pranešė, kad Suomija gali priimti sprendimą dėl stojimo į NATO gegužės mėnesį. Penktadienį Suomijos URM vadovas Pekka Haavistas žurnalistams sakė, jog Suomijai pateikus paraišką dėl stojimo į Aljansą, jos priėmimo į jį procesas gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-04-16 08:53

Trying to sound impressive, Putin says Russia will resume lunar program

Pirmiausia, tai man patinka antraštės formuluotė ;)
Antra, tai kažin kaip jam tai seksis prie visų tų sankcijų.
Trečia, tai duodu 90% kad nieko net neplanuojama, viskas pasibaigs pašnekėjimu ir gal kokiais keliais parodomaisiais veiksmais, kokios nors tarybos įsteigimu.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-16 22:05

Seianus wrote:
2022-04-16 08:53
Trying to sound impressive, Putin says Russia will resume lunar program

Pirmiausia, tai man patinka antraštės formuluotė ;)
Antra, tai kažin kaip jam tai seksis prie visų tų sankcijų.
Trečia, tai duodu 90% kad nieko net neplanuojama, viskas pasibaigs pašnekėjimu ir gal kokiais keliais parodomaisiais veiksmais, kokios nors tarybos įsteigimu.
Matau, kad tave nustebino (?) šie Rogozino pareiškimai, kurie yra akivaizdus kliedesys. O manęs tavo "naujiena" visiškai nenustebino. Kodėl? - manau, kad nieko pats negirdėjęs, kaip pyzdavojamas Rogozinas opozicinėje Rusijoje dėl kelionių į Marsą, "liftų" į Mėnulį ir kitos paranojos. Tenorėjau pasakyt, kad nieko naujo nepasakei, arba - kitais žodžias - privaloma klausyt ir "kitos" pusės. Kitaip - koks tu "reporteris"? :). O Rusija savaime - bent kelis dešimtmečius - yra iracionali. Šiandien tai akivaizdu, ir tuo derėtų vadovautis priimant politinius/karinius sprendimus.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-17 00:14

Seianus wrote:
2022-04-16 08:53
Trying to sound impressive, Putin says Russia will resume lunar program

Pirmiausia, tai man patinka antraštės formuluotė ;)
Antra, tai kažin kaip jam tai seksis prie visų tų sankcijų.
Trečia, tai duodu 90% kad nieko net neplanuojama, viskas pasibaigs pašnekėjimu ir gal kokiais keliais parodomaisiais veiksmais, kokios nors tarybos įsteigimu.
Už 15-20 min. Atsiprašau dėl priekabaus pasisakymo - šiuomety tai xn. Visi "už tai kas normalu", ir nemanau, kad tarpusavy verta draskytis (kaip aš) dėl kažkokių supis... detalių. Tai nereiškia, kad pasisakau už cenzūrą - kas ką nori tą ir sako, bet "kitiems" dera turėti omeny, kad gali būt sunkoka. Suprantama - pradžiai tik "ant popieriaus". P.S. Šiandien iš Charkovo grįžo pažįstamas fotokorespondentas - jei pavyks įmesiu nuotraukų.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-04-19 18:55

majolis wrote:
2022-04-17 00:14
Už 15-20 min. Atsiprašau dėl priekabaus pasisakymo - šiuomety tai xn. Visi "už tai kas normalu", ir nemanau, kad tarpusavy verta draskytis (kaip aš) dėl kažkokių supis... detalių. Tai nereiškia, kad pasisakau už cenzūrą - kas ką nori tą ir sako, bet "kitiems" dera turėti omeny, kad gali būt sunkoka. Suprantama - pradžiai tik "ant popieriaus". P.S. Šiandien iš Charkovo grįžo pažįstamas fotokorespondentas - jei pavyks įmesiu nuotraukų.
Žinok nesuprantu, ką tu čia vapalioji ir kaip tai susiję su ArsTechnica straipsniu. Bet nieko tokio, nes nelabai ir rūpi.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-19 23:38

Seianus wrote:
2022-04-19 18:55
majolis wrote:
2022-04-17 00:14
Už 15-20 min. Atsiprašau dėl priekabaus pasisakymo - šiuomety tai xn. Visi "už tai kas normalu", ir nemanau, kad tarpusavy verta draskytis (kaip aš) dėl kažkokių supis... detalių. Tai nereiškia, kad pasisakau už cenzūrą - kas ką nori tą ir sako, bet "kitiems" dera turėti omeny, kad gali būt sunkoka. Suprantama - pradžiai tik "ant popieriaus". P.S. Šiandien iš Charkovo grįžo pažįstamas fotokorespondentas - jei pavyks įmesiu nuotraukų.
Žinok nesuprantu, ką tu čia vapalioji ir kaip tai susiję su ArsTechnica straipsniu. Bet nieko tokio, nes nelabai ir rūpi.
Nu ir gerai, kad nesupratai, nes nežinau, kas apskritai suprastų. Tu spjovei ir aš spjoviau, užmiršome ir pirmyn :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-29 13:52

Donaldas Trumpas galutinai rišo su demokratija. Jo kandidatai turi būti "instaliuoti" į pareigas nepaisant to, kad pralaimėjo rinkimus.

FiphHLzWIAAhE6t.jpeg.jpg
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-29 19:02

Lionginas wrote:
2022-11-29 13:52
Donaldas Trumpas galutinai rišo su demokratija. Jo kandidatai turi būti "instaliuoti" į pareigas nepaisant to, kad pralaimėjo rinkimus.


FiphHLzWIAAhE6t.jpeg.jpg
Kai žmonės mano, kad rinkimai „pralaimėti“ nesąžiningai, natūralu, kad nori, jog tie kandidatai būtų „instaliuoti“ ten, kur kandidatavo. Čia ne rišimas su demokratija, o priešingai. Sąžiningi rinkimai yra būtina demokratijos sąlyga, kurios nebuvo, pavyzdžiui, Baltarusijoje, kuomet Sviatlana Cichanouskaja „pralaimėjo“.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-29 19:13

Seianus wrote:
2022-11-29 19:02
Kai žmonės mano, kad rinkimai „pralaimėti“ nesąžiningai, natūralu, kad nori, jog tie kandidatai būtų „instaliuoti“ ten, kur kandidatavo. Čia ne rišimas su demokratija, o priešingai. Sąžiningi rinkimai yra būtina demokratijos sąlyga, kurios nebuvo, pavyzdžiui, Baltarusijoje, kuomet Sviatlana Cichanouskaja „pralaimėjo“.
Aš tai turiu tokį įsivaizdavimą, kad rinkimų nesąžiningumo srityje JAV dar labai toli iki Baltarusijos. Jei Trumpas įsivaizduoja, kad situacija panaši, tai tu be abejo teisus, čia nėra rišimas su demokratija, čia rišimas su realybe. Tau rinktis variantą.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-29 19:26

Lionginas wrote:
2022-11-29 19:13
Aš tai turiu tokį įsivaizdavimą, kad rinkimų nesąžiningumo srityje JAV dar labai toli iki Baltarusijos. Jei Trumpas įsivaizduoja, kad situacija panaši, tai tu be abejo teisus, čia nėra rišimas su demokratija, čia rišimas su realybe. Tau rinktis variantą.
Kad jokios insider info neturiu, matau tiek, kiek sako viešai, o viešai sako, kad rinkimus pralaimėjo nesąžiningai, kaip ir jis pats 2020-ais. Tai jei mano, kad iš tiesų laimėjo, tik buvo nesąžiningai apskaičiuota ar panašiai, natūralu ir kad mano, jog tikrasis laimėtojas turėtų ir patekti kur buvo renkamas. Kaip ir aš manau, kad Baltarusijoje rinkimai buvo nesąžiningi ir prezidente tapti turėjo Sviatlana. Ar po 2016-ų rinkimų daug JAV rinkėjų manė, kad rinkimai buvo nesąžiningi ir prezidente turėjo tapti Hilary. Nežinau, ar Trumpas įsivaizduoja, kad situacija JAV panaši į situaciją Baltarusijoje, ar mažiau bloga, ar dar blogesnė. Manau paprasčiausias ir teisingiausias jo paistalų paaiškinimas, kad jis yra sore loseris.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-30 15:32

Seianus wrote:
2022-11-29 19:26
Manau paprasčiausias ir teisingiausias jo paistalų paaiškinimas, kad jis yra sore loseris.
Šitas variantas nėra nesudertinamas su rišimu su realybe - kai sunku su ja susitaikyti, žmonės dažnai pradeda ją neigti, ieškoti kaltų kur kitur. Aš irgi tikiu, kad Trumpas asmeninius pralaimėjimus priima skaudžiai. Gal tik toks pastebėjimas, kad konkrečiai čia nebuvo toks jau tiesioginis asmeninis Trumpo pralaimėjimas, nes ne jis asmeniškai rinkimuose dalyvavo.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-02 12:22

Gana juokinga: Awkward silence: China official temporarily speechless after question on protests

Panašu, kad ir Kinija sparčiu tempu riša su realybe.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-05 11:14

Visgi Donaldas Trumpas norėtų rišti su demokratija, dabar jau viešina pageidavimus nesilaikyti įstatymų ir konstitucijos:
Trump-Truth-Social-Dec-3-2022-Termination-Constitution-640x491.jpg
Jaučiu, kai jį vėl "apgaus" per sekančius rinkimus, tai net nebandys kreiptis į teismus ir įrodinėti sukčiavimo, nes kai sukčiavimas tokio kolosalaus mąsto ir taip stipriai bado akis, tai jo įrodyti niekaip neįmanoma, reikia atšaukti konstituciją. Na ir išvis kam tie kiti rinkimai, visi gi žino kas yra vienintelis teisėtas prezidentas ir visų rinkimų laimėtojas :D
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-05 19:02

O iš kur čia screenshotas, tos jo naujos platformos, kur tipo twitterio alternatyva?
Jaučiu, kai jį vėl "apgaus" per sekančius rinkimus
Aš tai tikiuosi, kad DeSantis ar kas kitas išstums jį anksčiau, nei prieis iki oficialaus partijos kandidato. Galimai irgi „nesąžiningai“ :lol: Gal tuomet Respublikonų partija skils į dvi naujas partijas - Respublikonus ir qanon.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-06 20:59

Indonezija uždraudė, ar uždraudinėja, nesantuokinį seksą.
TIME wrote: Indonesia’s parliament passed long-awaited amendments to its colonial-era criminal code on Tuesday. Authorities have pushed for more than half a century to modify the country’s existing penal code, which Indonesia inherited from its former Dutch administration when it gained independence in 1949. But the revised code, which could take up to three years before it’s fully adopted, introduces several controversial statutes that many observers believe will threaten human rights and civil liberties in the third-largest democracy and largest Muslim-majority nation in the world.

A copy of the legislation seen by TIME includes amendments that penalize insulting the country’s president and vice president, spreading fake news, having sex outside marriage, and committing religious blasphemy. The rules will apply to locals and foreigners alike. Many legal experts and activists decry that the changes signal a democratic backslide in the Southeast Asian nation of 276 million.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-07 19:55

Blogos naujienos prapūstagalviams, kanapių skausmo malšinimo stiprumas statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo placebo. Sabine Hossenfelder science news. Jau įsivaizduoju pasitrigerinimą pūtikų bendruomenėse :)
Post Reply