Kaip LT per metus laiko tapti socialiai dominuojanciu?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
User avatar
provincijus
pradedantis
Posts: 414
Joined: 2004-07-14 12:28
Contact:

2005-08-11 13:13

Snukis wrote:
provincijus wrote:Ko tu vis tuos paliegėlius ar mutavusius monstrus imi? Nieks čia tos jėgos svarbos ir nepaneiginėja.
O kaipgi Lorencas?
provincijus wrote: Tiek gyvūnų, tiek žmonių tarpe absoliuti dauguma individų yra artima tam tikram vidurkiui, tiek pagal fizines, tiek pagal psichines savybes.
nu tai kokiu pagrindu Lorencas teigia, kad butent silpnesnis bus agresyvesnis jei stipresni ir silpnesni sunku atskirti?
Jėzusmarija, tu čia mane erzini ar ką? :| Nei Lorencas, nei aš niekada nė nebandė teigti, kad silpnesnis būtinai ir bus agresyvesnis. Jis iš stebėjimų padarė išvadą, kad esant lygioms jėgoms būtinai nugali agresyvesnis, o esant nelygioms jėgoms (bet vėlgi tik tam jėgos vidurio diapazone) nugali silpnesnis bet agresyvesnis, aišku jeigu tik toks atsiranda. Iš tikro silpnas ir agresyvus yra gan retas, bet vis tik pasitaikantis reiškinys.
Silpnesnį ir stipresnį atskirti sunku, bet įmanoma. Tu tikrai neatskirtum, bet patikėk metodai tam yra.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 13:30

provincijus wrote:
Snukis wrote:
provincijus wrote:Ko tu vis tuos paliegėlius ar mutavusius monstrus imi? Nieks čia tos jėgos svarbos ir nepaneiginėja.
O kaipgi Lorencas?
provincijus wrote: Tiek gyvūnų, tiek žmonių tarpe absoliuti dauguma individų yra artima tam tikram vidurkiui, tiek pagal fizines, tiek pagal psichines savybes.
Nu tai kokiu pagrindu Lorencas teigia, kad butent silpnesnis bus agresyvesnis jei stipresni ir silpnesni sunku atskirti?
Jėzusmarija, tu čia mane erzini ar ką? :|
Jau norejau pult ieskoti tavo ankstesniu teiginiu kur tu sakai, remdamasis Lorencu, kad silpnesnis =agresyvesnis, bet...
provincijus wrote: Nei Lorencas, nei aš niekada nė nebandė teigti, kad silpnesnis būtinai ir bus agresyvesnis. Jis iš stebėjimų padarė išvadą, kad esant lygioms jėgoms būtinai nugali agresyvesnis, o esant nelygioms jėgoms (bet vėlgi tik tam jėgos vidurio diapazone) nugali silpnesnis bet agresyvesnis, aišku jeigu tik toks atsiranda.
Susitiko dvi mazdaug vienodo pajegumo komandos... Viena zaide agresyviau ir nugalejo. Nugalejo stipriausias!.
Kokiais stebejimais, Lorencas ir tu, gali irodyti, kad nugalejo silpnesnis?
provincijus wrote: Iš tikro silpnas ir agresyvus yra gan retas, bet vis tik pasitaikantis reiškinys.
As suprantu, kad Lorencas ilgai ir daug kentejo ieskodamas kazkokiu pavyzdziu savo nerealistiskai hipotezei pagristi.
provincijus wrote:Silpnesnį ir stipresnį atskirti sunku, bet įmanoma. Tu tikrai neatskirtum, bet patikėk metodai tam yra.
Netikiu! As zinau, kad tokie metodai yra, bet nematau, kad tu ar Lorencais jais butu pasinaudoje. :P
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 13:42

Tarpe kitko... Provincijau, tu tikiesi iveikti :drinks: (nurungti, irodyti savo teisuma) mane sioje diskusijoje, nes:
1) jautiesi silpnesnis, bet agresyvesnis (tavo argumentai silpnesni, bet juos dazniau pateikineji/pateikinetum); :aggressive:
2) jautiesi stipresnis (tavo argumentai stipresni, labiau pagristi). :spiteful:
???? 8)
User avatar
provincijus
pradedantis
Posts: 414
Joined: 2004-07-14 12:28
Contact:

2005-08-11 13:59

Snukis wrote: Susitiko dvi mazdaug vienodo pajegumo komandos... Viena zaide agresyviau ir nugalejo. Nugalejo stipriausias!.
Kokiais stebejimais, Lorencas ir tu, gali irodyti, kad nugalejo silpnesnis?
Po varžybų išmatuočiau visų žaidėjų raumenų apimtis, ūgį, svorį ir tt., kiekvienam individualiai atlikčiau reakcijos greičio testus, bei atsižvelgiant į žaidimo rūšį kiekvienam būtų patikrintas žaidybinių veiksmų įvaldymas. Agresijos lygiui nustatyti taip pat yra testai.
Snukis wrote: Netikiu! As zinau, kad tokie metodai yra, bet nematau, kad tu ar Lorencais jais butu pasinaudoje. :P
Na gerai grįžtam prie žmonių ir pradedam vardinti ryškius lyderius. Napoleonas, Stalinas, Hitleris. Lorenco agresijos teorijai jie tinka. Kartais sunku nustatyti ar žmogus iš ties agresyvus ar tik tokį vaizduoja, bet jei gerai vaizduoja tas taip pat veikia. Paksas su savo grėsmingais ereliais bei kalbėjimo maniera ir gi gan toli nuvažiavo:)
dabar tu vardink lyderius, kurių charizma būtų jų intelektas ar dar kas. Tik neminėk kokio JP-2 ar panašių, t.y. tokių, kurių vis vien nieks neklauso, nors ir žavisi
:wink:
User avatar
provincijus
pradedantis
Posts: 414
Joined: 2004-07-14 12:28
Contact:

2005-08-11 14:10

Snukis wrote:Tarpe kitko... Provincijau, tu tikiesi iveikti :drinks: (nurungti, irodyti savo teisuma) mane sioje diskusijoje
Jei atvirai, tai tave įveikti net nesitikiu :wink: Čia kitas atvejis, pavadinkim nagų galandimu :drinks:
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-11 14:13

Snukis wrote: Neakivaizdu? OK - tada apibrezkime - Kas yra autoritetas? Ar gali buti nusisnekantis (kvailys), silpnas (fiziskai) buti autoritetu tiems kas nera kvailiai (religijos atkrenta) ir bent vidutiniskai fiziskai stiprus?


Ei ei stop stop stop, kodėl iškėlei sąlygą "kas nėra kvailiai"? Aš kalbu apie visus arba daugumą. Jei kvailių yra dauguma (dauguma žemės gyventojų priklauso religijoms), tai apie kvailius šnekėti net dar aktualiau.
Snukis wrote:
Shaolin Mantis wrote:Kad abu turi mirtinus ginklus, nereiškia, kad jų jėgos apyligės.

Kaip tai? Vieno is ju mirtinas ginklas "nemirtinai uzmusa"?
Kovoje egzistuoja ne tik puolamieji veiksmai, bet ir ginybiniai, puolamieji gali būti vienodi, o gynybiniai - vieno efektyvesni. Tačiau, jei jis užpuolamas netikėtai, jų efektyvumas nespės pasireikšti.
Snukis wrote: Cia jau tas tikslusis zodzio "agresija" isaiskinimas?
Taip. Daugiau ar mažiau. Jei netinka, laukiu pasiūlymų dėl kitokių išaiškinimų.
Snukis wrote: Paimkime spermatozoidus
Ne, neimkime spermatozoidų. Kalbame apie žmones ir gyvūnus.
Snukis wrote: Paimkime zmones: Izeistas zodziu duoda i snuki izeidejui... Jis atsako i agresija - izeidima, provokacija, nors pagal tave - jis pats yra agresorius, t.y. pats kaltas kad kazkas panorejo ji izeisti (nepatiko snukis :P).
Šiuo atveju pirmasis smūgis ir buvo provokacija. Tai nesikerta su mano agresijos išaiškinimu (minėjau priešiškumą ir polinkį į konfliktą (konfliktas - nebūtinai smurtas)).
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 14:37

provincijus wrote:
Snukis wrote:Tarpe kitko... Provincijau, tu tikiesi iveikti :drinks: (nurungti, irodyti savo teisuma) mane sioje diskusijoje
Jei atvirai, tai tave įveikti net nesitikiu :wink: Čia kitas atvejis, pavadinkim nagų galandimu :drinks:
Hmmm... nagu galandinimas - jegos kaupimas, pasiruosimas agresijai - 1) ir 2) variantai kartu.
Ar reikia dar kazka sakyti, kad net ir toks tavo atsakymas.... :spiteful:


:baloon: :drinks:
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 14:52

Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Neakivaizdu? OK - tada apibrezkime - Kas yra autoritetas? Ar gali buti nusisnekantis (kvailys), silpnas (fiziskai) buti autoritetu tiems kas nera kvailiai (religijos atkrenta) ir bent vidutiniskai fiziskai stiprus?


Ei ei stop stop stop, kodėl iškėlei sąlygą "kas nėra kvailiai"? Aš kalbu apie visus arba daugumą. Jei kvailių yra dauguma (dauguma žemės gyventojų priklauso religijoms), tai apie kvailius šnekėti net dar aktualiau.
Ot, zinai, norisi atsakyti i tavo pasakyma apie dauguma ir kvailuma... "tavo vidutiniai kaip daugumos gabumai...." :evil: ;)
Jeigu imti ir kvailius, tai kur tu matei, kad durnyne butu kazkoks maziau/daugiau durnius autoritetu? Ar sanitarai, gydytojai ten yra autoritetai? Kas yra autoritetingas durnumas?
Shaolin Mantis wrote: Kovoje egzistuoja ne tik puolamieji veiksmai, bet ir ginybiniai, puolamieji gali būti vienodi, o gynybiniai - vieno efektyvesni. Tačiau, jei jis užpuolamas netikėtai, jų efektyvumas nespės pasireikšti.
Tai is ko spresi apie ju efektyvuma? Arba - Jei gynybinis efektyvumas pasirode reiksmingesnis faktorius, nei puolamasis - Kas is ju agresyvesnis, silpnesnis, stipresnis? Kas nugales? Silpnesnis?
Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Paimkime zmones: Izeistas zodziu duoda i snuki izeidejui... Jis atsako i agresija - izeidima, provokacija, nors pagal tave - jis pats yra agresorius, t.y. pats kaltas kad kazkas panorejo ji izeisti (nepatiko snukis :P).
Šiuo atveju pirmasis smūgis ir buvo provokacija. Tai nesikerta su mano agresijos išaiškinimu (minėjau priešiškumą ir polinkį į konfliktą (konfliktas - nebūtinai smurtas)).
Nesinori, taip, bet....
Tikrai - tavo protiniai sugebejimai kaip tavo daugumos! :P
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2005-08-11 15:02

Snukis wrote: O tai jis turi galimybiu tapti "autoritetu" jei jis tokiu savybiu neturetu?
Ką gi, vėl Snukio mėgstamas ciklinis apibrėžimas.

Stipriausias visada užima viršutinį hierarchijos laiptelį.
Iš kur tai žinome?
Nes ant viršutinio hierarchijos laiptelio visuomet stovi stipriausi.
Iš kur žinome, kad būtent jie yra stipriausi?
Nes jie užima viršutinį hierarchijos laiptelį.
:D
Bravo :)
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-11 15:06

Snukis wrote: Jeigu imti ir kvailius, tai kur tu matei, kad durnyne butu kazkoks maziau/daugiau durnius autoritetu?
Įvairiose mano stebėtuose durnynuose.
Snukis wrote: Ar sanitarai, gydytojai ten yra autoritetai?
Taip, jie irgi.
Snukis wrote:Kas yra autoritetingas durnumas?
Nežinau.
Snukis wrote: Tai is ko spresi apie ju efektyvuma?
Iš identiškų priešininkų kovos, kai jie bus abu pasiruošę.
Snukis wrote: Kas nugales?
Agresyvesnis.
Snukis wrote: Nesinori, taip, bet....
Tikrai - tavo protiniai sugebejimai kaip tavo daugumos! :P
Mano dauguma pasitraukia iš šios diskusijos, nes jaučiasi tardoma ir įžeidinėjama. Nors, kita vertus, forumas, kuriame čia diskutuojame, atrodo ir nereikalauja mandagumo... :)
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 15:10

RB wrote:
Snukis wrote: O tai jis turi galimybiu tapti "autoritetu" jei jis tokiu savybiu neturetu?
Ką gi, vėl Snukio mėgstamas ciklinis apibrėžimas.

Stipriausias visada užima viršutinį hierarchijos laiptelį.
Iš kur tai žinome?
Nes ant viršutinio hierarchijos laiptelio visuomet stovi stipriausi.
Iš kur žinome, kad būtent jie yra stipriausi?
Nes jie užima viršutinį hierarchijos laiptelį.
:D
Bravo :)
Bravissimo!
Pagal RB iseitu, kad auksciausia hierarchijos laipteli uzima silpnesnieji.
Is kur zinome?
A kam mums zinoti - mes juk stipresni, tegul uzima ta laipteli ir miega ant laiptu, bet jei reikes nuspirsim prie parasos! :search:
Is kur zinome, kad jie silpnesni ir ant laiptu?
Nes jie stipriuosius i parasa agresyviai sugrudo, patys laukia eileje ant parasos laiptu!
Ciklo nera ir tai yra tiesa! pulkim kniubsti pries savo paties pranasa RB! :worship:
Rimciau: Nebandei surasti mano pasisakymuose atsakymo i klausima - "Is kur mes zinome, kad stipresni stovi auksciau hierarchijoje?" - "Nes neiveikia silpnesni!" ?
Tada ciklo kaip ir nera :wink:
Last edited by Snukis on 2005-08-11 15:41, edited 1 time in total.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 15:26

Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Jeigu imti ir kvailius, tai kur tu matei, kad durnyne butu kazkoks maziau/daugiau durnius autoritetu?
Įvairiose mano stebėtuose durnynuose.
Ilgai lteko stebeti? Kuo pasireiske autoritetingas durnumas? Pvz.: Kuris yra autoritetingesnis tarp durniu sukis:
1) Atgal - i prerijas!
2) Kur mano mylimas kupranugaris?
Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Ar sanitarai, gydytojai ten yra autoritetai?
Taip, jie irgi.
Autoritetingai durnai elgiasi?
Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote:Kas yra autoritetingas durnumas?
Nežinau.
tai kokiu pagridu pateikei atsakymus i ankstesnius klausimus?
Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Tai is ko spresi apie ju efektyvuma?
identiškų priešininkų kovos, kai jie bus abu pasiruošę.
Identiskas - tapatus, vienodas! Vadinasi tu is skaiciu 1 ir 1 gali pasakyti kuris is ju didesnis?
Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Kas nugales?
Agresyvesnis.
1<1 ar atvirksciai?
Shaolin Mantis wrote:
Snukis wrote: Nesinori, taip, bet....
Tikrai - tavo protiniai sugebejimai kaip tavo daugumos! :P
Mano dauguma pasitraukia iš šios diskusijos...
Taigi tavo argumentas:
Shaolin Mantis wrote:Šiuo atveju pirmasis smūgis ir buvo provokacija...
yra niekinis! As tave izeidziau (nepyk :baloon: ), kad parodyciau realu agresijos zodziu pavyzdi, kad isprovokuociau, o tu ir pakibai ant to kabliuko: "pylei man i snuki (apibendrindamas mane kaip visa foruma)" -
Shaolin Mantis wrote:Mano dauguma pasitraukia iš šios diskusijos, nes jaučiasi tardoma ir įžeidinėjama. Nors, kita vertus, forumas, kuriame čia diskutuojame, atrodo ir nereikalauja mandagumo... :)
tuo pripazindamas mano agresyvuma, savo atsakyma i mano agresyvuma ir savo neteisuma. :wink:
Be to - nesergu didybes manija ir mano Snukis nera sio forumo veidas :baloon:
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-11 18:02

Snukis wrote: "pylei man i snuki (apibendrindamas mane kaip visa foruma)"
Gal ne taip supratai - turėjau omenyje forumą "Prie alaus...", neįpareigojantį rimtumui ar kažkokiam mandagumui ar kam, kaip besiskiriantį nuo rimtųjų forumų "Filosofija", "Pasaulis", etc.
(Ar gal juos ne taip vadinu, "forumo dalys" gal reikia sakyti?)
Galim perkelti diskusiją kur nors ten, jei nori.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-11 18:31

Shaolin Mantis wrote:...
Galim perkelti diskusiją kur nors ten, jei nori.
Cia jau atkelta is "Politika ir visuomene", nes perdaug susivede i asmeniskumus :oops: kazkaip be praktinio parodymo irodyti negalejau, kad nesvarbu budas (agresyvus, efektyvus,...) - nugali stipriausias, o ne silpniausias. Agresija yra tik turimo stiprumo israiskos forma, taip pasakysiu. "Agresyvus bet silpnesnis" arba "agresyvus buna dazniau silpnieji" ir nugali stipriuosiu nesamoningas savo prasme, nes nugali stipresni tuo momentu.
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-12 09:42

Snukis wrote:
Shaolin Mantis wrote:...
Galim perkelti diskusiją kur nors ten, jei nori.
Cia jau atkelta is "Politika ir visuomene", nes perdaug susivede i asmeniskumus :oops: kazkaip be praktinio parodymo irodyti negalejau, kad nesvarbu budas (agresyvus, efektyvus,...) - nugali stipriausias, o ne silpniausias. Agresija yra tik turimo stiprumo israiskos forma, taip pasakysiu. "Agresyvus bet silpnesnis" arba "agresyvus buna dazniau silpnieji" ir nugali stipriuosiu nesamoningas savo prasme, nes nugali stipresni tuo momentu.
Įrodei, kad nugali agresyvesnis: dėl tavo įkyraus agresyvumo, aš (stipresnis :D ) pasitraukiau iš diskusijos, ir laimėjai tu (silpnesnis, bet agresyvesnis :D ).
Užtat dabar galėsi dar daug kartų šioje pačioje temoje netrukdomas pakartoti, kad laimėjai ;)
"Paskutinis žodžis" suteikia labai malonią laimėjimo iliuziją :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2005-08-12 09:42

Snukis wrote: Pagal RB iseitu, kad auksciausia hierarchijos laipteli uzima silpnesnieji.
Galima pacituoti, kur aš tai teigiau? :evil:
Snukis wrote: Is kur zinome?
A kam mums zinoti - mes juk stipresni, tegul uzima ta laipteli ir miega ant laiptu, bet jei reikes nuspirsim prie parasos! :search:
Is kur zinome, kad jie silpnesni ir ant laiptu?
Nes jie stipriuosius i parasa agresyviai sugrudo, patys laukia eileje ant parasos laiptu!
Kai pritrūksta argumentų, belieka tik rašinėti tokį absurdo kratinį, ar ne? Neįsižeiskite, bet kiekvienoje naujoje diskusijoje jūs pasirodote vis labiau apgailėtinai...
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-12 10:28

RB wrote:
Snukis wrote: Pagal RB iseitu, kad auksciausia hierarchijos laipteli uzima silpnesnieji.
Galima pacituoti, kur aš tai teigiau? :evil:
Pacituoti gal ir ne, bet is tavo sudaryto neva mano ciklinio apibrezimo isplaukia, kad as neteisus kai teigiu, jog ant auksciausio hierarchijos laiptelio stovi stipresnieji. Jei tavo teigimu iseina, kad toks mano teiginys neteisingas, tai is vieninteles alternatyvos neteisingam atsakymui , pagal tave iseina, kad ant auksciausio laiptelio hierarchijoje stovi silpnesnieji.
RB wrote:
Snukis wrote: Is kur zinome?
A kam mums zinoti - mes juk stipresni, tegul uzima ta laipteli ir miega ant laiptu, bet jei reikes nuspirsim prie parasos! :search:
Is kur zinome, kad jie silpnesni ir ant laiptu?
Nes jie stipriuosius i parasa agresyviai sugrudo, patys laukia eileje ant parasos laiptu!
Kai pritrūksta argumentų, belieka tik rašinėti tokį absurdo kratinį, ar ne? Neįsižeiskite, bet kiekvienoje naujoje diskusijoje jūs pasirodote vis labiau apgailėtinai...
Lygiai ta pati man reikejo atsakyti tau :wink: i tavo "ciklo" sudaryma. Kai nebeliko kaip argumentuoti, tai iskraipydamas mano teiginius, pritempei prie ciklo (absurdo kratinio), kuris nera visiskai ciklas, nes i tuos klausimus as atsakau kitaip. Sudarineji kitiems ciklus, nes pats remiesi cikliniu apibrezimu:
Oponuojantys RB visada neteisus.
Is kur tai zinome?
RB priestarauja oponentu neteisingai nuomonei.
Kodel RB priestarauja oponentu neteisingai nuomonei?
Todel, kad RB visada teisus.
Apgailestauju, kad tau oponentai vis labiau apgailetineja...
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2005-08-12 11:00

Snukis wrote: Pacituoti gal ir ne, bet is tavo sudaryto neva mano ciklinio apibrezimo isplaukia, kad as neteisus kai teigiu, jog ant auksciausio hierarchijos laiptelio stovi stipresnieji. Jei tavo teigimu iseina, kad toks mano teiginys neteisingas, tai is vieninteles alternatyvos neteisingam atsakymui , pagal tave iseina, kad ant auksciausio laiptelio hierarchijoje stovi silpnesnieji.
Nenoriu tamstos liūdinti, bet ir vėl padarėte pačią primityviausią, akivaizdžią loginę klaidą. Pasiskaitykite: http://en.wikipedia.org/wiki/False_dilemma

Apskritai, rekomenduoju pasistudijuoti klasikinių logikos klaidų sąrašą... Nes daugelį tamstos postų būtų galima naudoti kaip chrestomatines jų iliustracijas.
Post Reply