Eiliniai Juozo papaistymai [atkelta iš kitos temos]

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2006-01-19 12:34

Sąžinė nesusijusi su jausmais, ji laisva nuo bet kokio asmeninio intereso. Bet kokio vidinio "velniuko", kaip tu išsireiški, balsai tuo nepasižymi.
o tai kam ji reikalinga ir ka ji isvis veikia?
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-01-19 13:45

Reika wrote:
Sąžinė nesusijusi su jausmais, ji laisva nuo bet kokio asmeninio intereso. Bet kokio vidinio "velniuko", kaip tu išsireiški, balsai tuo nepasižymi.
o tai kam ji reikalinga ir ka ji isvis veikia?
Sąžinė yra ir tai faktas. Nuo to, kad nuspręsi, jog jos nereikia - ji neišnyks. Yra galimybė tik nekreipti į jos "balsą" jokio dėmesio ar išvis jos "nesiklausyti", taip, lyg jos nė nebūtų. O veikia ji kaip jutimas leidžiantis susivokti, ar elgiesi tinkamai. Sąžinę galima palyginti su viduje esamu etalonu, o naudosies tuo etalonu, - tai jau asmens (to jaučiamo "Aš") reikalas.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2006-01-19 14:09

Srovė wrote:Sąžinė yra ir tai faktas.
butu malonu isgirsti pagrindima tam "faktui".
O veikia ji kaip jutimas leidžiantis susivokti, ar elgiesi tinkamai.
kas yra tinkamas elgesys? kai kuriose bendruomenes netinkamas elgesys nedeveti auskaru nosyje tai jeigu turi sazine butinai isisegsi juos?
Sąžinę galima palyginti su viduje esamu etalonu, o naudosies tuo etalonu, - tai jau asmens (to jaučiamo "Aš") reikalas.
etalonas yra kieno nors pavyzdys. tad koki jau pavyzdi zmones turi? juk egzistuoja daugybe zmoniu kuriem nera jokio etalono jie nesilygiuoja i nieka o patys siekia tapti kazkuo.. etalonas reikalingas tik megdziotojam kurie patys nesugeba kazko siekti o pasirenka lengviausia kelia - pavyzdi.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-01-19 23:23

son wrote:
Srovė wrote:Sąžinė yra ir tai faktas.
butu malonu isgirsti pagrindima tam "faktui".
Pats termino "sąžinė" buvimas, apie ką, manau, ne pirmą kart girdi. Juk kažkas juo pavadinta. Belieka išsiaiškinti, ką gi turi omeny ištariantys tą žodį. Jei neparanki to žodžio prasmė, gali sau kiek drūtas neigti ir patį sąžinės fenomeną. Nuo to sąžinės esmė niekam nepasikeis, išskyrus tam, kuris nori, kad toks fenomenas niekam nebūtų žinomas. Vienodą sąžinės reiškimąsi apsprendžia pati žmogaus struktūra, tiksliau, vienodas principas, pagal kurį sudarytas žmogaus organizmas.


son wrote:kas yra tinkamas elgesys? kai kuriose bendruomenes netinkamas elgesys nedeveti auskaru nosyje tai jeigu turi sazine butinai isisegsi juos?
Prie ko čia sąžinė?..
Man aborigenai aiškino, kad jų moterys turėjo pradėti nešioti molinius skritulius lūpoje ir ausyse , kad tik taip galėjo apsiginti nuo labai civilizuotų ir moraliais save vadinančių ateivių prievartautojų. Vėliau tai tapo lyg ir pasipuošimu. O apie noskarus - nieko nesu girdėjęs.

son wrote: etalonas yra kieno nors pavyzdys. tad koki jau pavyzdi zmones turi? juk egzistuoja daugybe zmoniu kuriem nera jokio etalono jie nesilygiuoja i nieka o patys siekia tapti kazkuo.. etalonas reikalingas tik megdziotojam kurie patys nesugeba kazko siekti o pasirenka lengviausia kelia - pavyzdi.
Čia dar pagalvok pats, kaip gi be jokio orientyro galima siekti ir dar kažko, kas lyg ir nurodo, kad orientuojamasi į jau žinomą.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-01-20 00:04

Atrodo, srovei šį kart sekasi vienintelis dalykas, kurį moka: iš bet kokios diskusijos paversti ginčą dėl antraeilių dalykų ar šiaip blevyzgas. Bijau, kad teks dalį žinučių iškelti, jei ir toliau taip tęsis.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-01-20 02:14

Nomad wrote:Atrodo, srovei šį kart sekasi vienintelis dalykas, kurį moka: iš bet kokios diskusijos paversti ginčą dėl antraeilių dalykų ar šiaip blevyzgas. Bijau, kad teks dalį žinučių iškelti, jei ir toliau taip tęsis.
Nu baik čia su tais iškėlimais. Argi nematai, kad pagal jūsų ap(s)ibrėžimą aš didesnis skeptikkas nei jūs. Juk ne mano kaltė, kad daleidžiat daug netikslumų, kurių patys nepastebit. Tai pasekmė to, kad visi labai panašiai mąstot. Juk gi taip neįdomu, kai visi vienodai klystat.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2006-01-20 11:05

Srovė wrote:Pats termino "sąžinė" buvimas, apie ką, manau, ne pirmą kart girdi. Juk kažkas juo pavadinta. Belieka išsiaiškinti, ką gi turi omeny ištariantys tą žodį. Jei neparanki to žodžio prasmė, gali sau kiek drūtas neigti ir patį sąžinės fenomeną. Nuo to sąžinės esmė niekam nepasikeis, išskyrus tam, kuris nori, kad toks fenomenas niekam nebūtų žinomas. Vienodą sąžinės reiškimąsi apsprendžia pati žmogaus struktūra, tiksliau, vienodas principas, pagal kurį sudarytas žmogaus organizmas.
as sneku ne apie zodi kuri daznai panasus i jus tamsta kartoja. as klausiu kas tai ir prasau pagristi ta zodeli "faktas" kuriuo metotes.
Interleksis wrote:fãktas [< lot. factum – kas padaryta, veikalas]:
1. tikras, nepramanytas įvykis, atsitikimas, reiškinys;
2. tvirtai nustatytas dalykas.
taigi prasau pagristi tai kas jusu manymu is tikro egzistuoja. pagristi pavyzdziais (ar tai bandymai) o ne pasakojimais ka is kur girdejot..
Prie ko čia sąžinė?..
Man aborigenai aiškino, kad jų moterys turėjo pradėti nešioti molinius skritulius lūpoje ir ausyse , kad tik taip galėjo apsiginti nuo labai civilizuotų ir moraliais save vadinančių ateivių prievartautojų. Vėliau tai tapo lyg ir pasipuošimu. O apie noskarus - nieko nesu girdėjęs.
matos kad tamsta daug bendravot su aborigenais. ir atsiprasau kad nesupratau kas ta sazine todel dar karta prasau pagristi kas yra sazine
Čia dar pagalvok pats, kaip gi be jokio orientyro galima siekti ir dar kažko, kas lyg ir nurodo, kad orientuojamasi į jau žinomą.
galima netureti jokio etalono (tai skiriasiai nuos savokos orientyras) o tik pasikliauti savimi ir savo svajone kuri jokiu budu ne koks nors etalonas. etalonas reikalingas tik tiem zmonem kurie patys nesugeba svajoti ir siekti svajoniu o tik megina megdzioti kitus.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-01-21 19:53

son wrote: as sneku ne apie zodi kuri daznai panasus i jus tamsta kartoja. as klausiu kas tai ir prasau pagristi ta zodeli "faktas" kuriuo metotes.
Interleksis wrote:fãktas [< lot. factum – kas padaryta, veikalas]:
1. tikras, nepramanytas įvykis, atsitikimas, reiškinys;
2. tvirtai nustatytas dalykas.
taigi prasau pagristi tai kas jusu manymu is tikro egzistuoja. pagristi pavyzdziais (ar tai bandymai) o ne pasakojimais ka is kur girdejot..
Kas gi dabar pačiam sukelia abejonę, ar tai kad žodis "faktas" nevisiškai tinka kalbant apie reiškinio realumą, ar nesi tikras, kad sąžinė kaip tokia realiai reiškiasi?
Mano galva, tai tokį "sąžines" pavyzdį nešiojies ir tu savyje. Gal imsi neigti? Aš galiu prisipažinti, kad visada turiu vidinį "žinojimą", kada pasielgiu ne taip, kaip norėčiau, ar kaip nederėtų... O gal tu iš kitokio molio?
son wrote: matos kad tamsta daug bendravot su aborigenais. ir atsiprasau kad nesupratau kas ta sazine todel dar karta prasau pagristi kas yra sazine

O tu pabandyk pagrįsti, kas esi tu. Nekonstatuoti, o pagrįsti. Jei sugebėsi - tu dievas ir dieas nesuvokiančių Dievo prasne.
son wrote: galima netureti jokio etalono (tai skiriasiai nuos savokos orientyras) o tik pasikliauti savimi ir savo svajone kuri jokiu budu ne koks nors etalonas. etalonas reikalingas tik tiem zmonem kurie patys nesugeba svajoti ir siekti svajoniu o tik megina megdzioti kitus.
Nu gražu, romantiška... Daug atsiskyrėlių tobulina savo dūšias kur nors miške... Keista tik, kuo negeri metrologijos pagrindai? Ir kodėl jau tais etalonais neturi naudotis normalūs žmonės? O etalonai tai ne tik "strypeliai" kažkur lentynoj. Už etaloną gali būti ir tan tikrų atomų tam tikri parametrai, rezonansai... O tokių pat atomu užtektinai bet kur. Taip kad, jei labai, labai ilgai svajosi, vistiek prie to paties prisisvajosi.
User avatar
provincijus
pradedantis
Posts: 414
Joined: 2004-07-14 12:28
Contact:

2006-01-23 14:29

Srovė wrote:
son wrote: matos kad tamsta daug bendravot su aborigenais. ir atsiprasau kad nesupratau kas ta sazine todel dar karta prasau pagristi kas yra sazine

O tu pabandyk pagrįsti, kas esi tu. Nekonstatuoti, o pagrįsti. Jei sugebėsi - tu dievas ir dieas nesuvokiančių Dievo prasne.

Nu, kam taip sudėtingai. Sąžinė, jei žmogus ją turi, turi labai konkrečias apraiškas. Įprastomis sąlygomis sąžinės taip paprastai nesijaučia, čia kaip su elektra reikia šiek tiek pratrinti izoliaciją, kad ją pajusti. Son, galiu pasiūlyti kaip ją aptikti. Prisileisk namie kibirą vandens ir išeik į gatvę, šiek tiek apsižvalgyk aplink ir surask kokį nukriošusį vos paeinantį senuką. Tada apliek jį vandeniu ir nubėk sau. Parbėgęs į namus atsisėsk ir įsiklausyk į savo savijautą. Va, tada ne tik pats sužinosi kas yra sąžinė, bet gal būt net kitiems sugebėsi pasakyti kas tai :wink:
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2006-01-23 14:41

Srovė wrote: Kas gi dabar pačiam sukelia abejonę, ar tai kad žodis "faktas" nevisiškai tinka kalbant apie reiškinio realumą, ar nesi tikras, kad sąžinė kaip tokia realiai reiškiasi?
zodis faktas visiskai cia netinka.
pagal tolesne tamsto minciu seka lygiai taip pat butu galima vardinti:
dievas egzistuoja faktas
siela egzistuoja faktas
roziniai drakonai egzistuoja faktas.

tad isvada tik tokia kad jus tamsta esat isitikines savo zodziu teisumu taciau visiskai ju negalite pagristi ir remiates ne faktais (patikrintomis ziniomis) o savo tikejimu arba speliojimu.
Mano galva, tai tokį "sąžines" pavyzdį nešiojies ir tu savyje. Gal imsi neigti? Aš galiu prisipažinti, kad visada turiu vidinį "žinojimą", kada pasielgiu ne taip, kaip norėčiau, ar kaip nederėtų... O gal tu iš kitokio molio?
visu pirma as isvis ne is molio.. o antra nesinesioju jokio sazines pavyzdzio nes ji kinta priklausomai kaip kinta mano mastymas.. sazine tai subjektyvus pasaulio suvokimas kuris kiekvienam yra vis kitoks nes priklauso nuo individo sugebejimo mastyti ir suvokti ji supancia aplinka.
O tu pabandyk pagrįsti, kas esi tu. Nekonstatuoti, o pagrįsti. Jei sugebėsi - tu dievas ir dieas nesuvokiančių Dievo prasne.

nematau prasmes savo pagrindimo ieskojimui nes kiekvienas asmuo suvokia save pagal savo pasaulio suvokima ir mastymo gebejimus. kaip tokiu pat principu suvokia ir aplinka tad realios/nerealios aplinkos suvokimo filosofijos yra prirasyta begales tad uztektu bent siek tiek pasiskaityt ir suvoktumet..

darote grubias logines klaidas. jei sugebesiu esu dievas bet jei dievas neegzistuoja vadinas neegzstuoju ir as su savo sugebejimais tad..
Nu gražu, romantiška... Daug atsiskyrėlių tobulina savo dūšias kur nors miške...
maziau ziurekit kvailu filmu apie budistus vienuolius tai iseis i nauda..
Keista tik, kuo negeri metrologijos pagrindai? Ir kodėl jau tais etalonais neturi naudotis normalūs žmonės? O etalonai tai ne tik "strypeliai" kažkur lentynoj. Už etaloną gali būti ir tan tikrų atomų tam tikri parametrai, rezonansai... O tokių pat atomu užtektinai bet kur. Taip kad, jei labai, labai ilgai svajosi, vistiek prie to paties prisisvajosi.
kazka labai veliat. norit pasakyti kazka protingo bet kuo toliau tuo baisiau tad dar toliau stenkites nebrist nes iklimpsit.. jus dabar lyginat materialius daiktus su minciu etalonais juolab net neisipaisot i savo uzvesta tema..
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-01-24 17:44

son wrote:
Srovė wrote: Kas gi dabar pačiam sukelia abejonę, ar tai kad žodis "faktas" nevisiškai tinka kalbant apie reiškinio realumą, ar nesi tikras, kad sąžinė kaip tokia realiai reiškiasi?
zodis faktas visiskai cia netinka.
pagal tolesne tamsto minciu seka lygiai taip pat butu galima vardinti:
dievas egzistuoja faktas
siela egzistuoja faktas
roziniai drakonai egzistuoja faktas.

tad isvada tik tokia kad jus tamsta esat isitikines savo zodziu teisumu taciau visiskai ju negalite pagristi ir remiates ne faktais (patikrintomis ziniomis) o savo tikejimu arba speliojimu.
Privardyti bet ko gali kiek drūtas. Aš kalbėjau tik apie sąžinės fenomeną. O sąžinė, tai ne mano įšradimas, tai realus, jaučiamas reiškinys. Kaip ten tu jį jauti ar ne; prisipažįsti, kad jauti ar ne - esmės nekeičia. To fenomeno buvimą pripažista ir mokslas. Žinoma, ne teorinė mechanika ar matematika sąžinės fenomeną aiškina...
Taip kad - pretenzijos - ne tuo adresu.

son wrote: visu pirma as isvis ne is molio.. o antra nesinesioju jokio sazines pavyzdzio nes ji kinta priklausomai kaip kinta mano mastymas.. sazine tai subjektyvus pasaulio suvokimas kuris kiekvienam yra vis kitoks nes priklauso nuo individo sugebejimo mastyti ir suvokti ji supancia aplinka.
Galiu tik pakartoti, ką jau esu sakęs:
Srovė wrote:Pirmiausia, sąžinė nenurodinėja. žinė - tai vidinio "žinojimo" visuma. ... Ne visada elgtis pagal sąžinę asmeniškai naudinga, - taip gali atrodyti neįsigilinus. Be sąžinės žmoguje veikia ir kiti "patarėjai": ego, pyktis, baimė, gėda, pavydas, protas... Pastarasis gi daro įtaką apsisprendimams remdamasis išorėje stebimais analogiškais atvejais - kaip pasielgia panašioj situacijoj kiti... Toks, racionaliu vadinamas, sprendimo pasirinkimo kelias nevisada turi vidumi suvokiamą motivaciją. Deja taip priimtą sprendimą galima pateikti kitiems, kaip logiškai sekantį ir išoriškai motivuotą, neva, vienintelį pateisinamą...
- Juk neviską viena tik sąžinė apsprendžia.
son wrote:
nematau prasmes savo pagrindimo ieskojimui nes kiekvienas asmuo suvokia save pagal savo pasaulio suvokima ir mastymo gebejimus. kaip tokiu pat principu suvokia ir aplinka tad realios/nerealios aplinkos suvokimo filosofijos yra prirasyta begales tad uztektu bent siek tiek pasiskaityt ir suvoktumet..
Kažką čia painioji. Faktų niekas neįrodinėja, faktais remdamiesi pagrindžia tiesiogiai nestebimus momentus.
darote grubias logines klaidas. jei sugebesiu esu dievas bet jei dievas neegzistuoja vadinas neegzstuoju ir as su savo sugebejimais tad..


Bet juk tu čia pasakai vos ne tą patį, ką ir aš, tik kitais žodžiais:
Srovė wrote:O tu pabandyk pagrįsti, kas esi tu. Nekonstatuoti, o pagrįsti. Jei sugebėsi - tu dievas ir dievas nesuvokiančių Dievo prasme.
- Juk nesuvokiantiems dievo - dievas neegzistuoja. Iš čia žodis - "bedievis". tad - neegzistuoja tavo sugebėjimai be suvokimo.., o be jų - ką tereiški ir tu?
son wrote: maziau ziurekit kvailu filmu apie budistus vienuolius tai iseis i nauda..
Nežiūriu aš jų, jei neskaityti atvejų, kai kiti žiūri, o aš neišbėgu lauk vien tik tam, kad ir galėtų skaitytis, jog nežiūriu...
son wrote:
kazka labai veliat. norit pasakyti kazka protingo bet kuo toliau tuo baisiau tad dar toliau stenkites nebrist nes iklimpsit.. jus dabar lyginat materialius daiktus su minciu etalonais juolab net neisipaisot i savo uzvesta tema..

Žinoma, didelis ačiū, už rūpestį. Paradoksas. Man visa tai aišku "kaip dieną", o tau baisu, kad aš nesusmaučiau... Nors tu mane čia ir įronizuoji kažkiek, bet tokie perspėjimai gali ateiti į galvą tik geram žmogui...
Dar kartą - ačiū!
Post Reply