Požiūris į gimstamumo didinimą

Naujas temas kurkite čia
Post Reply

Kiek turite (ar planuojate turėti) vaikų?

0
7
54%
1
2
15%
2
2
15%
3
1
8%
4+
1
8%
 
Total votes: 13
Skeptike
naujokas
Posts: 3
Joined: 2007-09-27 19:36

2007-10-03 11:56

Koks jusu poziuris i,pavyzdziui,lietuviu gimstamumo didinimo skatinima ? Juk visam pasaulij "zmoniu populiacija" gresmingai auga,tai ar verta vienoj ar kitoj salij skatinti gimstamuma vardan politiniu sumetimu ???


[Vilius: Pataisiau temos pavadinimą. Originalus buvo "Požiūris į žmonių gimstamumo didinimą"]
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2007-10-03 12:27

Man asmeniškai yra giliai px lietuviai išnyks ar ne (apskritai lietuvių išnykimas tik laiko klausimas), tačiau į demografinių politikų skirtumus politiniu teritoriniu pagrindu galime pažvelgti ir iš kitos pusės: žmonių gimstamumo/jaunėjimo/senėjimo reguliavimas pasauliniu mastu yra kur kas sunkiau įgyvendinamas, todėl iš dalies tikslinga demografinę politiką paskirstyti teritoriniu požiūriu.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-10-03 18:23

Skeptike wrote:Koks jusu poziuris i,pavyzdziui,lietuviu gimstamumo didinimo skatinima ? Juk visam pasaulij "zmoniu populiacija" gresmingai auga,tai ar verta vienoj ar kitoj salij skatinti gimstamuma vardan politiniu sumetimu ???
Ko gero, lietuvių politikui verta, nes privažiavę ir prisidauginę kitataučiai, be abejo, norės rinkti į šalies parlamentą savos tautybės žmones. :) O Lietuvos proletariatui matyt verta dėl to, kad vėlgi privažiavę ir prisidauginę kitataučiai dirbs už mažesnę alga ( juk jie privažiuos iš dar neturtingesnių valstybių), ko pasekoje, algos didėjimą eilinis lietuvis liumpenas matys kaip savo ausis.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-11-11 16:00

Pats gimtstamumo didinimas nereligingai Europos visuomenei yra geras dalykas. Juk jei dauginsimės mums neprireiks darbo jėgos iš labai religingų musulmonų, piliečių gyvenančių ultrakrikščioniškose šalyse. Taigi mūsų sekuliaristinė kultūra neišnyktu. Keli centai numesti už vaikus Lietuvos neišgelbės, tai permažai tėvams. Taigi turime žvelgti faktams į akis, europietiškumas išnyks, arba bus reformuotas pagal besidauginančius musulmonus kurie užims daugumą. Kolkas pasikeitimų šiuo klausimu nenumatoma. Pakeisti tokią padėti galėtu tik valstybės prievarta turėti vaikų, smegenų plovimas. Gal kažkam ir pavyktu sukūrti optimalią gimstamumo didinimo sistemą per švietimą, bet vistiek didžiausias argumentas žmonėms yra pinigai (bentjau Lietuvoje daugumai tikrai). Pats esu hedonistiškos pozicijos ir manau, kad dar pagyvensiu iki mirties Europoje be musulmonų įsigalėjimo. O kas toliau bus... man taspats. Svarbiausia patyrti malonumą gyvenant kaip nori, mano atveju be vaikų. Tokia mano pozicija, kolkas dar kiekvienas galime laisvai rinktis, valstybė už ausų nepaims kaip senovės laikais, ūkio dauguma neturime, kad reikėtu pagalbos... Eh, tas egoizmas.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-11-11 17:48

Pszczolarz wrote:Svarbiausia patyrti malonumą gyvenant kaip nori, mano atveju be vaikų.
Hmmm - jei sulauksi senatvės Lietuvoje, greičiausiai pensiją tau mokės kitų užauginti vaikai, kurios tie kiti kartais ir dantis sukandę ir duržus susiveržę augins, kai tu "patirsi malonumą gyvenant kaip nori". Chitras :)
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-11-11 18:38

Prognozuojama, kad po 50 metų Lietuva bus tiek susenusi, kad nebebus įmanoma mokėti pensijas dėl jaunų darbininkų trūkumo. Bet gal kokie baltarusiai su ukrainiečiais atvažiuos ir sumokės mano senatvės laimei.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-11-11 18:51

Pszczolarz wrote:Prognozuojama, kad po 50 metų Lietuva bus tiek susenusi, kad nebebus įmanoma mokėti pensijas dėl jaunų darbininkų trūkumo. Bet gal kokie baltarusiai su ukrainiečiais atvažiuos ir sumokės mano senatvės laimei.
Ir dar - galbūt - net kiniečiai.
http://www.delfi.lt/news/economy/busine ... d=14958943
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2007-11-11 19:02

Nematau priezasties , kodel reiktu pergyvent del mazejancio gimstamumo. Tereikia pakeist ta ydinga pensiju tvarka, kai zmonems neleidziama susitaupyt savo senatvei. Lai investuoja zmones i akcijas ar nekilnojamaji turta ar bile ka ir nereiks sukti galvos kas senatveje uzdirbs pensija.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-11-11 19:42

Oftoppikas ir grynai lyrinis nukrypimas:

Pakliuvo man visai atsitiktinai youtube vienas rusiško roko klipukas. Nustebino dainos tekstas - susiradau jį nete. O paskui perskaičiau
7x wrote:Man asmeniškai yra giliai px lietuviai išnyks ar ne ...
Toks kontrastas paėjo... taigis :| pasidalinsiu įspūdžiais:

Klipas:
http://www.youtube.com/watch?v=ReHUPi1ipSI
Tekstas (rus): http://blade-runner.diary.ru/?tag=705
O jame kritikuojama dabartinė Rusijos politinė santvarka ir daug kartų kartojama "Aš taip myliu savo šalį, bet nekenčiu valstybės".
Klausytojų pilna salė skanduojanti "Aš taip myliu savo šalį..."
O mes... mes nebemylim savo šalies :(
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2007-11-11 21:50

Akela wrote:O mes... mes nebemylim savo šalies :(
Mylim mes tą savo šalį. Nesijaudink. :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-11-12 16:31

Legionas wrote:Tereikia pakeist ta ydinga pensiju tvarka, kai zmonems neleidziama susitaupyt savo senatvei. Lai investuoja zmones i akcijas ar nekilnojamaji turta ar bile ka ir nereiks sukti galvos kas senatveje uzdirbs pensija.
Kaip neleidžiama? Va, aš visai sėkmingai investuoju, niekas nedraudžia. Kokioje brandaus komunizmo valstybėje tu gyveni? :D
Akela wrote:O mes... mes nebemylim savo šalies :(
O kas yra ta „šalis“ ir kodėl verta ją mylėti?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-11-12 16:58

Legionas turbut turėjo omenyje sodros mokesčius kurie atima pinigus iš piliečių ir mažina jų galimybes taupyti pinigus, arba pinigų sutaupoma mažiau. Šeip tikrai keista, kad rašoma apie visiška taupymo ir turtėjimo draudimą, Lietuvoje ir JAV to nėra. Yra tik mokesčiai kurie sumažina realias pajamas dirbant, nieko neveikiant.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2007-11-13 16:29

Pszczolarz wrote:Legionas turbut turėjo omenyje sodros mokesčius kurie atima pinigus iš piliečių ir mažina jų galimybes taupyti pinigus, arba pinigų sutaupoma mažiau.
Taigi, dauguma darbo zmogaus pajamu keliauja valdziai, ko pasekoje susitaupyt senatvei realiai neimanoma.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-11-13 16:42

Nėra garantijų, kad tuos pinigus kuriuos sumokame valstybei nepaims darbdavys kai nebeliks mokesčių. Juk mokėdami mokesčius gauname: pensiją, socialines išmokas, sveikatos draudimą, policiją, teismus, gaisrinę, gerus kelius, karinę apsaugą, vaikų namus. Lietuvos atveju gauname dar ir televiziją be reklamos (LTV2), radiją Opus3... Juk berods nieko panašaus privatus sektorius nesiūlo (čia aš apie radiją ir tv lietuviškai).
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2007-11-13 17:12

Pszczolarz wrote:Nėra garantijų, kad tuos pinigus kuriuos sumokame valstybei nepaims darbdavys kai nebeliks mokesčių.
Garantija yra darbo rinka. Konkurencija del darbuotoju vercia darbdavius siulyt geras salygas. Jei netiki, gali pats tapti darbdaviu ir pasilikti sau visus pelnus atsiradusius del mokesciu mazinimo.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2007-11-13 19:22

Legionas wrote: Garantija yra darbo rinka. Konkurencija del darbuotoju vercia darbdavius siulyt geras salygas. Jei netiki, gali pats tapti darbdaviu ir pasilikti sau visus pelnus atsiradusius del mokesciu mazinimo.
apie darbo rinka kaip garantija uztenka paziureti i lietuva.. darbuotojai bega is lietuvos ieskodami geresniu salygu svetur o darbdaviai vis vien nesistengia gerinti darbo salygu ar didinti uzmokescio..
tad darbo rinka garantija gali buti nebent teoriskai.. bet praktikoje daznai tai tampa isnaudojimu.. nes kad ir kiek prastas gali buti darbas ir uzmokestis visada darbuotojas tures priezasti del ko bijos ji prarasti nes visad bus zmogus kuris ji pakeis pabegdamas is dar blogesniu salygu..
snekant apie mokesciu uztenka pasiziureti jav pavyzdi del sveikatos sistemos kuri nera dengiama is mokesciu bet tam specialiai sukurti sveikatos draudimai.. tad daugumai amerikieciu smagu gyventi tol kol sveiki ir tekamuoja angina bet rimtai susirgus ar patekus i avarija vidutes klases zmogus paprasciausiai pasmerktas ir paliekamas likimo valiai..

mokesciai nera blogas dalykas tol kol juos isrinkti atstovai sugeba paskirstyti tinkamai..
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2007-11-13 20:00

son wrote: apie darbo rinka kaip garantija uztenka paziureti i lietuva.. darbuotojai bega is lietuvos ieskodami geresniu salygu svetur o darbdaviai vis vien nesistengia gerinti darbo salygu ar didinti uzmokescio..
Tai cia gal pagal klasiu kovos teorija nebent... O realybeje:

"Pernykščiai rekordiniai atlyginimo augimo tempai išlieka ir šiemet: vidutinė alga pirmąjį pusmetį kilo 20,5%., pasak analitikų, iki metų galo atlyginimai gali pakilti dar 9–15%."

http://www.delfi.lt/news/economy/busine ... d=14649917
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-11-13 23:58

O kiek pakilo maisto kainos? Pvz. pienas dar neseniai kainavo 2,50 LT, šiandien tapatį perku už 3LT. Taigi manau, kad perkamoji galia Lietuvoje nesikeičia, atlyginimų didėjimas padengiamas produkto kainos didėjimu. Turbut nereikia aiškinti prie ko prives toks bekraštis kainų ir atlyginimų didėjimas. Jei nebeliktu mokesčių, nebūtu jokios priežasties mokėti daugiau negu dabar, tiesiog sumažintu atlyginimus masiškai, bet gautume tapatį dėl mokesčių nebuvimo. Tai naudinga darbdaviams, kodėl nepasinaudoti? Juk darbuotojai dar nėra visiškas deficitas, bedarbių turime, konkurencijos faktorius veikia atskirai nuo mokesčių.
Post Reply