Konservatoriai sako: vaikus mušti reikia.

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-03-30 22:28

Kaip jums tas linksmas konservatorių pokštas? Matyt jie didžiuojasi savimi, atmesdami įstatymą, kuris saugotų vaikus nuo smurto namuose ir viešoje erdvėje. Matyt vaikai nelaikomi žmonėmis, pagal konservatorius. Arba jie tiesiog propaguoja krikščioniškas vertybes, mat krikščioniai visada pasižymėjo savo sadomazochistiniais polinkiais.
Doom
naujokas
Posts: 8
Joined: 2010-03-26 09:37

2010-03-30 23:09

Reikėtų paskaityt patį įstaymo projektą.
Man šiek tiek keista, berots įstatymai pas mus yra ir klausimas ar reikia kažkokių papildomų, nes pas mus gali paskui gautis tokie paradoksai kaip su nepilnamečių apsaugos įstatymu.
Ir šiuo metu socialiniai darbuotojai nustato ar yra smurtas ar ne šeimoje, o jei bandysim apibrežt, jog su diržu vaikui per klyna suduot yra pažeidimas vaikto teisių kai jis neklauso, tai bus tai tik dar viens absurdas.
User avatar
LaisvaManis
naujokas
Posts: 71
Joined: 2010-01-20 14:49
Location: Vilnius
Contact:

2010-03-30 23:12

CIa yra toks video apie tai, kaip porele fanatisku amerikieciu uzdirba pinigus is seminaru ir knygu apie tai kaip musti vaikus. Pagrindas: musk tol, kol paklus tavo valiai ir, zinoma, suauges paklus Dievui. Tipiskas konservatoriu poziuris...
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-03-30 23:39

Dabar galiojantis įstatymas apsaugo tik nuo tokio smurto, kai vaikas į reanimaciją patenka. (hiperbolizuoju)
Įstatymo pataisos būtų užtikrinę, kad bet koks smurtas, fizinis ar psichinis, būtų negalimas. Hodegetikos raida bei hodegetikos nuostatų kitimas į vis mažiau smurto savyje turinčius auklėjimo metodus akivaizdžiai stebima labiausiai išsivysčiusiose šalyse. Ir atvirkščiai, mažiausiai išsivysčiusios šalys daugiausia smurtauja prieš vaikus ir moteris. Galime atsigręžti į geriau gyvenančius savo kaimynus ir pasižiūrėti kaip jiems sekasi. Man, asmeniškai, Švedija yra autoritetas, ir sekti jos pavyzdžiu būtų gana protinga, manau.

Tyrimas rodo, jog tarp teigiamo ir neigiamo paskatinimo, imant visą populiaciją, nėra skirtumo. Tiesa, teigiamas paskatinimas labiau veikia ekstravertus, nei intravertus. (Čia prikišiu savo nuomonę ir pasakysiu, jog nenuostabu, jog užguiti žmonės nereaguoja į teigiamus paskatinimus. Jie beveik negirdi ir neišsiugdo reflekso į juos reaguoti. Intravertai yra dūchinami, todėl jie išmoksta labiau reaguoti į neigiamus paskatinimus. Manau, ilgainiui, teigiamai skatinant intravertą, jis turėtų prie tokio auklėjimo būdo priprasti ir į jį reaguoti labiau nei į neigiamą. Dar manau, kad kartu su tuo turėtų mažėti jo intraversija. Tačiau tai jau mano asmeninės spekuliacijos.)
Doom
naujokas
Posts: 8
Joined: 2010-03-26 09:37

2010-03-30 23:40

LaisvaManis wrote:CIa yra toks video apie tai, kaip porele fanatisku amerikieciu uzdirba pinigus is seminaru ir knygu apie tai kaip musti vaikus. Pagrindas: musk tol, kol paklus tavo valiai ir, zinoma, suauges paklus Dievui. Tipiskas konservatoriu poziuris...
Nelabai supratau ryšio tarp įstatymo projekto konkretaus ir kažkokio fanatizmo ar pan.
Man tai panašu į "klykavima apie tam tikras klišes".
Ar šiuo metu YRA/NĖRA įstaymuose apsaugotos vaikų teisės ir ar institucijos turi visas priemones užkirsti kelią smurtui prieš vaikus?
Iki šiol mano nuomonė visos piremonės buvo, tai klausimas ką konkrečiai jie ten bandė reglamentuot. Šiuo atveju "mušti" nelygu "smurtui". Juk manau ne viens vaikystėja gavo beržinės košės, bet tai nevadina smurtu, todėl preiš "priskirdami įvairias klišes" pirmiausiai reikia konkrečiai peržiūrėt projektą.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-30 23:45

D3monas wrote: atmesdami įstatymą, kuris saugotų vaikus nuo smurto namuose ir viešoje erdvėje. Matyt vaikai nelaikomi žmonėmis, pagal konservatorius.
Kartais vaiką reikia ir į kampą pastatyti ir pabarti ir diržo. Šalin valdininkus iš auklėjimo.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-03-30 23:53

Legionas wrote:
D3monas wrote: atmesdami įstatymą, kuris saugotų vaikus nuo smurto namuose ir viešoje erdvėje. Matyt vaikai nelaikomi žmonėmis, pagal konservatorius.
Kartais vaiką reikia ir į kampą pastatyti ir pabarti ir diržo. Šalin valdininkus iš auklėjimo.
Kuo tu geresnis už vaiką? Norėtum, kad tau beržinės košės įkrėsčiau? Kodėl nenorėtum?
Jei nėra skirtumo tarp teigiamo ir neigiamo paskatinimo efektyvumo, o tu vis vien nori rinktis neigiamą paskatinimą... Ką tai pasako apie tave? Paekstrapoliuokime.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 00:26

D3monas wrote: Jei nėra skirtumo tarp teigiamo ir neigiamo paskatinimo efektyvumo, o tu vis vien nori rinktis neigiamą paskatinimą... Ką tai pasako apie tave? Paekstrapoliuokime.
Skirtumas yra.

Kaip tau atrodo kam reikalingi kalejimai, jei uztektu skatinti geru zodziu ar pavyzdziu?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-03-31 00:32

Legionas wrote:
D3monas wrote: Jei nėra skirtumo tarp teigiamo ir neigiamo paskatinimo efektyvumo, o tu vis vien nori rinktis neigiamą paskatinimą... Ką tai pasako apie tave? Paekstrapoliuokime.
Skirtumas yra.

Kaip tau atrodo kam reikalingi kalejimai, jei uztektu skatinti geru zodziu ar pavyzdziu?
Nemaišyk taukų su miltais. Šiuo atveju kalbame apie vaikų auklėjimą. Man įdomu kuo tu pateisini vaikų mušimą.
Ar norėtum, kad tavo vaiką muštų mokytojas? Gatvės praeivis?
Ar norėtum, kad tave muštų mokytojas? Gatvės praeivis?
Paaiškink savo poziciją, dėl kurios manai, jog smurtas yra būtina auklėjimo dalis.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 00:47

D3monas wrote: Ar norėtum, kad tavo vaiką muštų mokytojas? Gatvės praeivis?
Mano vaika mokytoja yra pastaciusi i kampa. Pretenziju neturiu.
Jei mokykloje is anksto suderintomis salygomis vaikas gautu su liniuote, irgi nebutu nieko blogo. Tas beje, Indianoje yra legalu. Tik nuo konkrecios mokyklos istatu priklauso ar fizines bausmes naudojamos.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 01:03

D3monas wrote: Paaiškink savo poziciją, dėl kurios manai, jog smurtas yra būtina auklėjimo dalis.
Pastebejau, kad kai nepadeda racionalus argumentai daznai padeda bausme, ypac vaiko isterikos atvejais. Be to, kai kuriu taisykliu maziems vaikams net neimanoma logiskai paaiskinkti, pvz. "nebendrauk su nepazistamais nes jie gali buti pedofilai", "neliesk laidu nes srove pazeis vidaus organus". Kai kurios taisykles turi buti ismokstamos bet kokiu budu, isisamoninant prasme ar ne.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 01:06

D3monas wrote: Nemaišyk taukų su miltais. Šiuo atveju kalbame apie vaikų auklėjimą. Man įdomu kuo tu pateisini vaikų mušimą.
O man idomu, kodel manai, kad vaiko auklejimas yra skirtingas nuo suaugusiojo su neisvystytu atsakomybes jausmu auklejimo.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-03-31 01:09

Legionas wrote:O man idomu, kodel manai, kad vaiko auklejimas yra skirtingas nuo suaugusiojo su neisvystytu atsakomybes jausmu auklejimo.
Na va, viskas aišku, Legionas neprieštarauja, kad jam kas nors į snukutį vožtelėtų todėl, kad jis kažkuo neįtiko ar „neklausė“ ;)
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 01:20

D3monas wrote: Kuo tu geresnis už vaiką? Norėtum, kad tau beržinės košės įkrėsčiau? Kodėl nenorėtum?
Nieko prieš jei prisidirbčiau: skriausčiau ką nors, pavogčiau ką ar, tarkime, mokesčius rinkčiau.
Neturiu nieko prieš fizines bausmes nei vaikams nei suaugusiems.
User avatar
LaisvaManis
naujokas
Posts: 71
Joined: 2010-01-20 14:49
Location: Vilnius
Contact:

2010-03-31 01:23

Doom wrote:
LaisvaManis wrote:CIa yra toks video apie tai, kaip porele fanatisku amerikieciu uzdirba pinigus is seminaru ir knygu apie tai kaip musti vaikus. Pagrindas: musk tol, kol paklus tavo valiai ir, zinoma, suauges paklus Dievui. Tipiskas konservatoriu poziuris...
Nelabai supratau ryšio tarp įstatymo projekto konkretaus ir kažkokio fanatizmo ar pan.
Man tai panašu į "klykavima apie tam tikras klišes".
Ar šiuo metu YRA/NĖRA įstaymuose apsaugotos vaikų teisės ir ar institucijos turi visas priemones užkirsti kelią smurtui prieš vaikus?
Iki šiol mano nuomonė visos piremonės buvo, tai klausimas ką konkrečiai jie ten bandė reglamentuot. Šiuo atveju "mušti" nelygu "smurtui". Juk manau ne viens vaikystėja gavo beržinės košės, bet tai nevadina smurtu, todėl preiš "priskirdami įvairias klišes" pirmiausiai reikia konkrečiai peržiūrėt projektą.
Nelabai supratai rysio tarp vienu ir kitu konservu? As irgi tavo komentaro nelabai supratau, tiesa sakant... Papildziau tema ir tiek. Jei tau nieko nepasake mano info, tai ka padarysi. Atsiprasau.
User avatar
LaisvaManis
naujokas
Posts: 71
Joined: 2010-01-20 14:49
Location: Vilnius
Contact:

2010-03-31 01:29

Legionas wrote:
D3monas wrote: atmesdami įstatymą, kuris saugotų vaikus nuo smurto namuose ir viešoje erdvėje. Matyt vaikai nelaikomi žmonėmis, pagal konservatorius.
Kartais vaiką reikia ir į kampą pastatyti ir pabarti ir diržo. Šalin valdininkus iš auklėjimo.
Salin tokius tevus is posto. Nieko nera menkiua, nei suauges, parodantis savo psichonegalia trankydamas silpnesi objekta.
Nuosirdziai tikiuosi, kad gausi atgal, kai laikas ateis. LAAABAI nuosirdziai to tikiuosi, nors karmom ir netikiu.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 01:41

LaisvaManis wrote: Nieko nera menkiua, nei suauges, parodantis savo psichonegalia trankydamas silpnesi objekta.
Hm, tai tau turbūt širdis krauju apsipila kai žaliūkas policininkas užvožia bananu smulkiam kišenvagiui arešto metu.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-03-31 01:44

Laisvamani, kas ten beje pas tave ikonoje matyti? Lygiuojiesi į vergvaldžius ir masinius žudikus? Įdomi man tokia veidmainystė- pykti jei kas savo vaiką diržu paauklėja, o į savo profilį pagarbiai įsikelti karo nusikaltėlių ir vergvaldžių snukius.
Post Reply