Dievas - Jezus Kristus

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 15:44

Sveiki...noreciau pradeti diskusija apie Jezu Kristu...as manau , kad tai yra musu atpirkejas ir isgelbetojas..mano poziuris pagristas ne tikejimu, bet pazinimu ir loginiais ismastymais..ji galiu nesunkiai pagristi...siaip Lietuvoje daugelio supratimas apie Jezu Kristu yra lietuvos ryto pateikiamame lygyje - kunigai pedofilai ir bobeles davatkos, o sovietmecio ateizmu nubukinti zmones, net nebando pazvelgti giliau…bet pasaulyje, Jezus Kristus dar nepamirstas ir egzistuoja daugybe budu, kaip isreiksti jam pagarba, meile ir padeka uz jo auka ir suteikta galimybe issigelbeti…pasigooglinkit apie hillsong baznycia…ji turi tukstancius jaunu gerbeju manau, amzinajame gyvenime liudna ir vienisa tikrai nebus:) o sios dainos ikvepia ir padeda pazvelgti i Jezu kitaip:)
http://www.youtube.com/watch?v=IoezWBPGRAc
http://www.youtube.com/watch?v=0FcoWLeEdtQ
http://www.youtube.com/watch?v=wZ3KIXadMoY
http://www.youtube.com/watch?v=UXCoHxX1 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=AR4CCLnmf1Q&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=eOY0mjjm ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=3Lab0SHGXkA
http://www.youtube.com/watch?v=UWndDW_2 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=PH-snsXw ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=MvUNkRbi ... re=related
o sita turbut pati populiariausia, youtube’je yra kokiu 10 ivairiu dainos variantu
http://www.youtube.com/watch?v=0OsyiGgS ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xi0yLRX4 ... re=related
ir t.t
dar atkreipsiu demesi i ta Hillsong baznycia…ji kilo ir populiariausia Australijoje…o ten ir krize svelniausia:)
Last edited by erika on 2011-01-19 15:48, edited 1 time in total.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-19 15:47

erika wrote:mano poziuris pagristas ne tikejimu, bet pazinimu ir loginiais ismastymais
Sudominai. :)
Kokie tie loginiai apmąstymai ir pažinimas?
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 15:55

Esu cia viena...kaip avele tarp vilku...esu tikrai siame klausime labai pasikausciusi..galiu pateikti daug ivairios medziagos...labai ilgai tuo domejausi...ir tikrai turiu ka pasakyti...tiesiog galbut ne viskas is karto...galima bus apsvarstyti palaipsniui visus iskylancius klausimus...bet noreciau diskutuoti su tais, kuriems tai is tikro idomu, o ne su tais, kuriems yra poreikis isjuokti kita, kitaip mananti...jeigu yra poreikis pasijuokti is manes..galiu sukurti kita tema..ten galesite issilieti, o sioje temoje noreciau konstuktyvios diskusijos ...
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 15:59

Istorija apie du kūdikius

Nėščios moters įsčiose kalbasi du kūdikiai. Vienas jų tikintis, kitas - ne.

Netikintis: Ar tu tiki į gyvenimą po gimimo?

Tikintysis: Žinoma. Juk akivaizdu, kad po gimimo gyvenimas tęsiasi. Mes esame čia, kad taptume pakankamai stiprūs ir pasiruoštume tam, kas laukia mūsų po gimimo.

Netikintis: Tai kvailystės! Po gimimo jokio gyvenimo negali būti. Ar tu gali įsivaizduoti, kaip toks gyvenimas atrodytų?

Tikintysis: Na, smulkmenų nežinau, bet aš tikiu, kad ten bus daugiau šviesos ir kad mes galbūt patys vaikščiosime ir valgysime savo burna.

Netikintis: Kokia nesąmonė! Neįmanoma pačiam vaikščioti ir valgyti burna. Tiesiog juokinga! Juk mes pririšti prie virkštelės, kuri mus maitina. Žinai, ką aš tau pasakysiu: neįmanoma, kad būtų gyvenimas po gimimo todėl, kad mūsų gyvenimo aprūpintojas - virkštelė - yra labai trumpa.

Tikintysis: Aš esu įsitikinęs, kad gyvenimas po gimimo yra galimas. Tiesiog viskas bus kitaip. Galima kai ką ir įsivaizduoti.

Netikintis: Bet juk iš ten dar niekas niekada nesugrįžo! Taip jau yra, kad gyvenimas baigiasi gimimu. Ir apskritai, gyvenimas - tai kentėjimas tamsoje.

Tikintysis: Ne, ne! Aš tiksliai nežinau, koks bus gyvenimas po gimimo, tačiau bet kokiu atveju mes pamatysime mamą ir ji mumis pasirūpins.

Netikintis: Mamą? Tu tiki į mamą? Ir kur gi ji yra?

Tikintysis: Ji yra apie mus. Ji visur, mes joje esame ir dėka jos judame ir gyvename. Be jos mes tiesiog negalėtume gyventi.

Netikintis: Visiška nesąmonė! Aš nemačiau jokios mamos ir todėl akivaizdu, kad jos nėra.

Tikintysis: Nesutinku su tavimi. Tu tiesiog neįsiklausai. Juk kai viskas nutyla, galima išgirsti kaip ji dainuoja ir pajusti, kaip ji glosto mūsų pasaulį. Aš tvirtai tikiu, kad tikrasis mūsų gyvenimas prasidės tiktai po gimimo.

Nežinomas autorius
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 15:59

Ar Dievas yra?

Vyras nuėjo į kirpyklą, nusikirpti plaukų ir jo apsikarpyti barzdos. Kai kirpėjas pradėjo dirbti, jie pradėjo kalbėtis. Jie kalbėjo apie labai daug dalykų ir įvairiomis temomis. Kai jie galų gale paminėjo Dievo temą, kirpėjas pasakė:
- Aš nemanau, kad Dievas egzistuoja.
- Kodėl jūs taip sakote? - paklausė klientas.
- Na, jūs tik išeikite į gatvę ir suprasite, kad Dievas neegzistuoja. Pasakykite man, jei Dievas egzistuoja, ar ten būtų tiek daug sergančių žmonių? Tiek pamestų vaikų? Jei Dievas egzistuotų nebūtų nei kančios, nei skausmo. Aš negaliu įsivaizduoti mylinčio Dievo, kuris leistų visus šituos daiktus.
Klientas minutėlę pagalvojo, bet nieko nepasakė, nes nenorėjo pradėti ginčo. Kirpėjas baigė savo darbą, ir klientas paliko kirpyklą. Tik po to, kai jis išėjo, pamatė vyrą gatvėje su ilgais, suveltais, purvinais plaukais ir neapkarpyta barzda. Jis atrodė purvinas ir netvarkingas. Klientas pasuko atgal ir vėl įėjo į kirpyklą, ir pasakė kirpėjui:
- Žinote ką pasakysiu? Kirpėjai neegzistuoja.
- Ką jūs sakote? - paklausė nustebintas kirpėjas. - Aš esu čia, ir aš esu kirpėjas. Juk aš ką tik jus pakirpau.
- Ne! - klientas sušuko. - Kirpėjai neegzistuoja, nes jei jie egzistuotų nebūtų žmonių su purvinais ilgais plaukais ir neapkarpytomis barzdomis, kaip tas vyras lauke.
- Bet kirpėjai TIKRAI egzistuoja! - atsakė kirpėjas. - Tik ne visi žmonės ateina pas mane.
- Būtent! - patvirtino klientas. - Tai ir yra esmė! Dievas, taip pat, TIKRAI egzistuoja! Tik ne visi žmonės eina pas Jį ir ieško Jo. Štai kodėl yra tiek daug skausmo ir kančios pasaulyje.

Autorius nežinomas
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-01-19 16:02

erika wrote:noreciau konstuktyvios diskusijos
Aš irgi. :)

Visų pirma, būtų labai smagu, jei aiškiai suformuluotum savo požiūrį, nes kol kas nelabai aišku ką tu ginsi naudodama pažinimą ir logiką.

Be to, kokią pažinimo formą tu naudosi? Nes "pažinimas" yra slidi sąvoką, vieni nueina iki tokių kraštutinių dalykų, kad net teigia, jog medituodami galime "pažinti" viską ir t.t. Šiuo atveju, labai norėčiau, kad kalbėtume apie tas pažinimo formas, kurios yra paremtos tikrove, konkrečiai, apie mokslinį pažinimą (su galimu buitinio pažinimo prieskoniu, jei nori).

Tavo patekti pasakojimai niekaip neiliustruoja nei tavo pozicijos, nei pateikia argumentus už dievo buvimą ar nebuvimą. Mielos istorijos ir tiek. :)
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2011-01-19 16:31

Esu cia viena...kaip avele tarp vilku...esu tikrai siame klausime labai pasikauscius
Na taip, tikintiems visada patinka užimti tokią poziciją.
User avatar
Mantas
naujokas
Posts: 63
Joined: 2010-09-04 13:04
Location: Vilnius

2011-01-19 16:32

D3monas wrote:
erika wrote:noreciau konstuktyvios diskusijos
Aš irgi. :)
Bijau, jei miela erika per pusantrų metų nepakeitė savo diskutavimo stiliaus (perskaičius jos tritaškių paradą - atrodo ne), tai jūsų abiejų norui sunku bus išsipildyti :)
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 16:32

“Kad galėtum pažinti tikrovę, reikalingas nefaktinis ir faktų žinojimas. Idealiu atveju prie tikrovės artėti galima abiem būdais, kurie vienas kitą papildo ir pateikia sąmonei daugiau ar mažiau tikrovei artimą pasaulio vaizdą. Bet dažniausiai tenka rinktis vieną kurį kelią, o apie kitą spręsti galima tik loginio išprotavimo būdu. Nefaktinis žinojimas yra prigimtis, apimanti struktūrą ir pagrindinius veikimo priencipus, o faktų žinojimas yra veikimo sukurtos situacijos ir įvykiai. Principas toks, kad prigimtis gali rodyti tikėtinas tendencijas ir leidžia laukti, kol ji virs tam tikrais tikėtinais faktais. Tuo tarpu faktai leidžia spręsti apie prigimtį, kuri nuspėjama pagal tai, kaip ji reiškiasi suvokiamoje tikrovėje.”
Zinokit, turiu tiek daug argumentu, kad net nezinau nuo ko ir pradeti...
galime giliau pagvildenti tokia jusu D3monai pamineta savoka kaip mokslinis pazinimas...nes ja siek tiek paklibinus paaiskeja, kad daugeliu atveju tai irgi tik elementarus tikejimas...pvz.
realiatyvumo teorija….kai pabandai kritiskai i ja pazvelgti, tai supranti, jog tai tik eilinis tikejimas…sakykim sviesos greitis…299 792 458 m/s….o gal mums meluoja, gal jis kitoks…juk mes patys to nezinome...bet kadangi tai patvirtina ne vienas saltinis, ir tie saltiniai salyginai patikimi..arba saltiniu labai daug ir jie teigia ta pati…mes galime isprotauti, kad tuo tiketi yra protinga…tada kitas teiginys - sviesos greitis greiciausias….juk tai elementariausias tikejimas…jeigu mokslas dar neatrado greitesnio, tai dar nereiskia, kad nera greitesniu…o gal atras veliau….mes tiesiog tikime tuo teiginiu ir tiek…o tai uzkvadratina musu galva…t.y uzdeda tvora ir nebegalime mintimis nerti uz tvoros…
http://www.delfi.lt/news/daily/science/ ... &s=2&no=20
http://www.ufolog.lt/forum/viewtopic.php?f=8&t=1883
Mokslas pazinimas, tai elementari fraze, kuria mes uzkoduojami nuo vaikystes, tam , kad tik istarus stebuklinga fraze "mokslininkai nustate", mokslas istyre" mes nemastydami, nebandydami ijungti kritinio mastymo zygiuotume kaip banda paskui..."moksla" , kuris labai daznai tik manipuliavimas mumis arba tikejimas...
Last edited by erika on 2011-01-19 16:47, edited 1 time in total.
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 16:37

tiems kuriems kazkas kliuna...vardu neminesiu..galiu pasakyti, kad as esu kvaila krikscione, durna boba, visiska debile, daune ir dar savanoriskai sutiksiu su visais kitais epitetais kuriuos man priskirsit..galiu juos ir i parasa isideti, jeigu surasysite..ir tiesiog manau, jums ne lygis listi is sia tema ir diskutuoti cia..jus tiesiog save nuvertinete nusileisdami iki mano daunisko ir debilisko lygio...nesvaistykit savo resursu..juk neveltui sakoma - duok durniui kelia...galetumet palikti viena sita tema pasidziaugti protiskiems atsilikeliams kriscionims..ar tai jau taip daug...juk yra tokia daugybe cia temu jums pasireiksti, kur jus galetumet isreiksti savo erudicija ir auksta intelekta, tuo praturtindami aplinkinius...dabar dar nespejau kazko parasyti..jau komentarai visaziniu..pasipyle...tiems kurie viska zino sioje temoje tikrai nera ka veikti...
Last edited by erika on 2011-01-19 16:39, edited 1 time in total.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-01-19 16:39

Erika, o kaip iš viso to išplaukia kad dievas yra? Juo labiau dievas Jėzus Kristus?
Kažkas dar kitoje temoje norėjo paklausti krikščionio: kodėl dievas sukūrė tarakonus?
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 16:45

taigi pirmas mano teiginys...sakykim sio savaites pamastymas butu apie tai, kad mokslas daznai tai ne pazinimas, bet irgi tik tikejimas...
pvz. skiepai nuo gripo..vieno mokslininkai teigia, kad reikia skiepytis, kiti, kad tai kenksminga..o jus tik renkates kuo tiketi..vienais mokslininkais ar kitais mokslininkais...nes is tikro skiepu nauda ar zala galbut pazinsite tik ant savo kailio juos isbande...
stebuklinga fraze - mokslas nustate, mokslininkai istyre ir visi net nesusimastydami keliauja paskui…ir niekam tai neuzkliuna…taip pat manau, kad niekur kitur nera tiek intrigu, purvo, nesvariu zaidimu, ideju vagysciu, neissaiskintu, netiketu mirciu kiek mokslineje terpeje…siek tiek pasigilinus, pamatai, kad pries mokslines intrigas visi vatikanai su popieziais ir kunigais pedofilais atrodo tik nekalti avineliai... visas skirtumas, kad apie mokslines intrigas ziniasklaida nerekia isteriskai ant kiekvieno kampo…nes paskui vergai nustos mokslu tiketi..

A. Einsteinas karta paklaustas ar galima tiketis, kad kada nors viskas bus paaiskinta moksliskai, atsake: “taip, bet tai netures jokios prasmes”. Si savo atsakyma jis paaiskino taip: “jeigu jus norite Bethoveno Penktaja simfonija isreiksti matematinemis lygtimis, oro slegimo i ausies bugneli kreivemis, visa tai imanoma, taciau tai jau nebebus Bethoveno Penktoji simfonija”:)
Last edited by erika on 2011-01-19 16:51, edited 1 time in total.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-01-19 16:49

Erika, o prie ko čia dievas? Iš to, kad aš kažko nežinau, neišplaukia kad dievas yra.
User avatar
Mantas
naujokas
Posts: 63
Joined: 2010-09-04 13:04
Location: Vilnius

2011-01-19 16:53

erika wrote: realiatyvumo teorija….kai pabandai kritiskai i ja pazvelgti, tai supranti, jog tai tik eilinis tikejimas…sakykim sviesos greitis…299 792 458 m/s….o gal mums meluoja, gal jis kitoks…juk mes patys to nezinome...
Kas čia paskutiniu metu su ta realiatyvumo-sąmokslo teorija? O dėl šviesos greičio - juk galima įsitikinti meluoja mums apie jį ar nemeluoja. Nebūtina ir kažkokios didelės investicijos. Kad ir Foucault'o (ne to Transgresijos avatare, o Léon'o metodas), vėliau patobulintas Alberto Michelsono ir kt.
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2011-01-19 17:01

taip pat noriu perspeti, kad atsakinesiu tik i rimtus argumentus, o eilinius pakarksejimus ignoruosiu...siaip as visada viskuo abejoju ir kritiskai apmastau..mano pamastymai pagristi logika, jeigu pas kai kuriuos jos nera, niekuo padeti negaliu....kad A yra A neirodinesiu...as irgi taupau savo resursus...
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-01-19 17:06

Erika, jei įrodytum, jog mokslas tėra toks pat tikėjimas kaip ir tikėjimas į dievą, tai logiška būtų teigti, jog mokslas toks pat nepatikimas kaip ir tikėjimas, o ne tai, jog Dievas egzistuoja. Tarkim priimam visus tavo "argumentus", jog mokslas yra tikėjimas. Ir kas iš to plaukia? Jog nereikia pasitikėti nei mokslu, nei dievu. Ir kaip tu šiuo būdu parodei, kad Jėzus yra mano išgelbėtojas?
User avatar
Cosmomental
naujokas
Posts: 74
Joined: 2010-06-27 17:19
Location: Kalnuose
Contact:

2011-01-19 17:10

Nesuprantu kuo čia dėtas Jėzus :?
ibwk
naujokas
Posts: 22
Joined: 2011-01-17 22:42

2011-01-19 17:27

kol kas nematau jokios logikos bei pažinimo, tik verkšlenimą "vaje, kokia aš čia avelė taip vilkų ir kaip visi čia su manim blogai elgiasi ir negražiai prasivardžiuoja".
Post Reply