Kvietimas į apostazės akciją!!!!

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2011-03-27 20:43

Akela wrote:Įvairios įmonės ne tik kad savo ofisus bei parduotuves pačios išsilaiko, mokesčius moka, bet dar ir gamina produkciją, kuriai reikia žaliavų, gamybos proceso, sandėliavimo paslaugų (...). O čia - virtualus vaizduotėje sugeneruotas senai patentuotas produktas be jokių grubių žemiškų išlaidų pačiai prekei: tik ofisai darbuotojams ir reklama. Jokių mokesčių ir kadrų paruošimas bei socialinės garantijos iš biudžeto. Na, ir kiti gėriai.
Pardavinėti numerėlius į apartamentus rojuje yra tobulas verslas: be viso kito vartotojų tarnybai dėl brokuotos produkcijos nesiskųs, nes dar niekas iš ano pasaulio negrįžo :mrgreen:

Kaip ten sakė? Jei religijos nebūtų, ją tektų išgalvoti? Mhm :love:
Visiškai sutinku :)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2011-03-27 21:26

nnavakas wrote:RKB turės įtakos tol, kol turės nekilnojamojo turto. O to ji turi daug. :wink:
tsrs laikotarpiu neturejo beveik nieko isskyrus pacias baznycias. bet issilaike ir dar kunigai prisimena kad daug geriau buvo nei dabar..
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-03-27 21:31

son wrote: ir dar kunigai prisimena kad daug geriau buvo nei dabar..
Rimtai? Gal todėl kad ribojo jų kiekį (tipo mažėjant pasiūlai, kaina kyla)?
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2011-03-27 21:38

nnavakas wrote:Visiškai sutinku :)
Bandau suprast tave:
tu šiaip sutinki, kad religija su savo bažnyčia yra kloaka, bet supranti, kad be centralizuotos kloakos žmonėms būtų kebliau gyventi, nes būtų visur prišikinėta, todėl tu ją toliaruoji ir netgi pasisakai už jos išsaugojimą ir puoselėjimą, taip? Na, jei taip, tada mes mąstom panašiai.
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2011-03-27 21:46

Nu įdomu, kokie kunigai mano, kad tuo metu, kai bažnyčias vertė ateizmo muziejais (gal visai nebloga mintis, kaip manot?), bažnyčiai buvo geriau?.. Nežinau, kokia AMB pamėklė pakuždėjo tokias žinias...
Jau pirmaisiais okupacijos metais valdžia nacionalizavo visas bažnytines žemes bei nustatė bažnyčioms padidintus mokesčius. Atėmė Bažnyčiai priklausiusias 7 spaustuves, uždarė visus 830 katalikiškus knygynus bei 32 katalikiškus periodinius leidinius, kurie turėjo apie 750 000 tūkstančių skaitytojų. Netrukus prasidėjo ir bažnyčių uždarymo kampanija.
http://mkp.emokykla.lt/gimtoji/index.php?id=1082
Hubertas wrote:Bandau suprast tave:
tu šiaip sutinki, kad religija su savo bažnyčia yra kloaka, bet supranti, kad be centralizuotos kloakos žmonėms būtų kebliau gyventi, nes būtų visur prišikinėta, todėl tu ją toliaruoji ir netgi pasisakai už jos išsaugojimą ir puoselėjimą, taip? Na, jei taip, tada mes mąstom panašiai.
Nevisai taip. Trumpai tariant - bažnyčios įtaka vietomis yra pervertinama, o jos teikiami socialiniai privalumai - nuvertinami. Be to, nemanau, kad prišikinėjimų pakampėse yra apskritai įmanoma išvengti. Bažnyčią mūsų socialiniame kontekste vertinu palyginti teigiamai - tačiau ne dėl jų mokymo. Pastarasis, suprantu, jog nepadeda pažinti mus supančio pasaulio, bei turi itin mažai bendro su mano įsitikinimais ar gyvenimo būdu.
User avatar
Cosmomental
naujokas
Posts: 74
Joined: 2010-06-27 17:19
Location: Kalnuose
Contact:

2011-03-27 22:21

Jei gyvenu kitame mieste, man reikia kreiptis į bažnyčia kur yra mano gyvenamoji vieta ar ten kur esu pakrikštytas ir pan. ?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2011-03-27 22:51

VYTS wrote:
son wrote: ir dar kunigai prisimena kad daug geriau buvo nei dabar..
Rimtai? Gal todėl kad ribojo jų kiekį (tipo mažėjant pasiūlai, kaina kyla)?
kiek is ju paciu pasakojimu zinau tai mazu parapiju kunigai susilaukdavo daug daugiau "klientu" nei siomis dienomis. neskaitant bumo sajudzio metais tai pasibaigus stalinistiniam periodui kaimuose buvo daugiau lankanciu baznycia nei siomis dienomis. beje ukiu pirmininkai suteikdavo baznyciu islaikymui nemazas pajamas jas nurasydami is ukiu saskaitu kad tik bobutes myletu ir tyletu apie "pirteles".
draudziamas vaisius juk gardesnis :wink:
User avatar
spraudite
naujokas
Posts: 14
Joined: 2010-06-28 21:42

2011-03-27 22:54

Cosmomental wrote:Jei gyvenu kitame mieste, man reikia kreiptis į bažnyčia kur yra mano gyvenamoji vieta ar ten kur esu pakrikštytas ir pan. ?
kur yra gyvenamoji vieta
ibwk
naujokas
Posts: 22
Joined: 2011-01-17 22:42

2011-03-28 16:01

Cosmomental wrote:Jei gyvenu kitame mieste, man reikia kreiptis į bažnyčia kur yra mano gyvenamoji vieta ar ten kur esu pakrikštytas ir pan. ?
pataisykit, jei klystu, bet gali atvažiuoti ir į vilnių, jei nori.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-28 16:46

ibwk wrote:
Cosmomental wrote:Jei gyvenu kitame mieste, man reikia kreiptis į bažnyčia kur yra mano gyvenamoji vieta ar ten kur esu pakrikštytas ir pan. ?
pataisykit, jei klystu, bet gali atvažiuoti ir į vilnių, jei nori.
Nope. Kai pats ėjau, užteko nueiti į tą bažnyčią, kurioje mane krikštijo, Klaipėdoje. Kai draugė mėgino apostuoti, iš pradžių lyg ir užteko eiti į tą bažnyčią, kurioje krikštijo, tačiau po to kunigas atėjo į namus, papiso protą visiems ir išėjo taip, kad dabar reikia eiti į Telšių vyskupiją ir pačiam vyskupui duoti prašymą. Patingėjome važiuoti į Telšius, todėl reikalai taip ir sustojo.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2011-03-28 18:01

spraudite wrote:Reikia turėti asmens dokumentą, prašymą (tiems, kurie eina pirmą kartą) arba pretenziją (tiems, kurie jau yra buvę ir nieko nepešė).
Ką reiškia „nieko nepešė“? Jei kalbama apie „apostazės pažymėjimus“, niekas jų išduoti neprivalo. To nereikalauja nei nacionalinės, nei bažnytinės teisės aktai.

Jei kalbama apie RKB turimų asmens duomenų įrašų išnaikinimą, tai reikia ir pateikti būtent taip suformuluotą prašymą raštu, kiek žinau, tai nebuvo padaryta. Gavus raštišką atsisakymą patenkinti šį prašymą, reikia kreiptis į Valstybinę asmens duomenų apsaugos inspekciją. Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas nenumato jokių išimčių religinėms organizacijoms. Taip pat Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas apskritai nieko nesako šiuo klausimu.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2011-04-01 01:32

Tai kodėl taip blogai suformulavai prašymą? :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2011-04-02 11:44

Undine wrote:Tai kodėl taip blogai suformulavai prašymą? :)
Spėju, jog todėl, kad advokatų konsultacijos kainuoja :) Be to, kol ateistų akcijos yra tik parodomosios, RKB Lietuvoje skelbia tik "pasirengimo gynybai" stadiją vis dažniau minėdama radikalųjų evangelizmą. Pabandykit rimčiau juos pakibinti, pvz, teisiniu būdu, pamatysit tikruosius dantis ir nagus: turint tokias lengvatas bei privilegijas yra ką ginti :)
User avatar
spraudite
naujokas
Posts: 14
Joined: 2010-06-28 21:42

2011-04-03 16:52

Dalinamės įspūdžiais iš apsilankymo pas kunigą R. Doveiką:
http://feministinisfrontas.wordpress.co ... izoginija/
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-04-04 11:14

spraudite wrote:Dalinamės įspūdžiais iš apsilankymo pas kunigą R. Doveiką:
http://feministinisfrontas.wordpress.co ... izoginija/
Respekts. :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2011-04-04 14:20

Mhm, sunku dvasininkams 21 amžiuje: visi moka skaityti, o kai kurie net ir mąsto. Įjungi fantaziją, taip gražiai ir įtaigiai pašneki, parapijiečiai ašarėlę nubraukti turėtų, o jie... netiki, kai kurie net šaiposi, kad nemoksliškai šneki :evil: Paskui dar atsiprašinėk, kad tai buvo "nelemta, apmaudi ir nereikalinga mano minčių ir žodžių dėlionės klaida". O va 16 a. galėjai nors ir "Malleus Maleficarum" sugalvot - ir mažai kam abejonių kildavo - kunigėlis pasakė, reiškia, šventa. Va tai laikai buvo...
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2011-04-08 10:51

Praėjusiais metais nugarą katalikų Bažnyčiai atsuko rekordinis skaičius vokiečių, oficialiai nutraukusių savo narystę. 2010 metais Bažnyčią paliko 180 tūkst. vokiečių katalikų.
http://www.delfi.lt/news/daily/world/re ... d=44127143
Post Reply