Pasaulėžiūrų skirtumai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-22 08:01

Augustas wrote:Taigi, Jūs asmeniškai patikrinote, pvz., Einšteino bendrąją reliatyvumo teoriją ir žinote, kad jinai yra teisinga. Jūs asmeniškai buvote anapilyje ir žinote, kad pomirtinio gyvenimo nėra. Jūs asmeniškai patikrinote ir žinote, kad, pvz., Skepforumo narys Vilius yra realus asmuo, o ne kompiuteris, kuris užprogramuotas atsakinėti į post'us Viliaus vardu. Ar aš teisingai Jus supratau, Grincai?
Kiek teko pastebėti, tikintieji labai raukosi, kai į vieną katilą sumetami ir jų dievas, ir visi kiti prietarai ar išsigalvojimai. Bet kai šis prijomas naudingas jiems patiems, tai no problem - galima ten sumesti ir kur kas skirtingesnius daiktus. Maždaug, jei tiki sviestu, tai kodėl ne dievu? Juk tai beveik tas pats...
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 09:27

grincas wrote:
Augustas wrote:Man asmeniškai nieko tame, kad Jūs nustojote tikėti Aukštesniąja jėga, nuostabaus nėra. Bet tai, kad Jūs nustojote tikėti Aukštesniąja jėga, tai nereiškia, kad Jūs niekuo nebetikite. Nes tikėti galima kuo tik nori - Dievu, likimu, savimi, kitais žmonėmis, mokslu ir t.t.
Gal religingam žmogui yra labai sunku suprasti, jog yra tokių žmonių kaip aš, kurie visai nieko netiki. Nei siela, nei pomirtiniu gyvenimu, nei Dievu, nei likimu, nei ateiviais, nei kitais žmonėmis, aš net savimi netikiu. Kažkuo tikėti reiškias viltis, o viltis kaip žinome yra kvailių motina. O aš kvailys nenoriu būti.

p.s tikėjimo sąvoką naudoju kaip bendrąjį tikėjimą, o ne kaip pasitikėjimą ar tikėjimą, jog kažkas sako tiėsą.
Jei tu niekuo netiki, tai tikriausiai netiki ir tuo ka pats sakai? Jei netiki tuo ka pats sakai, tai si diskusija is tavo puses yra beprasme, todel negaisink mano laiko, bandydamas yrodyti tai kuo pats netiki.
O gal vis del to kazkuo tiki? :D
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 09:37

grincas wrote:Toks nieko netikėjimas ir yra nieko netikėjimas, o ne paranoja. Ir tikėti reiškia atsisakyti kritiško požiūrio. Juk kritikas yra tas kuris nepritaria sakomai tiesai. Ir tikėjimo pagrindas kaip tu sakai gali būti tik racionalus (visi mes tikime dėl kažkokių suprantamų ir matomų priežasčių), tačiau tikėjimo objektas tik neracionalus (viskas kuo mes tikime yra nepagrįsta). Antraip tai jau nebebus tikėjimo objektas, o žinojimo. Nu ir aš sutinku jog visdėlto tikėjimas, kaip asmens savybė ar procesas pas mane yra, tačiau jis neturi prasmės, kadangi aš niekuo netikiu. Panašiai kaip aklas žmogus, kuris akis tai turi, bet jomis nesinaudoja.
O ar tu zinai, kad realybe yra tada, kai nemiegi, o kai miegi tai tik iliuzija ar atvirksciai? Zinoti negali niekas, yra tik tikejimas paremtas kazkokiomis priezastimis.
Ziureti kritiskai reikia, bet atsisakyti tiesos, vien del kritisko poziurio nereiketu.

O jei as poaklausciau ar tiki i netkejima? Ta prasme ar tu tiki i tai, kad tu niekuo netiki?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 09:39

grincas wrote:Iš esmės tikėjimas ir netikėjimas yra vienas ir tas pats.
Va cia tai gryna teisybe.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-22 09:45

martynas wrote:
grincas wrote:Iš esmės tikėjimas ir netikėjimas yra vienas ir tas pats.
Va cia tai gryna teisybe.
Iš tiesų tai čia nusisvaigimas ir puikus pavyzdys, kur veda netikę pseudofilosofiniai išvedžiojimai. Kas toliau? Diena ir naktis yra vienas ir tas pats? Grybai ir šiaurės meškos niekuo nesiskiria? Kaip visa tai paika.
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 10:51

Lionginas wrote:
martynas wrote:
grincas wrote:Iš esmės tikėjimas ir netikėjimas yra vienas ir tas pats.
Va cia tai gryna teisybe.
Iš tiesų tai čia nusisvaigimas ir puikus pavyzdys, kur veda netikę pseudofilosofiniai išvedžiojimai. Kas toliau? Diena ir naktis yra vienas ir tas pats? Grybai ir šiaurės meškos niekuo nesiskiria? Kaip visa tai paika.
Tai, kad tai nėra nusisvaigimas ir galiu aš tai pagrįsti. Pvz.: jeigu tu tiki jog Dievas egzistuoja, tai reiškias tai yra tavo nuomonė ar tavo pozicija apie Dievo egzistavimą. Jeigu tu netiki jog Dievas egzistuoja, tai ir šiuo atveju tu turi savo nuomonę ar laikais tam tikros pozicijos apie Dievą. Kaip ir sakiau tikėjimas ir netikėjimas yra tik tavo nuomonė kažkokiu klausimu. Skiriasi tik pats klausimas. Ir pavyzdžiui turim tokius sakinius: Aš tikiu, kad Dievas yra. Aš netikiu, kad Dievo nėra. Abiejų sakinių prasmė yra vienoda, tačiau vienu atveju mes tikim, kitu atveju netikim.
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 10:52

martynas wrote:Jei tu niekuo netiki, tai tikriausiai netiki ir tuo ka pats sakai? Jei netiki tuo ka pats sakai, tai si diskusija is tavo puses yra beprasme, todel negaisink mano laiko, bandydamas yrodyti tai kuo pats netiki.
O gal vis del to kazkuo tiki? :D
Man nereikia tikėti jog aš sakau tiesą. Aš tiesiog galiu netikėti, jog meluoju.
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 10:55

martynas wrote:O ar tu zinai, kad realybe yra tada, kai nemiegi, o kai miegi tai tik iliuzija ar atvirksciai? Zinoti negali niekas, yra tik tikejimas paremtas kazkokiomis priezastimis.
Man nebūtina tikėti, jog ši realybė yra tikra. Aš galiu netikėti, jog ši realybė yra netikra.
martynas wrote:O jei as poaklausciau ar tiki i netkejima? Ta prasme ar tu tiki i tai, kad tu niekuo netiki?
Man nebūtina tikėti į netikėjimą, aš galiu netikėti į tikėjimą.
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 11:18

Lionginas wrote:Maždaug, jei tiki sviestu, tai kodėl ne dievu? Juk tai beveik tas pats...
:D Taikliai pasakyta. Dar priedo noriu paklausti teistų. 99% atvejų jūs vadovaujatės tuo kas yra pagrįsta ir tikėjimą nelabai kur naudojat. Nesakot jog tikit, kad gausit algą už darbą, arba , kad tikit, jog Afrika yra žemynas, arba kad, tikit jog, nuėję į parduoduvę rasit duonos nusipirkt. Visos mūsų kasdieninės nuomonės yra paremtos kuo tikslesne informacija, o ne kažkokia tai ezoterika. Tai kam palikt tą 1% tikėjimui į tai kas nėra bent jau stipriai pagrįsta???
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-22 11:55

grincas wrote:Tai, kad tai nėra nusisvaigimas ir galiu aš tai pagrįsti. Pvz.: jeigu tu tiki jog Dievas egzistuoja, tai reiškias tai yra tavo nuomonė ar tavo pozicija apie Dievo egzistavimą. Jeigu tu netiki jog Dievas egzistuoja, tai ir šiuo atveju tu turi savo nuomonę ar laikais tam tikros pozicijos apie Dievą. Kaip ir sakiau tikėjimas ir netikėjimas yra tik tavo nuomonė kažkokiu klausimu. Skiriasi tik pats klausimas. Ir pavyzdžiui turim tokius sakinius: Aš tikiu, kad Dievas yra. Aš netikiu, kad Dievo nėra. Abiejų sakinių prasmė yra vienoda, tačiau vienu atveju mes tikim, kitu atveju netikim.
Analogiškai, jei A ir B yra raidės, tai A ir B prasmė yra vienoda? Brgi nembtbi, kbt čib su pbprbsčibusib logikb kbžkbs netvbtkoj?
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 12:24

Lionginas wrote:Analogiškai, jei A ir B yra raidės, tai A ir B prasmė yra vienoda? Brgi nembtbi, kbt čib su pbprbsčibusib logikb kbžkbs netvbtkoj?
Norėjau pasakyti, jog tikėjimas ir netikėjimas yra tik nuomonė. Tuo jie ir yra tas pats. O prasmė jų skiriasi tiek pat kiek ir šių sakinių: Tikiu, kad Dievas yra. Netikiu, kad Dievo nėra. Jei sugebi įžvelgti čia kažkokių skirtumų tai valio, man abu pasakymai atroodo vienodi.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-22 13:08

grincas wrote:Norėjau pasakyti, jog tikėjimas ir netikėjimas yra tik nuomonė. Tuo jie ir yra tas pats. O prasmė jų skiriasi tiek pat kiek ir šių sakinių: Tikiu, kad Dievas yra. Netikiu, kad Dievo nėra. Jei sugebi įžvelgti čia kažkokių skirtumų tai valio, man abu pasakymai atroodo vienodi.
Čia demagogija ir tiek. Tikėjimas ir netikėjimas yra skirtingi dalykai, net jei jais pasinaudodamas gali sudaryti specifinius sakinius, kurie gali reikšti tą patį. Vienodą reikšmę tavo išvedžiojimuose įgyja SAKINIAI, o ne juose dalyvaujantys atskiri žodžiai. Taigi tikėjimas ir netikėjimas, kaip ten bežiūrėsi, nėra tas apts.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 13:40

Lionginas wrote:
martynas wrote:
grincas wrote:Iš esmės tikėjimas ir netikėjimas yra vienas ir tas pats.
Va cia tai gryna teisybe.
Iš tiesų tai čia nusisvaigimas ir puikus pavyzdys, kur veda netikę pseudofilosofiniai išvedžiojimai. Kas toliau? Diena ir naktis yra vienas ir tas pats? Grybai ir šiaurės meškos niekuo nesiskiria? Kaip visa tai paika.
Ziurint pavirsutiniskai gali taip atrodyt, bet netgi buvo parasyta ''is esmes''.
Manau cia noreta pasakyti, kad tai ko nezinome, apie tai turime nuomone kuri kad ir kokia ji bebutu yra paremta tikejimu ir jokiu cia paikybiu nera.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 13:45

grincas wrote:
martynas wrote:Jei tu niekuo netiki, tai tikriausiai netiki ir tuo ka pats sakai? Jei netiki tuo ka pats sakai, tai si diskusija is tavo puses yra beprasme, todel negaisink mano laiko, bandydamas yrodyti tai kuo pats netiki.
O gal vis del to kazkuo tiki? :D
Man nereikia tikėti jog aš sakau tiesą. Aš tiesiog galiu netikėti, jog meluoju.
Cia ne atsakymas, o tik zaidimas zodziais.
O juk netikejiams yra is esmes tas pats, kaip tikejimas, tai sakydamas, kad niekuo netiki tu is esmes darai tokia pacia klaida.

Bet tu vis tiek turi bent jau tiketi, kad savo netikejimu, o jei netiki tuo, tada tai jau priestaravimas ir tavo pozicija priestarauja elementaraiai logikai.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 13:52

grincas wrote:
martynas wrote:O ar tu zinai, kad realybe yra tada, kai nemiegi, o kai miegi tai tik iliuzija ar atvirksciai? Zinoti negali niekas, yra tik tikejimas paremtas kazkokiomis priezastimis.
Man nebūtina tikėti, jog ši realybė yra tikra. Aš galiu netikėti, jog ši realybė yra netikra.
martynas wrote:O jei as poaklausciau ar tiki i netkejima? Ta prasme ar tu tiki i tai, kad tu niekuo netiki?
Man nebūtina tikėti į netikėjimą, aš galiu netikėti į tikėjimą.
Jei netiki i tikejima, automatiskai tiki i netikejima.
Nes tu darai tiesos teiginy, tai priesingas tavo teiginiui teiginys yra neteisingas.

Tiesos nera.
Ar tiesa, kad tiesos nera?
Netiesa, nes tiesos nera.
Teiginys tiesos nera priestarauja sau.

Netikiu i nieka.
Ar tiki, kad netiki i nieka?
Netikiu, nes netikiu i nieka.
Teiginys netikiu i nieka priestarauja pats sau.

Elementaru Vatsonai :ax:
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 13:56

martynas wrote:Cia ne atsakymas, o tik zaidimas zodziais.
O juk netikejiams yra is esmes tas pats, kaip tikejimas, tai sakydamas, kad niekuo netiki tu is esmes darai tokia pacia klaida.
Nu tai jei pats sutinku, kad skirtumo nėra. Tai kas kaip nori tas taip sako. Esmės vistiek nekeičia.
martynas wrote:Bet tu vis tiek turi bent jau tiketi, kad savo netikejimu, o jei netiki tuo, tada tai jau priestaravimas ir tavo pozicija priestarauja elementaraiai logikai.
Vėl tą patį sakai. Taigi rašiau jog aš ne tikiu savo netikėjimu, bet netikiu tikėjimu. Vienas ir tas pats.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 13:58

grincas wrote:
Lionginas wrote:Maždaug, jei tiki sviestu, tai kodėl ne dievu? Juk tai beveik tas pats...
:D Taikliai pasakyta. Dar priedo noriu paklausti teistų. 99% atvejų jūs vadovaujatės tuo kas yra pagrįsta ir tikėjimą nelabai kur naudojat. Nesakot jog tikit, kad gausit algą už darbą, arba , kad tikit, jog Afrika yra žemynas, arba kad, tikit jog, nuėję į parduoduvę rasit duonos nusipirkt. Visos mūsų kasdieninės nuomonės yra paremtos kuo tikslesne informacija, o ne kažkokia tai ezoterika. Tai kam palikt tą 1% tikėjimui į tai kas nėra bent jau stipriai pagrįsta???
Jei galvociau, kad tai nepagrysta ir vis tiek tikeciau tada buciau kvailys.
As nemanau, kad Dievas yra nepagrystas.
I don't believe in god because I seen him i believe because through him i see everything else.
C.S.Lewis
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 14:01

Lionginas wrote:]Čia demagogija ir tiek. Tikėjimas ir netikėjimas yra skirtingi dalykai, net jei jais pasinaudodamas gali sudaryti specifinius sakinius, kurie gali reikšti tą patį. Vienodą reikšmę tavo išvedžiojimuose įgyja SAKINIAI, o ne juose dalyvaujantys atskiri žodžiai. Taigi tikėjimas ir netikėjimas, kaip ten bežiūrėsi, nėra tas apts.

Nu gerai, tada kuo tikėjimas skiriasi nuo netikėjimo?
Post Reply