Rusija versus civilizuotas vakarų pasaulis

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-07-29 22:47

sovijus wrote:O aš manau, kad Rusija yra puiki tokia kokia yra. Kol kas tai yra vienintelis rimtas priešas JAV, nes Kinija dar "nesubrendo", o islamistai apskritai nėra rimti (bent jau po Osmanų piko). Ji neleis amerikiečiams atsipalaiduoti, stums juos pirmyn į šlovingą genetiškai-kibernetiškai modifikuotų superžmonių erą.

Žinau, pasakyta su perdėtu patosu, bet tik iš konflikto, priešpriešos gimsta didybė. O Rusija yra puikus priešas, Sovietų Sąjunga butų dar geresnis...
Antagonizmo naudą būtų galima net pavyzdžiais iš istorijos įrodyti, kaip barbarai (arba nebūtinai) konsoliduoja civilizaciją. Sakykime, krikščioniška Europa kilti pradėjo, kai islamas ant kultų užlipo.

Bet man keista, kai šitaip rašo žmogus, gyvenantis Rusijos - Vakarų fronte. Ką, mažai okupacijų buvo? :)
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-07-30 00:09

Kultūriškai, dvasiškai aš esu amerikietis, kad ir kur gyvenčiau, o ir gyvenu tolėliau nuo to fronto (UK). Nelabai man rūpi iš tikrųjų kas nutiks būtent tam žemės lopinėliui kur dabar yra Lietuva. Stiprieji darys ką gali, o silpnieji kentės kas jiems priklauso.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-07-30 00:22

sovijus wrote:Kultūriškai, dvasiškai aš esu amerikietis, kad ir kur gyvenčiau, o ir gyvenu tolėliau nuo to fronto (UK). Nelabai man rūpi iš tikrųjų kas nutiks būtent tam žemės lopinėliui kur dabar yra Lietuva. Stiprieji darys ką gali, o silpnieji kentės kas jiems priklauso.
Tu nesi amerikietis, nepaisant tavo įsivaizdavimo. Esi emigravęs lietuvis, jeigu tau pačiam reikia paaiškinti, kas esi. :)

Nekritikuoju tavo supratimo, bet man jis nesuprantamas ir šlykštus, nors pats gyvenu UK - 2,5 valandos lėktuvu iki fronto. Tau taip pat. Ir daugeliui kitų emigrantų ne dzin, kas ir kaip ant LT žemės, ir tai yra gerai. O kad tu kažką įsivaizduoji? Nu ir nieko, sėkmės ir toliau vaizduotis. :)

Silpnieji gali sumažinti savo silpnumą, čia ne kažkokia neišvengiama duotybė. Bet tu taip ir liksi prie silpnųjų su tokiu požiūriu, dėl ko irgi sveikinu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-07-30 08:09

sovijus wrote:Kultūriškai, dvasiškai aš esu amerikietis, kad ir kur gyvenčiau, o ir gyvenu tolėliau nuo to fronto (UK). Nelabai man rūpi iš tikrųjų kas nutiks būtent tam žemės lopinėliui kur dabar yra Lietuva. Stiprieji darys ką gali, o silpnieji kentės kas jiems priklauso.
Tai kodel UK gyveni, o ne Amerikoj?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-07-30 11:33

fizikanas wrote:Tai kodel UK gyveni, o ne Amerikoj?
Todėl, kad USA migracijos tarnybai nepakanka jo savijautos ir dvasinės būklės kaip įrodymų, kad jis tipo yra amerikietis. :)
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-07-31 00:41

fizikanas wrote:
sovijus wrote:Kultūriškai, dvasiškai aš esu amerikietis, kad ir kur gyvenčiau, o ir gyvenu tolėliau nuo to fronto (UK). Nelabai man rūpi iš tikrųjų kas nutiks būtent tam žemės lopinėliui kur dabar yra Lietuva. Stiprieji darys ką gali, o silpnieji kentės kas jiems priklauso.
Tai kodel UK gyveni, o ne Amerikoj?
Tingėjimas daugiausia, įsitaisiau pakenčiamai čia. Nežinau kaip toliau klostysis, bet žinau, kad gyvenimą baigsiu JAV. Be to, nėra didelio reikalo keltis tuoj pat - UK, kaip ir likusi Vakarų Europa, ir taip yra JAV protektoratas (tiek politiškai, tiek kultūriškai).
Pico wrote:Silpnieji gali sumažinti savo silpnumą, čia ne kažkokia neišvengiama duotybė.
Jei kalbam apie Lietuvos atvejį, tai silpnumas yra neišvengiama duotybė jau beveik tūkstantmetį, nuo pat Mindaugo nužudymo. Neįtikėtina, kad Gediminaičiams pavyko užtęsti tą agoniją taip ilgai. Viskas kas įmanoma, tai rinktis savo šeimininką.

Tavo puikaus bandymo nupiešti mano psichologinį portretą net nekomentuosiu. Taip pat man nelabai įdomu kas emigrantams dzin ar ne dzin.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-01 18:30

Tu dediesi neva esąs kažkoks didelis amerikonas, bet kalbi kaip XIX amžiaus Lietuvos valstietis besilankstantis savo ponui. QED. :mrgreen:
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-08-02 16:08

Aš esu amerikonas per porą metrų mažiausiai, gal dar didesnis. Kodėl tau taip parūpo mano asmenybė staiga, kad pereini į tokius žemus užgauliojimus? Gal turi kokių nors kompleksų susijusių su tautybe ir tau netelpa galvoj kaip ji man gali nerūpėti?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-08-02 16:35

sovijus wrote:Aš esu amerikonas per porą metrų mažiausiai, gal dar didesnis.
O kuo tai pasireiškia, jei ne paslaptis?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-02 18:29

Aš būčiau parašęs tą patį beveik ir po tamstos pareiškimo, jad giliai viduje jaučiatės papūga arba kupranugariu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-02 23:47

Visi mes kažkuria prasme gyvenam Amerikoj :)

sovijus bent neapgaudinėja savęs.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-08-04 02:50

Pico wrote:Aš būčiau parašęs tą patį beveik ir po tamstos pareiškimo, jad giliai viduje jaučiatės papūga arba kupranugariu.
Tai tu manai, kad tautybė yra tiek pat prasminga, kiek atskirų biologinių rūšių apibūdinimas? Kiek aš matau, tai dabartiniame pasaulyje ji naudinga tik kaip santrumpa vietai, kurioje gimei ir augai ir dar galbūt nurodyti savo pirminę kalbą (nors ir šitas veikia tik apytikriai). Tai, kas iš tikrųjų yra svarbu, kultūrinis, ideologinis bagažas, egzistuoja vos keliose formose, ypač jei kalbame apie Vakarų kultūrą. O vyraujanti pačios Vakarų kultūros forma yra amerikietiškoji. Visos kitos yra tik jos variacijos, su prilipdytais vietiniais blizgučiais - rusiškais, vokiškais, britiškais ar net kiniškais. O tokia smulkmė, kaip lietuviškoji, net ir tų pačių blizgučių turi ne per daugiausiai. Gali save apgaudinėti, kad esi estas, lietuvis ar rumunas, bet viskas, kas jus skiria nuo amerikiečio, tai kalba ir vietiniai patiekalai, mezgimo tradicijos ar pan. (jie beje ir pačiose JAV varijuoja pakankamai daug).
VYTS wrote:
sovijus wrote:Aš esu amerikonas per porą metrų mažiausiai, gal dar didesnis.
O kuo tai pasireiškia, jei ne paslaptis?
Kiek tik save prisimenu, visi labiausiai mane veikę dalykai (ypač vaikytėje) buvo amerikietiški - filmai, knygos, žaidimai. Vėliau susipažinau su ankstesnėmis tradicijomis, bet pakankamai kvaila yra save tapatinti su Bismarko vokiečiais, Napoleono prancūzais ar antikiniais graikais, romėnais - visos šios kultūros jau išnykusios... ar, tiksliau, transformavosi į sekančią vakarietiškos kultūros fazę - amerikietišką. O vakarietiškos kultūros aš esu persmelktas iki pat kaulų smegenų - vartoju ją laisvalaikiui, mąstau vakarietiškomis savokomis, struktūrizuoju tą mąstymą naudodamas vakarietišką filosofinę tradiciją, žaviuosi ir vartoju vakarietiško mokslo pagimdytomis technologijomis, galiausia, remiu vakarietiškos kultūros pergalingą maršą per pasaulį, įtvirtinantį jos dominavimą.

O vakarietiškas šiuo metu reiškia amerikietiškas. Taigi taip, aš esu amerikietis, visomis prasmėmis, kurios yra bent kažkiek reikšmingos man pačiam. O jei save apibrėžiam pagal žemės lopinėlį, kuriame gimėme, tai kuris iš mūsų yra valstietis, Pico?
Vilius wrote:Visi mes kažkuria prasme gyvenam Amerikoj :)
Žiaurei man patiko ta eilutė: "Coca-cola, sometimes war" :lol:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-04 10:28

sovijus wrote:visi labiausiai mane veikę dalykai (ypač vaikytėje) buvo amerikietiški - filmai, knygos, žaidimai.
Ok, dabar visus pazystamus zmones skirstysiu i amerikiecius, rusus ir japonus, pagal tai, labiausiai patiko tom and jerry, nu pagady ar dragon ball z vaikysteje.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-04 16:12

sovijus wrote:tai kuris iš mūsų yra valstietis, Pico?
Sunku būtų surasti dar geresnį provincialumo pavyzdį negu tai, ką parašei. Jeigu vairuoji fordą ir valgai makdonalde, tai dar nesi amerikonas.

Tikrieji amerikonai juokiasi iš tokių amerikonu kaip tu, panašiai kaip juokėsi romėnai iš keltų, kai pirmieji juos tiesiog okupavo, o anie ėmė pamėgžioti jų gyvenimo stilių ir patys dėtis didesniais romėnais nei patys romėnai.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-08-04 16:13

O tai kokie būtų esminiai skirtumai tarp „tikro“ amerikiečio ir Sovijaus, neskaitant gyvenamosios vietos?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-08-04 16:19

Nu, čia ''tikro škoto'' problema. Geriau sakykime, koks skirtumas tarp amerikiečio ir lieuvio, isivaizduojančio, kad yra amerikietis. Tai skirtumas butu kažkas panašaus į G ir G sindikatą ir geto gangster-reperius.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-08-04 16:28

Sejanus wrote:O tai kokie būtų esminiai skirtumai tarp „tikro“ amerikiečio ir Sovijaus, neskaitant gyvenamosios vietos?
Among other things amerikieciai kurkas patriotiskesni, labiau gerbia savo zemes lopineli ir kurkas labiau didziuojasi savo salim.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-08-04 16:41

Pico wrote:Nu, čia ''tikro škoto'' problema. Geriau sakykime, koks skirtumas tarp amerikiečio ir lieuvio, isivaizduojančio, kad yra amerikietis. Tai skirtumas butu kažkas panašaus į G ir G sindikatą ir geto gangster-reperius.
Man iš pradžių sovijaus pareiškimas irgi pasirodė juokingas, bet kai paaiškino ką turi omeny – viskas ten su juo tvarkoje. Šia prasme aš irgi būčiau „amerikietis“, nes augau tokioje tai kultūroje, ir mano tokios tai vertybės ir taip toliau. Esu žinoma lietuvis, bet nematau didžiulio skirtumo tarp lietuviškos kultūros bei vertybių, ir amerikietiškos. Ir kadangi ta kultūra ne iš Lietuvos į JAV atėjo, o atvirkščiai, tam tikra prasme galima laikyti save amerikiečiu. Pabrėžiu, tam tikra prasme, nemėginkite įžiūrėti daugiau, nei norėta pasakyti :)
fizikanas wrote: Among other things amerikieciai kurkas patriotiskesni, labiau gerbia savo zemes lopineli ir kurkas labiau didziuojasi savo salim.
Dėkui už atsakymą ;) Dabar beliko visai smulkmenėlė, kažkaip parodyti kad taip yra iš tiesų, o ne tu išsigalvojai, with all due respect. Arba, jei čia absoliuti teisybė, jei sovijus būtų pasakęs kad šiaip laiko save amerikiečiu išskyrus patriotiškumą ir pasididžiavimą šalimi, gal būtų viskas gerai?
Post Reply