Ko nori teroristai?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-14 23:41

Tai va, nebesuprantu, ko tie teroristai nori. Ko jie siekia besisprogdindami ir žudydami nekaltus žmones? Kalifato Europoje? Tai čia tiesus kelias neįkurti jokio kalifato, nes tai yra antireklama visam islamui. Kerštas vakarams už kažkokias skriaudas? Bet tai jų niekas ir neliestų, jeigu jie nesprogdintų dangoraižių ir panašiai. Ar čia šiaip pavienių pamišėlių sportas? Bet juk tai organizuota, ideologizuota ir politizuota.

Gallų gale - ar jie jau pasiekė nors vieną užsibrėžtą tisklą (jeigu tokių yra) nors su vienu terorizmo aktu? Jei taip, tada ką? Jei ne, tai kodėl ir toliau sprogdinasi? Vien dėl smagumo, vien dėl to kad kažkas iš proto išėjo? Bet kaip gali tiek daug žmonių vienu metu išprotėti?

Tema, žinoma, bendrai apie terorizmą.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 6271
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-11-15 00:54

O gal jie neturi jokios centralizuotos valdžios, kuri galėtų turėti ilgalaikius tikslus? Tiesiog yra daug piktų musulmonų, kurie padaro savo nedidelį indėlį į bendrą džihado reikalą, ko pasekoje emergina terorizmas.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-15 01:14

Vilius wrote:O gal jie neturi jokios centralizuotos valdžios, kuri galėtų turėti ilgalaikius tikslus? Tiesiog yra daug piktų musulmonų, kurie padaro savo nedidelį indėlį į bendrą džihado reikalą, ko pasekoje emergina terorizmas.
Tai nurašai viską ant pavienių mažai organizuotų atvejų? Tokiu atveju belieka kalba apie terorizmo psichologiją: ką pasiekia teroristas iššaudęs kavą gurkšnojančius žmones? Kaip tai derinasi su jo ''taikos religija islamu''? Jeigu žmogus daro kažką, tai jis turi kažokių ketinimų, minimum suplanuoų bent keliom valandom į priekį. Tai ko jie tikisi po teroro akto? Atėjau, susiprogdinau ir keliauju pas Alachą? Viskas?

Bet šituo kažkas naudojasi politiniais tikslais, sakykime ISIS prezidentai. Tada kokie jų tikslai, ko jie nori?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-15 01:18

Ir sakai - pikti musulmonai. O ko jie pyksta? Kodėl būtent ant vakriečių, o ne ant kokios musulmoniškos Turkijos, kuri taip pat sekuliarizuota, ir kurioje pilna dainuojančių papų ant scenos kaip kokioj Amerikoj? Bet sprogdinasi vis tiek Europoje?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-11-15 05:30

Pico wrote:Ir sakai - pikti musulmonai. O ko jie pyksta? Kodėl būtent ant vakriečių, o ne ant kokios musulmoniškos Turkijos, kuri taip pat sekuliarizuota, ir kurioje pilna dainuojančių papų ant scenos kaip kokioj Amerikoj? Bet sprogdinasi vis tiek Europoje?
Tai kad ir Turkijoj sprogdinasi ir dar kaip:
https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Suruç_bombing
https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Ankara_bombings
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-11-15 05:37

Galvoju kad įvairios musulmoniškos antivakarietiškos organizacijos varžosi dėl paramos, ir organizuodamos tokias akcijas įrodo kad yra krūti, savi bičai, o ne kokie pozuotojai kurie šūkauja "mirtis Amerikai", bet nieko nedaro.
Augustas
senbuvis
Posts: 2899
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-15 12:11

VYTS wrote:Galvoju kad įvairios musulmoniškos antivakarietiškos organizacijos varžosi dėl paramos, ir organizuodamos tokias akcijas įrodo kad yra krūti, savi bičai, o ne kokie pozuotojai kurie šūkauja "mirtis Amerikai", bet nieko nedaro.
Aš manau, kad Vyts šiuo atveju yra bent iš dalies (o gal ir visiškai) teisus. Kitas klausimas būtų, kas yra tų teroristinių organizacijų rėmėjai ir kodėl jie nori tokio terorizmo. :ax: Ir turiu pripažinti, kad man čia visokios kvailos ir netikusios sąmokslo teorijos į galvą lenda. :( O kaip kitiems forumiečiams?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-15 12:31Jo, kažkaip pražiūrėjau, kad sprogdinasi prakiškai visur, kur tik saugumo tarnybos jų neišgaudo: visa Afrika beveik, tailaindai visokie ir t.t. Bet džihadą jie skelbia kol kas tik vakariečiams su Rusija?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-15 12:40

VYTS wrote:Galvoju kad įvairios musulmoniškos antivakarietiškos organizacijos varžosi dėl paramos, ir organizuodamos tokias akcijas įrodo kad yra krūti, savi bičai, o ne kokie pozuotojai kurie šūkauja "mirtis Amerikai", bet nieko nedaro.
Keistas jų tas krūtumo suvokimas. Tarkime tu įbėgi apsirengęs kaip nindzė (žr. naujausią South Park seriją) į vaikų darželį-lopšelį ir rėkdamas allachu akhbar pradedi spardyti ir snukius daužyti pypliams, o pabaigoj dar kūdikius į sieną pradedi mėtyti irgi šaukdamas Dievas yra didis. Ir ką jie tikisi, kad atsiras žmonių kurie galvos - vo, šitas bičas yra kietas, turi kiaušius?

---

Taigi klausimas susiveda į tai: ar po terorizmu slypi kažkokie racionalūs tikslai? Net ir sąmokslus šiuo atveju užskaityčiau. :) Aš manau, kad bent jau turėtų būti, nors nesuprantu kol kas kokie. Terorizmas yra kovos metodas, būdas: netikėtas, niekšingas, apgailėtinas ir t.t. Jeigu jie turėtų galimybes pradėti prieš vakarus konvencinį karą tai jie tą ir darytų. Bet jų galimybės ribotos, negali juk į kokį Paryžių tankais atvažiuoti.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-11-15 13:46

Aš manau vienintelis bendras racionalus tikslas yra įbauginti vakariečius, kad tie nedrįstu blogu žvilgsniu į islamą pažiūrėti, ką jau kalbėt apie kažkokią kritiką. Ir nusileistų visiems reikalavimams, pvz. mokyti vaikus madrasose, turėti savo šariato teismus, neįsileisti policijos į savo kvartalus ir t.t., rezultate būtų pamažu islamizuojama Europa, ir ne tik Europa aišku. Tailande seniai žudomi budistai mokytojai, Indijoje atrodo irgi ne per daug ramu. Abejoju ar jie pasieks savo tikslų kokioje Kinijoje ar net ir Tailande, bet Europa dabar tiek bestuburė kad viskas veikia. Pastebėk, kaip politikieriai ir šūdlaikraščiai net ir po tokio įvykio bijo pasakyti ką blogo apie islamą. Man labiausiai tikėtinas outcome atrodo kad žmonėms galiausiai išlįs per gerklę šitas reikalas, ir prasidės pogromai. Bet gal to musulmonų lyderiai ir nori, nes vis verkia apie islamofobiją o realių jos apraiškų niekur nepavyksta su žiburiu rasti.
Augustas
senbuvis
Posts: 2899
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-15 14:26

Sejanus wrote:Aš manau vienintelis bendras racionalus tikslas yra įbauginti vakariečius, kad tie nedrįstu blogu žvilgsniu į islamą pažiūrėti, ką jau kalbėt apie kažkokią kritiką. Ir nusileistų visiems reikalavimams, pvz. mokyti vaikus madrasose, turėti savo šariato teismus, neįsileisti policijos į savo kvartalus ir t.t., rezultate būtų pamažu islamizuojama Europa, ir ne tik Europa aišku. Tailande seniai žudomi budistai mokytojai, Indijoje atrodo irgi ne per daug ramu. Abejoju ar jie pasieks savo tikslų kokioje Kinijoje ar net ir Tailande, bet Europa dabar tiek bestuburė kad viskas veikia.
Kad siekiama Europos islamizacijos, tai sutinku.
Pastebėk, kaip politikieriai ir šūdlaikraščiai net ir po tokio įvykio bijo pasakyti ką blogo apie islamą.
Ai, čia politkorekcija. Kuri savo ruožtu kyla iš multikultūralizmo ir panašių teorijų įgyvendinimo praktikoje. Va čia man ir kyla sąmokslo teorija apie tai, kad multikultūralizmo koncepcijų įgyvendimą praktijoje finansuoja būtent tie patys, kurie finansuoja ir teroro aktus.
Man labiausiai tikėtinas outcome atrodo kad žmonėms galiausiai išlįs per gerklę šitas reikalas, ir prasidės pogromai. Bet gal to musulmonų lyderiai ir nori, nes vis verkia apie islamofobiją o realių jos apraiškų niekur nepavyksta su žiburiu rasti.
Nemanau, kad verkia dėl tos priežasties. Tiesiog aniems reikia kažkaip pateisinti siekį turėti uždarus, vien musulmonų apgyvendintus kvartalus bei tvarkytis juose, kaip patiems patinka. O viso šito galutinis tikslas tikrai yra islamizacija, kaip ir rašė Sejanus.
sovijus
skeptikas
Posts: 581
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-11-15 16:49

Kad suprastum jų tikslus, visų pirma turi suprasti kokį didžiulį nepilnavertiškumo kompleksą Vakarams jaučia eilinis Viduriniųjų Rytų arabas. Jis mėgsta Vakarų technologijas, kultūrą ir tuo pat metu nekenčia savęs už tai, nes kažkur giliai supranta, kad Vakarai visais atžvilgiais yra pranašesni už jo šalį. Kažką panašaus gali pastebėti net ir Vakaruose: lietuviai kompleksuoja prieš rusus, lenkus, šie kompleksuoja prieš V. Europą ir amerikiečius. Tai yra silpnesniojo pagieža stipresniąjam.

Tik ši prasčiokiška pagieža arabų pasaulyje yra žymiai labiau išplitus. Nes koks lietuvis ar rusas, šiek tiek pastudijavęs, pasidomėjęs gali priimti Vakarų kultūrą kaip savą. Tuo tarpu išsimokslinęs arabas prieina išvados, kad visa jo kultūra iki pat šaknų yra tiesiog nevykęs bandymas kopijuoti Vakarus. Prie šito pridėk ir gausybę istorinių pralaimėjimų siekiančių kelis šimtmečius į praeitį. Štai tau ir pagieža, kurią nuolat sąmonės kamputyje jaučia kiekvienas arabas. O ją dar nuolatos primena supervalstybių kišimasis į visus regiono reikalus.

Dabar pagalvok, ką toks žmogus jaustų pamatęs tokį platų atgarsį sukėlusius išpuolius prieš nekenčiamus Vakarus, kuriuos įvykdė jo "broliai". Kaip ir po Rugsėjo 11, jis jaus džiaugsmą ir eis į gatves šokti ir švęsti. O kai kurie, galbūt paveikti akimirkos euforijos net ir prisidės prie tų "brolių". Tokios atakos visų pirma skirtos namų vartojimui: pritraukti kuo daugiau pagiežos kamuojamų individų savo pusėn.
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5587
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-11-15 17:48

sovijus wrote:Kad suprastum jų tikslus, visų pirma turi suprasti kokį didžiulį nepilnavertiškumo kompleksą Vakarams jaučia eilinis Viduriniųjų Rytų arabas. Jis mėgsta Vakarų technologijas, kultūrą ir tuo pat metu nekenčia savęs už tai, nes kažkur giliai supranta, kad Vakarai visais atžvilgiais yra pranašesni už jo šalį. Kažką panašaus gali pastebėti net ir Vakaruose: lietuviai kompleksuoja prieš rusus, lenkus, šie kompleksuoja prieš V. Europą ir amerikiečius. Tai yra silpnesniojo pagieža stipresniąjam.
Nemanau. Nepilnavertiskuma vakarams jauciantys neina zudyti zmoniu, aukodami save kartu, dazniau jie pasineria i iliuzija, kad patys yra amerikieciai. Net 7meciui butu akivaizdu, kad ka islamistai jaucia vakarams yra paprasciausia neapykanta.
sovijus
skeptikas
Posts: 581
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-11-15 18:16

Na taip, neapykanta, pagieža... Tik ją gimdo nepilnavertiškumo kompleksas. Juodu ant balto rašai, o vis tiek turi kartotis.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-15 23:23

Irako žvalgyba pasiuntė pranešimą, kuriame buvo teigiama, kad teroristų lyderis Abu Bakras al Baghdadi nurodė surengti išpuolių prieš koalicijos valstybes, kovojančias prieš juos Irake ir Sirijoje bei prieš Iraną ir Rusiją – esą buvo planuojami „sprogdinimai, žudynės ir įkaitų dramos“.

http://www.delfi.lt/news/daily/world/sk ... d=69578714

Tai Baghdadis, organizuodamas ''sprogdinimus, žudynes ir įkaitų dramas'' lyg ir bando keršyti? Tai jis nesupranta, kad po šitų aktų jis sulauks dar didesnio atsako iš koalicijos partnerių? Tai jis labai prastas strategas ir savo neatsakingais veiksmais pribaigs ISIS, kuriai iki šiol puikiai sekėsi. Arba kažko čia nesuprantu.

Pabandykite save įsivaizduoti Baghdadžio vietoje. Duotumėte tokius nurodymus? Ir kodėl?
sovijus
skeptikas
Posts: 581
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-11-16 00:11

ISIS jau kuris laikas nelabai sekasi, o kad jų teritorinis "valstybės" žlugimas - tik laiko klausimas, buvo aišku dar seniau. Bet panašaus tipo organizacija vis tiek kažkur Artimuosiuose Rytuose išlys (gal net su ta pačia vadovybe, jei prancūzai nesiims bet kokia kaina jų sumedžioti). Tai duodamas tokius nurodymus jis tiesiog stengiasi užtikrinti, kad ateityje tokia organizacija ir toliau gaus paramą tarp arabų.

T.y, atakos yra didesnio propagandinio žaidimo dalis.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-16 00:29

sovijus wrote: T.y, atakos yra didesnio propagandinio žaidimo dalis.
Tau patinka apie visokius mega žaidimus šnekėti. :)

Tai jis šiuo atveju renkasi pralaimėti vardan kažkokio kito didelio tikslo, taip išeina? Aš vis tik manau, kad net religinės-politinės organizacijos yra racionalios ir savanaudės, kaip ir visos kitos organizacijos, kurios galvoja tik apie savo ir savo narių išlikimą (įtariu, kad net kokios labdaros organizacijos tokios pačios). Kokia tada išvis prasmė buvo kurti visą tą ISIS širšalą ir viską lengva ranka dabar nubraukti? Nemanau, kad jis strateguoja į amžinybę.
Augustas
senbuvis
Posts: 2899
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-16 13:38

Pico wrote:
sovijus wrote: T.y, atakos yra didesnio propagandinio žaidimo dalis.
Tau patinka apie visokius mega žaidimus šnekėti. :)
Nieko nepadarysi - tokia jau hibridinio karo specifika, kad agitprop'ą turi paremti kariniai/diversiniai-teroristiniai veiksmai. :ax:
Tai jis šiuo atveju renkasi pralaimėti vardan kažkokio kito didelio tikslo, taip išeina? Aš vis tik manau, kad net religinės-politinės organizacijos yra racionalios ir savanaudės, kaip ir visos kitos organizacijos, kurios galvoja tik apie savo ir savo narių išlikimą (įtariu, kad net kokios labdaros organizacijos tokios pačios). Kokia tada išvis prasmė buvo kurti visą tą ISIS širšalą ir viską lengva ranka dabar nubraukti? Nemanau, kad jis strateguoja į amžinybę.
Viso šito šaršalo esmė buvo sunitų gynyba Irake, kur dominuoja šiitai. Vėliau tas šaršalas persimetė ir į Siriją (Bašaras al Asadas yra alavitas, o ne sunitas), kur nemažai sunitų prisidėjo prie Irako sunitų, ir tokiu būdu gimė ISIS.
Post Reply