Transhumanizmas/eugenika/socialinė inžinerija

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2016-04-20 10:35

Ko jūs pergyvenate? Kol kas lėtai bet metodiškai judame prie sekančio pasaulinio karo. Netikiu, kad žmoniją išnaikins, bet praravės atsakingai, ir nebus nei pertekliaus problemos ir resursų poreikis bus sumažėjęs. Ir atsiras ekonomikos augimui vietos po "hard reseto".

Tiesa dėl skurdo ir vaikų. Skurdo sąlygomis vaikai yra potencialus turtas, niekas tose šalyse nekelia skandinavijos išlaikymo ir priežiūros lygio klausimų. Jei vaikas useless (charakteris, apsigiminas ar whatever) išmeti velniop ir niekas tau neko nesako. O jei turi potencialo, tai pasidaręs darbingu duoda naudos visai giminei.

Išsivysčiusiame pasaulyje, vaikas ir asmenybė, ir atsakomybė, ir pareiga ir dar ir atgalinės naudos nelabai gali reikalauti. Tad daugelis arba nusprendžia nesivarginti, arba negali sau leisti. Vat ir turime demografinę problemą.

Dėl prisiviimo trečių šalių... Nesu tikras. Yra versija, kad yra resursų LABAI daug ir dauguma jų valdomi labai mažo kiekio žmonių. Ir iš esmės kaip ir perskirsčius turtą visi galėtų geriau gyventi. Iš kitos pusės aš nežinau kiek to resurso yra ir ar perskirsčius visiems iš tiesų geriau pasidarytu. Jei tam, kad kiti gyventu geriau TAU reikia gyventi blogiau, tai nedaug kas pasirašys. Jau nekalbant kad pasitenkinimas gyvenimu nemažai priklauso ne nuo to ką turi tu pats, o tai ką turi palyginus su kitais aplinkui. Gali visi šude gyventi bet jei tavo šūdas mažiau smirda tai jau ir geriau gyveni už kitus.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-04-20 14:17

aivaras wrote:Ko jūs pergyvenate? Kol kas lėtai bet metodiškai judame prie sekančio pasaulinio karo. Netikiu, kad žmoniją išnaikins, bet praravės atsakingai, ir nebus nei pertekliaus problemos ir resursų poreikis bus sumažėjęs. Ir atsiras ekonomikos augimui vietos po "hard reseto".
O kas su kuo, kada ir kodėl turėtų kariauti?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-04-20 17:09

martynas wrote:Tai cia simptomas, gal protingiau ziureti is kart i priezasti?
Priežastis yra kvailumas, bet jis praktiškai neišsprendžiamas.
Korporacijoms naudinga pigi treciju saliu darbo jega,todel jos nera suinteresuotos ekonomikos kilimu jose. Taip pat istokiu saliu galima pigiau gauti resursus. Ta prasme lengviau jas isnaudoti, todel nera per daug suinteresuotu grupiu kurios siektu jom padeti, taciau yra pakankamai daug kam esanti situacija naudinga.
O kogi jiem neleisti ten daugintis ir jei jie jau pasieks tresholda, tai tiesiog perteklius ismirs. ar galvoji, kad jie tavo vandeni isgers pries mirdami?
Na jei aš iš to gaunu naudos, tarkime pigesnių degalų ar maisto ar dar kažko, tai skamba labai gerai. O ir tiem triušiam nemanau, kad labai blogai, kai ateina kas nors iš užsienio ir suteikia progą nors kiek užsidirbti. Patys juk irgi nesuinteresuoti gyventi civilizuotai. Verčiau pjaustyti mergaites, užsiiminėti Vudu ir verkti dėl rasizmo.
O kogi jiem neleisti ten daugintis
Aš už laisvę. Jų valstybė, lai tvarkosi, tikrai nenorėčiau, kad kas nors iš vakarų juos pradėtų visai kaip gyvulius, net ir veisimąsi reguliuoti. Nebent būtų kritinė padėtis.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-04-20 17:11

liocikas wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina
Kas tie jūs, vardais, kur įgaliojo tave taip pareikšti. Kad žinočiau, su kuo nesivarginti kalbėti apie (ne)priimtinus dalykus ;)
Ta proga, siūlau pereiti prie "o tai ką ble daryti?" dalies.
Kol kas neketinu daryti nieko. Bet jei martynai paimtų valdžią ir mėgintų kažkaip stabdyti progresą ar juntamai bloginti man gyvenimo kokybę idant laukiniai galėtų mus „pasivyti“, tai daryčiau, ir kokiom tik po ranka papultų priemonėm.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-04-20 18:12

Sejanus wrote:
liocikas (nostalgija užpuolė? :D) wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina
Kas tie jūs, vardais, kur įgaliojo tave taip pareikšti.
"Mes" as in "visi kiti, išskyrus tave". Norėjau pasakyti, kad kas tau (ne)priimtina yra tiek pat nereikšminga, kaip ir kas martynui atrodo (ne)normalu, kol nei vienas iš jūsų nieko nedaro, kad tuos principus įgyvendinti realybėje. Tik tiek.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2016-04-20 19:43

Sejanus wrote: Priežastis yra kvailumas, bet jis praktiškai neišsprendžiamas.
Kaip cia tau pavyko sia problema isspresti man idomu :lol:
Na jei aš iš to gaunu naudos, tarkime pigesnių degalų ar maisto ar dar kažko, tai skamba labai gerai. O ir tiem triušiam nemanau, kad labai blogai, kai ateina kas nors iš užsienio ir suteikia progą nors kiek užsidirbti. Patys juk irgi nesuinteresuoti gyventi civilizuotai. Verčiau pjaustyti mergaites, užsiiminėti Vudu ir verkti dėl rasizmo.
zinoma, jiem labai gerai dirbti juodai uz 2 dolerius per savaite. Kas cia blogo gali buti?

Aš už laisvę. Jų valstybė, lai tvarkosi, tikrai nenorėčiau, kad kas nors iš vakarų juos pradėtų visai kaip gyvulius, net ir veisimąsi reguliuoti. Nebent būtų kritinė padėtis.
kieno laisve? valstybiu ar individualia?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2016-04-20 19:47

Sejanus wrote: Kol kas neketinu daryti nieko. Bet jei martynai paimtų valdžią ir mėgintų kažkaip stabdyti progresą ar juntamai bloginti man gyvenimo kokybę idant laukiniai galėtų mus „pasivyti“, tai daryčiau, ir kokiom tik po ranka papultų priemonėm.
Apie progreso stabydma, net nebuvau uzsimines, bet kam cia rupi. :ax:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-04-20 20:06

Vilius wrote:
Sejanus wrote:
liocikas (nostalgija užpuolė? :D) wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina
Kas tie jūs, vardais, kur įgaliojo tave taip pareikšti.
"Mes" as in "visi kiti, išskyrus tave". Norėjau pasakyti, kad kas tau (ne)priimtina yra tiek pat nereikšminga, kaip ir kas martynui atrodo (ne)normalu, kol nei vienas iš jūsų nieko nedaro, kad tuos principus įgyvendinti realybėje. Tik tiek.
Mano principai realybėje jau įgyvendinti, t.y. išsivysčiusios šalys savęs nestabdo, kad atsilikėliai galėtų jas pasivyti. Ir neperkelia fabrikų ar kasyklų iš pigios darbo jėgos šalių kažkur kitur. Man praktiškai nieko nereikia daryti.

O tu pats realybėje taip pat nedarai beveik nieko, apie ką kalbi šiame forume, tai matyt irgi neverta kreipti dėmesio.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-04-20 23:44

Sejanus wrote:Mano principai realybėje jau įgyvendinti, t.y. išsivysčiusios šalys savęs nestabdo, kad atsilikėliai galėtų jas pasivyti. Ir neperkelia fabrikų ar kasyklų iš pigios darbo jėgos šalių kažkur kitur. Man praktiškai nieko nereikia daryti.
Ai, aš ten apie kažką kitą komentavau. Whatever. Kažkokia padrika šita tema.
Sejanus wrote:O tu pats realybėje taip pat nedarai beveik nieko, apie ką kalbi šiame forume, tai matyt irgi neverta kreipti dėmesio.
Geras šitas, užskaitau :twisted:
Dabar pagalvojau, kad iš dalykų, apie kuriuos esu rašęs forume, mažiausiai porą darau iš tiesų (arba dariau rašymo metu). Tai nežinau, ar sutinku dėl tos dalies apie "beveik nieko" :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-14 07:41

Vilius wrote:Dabar pagalvojau, kad iš dalykų, apie kuriuos esu rašęs forume, mažiausiai porą darau iš tiesų (arba dariau rašymo metu). Tai nežinau, ar sutinku dėl tos dalies apie "beveik nieko" :)
Šviežias pavyzdys, kalbiesi su kažkokiu troliu (arba bepročiu) apie fizikos ir matematikos pagrindus, bet pats juk neužsiimi fizikos tyrimais, nemėginai patikrinti Einšteino realiatyvumo teorijos ir panašiai :)

Čia šiaip. Kažkodėl aptarinėjant socialinius klausimus visada iškyla tas „o ką pats darai“, kai kitais klausimais - beveik niekada.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-14 10:32

Sejanus wrote:Šviežias pavyzdys, kalbiesi su kažkokiu troliu (arba bepročiu) apie fizikos ir matematikos pagrindus, bet pats juk neužsiimi fizikos tyrimais, nemėginai patikrinti Einšteino realiatyvumo teorijos ir panašiai :)
Nelabai suprantu šito tavo offenco prasmės, bet pabandysiu atsakyti.

Kalbant konkrečiai apie Keistuolio nuotykius c²-lende, tai ta diskusija net nėra apie fiziką. Mes ten tiesiog desperatiškai bandom paaiškinti žmogui elementarias aritmetikos operacijas. O tą daryti, aš tikrai turiu pakankamai kompetencijos (kaip ir dauguma žmonių su tiksliuoju išsilavinimu ar adekvačia patirtimi).
Jei ten kalba tikrai būtų apie fiziką, aš arba užleisčiau sceną kam nors kitam, arba rašyčiau gerokai kuklesniu tonu.

Tačiau bendrai žiūrint, man visai patinka Forumo diletantizmo lygis. Diskusijos yra žymiai gyvesnės ir įdomesnės, kai visi tiesiog rašo, ką galvoja apie konkrečią temą, o ne bando kitus priblokšti su savo akademinėmis ar profesinėmis regalijomis. Nors pripažįstu, kad kartais iš to gaunasi kiek komiškų situacijų (pvz., mano nuotykis su Bostromu), bet ką padarysi.

Dėl trolinimo. Aš kažkada nusprendžiau internete bendrauti su žmonėmis taip, tarsi jie būtų nuoširdūs, kol nėra akivaizdu, kad jie tokie nėra. Mano motyvacija yra maždaug tokia:
1. Gero trolinimo beveik neįmanoma atskirti nuo nuoširdaus kvailumo. Bandydamas atskirti, aš tiesiog švaistyčiau savo laiką, kurį geriau skirčiau pačiai diskusijai (arba kitiems dalykams). Be to, nuolatinis įtarinėjimas veda prie paranojos, kas yra ne fun.
2. Įtarinėdamas nuoširdžius pašnekovus trolinimu, aš galiu juos visai be reikalo įžeisti/supainioti/nukreipti nuo temos/išprovokuoti fleimą/etc. O bendraudamas su troliu kaip su nuoširdžiu žmogumi, aš rizikuoju tik tuo, kad jis po kurio laiko pasakys "be be be, aš čia ne rimtai, o tu rimtai, cha cha". O ne, tik ne tai :). Laimei, suaugusiųjų pasaulyje aš į tai galiu atsakyti visa eile priemonių - nuo ignoravimo ar pasiuntimo kur toliau, iki administracinių priemonių ar (kraštutiniais atvejais) kreipimosi į teisėsaugą.

Panašiai yra ir su abejone dėl pašnekovo protinių gebėjimų. Jei pašnekovas tikrai yra kvailas, tu beveik niekuo nerizikuoji su juo kalbėdamas - gal tik tuo, kad sugaiši truputį laiko. Bet jei normalių protinių gebėjimų žmogų išvadinsi kvailiu, rizikuoju sukelti bereikalingą konfliktą. Therefore, aš stengiuosi to nedaryti (visgi nesakau, kad man tai gerai sekasi :)).
Sejanus wrote:Čia šiaip. Kažkodėl aptarinėjant socialinius klausimus visada iškyla tas „o ką pats darai“, kai kitais klausimais - beveik niekada.
Nepastebėjau tokios tendencijos. Beveik bet kurioje diskusijoje anksčiau ar vėliau kas nors išbando "o kas tu toks, kad čia kalbėtum" manevrą. Nemanau, kad socialinėse temose taip būna dažniau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-14 12:15

Ai, atrodo supratau. Tu gi čia susiparinai dėl šitos vietos:
Vilius wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina :) Bent jau tol, kol tu nieko nedarai, kad tuos savo sparnuotus pareiškimus įgyvendintum realybėje.
Ar ne?

Jei taip, tai mes gerokai nesusikalbėjome. Aš bandžiau pasakyti ne, kad tu turi daryti realybėje dalykus, apie kuriuos kalbi.

Mano mintis buvo maždaug tokia: tu atmetei martyno moralinį vertinimą (kai jis sakė, kad jam kažkas "normalu") remdamasis savo moraliniu vertinimu (tau kažkas atrodo "priimtina"). Aš bandžiau pasakyti, kad man lygiai taip pat gali nerūpėti tavo moralinis vertinimas, nebent tu kažką dėl to darytum realybėje, kas jau gali paliesti mane, ir tada jau man rūpėtų.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-14 15:28

Vilius wrote:Ai, atrodo supratau. Tu gi čia susiparinai dėl šitos vietos:
Vilius wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina :) Bent jau tol, kol tu nieko nedarai, kad tuos savo sparnuotus pareiškimus įgyvendintum realybėje.
Ar ne?

Jei taip, tai mes gerokai nesusikalbėjome. Aš bandžiau pasakyti ne, kad tu turi daryti realybėje dalykus, apie kuriuos kalbi.

Mano mintis buvo maždaug tokia: tu atmetei martyno moralinį vertinimą (kai jis sakė, kad jam kažkas "normalu") remdamasis savo moraliniu vertinimu (tau kažkas atrodo "priimtina"). Aš bandžiau pasakyti, kad man lygiai taip pat gali nerūpėti tavo moralinis vertinimas, nebent tu kažką dėl to darytum realybėje, kas jau gali paliesti mane, ir tada jau man rūpėtų.
Štai ir išsiaiškinome :) Tik aš "normalu" supratau kiek kitaip. Galvojau martynas nori pasakyti, kad tai yra normalu (maždaug, užprogramuota genetiškai ar pan.), tai ir sakau, man nesvarbu normalu ar ne, svarbu priimtina ar ne. Kitaip tariant, kai kurie visai normalūs dalykai gali būti visai nepriimtini. Jei martynas sakydamas normalu turėjo omeny jam patinka, tada visai kitas reikalas. Mano atsakymas būtų buvęs kitoks.
Post Reply