Rinkimai 2016

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-10-10 10:17

Tema rezultatų aptarimui, išsiverkimui ar pasidžiaugimui, prognozėms ir žinoma diskusijoms :) Jei šiame forume dar liko gyvenančių Lietuvoje, kuriems tie rinkimai turi kažkokios įtakos.

Image
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-10 12:17

Nu man (iš toli žiūrint), tai normalūs tie rezultatai atrodo. Valstiečių ir Konservatorių pergalė gana gerai įsipaišo į visuotinę dešinėjimo tendenciją. Gerai tai ar ne, parodys laikas, bet tuo tarpu būtų keista, jei Lietuva labai išsiskirtų.

Socdemai jau pabuvo valdžioje, tai gali ir pailsėt vieną kadenciją. O Liberalai tegul padėkoja patys žino kam.

Kiti gavo maždaug tiek mandatų, kiek yra verti. Gal tik Paksiaus chebra gavo penkiais per daug :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-10-10 12:41

Kiti gavo maždaug tiek mandatų, kiek yra verti. Gal tik Paksiaus chebra gavo penkiais per daug
Sakyčiau tas pats galioja ir lenkams.

Socdemai tai dėl manęs galėtų pailsėti ir daugiau, nei vieną kadenciją. Kokias aštuonias. Bet labai nenustebčiau, jei sudarys kokias nors gudrias koalicijas ir kažkuriuo būdu išsaugos valdžią. Lietuva, anything can happen.

O iš ko tu sprendi apie visuotines dešinėjimo tendencijas, tokias stiprias kad būtų keista jei nepasijaustų Lietuvoje? Čia tik klausimas, nebandau priešgyniauti. Tiek stipriai politikos pasauly/Europoje neseku, bet man atrodo daug kur valdžioje vis dar kairieji su savo nesąmonėm?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-10-10 14:19

Nesekiau Lietuvos naujienų ir visiškai nustebau dėl rezultatų - gal kas žinot iš kur atsirado šitiek valstiečių ir žaliųjų rinkėjų? Anksčiau gi 5% nesurinko.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-10 14:23

Sejanus wrote:O iš ko tu sprendi apie visuotines dešinėjimo tendencijas[..]
Iš to, kad rinkimus ir referendumus pastaruoju metu vis dažniau laimi (ar bent jau pradeda lipti ant kulnų) dešinesnės jėgos (pvz., Brexitas, Trumpas, Austrijos prezidentas, Vengrijos Orbanas). O ten, kur valdžioje jau yra dešinės jėgos, jos gana sistemingai stiprėja (pvz., Turkija, Rusija).
Sejanus wrote:[..], tokias stiprias kad būtų keista jei nepasijaustų Lietuvoje?
Lietuviai negyvena vakuume. Natūralu, kad juos irgi veikia bendros tendencijos ir nuotaikos.
Sejanus wrote:Tiek stipriai politikos pasauly/Europoje neseku, bet man atrodo daug kur valdžioje vis dar kairieji su savo nesąmonėm?
Jei per artimiausius metus neįvyks koks nors politinis-ekonominis stebuklas, jų gretos stipriai praretės.
Sejanus wrote:Čia tik klausimas, nebandau priešgyniauti.
Pabandytum! :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-10 14:35

Pasirodo, Valstiečiai (bent nominaliai) yra labiau kairių pažiūrų, tai gal ir nelabai jie įsipaišo į mano tendenciją...

Gal kas imtųsi trumpai apšviesti Forumą apie tą partiją, ir jų sėkmės priežastis?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-10-10 16:41

Lietuviai negyvena vakuume. Natūralu, kad juos irgi veikia bendros tendencijos ir nuotaikos.
Čia ne paaiškinimas. Jokios pilietybės žmonės negyvena vakuume, bet skirtingose šalyse „bendros“ nuotaikos juos veikia skirtingai. Silpniau, stipriau, kitur gal net priešingai. Skirtingose šalyse žmonės turi skirtingą kultūrą, skirtingas problemas, skirtingus tikslus. Jei britai nori išeiti iš ES nes ten melžia jų pinigus, tai lietuviai gali kaip tik norėti likti ES nes mes ir melžiam tuos pinigus :twisted: Arba štai darbo partija labai akcentavo imigracijos stabdymą, ir gavo nulį mandatų. O juk būtent laukinių srautai yra svarbi Vakarų Europos dešinėjimo priežastis. (Čia priešgyniauju, jei ką).

Tie žalieji valstiečiai ir man įdomu. Nuo kada čia lietuviai tapo tokiais žaliaisiais ir valstiečiais. Greičiausiai pavadinimas neturi daug bendro su veikla, arba tiesiog balsavo už žinomus veidus.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-10-10 18:28

Kazkoks gudrus verslininkas su pinigais, turbut pamate gera nisa - rinkejus, kurie nepatenkinti valdzia, bet vis dar jaucia nuoskaudas koncervatoriams ir i ja suinvestavo. Padare daugiau maziau adekvacia kampanija, rado pakankamai populiaru veida ir tiek ir tereikejo. Visgi neprognozuoju ilgalaikes sekmes partijai, per daug nepatyre politikoje zmones, bus apsukti ir suvalgyti senu vilku.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-10 21:32

fizikanas wrote:Visgi neprognozuoju ilgalaikes sekmes partijai, per daug nepatyre politikoje zmones, bus apsukti ir suvalgyti senu vilku.
a.k.a. "taps koalicijos partneriais" :)
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-10-11 16:45

Ką galiu pasakyti apie rinkimus?
Kažkas kažką renką - ką išsirenka, tą ir turi. :lol:

Ką galiu pasakyti apie paskutinių rinkimų rezultatus?
Nieko. Jei bučiau balsavęs, tai gal ir turėčiau ką pasakyti, bet kadangi nugyvenau jau puse (duok Dieve) savo gyvenimo ir niekada gyvenimo bėgyje nebalsavau juokiose rinkimuose :thumbsup: (aš nejuokauju), nei prezidento, nei seimo, nei kokiuose referendumuose, tai nors sušaudykit - rezultatai man = 0 :ax:

O vis dėlto (čia jau nugalėjo mano smalsumas :twisted: ) kas laimėjo? Gerieji ar blogieji? Vilkai ar šunys? Mažiau smirdantys ar dar mažiau smirdantys? Daugiau žadantys ar mažiau turintys?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-11 16:56

melodetektorius wrote:[..]kadangi nugyvenau jau puse (duok Dieve) savo gyvenimo ir niekada gyvenimo bėgyje nebalsavau juokiose rinkimuose :thumbsup: (aš nejuokauju), nei prezidento, nei seimo, nei kokiuose referendumuose, tai nors sušaudykit - rezultatai man = 0 :ax:
O kaip tu jautiesi dėl to, kad tą pusę gyvenimo nugyvenai pagal taisykles, kurias nustatė kitų žmonių išrinkti politikai?
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-10-11 17:35

Vilius wrote:
melodetektorius wrote:[..]kadangi nugyvenau jau puse (duok Dieve) savo gyvenimo ir niekada gyvenimo bėgyje nebalsavau juokiose rinkimuose :thumbsup: (aš nejuokauju), nei prezidento, nei seimo, nei kokiuose referendumuose, tai nors sušaudykit - rezultatai man = 0 :ax:
O kaip tu jautiesi dėl to, kad tą pusę gyvenimo nugyvenai pagal taisykles, kurias nustatė kitų žmonių išrinkti politikai?
Puikiai, pripratau. :guilty: Gimiau Sovietų Sąjungoje, tarnavau nepriklausomos Lietuvos kariuomenėje, gyvenu Europos Sąjungoje, pelenus vėjas išbarstys ....(įrašykit patys, arba palaukite dar kitų rinkimų).
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-10-12 15:47

Tie žalieji valstiečiai ir man įdomu. Nuo kada čia lietuviai tapo tokiais žaliaisiais ir valstiečiais. Greičiausiai pavadinimas neturi daug bendro su veikla, arba tiesiog balsavo už žinomus veidus.
O gal kaip tik yra priešingai? Balsuota už naujus veidus, kurie pernelyg daug nežadėjo (tie daug žadantys gelbėtojai, matyt, rinkėjams nusibodo), ir štai toks rezultatas. :ax: O jei rimtai, tai rinkimuose į vietos savivaldybes šie žalieji valstiečiai nuolat gaudavo visai neblogus rezultatus. Tik rinkimai Seiman jiems nelabai sekėsi. Bet gal jie ir nenorėjo daug lėšų investuoti į Seimo rinkimus, kol jie nepakankamai surinkdavo balsų savivaldybių rinkimuose.

P.S. Ir dar man niekaip neišeina iš galvos tokia sąmokslo teorija, pasak kurios žalieji valstiečiai tai yra slaptas, neblogai užsimaskavęs socdemų rezervas, kuris ir buvo skirtas rinkėjų pykčiui prieš socdemus nugesinti. Atseit, nenorit balsuoti už socdemus, tai štai jums, mieli rinkėjai, žalieji valstiečiai, kurie iš tiesų yra kaip antrasis socdemų "aš", tik mažai sukompromituotas. :mrgreen:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-12 18:18

Augustas wrote:P.S. Ir dar man niekaip neišeina iš galvos tokia sąmokslo teorija, pasak kurios žalieji valstiečiai tai yra slaptas, neblogai užsimaskavęs socdemų rezervas, kuris ir buvo skirtas rinkėjų pykčiui prieš socdemus nugesinti. Atseit, nenorit balsuoti už socdemus, tai štai jums, mieli rinkėjai, žalieji valstiečiai, kurie iš tiesų yra kaip antrasis socdemų "aš", tik mažai sukompromituotas. :mrgreen:
Įdomi teorija. Turi kokių faktų jai pagrįsti, ar čia iš serijos "Palaiminti, kurie tiki nematę"? :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-10-13 13:09

Vilius wrote:
Augustas wrote:P.S. Ir dar man niekaip neišeina iš galvos tokia sąmokslo teorija, pasak kurios žalieji valstiečiai tai yra slaptas, neblogai užsimaskavęs socdemų rezervas, kuris ir buvo skirtas rinkėjų pykčiui prieš socdemus nugesinti. Atseit, nenorit balsuoti už socdemus, tai štai jums, mieli rinkėjai, žalieji valstiečiai, kurie iš tiesų yra kaip antrasis socdemų "aš", tik mažai sukompromituotas. :mrgreen:
Įdomi teorija. Turi kokių faktų jai pagrįsti, ar čia iš serijos "Palaiminti, kurie tiki nematę"? :)
Faktų galima rasti, pvz., ministrų kandidatūros (tos, kurios paviešintos) yra dirbusios su socdemais - Petras Vaitiekūnas, Virgilijus Poderys, Stasys Jakeliūnas, net ir pats sąrašo "lyderis" Saulius Skvernelis. Kita vertus, nėra garantijos, kad jie nepersigalvojo.
Antras pavyzdys galėtų būti jų tinklalapyje ir apskritai vartojami terminai, tokie kaip "ūkiškas", "ūkiškumas", "neūkiškumas" (pastarasis apie oponentus :mrgreen: ) ir pan.:

http://www.lvzs.lt/lt/index.php?option= ... &Itemid=77

O dauguma mūsų turbūt dar gerai prisimename, kas buvo didžiausias ūkininkas ir ūkiškiausias veikėjas LSD partijoje. :ax: Kita vertus, nėra garantijų, kad jie tą terminą vartoja iš gryno įpročio.
Trečias faktas, aišku, yra tai, kad šios partijos vadovė yra buvusi Kazimira Danutė Prunskienė, labai artima LSDP bendražygė.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-10-13 18:12

O kas bus su rinkimais, jei AA Rolando Pakso TT partija bus ismesta is barsciu?
http://www.delfi.lt/projektai/balsuok20 ... d=72553128
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-10-14 10:44

Augustas wrote:Faktų galima rasti[..]
Įdomūs pastebėjimai. O jiems užteks mandatų su Socdemais sulipdyti daugumą?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-10-14 13:26

Vilius wrote:
Augustas wrote:Faktų galima rasti[..]
Įdomūs pastebėjimai. O jiems užteks mandatų su Socdemais sulipdyti daugumą?
Neaišku, kokie bus rezultatai vienmandatėse apygardose. :ax: Bet jei viskas žaliesiems valstiečiams klosis gerai, tai, manau, kad gali ir užtekti sudaryti daugumai kartu su LSDP Seime. :)
Post Reply