Sportas

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Ar sportuojate?

Taip - profesionaliai
0
No votes
Taip - esu pažengęs mėgėjas
2
20%
Taip - dėl pramogos
3
30%
Taip - dėl sveikatos
1
10%
Kartais
2
20%
Ne
2
20%
 
Total votes: 10
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 00:38

Manau, į kompaniją temai apie sveiką maistą, reikėtų ir temos apie sportą.

Ar sportuojate? Ką sportuojate? Kaip žiūrite į sportuojančius žmones? Ar esate aktyvūs sporto sirgaliai? Ir panašiai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 00:39

Aš pats visą gyvenimą buvau tinginys ir slabakas, tačiau esu ilgiau ar trumpiau bandęs šias sporto šakas: plaukimas, fechtavimas, šaudymas iš lanko, tenisas, bėgimas ir svorių kilnojimas. Ir nei vienoje iš jų nepasiekiau jokių vertų paminėjimo rezultatų :)

Prieš porą dienų vėl užsirašiau į sporto klubą, bet neturiu jokių iliuzijų, kad ten lankysiuosi ilgiau nei porą mėnesių.

Sporto rungtynes žiūriu tik "prie kompanijos", ir tai labai retai. Vienintelis įsiminęs sporto įvykis buvo, kai Zinedine Zidane kažkokį italą nukirto su galva. Jaunystėje kartais žiūrėdavau Formulę 1, kas nebuvo labai įdomu, nes beveik visada laimėdavo Schumacher'is.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 00:54

Vienintelis įsiminęs sporto įvykis buvo, kai Zinedine Zidane kažkokį italą nukirto su galva.
Aš per tą pasaulio čempionatą keliavau po Prancūziją, tai labiau įsiminė, kuomet prancūzai įveikė brazilus :) Pusę nakties keliavau per Prancūziją ir likusią pusę leidau stoty Ženevoje kur irgi pilna švenčiančių prancūzų. Tai irgi labai įsiminęs čempionatas, nes šiaip futbolas man visiškai neįdomu.

Krepšinį seku, kartais labiau kartais mažiau, bet iš esmės nuolat seku dar nuo darželinio amžiaus. Paskutiniu metu labiausiai seku NBA, nes viskam laiko neužtenka, ir kitur jis tiesiog per prasto lygio, pažiūrėjus NBA žiūrėti Eurolygos nelabai norisi.

Dar seku įvairius vadinamuosius e-sportus, paskutiniu metu jau kiek mažiau. StarCraft, Dota2. Labai įspūdinga pažiūrėti, kokį skillo lygį galima pasiekti kai tai tampa pagrindiniu užsiėmimu gyvenime, ir kai varžaisi su kitais profesionalais. Paprastam hobistui geimeriui žaisti StarCraft profesionalo lygy maždaug tiek šansų, kaip paprastam krepšinio mėgėjui iš kiemo - žaisti krepšinį bent jau Eurolygos lygyje.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 01:13

Sejanus wrote:
2017-11-19 00:54
Dar seku įvairius vadinamuosius e-sportus, paskutiniu metu jau kiek mažiau. StarCraft, Dota2.
Šioje temoje turėjau omenyje "tikrus" sportus - nu kur reikia pakilti nuo kompo, ir kažką daryti su savo kūnu :D

Bet kad jau paminėjai, galime pakalbėti ir apie virtualius sportus (tik, kad aš beveik nieko neturiu pasakyti šia tema).
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 01:27

Vilius wrote:
2017-11-19 01:13
Sejanus wrote:
2017-11-19 00:54
Dar seku įvairius vadinamuosius e-sportus, paskutiniu metu jau kiek mažiau. StarCraft, Dota2.
Šioje temoje turėjau omenyje "tikrus" sportus - nu kur reikia pakilti nuo kompo, ir kažką daryti su savo kūnu :D

Bet kad jau paminėjai, galime pakalbėti ir apie virtualius sportus (tik, kad aš beveik nieko neturiu pasakyti šia tema).
Ai kažkaip ne taip supratau matyt tą dalį apie Zidaną ;) Už ką tu tuomet žaidei pakilęs nuo kompo, italus ar prancūzus?

Nes jei kalbame (ir) apie varžybų žiūrėjimą, tai žinok tavo kūnui nedidelis skirtumas, stebi nuo sofos futbolą ar Overwatch'ą ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 01:49

Sejanus wrote:
2017-11-19 01:27
Ai kažkaip ne taip supratau matyt tą dalį apie Zidaną ;) Už ką tu tuomet žaidei pakilęs nuo kompo, italus ar prancūzus?
Nu bent jau Zidanas buvo pakilęs nuo sofos. Ir dar tas italas buvo pakilęs, bet paskui vėl gavo pagulėt :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-19 01:52

Kalbant apie sportus plačiau, tai dar esu žaidęs šachmatais ir biliardą, skraidinęs aviamodelius ir vėliau pats skraidęs sklandytuvais. Nei viename iš šių irgi nepasižymėjau :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-19 02:55

Na OK jei kalbant apie tikrą sportą kurį patys sportavome, tai buvau krepšinio maniakas nuo vaikystės iki bala žino kada nustojau žaisti, univere pamenu dar žaisdavau.

Jei skaičiuojame šachmatus prie sporto tai irgi žaidžiau ir jie užima labai svarbią vietą mano gyvenime, mat šachmatų klube susipažinau su PC ir su rimtais kompiuteriniais žaidimais kaip Sid Meier's Civ, po ko šachmatus aišku gan greitai mečiau, o PC ir žaidimų suprantama nemečiau :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-11-19 16:35

Kad jums čia dviese liūdna nebūtų, tai įsikišiu ir pasigirsiu, kad nuo paauglystės daug maž visą laiką užsiimu kokiu nors sportu, spėjau išbandyti kelis kovos menus, mojavimą štangomis (nepakankamai tikslingai, kad tai būtų galima klasifikuoti kaip kultūrizmą arba sunkiąją atletiką), sportinius šokius, tenisą, uolų laipiojimą, parašiutizmą, automobilių sportą, šachmatus ir ilgų distancijų bėgimą. Kaip nesunkiai galima nuspėti, atsižvelgiant į aprėptų sporto šakų skaičių ir įvairovę, įspūdingų rezultatų nė vienoje jų nepasiekiau.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-11-20 18:55

Aš irgi pasigirsiu, kad esu išmėginęs kelis kovos menus, o dabar mėginu praktikuoti meditacinį bėgimą (ir meditacinį ėjimą):

https://seiikan.wordpress.com/2017/10/18/kvepavimas/
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-20 21:31

Augustas wrote:
2017-11-20 18:55
Aš irgi pasigirsiu, kad esu išmėginęs kelis kovos menus[..]
[Vilius gerai pergalvoja viską, ką yra pasakęs Augustui :D]
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-11-21 21:07

As po pakeli per diena surukau, tai apie sporta ne kalbos nera. :( Dviraciu mielai vazineju, bet jei rukalius gali be vargu desimtis kilometru numinti, tai tiek ten to sporto.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-11-22 14:03

Vilius wrote:
2017-11-20 21:31
Augustas wrote:
2017-11-20 18:55
Aš irgi pasigirsiu, kad esu išmėginęs kelis kovos menus[..]
[Vilius gerai pergalvoja viską, ką yra pasakęs Augustui :D]
Vilius tai dar nieko labai blogo nėra pasakęs. :D Apie tai Lionginui reikėtų labiau pamąstyti. :mrgreen:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-01-08 23:20

Aš tai kuris laikas rimčiau tik į sporto klubą vaikštau dėl savęs pasportuoti. Na, ir tenisą po truputi mokausi žaisti. Tokie galbūt nelabai tarpusavyje suderinami mano sportai. Dar gan rimtai mintį audžiu uolų laipiojimą išbandyti.
Savaime suprantama, kaip tikras lietuvis, anksčiau krepšinį žaisdavau. Labiau žaisti, mėtyti į krepšį mėgau, nei sirgti. Nors su nostalgija prisimenu laikus, kai per NBA superfinalus naktį keldavomės tiesioginių transliacijų žiūrėti.
Vaikystėje mėgau šachmatais žaisti ar stebėti, kaip kiti žaidžia. Pradėjau rimčiau turbūt su tikslu savo tėtį galų gale įveikti. :) Vėliau visi man prieinami žurnalai su "matas per 3 ėjimus" ir pan. užduotimis būdavo išniukštinėjami. Vėliau, kai sužinojau knygas apie šachmatus su visokiais debiutais, gambitais ir pan., tai šachmatų patrauklumas mano akyse kažkodėl smarkiai smuko. Ai, dar visokius žaidimus kortomis ankstyvoje jaunystėje įvairiose kompanijose gyvai ar prie kompiuterio patikdavo pažaisti: ypač visokius Preferanco tipo žaidimus, Bridžą bandžiau mokytis ir pan. (bet čia turbūt jau nebe sporto tema).
Paauglystėje, jaunystėje irgi yra šiek tiek tekę, turbūt panašiai kaip RB, geležiais mosikuoti (tik tuo metu su kokybiškesnės informacijos žinojimu toj srity gan prastai buvo; labiau patyrę "seniai" mums nesąmonių pripasakodavo, o ir mes patys visokių nesąmonių per neišmanymą darydavom; gerai, kad rimtesnių sveikatos problemų neprisidarėm). Šiaip, jei kas galvoja bandyti rimčiau sporto klube ar pan. sportuoti, rekomenduoju pradžioje nepagailėti pinigų ir pas kokį gerą kineziterapeutą apsilankyti (geriau turintį patirties toje sporto srityje ir žinantį pagrindines tipines tos šakos bėdas), kad raumenų testą padarytų ir tam tikras rekomendacijas duotų (ką ir kaip stiprinti, tempti ir pan.). Taip pat bent jau pradžioje su geru treneriu padirbėti, kad iš šalies kažkiek pastebėtų, teisingiau ir rimčiau įvestų į sportavimą, patirties kažkiek įpūstų, kas šiek tiek užtrunka.
Buvo epizodiškai ir mėgėjiškai važinėjimas dviračiu, plaukimas, stalo tenisas, slidinėjimas, kiek tam leido oro sąlygos, slidėmis arba dar tokiomis specialiomis labai trumpomis slidikėmis, buriavimas su burlente, tinklinis, riedučiai. Esu šokęs su parašiutu ir šiaip patikdavo visokie smarkiai pakratantys atrakcionai, nuotykių trasos ir pan. (matyt yra šioks toks nedidelis potraukis adrenalinui).
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-01-09 01:14

Preferansas jėga. Kai supažindinau su juo klasiokus kokioj 7 klasėj, kelis metus lošdavom kiekvieną pertrauką ir dažną pamoką. Žmonėms buvo labai netikėta, kad kortų žaidimai gali būti tokie sudėtingi ir įdomūs.
ypač visokius Preferanco tipo žaidimus, Bridžą bandžiau mokytis ir pan. (bet čia turbūt jau nebe sporto tema).
Sporto sporto. Sportas gali reikšti tiesiog varžybas. Pvz. sąvoka sportinis bridžas yra paplitusi ir naudojama. Tuo prisidengdami galime hijackinti šią forumo temą, t.y. noriu pasakyti galime išplėsti šią forumo temą pokalbiais apie kortas, šachmatus ir starcraftą.

Pvz., ką manote apie „Chess boxingą“, sudėtinę sporto šaką, kur reikia muštis ir žaisti šachmatais?
https://en.wikipedia.org/wiki/Chess_boxing
Chess boxing, or chessboxing, is a hybrid fighting sport (or a hybrid board game) that combines two traditional pastimes: chess, a cerebral board game, and boxing, a physical sport. The competitors fight in alternating rounds of chess and boxing. Chessboxing was invented by Dutch performance artist Iepe Rubingh.[1][2] What was initially only thought to be an art performance quickly turned into a fully developed competitive sport.[3] Chessboxing is particularly popular in Germany, the United Kingdom, India, and Russia.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-01-14 17:27

Sejanus wrote:
2018-01-09 01:14
Preferansas jėga. Kai supažindinau su juo klasiokus kokioj 7 klasėj, kelis metus lošdavom kiekvieną pertrauką ir dažną pamoką. Žmonėms buvo labai netikėta, kad kortų žaidimai gali būti tokie sudėtingi ir įdomūs.
Mokyklos laikais iš kiek sudėtingesnių žaidimų tai tik Kingą su klasiokais žaisdavom (bet bent jau azarto prasme Preferancui nenusileidavo). O Preferancą ne su mokykla susijusiuose susiėjimuose, kompanijose daugiau tekdavo žaisti.
Sejanus wrote:
2018-01-09 01:14
ypač visokius Preferanco tipo žaidimus, Bridžą bandžiau mokytis ir pan. (bet čia turbūt jau nebe sporto tema).
Sporto sporto. Sportas gali reikšti tiesiog varžybas. Pvz. sąvoka sportinis bridžas yra paplitusi ir naudojama. Tuo prisidengdami galime hijackinti šią forumo temą, t.y. noriu pasakyti galime išplėsti šią forumo temą pokalbiais apie kortas, šachmatus ir starcraftą.
Na, aš šituos dalykus labai smarkiai užmečiau, tai kol kas ir papasakoti ką nors įdomaus (bent jau aš) kaip ir nelabai ką turėčiau. Tik nostalgiškai prisiminti, kad tie dalykai turėjo tam tikrą vietą mano gyvenime arba kur nors esant progai prie kompanijos vėl prisiminti ir pažaisti.
Sejanus wrote:
2018-01-09 01:14
Pvz., ką manote apie „Chess boxingą“, sudėtinę sporto šaką, kur reikia muštis ir žaisti šachmatais?
https://en.wikipedia.org/wiki/Chess_boxing
Manau, jog dėl savo specifikos (persijunginėjimo į gan skirtingo pobūdžio veiklas) turėtų būti gana nelengvas sportas, nes turbūt nelengva susikaupti, sutelkti mąstymą šachmatams po rimtesnio fizinio "pasidraskymo" (bokso roundo). Sprendžiu jau vien iš to, kad man pačiam po rimtesnio fizinio krūvio labai tingisi rimčiau ir labiau susitelkus mąstyti apie kažką ar pan. Bet gal ten situaciją lengvina tai, kad sąlyginai gan greitas šachmatų žaidimas žaidžiamas.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2018-01-17 16:10

Svetimas wrote:
2018-01-14 17:27
Manau, jog dėl savo specifikos (persijunginėjimo į gan skirtingo pobūdžio veiklas) turėtų būti gana nelengvas sportas, nes turbūt nelengva susikaupti, sutelkti mąstymą šachmatams po rimtesnio fizinio "pasidraskymo" (bokso roundo). Sprendžiu jau vien iš to, kad man pačiam po rimtesnio fizinio krūvio labai tingisi rimčiau ir labiau susitelkus mąstyti apie kažką ar pan. Bet gal ten situaciją lengvina tai, kad sąlyginai gan greitas šachmatų žaidimas žaidžiamas.
esme kad geras boksininkas butu. po nokauto juk priesininkas netes sachmatu partijos.
viena is kvailu ideju ir tiek.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-07-07 00:56

Ten mačiau vyko kažkoks moterų futbolo čempionatas, ane? Gal kas žiūrėjot? Kokios mintys bendrai apie lyčių lyginimą sporte?
Post Reply