Ben Shapiro - ateities politikų prototipas?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2018-01-22 02:00

Ne, neklausiau podkasto.

Spėju, kad citavo/perfrazavo Aristotelį panašiam konekste, ką aš minėjau - moralės. etikos, politinės filosofijos ir pnš. Ką turbūt visai pateisinčiau. Pvz Aristotelio žmogaus kaip politinio gyvūno (zoon politikon) konceptas yra tiesiog universali ir nesenstanti tiesa.. kol dirbtinis intelektas nepakeitė politikos. :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-01-22 06:20

vapula wrote:
2018-01-22 02:00
Ne, neklausiau podkasto.

Spėju, <...>
Nuostabu tiesiog...
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-02-05 07:12

Čia prie temos apie alt-right, pats Ben Shapiro aiškina ką jo nuomone šis terminas reiškia, kaip jis atsirado ir kodėl jis nepriklauso alt-right
https://youtu.be/ClVfPm5muE4?t=33m47s
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-02-06 14:55

Sejanus wrote:
2018-02-05 07:12
Čia prie temos apie alt-right [..]
Jo, paskui aš paskaitinėjau truputį plačiau, ir supratau, kad mano "Alt Right" apibrėžimas buvo gerokai per platus. Paprastai tuo epitetu apibūdinami tik labai kraštutiniai dešinieji - tipo KKK & co. Shapiro akivaizdžiai nepapuola į šią kategoriją. Bet tada įdomu, į kokią kategoriją jis papuola?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-02-06 16:43

Despòtas wrote:
2018-02-06 14:55
Sejanus wrote:
2018-02-05 07:12
Čia prie temos apie alt-right [..]
Jo, paskui aš paskaitinėjau truputį plačiau, ir supratau, kad mano "Alt Right" apibrėžimas buvo gerokai per platus. Paprastai tuo epitetu apibūdinami tik labai kraštutiniai dešinieji - tipo KKK & co. Shapiro akivaizdžiai nepapuola į šią kategoriją. Bet tada įdomu, į kokią kategoriją jis papuola?
Na, ne tavo vieno, nes kaip rašiau (atrodo :D), alt-right gana sėkmingai rebrandinosi ir „priėmė“ į savo gretas krūvas interneto paauglių trolių. Berods atsakinėdamas į klausimą toje paskaitoje Shapiro irgi apie tai kalba.

Į kokią jis papuola, nežinau, akivaizdžiai konservatyvus, tai konservatorius ir tiek. Apskritai tas skirstymas į kairę ir dešinę jau gan senokai atgyvenęs, apie ką ne sykį diskutuota ir šiame forume. Gal pasiūlyti Benui atlikti kompaso testą, kad tiksliau nustatyti jo vietą :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-04-01 12:42

Vilius wrote:
2018-01-10 13:04
Mūsų jaunasis herojus bandė su suaugusiais dėdėm pakalbėti. Sunkokai jam sekėsi (first cause argument, really?), bet gal visai verta paklausyti: Waking Up with Sam Harris (#112) — The Intellectual Dark Web
Sejanus wrote:
2018-01-10 15:38
Perklausiau kažkur pirmą pusantros valandos, paskui tiesa sakant atsibodo. Šiaip gana nuobodoka. Beno balsą pažįstu, o kur kalbėjo Harris kur tas kažkas kitas nesu užtikrintas. Bet kuris ten prasižiojo apie laisvos valios nereikalingumą ir Shapiro su juo nuvalė grindis, tai padėjo man geriau suprasti frazę „second hand embarrassment“ (už ateistus šiuo atveju). Kita vertus, buvo labai smalsu paklausyti, kaip Shapiro gins savo religiją, nes iki šiol kiek tekdavo paklausyti jo debatų, tai būkime sąžiningi, jis gindavo kiekvienam protingam žmogui savaime suprantamus dalykus ir jo oponentai būdavo kreacionistų lygio priedurniai jei ne kvailesni. Bet teko nusivilti, nes iš esmės pripažino, kad jo religingumas racionaliai neapginamas. Nusivilti ta prasme, kad neišgirdau jokių gudrių argumentų, bet sąžiningumą tai užsakaitau ir kaip žmogumi visai nenusivyliau. Išskyrus kai pradėjo remtis Aristoteliu, toje vietoje tikrai nusivyliau.

Vienok džiugu, kad diskusija praėjo civilizuotai, sąžiningai (be jokių pigių triukų), draugiškai, visi visus išklausė ir leido pabaigti mintį iki galo prieš atsakydami ir t.t., didžiulė priešingybė įprastiems debatams. Vis gi Harris kad ir koks neįdomus pseudointelektualas, dar nekritęs iki įprastų šoumeniškų diskutavimo metodų.
Sužadinai, Sejanai, man smalsumą su tuo savo "grindų nuvalymu", kad galop ir aš pasimoviau ant šitos tavo intrigos, nesusilaikiau ir paklausiau prie progos visą tą jų ilgoką pašnekesį. :) Na, aš, asmeniškai, niekur nepastebėjau jokio rimtesnio "grindų nuvalymo" kažkuriuo iš dalyviu tame pokalbyje. Taip ir nesupratau, kas tau užkliuvo. Nežinau, gal kažkoks išankstinis tavo nusiteikimas ir tai, kad kažkas auditorijoje tarpais smarkiau nusijuokdavo, suformavo tokį keistą įspūdį. :) Taip pat ten, mano galva, pokalbis buvo gan laisvo ir vietomis nerūpestingo pašnekesio, o ne kažkokio rimto debatų formato. Gal ir gerai, nes debatų formatas dėl išankstinio pasidalinimo į priešingas stovyklas ne taip jau retai tik pagadina diskusijas (mano vertinimu).

O šiaip nieko keisto, kad žmonėms tas naivusis buitinis ar koks teisinis "laisvos valios" supratimas taip smarkiai įaugęs į kraują. Tikrai nėra lengva kalbėti apie iš deterministinės interpretacijos kylantį kitokį tų dalykų matymą, nes tai žiauriai neintuityvu. Sakau tai taip pat iš savo pašnekesių su draugais ir pažįstamais patirties. Tik gan nedidelis procentas žmonių iš kelių sakinių pagauna tą skirtumą tarp naiviojo "laisvos valios" klausimo supratimo ir deterministinės tų dalykų interpretacijos.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-04-02 11:24

Svetimas wrote:
2018-04-01 12:42
Tik gan nedidelis procentas žmonių iš kelių sakinių pagauna tą skirtumą tarp naiviojo "laisvos valios" klausimo supratimo ir deterministinės tų dalykų interpretacijos.
Man irgi smalsu pasidare. Gal galetum apie ta skirtuma keliais sakiniais cia nupaskaoti? Arba duoti linka i posta, jei jau tas yra kazkur forume.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-04-09 22:31

fizikanas wrote:
2018-04-02 11:24
Svetimas wrote:
2018-04-01 12:42
Tik gan nedidelis procentas žmonių iš kelių sakinių pagauna tą skirtumą tarp naiviojo "laisvos valios" klausimo supratimo ir deterministinės tų dalykų interpretacijos.
Man irgi smalsu pasidare. Gal galetum apie ta skirtuma keliais sakiniais cia nupaskaoti? Arba duoti linka i posta, jei jau tas yra kazkur forume.
Kad nešiukšlintume šitos temos, parašiau atsakymą į oftopiką kažkiek labiau susijusioje Laisva Valia: Sam Harris vs. Daniel Dennett temoje.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-05-10 09:25

Panašu, kad nepaisant didelių skirtumų tarp Sam Harris ir Ben Shapiro pasaulėžiūros, juos vis gi vienyja rasizmas, seksizmas ir homofobija ;)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-05-13 20:08

Sejanus wrote:
2018-05-10 09:25
Panašu, kad nepaisant didelių skirtumų tarp Sam Harris ir Ben Shapiro pasaulėžiūros, juos vis gi vienyja rasizmas, seksizmas ir homofobija ;)
Provokuoji? :)

Man visai patiko memas:
Image

Paimta iš http://knowyourmeme.com/memes/intellectual-dark-web.

Šiaip prieš kelias dienas Google paieškoje žiūrinėjau keletą top nuorodų apie "intellectual dark web". Lyginant su šiandiena, man atrodo, kad nuorodų topas gan smarkokai pasikeitė ir, sprendžiant pagal pavadinimus, padaugėjo neigiamų nuomonių ir vertinimų apie IDW.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-05-14 00:38

Kad nelabai makes sense tas tavo paveiksliukas. Petersonas visur pasisakinėja už visokias taisyklės, net knygą išleido 12 rules of life, kodėl jis ne lawful, o chaotic?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-05-26 23:25

Sejanus wrote:
2018-05-14 00:38
Kad nelabai makes sense tas tavo paveiksliukas. Petersonas visur pasisakinėja už visokias taisyklės, net knygą išleido 12 rules of life, kodėl jis ne lawful, o chaotic?
Sorry, kad galbūt savo šlamštu gaišinu laiką. Tikrai nieko rimto. Aš tame knowyourmeme puslapyje informaciją tiesiog sniukštinėjau, o paveiksliukas pralinksmino, tad pasidaviau impulsui ir įdėjau.
Man šiek tiek pagal tų veikėjų "output'ą" kažkiek kaip ir makes sense. Nežinau. Čia tas pats kaip pasakoti, kodėl anekdotas ar koks šaržas juokingas.

Jordan Perterson kartais įdomių, thought provoking dalykų pasako, tad bent jau man kaip ir panašu į "chaotic good".
Sam Harris (true neutral) "captain obvious" dalykus mėgsta sakyti ir šiaip savo podcastuose mane neretai prajuokina, o kartais migdo savo tokiu budistiniu (mano ausimis gan nutaisytu) ramuolio balsu ir laikysena.
Steven Pinker (lawful neutral) - labai politkorektiškas ir "katiną Leopoldą" primena.
Ben Shapiro (neutral evil) - man panašus į jauną entuziastingą debatantą (kažkiek primenantį dar nesubrendusį skeptiką), kuris mėgsta analogijomis nulaužinėti kitus žmones.
Kitus kiek per menkai pažįstu, kad komentuočiau.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-05-27 00:10

https://en.wikipedia.org/wiki/Alignment ... Dragons%29

Bet kas, iš tiesų nors kiek žinantis D&D sistemą, tuos žmones išdėliotų visai kitaip. Nebent visai nesusipažinęs arba su sistema, arba su jų idėjomis ir biografijomis, arba greičiausiai nei tuo, nei tuo :) Bet žinoma, čia visiška smulkmena, juokelis ir tiek.
Provokuoji?
Nope ;)

Edit: juokinga, bet apie tai prakalbo ir pats Petersonas ;) Aišku jis Chaos / Order naudoja ne visai DnD prasme bet vis tiek linksma paklausyti
https://www.youtube.com/watch?v=CFI6DOtR834
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-06-04 16:45

Sejanus wrote:
2018-05-27 00:10
https://en.wikipedia.org/wiki/Alignment ... Dragons%29

Bet kas, iš tiesų nors kiek žinantis D&D sistemą, tuos žmones išdėliotų visai kitaip. Nebent visai nesusipažinęs arba su sistema, arba su jų idėjomis ir biografijomis, arba greičiausiai nei tuo, nei tuo :) Bet žinoma, čia visiška smulkmena, juokelis ir tiek.
Na, aš matyt ir būsiu iš tų urve gyvenančių tundrų, kuris apie D&D sistemos detales iš esmės nedaug ką ir žinojo. :) Ačiū, kad pasidalinai.

Beje, negi (net ir D&D kontekste) tarp Jordan Peterson ir Robin Hood panorėjus neišeitų įžvelgti jokių panašumų? Gal tiesiog to memo kūrėjo požiūris į dalykus ir vertinimas kažkuo kiek kitoks nei tavo?
Kaip tu pats būtum išdėliojęs tuos veikėjus?
Beje, mums čia smulkmena ir juokelis, o, pavyzdžiui, yra dėdžių, kurie su kažkiek panašiais dalykais gan rimtai bando žaisti (Thagard, P. (2015). The cognitive-affective structure of political ideologies.). Visokias keistas diagramas braižo:
Image

Image
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-06-04 16:51

Kad jau pradėjau panašiai drumsti vandenį kitoj temoj apie Jordan Peterson, įmetu čia kritišką nuomonę apie Ben Shapiro ( Nathan J. Robinson. The Cool Kid’s Philosopher).
Man patinka, kad autorius nekalba sausai ir įvairios papildomos su tema susijusios informacijos pakapsto, kurią gali pats įvertinti, paanalizuoti ir sau pilnesnį savarankišką vaizdą susidaryti.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-04 16:59

Kaip tu pats būtum išdėliojęs tuos veikėjus?
Žinok mąsčiau ir net buvau pradėjęs rašyti :D Dauguma jų mano požiūriu atsidurtų kažkur ties lawful good. Bet pvz., Shapiro turi aiškią moralės sistemą ir knygą su taisyklėm, kur tai aprašyta, ir nelabai eina į kompromisus. Praktiškai vadovėlinis Lawful Good atvejis. Tik Sam Harris gal ir teisingai į true neutral papuolė, bet irgi manau būčiau linkęs jį labiau prie good dėti, o kad jau propaguoja taisykles ir net ištisą teisingą moralės sistemą, paremtą objektyviais matavimais, tai gal irgi Lawful Good. Čia jau tiek tvirtai savo DnD žiniomis nepasitikiu, žaidžiau juos gal pora sykių prieš gal 20 metų. Tiesiog apie pačią DnD Alignment sistemą žinau iš bendro išprusimo kaip ir visi RPG fanai ;)
Beje, negi (net ir D&D kontekste) tarp Jordan Peterson ir Robin Hood panorėjus neišeitų įžvelgti jokių panašumų?
Nežinau, gal būt, gal būt.
Beje, mums čia smulkmena ir juokelis, o, pavyzdžiui, yra dėdžių, kurie su kažkiek panašiais dalykais gan rimtai bando žaisti (
Tai taip, gera dalis humanitarinių, socialinių ir panašių „mokslų“ tėra šarlatanizmas. Išvaikyti juos su rykšte iš universitetų :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-06-04 17:07

Svetimas wrote:
2018-06-04 16:51
Kad jau pradėjau panašiai drumsti vandenį kitoj temoj apie Jordan Peterson, įmetu čia kritišką nuomonę apie Ben Shapiro ( Nathan J. Robinson. The Cool Kid’s Philosopher).
Man patinka, kad autorius nekalba sausai ir įvairios papildomos su tema susijusios informacijos pakapsto, kurią gali pats įvertinti, paanalizuoti ir sau pilnesnį savarankišką vaizdą susidaryti.
Pradėjau skaityt tavo linką, bet ten taip ištęsta viskas, kad po kelių pastraipų praradau viltį daskaityt iki esmės.. Jei pats perskaitei, gal pacituosi, ką jis ten įdomas apie Shapiro parašė?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-04 17:55

Aš irgi pradėjau skaityti, pirmas gal net tris pastraipas įveikiau, bet panašu autorius užsilipęs ant tokio aukšto pjedestalo ir taip iš viršaus žiūri į konservatorius, kad man čia stovint ant žemės nieko gerai nesigirdi ir sunku suprasti, ką jis ten aukštumose burba. Priskaičiau iki tos vietos, kur paėmė Shapiro pasisakymus Antifa adresu („garbage“) ir mėgino pateikti kaip kokią tai jo filosofijos esmę ir tada kritikuoti, kad ta esmė yra labai lėkšta ir t.t.

Ben Shapiro yra už ką kritikuoti, ir dėl ko su juo nesutikti, pvz., Vilius čia aptarinėjo jo religingumą, dar galima pakalbėti ir apie jo požiūrį į abortus, net apie jo argumentavimo stilių ir pačius argumentus ir t.t., bet kol kas nei vienas iš skaitytų vadinamųjų kritikų nieko panašaus nedarė. Visi iškart puola piešti šiaudinę baidyklę ir tada su įkarščiu ją deginti (got it? heh). Manau tam yra trys priežastys, pirma tai kad tų kritikų auditorija yra infantilai kuriems šiaudinės baidyklės ir sudaro visą pasaulėžiūrą, antra tai kad patys autoriai suinteresuoti ne racionalia kritika o tik pavaizduoti oponentą kaip galima blogiau, na ir trečia, kad jie tingėjo gilintis ką Shapiro iš tiesų kalba, kokia jo pozicija, kokie argumentai. Pastarasis berods net pats prisipažino, kad nei kiek nesigilino.

Eilinį sykį taškas Shapiro, bičas manau tikrai nueis iki Prezidento, tokiais tempais rinkdamas taškus. Kas nebūtinai yra gerai JAV, bet gal ne taip ir blogai lyginant su alternatyvomis.
Post Reply