LGBTQ+ Bill C-16

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-07-08 17:23

Nesupratau, prie ko čia ta "kosmonautika"..
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-07-08 21:03

P.S. Jeigu nori normaliai diskutuoti aš už,
Tai aš jau supratau, kad tu už, nes žadėjai rasti informacijos, kuri paneigtų mano ir Viliaus išsakytas abejones dėl psichiatrijos ir konkrečiai homoseksualumo išbraukimo iš sutrikimų sąrašo mokslinio pagrįstumo. Tai va ir laukiu. Apie tave prabilau tik todėl, kad teko patikslinti, kokios informacijos apie homoseksualumą man reikia, ir tada teko patikslinti pirmąjį patikslinimą :) Kaip sako, jei atsakymai nepatinka, neuždavinėk klausimų...

Na tai bet kuriuo atveju, laukiu tos informacijos. Labai smalsu. Ir nekantru. Turbūt bus labai įdomu.

P.S. esi labai šaunus naujokas.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-07-08 23:27

Starman wrote:
2018-07-07 08:22
Stormas wrote:
2018-07-06 00:53
<...>
Kaip visa tai susiję su aptarinėjama tema ?
o ar neaptarinėjama kaip konkretus įstatymas galimai suvaržys žodžio laisvę? Ar baimė kad bus suvaržyta žodžio laisvė nėra susijusi su tema?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-07-08 23:32

Stormas wrote:
2018-07-08 23:27
Starman wrote:
2018-07-07 08:22
Stormas wrote:
2018-07-06 00:53
<...>
Kaip visa tai susiję su aptarinėjama tema ?
o ar neaptarinėjama kaip konkretus įstatymas galimai suvaržys žodžio laisvę? Ar baimė kad bus suvaržyta žodžio laisvė nėra susijusi su tema?
Šaunuolis! 8 down, 120 to go
User avatar
Starman
pradedantis
Posts: 175
Joined: 2018-02-10 13:56

2018-07-09 11:40

Stormas wrote:
2018-07-08 23:27
o ar neaptarinėjama kaip konkretus įstatymas galimai suvaržys žodžio laisvę? Ar baimė kad bus suvaržyta žodžio laisvė nėra susijusi su tema?
Taip, tau pavyko pritempti prie baimės...tai čia tavo kažkoks kontrrargumentas ? kol kas dar padoriai neišdėstei savo nuomonės - just saying...
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-07-09 12:51

Vilius wrote:
2018-07-06 10:35
Stormas wrote:
2018-07-06 00:53
FEAR SELLS
ir kiek tenka matyti geriausiai parduodama dešiniosios pakraipos atstovams:
Imigrantai - pavogs darbus, pradės daryti savo tvarką, o jei dar musulmonai tai iš vis nužudys ar geresniu atveju išbirbins dukras.
Skiepai - sužalos ir/arba pavers vaiką į autistą.
Tolerastai - apribos ne tik žodžius, bet ir mintis, nebegalima bus nieko pasakyti, ir sodins už tai į kalėjimus.
čia kiek pritaikiau forumui, nes kadangi dešinioji pakraipa dažnai yra religingi tradicionalistai, tai dar prasideda krūva apie gėjus, abortus, netikėjimą ir t.t.
list goes on.
Tu čia darai gana paprastą triuką - bandai pavaizduoti iškraipytą ir suprimityvintą oponentų nuomonės karikatūrą, ir tada pats gerai jautiesi.. Nu nes ji tokia kvaila ir pan.
Bet ar tikrai suprimityvintą? Nes čia kiek matau daugmaž tiksliai išrašyti teiginiai, su kuriais einama į diskusiją. Ne kažkokia rimta statistika ar analizė, o būtent tokie teiginiai su keliais random anekdotiniais pavyzdžiais ar "jei bobutė būtų diedukas" spekuliacijomis geriausiu atveju.

O kad karikatūra, tai sutinku, bet tai tiesiog todėl, kad originali nuomonė irgi yra karikatūra. Ją pakartojęs vis tiek turi karikatūrą.
User avatar
Starman
pradedantis
Posts: 175
Joined: 2018-02-10 13:56

2018-07-10 12:10

Turėjau laiko prisėsti, pasidomėti. ICD-9 homoseksualumas buvo psichinių ligų sąraše. Dabartinėje ICD-10 tai nėra. Išvadas parengė nepriklausomi ekspertai, o ne psichiatrai. Todėl tai leidžia kiekvienam psichiatrui nustatyti, ar homoseksualus asmuo yra tai, kas, kuo iš tiesų dedasi ar tai nėra psichinė liga. Yra žmonių, kurie tiki, kad jie yra dievai, gyvūnai, prezidentai, gėjai, lesbietės, bet nesielgia adekvačiai. Tokiais atvejais tai yra psichinė liga ar sutrikimas. Tačiau greičiausiai homoseksualai bus reguliarūs žmonės, kurių psichinių sutrikimų dažnis yra tiesiog didesnis nei tikėtasi lyginant so hetero.

Apie tyrimus, kalbėjau su psichiatru, jis sakė jog pasaulinės psichiatrų acociacijos išvados, buvo paremtos įvairiais tyrimais, tačiau konkrečiai neįvardijo kokie buvo pagrindiniai veiksniai nulėmę, dėl ko homoseksualumas išbrauktas kaip psichininėlė liga. Užsiminė tik apie smegenų tyrimus ir jau mano minėtus nepriklausomus ekspertus. Tai čia lieka didelis klaustukas ir atvira diskusija. Parašysiu buvusiam dėstytojui, nes trūkta konkretumo, gal bent jau nurodys kryptį kur ieškoti arba šaltinius. (papildysiu, kada gausiu konkretų atsakymą).

Dar prie temos pridursiu :

Seksualinė orientacija formuojasi jauname amžiuje. Paprastai 14metų, jau pilnai suformuota. Tėvai atlieka svarbų vaidmenį, įskaitant vaiko genetika. Yra dvi žinomos lytys, kurias galime mediciniškai patikrinti. Išskirtiniais atvejais gimsta hermafroditai su dviem lyties organais (dažniausiai tik vienas iš dviejų lytinių organų yra visiškai funkcionuojantis, gali būti makštis abar varpa, priklausomai dominuojančio lyties geno). Ir tai net nėra "trečia lytis", tačiau biologinė lyties organų deformacija, kurių yra virš 10 . Žmogus gali gimti su dvejomis vaginomis, varpomis, mikropeniu arba dažniausiai pasitaikančiu "Turnerio sindromu".

Užbaigiant :

Nėra tokio dalyko kaip "aš jau gimiau homosekualus". Nėra būdų nustatyti homoseksualumą DNR tyrimu ar atlikti bet kokį kitą medicininį testą. Todėl šiai dienai turime tik dvi lytis : vyrą ir moterį. Atskirų LGBTQ+ organizacijų pareiškimai apie 32 ar 72 lytis, reikalaujamus išgalvotų lyčių įvardžius yra visiška nesąmonė. Pagrįsta politikavimu, o ne moksliniais faktais. Tai radikali ideologija, kuri už jūrų marių persikels į švietimo sistemą, o su laiku pasibels ir į Europos valstybių duris.
Last edited by Starman on 2018-07-10 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-07-10 12:28

Galva neišneša, prie ko čia lytinė orientacija ir lytinių organų funkcionavimas? Homoseksualai turi tokius pačius ir taip pat funkcionuojančius lytinius organus, kaip ir visi kiti, homoseksualai būna vienos iš dviejų lyčių, kaip ir visi kiti, bei gali susilaukti vaikų, kaip ir visi kiti.

Jei žmogus viename sakinyje kalba apie homoseksualumą, o kitame jau apie hermafroditus ar kokius baisius mutantus su "radikalia ideologija", tai gal būtų biškį laikas pasirūpinti savo paties mentaline sveikata ir pakovoti su nuosavomis fobijomis.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-07-10 12:55

Lionginas wrote:
2018-07-10 12:28
Galva neišneša, prie ko čia lytinė orientacija ir lytinių organų funkcionavimas? Homoseksualai turi tokius pačius ir taip pat funkcionuojančius lytinius organus, kaip ir visi kiti, homoseksualai būna vienos iš dviejų lyčių, kaip ir visi kiti, bei gali susilaukti vaikų, kaip ir visi kiti.
O čia prie to, kad yra žmonių, kurie tiki, jog homoseksuali orientacija yra įgimta. Tai čia toks išplėstinis gerb. Starman'o paaiškinimas, kad homoseksuali orientacija nėra įgimta, kaip yra įgimtas, pvz., Turner'io sindromas. Tikiuosi, man pavyko atsakyti į mūsų Liongino klausimą " ...prie ko čia lytinė orientacija ir lytinių organų funkcionavimas?". :ax:

P.S.
Jei žmogus viename sakinyje kalba apie homoseksualumą, o kitame jau apie hermafroditus ar kokius baisius mutantus su "radikalia ideologija", tai gal būtų biškį laikas pasirūpinti savo paties mentaline sveikata ir pakovoti su nuosavomis fobijomis.
Taip, Lionginai, būtų tikrai puiku, jei Tamsta pats su savosiomis fobijomis pakovotumėte, pvz., apsilankytumėte pas D3moną. :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-07-10 13:14

Augustas wrote:O čia prie to, kad yra žmonių, kurie tiki, jog homoseksuali orientacija yra įgimta. Tai čia toks išplėstinis gerb. Starman'o paaiškinimas, kad homoseksuali orientacija nėra įgimta, kaip yra įgimtas, pvz., Turner'io sindromas. Tikiuosi, man pavyko atsakyti į mūsų Liongino klausimą " ...prie ko čia lytinė orientacija ir lytinių organų funkcionavimas?". :ax:
Nepavyko, nes toks pat "paaiškinimas" tinka, ir, pavyzdžiui, politinėms pažiūroms. Štai:

Politinė orientacija formuojasi jauname amžiuje. Paprastai 14metų, jau pilnai suformuota. Tėvai atlieka svarbų vaidmenį, įskaitant vaiko genetika. Yra dvi žinomos lytys, kurias galime mediciniškai patikrinti. Išskirtiniais atvejais gimsta hermafroditai su dviem lyties organais (dažniausiai tik vienas iš dviejų lytinių organų yra visiškai funkcionuojantis, gali būti makštis abar varpa, priklausomai dominuojančio lyties geno). Ir tai net nėra "trečia lytis", tačiau biologinė lyties organų deformacija, kurių yra virš 10 . Žmogus gali gimti su dvejomis vaginomis, varpomis, mikropeniu arba dažniausiai pastitaikančių "Turnerio sindromu".

Nėra ryšio? Bingo, ačiū kad pastebėjai!
Taip, Lionginai, būtų tikrai puiku, jei Tamsta pats su savosiomis fobijomis pakovotumėte, pvz., apsilankytumėte pas D3moną. :ax:
Aš bijau tik debilų. O su savo fobija tikrai kovoju, juk lankausi čia.
User avatar
Starman
pradedantis
Posts: 175
Joined: 2018-02-10 13:56

2018-07-10 13:32

Sejanus wrote:
2018-07-08 21:03
Tai aš jau supratau, kad tu už, nes žadėjai rasti informacijos, kuri paneigtų mano ir Viliaus išsakytas abejones dėl psichiatrijos ir konkrečiai homoseksualumo išbraukimo iš sutrikimų sąrašo mokslinio pagrįstumo. Tai va ir laukiu. Apie tave prabilau tik todėl, kad teko patikslinti, kokios informacijos apie homoseksualumą man reikia, ir tada teko patikslinti pirmąjį patikslinimą :) Kaip sako, jei atsakymai nepatinka, neuždavinėk klausimų...

Na tai bet kuriuo atveju, laukiu tos informacijos. Labai smalsu. Ir nekantru. Turbūt bus labai įdomu.

P.S. esi labai šaunus naujokas.
Ne šią temą turėjau omeny, bet tiek to.
Augustas wrote:
2018-07-10 12:55
O čia prie to, kad yra žmonių, kurie tiki, jog homoseksuali orientacija yra įgimta. Tai čia toks išplėstinis gerb. Starman'o paaiškinimas, kad homoseksuali orientacija nėra įgimta, kaip yra įgimtas, pvz., Turner'io sindromas. Tikiuosi, man pavyko atsakyti į mūsų Liongino klausimą "
Tiesiai į dešimtuką.
Lionginas wrote:
2018-07-10 13:14
Aš bijau tik debilų. O su savo fobija tikrai kovoju, juk lankausi čia.
Snowflake.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2018-07-10 13:56

Jei jau nukrypom nuo temos...
Starman wrote:
2018-07-10 12:10
Apie tyrimus, kalbėjau su psichiatru, jis sakė jog pasaulinės psichiatrų acociacijos išvados, buvo paremtos įvairiais tyrimais, tačiau konkrečiai neįvardijo kokie buvo pagrindiniai veiksniai nulėmę, dėl ko homoseksualumas išbrauktas kaip psichininėlė liga.
Pradėk ieškoti nuo čia: https://en.wikipedia.org/wiki/Evelyn_Hooker#Experiment
Nėra tokio dalyko kaip "aš jau gimiau homosekualus". Nėra būdų nustatyti homoseksualumą DNR tyrimu ar atlikti bet kokį kitą medicininį testą.
Jei šiaip įdomu, „iš vidaus“ homoseksualumas atrodo kaip kažkas įgimta. Savaime tai nieko neįrodo, bet paaiškina, iš kur atsiranda toks noras / įsitikinimas kalbėti apie prigimimą.

Auklėjimo įtaka galėtų būti geras spėjimas, bet aš nežinau jokio statistinio tyrimo, kuris tai įrodytų. Jei tai turėtų didelę reikšmę orientacijai formuotis, būtų galima tikėtis statistiškai didesnio kitų homoseksualių vaikų skaičiaus daugiavaikėse šeimose, kuriose yra bent vienas homoseksualus vaikas. Jokių įrodymu neturiu, bet pagal mano asmeninius stebėjimus gėjai ir lesbietės kyla iš bet kokių šeimų: religingų ir nereligingų; pasiturinčių ir varganų; su abiem tėvais ir tik su vienu iš tėvų; daugiavaikių ir vieno vaiko; gyvenančių kaimuose ir miestuose. Nepažįstu ir nesu savo akimis matęs homoseksualiose šeimose gimusių ir užaugintų vaikų; praktiškai visi gėjai ir lesbietės (kaip ir visi kiti žmonės) Lietuvoje gimsta ir auga tik heteroseksualiose šeimose.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-07-10 14:03

Šešėlis wrote:Jokių įrodymu neturiu, bet pagal mano asmeninius stebėjimus gėjai ir lesbietės kyla iš bet kokių šeimų: religingų ir nereligingų; pasiturinčių ir varganų; su abiem tėvais ir tik su vienu iš tėvų; daugiavaikių ir vieno vaiko; gyvenančių kaimuose ir miestuose.
Taip pat žmonių ir kitų gyvūnų. Nepamirškime kitų gyvūnų. Visų tų psichų su radikaliom ideologijom.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-07-10 14:48

Jokių įrodymu neturiu, bet pagal mano asmeninius stebėjimus gėjai ir lesbietės kyla iš bet kokių šeimų: religingų ir nereligingų; pasiturinčių ir varganų; su abiem tėvais ir tik su vienu iš tėvų; daugiavaikių ir vieno vaiko; gyvenančių kaimuose ir miestuose. Nepažįstu ir nesu savo akimis matęs homoseksualiose šeimose gimusių ir užaugintų vaikų; praktiškai visi gėjai ir lesbietės (kaip ir visi kiti žmonės) Lietuvoje gimsta ir auga tik heteroseksualiose šeimose.
Mano pastebėjimai irgi tokie patys, Šešėli. Panašu, kad mudviejų nuomonės čia sutampa. :ax:
Tik spėju, kad Tamsta kažkaip truputį kitaip supranta auklėjimo įtaką, nei aš. Aš, pvz., esu matęs, kaip užtenka "priklijuoti" kokią nors socialinę etiketę vaikui, ir vaikas ta etikete persiima taip, kad iš tikrųjų ima elgtis pagal tos etiketės formuojamą įvaizdį. Pvz., tėvai pavadina vaiką kvailiu ar negabiu mokslams, ir toks vaikas iš tikrųjų ima blogai mokytis. Kažkas panašaus greičiausiai (čia vėlgi tik hipotezė) vyksta ir homoseksualumo vystymosi atveju.


Lionginas wrote:
2018-07-10 13:14
Augustas wrote:O čia prie to, kad yra žmonių, kurie tiki, jog homoseksuali orientacija yra įgimta. Tai čia toks išplėstinis gerb. Starman'o paaiškinimas, kad homoseksuali orientacija nėra įgimta, kaip yra įgimtas, pvz., Turner'io sindromas. Tikiuosi, man pavyko atsakyti į mūsų Liongino klausimą " ...prie ko čia lytinė orientacija ir lytinių organų funkcionavimas?". :ax:
Nepavyko, nes toks pat "paaiškinimas" tinka, ir, pavyzdžiui, politinėms pažiūroms. Štai:

Politinė orientacija formuojasi jauname amžiuje. Paprastai 14metų, jau pilnai suformuota. Tėvai atlieka svarbų vaidmenį, įskaitant vaiko genetika. Yra dvi žinomos lytys, kurias galime mediciniškai patikrinti. Išskirtiniais atvejais gimsta hermafroditai su dviem lyties organais (dažniausiai tik vienas iš dviejų lytinių organų yra visiškai funkcionuojantis, gali būti makštis abar varpa, priklausomai dominuojančio lyties geno). Ir tai net nėra "trečia lytis", tačiau biologinė lyties organų deformacija, kurių yra virš 10 . Žmogus gali gimti su dvejomis vaginomis, varpomis, mikropeniu arba dažniausiai pastitaikančių "Turnerio sindromu".

Nėra ryšio? Bingo, ačiū kad pastebėjai!
Kodėl nėra ryšio, Lionginai? :ax: Žinoma, kad yra ryšys, nes politinė orientacija ir homoseksuali orientacija yra neįgimtos, bet įgytos. Homoseksuali orientacija irgi yra pažiūros (tik šiuo atveju, tai yra pažiūros ne į politines partijas, bet į savo seksualumą), kurios susiformavusios aplinkos įtakoje.

P.S.
Taip, Lionginai, būtų tikrai puiku, jei Tamsta pats su savosiomis fobijomis pakovotumėte, pvz., apsilankytumėte pas D3moną. :ax:
Aš bijau tik debilų. O su savo fobija tikrai kovoju, juk lankausi čia.
:thumbsup: Bet man atrodo, kad Tamstos, Lionginai, pastangos kovoti su nuosavomis fobijomis būtų efektyvesnės, jei Tamsta rastų laiko užsukti ir pas D3moną pasikonsultuoti.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2018-07-10 15:19

Augustas wrote:
2018-07-10 14:48
Žinoma, kad yra ryšys, nes politinė orientacija ir homoseksuali orientacija yra neįgimtos, bet įgytos.
Kai žmogus pasako štai tokį dalyką apie orientaciją, jis paprastai niekaip negali įvardyti, kas tai per veiksniai, dėl kurių išskirtinai heteroseksualioje aplinkoje, kur tokia sąvoka kaip seksualinė orientacija išvis negirdėta, atsitiktinai „išsiauklėja“ homoseksualūs žmonės. Nėra jokių įrodymų (bent jau man nėra žinoma), kad būtų kažkoks universalus receptas heteroseksualiai orientacijai išauklėti 100 % atvejų. Tipiška šeima savo vaikus auklėja panašiai, o gėjai ir lesbietės pas juos atsiranda visiškai atsitiktinai net ir esant pačioms tragiškiausioms sąlygoms (varginga homofobų šeima šalyje, kur bemaž visi homofobai ir gėjus gatavi pasmaugti savo rankomis tiesiogine prasme).
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-07-10 15:34

Augustas wrote:
2018-07-10 14:48
Mano pastebėjimai irgi tokie patys, Šešėli. Panašu, kad mudviejų nuomonės čia sutampa. :ax:
Tik...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jo, "tik".
Augustas wrote:
2018-07-10 14:48
Kodėl nėra ryšio, Lionginai? :ax: Žinoma, kad yra ryšys, nes politinė orientacija ir homoseksuali orientacija yra neįgimtos, bet įgytos. Homoseksuali orientacija irgi yra pažiūros (tik šiuo atveju, tai yra pažiūros ne į politines partijas, bet į savo seksualumą), kurios susiformavusios aplinkos įtakoje.
Matau kad nič nieko nesupratai. Perskaityk šitą tiradą dar kartą ir pasakyk, ar čia rišli minčių eiga:
Politinė orientacija formuojasi jauname amžiuje. Paprastai 14metų, jau pilnai suformuota. Tėvai atlieka svarbų vaidmenį, įskaitant vaiko genetika. Yra dvi žinomos lytys, kurias galime mediciniškai patikrinti. Išskirtiniais atvejais gimsta hermafroditai su dviem lyties organais (dažniausiai tik vienas iš dviejų lytinių organų yra visiškai funkcionuojantis, gali būti makštis abar varpa, priklausomai dominuojančio lyties geno). Ir tai net nėra "trečia lytis", tačiau biologinė lyties organų deformacija, kurių yra virš 10 . Žmogus gali gimti su dvejomis vaginomis, varpomis, mikropeniu arba dažniausiai pastitaikančių "Turnerio sindromu".
Mano nuomone, po antro/trečio sakinio prasideda kažkoks dėstymas ne į temą.
:thumbsup: Bet man atrodo, kad Tamstos, Lionginai, pastangos kovoti su nuosavomis fobijomis būtų efektyvesnės, jei Tamsta rastų laiko užsukti ir pas D3moną pasikonsultuoti.
Aš matyt kažką praleidau, nelabai suprantu, kodėl turėčiau eiti pas D3moną konsultuotis.
User avatar
Starman
pradedantis
Posts: 175
Joined: 2018-02-10 13:56

2018-07-10 16:00

Šešėlis wrote:
2018-07-10 13:56
Jei šiaip įdomu, „iš vidaus“ homoseksualumas atrodo kaip kažkas įgimta. Savaime tai nieko neįrodo, bet paaiškina, iš kur atsiranda toks noras / įsitikinimas kalbėti apie prigimimą.
Prieš tęsiant, noriu pasitikslinti. Kas tas - "iš vidaus" ?
Šešėlis wrote:
2018-07-10 13:56
Auklėjimo įtaka galėtų būti geras spėjimas, bet aš nežinau jokio statistinio tyrimo, kuris tai įrodytų
John William Money, bandė pažaboti genetiką ir auklėjimą, iškastruodamas berniuką. Tačiau jam taip ir nepavyko įdiegti homoseksualumo.
Šešėlis wrote:
2018-07-10 13:56
Auklėjimo įtaka galėtų būti geras spėjimas, bet aš nežinau jokio statistinio tyrimo, kuris tai įrodytų
Tradicinėse šeimose berniukai lygiuojasi į tėvus, o mergaitės į motinas. Nėra jokio X faktoriaus, kuris šiuo metu būtų kvestionuojamas.
Šešėlis wrote:
2018-07-10 13:56
Jei tai turėtų didelę reikšmę orientacijai formuotis, būtų galima tikėtis statistiškai didesnio kitų homoseksualių vaikų skaičiaus daugiavaikėse šeimose, kuriose yra bent vienas homoseksualus vaikas. Jokių įrodymu neturiu, bet pagal mano asmeninius stebėjimus gėjai ir lesbietės kyla iš bet kokių šeimų: religingų ir nereligingų; pasiturinčių ir varganų; su abiem tėvais ir tik su vienu iš tėvų; daugiavaikių ir vieno vaiko; gyvenančių kaimuose ir miestuose.
Pateik savo statistiką.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2018-07-10 16:33

Starman wrote:
2018-07-10 16:00
Prieš tęsiant, noriu pasitikslinti. Kas tas - "iš vidaus" ?
Asmeninė patirtis – taip tinka?
Tradicinėse šeimose berniukai lygiuojasi į tėvus, o mergaitės į motinas. Nėra jokio X faktoriaus, kuris šiuo metu būtų kvestionuojamas.
Kas tai, kaip tai pasireiškia?

Mes juk visi buvom vaikais. Man asmeniškai atmintyje neišliko nė viena akimirka, kur būčiau norėjęs lygiuotis į savo tėvą ar motiną. Analogišką patirtį pasakoja šeimas sukūrę mano broliai, seserys, pusbroliai ir pusseserės. Atvirai kalbant, ten nėra ir nebuvo, į ką lygiuotis, tai buvo puikus pavyzdys, kaip auginti vaikų jokiu būdu negalima.

Kol nepamačiau, kaip auga brolio sūnus, tol šventai tikėjau, kad Lietuvoj daugmaž visi vaikam per galvą užvožia profilaktiškai kartą per dieną. Bet nuomonės, kad „tradicinės šeimos vertybės“ yra mažumėlę pervertintos, tai nepakeičiau.
Pateik savo statistiką.
„Jokių įrodymu neturiu, bet pagal mano asmeninius stebėjimus...“

Pagal mano asmeninę „statistiką“ tarp auklėjimo ir orientacijos nėra absoliučiai jokio ryšio. Jei tokia statistika būtų ir paaiškėtų kažkoks ryšys tarp homoseksualumo ir tam tikro tipo šeimų / auklėjimo būdų, mes apie tai būtume sužinoję jau labai seniai, žinant, kiek pasaulyje yra grupių, suinteresuotų tokia informacija.

Kita vertus, yra sukaupta šiek tiek statistikos apie gėjų ir lesbiečių šeimose užaugusių vaikų orientaciją. Rezultatai maždaug tokie, kad vaikų orientacija statistiškai nesiskiria nuo heteroseksualiose šeimose užaugusių vaikų: http://www.apa.org/about/policy/parenting.aspx
Post Reply