Prezidento rinkimai Lietuvoje 2019

Naujas temas kurkite čia

Už ką balsuotumėt, jei rinkimai vyktų dabar

Naglis Puteikis
0
No votes
Aušra Maldeikienė
1
33%
Valentinas Mazuronis
0
No votes
Petras Auštrevičius
1
33%
Žygimantas Pavilionis
0
No votes
Vygaudas Ušackas
1
33%
 
Total votes: 3
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2018-06-25 19:43

Grubiai tariant ir vienokiu, ir kitokiu pagal aktyvuma rinkimuose vakaru visuomenese yra po lygiai.

As saves nepriskirciau tiems nusivylusiems ar "visi jie vagiai!" grupei. Tik su laiku man kilo vis daugiau klausimu ir itarimu, del ko nustojau balsuoti, galbut laikinai.

Pvz. Siuo metu ilinojus renka savo gubernatoriu. Finiso tiesiojoje - du milijardieriai. Koks sutapimas! Viskas kaip ant delno: du turtingi vyrai, daug pasieke, tenkina savo ego, galbut bando spresti savo verslo reikalus, tai matuojasi dabar, kieno ilgesnis.

As matau cia paprastu rinkeju moraline dilema - nors kandidatai sneka ka ir turi sneketi koncervas ir demokratas (beje, tokiais tapo turbut atsitiktinai, nes daugiau draugu ar verslo partneriu toje partijoje turejo), bet jie su tuo kas cia sprendziasi yra susije labai mazai. Politika ir valdzia visada buvo turtinguju* ir galinguju uzsiemimas, bet tik demokratija sugalvojo i sita zaidima itraukti ir paprasta maza zmogu. Ir kuo toliau, tuo labiau man jo vaidmuo sitame dideliame zaidime atrodo maziau suprantamas. Bet galbut cia ne demokratijos, o mano problema. :-)

---

*Rinkimai yra labai brangus zaidimas: Obamos kampanija kainavo 1 milijarda baksu, per paskutinius prezidento rinkimus kandidatai kartu paemus istaske beveik 9 milijardus.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-25 20:57

Niekaip aš nesuprantu, kas čia gali būti neaišku. Demokratijoje žmonės gali kas kelerius metus išsirinkti tokius politikus iš norinčių valdyti, kurie geriausiai atstovautų jų interesus. Kad tie politikai dažnai būna milijardieriai neturi jokios reikšmės. Kaip ir būdas, kuriuo žmogus tapo socdemu ar liberalu, jei tik dėl aplinkos tai welcome to real world, dauguma žmonių savo įsitikinimus turi dėl aplinkos ar prisiskaitytos makulatūros. Tik paskui bando juos racionalizuoti. Kartais labai atvirai. Klausimų forumuose tema „padėkite debatuose, neturiu argumentų kodėl X yra nesąmonė“

Kad žmonės renkasi balsuoti už gausią reklamą todėl daugiau šansų laimėti* turi skiriantys reklamai milijardus todėl politika tampa brangiu verslu, yra tik pačių balsuotojų bėda ir kaltė. Bet aišku domėtis politikų teiginiais, praeitimi, rėmėjais ir kitais dalykais truputį reikalauja laiko ir pastangų. Paprasčiau tiesiog paburbėti kad ai vis tiek nieko nepakeisi. Jei visuomenėje toks mentalitetas, tai tokie ir rezultatai. Ne todėl, kad blogas mechanizmas, o todėl, kad žmonėms px.

* Greitosiomis nerandu, bet kiek kainavo Trumpo ir Hillary campaign'ai gal žinai? Atskirai?
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2018-06-25 21:26

Clinton kainavo daugiau, tik tiek pamenu, atrodo, kad apie 800 mln.
User avatar
Starman
pradedantis
Posts: 175
Joined: 2018-02-10 13:56

2018-06-26 08:47

vapula wrote:
2018-06-22 21:06
O jus dar balsuojate? :shock:
Paskutiniuose rinkimuose nebalsavau. Dabar jeigu tarp kandidatų pasirodys Linas Linkevičius, balsuočiau už jį.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-07-04 11:12

Turime dar vieną kandidatą.
delfi wrote: Ekonomistė Aušra Maldeikienė paskelbė kandidatuosianti prezidento rinkimuose. „Po tamsos ateina aušra“ skelbia jos ambicingas rinkiminis šūkis.

Kandidatė paskelbė 95 programines tezes, kurios susilaukė plataus aptarimo.
Rinkimų programos pristatymas

Martino Liuterio Aušros Maldeikienės tezes rasime čia. Noriu tik trumpai pastebėti, koks sutapimas, kad ji turi lygiai 95 dalykus pasakyti apie kokia turi būti Lietuvos politika, panašiai, kaip Liuteris apie XVIa. krikščionių bažnyčią.
88 wrote: Privalome panaikinti smurto prieš moteris priežastis ir netoleruoti bandymų dėl jo kaltinti smurto aukas.
Punkto apie smurto prieš vyrus priežasčių panaikinimą ir aukų kaltinimo netoleravimą nėra, tai kaip suprantu, į vyrus jai nusispjauti. Nenori mano balso tai ir negaus, ką jau padarysi.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-07-04 15:11

Valstieciu alkoholio draudimas - irgi kaip triusis is kepures. Nepamenu, kad per rinkimine kampanija butu tai labai akcentave, kaimas nebutu balsaves. Draudimas nera ju rinkeju interesas
Na žiūrėk pagooglinau ir radau delfyje valstiečių programos analizę. Prieš rinkimus.
delfi wrote: „Numatome alkoholio prekybą perkelti į valstybinį alkoholio prekybos monopolio tinklą, legalaus stipraus alkoholio įsigijimo ir vartojimo amžiaus didinimą iki 20 metų, naktinės prekybos alkoholiu apribojimą, pardavimo vietų skaičiaus mažinimą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-07-06 12:15

Pridėjau apklausą. Kandidatų sąrašas pagal šį lrytas.lt straipsnį.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-07-06 14:10

Iš šių, tikriausiai Auštrevičių... dar nebalsavau, nes neradau jo programos. Būtų neblogai sudėti linkus į kandidatų prisistatymus ir programas, kurie turi websaitus tam reikalui. Panašiai, kaip aš įdėjau Maldeikienės.
User avatar
Verdaĉulo
naujokas
Posts: 13
Joined: 2018-08-01 09:09

2018-08-01 15:16

Balsuočiau už Auštrevičių. Bet dar nežinau, kiokia būtų užsienio reikalų programa. Aišku, gal ir nesiskirtų nuo dabartinės užsienio politikos.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-08-01 16:05

Kol kas apklausoje pažymėjau Vygaudą Ušacką. Pagrinde dėl to, kad jis patyręs diplomatas. Šiais laikais - kai pradeda braškėti nusistovėję aljansai - tokiai mažai šaliai kaip Lietuva yra tikrai svarbu palaikyti gerus ryšius tiek su draugiškom, tiek su nedraugiškom valstybėm. Patyręs diplomatas, su savo kontaktais čia gali labai praversti. Tačiau, apart to, daugiau nieko nežinau nei apie jo programą, nei, ar jis iš viso rimtai galvoja dalyvauti rinkimuose.

Kita priežastis buvo, kad likę kandidatai pasirodė arba visai nepatrauklūs, arba nežinomi:

Naglis Puteikis - literally nieko apie jį nežinau. Pavardė kažkur lyg ir girdėta, bet tik tiek.
Aušra Maldeikienė - apie šitą kandidatą norėčiau nieko nežinoti :)
Valentinas Mazuronis - nope.
Petras Auštrevičius - apie jį esu kažkiek girdėjęs. Gal ir būtų iš jo neblogas prezidentas.. Bet šiems laikams jis atrodo truputį per daug mainstreaminis, per daug "akivaizdus", ir per daug "gerietis". O tokiems pastaruoju metu nekaip sekasi rinkimuose.
Žygimantas Pavilionis - čia tipo Pavilionienės sūnus, ane? :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-08-01 16:06

Beje, gal jau pasirodė naujesnių kandidatų sąrašų?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-08-01 16:59

Vilius wrote:
2018-08-01 16:06
Beje, gal jau pasirodė naujesnių kandidatų sąrašų?
Neabejoju, jog galima įdėti Skvernelį su Nausėda. Nors oficialiai dar ir nekandidatuoja, manau kad šansų yra daugiau kad kažkas iš esamo sąrašo pasitrauks, nei kad jie nekandidatuos.

Kol kas ketinu balsuoti už Maldeikienę, nes manau Lietuvos politinei sistemai po MG baltic ir kitų power games reiktų dar kiek šoko, kad laivas pakryptų teigiama linkme.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-01 17:08

Stormas wrote:
2018-08-01 16:59
Neabejoju, jog galima įdėti Skvernelį su Nausėda. Nors oficialiai dar ir nekandidatuoja, manau kad šansų yra daugiau kad kažkas iš esamo sąrašo pasitrauks, nei kad jie nekandidatuos.
Stormas wrote:
2018-08-01 16:32
Dar ateitį mėgsta prognozuoti savo tikėjimų įsikibę neaiškaus plauko veikėjai. Kuriems patį beje ir priskirčiau.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-08-01 17:18

Sejanus wrote:
2018-08-01 17:08
...
Man rodos tave kamuoja kažkoks dėmesio trūkumo sutrikimas, užjaučiu.

Kalbant apie citatas, tai jeigu tu nesugebi suvokti skirtumo tarp ateities prognozavimo ir implikavimo apie ateitį kuri neišvengiamai ateis, tai čia jau tiesiog tavo problemos, dėl ko taipogi užjaučiu.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-08-01 19:34

Vilius wrote:
2018-08-01 16:05
Kita priežastis buvo, kad likę kandidatai pasirodė arba visai nepatrauklūs, arba nežinomi:

Naglis Puteikis - literally nieko apie jį nežinau. Pavardė kažkur lyg ir girdėta, bet tik tiek.
Aušra Maldeikienė - apie šitą kandidatą norėčiau nieko nežinoti :)
Valentinas Mazuronis - nope.
Petras Auštrevičius - apie jį esu kažkiek girdėjęs. Gal ir būtų iš jo neblogas prezidentas.. Bet šiems laikams jis atrodo truputį per daug mainstreaminis, per daug "akivaizdus", ir per daug "gerietis". O tokiems pastaruoju metu nekaip sekasi rinkimuose.
Žygimantas Pavilionis - čia tipo Pavilionienės sūnus, ane? :D
Man dauguma kandidatų yra tiesiog boring

Naglis Puteikis - Šitas labiausiai nupušęs iš visų kandidatų, vien ko verti jo pasisakymai apie teismus ir ypač konstitucinį teismą - tldr teigia jog teisėjų algas reikia smarkiai mažinti, o konstitucinį teismą iš vis panaikinti. Ir čia tikrai nėra vienetinis atvejis. Žmogus kosmose, ir aš tikrai neperdedu.
Aušra Maldeikienė - labiausiai neprezidentiška, beigi storžieviška, iš kitos pusės protinga ir turbūt nuoširdžiausia iš visų kandidatų. Kaip jau minėjau turbūt balsuosiu už ją vien dėl to nes manau jog ji gali padaryti teigiamą šoką mūsų politinei padangei. Plius jei amerikiečiai galėjo Trumpą išsirinkti, kodėl mes negalim jos išrinkt? :D
Valentinas Mazuronis - šiaip Valentinas turėjo daug potencialo, ypač po to kai labai sėkmingai vadovavo aplinkos ministerijai, ir čia neskaitant to jog buvo Pakso liokajus. Tik visą potencialą nuleido į unitazą pasirinkęs eiti į darbo partiją.
Petras Auštrevičius - boring
Žygimantas Pavilionis - tipinis TSLKD atstovas, su visom gerom ir blogom savybėm. boring
Vygaudas Ušackas - Pavilionio konkurentas, nes irgi nori TSLKD elektorato. Šiaip turbūt mano second pasirinkimas ir geresniuose laikuose net būtų ir pirmas pasirinkimas, bet vis tiek jis atrodo kiek shady ir boring. Patirties lyg ir turi kalną, bet yra pasižymėjęs ir savotiškais sprendimais kurie šiaip nelabai patinka TSLKD elektoratui (žaidęs krepšinį su kremlinais ir pan.).
Saulius Skvernelis - favoritas, ypač paprasto žmogaus tarpe, ir alaus išgeria, ir šiaip lyg gerai tvarkosi. Imho kol kas geriausiai tvarkosi prezidentinės kampanijos reikaluose
Gitanas Nausėda - most boring of them all. Ruošėsi rinkimams jau bent keletą metų, ir vis tiek bent jau aš negaliu daugiau apie jį pasakyti apart to kad yra SEB "ekonomistas".
User avatar
Verdaĉulo
naujokas
Posts: 13
Joined: 2018-08-01 09:09

2018-08-01 21:16

Jau turiu už ką balsuoti :)

"Ekonomistė kategoriškai kalba ir apie Lietuvos ir Rusijos santykius. Ji pabrėžia, kad Lietuvos bendradarbiavimas su ekonomiškai nestabilia Rusija yra pirmiausia žalingas Lietuvai. Todėl, akcentuoja politikė, geriausiai neturėti nei politinių, nei ekonominių santykių su Maskva

Aš esu už gerokai atviresnę Lietuvos užsienio politiką“, - tvirtina A. Maldeikienė ir pabrėžia, kad tapusi šalies vadove daugiau dirbtų su ES valstybėmis. Ji teigia, kad pirmiausia siektų Lietuvą įtvirtinti ne kaip virkaujančią išteklių prašytoją, bet kaip įdomią, į kitų valstybių interesus įsiklausančią bei idėjų turinčią šalį.

Kalbėdama apie euroatlantinėje erdvėje tvyrančias ES ir JAV trintis, A. Maldeikienė tvirtino, kad Lietuva turėtų ieškoti balanso. Tačiau, pabrėžė ekonomistė, būtina atsiminti, kad Lietuva gyvena Europoje.

„Mes esame Europos Sąjungos nariai ir mes visada turėtume atsižvelgti į savo partnerių Europos Sąjungoje interesus. Tuo aš labai nuoširdžiai tikiu“, - pabrėžia politikė ir euroatlantinių ginčų fone ragina nepamiršti, kad ketvirtį Lietuvos biudžeto sudaro ES skiriamos lėšos.

Europa mums sukuria ekonominę gerovę, pagrindinės eksporto rinkos yra Europos Sąjungoje, vardina A. Maldeikienė ir teigia, kad tai labai svarbūs faktai priimat bet kokius sprendimus užsienio politikoje.

Visgi saugumo problemas ekonomistė išskiria kaip atskirą klausimą. Pasak jos, užtikrinant karinį saugumą alternatyvų JAV nėra. Todėl politikė ragino ieškoti konkrečių iniciatyvų, galinčių atkreipti didesnį JAV dėmesį į Lietuvą

http://m.kauno.diena.lt/naujienos/lietu ... kva-874213
User avatar
Verdaĉulo
naujokas
Posts: 13
Joined: 2018-08-01 09:09

2018-08-01 21:21

Kodėl Žygimantas Pavilionis boring? Buvo Amerikoje ambasadorius. Skirtų daugiau dėmesio ryšiams su Amerika. Amerika juk yra pagrindinis Lietuvos saugumo garantas. Tai svarbu.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-08-01 22:51

Verdaĉulo wrote:
2018-08-01 21:21
Kodėl Žygimantas Pavilionis boring? Buvo Amerikoje ambasadorius. Skirtų daugiau dėmesio ryšiams su Amerika. Amerika juk yra pagrindinis Lietuvos saugumo garantas. Tai svarbu.
Amerika visada buvo svarbu, nors aš asmeniškai ir nemanau kad tiek svarbu kiek galbūt tipinis TSLKD rinkėjas tai mano. Tačiau jis būtent dėl to ir yra boring*, - buvo JAV ambasadorius, jam turbūt svarbu ryšiai su JAV, nusifotkino kažkokioj duobėj, šiaip nelabai yra daugiau ką pasakyti apie jį, todėl ir boring* :)

* - tai nebūtinai reiškia kad jis yra blogas ar geras, tiesiog jis mano akimis yra nuobodus
Post Reply