N-18. Kiek ir kokių orgazmų per savaitę yra normalu ir gerai?

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-03 17:13

fizikanas wrote:
2018-08-03 15:49
Augustas wrote:
2018-08-03 14:30
O kuo futbolas (vietoje Rankauskaitės) blogesnis, Fizikane? Ir ištvermė (vikrumas, greitis) ugdoma, ir komandoje žaisti išmokstama, ir komandinio žaidimo svarba išryškėja, ir prie žaidimo taisyklių įprantama.
Jei masturbacija keisi futbolu, ar nebijai, kad paskui rubineje gali kam nors pradeti kilti... nekrikscioniskos mintys?
Aš tai apskritai sakyčiau, kuo tie dalykai susiję, kad vieną keisti kitu... Čia kaip dantų higieną keisti knygų skaitymu, arba barzdos auginimą keisti puodų žiedimu. Juk kažin, ar seksas ir futbolas konkuruoja dėl tų pačių laiko, fizinių ar kitokių išteklių, na nebent futolo komandai susirinkus iškyla diskusija, ką veikti susirinkus, žaisti futbolą ar žaisti šeimą.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-04 12:39

Juk kažin, ar seksas ir futbolas konkuruoja dėl tų pačių laiko, fizinių ar kitokių išteklių
Šiaip tai konkuruoja. Tą patį laiką gali skirti pasimatymams arba futbolui. Tuos pačius resursus gali skirti vedžiotis merginoms į kiną ar naujiems kedams/kamuoliui/nežinau ką ten dar perka futbolo fanai.

Neturėjimas laiko kitam žmogui yra gana dažna skyrybų ir santykių atsisakymo priežastis tarp žmonių, siekiančių karjeros kad ir futbole ar kur kitur. Štai tipiškas pavyzdys:
Wikipedia on Amy Macdonald wrote: On 18 July 2008, Macdonald became engaged to football player Steve Lovell and consequently attended many Falkirk matches, as he was playing with the club at that time. The wedding was postponed so that Macdonald could focus on her music career. The couple split amicably in June 2012.
Net ir su futbolu konkrečiai šiek tiek susijęs :) Ir jei sakysi, kad įmanoma suderinti karjerą, hobius ir santykius, tai niekas nesiginčyja. Bet faktas lieka faktu, kad visi šie dalykai konkuruoja dėl tų pačių 24 valandų paroje, ir dalis žmonių renkasi savo karjerai ar hobiui paskirti tokią didelę laiko dalį, kad santykiams nebelieka. Kai kuriose srityse yra praktiškai priversti, jei nori pasiekti kažko žymesnio, o ne šiaip normalų pragyvenimą.

Kita vertus, futbolas žinoma neatstoja sekso, ne daugiau kaip knygų skaitymas atstotų dantų valymą. Jis tik gali pagelbėti su ta frustracija ir energijos pertekliumi, kurį kitu atveju išnaudotum partnerio/ės paieškoms ir pan. Esu girdėjęs tokią teoriją hipotezę pasvarstymą, kad dažna totalitarinė santvarka neleidžia žmonėms per dažnai barškintis be apribojimų, būtent tam, kad susirinktų tinkamas kiekis to frustrated jaunimo, ir išsilietų no pun intended vykdydami partijos ar bažnyčios nurodymus instead.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-04 15:10

Lionginas wrote:
2018-08-03 14:51
Augustas wrote:jei galiu pasiimti stiprią valią, tai kam man hedonistinis malonumas reikalingas. :roll: :wink:
Kokie kontrargumentai būtų šitam argumentui?
Galima valią ugdyti ten, kur tikrai reikia, ir taip turėti viską - ir valią, ir malonumą. O tokio dalyko atsisakymas dėl valios, tai skamba keistai. Kaip atsisakti skanaus maisto vien tam, kad turėtum stiprią valią. Kokia prasmė? Kodėl neugdyti valios prasmingiau, pavyzdžiui, tvardyti emocijas už vairo? Arba išsižadėti smurto prieš vaikus? Čia bent jau matau kažkokią prasmę. O atsisakyti sekso ar skanaus maisto dėl valios, tai kažkaip labai panašu į racionalizaciją, kuri sugalvota tik norint pateisinti savo pasirinkimą.
Žinoma, Lionginai. :thumbsup: Tačiau yra vienas "bet". Seksas nėra atskirtas nuo visos asmenybės, ir jei sugebi atsižadėti seksualinio malonumo (kuris yra vienas iš stipriausių žmogaus patiriamų malonumų), tai mokėsi atsižadėti ir emocijų už vairo, ir smurto prieš vaikus, ir dar kažin kokių žalingų dalykų, pvz., persivalgymo skaniu maistu.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-04 15:30

Vilius wrote:
2018-08-03 14:59
Augustas wrote:
2018-08-03 14:30
O mano nuomonė tuo klausimu yra paprasta - kartais reikia atsisakyti ir gero dalyko, jei gali pasiimti geresnį. :D Pvz., jei galiu pasiimti stiprią valią, tai kam man hedonistinis malonumas reikalingas. :roll: :wink:
Jei per ilgai atsisakysi patenkinti savo seksualinius poreikius, tai gausi ne stiprią valią, o šlapius sapnus ir seksualinę frustraciją.
Šlapi sapnai - nieko baisaus. O seksualinę frustraciją sukelia kaip tik Rankauskaitė (čia ir mano paties asmeninė patirtis kalba), nes tai visiškai sterilus dalykas.
Be to, man kartais atrodo, kad žmonės, kurie perdėtai vengia gyvenimo malonumų, yra tiesiog užsislėpę mazochistai, kurie kažkuria prasme patiria malonumą atimdami iš savęs malonumus. Plius tokiu būdu jaučiasi gavę teisę puikuotis savo "holier than thou" statusu prieš aplinkinius..
O kas sako, kad apskritai reikia vengti gyvenimo malonumų? Gyvenimo malonumai yra gerai, bet kartais reikia mokėti jų atsisakyti, kad paskui išgalėtum (=pajėgtum) imtis darbo, kuris galbūt nėra labai malonus, bet yra būtinas išlikimui. O jei malonumas pasidaro svarbesnis už išlikimą (taip būna, pvz., heroinistų atveju), tai pats supranti, kokios liūdnos to pasekmės. Ir čia yra atsakymas Lionginui apie malonumų atsisakymo prasmingumą - turi jau dabar pradėti sąmoningai riboti malonumą, kad paskui, reikalui esant, turėtum suformuotą įprotį dirbti išlikimui būtiną darbą net ir tada, kai tas būtinas darbas neteikia jokio džiaugsmo ar malonumo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-08-04 17:42

Augustas wrote:
2018-08-04 15:30
O seksualinę frustraciją sukelia kaip tik Rankauskaitė (čia ir mano paties asmeninė patirtis kalba), nes tai visiškai sterilus dalykas.
Nu ne.. Seksualinę frustraciją sukelia pasitenkinimo seksu nebuvimas (dėl įvairių priežasčių).

Aišku, jei žmogaus netenkina masturbacijos teikiamas malonumas, tai jis net ir tai darydamas vis tiek gali jausti frustraciją. Bet pati masturbacija vargu ar tai gali sukelti.. Gal net priešingai - gali ją kažkiek palengvinti, bent jau kai nėra kito realaus pasirinkimo.
Augustas wrote:
2018-08-04 15:30
O kas sako, kad apskritai reikia vengti gyvenimo malonumų? Gyvenimo malonumai yra gerai, bet kartais reikia mokėti jų atsisakyti, kad paskui išgalėtum (=pajėgtum) imtis darbo, kuris galbūt nėra labai malonus, bet yra būtinas išlikimui. O jei malonumas pasidaro svarbesnis už išlikimą (taip būna, pvz., heroinistų atveju), tai pats supranti, kokios liūdnos to pasekmės. Ir čia yra atsakymas Lionginui apie malonumų atsisakymo prasmingumą - turi jau dabar pradėti sąmoningai riboti malonumą, kad paskui, reikalui esant, turėtum suformuotą įprotį dirbti išlikimui būtiną darbą net ir tada, kai tas būtinas darbas neteikia jokio džiaugsmo ar malonumo.
Galima pamanyt, kad nėra jokio vidurio kelio tarp asketizmo, ir visiškai palaido hedonizmo.. Realiai tai mes visi save kažkiek varžome - gi niekas negali sau leisti valgyti visus pamatytus tortus, ir santykiauti su visomis gražiomis moterimis (ar vyrais ir kt. - pagal skonį) gatvėje. Ir dėl to visiems žmonėms tenka išsiugdyti kažkiek valios, kad sugebėtų toms pagundoms atsispirti. Ir manau, kad visi forumo nariai sėkmingai su tuo susitvarko.

Ką aš bandau pasakyti, kad (mano nuomone) tu save varžai daugiau, nei verta. Tas papildomas valios stiprumas, kurį tariamai išsiugdai, nelabai atperka tą prarasta malonumą, kurio tu sau neleidi..


Dar pagalvojau, kad skirtingi žmonės turi labai skirtingo stiprumo lytinį potraukį. Ir tarp tų žmonių yra aseksualai - kurie beveik nejaučia jokio lytinio potraukio. Ir tai yra visiškai Ok. Tik tokiu atveju nereikėtų bandyt racionalizuoti savo potraukio neturėjimo kažkokiais išvedžiojimais apie valios ugdymą ar dorybę.
Jei pats nemėgsti tortų, tai gali jų tiesiog nevalgyti. Kam reikia bandyt iš to išspaust kažkokią anti-tortistinę filosofiją?

(Beje tavęs, Augustai, aš taip gerai nepažįstu, kad galėčiau tvirtai sakyti, jog tu tikrai papuoli į šią ar kitą kategoriją. Tai priimk šias mano mintis tiesiog kaip peną pamąstymui, o ne kaip moralizavimą).
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-04 20:23

Vilius wrote:
2018-08-04 17:42
Augustas wrote:
2018-08-04 15:30
O seksualinę frustraciją sukelia kaip tik Rankauskaitė (čia ir mano paties asmeninė patirtis kalba), nes tai visiškai sterilus dalykas.
Nu ne.. Seksualinę frustraciją sukelia pasitenkinimo seksu nebuvimas (dėl įvairių priežasčių).

Aišku, jei žmogaus netenkina masturbacijos teikiamas malonumas, tai jis net ir tai darydamas vis tiek gali jausti frustraciją. Bet pati masturbacija vargu ar tai gali sukelti.. Gal net priešingai - gali ją kažkiek palengvinti, bent jau kai nėra kito realaus pasirinkimo.
Na, masturbacija šiaip jau ir yra savotiškas atsakas į frustracijas ir distresus, kurie ištinka gyvenime, t.y., toks savotiškas pabėgimas į malonumą nuo gyvenimo nemalonumų. Vieni tokiais atvejais griebiasi žvejybos, sporto ar kokio nors darbo, kiti - alkoholio, treti - apsirijimo skanumynais, ketvirti ieško sekso su moterimis, penkti ima naudotis Rankauskaitės teikiamais malonumais... Ir visa tai tam, kad kažkiek kompensuotų patiriamus gyvenimo nemalonumus.
Kitas klausimas, kiek tai padeda efektyviai išspręsti problemas, nuo kurių ir kilo tie gyvenimiški nemalonumai, kuriuos prireikia kompensuoti štai tokiais būdais. Ir čia Rankauskaitė tikrai nėra pats blogiausias pasirinkimas, nors jis yra beprasmiškas.
Augustas wrote:
2018-08-04 15:30
O kas sako, kad apskritai reikia vengti gyvenimo malonumų? Gyvenimo malonumai yra gerai, bet kartais reikia mokėti jų atsisakyti, kad paskui išgalėtum (=pajėgtum) imtis darbo, kuris galbūt nėra labai malonus, bet yra būtinas išlikimui. O jei malonumas pasidaro svarbesnis už išlikimą (taip būna, pvz., heroinistų atveju), tai pats supranti, kokios liūdnos to pasekmės. Ir čia yra atsakymas Lionginui apie malonumų atsisakymo prasmingumą - turi jau dabar pradėti sąmoningai riboti malonumą, kad paskui, reikalui esant, turėtum suformuotą įprotį dirbti išlikimui būtiną darbą net ir tada, kai tas būtinas darbas neteikia jokio džiaugsmo ar malonumo.
Galima pamanyt, kad nėra jokio vidurio kelio tarp asketizmo, ir visiškai palaido hedonizmo.. Realiai tai mes visi save kažkiek varžome - gi niekas negali sau leisti valgyti visus pamatytus tortus, ir santykiauti su visomis gražiomis moterimis (ar vyrais ir kt. - pagal skonį) gatvėje. Ir dėl to visiems žmonėms tenka išsiugdyti kažkiek valios, kad sugebėtų toms pagundoms atsispirti. Ir manau, kad visi forumo nariai sėkmingai su tuo susitvarko.
Tai yra tas vidurio kelias, tikrai yra. :) Tiktai klausimas čia tas, per kur tas vidurio kelias eina, ir konkrečiai, ar jis bent retkarčiais eina per Rankauskaitę, ar ne (mano nuomone, ne).
Ir tikrai puiku, kad sutariame, jog valią reikia išsiugdyti. :thumbsup: Tik problema čia yra ta, jog valią reikia ugdyti nuolatos, nes tikrai nėra taip, kad galėsi pasakyti, jog mano valia yra išugdyta, ir galiu jos toliau nebeugdyti. T.y., jei jos nebeugdysi, valia labai greit degraduos.
Ką aš bandau pasakyti, kad (mano nuomone) tu save varžai daugiau, nei verta. Tas papildomas valios stiprumas, kurį tariamai išsiugdai, nelabai atperka tą prarasta malonumą, kurio tu sau neleidi..
Aš sau neleidžiu palyginus labai nedaug - viso labo neleidžiu sau tik svajoti apie seksą. O visa kita praeina nepastebimai.
Dar pagalvojau, kad skirtingi žmonės turi labai skirtingo stiprumo lytinį potraukį. Ir tarp tų žmonių yra aseksualai - kurie beveik nejaučia jokio lytinio potraukio. Ir tai yra visiškai Ok. Tik tokiu atveju nereikėtų bandyt racionalizuoti savo potraukio neturėjimo kažkokiais išvedžiojimais apie valios ugdymą ar dorybę.
Jei pats nemėgsti tortų, tai gali jų tiesiog nevalgyti. Kam reikia bandyt iš to išspaust kažkokią anti-tortistinę filosofiją?
Šiaip jau lytinio potraukio stiprumas priklauso ir nuo amžiaus, nuo gyvenimo būdo sveikumo, nuo patiriamo streso ir dar keleto faktorių, tarp kurių yra ir genetiniai, ir kultūriniai veiksniai.
O dėl tortų, tai čia bėda yra ta, kad aš kaip tik juos mėgstu valgyti, bet negaliu. Todėl ir sugalvoju visokias racionalizacines ir kitas gynybines strategijas, kad ir kiti nedarytų to, ko aš sau leisti negaliu. :mrgreen:

P.S.
(Beje tavęs, Augustai, aš taip gerai nepažįstu, kad galėčiau tvirtai sakyti, jog tu tikrai papuoli į šią ar kitą kategoriją. Tai priimk šias mano mintis tiesiog kaip peną pamąstymui, o ne kaip moralizavimą).
Tu tikrai nemoralizuoji. Čia galbūt tik aš moralizuoju. :D
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-08-05 00:34

Augustas wrote:
2018-08-04 20:23
Vilius wrote:
2018-08-04 17:42
Nu ne.. Seksualinę frustraciją sukelia pasitenkinimo seksu nebuvimas (dėl įvairių priežasčių).

Aišku, jei žmogaus netenkina masturbacijos teikiamas malonumas, tai jis net ir tai darydamas vis tiek gali jausti frustraciją. NBet pati masturbacija vargu ar tai gali sukelti.. Gal net priešingai - gali ją kažkiek palengvinti, bent jau kai nėra kito realaus pasirinkimo.
Na, masturbacija šiaip jau ir yra savotiškas atsakas į frustracijas ir distresus, kurie ištinka gyvenime, t.y., toks savotiškas pabėgimas į malonumą nuo gyvenimo nemalonumų. Vieni tokiais atvejais griebiasi žvejybos, sporto ar kokio nors darbo, kiti - alkoholio, treti - apsirijimo skanumynais, ketvirti ieško sekso su moterimis, penkti ima naudotis Rankauskaitės teikiamais malonumais... Ir visa tai tam, kad kažkiek kompensuotų patiriamus gyvenimo nemalonumus.
Nemanau, kad kai kurie tavo paminėti pavyzdžiai yra adekvatūs, tai telieka paklausti - kiek laiko imdamasis žvejybos, alkoholio, apsirijimo ar whatever tu galėsi atitolint/patenkint savo seksualinius poreikius ?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-05 11:42

Stormas wrote:
2018-08-05 00:34
Augustas wrote:
2018-08-04 20:23


Na, masturbacija šiaip jau ir yra savotiškas atsakas į frustracijas ir distresus, kurie ištinka gyvenime, t.y., toks savotiškas pabėgimas į malonumą nuo gyvenimo nemalonumų. Vieni tokiais atvejais griebiasi žvejybos, sporto ar kokio nors darbo, kiti - alkoholio, treti - apsirijimo skanumynais, ketvirti ieško sekso su moterimis, penkti ima naudotis Rankauskaitės teikiamais malonumais... Ir visa tai tam, kad kažkiek kompensuotų patiriamus gyvenimo nemalonumus.
Nemanau, kad kai kurie tavo paminėti pavyzdžiai yra adekvatūs, tai telieka paklausti - kiek laiko imdamasis žvejybos, alkoholio, apsirijimo ar whatever tu galėsi atitolint/patenkint savo seksualinius poreikius ?
Tame ir yra esmė, kad seksualinių poreikių patenkinimas atskiram žmogui nebūtinas. T.y., jei konkretus žmogus jų nepatenkins, nieko tam žmogui neatsitiks (žmogaus rūšiai bus blogai, sutinku). Ir seksualiniai poreikiai išnyksta savaime, dažnai užtenka tik gerai fiziškai pavargti, kad nebegalvotum apie seksą, o galvotum tik apie tai, kaip išsimiegoti. :)
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2018-08-05 11:44

Gal kas žino, kas sukelia šį reiškinį iš biologinės (biocheminės) perspektyvos? Paieškos internete buvo itin... nevaisingos, dauguma šaltinių kalba apie neurologinius kompiuterinės tomografijos vaizdus be jokių suprantamų paaiškinimų.

Kiek pavyko išsiaiškinti, orgazmo metu staigiai padidėja kai kurių hormonų ir neuromediatorių (serotonino, dopamino, oksitocino ir kt. lygis). Pavyzdžiui, vartojant serotonino reabsorbcijos inhibitorius (antidepresantus) bazinis serotonino lygis yra labai aukštas, orgazmo metu neįvyksta joks serotonino lygio padidėjimas, vadinasi, išnyksta ir teigiamas pojūtis.

Tai čia tik tiek? Orgazmas tėra neuromediatorių lygio pasikeitimas?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-05 11:56

Tai čia tik tiek? Orgazmas tėra vieno neuromediatoriaus lygio pasikeitimas?
Endorfinai irgi veikia, oksitocinas (moterims) ir vazopresinas (vyrams) irgi tame dalyvauja. :roll:

Upd. Nors apie oksitociną Šėšelis jau rašė.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2018-08-05 12:12

Kalbant apie oksitociną – kartais tai ne tas pats neuromediatorius, kuris sukelia euforinį įsimylėjimo pojūtį?

Pasirodo, kad šito netgi galima nusipirkti vaistinėje.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-05 13:29

Šešėlis wrote:
2018-08-05 12:12
Kalbant apie oksitociną – kartais tai ne tas pats neuromediatorius, kuris sukelia euforinį įsimylėjimo pojūtį?
Ne, šitas sukelia prieraišumą. Euforiją sukelia kiti hormonai.
Pasirodo, kad šito netgi galima nusipirkti vaistinėje.
Tai jau tikrai. Net nustebau. :o
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 07:09

Sejanus wrote:
Juk kažin, ar seksas ir futbolas konkuruoja dėl tų pačių laiko, fizinių ar kitokių išteklių
Šiaip tai konkuruoja. Tą patį laiką gali skirti pasimatymams arba futbolui. Tuos pačius resursus gali skirti vedžiotis merginoms į kiną ar naujiems kedams/kamuoliui/nežinau ką ten dar perka futbolo fanai.
Tai čia jau futbolas vs santykiai, o ne futbolas vs seksas. Aš sunkiai įsivaizduoju, kad kažkas gali iš tiesų nerasti laiko seksui, o jei neranda, tai priežastys dažniausiai būna visai kitos.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 07:23

Augustas wrote:
Lionginas wrote:
2018-08-03 14:51
Galima valią ugdyti ten, kur tikrai reikia, ir taip turėti viską - ir valią, ir malonumą. O tokio dalyko atsisakymas dėl valios, tai skamba keistai. Kaip atsisakti skanaus maisto vien tam, kad turėtum stiprią valią. Kokia prasmė? Kodėl neugdyti valios prasmingiau, pavyzdžiui, tvardyti emocijas už vairo? Arba išsižadėti smurto prieš vaikus? Čia bent jau matau kažkokią prasmę. O atsisakyti sekso ar skanaus maisto dėl valios, tai kažkaip labai panašu į racionalizaciją, kuri sugalvota tik norint pateisinti savo pasirinkimą.
Žinoma, Lionginai. :thumbsup: Tačiau yra vienas "bet". Seksas nėra atskirtas nuo visos asmenybės, ir jei sugebi atsižadėti seksualinio malonumo (kuris yra vienas iš stipriausių žmogaus patiriamų malonumų), tai mokėsi atsižadėti ir emocijų už vairo, ir smurto prieš vaikus, ir dar kažin kokių žalingų dalykų, pvz., persivalgymo skaniu maistu.
Net jei tas pačias sekso atsisakymo metu taikomas strategijas galima taikyti atsisakant ir kitų dalykų, vis tiek išlieka klausimas, kam to reikia? Nekalbu apie atvejus, kai žmogui kažkas iš tiesų trukdo normaliai funkcionuoti, kai yra kažkokios rimtos obsesijos. Kalbu apie žmones, kurie natūraliai kažko nori kelis kartus per savaitę ir tą norą patenkina be jokios žalos sau ir kitiems. Čia gi ne kažkokie azartiniai lošimai, ne rūkymas, ne impulsyvus apsipirkimas, o tik seksas. Daugumai žmonių tai yra įprastas reikalas kaip daryti kakų. Kodėl tada nelavinti savo valios sulaikant kakų iki tam tikros valandos vakaro? Irgi lavintų žmogaus valią ir discipliną. Nemanai, kad per daug dėmesio tam seksui ir visiems su juo susijusiems dalykams, taip pat iš RKB pusės? Ar čia nėra kažkokia manija? Nes man panašu į maniją.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-06 14:06

Kalbu apie žmones, kurie natūraliai kažko nori kelis kartus per savaitę ir tą norą patenkina be jokios žalos sau ir kitiems. Čia gi ne kažkokie azartiniai lošimai, ne rūkymas, ne impulsyvus apsipirkimas, o tik seksas.
Kalbant apie vedusius žmones ir seksą tarp vedusių žmonių, taip, Tamsta, Lionginai, čia visiškai teisus. :thumbsup:
Bet kalbant apie nevedusius žmones (o taip pat ir apie santuokinės neištikimybės atvejus), tada ne, nes žala yra daroma SAU pačiam (o santuokinės neištikimybės atvejais, žala būna dar ir tarpusavio santykiams su žmona/vyru). Kaip? Pirmiausia tai veikia per atmintį. Seksualinis malonumas įsimena labai ryškiai ir ilgam. Pvz., aš net ir dabar prisimenu ryškiai, su visomis detalėmis, kaip miegojau su viena ar kita mergina, ką konkretaus su jomis veikiau lovoje ir pan., nors tai buvo prieš 20 metų. Ir tie prisiminimai realiai trukdo susikaupti, bendraujant su kokia nors dailia kliente. Kitas dalykas yra vėlgi tie hormonai (oksitocinas su vasopresinu). Jie išsiskiria sekso metu ir suformuoja prieraišumą prie žmogaus, su kuriuo lytiškai santykiauji. Jei santykiauji su žmona, tai viskas gerai. O jei santykiauji su atsitiktiniu partneriu, su kuriuo esi tik laikinai, tai išsiskyrimas būna skausmingas, nes prisirišimas prie jo jau būna susiformavęs, ir tą prisirišimą staiga tenka nutraukti. Trečias dalykas yra tas, kad Rankauskaitės atveju įjungiama vaizduotė (ar pornografinis filmas), o realybėje žmogus dažniausiai elgiasi kitaip nei įsivaizdavai (ar matei pornografiniame filme). Todėl atsiranda atotrūkis tarp įsivaizduotų (ar filme matytų) lūkesčių ir realybės, ir tas atotrūkis veikia kaip frustratorius (t.y., veiksnys, galintis sukelti frustraciją), nes normali panelė (juolab žmona) dažniausiai visiškai nenori elgtis taip, kaip kokio nors matyto pornografinio filmo aktorė. Iš čia ir prasideda nusivylimai seksualiniu gyvenimu, kurie kartais būna tokie stiprūs, kad žmogui pasidaro koktus bet koks seksas.
Daugumai žmonių tai yra įprastas reikalas kaip daryti kakų.
Vedusiems žmonėms, be abejo, tai pasidaro įprastu reikalu.
Kodėl tada nelavinti savo valios sulaikant kakų iki tam tikros valandos vakaro? Irgi lavintų žmogaus valią ir discipliną.
Kakų sulaikyti yra negerai, nes iš esmės tai nuodingos medžiagos, kurias reikia pasišalinti kaip įmanoma greičiau, nes jos ima skverbtis per žarnos sieneles į kraują ir nuodija organizmą. Tuo tarpu susilaikant nuo sekso žmogui nieko (blogo) neatsitinka. Todėl susilaikymas nuo sekso tinka valiai ugdyti.
Nemanai, kad per daug dėmesio tam seksui ir visiems su juo susijusiems dalykams, taip pat iš RKB pusės? Ar čia nėra kažkokia manija? Nes man panašu į maniją.
Na, visų pirma RKB apie seksą kalba iš viso mažai. Užtenka tik paimti kokius nors bernardinus. lt, kad tuo įsitikintum. Taigi, sakyčiau, kad su RKB viskas tvarkoje. :roll: Kitas dalykas yra visuomenė. Ir, deja, iš tiesų visuomenės atžvilgiu Liongino pastaba teisinga. Ne tik Lionginas, bet ir aš matau tam tikrus obsesinės-kompulsinės neurozės požymius visuomenėje. Tai, pvz., rodytų vien pornografijos paplitimas mūsų visuomenėje.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 15:21

Augustas wrote:Kalbant apie vedusius žmones ir seksą tarp vedusių žmonių, taip, Tamsta, Lionginai, čia visiškai teisus. :thumbsup:
Bet kalbant apie nevedusius žmones (o taip pat ir apie santuokinės neištikimybės atvejus), tada ne, nes žala yra daroma SAU pačiam (o santuokinės neištikimybės atvejais, žala būna dar ir tarpusavio santykiams su žmona/vyru). Kaip? Pirmiausia tai veikia per atmintį. Seksualinis malonumas įsimena labai ryškiai ir ilgam. Pvz., aš net ir dabar prisimenu ryškiai, su visomis detalėmis, kaip miegojau su viena ar kita mergina, ką konkretaus su jomis veikiau lovoje ir pan., nors tai buvo prieš 20 metų. Ir tie prisiminimai realiai trukdo susikaupti, bendraujant su kokia nors dailia kliente. Kitas dalykas yra vėlgi tie hormonai (oksitocinas su vasopresinu). Jie išsiskiria sekso metu ir suformuoja prieraišumą prie žmogaus, su kuriuo lytiškai santykiauji. Jei santykiauji su žmona, tai viskas gerai. O jei santykiauji su atsitiktiniu partneriu, su kuriuo esi tik laikinai, tai išsiskyrimas būna skausmingas, nes prisirišimas prie jo jau būna susiformavęs, ir tą prisirišimą staiga tenka nutraukti. Trečias dalykas yra tas, kad Rankauskaitės atveju įjungiama vaizduotė (ar pornografinis filmas), o realybėje žmogus dažniausiai elgiasi kitaip nei įsivaizdavai (ar matei pornografiniame filme). Todėl atsiranda atotrūkis tarp įsivaizduotų (ar filme matytų) lūkesčių ir realybės, ir tas atotrūkis veikia kaip frustratorius (t.y., veiksnys, galintis sukelti frustraciją), nes normali panelė (juolab žmona) dažniausiai visiškai nenori elgtis taip, kaip kokio nors matyto pornografinio filmo aktorė. Iš čia ir prasideda nusivylimai seksualiniu gyvenimu, kurie kartais būna tokie stiprūs, kad žmogui pasidaro koktus bet koks seksas.
Prie ko čia ta santuoka? Santuokų šiais laikais galima turėti tiek pat, kiek ir atsitiktinių partnerių. Kai kuriuose itin dorovinguose musulmoniškuose kraštuose yra sudaromos santuokos vienam sekso aktui, taigi visi mylisi tik su savo teisėtomis žmonomis.

Kas dėl išsiskyrimo skausmo, tai kodėl neugdyti savo valios čia?
Na, visų pirma RKB apie seksą kalba iš viso mažai. Užtenka tik paimti kokius nors bernardinus. lt, kad tuo įsitikintum. Taigi, sakyčiau, kad su RKB viskas tvarkoje.
RKB deja irgi ne ką mažiau domisi seksu. Kur nebus, kai seksas daro žmones laimingesnius už religiją. Todėl RKB visais laikais siekė:

- visus įtikinti, kad seksas skirtas tik prokreacijai, ir jokiu būdu ne malonumui
- uždausti seksą ne santuokoje
- drausti merginoms seksą prieš santuoką (moterys būna tik trijų rūšių: nekaltos mergelės, motinos ir kekšės)
- uždrausti masturbaciją
- aukštinti skaitybę (nes koks dvasinis vadovas, jei ne skaistus)
- seksą vaizduoti kaip purviną reikalą
- įtikinėti, kad už seksą privalai būti nubaustas (NE kontracepcijai, NE abortams). Nori sekso? Rizikuok!
- veltis į seksualinės edukacijos reikalus

Ir t.t. Visais laikais RKB siekė privelti įvairiausių taisyklių ir apribojimų, kad sekso reikalai būtų kuo labiau komplikuoti.
Augustas wrote:Ir, deja, iš tiesų visuomenės atžvilgiu Liongino pastaba teisinga. Ne tik Lionginas, bet ir aš matau tam tikrus obsesinės-kompulsinės neurozės požymius visuomenėje. Tai, pvz., rodytų vien pornografijos paplitimas mūsų visuomenėje.
RKB sekso klausimais reiškėsi ne ką mažiau dar tais laikais, kai nebuvo jokios pornografijos. Na, o kitas dalykas, tai šis tavo komentaras labai gerai pademonstruoja tai, ką bandau pasakyti - RKB siekia parodyti, koks blogas dalykas yra seksas, kaip blogai jo norėti ir juo domėtis, vos ne psichinis sutrikimas ("obsesinė kompulsinė neurozė"). O tai kaip žmonėms jis bus neįdomus, jei tai vienas didžiausių malonumų gyvenime? Žmonių domėjimasis tuo yra visiškai pateisinamas ir suprantamas. O kaip pateisinama RKB obsesija? Ar čia tokie pavydo priepuoliai, kad žmonėms kažkas maloniau už apreiškimą?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-06 17:24

Na, čia Lionginas ir prirašė šiaudinių baidyklių. :D Net smagu.
RKB deja irgi ne ką mažiau domisi seksu.
Šiaudinė baidyklė, Lionginai. :)
Kur nebus, kai seksas daro žmones laimingesnius už religiją.
Šiaudinė baidyklė, Lionginai. :) Nes seksas nedaro žmonių laimingesnių, tai yra tik trumpalaikis malonumas. O religija suteikdama žmonių gyvenimui tikslą ir prasmę, tikrai padaro juos laimingesnius visam ilgam gyvenimui. O jei būtų atvirkščiai, evoliucijoje būtų išlikęs tik sekso kultas. :D
- visus įtikinti, kad seksas skirtas tik prokreacijai, ir jokiu būdu ne malonumui
Šiaudinė baidyklė, Lionginai. :) Kontrargumentas galėtų būti tas, kad jei sutuoktiniai būdavo nevaisingi, RKB skirtis ir sudarinėti naujų santuokų neleisdavo. Va tai Tamstai seksas dėl vien tik dėl prokreacijos Bažnyčioje, Lionginai. :D
- uždausti seksą ne santuokoje
Santuoka ir yra seksas, jei Tamstai tai iki šiol labai didelė paslaptis buvo. :D Todėl ir yra sugalvotas apribojimas vienu partneriu (monogamija).
- drausti merginoms seksą prieš santuoką (moterys būna tik trijų rūšių: nekaltos mergelės, motinos ir kekšės)
Pusiau šiaudinė baidyklė, nes ne tik merginoms, bet ir vyrams tas pats galiojo. :)
- uždrausti masturbaciją
Taip, nes tai utopinių fantazijų reikalas, kuris atitraukdavo žmones nuo realybės ir skatino nesituokti.
- aukštinti skaitybę (nes koks dvasinis vadovas, jei ne skaistus)
Skaistybė yra tiesiog ištikimybė savo partneriui.
- seksą vaizduoti kaip purviną reikalą
Šiaudinė baidyklė, Lionginai. :) Iš tikrųjų RKB seksas yra labai aukštinamas, yra vienas iš septynių sakramentų. :P Čia įvairių amžių gnostikų įtaka lėmė, kad seksas pradėtas vertinti kaip purvinas reikalas, nes gnostikams apskritai visa materija buvo bloga. RKB doktrinoje sekso pasmerkimo ar sakymo, kad tai savaime blogas reikalas, niekur nėra.
- įtikinėti, kad už seksą privalai būti nubaustas (NE kontracepcijai, NE abortams).
Nuo kada palikuonys yra bausmė, Lionginai, o ne, pvz., džiaugsmas? :roll:
Nori sekso? Rizikuok!
Kas blogai rizikoje? Be rizikos gyvenimas neįdomus. :D
- veltis į seksualinės edukacijos reikalus
Nuo kada prezervatyvų agitpropas yra laikomas seksualine edukacija, Lionginai? :roll:

P.S.
Kas dėl išsiskyrimo skausmo, tai kodėl neugdyti savo valios čia?
Krikščionybė nėra stoicizmas, kai valia ugdoma savitiksliškai, vien tik dėl valios stiprumo. Krikščionybė nėra ir mazochizmas, kai mėgaujamasi beprasmiškom kankynėm.Krikščionybėje valios ugdymas turi pragmatišką tikslą, kad žmogus nebijotų išeiti iš psichologinio ir fizinio komforto zonos, kai to pareikalauja konkreti situacija, ir imtųsi spręsti problemas, kurios reikalingos žmogaus ir visuomenės išlikimui. Tik todėl ugdoma valia. Kitaip tariant, jei įmanoma išvengti didesnio skausmo (skyrybų), patiriant mažesnį (atsisakant tam tikro malonumo), tai kodėl tuo nepasinaudojus ir neatsisakius to malonumo, kad išvengtume skyrybų skausmo? :roll:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-06 21:25

Šiaudinė baidyklė, Lionginai. :) Nes seksas nedaro žmonių laimingesnių, tai yra tik trumpalaikis malonumas. O religija suteikdama žmonių gyvenimui tikslą ir prasmę, tikrai padaro juos laimingesnius visam ilgam gyvenimui.
Mes apie tai kalbėjome kitoje temoje. Man atrodo, Lionginas tiesiog per daug protingas ir nesugeba įsijausti į kvailesnio žmogaus kailį. Žmogaus, kuris jaučia diskomfortą laikydamas, kad objektyvios, aukštesnės gyvenimo prasmės nėra. Kuriam reikia, kad ji egzistuotų. Ir religija šį poreikį žinoma patenkina, primeluodama visokių pievų. Ko neatstoja pašto ženklų kolekcionavimas, nebent manytum, kad šį hobį tau priskyrė Dievas. Tačiau savu ruožtu religija neatstoja sekso. Kad ir kaip faina gyventi tvarkingame organizuotame pasauly kurį Dievas sukūrė ir kuriame viskas vyksta pagal jo planą; pasibarškinti irgi norisi. Ir pavalgyti. Ir atsigerti. Radus objektyvią gyvenimo prasmę kūniški poreikiai niekur nedingsta. Ir seksas yra poreikis. Tai nėra šiaip sau malonus prabangos dalykas kaip romas ir cigarai, be kurių laisvai galima gyventi ar pakeisti juos arbata ir šokoladu.
Kitaip tariant, jei įmanoma išvengti didesnio skausmo (skyrybų), patiriant mažesnį (atsisakant tam tikro malonumo), tai kodėl tuo nepasinaudojus ir neatsisakius to malonumo, kad išvengtume skyrybų skausmo?
Ai žinok po kokio šešto-septinto karto tas skyrybų skausmas jau žymiai mažesnis būna, o dar vėliau nunyksta visai. O barškintis vis dar taip pat malonu ir po šeštos-septintos partnerės. Bet šiaip jau šioje vietoje tave puikiai suprantu. Kartais ir man pradeda atrodyti, kad santykiai neverti kainos. Bet čia kiekvienam individualiai, ne visi vienodą malonumą gauna iš santykių ir galiausiai ne visiems vienodai pastangų reikia juos sukurti/išlaikyti. Priimti tokį sprendimą turbūt gali tik išmėginęs, ar ne. Jei net nemėginęs nuleidi rankas, ar po pirmo išsiskyrimo nusprendi viską mesti, tai tiesiog nebrandu ir paaugliška. Ir nekvepia valios ugdymu, greičiau priešingai.
Post Reply