N-18. Kiek ir kokių orgazmų per savaitę yra normalu ir gerai?

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-18 10:37

Lionginas wrote:
2018-08-17 15:04
Augustas wrote:T'sakant, yra atvirkščiai - skaistuolis kaip tik geriau save ir savo tikruosius poreikius pažįsta, nes jo proto netemdo endorfinai ir kiti svaigalai, pvz., alkoholis.
Endorfinai gal ir netemdo, bet patirties trūkumas tai tikrai temdo. Kokį lėktuvą tau labiau patinka pilotuoti, Focke‑Wulf Ta 152 ar Grumman F4F Wildcat?
Jei neklystu, tai čia klausimas apie tai, kokios merginos man labiau patinka - brunetės ar šatenės, rudaakės ar mėlynakės? :D
O tie tretieji atsiranda tik dėl nuobodaus seksualinio gyvenimo.
Jei partneris netraukia, tai rizika atsirasti tretiesiems gerokai padidėja. Ir mažink tą nuobodulį neažinęs, niekas nepadės, nebent užsidarysi celėje.
Be jokios abejonės, Lionginai. :thumbsup: Bet klausimas išlieka tas pats, ar man būtina lipti į lovą, kad sužinočiau, ar traukia mane konkreti mergina, ar netraukia.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2018-08-19 21:58

fizikanas wrote:
2018-08-17 23:55
O jei kazkoks daktaras sako nevartoti heroino, tai tu jo neklausysi, jei jis pats nebus turejes heroino patirties?
Gerbiu tave už atkaklias pastangas trolinti absoliučiai kiekvienoje temoje, bet jos būtų kiek kokybiškesnės, jei (kaip neseniai man rekomendavai), perskaitytum diskusiją, į kurią bandai įsiterpti. Primenu, kad Augustas pateikė šį pavyzdį, atsakydamas į labai konkretų Sejanus reikalavimą:
Duok kokių bažnyčios pamokslų, kurie yra padiktuoti patirties.
(Paryškinta mano.)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-20 11:24

RB wrote:
2018-08-19 21:58
fizikanas wrote:
2018-08-17 23:55
O jei kazkoks daktaras sako nevartoti heroino, tai tu jo neklausysi, jei jis pats nebus turejes heroino patirties?
Gerbiu tave už atkaklias pastangas trolinti absoliučiai kiekvienoje temoje, bet jos būtų kiek kokybiškesnės, jei (kaip neseniai man rekomendavai), perskaitytum diskusiją, į kurią bandai įsiterpti. Primenu, kad Augustas pateikė šį pavyzdį, atsakydamas į labai konkretų Sejanus reikalavimą:
Duok kokių bažnyčios pamokslų, kurie yra padiktuoti patirties.
(Paryškinta mano.)
Ačiū, dabar supratau, kame problema. Tad paaiškinu. Sejanus neprašė asmeninės patirties (nors yra ir tokių kunigų, kurie buvo vedę pasauliečiai ir kurie, žmonai mirus, buvo įšventinti į kunigus), bet prašė patirties apskritai. O patirtis apskritai tai yra ir tokia patirtis, kuria pasidalino kiti žmonės su, pvz., kunigais, krikščionių psichologais ir pan. Tad ši Fizikano pastaba, mano manymu, yra laiku ir vietoje.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-20 11:28

Augustas wrote:
2018-08-18 10:37
Lionginas wrote:
2018-08-17 15:04
Endorfinai gal ir netemdo, bet patirties trūkumas tai tikrai temdo. Kokį lėktuvą tau labiau patinka pilotuoti, Focke‑Wulf Ta 152 ar Grumman F4F Wildcat?
Jei neklystu, tai čia klausimas apie tai, kokios merginos man labiau patinka - brunetės ar šatenės, rudaakės ar mėlynakės? :D
Ne, čia nėra klausimas, kurio lėktuvo išvaizda tau priimtinesnė, čia klausimas, kurį tau labiau patinka pilotuoti.
Augustas wrote:
2018-08-18 10:37
Be jokios abejonės, Lionginai. :thumbsup: Bet klausimas išlieka tas pats, ar man būtina lipti į lovą, kad sužinočiau, ar traukia mane konkreti mergina, ar netraukia.
Jei netraukia be lipimo į lovą, tuomet nereikia. Kitais atvejais reikia.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-20 11:30

Augustas wrote:
2018-08-18 10:15
Žiūrau, kad jūs visiškai atbukę nuo šiuolaikinės kultūros esat. Santuoka ir yra seksas, tik įformintas teisės aktų nustatyta tvarka, taigi "legalizuotas", o jei tiksliau, "legitimizuotas" seksas, iš visuomenės moralinių normų pozicijų žiūrint.
Labadiena, iš moralinių normų pozicijų žiūrint jau seniai niekas nesmeikia sekso tarp nesusituokusių porų. Seksas už santuokos ribų šiais laikais yra įprastas dalykas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-20 11:41

Lionginas wrote:
2018-08-20 11:28
Augustas wrote:
2018-08-18 10:37
Jei neklystu, tai čia klausimas apie tai, kokios merginos man labiau patinka - brunetės ar šatenės, rudaakės ar mėlynakės? :D
Ne, čia nėra klausimas, kurio lėktuvo išvaizda tau priimtinesnė, čia klausimas, kurį tau labiau patinka pilotuoti.
Tai tada atsakymas yra toks - man labiau patinka pilotuoti tą lėktuvą, prie kurio esu įpratęs, kurį geriau pažįstu. Ar Tamstą, Lionginai, tenkina šis mano atsakymas?
Augustas wrote:
2018-08-18 10:37
Be jokios abejonės, Lionginai. :thumbsup: Bet klausimas išlieka tas pats, ar man būtina lipti į lovą, kad sužinočiau, ar traukia mane konkreti mergina, ar netraukia.
Jei netraukia be lipimo į lovą, tuomet nereikia. Kitais atvejais reikia.
Kitaip tariant, jei mergina mane pradeda traukti dar neįlipus į lovą, tai aš būtinai dar papildomai turiu lipti pas ją į lovą, kad tai sužinočiau? :roll:

P.S.
Lionginas wrote:
2018-08-20 11:30
Augustas wrote:
2018-08-18 10:15
Žiūrau, kad jūs visiškai atbukę nuo šiuolaikinės kultūros esat. Santuoka ir yra seksas, tik įformintas teisės aktų nustatyta tvarka, taigi "legalizuotas", o jei tiksliau, "legitimizuotas" seksas, iš visuomenės moralinių normų pozicijų žiūrint.
Labadiena, iš moralinių normų pozicijų žiūrint jau seniai niekas nesmeikia sekso tarp nesusituokusių porų. Seksas už santuokos ribų šiais laikais yra įprastas dalykas.
Tai čia paties žmogaus sąžinė (o jei tiksliau, tai savisaugos instinktas) skatina kažkaip įforminti lytinius santykius, ypač jei tie santykiai tęsiasi gan ilgai, ir žmogus prie jų jau yra pripratęs.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-20 12:19

Augustas wrote:
2018-08-20 11:41
Tai tada atsakymas yra toks - man labiau patinka pilotuoti tą lėktuvą, prie kurio esu įpratęs, kurį geriau pažįstu. Ar Tamstą, Lionginai, tenkina šis mano atsakymas?
Netenkina, pasakyk kurį iš tų dviejų tau patinka labiau.
Augustas wrote:
2018-08-20 11:41
Kitaip tariant, jei mergina mane pradeda traukti dar neįlipus į lovą, tai aš būtinai dar papildomai turiu lipti pas ją į lovą, kad tai sužinočiau? :roll:
Paprastai to gal ir ne visada reikia, bet jei esi skaistus - labai reikia. O šiaip rekomenduočiai tai visais atvejais.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-20 12:52

Lionginas wrote:
2018-08-20 12:19
Augustas wrote:
2018-08-20 11:41
Tai tada atsakymas yra toks - man labiau patinka pilotuoti tą lėktuvą, prie kurio esu įpratęs, kurį geriau pažįstu. Ar Tamstą, Lionginai, tenkina šis mano atsakymas?
Netenkina, pasakyk kurį iš tų dviejų tau patinka labiau.
Jei teisingai supratau, tai Tamsta suka prie to, kad neišbandęs abiejų negalėsiu pasakyti, kurį man labiau patiks pilotuoti. Tada patikslinu savo atsakymą - man patinka pilotuoti tą lėktuvą, prie kurio priprasiu greičiau. O priprasiu greičiau prie to lėktuvo, kurį techniškai geriau pažįstu, o techniškai geriau pažinsiu tą lėktuvą, kuris bus man pats pirmasis (kitom sąlygom esant panašiom).Todėl manau, kad galima daryti išvadą, kad man nebūtina paskraidyti abiem, kad sužinočiau, kurį man labiau patiks pilotuoti.
Augustas wrote:
2018-08-20 11:41
Kitaip tariant, jei mergina mane pradeda traukti dar neįlipus į lovą, tai aš būtinai dar papildomai turiu lipti pas ją į lovą, kad tai sužinočiau? :roll:
Paprastai to gal ir ne visada reikia, bet jei esi skaistus - labai reikia. O šiaip rekomenduočiai tai visais atvejais.
Tamsta, Lionginai, kažkaip netikusiai supranta žodį "skaistus". Būti skaisčiam tai nereiškia "niekad nebūti įsimylėjusiam", jau nekalbant apie tai, kad būti skaisčiam tai jokiu būdu nereiškia "niekad nebūti susipažinusiam su mergina". Skaistumas viso labo reiškia dauginimosi instinkto suvaldymą. Kiek valdai savo dauginimosi instinktą, tiek ir esi skaistus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-24 12:18

Augustas wrote:
2018-08-20 12:52
Jei teisingai supratau, tai Tamsta suka prie to, kad neišbandęs abiejų negalėsiu pasakyti, kurį man labiau patiks pilotuoti. Tada patikslinu savo atsakymą - man patinka pilotuoti tą lėktuvą, prie kurio priprasiu greičiau. O priprasiu greičiau prie to lėktuvo, kurį techniškai geriau pažįstu, o techniškai geriau pažinsiu tą lėktuvą, kuris bus man pats pirmasis (kitom sąlygom esant panašiom).Todėl manau, kad galima daryti išvadą, kad man nebūtina paskraidyti abiem, kad sužinočiau, kurį man labiau patiks pilotuoti.
Šiaip norėjau, kad pasakytum konkretų pavadinimą, bet tiek to.

Iš kur tu žinai, kad tau labiau patiks pilotuoti tą, prie kurio priprasi labiau? Žmonės kartais dirba darbą, kurį labai gerai pažįsta, prie jo yra pripratę, bet nuoširdžiai nemėgsta. Būdamas su nuliu patirties, iš kur žinai, kad čia nebus tas pats?
Augustas wrote:
2018-08-20 12:52
Tamsta, Lionginai, kažkaip netikusiai supranta žodį "skaistus". Būti skaisčiam tai nereiškia "niekad nebūti įsimylėjusiam", jau nekalbant apie tai, kad būti skaisčiam tai jokiu būdu nereiškia "niekad nebūti susipažinusiam su mergina". Skaistumas viso labo reiškia dauginimosi instinkto suvaldymą. Kiek valdai savo dauginimosi instinktą, tiek ir esi skaistus.
"Skaistus" vartoju ta prasme, kad niekada neužsiėmęs seksu. Jei netinka, pasiūlyk kitą žodį, vartosiu jį.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-25 02:47

Lionginas wrote:
2018-08-20 11:30
Labadiena, iš moralinių normų pozicijų žiūrint jau seniai niekas nesmeikia sekso tarp nesusituokusių porų. Seksas už santuokos ribų šiais laikais yra įprastas dalykas.
Kaip nesunku kartais užsimiršti, kad mūsų kultūra yra dar ne visas pasaulis :)

Tuo tarpu realybėje....
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-25 14:01

Lionginas wrote:
2018-08-24 12:18
Augustas wrote:
2018-08-20 12:52
Jei teisingai supratau, tai Tamsta suka prie to, kad neišbandęs abiejų negalėsiu pasakyti, kurį man labiau patiks pilotuoti. Tada patikslinu savo atsakymą - man patinka pilotuoti tą lėktuvą, prie kurio priprasiu greičiau. O priprasiu greičiau prie to lėktuvo, kurį techniškai geriau pažįstu, o techniškai geriau pažinsiu tą lėktuvą, kuris bus man pats pirmasis (kitom sąlygom esant panašiom).Todėl manau, kad galima daryti išvadą, kad man nebūtina paskraidyti abiem, kad sužinočiau, kurį man labiau patiks pilotuoti.
Šiaip norėjau, kad pasakytum konkretų pavadinimą, bet tiek to.

Iš kur tu žinai, kad tau labiau patiks pilotuoti tą, prie kurio priprasi labiau?
Nes man tą lėktuvą, prie kurio jau būsiu pripratęs, bus valdyti patogiau, paprasčiau, sėkmingiau (pvz., greičiau susirasiu reikalingus mygtukus, gerai žinosiu stipriąsias ir silpnąsias savo lėktuvo puses ir pan.). :)
Žmonės kartais dirba darbą, kurį labai gerai pažįsta, prie jo yra pripratę, bet nuoširdžiai nemėgsta. Būdamas su nuliu patirties, iš kur žinai, kad čia nebus tas pats?
Dėl darbo pamėgimo, tai čia labai gerą problemą Tamsta, Lionginai, iškėlė. :thumbsup: Ir tai liečia ne tik profesinį darbą, bet ir bet kokią žmogaus veiklą, pvz., sportą. Ir čia klausimas, žinoma, yra tas, ar žmogus, kuris nemėgsta savo darbo, tikrai tą darbą gerai pažįsta. Nes mes natūraliai į tai, ko nemėgstame, stengiamės gilintis kuo mažiau, gilinamės tik tiek, kiek būtina tam nemėgstamam darbui atlikti, ir daugiau nesidomime, nes mums tai neįdomu. Mums neįdomu, pvz., kam reikalingas tas mūsų nemėgstamas darbas, ar galima tą darbą kažkaip patobulinti, ar yra kokių nors naujovių toje profesijoje ir t.t. Kitaip sakant, mes stengiamės (nebūtinai sąmoningai) nepriprasti prie mūsų nemėgstamo darbo.
Būdamas su nuliu patirties, iš kur žinai, kad čia nebus tas pats?
Kiek tai liečia seksą, tai dauginimosi instinktą turime visi. Tai mūsų įgimtas poreikis, kurį patenkinti turėtume mėgti visi (apie įgimtas patologijas atskira kalba). Panašiai kaip mums būna malonu pailsėti po sunkaus darbo arba išgerti vandens po to, kai ištroškome, lygiai taip pat mums turėtų būti malonu ir patenkinti dauginimosi instinktą. Jei aš turiu suaktyvintą dauginimosi instinktą (o aš jį turiu), tai man turėtų būti malonu jį patenkinti (=turėčiau mėgti seksą), nepaisant to, ar aš anksčiau esu lytiškai santykiavęs su kuo nors, ar ne. Taigi, iš prigimties mes visi turėtume mėgti seksą.
Kitas dalykas yra tas, kad pirmoji sekso patirtis mums gali būti nemaloni. Taip tikrai nutinka, ir dažniau negu norėtųsi. Bet jei heteropora yra tikrai geri draugai, tai jiedu tarpusavyje susitaria, sėkmingai randa būdų, kaip pagerinti seksą tarp jųdviejų, ir tokiu būdu seksas natūraliai pagerėja. T.y., jiems pasidaro nebūtina bandyti sekso dar su kuo nors kitu, viliantis, kad su tuo kitu seksas bus geresnis. Beje, kaip tik tuo atveju, jei ieškoma geresnio sekso su kitu partneriu (užuot pabandžius poroje susitarti ir pagerinti seksą tarpusavyje), kaip tik čia ir yra daug didesnė tikimybė vėl užsirauti ant nemalonios sekso patirties. Nes naujas partneris blogiau pažįsta savo partnerio poreikius (čia jau nekalbant apie tai, kad naujas partneris irgi gali turėti nulį patirties šioje srityje) ir, gerai nepažinodamas savo partnerio, vėl (labai tikėtina) jam pridarys nemalonumų. Todėl heteroporai visada yra geriau mėginti susitarti ir gerinti seksą poros viduje, o ne skirtis ir ieškoti naujų sekso partnerių, viliantis, kad su nauju partneriu seksas savaime bus geresnis.
Augustas wrote:
2018-08-20 12:52
Tamsta, Lionginai, kažkaip netikusiai supranta žodį "skaistus". Būti skaisčiam tai nereiškia "niekad nebūti įsimylėjusiam", jau nekalbant apie tai, kad būti skaisčiam tai jokiu būdu nereiškia "niekad nebūti susipažinusiam su mergina". Skaistumas viso labo reiškia dauginimosi instinkto suvaldymą. Kiek valdai savo dauginimosi instinktą, tiek ir esi skaistus.
"Skaistus" vartoju ta prasme, kad niekada neužsiėmęs seksu. Jei netinka, pasiūlyk kitą žodį, vartosiu jį.
Supratau, ačiū už paaiškinimą, Lionginai.
Upd
Šiaip žmonės, kurie niekada neužsiėmė seksu, vadinami "nekaltaisiais".
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-27 14:28

Augustas wrote:
2018-08-25 14:01
Nes man tą lėktuvą, prie kurio jau būsiu pripratęs, bus valdyti patogiau, paprasčiau, sėkmingiau (pvz., greičiau susirasiu reikalingus mygtukus, gerai žinosiu stipriąsias ir silpnąsias savo lėktuvo puses ir pan.). :)
Tu šito tiesiog nežinai. Nereikia ir lėktuvo, būna, žmonės nusiperka pirmąją mašiną, galvodami, kad patiks, kad bus smagu - kokį žvėrį galiniais varomais ir kieta pakaba, bet po kelių metų ir hemorojaus bėdų su džiaugsmu sėda į kažką lėtesnio ir kur kas labiau komfortiško. Arba atvirkščiai, pirmąjį perka praktišką, bet pavairavus kažkiek pajaučia, kad širdis linksta spausti pedalą iki dugno ir pasidrąskyti. Tiesiog negali tokių dalykų žinoti iš anksto. Žmonės, ypač jauni žmonės, mėgsta svaitgi apie tai, kokie jie yra, bet kokie jie yra iš tikrųjų, į savo vietas sustato gyvenimas.
Augustas wrote:
2018-08-25 14:01
Dėl darbo pamėgimo, tai čia labai gerą problemą Tamsta, Lionginai, iškėlė. :thumbsup: Ir tai liečia ne tik profesinį darbą, bet ir bet kokią žmogaus veiklą, pvz., sportą. Ir čia klausimas, žinoma, yra tas, ar žmogus, kuris nemėgsta savo darbo, tikrai tą darbą gerai pažįsta. Nes mes natūraliai į tai, ko nemėgstame, stengiamės gilintis kuo mažiau, gilinamės tik tiek, kiek būtina tam nemėgstamam darbui atlikti, ir daugiau nesidomime, nes mums tai neįdomu. Mums neįdomu, pvz., kam reikalingas tas mūsų nemėgstamas darbas, ar galima tą darbą kažkaip patobulinti, ar yra kokių nors naujovių toje profesijoje ir t.t. Kitaip sakant, mes stengiamės (nebūtinai sąmoningai) nepriprasti prie mūsų nemėgstamo darbo.
Aš savo darbą labai gerai pažįstu, esu prie jo pripratęs, bet esu jame tik dėl pinigų ir todėl, kad patogu.
Augustas wrote:
2018-08-25 14:01
Kitas dalykas yra tas, kad pirmoji sekso patirtis mums gali būti nemaloni. Taip tikrai nutinka, ir dažniau negu norėtųsi. Bet jei heteropora yra tikrai geri draugai, tai jiedu tarpusavyje susitaria, sėkmingai randa būdų, kaip pagerinti seksą tarp jųdviejų, ir tokiu būdu seksas natūraliai pagerėja. T.y., jiems pasidaro nebūtina bandyti sekso dar su kuo nors kitu, viliantis, kad su tuo kitu seksas bus geresnis. Beje, kaip tik tuo atveju, jei ieškoma geresnio sekso su kitu partneriu (užuot pabandžius poroje susitarti ir pagerinti seksą tarpusavyje), kaip tik čia ir yra daug didesnė tikimybė vėl užsirauti ant nemalonios sekso patirties. Nes naujas partneris blogiau pažįsta savo partnerio poreikius (čia jau nekalbant apie tai, kad naujas partneris irgi gali turėti nulį patirties šioje srityje) ir, gerai nepažinodamas savo partnerio, vėl (labai tikėtina) jam pridarys nemalonumų. Todėl heteroporai visada yra geriau mėginti susitarti ir gerinti seksą poros viduje, o ne skirtis ir ieškoti naujų sekso partnerių, viliantis, kad su nauju partneriu seksas savaime bus geresnis.
Visa tai OK, jei yra ar bent buvo partneriui trauka. Jei nėra ir nebuvo - jokios kalbos nepadės.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-28 12:04

Tu šito tiesiog nežinai. Nereikia ir lėktuvo, būna, žmonės nusiperka pirmąją mašiną, galvodami, kad patiks, kad bus smagu - kokį žvėrį galiniais varomais ir kieta pakaba, bet po kelių metų ir hemorojaus bėdų su džiaugsmu sėda į kažką lėtesnio ir kur kas labiau komfortiško. Arba atvirkščiai, pirmąjį perka praktišką, bet pavairavus kažkiek pajaučia, kad širdis linksta spausti pedalą iki dugno ir pasidrąskyti. Tiesiog negali tokių dalykų žinoti iš anksto. Žmonės, ypač jauni žmonės, mėgsta svaitgi apie tai, kokie jie yra, bet kokie jie yra iš tikrųjų, į savo vietas sustato gyvenimas.
:thumbsup: Arba dar koks nors D3monas, jei į jį kreipiamasi, irgi gali padėti išsiaiškinti, kas esi ir ko norėtum gyvenime.
Aš savo darbą labai gerai pažįstu, esu prie jo pripratęs, bet esu jame tik dėl pinigų ir todėl, kad patogu.
Žodis "patogu" šiame kontekste reiškia, kad Tamsta bent iš dalies yra pamėgęs savo darbą.
Visa tai OK, jei yra ar bent buvo partneriui trauka. Jei nėra ir nebuvo - jokios kalbos nepadės.
Bet jei jau noriu nusitempti tą partnerį į lovą, reiškia, trauka yra. Paprasčiausiai aš nesvajočiau apie miegojimą su tuo konkrečiu partneriu, jei jam nejausčiau jokios traukos. Bet jei yra svajonė apie jį, tai reiškia, kad tas partneris traukia. Tad vis tiek išvada peršasi tokia - man nebūtina lipti į lovą, kad sužinočiau, ar yra trauka tam konkrečiam partneriui, ar ne. :roll:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-28 12:10

Augustas wrote:
2018-08-28 12:04
Arba dar koks nors D3monas, jei į jį kreipiamasi, irgi gali padėti išsiaiškinti, kas esi ir ko norėtum gyvenime.
Na tu ir naivus. Joks psichologas tau šioje vietoje nepadės.
Augustas wrote:
2018-08-28 12:04
Aš savo darbą labai gerai pažįstu, esu prie jo pripratęs, bet esu jame tik dėl pinigų ir todėl, kad patogu.
Žodis "patogu" šiame kontekste reiškia, kad Tamsta bent iš dalies yra pamėgęs savo darbą.
Jei teorija neatitinka faktų, tai tuo blogiau faktams? :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-08-28 12:39

Lionginas wrote:
2018-08-28 12:10
Augustas wrote:
2018-08-28 12:04
Arba dar koks nors D3monas, jei į jį kreipiamasi, irgi gali padėti išsiaiškinti, kas esi ir ko norėtum gyvenime.
Na tu ir naivus. Joks psichologas tau šioje vietoje nepadės.
Tai psichologų uždavinys ir yra - padėti išsiaiškinti tokius klausimus. O jei jie to padaryti negali, tai kur dingo Sejanus su savo pretenzijomis visokiems pseudomokslams. :D
Augustas wrote:
2018-08-28 12:04
Žodis "patogu" šiame kontekste reiškia, kad Tamsta bent iš dalies yra pamėgęs savo darbą.
Jei teorija neatitinka faktų, tai tuo blogiau faktams? :)
Ne, aišku, kad ne. O kokie gi faktai, Lionginai? :D

P.S. Šis niūrių faktų kupinas straipsnis man net ašarėlę išspaudė:

http://www.propatria.lt/2018/09/rasa-ce ... mikos.html
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-16 18:37

Šešėlis wrote:
2018-08-05 11:44
Gal kas žino, kas sukelia šį reiškinį iš biologinės (biocheminės) perspektyvos? Paieškos internete buvo itin... nevaisingos, dauguma šaltinių kalba apie neurologinius kompiuterinės tomografijos vaizdus be jokių suprantamų paaiškinimų.

Kiek pavyko išsiaiškinti, orgazmo metu staigiai padidėja kai kurių hormonų ir neuromediatorių (serotonino, dopamino, oksitocino ir kt. lygis). Pavyzdžiui, vartojant serotonino reabsorbcijos inhibitorius (antidepresantus) bazinis serotonino lygis yra labai aukštas, orgazmo metu neįvyksta joks serotonino lygio padidėjimas, vadinasi, išnyksta ir teigiamas pojūtis.

Tai čia tik tiek? Orgazmas tėra neuromediatorių lygio pasikeitimas?
Gan įdomus klausimas. Kodėl, Šešėli, šituo dalyku susidomėjai? Kas tave konkrečiai sudomino?
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2018-10-20 17:07

Svetimas wrote:
2018-10-16 18:37
Gan įdomus klausimas. Kodėl, Šešėli, šituo dalyku susidomėjai? Kas tave konkrečiai sudomino?
Sudomino du dalykai.

Visų pirma, nustačius, kurie chemikalai smegenyse sukelia šį pojūtį, galbūt būtų galima jį sukelti ir kitokiais būdais, pvz., išgėrus tabletę. Tokia galimybė tikriausiai būtų aktuali žmonėms, kurie dėl kokių nors priežasčių negali pasiekti orgazmo.

Apskritai būtų įdomu pasvajoti, kaip pasikeistų visuomenė (ir ar apskritai pasikeistų), jei tokia tabletė būtų išrasta. Kad tokie vaistai nebūtų panašūs į dabartinius narkotikus, tarkime, kad tabletė imituoja natūralų orgazmą su visais refrakciniais laikotarpiais ir kitais apribojimais, tokiais kaip mažėjantis poveikis neišlaukus tam tikro laiko, ir beveik neturi jokio pašalinio poveikio kaip mūsų žinomi įprasti narkotikai.

Kitas aspektas daugiau filosofinis. Ar galima orgazmą vadinti „tikru“ malonumu, jeigu tai sukelia ne kažkokia organizme atsiradusi nauja stimuliuojanti medžiaga (kaip narkotikų atveju), o tik mums įprastų hormonų lygio pasikeitimas? Būtent ne jų lygis, prie kurio organizmas iškart priprastų, o tik to lygio padidėjimas.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-20 22:38

Žiūrau, kad jūs visiškai atbukę nuo šiuolaikinės kultūros esat. Santuoka ir yra seksas, tik įformintas teisės aktų nustatyta tvarka, taigi "legalizuotas", o jei tiksliau, "legitimizuotas" seksas, iš visuomenės moralinių normų pozicijų žiūrint.
Santuoka nėra seksas. Kaip rašiau, santuoka net negarantuoja sekso, todėl tuoktis dėl sekso yra absoliučiai kvaila. Jei būdamas neatbukęs nuo šiuolaikinės kultūros manai kitaip, tai derėtų pagrįsti kažkokiais argumentais, gal net kokia case study. Pvz., įsivaizduokime, tu esi vedęs, ir vieną dieną tau žmona pasako – jokio sekso. Mat nebetrauki. Ką darai? Kaip užtikrinsi savo tariamų teisių į seksą įgyvendinimą? :)

Ir kaip dėl tų patirtimi paremtų pamokslų? Sakei, bažnyčios pamokslų verta klausyti, nes jie paremti 2000 metų patirtimi, o nei vieno pavyzdžio taip ir neišeina pateikti? Nė pats nežinai nei vieno bažnyčios pamokslo, kurio vertėtų klausyti? :thumbsup:
Post Reply