Sedonos metodas

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-18 12:18

Vilius wrote:
2018-10-16 12:29
Parašiau jiems emailą. Tikiuosi, nepaisant tokio kiauliško sutikimo, jie sutiks grįžti
Būtų faina, jei grįžtų, nes Lionginas naglai užlindo be eilės ir išjuokė naujoką lauk kol aš nespėjau nė vienos svetingos žinutės parašyti :( Nepykstu, nes kaip mėgėjui tą padarė labai kūrybingai ir profesionaliai, bet vis gi... jei taip tęsis, galiu ir naujokų baubo įvaizdį prarasti...
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 3674
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-10-18 15:01

Tu jau apskritai kitame levelyje, nes perėjai ant senbuvių. Pvz., kaip čia kažkur sakei, kad Vilius [...]. Respektas taip ant mecenato užvaryti! Tai gal sakau tu ir palik naujokus kitiems, pats juk turi svarbesnių reikalų.

Naujoko tai aš neišvijau, visi tokie forumų reklamščikai sukuria vieną pranešimą ir daugiau nepasirodo, atsakymų neskaito. Tai negrįš ir dabar, nes nebuvo jo tikslas dalyvauti forume. Tikslas buvo parašyti vieną žinutę su visokiais raktiniais žodžiais ir su nuoroda, kurią pasigautų Google. Tiesa, nuoroda nebuvo korektiška, tai iš Google nebūtų jokios naudos, bet mūsų šaunuoliai moderatoriai ją pataisė. Paliksiu tau pakomentuoti dėl [...].

[Svetimo pastaba: žinutė redaguota]
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-18 20:31

Lionginas wrote:
2018-10-18 15:01
Tu jau apskritai kitame levelyje, nes perėjai ant senbuvių. Pvz., kaip čia kažkur sakei, kad Vilius [...]. Respektas taip ant mecenato užvaryti! Tai gal sakau tu ir palik naujokus kitiems, pats juk turi svarbesnių reikalų.
Sutinku, kad iš to, ką pasakiau, galėjo pasirodyti, kad subtiliai tą implikavau, perkeltine prasme žinoma. Teiginių formulavimas trolinant yra labai svarbu, jis gali reikšti skirtumą tarp bano ir nepagrįsto bano.
Naujoko tai aš neišvijau, visi tokie forumų reklamščikai sukuria vieną pranešimą ir daugiau nepasirodo, atsakymų neskaito. Tai negrįš ir dabar, nes nebuvo jo tikslas dalyvauti forume. Tikslas buvo parašyti vieną žinutę su visokiais raktiniais žodžiais ir su nuoroda, kurią pasigautų Google.
Liudniausia dalis yra, kad daliai skeptikų forumo žmonių šitą tenka aiškinti. Man šiaip tekę panašius dalykus aiškinti tolimiems giminėms iš gūdesnių kaimų, kai jie pirmus sykius prisijungdavo prie interneto, įtikinėdavau kad neatrašinėtų claiminti savo naujai laimėtų iPhone ir kad su Nigerijos aukštuomene neverta prasidėti ir panašiai. Bet kad šiame forume...

Arba šaunuoliai forumo administratoriai čia visus meta-trolina.
Tiesa, nuoroda nebuvo korektiška, tai iš Google nebūtų jokios naudos, bet mūsų šaunuoliai moderatoriai ją pataisė. Paliksiu tau pakomentuoti dėl [...].
Kartais būna, kad net ir aš neturiu komentarų...
Last edited by Sejanus on 2018-10-18 21:11, edited 1 time in total.
MJ88
naujokas
Posts: 2
Joined: 2018-10-14 19:27

2018-11-01 08:03

Sveiki, forumiečiai,

Atsiprašau Jeigu pažeidžiau Jūsų forumo vidines taisykles. Pasidalinau savo įžvalgomis man įdomioje temoje, kurioje turiu kompetencijos.
Sunku keliais sakiniais apibūdinti emocijų paleidimo techniką, o mano žmonos puslapyje galite rasti platesnį aprašymą.
Jeigu norit - galit ištrinti nuorodą ar visą postą.
Lionginas wrote:
2018-10-15 06:54
Esu išbandęs sedonos metodą. Emocijas gal ir aptvarkė, tačiau visiškai išbalansavo vidurius, sutriko miego ciklas, žiauriai išbėrė lytinius organus. NEREKOMENDUOJU.
Lionginas wrote:
2018-10-15 09:04
Sedonos metodas, tai emocijų paleidimo metodas. Padeda paleisti įkyrias mintis ir neigiamas emocijas. Metodas, galiu pasakyti, veikia, buvau tose mokomose konsultacijose. Bet niekas neperspėja, kad kai paleidžia emocijas, tai paleidžia ir vidurius. O tuomet jau seka plejada visų kitų problemų. Pasakysiu, kad geriau jau užslopintos emocijos nei tai.
Lionginas wrote:
2018-10-15 10:17
Šiaip metodui tam jokie papildai ar vaistai nebūtini, bet treniruočių metu juos labai reklamuoja, net bruka per prievartą sakyčiau. Aš kelis tūkstančius eurų tam paklojau, gailiuosi labai, nes ėmiau greitąjį kreditą.
Nežinau, kokį Jūs čia metodą taikėte ar į kokią sektą papuolėt, tačiau tai ką parašėt - neturi nieko bendro su emocijų paleidimo metodu / sedonos metodu. Nereikalingi jokie vaistai ar papildai.

Vilius wrote:
2018-10-18 00:28
Tuo tarpu peržiūrėjau porą filmukų YouTubėje apie tą Sedonos metodą. Skamba, kaip gana banaloki patarimai, kuriuos galėtum rasti beveik bet kurioje self-help knygelėje: primažinti savo norus ir lūkesčius, leisti sau išgyventi tiek teigiamas, tiek neigiamas emocijas, stengtis gyventi čia ir dabar, ir kiti garden-variety išminties perlai.

Nežinau, gal kiti to metodo pasekėjai turi ir labiau drastiškų metodų, tačiau mano peržiūrėti kažkokio dieduko filmukai pasirodė visai nekenksmingi. Vidurių tikrai nepaleistų :)
Iš vienos pusės emocijų paleidimo metodas yra paprastas įrankis, nes realiai mes visi tą mokame ir naudojame daugiau ar mažiau. Tačiau išmokus tą daryti sąmoningai tampa daug lengviau tvarkytis su savo mintimis, jausmais ir emocijomis. Taip jau veikia daugumos žmonių protai - kad reikia kažko tokio super duper ypatingo, nepaprasto, drastiško metodo, technikos, kuri galėtų įnešti ženklius teigiamus pokyčius gyvenime. Tačiau genialumas slypi paprastume ;)

Šiek tiek daugiau info apie emocijų paleidimo metodą:

Emocijų paleidimo metodas kitaip dar vadinamas sedonos metodu buvo sukurtas 1973 metais. Jį sukurė amerikietis fizikas bei verslininkas Lesteris Levensonas. Turėjęs iš pirmo žvilgsnio nuostabų gyvenimą: šeimą, kelis sėkmingus verslus, finansinę gausą – Lesteris nebuvo laimingas ir jį netikėtai užklupo rimtos ligos. Nuėjęs pas gydytojus Lesteris sužinojo, kad situacija dar prastesnė nei jis tikėjosi. Gydytojai jam diagnozavo nepagydomą ligą ir prognozavo, kad gyventi liko vos mėnuo laiko. Lesteris nesutiko su šiuo nuosprendžiu, jis nenorėjo mirti, todėl nusprendė nerti gilyn į save ir surasti priežastis kodėl jis nesijaučia laimingas, kodėl jis susirgo. Po kelių savaičių įtempto nuolatinio darbo su savimi Lesteris paleido daug nuoskaudų, pykčio, destruktyvių emocijų ir įsitikinimų kurie jam neleido džiaugtis gyvenimu ir sukūrė mirtinas ligas. Dirbdamas su savimi jis pradėjo jaustis vis geriau, pradėjo sveikti jo fizinis kūnas, atsirado vis daugiau lengvumo, pozityvių, džiugių emocijų. Galiausiai Lesteris visiškai pasveiko ir čia jis nesustojo, toliau dirbdamas su savimi jis nėrė dar gilyn į save, atrado dar daugiau įvairių ribojančių įsitikinimų, užspaustų emocijų, prisiminimų, kuriuos paleidus grįždavo vis didesnis energijos kiekis ir natūraliai sugrįždavo meilė, džiugesys, dėkingumas viskam. Iš esmės transformavęs savo gyvenimą Lesteris nusprendė susisteminti atrastą praktiką ir pasidalinti su žmonėmis. Visame pasaulyje šiuo metu yra daugiau nei 100 tūkstančių žmonių, kurie transformavo savo gyvenimus naudodami emocijų paleidimo techniką ir taiko ją kasdienybėje. 2010 metais emocijų paleidimo Harwardo universiteto mokslininkai atliko eksperimentus su savanoriai ir moksliškai patvirtino sedonos metodo efektyvumą.
Visi žmonės nuo vaikystės neišvengiamai yra programuojami įvairiais įsitikinimais. Kadangi vaikai dar neturi išvystyto intelekto, gebėjimo atskirti kuom tikėti ir kuom ne, todėl viską ką jie pamato, išgirsta iš savo aplinkos jie priima kaip absoliučią tiesą. Nors augant mūsų intelektas stiprėja, mes pradedam pažinti pasaulį, auga sąmoningumas, tačiau paprastai nematome giliai mumyse glūdinčių įsitikinimų, patirtų nuoskaudų, kurie sukuria tam tikrus neigiamus elgesio šablonus netgi suaugus.
Todėl vieniems žmonėms sunkiai sekasi su finansais, kiti niekaip negali sukurti ilgalaikiu santykių, dar kitiems nuolatinės problemos su sveikata. O sunkiausia yra tai – kad nežinome kodėl ?? Tačiau visi atsakymai yra mumyse. Ribojančius įsitikinimus, užspaustas emocijas, vaikystėje priimus sprendimus kurie suformavo mūsų elgesį kuris neduoda mums naudos dabar – mes galime atpalaiduoti ir paleisti.
Emocijų paleidimo metodas gali padėti susitvarkyti savo sveikatą, išsilaisvinti nuo pykčio, nerimo, baimės, apatijos. Taikant šią praktiką galima susitvarkyti santykiais su artimaisiais, draugais, aplinkiniais, susikurti gausą savo gyvenime. Paleidus užspaustus jausmus, ribojančius įsitikinimus, natūraliai sugrįžta meilė, džiugesys, harmonija, entusiazmas, noras gyventi, kurti, dalintis su kitais.
Paleisti jausmus ir emocijas moka ir gali visi, tai nėra naujas dalykas kurį reikia išmokti. Visi mes tą mokame daryti natūraliai ir galime pradėti vėl tai naudoti kiekvieną dieną įvairiose gyvenimo situacijose.
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 2390
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-01 11:21

MJ88 wrote:
2018-11-01 08:03
Šiek tiek daugiau info apie emocijų paleidimo metodą:
Kai pradedama pasakoti apie kažkokias mirtinas ligas, nuo kurių kažkokio labai šaunaus kažkieno sugalvoto metodo dėka pagyjama, tai normaliems žmonėms tai iš karto lochatronu pradeda kvepėti. Iš tavo kalbos man panašu, kad tavo tikslinė grupė yra kokie neurotiški ar dėl kažkokių priežasčių užsistresavę ar nerimo kamuojami pinigo prilaikantys žmonės. Nežinau, ką tu su tokiomis kalbomis bandai čia sudominti.

Dėl tavo metodo aprašymo, tai ten daugiau ne metodo nupasakojimas, o daug tuščių, mažai ką konkretaus pasakančių frazių rinkinys.
Kas tas emocijų paleidimas, išlaisvinimas? Kodėl emocijas reikia laisvinti? Kaip tas daroma? Kuo tavo metodas geriau už vizitą pas kokį paprasčiausią psichologą? Arba paprasčiausiai nuoširdų pasikalbėjimą su sau artimu žmogum?
Aš sakyčiau, jog emocijos kaip tik labai dažnai vedžioja žmones už nosies netinkama linkme. O tu siūlai jas dar labiau laisvinti. Kad dar labiau už nosies vedžiotų?
Vat, kad įsiklausyti į savo emocijas ir jas suprasti gali būti naudinga, kad jos nevedžiotų tavęs už nosies, dar suprasčiau. Ar tu nori pasakyti, kad už nosies labiausiai vedžioja užslopintos emocijos?

O šiaip pas mus čia emocijos labai laisvos. Laisvumu nesiskundžiam. Va, ir šitoj temoj šiek tiek emocijas palaisvinom. :)
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5447
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-11-01 19:43

Mane tai šita dalis sudomino:
MJ88 wrote:
2018-11-01 08:03
[..] Harwardo universiteto mokslininkai atliko eksperimentus su savanoriai ir moksliškai patvirtino sedonos metodo efektyvumą.
Gal gali tiksliau parašyti, kas buvo to tyrimo autoriai, ir kokiame moksliniame žurnale jie publikavo savo tyrimo rezultatus?
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4317
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-11-02 00:04

Vilius wrote:
2018-11-01 19:43
Mane tai šita dalis sudomino:
MJ88 wrote:
2018-11-01 08:03
[..] Harwardo universiteto mokslininkai atliko eksperimentus su savanoriai ir moksliškai patvirtino sedonos metodo efektyvumą.
Gal gali tiksliau parašyti, kas buvo to tyrimo autoriai, ir kokiame moksliniame žurnale jie publikavo savo tyrimo rezultatus?
Man irgi visada kelia itarimna kai sako "mokslininkai patvirtino". Mokslas siais laikais yra iki komiskumo nepatikimas dalykas :)
majolis
pradedantis
Posts: 153
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-11-04 12:23

fizikanas wrote:
2018-11-02 00:04
Vilius wrote:
2018-11-01 19:43
Mane tai šita dalis sudomino:Gal gali tiksliau parašyti, kas buvo to tyrimo autoriai, ir kokiame moksliniame žurnale jie publikavo savo tyrimo rezultatus?
Man irgi visada kelia itarimna kai sako "mokslininkai patvirtino". Mokslas siais laikais yra iki komiskumo nepatikimas dalykas :)
Šiuo konkrečiu atveju visai logiškas klausimas - sedonos efektyvumą puikiausiai galima patikrinti. Pats esi užkietėjęs statistas, o visa patikros procedūra iš esmės ir remiasi statistika. Nors patikra pati savaime yra nūdų nūda, bet nieko nepaveiksi - privaloma. Pats tai puikiai žinai, ir tie nuobodūs skaičiukai/procentukai pačiam greičiausiai tinka, nėra "bujojanti žaizda" ir neatrodo komiški. Vat nurodys šaltinį MJ88, paties ir paklausim - statistiškai korektiškas sedonos efektyvumo testavimas ar ne.

Asmeniškai Hovardo universiteto duomenys neįdomūs, nes pagal išsamų metodo pristatymą sedona mano emocijų neišlaisvins - gal tik prajuokins, bet greičiau užmigsiu seanso metu. Tiek to "išlaisvinimo" ir tebus - kaip ir visai nieko, bet geriau pažiūrėsiu piratišką komediją ar pamiegosiu namie už dyką. Na, kaip žinia, gali pasitaikyti ir viena kita pašalinė reakcija - gal kas prismaugs instruktorių (neigiamų emocijų išlaisvinimas) arba ištiks Liongino likimas :) (visos ligos dėl (per daug) nervų (emocijų)). Savaime aišku, tai vienetiniai ir statistiškai nereikšmingi atvejai - sedona visiems, kas turi atliekamą eurą ir to euro negaila (gaila - neigiama emocija?), tinka. Kaip ir homeopatija.

Kodėl išplėtei pretenzijas mokslui ir į šią "emocingą" temą irgi pasidarė aišku - emocijų sąmyšis/pančiai, ne kitaip. Nieko, pabandyk sedoną - turėtų padėti. :)
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4317
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-11-04 13:51

majolis wrote:
2018-11-04 12:23
Šiuo konkrečiu atveju visai logiškas klausimas - sedonos efektyvumą puikiausiai galima patikrinti. Pats esi užkietėjęs statistas, o visa patikros procedūra iš esmės ir remiasi statistika. Nors patikra pati savaime yra nūdų nūda, bet nieko nepaveiksi - privaloma. Pats tai puikiai žinai, ir tie nuobodūs skaičiukai/procentukai pačiam greičiausiai tinka, nėra "bujojanti žaizda" ir neatrodo komiški. Vat nurodys šaltinį MJ88, paties ir paklausim - statistiškai korektiškas sedonos efektyvumo testavimas ar ne.
Zinai, kaip skeptikai diskusijose megsta parinkti tik jiems tinkamus faktus ir ignoruoti netinkamus? Labai panasu dalyka galima daryti ir moksle, su ta pacia statistika. Is 10 statistiniu metodu issirenki ta, kuris tavo eksperimento duomenyse parodo geriausia rezultata - ta ir spausdini. Jei joks neparodo, gali istrinti kas antra eilute is savo duomenu ir pabandyti tada. Anksciau ar veliau, deka tos pacios statistikos, rasi tokia duomenu ir ju analizes kombinacija, kuri pateiks rezultatus, kurie atrodys pakankamai reiksmingi, kad praeitu "peer to peer" review filtra ir butu pavadinti "mokslu".
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 3674
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-11-05 09:09

fizikanas wrote:
2018-11-04 13:51
Zinai, kaip skeptikai diskusijose megsta parinkti tik jiems tinkamus faktus ir ignoruoti netinkamus? Labai panasu dalyka galima daryti ir moksle, su ta pacia statistika. Is 10 statistiniu metodu issirenki ta, kuris tavo eksperimento duomenyse parodo geriausia rezultata - ta ir spausdini. Jei joks neparodo, gali istrinti kas antra eilute is savo duomenu ir pabandyti tada. Anksciau ar veliau, deka tos pacios statistikos, rasi tokia duomenu ir ju analizes kombinacija, kuri pateiks rezultatus, kurie atrodys pakankamai reiksmingi, kad praeitu "peer to peer" review filtra ir butu pavadinti "mokslu".
Puiku, kad domiesi mokslu, bet nėra tokio dalyko kaip "peer to peer review".
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 4317
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-11-05 10:26

Lionginas wrote:
2018-11-05 09:09
nėra tokio dalyko kaip "peer to peer review".
Del to ir idejau i kabutes, kaip ir "moksla"
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 2390
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-06 19:11

fizikanas wrote:
2018-11-04 13:51
Zinai, kaip skeptikai diskusijose megsta parinkti tik jiems tinkamus faktus ir ignoruoti netinkamus? Labai panasu dalyka galima daryti ir moksle, su ta pacia statistika.
Tą sakinį apie skeptikus spėju rašei ne veltui. Turbūt norėjai atkreipti kažkieno dėmesį. :) Bandymas pavyko. Gal galėtum plačiau išplėtoti savo mintį. :)
Post Reply