Investavimas

Naujas temas kurkite čia
Stormas
pradedantis

2018-11-01 19:10

Svetimas wrote:
2018-11-01 17:57
Tikiuosi bemodeliuodamas kur nors žioplos klaidos neįvėliau.
Man tai panašu ties pralošta ten kažkas primakliuota, greitai sumečiau tai manau tai turėtų atrodyti maždaug taip:
Image

t.y. laimėta/pralaimėta artėti link nulio.
Svetimas
administratorius

2018-11-01 22:51

Stormas wrote:
2018-11-01 19:10
Svetimas wrote:
2018-11-01 17:57
Tikiuosi bemodeliuodamas kur nors žioplos klaidos neįvėliau.
Man tai panašu ties pralošta ten kažkas primakliuota, greitai sumečiau tai manau tai turėtų atrodyti maždaug taip:
Image
t.y. laimėta/pralaimėta artėti link nulio.
Aš algoritmiškai simuliavau patį žaidimą. Praloštoje dalyje (stulpelis "Pralošta") aš susumuoju visus praloštus pinigus iki sėkmingai atspėto N-ojo bandymo. Na, ir, aišku, dauginu iš visų tokių susimuliuotų serijų (atspėtų N-uoju bandymu) skaičiaus. Kol kas nematau savo klaidos, kol kas neparodys. :)
O tavo modelio nekomentuosiu, nes nesupratau, kas ten ir kaip. ;)

P.S. Sorry, Viliau, kad hijackinom su savo offtopikais tavo temą. Bus galima atskirti į atskirą prie progos (priklausomai nuo to, kaip viskas išsirutulios).
Vilius
emeritas

2018-11-01 23:18

Man tokie - vien sausa matematika paremti - metodai visada atrodo įtartini. Nesvarbu, ar kalba eina apie lošimus, ar investavimą, ar net apie svieto pabaigos prognozavimą.. Jei argumente nėra nei vieno empirinio fakto, tai man čia iškarto suveikia red-flagai. Net, jei nesuprantu, kas būtent blogai su ta idėja, man ji vis tiek pasidaro per daug įtartina, kad statyčiau už ją lošdamas (ko ir šiaip nedarau, ir kitiems nerekomenduoju).
Vilius
emeritas

2018-11-01 23:30

P.S. Svetimai, viskas Ok. Martingale tipo strategijos dažnai aptarinėjamos ir investavimo/spekuliavimo kontekste. Ir gal net kartais naudojamos realioje prekyboje. Tačiau bendrai paėmus, finansų mainstreame tas žodis turi labai neigiamą prasmę. Kartais net naudojamas kaip pasišaipymas iš desperatiškų investuotojų, kurie bando išsikapstyti iš nuostolių sukišdami dar daugiau pinigų į blogą dealą.. Paprastai - su tragiškomis pasekmėmis.
Stormas
pradedantis

2018-11-02 04:43

Svetimas wrote:
2018-11-01 22:51
Aš algoritmiškai simuliavau patį žaidimą. Praloštoje dalyje (stulpelis "Pralošta") aš susumuoju visus praloštus pinigus iki sėkmingai atspėto N-ojo bandymo. Na, ir, aišku, dauginu iš visų tokių susimuliuotų serijų (atspėtų N-uoju bandymu) skaičiaus. Kol kas nematau savo klaidos, kol kas neparodys. :)
Man ten toje tavo lentelėje daugybė klausimų kyla:
1. Nelabai suprantu kodėl statymai nekyla ir nukrenta iki 1 matavimo vieneto ties 10 sėkmingu statymu.
2. Nelabai suprantu kaip iš vis yra apskaičiuojama visa "pralošta" eilutė
3. Nesuprantu kaip gali būti išlošta 16+ milijono pirmoje eilutėje, kai statymu buvo tik 8+ mil, net jei viską laimėjai(kas yra matematiškai beveik neįmanoma) vis tiek ten tu gali turėti tik 8+ mil maximum. Lygiai tas pats su kitom eilutėm?
4. Nesuprantu ir kaip veikia laimėjimų eilutė, visad laiminėjai po +- tokią pat suma, ir tada staiga prasidėjo pralaimėjimai?

na sakau, arba aš nesuprantu, arba kažkas labai off
O tavo modelio nekomentuosiu, nes nesupratau, kas ten ir kaip. ;)
mano modelis gan bukas iš tikro, nes jis vis numeta 50% kad gali pralaimėti(kas metant monetą yra ta absoliuti teorinė statistika, bet realybėj labai greitai gali įsukti ir tarkim 30 pralaimėjimų iš eilės). tai 50% eina į laimėjimus toje pačioje eilutėje, o pralaimėjimai eina į žemesnę eilutę.
Svetimas
administratorius

2018-11-02 08:43

Stormas wrote:
2018-11-02 04:43
Man ten toje tavo lentelėje daugybė klausimų kyla:
Ačiū už vargą. Nebesivargink. Jau žinau, kur Kosminių Klounų linksmumui padariau super žioplą klaidą. Vėliau prie progos pataisysiu. :)
Svetimas
administratorius

2018-11-04 21:50

Svetimas wrote:
2018-11-02 08:43
Ačiū už vargą. Nebesivargink. Jau žinau, kur Kosminių Klounų linksmumui padariau super žioplą klaidą. Vėliau prie progos pataisysiu. :)
Klaida buvo tame, kad sumą "Išloštą" stulpelyje man kažkodėl per žioplumą fast thinking režime susivaideno padauginti iš dviejų. Pataisius klaidą vidutinis išlošis monetos mėtymo atveju (kaip teoriškai ir turėtų būti) pasidaro artimas nuliui.

Pabandžiau iš smalsumo pasimuliuoti tuo pačiu principu situaciją ne monetos mėtymui, o amerikietiškai ruletei (kurioje yra 2 žali nuliai - 2 papildomi nesėkmingi bandymai iš 38). Nesėkmės tikimybė padidėja iki (18+2)/(36+2)=10/19.
Iš 16 777 216 "sužaistų" serijų (35 416 943 "sukimai"):
1) keliant iki 16 piniginių vienetų (standartinė "Shattered Martingale" sistema), praradimų suma gavosi: -5 101 685 (maždaug -0,144 vienam "sukimui");
2) keliant iki 128 piniginių vienetų, praradimų suma gavosi: -8 511 134 (maždaug -0,24 vienam "sukimui");
3) keliant iki 16384 piniginių vienetų, praradimų suma gavosi: -20 282 261 (maždaug -0,573 vienam "sukimui").
Stormas wrote: Man ten toje tavo lentelėje daugybė klausimų kyla:
1. Nelabai suprantu kodėl statymai nekyla ir nukrenta iki 1 matavimo vieneto ties 10 sėkmingu statymu.
2. Nelabai suprantu kaip iš vis yra apskaičiuojama visa "pralošta" eilutė.
3. Nesuprantu kaip gali būti išlošta 16+ milijono pirmoje eilutėje, kai statymu buvo tik 8+ mil, net jei viską laimėjai(kas yra matematiškai beveik neįmanoma) vis tiek ten tu gali turėti tik 8+ mil maximum. Lygiai tas pats su kitom eilutėm?
4. Nesuprantu ir kaip veikia laimėjimų eilutė, visad laiminėjai po +- tokią pat suma, ir tada staiga prasidėjo pralaimėjimai?
1.
Statymai nekyla, nes ten vertindamas sugeneruotas statymų serijas panaudojau šiek tiek savaip pamodifikuotas "Shattered Martingale" strategijas. Tam, kad nekelti statomos sumos iki nerealių dydžių. Anksčiau paaiškinime jau rašiau, jog vertinau 2 strategijas:
"
1) jei per 16-a kartų nepavyksta atspėti (maksimali statymo riba 2^14=16384 < 20000 piniginių vienetų);
2) jei per 9-is kartus nepavyksta atspėti (maksimali statymo riba 2^7=128 < 150 piniginių vienetų).
"
Kad maksimali statoma suma nesiektų $150 (2-as atvejis) ar $20000 (1-as atvejis).

2.
Padauginu "Teoriškai generuotos serijos" laukelio reikšmę iš aukščiau to laukelio esančių eilučių "Statymo metu statoma suma" sumos. Tokiu būdu randu sumą, kurią praradau visuose iš eilės ėjusiuose nesėkminguose bandymuose serijoje.

3-4.
Vat čia ir buvo mano žiopla klaida, kad reikėjo tik atitinkamų serijų skaičių dauginti iš sėkmingame bandyme statomos sumos. Nereikėjo tos sumos dar papildomai padauginti iš dviejų.
Post Reply