Stormas wrote: ↑2018-10-27 02:18
elektroninės cigaretės? seriously? Akcizų didinimas, pakelių su neigiamais paveiksliukais įvedimas, reklamos draudimas ir net savotiškas defrančizinimas(kai lieka tik pavadinimas be cool pakelių) manau gerokai labiau prisideda prie to nei elektroninės cigaretės
Ok, fair enough. Dabar pažiūrėjau, kad rūkymo statistika krito dar gerokai iki elektroninių cigarečių.. Tai matyt, kad pastarosios nebuvo svarbus faktorius. Tačiau tie skaičiai pradėjo mažėti dar 60-70-ais - t.y. gerokai iki pakelių darkymo.. Tai dėl šios priemonės efektyvumo irgi nėra aišku.
Bet kuriuo atveju, cigarečių pakeliai yra tik vienas iš "silpno" valdymo pavyzdžių. Yra pilna kitų:
Valstybės nustojo imtis didelių ambicingų projektų. Niekas (bent jau Vakaruose) nebestato rekordinių tiltų, tunelių, bokštų, dangoraižių, užtvankų ir pan.
Dauguma svarbių - ir tradiciškai valstybės dominuojamų - veiklų tapo privačios ar valdomos nevyriausybinių organizacijų. Švietimas, medicina, telekomunikacijos, paštas, transporto sistemos, kelių priežiūra, svarbių išteklių gavyba ir perdirbimas, elektros/vandens/šildymo/kuro tiekimas - visi šie dalykai kažkada priklausė valstybėms. Tačiau per pastaruosius dešimtmečius jie visi palaipsniui perėjo į privačias ar NGO rankas. Net kosminės programos iš pagrindinio pasididžiavimo ir progreso variklio tapo milijardierių žaislais.
Aš nesakau, kad tai būtinai yra blogai - visai įmanoma, kad privatus sektorius šias veiklas atlieka efektyviau. Bet jų paleidimas iš valdžios rankų tikrai liudija apie pastarosios nusilpimą. Nu, nes tiesiog neįmanoma būti stipriu, kai tu realiai nieko nekontroliuoji pats.
Kitas valdžios silpnumo požymis yra tai, kad ji beveik nebendrauja su savo pavaldiniais tiesiogiai. Visa komunikacija yra perleidžiama per kelis biurokratų ir žurnalistų sluoksnius, ir pasiekia galutinį vartotoją atfiltruota ir nukenksminta - kad neduok-die neįžeistų kažkieno jausmų! Ar prisimenate per pastaruosius kelis dešimtmečius, kad jus atstovaujantis politikas būtų rėžęs kalbą, kuri jus įkvėpė ar sujaudino?.. Aš irgi nepamenu. Tais retais kartais, kai jie išlenda į tribūną, tiesiog paskaito kažkokių banalybių iš teleprompterio, ir tiek. 0 įkvėpimo ar emocijų.
Čia didžiulė ironija yra tame, kad Trampas - kad ir koks pompastiškas kvailys ir melagis jis bebūtų - daro šį dalyką gana gerai. Jis tiesiog nueina į Twitterį, ir pasako savo pavaldiniams tai, ką nori pasakyti. Ir atkreipkit dėmesį, kiek dėl to kyla pasipiktinimo! Nu kaip drįsta šalies vadovas kalbėti tiesiogiai su žmonėmis!? Siaubas, ar ne?
Stormas wrote: ↑2018-10-27 02:18
na kažkas buvo, paryžiaus susitarimas buvo kažkoks žingsnis į tą pusę[..]
Ir kiek PPM ta sutartis sumažino CO₂ koncentraciją? Ten buvo tik pakalbėjimas, kad "nu jo, tipo reikia kažką daryti", ir tiek. Ok, gal toks susitarimas yra truputį geriau nei nieko.. Bet, kad tos kalbos duotų vaisių, reikia mažiausiai dar vieno ingrediento - politinės valios jas įgyvendinti praktikoje. Ko mes, deja, neturime.
Stormas wrote: ↑2018-10-27 02:18
[..] bet tada atėjo į valdžią dešinieji kuriems klimato kaita yra hoax ir dabar situacija gerokai paliūdnėjus.
Ir kodėl gi jie atėjo į valdžią? Kaip čia taip atsitiko, kad iš karto po dviejų nuostabiausio-JAV-prezidento-ever kadencijų, šalis staiga pradėjo byrėti į šipulius?
Stormas wrote: ↑2018-10-27 02:18
Ir šiaip jinai gan liūdna, nes kai apie rūkymo žalą turbūt žino visi, tai klimato kaita dešiniųjų tarpe yra tokia ganėtinai liūdnesnė tema.
Klimato kaitos neigime nėra nieko konservatoriško per se. Tai tiesiog istorinis-politinis atsitiktinumas, kad būtent tos šalies būtent šie konservatyvūs politikai užėmė tokias pažiūras klimato klausimu. Aš manau, kad jie yra neteisūs, ir rinkėjai turėtų padėti jiems šią klaidą suprasti ir ištaisyti.
Man asmeniškai rūpinimasis savo aplinka atrodo net labai konservatoriškas. Jei atvirai, net sunkiai sugalvočiau, kas gali būti labiau konservatyvu, nei iš protėvių paveldėtų išteklių išsaugojimas, ir perdavimas naujai kartai.
Stormas wrote: ↑2018-10-27 02:18
Jau net nekalbant apie įvairias visuomenės grupes, ir ypač dabar dėl to pačio interneto poliarizuotus jų norus, tai ir belieka tik zyzimai ir pamokslai kai poliai taip toli nutolę.
Jei jau valdžiai "belieka" kažką daryti, tai savaime jau yra signalas, kad ji yra per silpna. Stiprūs vadovai ieško veikiančių kompromisų, o ne zyzia ir pamokslauja.
Stormas wrote: ↑2018-10-27 02:18
[..] čia problema galėtų būti nebent globalizacijoj, kai tavo valdžia negali per daug vadovauti, nes įsipareigojimai and shit.
Tai gal tada tai valdžiai reikia mažiau įsipareigoti kitoms valdžioms? Arba tiesiog perrašyti/nutraukti nepatinkančius įsipareigojimus.. Nes tie virkavimai iš serijos "aš ką nors daryčiau, bet deja negaliu, nes.." tikrai neatrodo labai stipriai, ane?..