Feminizmas - kas tai?

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-06 21:12

Stormas wrote:
2019-02-06 17:40
Tai žiūrėjau bent kelis syk. Mačiau tik vienus vyrus blogai besielgenčius, o kitus gerai ar sudrausminančius tuos bloguosius. Tai kur čia tas žeminimas?
Na tai jei nematei nieko, kas tave žemintų, vadinasi, tavęs nežemina ir tiek. Skirtingi žmonės tokius dalykus priima skirtingai.
Niekad nemaniau, kad teks tokius dalykus aiškinti...
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-06 22:01

Seianus wrote:
2019-02-06 21:12
Niekad nemaniau, kad teks tokius dalykus aiškinti...
Šiaip man ir visai įdomu, kurios vietos tau labiausiai užkliuvo. Gal tu geriau surašysi nei aš, ir pagaliau pavyks red-pill'inti Stormą :)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-02-06 23:10

šiaip tai tikrai, nes pvz tose reklamose kur Seianus linkino, tai aš sugebu įžvelgti žeminimo matymą -> protinga moteris ir durnas vyras. Bet kur čia tas žeminimas Gillete reklamoje, ir kodėl dėl jo toks shitstormas? Ta prasme toj Doritos reklamoj kur vyras "prilyginimas" šuniui to galimo žeminimo yra kalnai daugiau nei šitoj reklamoj, bet va kažkodėl pas visus jausmai užgauti tik dėl šitos.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-07 10:38

Vilius wrote:
2019-02-06 22:01
Seianus wrote:
2019-02-06 21:12
Niekad nemaniau, kad teks tokius dalykus aiškinti...
Šiaip man ir visai įdomu, kurios vietos tau labiausiai užkliuvo. Gal tu geriau surašysi nei aš, ir pagaliau pavyks red-pill'inti Stormą :)
Stormas wrote:
2019-02-06 23:10
šiaip tai tikrai, nes pvz tose reklamose kur Seianus linkino, tai aš sugebu įžvelgti žeminimo matymą -> protinga moteris ir durnas vyras. Bet kur čia tas žeminimas Gillete reklamoje, ir kodėl dėl jo toks shitstormas? Ta prasme toj Doritos reklamoj kur vyras "prilyginimas" šuniui to galimo žeminimo yra kalnai daugiau nei šitoj reklamoj, bet va kažkodėl pas visus jausmai užgauti tik dėl šitos.

Man užkliuvo, kad kartojamas tas išgalvotas toksiško vyriškumo naratyvas, šiuo metu paplitęs tarp tolerastų, feministų ir panašių atmatų. Kad kažkokia peiliukų kompanija nusprendė iš aukšto pamokslauti vyrams ir aiškinti kokie vyrai turi būti, kokie neturi būti. Ir dar tam pasitelkė tokias dūras, kaip „I am better than you“ Kasparian. Tolerastų nevirškina visi normalūs žmonės, ir matyt vyrų užsipuolimas iš toleratiškų pozicijų užkliuvo labiau, nei tos kitos reklamos kuriose vyrai vaizduojami kaip avigalviai. Anos bent jau tiek perdėtos, kad išsyk galima suprasti, jog nerimtai, plius nemoko vyrų kokie šie turi būti. Na ir turbūt paskutinis lašas daugeliui vyrų buvo, kad anos reklamos skirtos boboms, o Gillete vyrams, t.y. žinai vos ne išduoti pasijautė :D

Bet čia daugiau mažiau mano educated spejimai, tikrai nežinau, iš visų įsižeidusių būrio kas konkrečiai dėl ko įsižeidė, dėl ko neįsižeidė, ir nieko čia „redpillinti“ (kvailas terminas) neketinu, kiekvienas turite savo galvą ja ir naudokitės. Aš irgi dažnai neužsigaunu dėl daug ko, ką kiti žmonės priima kaip mirtiną įžeidimą (pvz. ožką dulkinančio Mahometo paveiksliuko), arba nesuprantu, kaip kiti gali nesijausti pažeminti kai, pvz., jų žmona turi vaikiną.

A, ir tiesa, boys will be boys ar bent aš tikiuosi, kad iš jų nepadarys mergaičių. Besimušantys berniukai tereiškia, kad auga normalūs žmonės, kurie nebijos pastovėti už save ir gal būt apginti ir kitus.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2019-02-07 16:44

Seianus wrote:
2019-02-07 10:38
A, ir tiesa, boys will be boys ar bent aš tikiuosi, kad iš jų nepadarys mergaičių. Besimušantys berniukai tereiškia, kad auga normalūs žmonės, kurie nebijos pastovėti už save ir gal būt apginti ir kitus.
Įdomu, ar paauglystėje esi kada nors buvęs situacijoje, kai tave daužo trys skusti vaikinai, kuriems neįtiko tavo šukuosena / apranga / klausoma muzika, ir jei taip, ar tuo metu galvojai apie tai, kokia tai gera ir naudinga patirtis, mokanti tave „pastovėti už save“ ir įrodanti, kad iš tų trijų „auga normalūs žmonės“?

O dėl reklamos – kaip ir Stormas, niekaip nesuprantu, dėl ko joje galėčiau ar turėčiau įsižeisti. Pamokslaujantis tonas erzina, reklama (kaip „Gillette“, o ne socialinė reklama) man atrodo itin prasta, bet that's it.
Aišku, tai tiesiog puiki demonstracija gerai žinomam faktui, kad atsiras, kas įsižeidžia, absoliučiai dėl bet ko. Ir kad right-wing snowflakes yra tiek pat jautrūs ir gležni, kaip ir leftistai.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-07 17:55

RB wrote:
2019-02-07 16:44
Įdomu, ar paauglystėje esi kada nors buvęs situacijoje, kai tave daužo trys skusti vaikinai, kuriems neįtiko tavo šukuosena / apranga / klausoma muzika, ir jei taip, ar tuo metu galvojai apie tai, kokia tai gera ir naudinga patirtis, mokanti tave „pastovėti už save“ ir įrodanti, kad iš tų trijų „auga normalūs žmonės“?
Šiaudinių baidyklių karalius grįžo :thumbsup:
Aišku, tai tiesiog puiki demonstracija gerai žinomam faktui, kad atsiras, kas įsižeidžia, absoliučiai dėl bet ko. Ir kad right-wing snowflakes yra tiek pat jautrūs ir gležni, kaip ir leftistai.
Užgauli pamokslaujanti reklama netinkama iliustruoti šiam galimai teisingam faktui. Nemanau, kad dešinieji snaigės pasiekę kairiųjų lygį, kairieji tai įsižeidinėja ir už kitus, o dešinieji kol kas tik už save.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2019-02-07 19:02

Seianus wrote:
2019-02-07 17:55
Šiaudinių baidyklių karalius grįžo :thumbsup:
Kažkaip nujaučiau, kad muštynės demonstruoja, kad auga „normaliais žmonėmis“ tik tada, kai mušamas esi ne tu. :)
Bet jo, sutinku, kai kine žiūri laužomas galūnes ir daužomus dantis, viskas atrodo labai kietai ir vyriškai.
Seianus wrote:
2019-02-07 17:55
Nemanau, kad dešinieji snaigės pasiekę kairiųjų lygį, kairieji tai įsižeidinėja ir už kitus, o dešinieji kol kas tik už save.
Kaip tik dabar JAV respublikonai labai įsižeidę už juodaodžius, kuriuos įžeidė demokratas Virginijos gubernatorius, prieš 40 metų nusifotografavęs su juodu grimu, o Lietuvos dešinieji patriotai vis dar ieško statulų, dėl kurių galėtų įsižeisti sovietinio režimo aukų vardu, bet tiek to, palikime tą snowflake'izmo lygio matavimą kitai temai.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-08 11:32

Stormas wrote:
2019-02-06 23:10
šiaip tai tikrai, nes pvz tose reklamose kur Seianus linkino, tai aš sugebu įžvelgti žeminimo matymą -> protinga moteris ir durnas vyras. Bet kur čia tas žeminimas Gillete reklamoje, ir kodėl dėl jo toks shitstormas? Ta prasme toj Doritos reklamoj kur vyras "prilyginimas" šuniui to galimo žeminimo yra kalnai daugiau nei šitoj reklamoj, bet va kažkodėl pas visus jausmai užgauti tik dėl šitos.
Nesuprantu, koks ten žeminimas visose šitoje temoje palinkintose reklamose. Ir kodėl niekas nesiskundžia, kad pono Byno personažas žemina baltuosius vyrus?


O apskritai tai juokinga matyti, kaip visi "proud boyz" stengiasi pakliūti į pažemintųjų kastą. Tuoj normalių vyrų nebeliks, nes visi bus pažeminti iki žemių. Užuojauta visiems, kas jaučiasi nuskriaustas reklamų ir pono Byno.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-08 12:59

Lionginas wrote:
2019-02-08 11:32
O apskritai tai juokinga matyti, kaip visi "proud boyz" stengiasi pakliūti į pažemintųjų kastą. Tuoj normalių vyrų nebeliks, nes visi bus pažeminti iki žemių. Užuojauta visiems, kas jaučiasi nuskriaustas reklamų ir pono Byno.
Manau žmonės jaučiasi nuskriaustais bendros tendencijos šikti ant vyrų, reklamos be abejo yra tik viena iš sudėtinių to dalių ir atskirai paėmus nevertos dėmesio.

Bet kalbant apie Proud Boys, MGTOW, male rights judėjimus, MAGA bandą, GamerGate ir kitus susijusius dalykus, tai be abejo kad stebime seną kaip pasaulis* fenomeną. Yra kažkokia problema, su kuria dalis žmonių nusprendžia kovoti ir atsiranda tam tikri judėjimai. Vėliau prie jų prilimpa visokie puspročiai su asmeninėm pet issues, ar šiaip abstrakčiai nuskriausti kuriem svarbu prieš kažką kovoti, ar mėginantys pasinaudoti tais judėjimais kad politiniais tikslais, ar kad prastumti savo kažkokią ideologiją kuri išvis niekuo nesusijusi su aptariamom problemom (krikščionybė šiuo atveju), ir galiausiai tie judėjimai patys tampa problema, su kuria tenka dorotis naujai kartai. Taip buvo su kova prieš rasizmą, taip buvo su moterų emancipacija/feminizmu, lygiom gėjų teisėm, ir nustebčiau jei anksčiau ar vėliau taip pat nebus su nauja antitolerastinių judėjimų karta.

*Specialiai Stormui: čia vaizdingas palyginimas, kurio nereikia priimti pažodžiui.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-08 13:08

RB wrote:
2019-02-07 19:02
Kažkaip nujaučiau, kad muštynės demonstruoja, kad auga „normaliais žmonėmis“ tik tada, kai mušamas esi ne tu. :)
Čia yra šiaudinė baidyklė pirmiausia dėl to, kad niekas nekalbėjo apie muštynes kurios yra ant kriminalo ribos ir reikia policijos. Vaikai / berniukai vaikystėje visada susimuša dėl menkiausių priežasčių ar ir be jų, ir nieko tame blogo nėra. Tryse spardyti vieną už neteisingą šukuoseną blogo yra. Bet turbūt ir pats tą žinojai kai parinkai kiek galima labiau ne į temą pavyzdį. Kažkaip pastebiu, kad leftistams tiesiog patologiškai nesigauna diskutuoti be šiaudinių baidyklių.

Ir aišku antra, vadinamieji skeptikai labai mikliai prisimena, jog asmeninės patirtys ir anekdotiniai liudijimai yra staiga nieko verti, vos tik tos patirtys prieštarauja jų nuomonei. Taip, aš esu patyręs visko, augau ir mokyklą lankiau viename blogiausių rajonų, o klausiausi pats žinai kokios muzikos ir šukuosena irgi nebuvo plika. Ir turbūt dėl to ir jaučiu skirtumą tarp buvimo sudaužytam banditukų bei normalių boys will be boys imčių. Ir tu manau jauti.
Bet jo, sutinku, kai kine žiūri laužomas galūnes ir daužomus dantis, viskas atrodo labai kietai ir vyriškai.
Sutinki su ko niekas nesakė. Rimtai kažkokia patologija. Bet gal jei labai stipriai stengsiesi, pavyks suregzsti kažką panašaus į tikrą argumentą?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-02-08 13:44

Seianus wrote:
2019-02-08 13:08
Čia yra šiaudinė baidyklė pirmiausia dėl to, kad niekas nekalbėjo apie muštynes kurios yra ant kriminalo ribos ir reikia policijos. Vaikai / berniukai vaikystėje visada susimuša dėl menkiausių priežasčių ar ir be jų, ir nieko tame blogo nėra. Tryse spardyti vieną už neteisingą šukuoseną blogo yra. Bet turbūt ir pats tą žinojai kai parinkai kiek galima labiau ne į temą pavyzdį. Kažkaip pastebiu, kad leftistams tiesiog patologiškai nesigauna diskutuoti be šiaudinių baidyklių.
O jei keli berniukai kasdien duchina kažkokį kitą berniuką ir karts nuo karto jį dar nekriminališkai apniuksuoja , tai čia viskas ok? boys will be boys?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-08 13:58

Stormas wrote:
2019-02-08 13:44
O jei keli berniukai kasdien duchina kažkokį kitą berniuką ir karts nuo karto jį dar nekriminališkai apniuksuoja , tai čia viskas ok? boys will be boys?
Žmonės yra skirtingi, apniuksavimai yra skirtingi, ką vadinsime „duchinimu“ gali skirtis priklausomai nuo asmeninių pažiūrų. Nenoriu skambėti kaip koks filosofas kuriam reikia apibrėžti visas sąvokas, bet taip jau yra, ką tolerastas pavadins „duchinimu“ normalus žmogus gal laikys dėmesio nevertu dalyku. Ar atvirkščiai. Juk tą jau išsiaiškinome, pvz., šioje temoje, kur daliai žmonių Gillete reklama neatrodo verta dėmesio, o pasauly va yra kiek dėl jos verkiančių. Bet kuriuo atveju nubrėžti tikslią ribą kuomet dar tik boys will be boys peštynės o kuomet rimtas smurtas, neįmanoma, tai galit nesivarginti išgalvodami pavyzdžius, to žaidimo nežaisiu. Bet kad nubrėžti tikslią ribą neįmanoma tai nereiškia, kad reikia apvilkti berniukus sijonėliais ir uždrausti bet kokį grubumo pasireiškimą, kad užaugtų lochais negalinčiais pastovėti nei už save nei už kitus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-08 14:24

Seianus wrote:
2019-02-08 12:59
Manau žmonės jaučiasi nuskriaustais bendros tendencijos šikti ant vyrų, reklamos be abejo yra tik viena iš sudėtinių to dalių ir atskirai paėmus nevertos dėmesio.
Na nežinau, aš tai nei per kur nesijaučiu nuskriaustas. Ir tiesą sakant įtariu, kad mažai kas iš tiesų tokiu jaučiasi, nes juk iki šios rodė tą poną Byną ir niekas nesiskundė, kad juo žeminami baltieji vyrai. Manau, tiesiog kyla pavydas, kad kitos grupės priklauso visokioms pažemintųjų kastoms, tai kodėl mes tokios neturime...
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-08 14:32

Lionginas wrote:
2019-02-08 14:24
Seianus wrote:
2019-02-08 12:59
Manau žmonės jaučiasi nuskriaustais bendros tendencijos šikti ant vyrų, reklamos be abejo yra tik viena iš sudėtinių to dalių ir atskirai paėmus nevertos dėmesio.
Na nežinau, aš tai nei per kur nesijaučiu nuskriaustas. Ir tiesą sakant įtariu, kad mažai kas iš tiesų tokiu jaučiasi, nes juk iki šios rodė tą poną Byną ir niekas nesiskundė, kad juo žeminami baltieji vyrai. Manau, tiesiog kyla pavydas, kad kitos grupės priklauso visokioms pažemintųjų kastoms, tai kodėl mes tokios neturime...
Nesiskundė, nes Bynas ir nežemino baltųjų vyrų.
O kaip ten tu jautiesi tai yra tavo asmeninė patirtis, negi dabar ekstrapoliuosi iš jos kaip jaučiasi ar turėtų jaustis vyrai visame pasauly visose kultūrose. Lietuvoje apskritai šiuo klausimu viskas dar normos ribose, niekas čia mum nepamokslauja apie toksišką vyriškumą išskyrus pavienius puspročius iš kurių visi tik juokiasi. Ir privalomų paskaitų kolegijose nebūna, mokančių kad neišprievartautum ko netyčia. Žodžiu visai kitas gyvenimas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-08 15:34

Seianus wrote:
2019-02-08 14:32
Nesiskundė, nes Bynas ir nežemino baltųjų vyrų.
Bet čia daug kas įžvelgė pažeminimą reklamose, kuriose yra komiški vyrų personažai. Nekeista, kad tik dabar tai užkliūna?
Seianus wrote:
2019-02-08 14:32
O kaip ten tu jautiesi tai yra tavo asmeninė patirtis, negi dabar ekstrapoliuosi iš jos kaip jaučiasi ar turėtų jaustis vyrai visame pasauly visose kultūrose. Lietuvoje apskritai šiuo klausimu viskas dar normos ribose, niekas čia mum nepamokslauja apie toksišką vyriškumą išskyrus pavienius puspročius iš kurių visi tik juokiasi. Ir privalomų paskaitų kolegijose nebūna, mokančių kad neišprievartautum ko netyčia. Žodžiu visai kitas gyvenimas.
Bet man visai nesunku įsivaizduoti save tame kitame gyvenime, ir vis tiek nesuprantu, kas ten mane turėtų žeminti. Nesu nei tas toksiškas alfa vyras, nei po jo padu pakištas gama. Jei reikėtų išklausyti apie tai paskaitą, tai būtų tikrai ne pirmoji man visiškai nenaudinga paskaita. Ir tikrai vakaruose yra nemažai vyrų, kuriems dzin tie pamokslavimai, nes tai tiesiog ne apie juos. Kaip išklausyti paskaitą apie tai, kad negalima vairuoti išgėrus. Ne debilai esame, viską ir taip žinome, bet gal nereikia taip jautriai sureaguoti.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2019-02-08 15:40

Seianus wrote:
2019-02-08 13:08
Čia yra šiaudinė baidyklė pirmiausia dėl to, kad niekas nekalbėjo apie muštynes kurios yra ant kriminalo ribos ir reikia policijos. Vaikai / berniukai vaikystėje visada susimuša dėl menkiausių priežasčių ar ir be jų, ir nieko tame blogo nėra. Tryse spardyti vieną už neteisingą šukuoseną blogo yra. (...) Ir turbūt dėl to ir jaučiu skirtumą tarp buvimo sudaužytam banditukų bei normalių boys will be boys imčių. Ir tu manau jauti.
Pirma: tu preziumuoji, kad yra kažkoks labai aiškus skirtumas tarp vaikų muštynių ir „muštynių ant kriminalo ribos“. Nėra tos ribos, yra labai vientisas kontinuumas nuo muštynių pradinėse klasėse, pereinantis į pirmuosius lūžius ir smegenų sutrenkimus (mano aplinkoje, kiek pamenu, kažkur sulaukus brandaus banditiško 12 metų amžiaus) ir toliau – į gaujų muštynes, beisbolo lazdas ir peilius.

Antra: net jei tartume, kad galime nubrėžti kažkokią ribą tarp „vaikiškų muštynių, kurios nieko blogo“, ir „blogo paaugliško banditizmo“, nelabai įsivaizduoju, kokiu būdu pirmosios tiesiog imtų ir pasibaigtų, nepereidamos į antrąjį. Jei vaikystėje įpranti, kad spręsti nesutarimus fiziniu smurtu yra normalu, ta pasaulėžiūra išlieka ir toliau. Ir išlieka labai ilgai. Nebūna taip, kad vieną dieną staiga suprastum „viskas, aš jau šeštokas, esu didelis, nuo šiandien muštis nebegalima ir konfliktus privalau spręsti taikiai“.

Trečia: ne, vaikiškos muštynės ir „duchinimas“ nėra „nieko blogo“. Tai traumuoja psichologiškai ir išmoko labai netinkamų elgesio modelių. Ar išmoko „pastovėti už save“ nežinau. Bet tikrai išmoko „duoti į snukį“, jei kažkas nepatiko ar tiesiog „duchinti“ kitus, nes tai yra visuotinai priimtas būdas pademonstruoti aukštesnę savo poziciją hierarchijoje.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-08 15:44

RB wrote:
2019-02-08 15:40
Pirma: tu preziumuoji, kad yra kažkoks labai aiškus skirtumas tarp vaikų muštynių ir „muštynių ant kriminalo ribos“.
Oh.
Seianus wrote:
2019-02-08 13:58
Bet kuriuo atveju nubrėžti tikslią ribą kuomet dar tik boys will be boys peštynės o kuomet rimtas smurtas, neįmanoma
Gal tuo ir baigsime šią turiningą diskusiją, kur pašnekovai tikrai skaito, ką rašo jų oponentai, o jokiu būdu ne trolina ir nepiešia šiaudinių baidyklių.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-08 15:51

Lionginas wrote:
2019-02-08 15:34
Bet čia daug kas įžvelgė pažeminimą reklamose, kuriose yra komiški vyrų personažai. Nekeista, kad tik dabar tai užkliūna?
Nekeista, viskas priklauso nuo konkteksto. Dabartinis kontekstas yra vis populiarėjantis š. pylimas ant vyrų, tai matyt užkniso žmones ir tiek, pradėjo jautriau vertinti ir visokias reklamas kurių tikslas ir nebuvo š. pylimas ant vyrų. Nesakau kad reikia į jas taip jautriai žiūrėti, bet kad į jas taip jautriai žiūri - nei kiek nekeista.

Bet man visai nesunku įsivaizduoti save tame kitame gyvenime, ir vis tiek nesuprantu, kas ten mane turėtų žeminti. Nesu nei tas toksiškas alfa vyras, nei po jo padu pakištas gama. Jei reikėtų išklausyti apie tai paskaitą, tai būtų tikrai ne pirmoji man visiškai nenaudinga paskaita. Ir tikrai vakaruose yra nemažai vyrų, kuriems dzin tie pamokslavimai, nes tai tiesiog ne apie juos. Kaip išklausyti paskaitą apie tai, kad negalima vairuoti išgėrus. Ne debilai esame, viską ir taip žinome, bet gal nereikia taip jautriai sureaguoti.
Kaip jautriai sureaguoti? Išreiškiant kritiką internete ir nebeperkant nepatinkančios įmonės produkcijos?
Post Reply