Apie drabužius

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Kaip rengiatės?

Belekaip
0
No votes
Tuo, ką nuperką mama/žmona/mergina
0
No votes
Panašiai kaip mano aplinkos žmonės
1
17%
Brangiai
0
No votes
Pigiai
0
No votes
Juodai
0
No votes
Sportiškai
0
No votes
Hiking Casual stiliumi
1
17%
Pagal sub-kultūrą, su kuria save tapatinu
0
No votes
Ekstravagantiškai
0
No votes
Pagal dabartinę madą
0
No votes
Dažniausiai deviu kostiumą
1
17%
Turiu savo stilių, ar bent jo ieškau
2
33%
Esu Juozas Statkevičius
1
17%
 
Total votes: 6
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-18 11:11

Seianus wrote:
2019-02-18 09:42
Nepasakyčiau, kad tinka respublikonams, kaip minėtam Benui Shapiro.
Tai aš irgi negaliu pasakyti, kad labai tinka, bet tokios progos tiesiog negalėjau praleisti.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-02-19 01:23

Vilius wrote:
2019-02-17 00:38
Bet tokie sandoriai nėra kažkokia retenybė. Iš tiesų jie vyksta kas dieną.. tik ne koncertuose, o bankų verslo klientų skyriuose. Ir taip, juos sudarinėja kostiumuoti bankų darbuotojai su savo bent jau business casual stiliumi apsirengusiais klientais. Ironija tame, kad tie klientai net nebūtinai yra geresni programuotojui už mūsų hipotetinį programuotoją-metalistą.. Jie tiesiog žino, kaip papulti į verslo klientų skyrių, ką sakyti ten nuėjus, ir taip - kaip ten priimta rengtis.
Nu šiaip tai čia biški bullshit.

Jeigu būsi turtingas ir norėsi su banku sudaryti verslo sandorį ir bankas žinos kad tu turtingas ir kad iš jo gali daug uždirbti, tai tu gali ir nuogas ateiti, ten ne tik tave priims bet dar turbūt ir nusirengs kad gerai jaustumeis.

O šiaip tai visi tie kostiumai man yra kažkiek :thumbsdown: čia turbūt dėl to kad Lietuvoje paplitę visokie shit kokybės blizgantys kostiumai ir kuriuos užsidėję yra dažniausiai visokie moliai, o ne normalūs verslininkai. Tai aš manau jog casual formal ar casual smart yra šviesmečiais visur geriau nei tie blizgantys kostiumėliai. Tuo tarpu normalus kostiumas irgi nėra toks daiktas kad visur naudotinas ar/ir tinka visoms pareigoms. Mano manymu smulkesnėm įmonėm, ypač visokiom IT ar mokslo žymiai geriau yra mano paminėti stiliai nei klasikinis kostiumas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-19 13:45

Stormas wrote:
2019-02-19 01:23
Jeigu būsi turtingas ir norėsi su banku sudaryti verslo sandorį ir bankas žinos kad tu turtingas ir kad iš jo gali daug uždirbti, tai tu gali ir nuogas ateiti, ten ne tik tave priims bet dar turbūt ir nusirengs kad gerai jaustumeis.
Kiek kartų esi matęs nuogus turtingus žmones bankuose?
Be to, mes čia kalbame apie eilinius žmones, kurie negali sau leisti tokios prabangos, kaip ekscentriškas elgesys per svarbų verslo sandorį. Ir tokiems žmonėms nesugebėjimas tinkamai rengtis tikrai gali nulemti skirtumą tarp "standartinės paskolos", kurią gauna pasirašę kelis popiergalius pas tą mergaitę prie langelio, ir tarp žymiai geresnių sąlygų, kurias galbūt galėtų gauti, jei papultų pas aukštesnio rango tarnautojus tame banke.
Stormas wrote:
2019-02-19 01:23
O šiaip tai visi tie kostiumai man yra kažkiek :thumbsdown:
Aš niekur ir nesakiau, kad visur ir visada reikia dėvėti kostiumus. Dažnu atveju (kad ir tame banke) užtektų ir džinsų + marškinių + casual švarko.
Stormas wrote:
2019-02-19 01:23
Tai aš manau jog casual formal ar casual smart yra šviesmečiais visur geriau nei tie blizgantys kostiumėliai.
Nėra tokio dalyko kaip "casual formal". Tie žodžiai turi priešingas reikšmes, todėl jų suplakimas į vieną vietą yra tiesiog oxymoronas. Kaip pvz. sakytum "sausai šlapias" ar pan.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-02-19 16:09

Vilius wrote:
2019-02-19 13:45
Ir tokiems žmonėms nesugebėjimas tinkamai rengtis tikrai gali nulemti skirtumą tarp "standartinės paskolos", kurią gauna pasirašę kelis popiergalius pas tą mergaitę prie langelio, ir tarp žymiai geresnių sąlygų, kurias galbūt galėtų gauti, jei papultų pas aukštesnio rango tarnautojus tame banke.
Manau nedažnai, bet tikrai pasitaiko, kad bankas atbaido potencialų klientą pašnairavimu į jo aprangą, ir tada potencialus klientas nueina į kitą banką kur tampa realiu klientu, ir šnairuoliai drabužių fanai praranda šiek tiek pajamų. Tai čia yra tik to banko problemos, ir aš aišku gyvenime esu labai geras ir altruistiškas, bet ne tiek labai, kad man tos banko problemos rūpėtų, ar dėl jų keisčiau savo aprangą.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2019-02-19 17:03

O man atrodo, kad tuos banko tarnautojus, kurie pagal apranga dalina paskolas, paprasciausiai atleidzia is darbo.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-02-19 17:19

Vilius wrote:
2019-02-19 13:45
Be to, mes čia kalbame apie eilinius žmones, kurie negali sau leisti tokios prabangos, kaip ekscentriškas elgesys per svarbų verslo sandorį. Ir tokiems žmonėms nesugebėjimas tinkamai rengtis tikrai gali nulemti skirtumą tarp "standartinės paskolos", kurią gauna pasirašę kelis popiergalius pas tą mergaitę prie langelio, ir tarp žymiai geresnių sąlygų, kurias galbūt galėtų gauti, jei papultų pas aukštesnio rango tarnautojus tame banke.
Aš manau, kad čia tik tu galvoji jog kostiumas daro kažkokį skirtumą pas patekimą pas aukštesnio rango tarnautojus ir geresnės sutarties pasirašymą. Tiesiog malonus bendravimas manau čia gerokai geresnę įtaką padarytų. Nebent tu čia lygini kostiumą ne su casual, smart casual ar semi formal, o su kažkokia "savotiška" apranga kaip treningas su 3 juostelėm, tada taip, kostiumas turės reikšmingą dalį patekti ir pasirašyti kažką geriau.
Aš niekur ir nesakiau, kad visur ir visada reikia dėvėti kostiumus. Dažnu atveju (kad ir tame banke) užtektų ir džinsų + marškinių + casual švarko.
Na aš iš vis manau kad kostiumo dėvėjimas yra labai specifinis reikalas, labiau tinkantis bankininkams, draudimo agentams ar specifinėms šventėms. Tuo tarpu daugumai kitų pareigų, įskaitant ir daugumą vadovaujančių pareigų, pilnai užtenka smart casual ar semi formal.
Nėra tokio dalyko kaip "casual formal". Tie žodžiai turi priešingas reikšmes, todėl jų suplakimas į vieną vietą yra tiesiog oxymoronas. Kaip pvz. sakytum "sausai šlapias" ar pan.
Na yra. Nors ir oxymoronas, ir rečiau naudojamas, bet reiškia iš esmės semi-formal. Tai kad netrikdyti tavęs ir kitų ateityje, pasistengsiu tiesiog naudot semi-formal.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-19 18:56

Stormas wrote:
2019-02-19 17:19
Aš manau, kad čia tik tu galvoji jog kostiumas daro kažkokį skirtumą pas patekimą pas aukštesnio rango tarnautojus ir geresnės sutarties pasirašymą. Tiesiog malonus bendravimas manau čia gerokai geresnę įtaką padarytų.
Sutinku su antra dalim.. Tiek bendravimas, tiek drabužiai yra dalys bendro įspūdžio, kurį tu padarysi (arba nepadarysi) banko tarnautojui, su kuriuo turi reikalų. Ir, jei nori gauti geresnį dealą, nei gali pasiūlyti ta mergaitė prie langelio, tas įspūdis tikrai yra svarbus.

Ir tas galioja ne tik bankams, bet ir visoms rimtoms įstaigoms. Jei ten elgsiesi ir atrodysi kaip būras, tai beveik visada gausi patį prasčiausią aptarnavimą, ir nepalankiausias sąlygas. Jei elgsiesi ir atrodysi, kaip priimta toje aplinkoje, turėsi šansą (aišku - ne garantiją) prieiti prie aukštesnių tarnautojų, kurie turi daugiau įgaliojimų pastumdyti tuose popieriuose parašytus skaičius kliento naudai.
Stormas wrote:
2019-02-19 17:19
Nebent tu čia lygini kostiumą ne su casual, smart casual ar semi formal, o su kažkokia "savotiška" apranga kaip treningas su 3 juostelėm, tada taip, kostiumas turės reikšmingą dalį patekti ir pasirašyti kažką geriau.
Jei konkrečiau, tai čia lyginau "business casual" su "hiking" stiliumi, apie kurį kalbėjom temos pradžioje. Ir dar kartą pasikartosiu, kad niekur nesakiau, kad visur reikia vaikščioti kostiumuotam. Aišku, banke geriau suklysti į labiau, nei į mažiau formalią pusę.. Bet, jei labai stipriai išsipuoši - nu pvz. vidury dienos apsireikši su ekstravagantišku "black tie" ansambliu - tai tiesiog pasirodysi kaip freakas.. Mano galva, visada reikia bandyt surast kažkokį optimalų vidurkį tarp savo asmeninių norų/stiliaus, ir tos vietos į kurią eini aprangos tradicijų.
Stormas wrote:
2019-02-19 17:19
Na yra. Nors ir oxymoronas, ir rečiau naudojamas, bet reiškia iš esmės semi-formal. Tai kad netrikdyti tavęs ir kitų ateityje, pasistengsiu tiesiog naudot semi-formal.
Ir vėl nepataikei, žinok.. Semi-formal vis dar yra labai formalus aprangos kodas. Tas "semi" reiškia tik tiek, kad jis mažiau formalus, nei frakas & co :)
Iš to, ką tu rašei, man panašu, kad turi omenyje "smart casual" arba "business casual". Bet gal geriau jau baikim apie tuos aprangos kodus, nes mano žinios ten irgi gana paviršutiniškos.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-19 19:07

vapula wrote:
2019-02-19 17:03
O man atrodo, kad tuos banko tarnautojus, kurie pagal apranga dalina paskolas, paprasciausiai atleidzia is darbo.
Jei tik pagal aprangą - tada taip.. Bet, jei jie atsižvelgia į aprangą, kaip į vieną iš faktorių vertindami kliento (ypač - naujo kliento) patikimumą, tai tas turbūt jiems gerokai padeda, nes apranga yra svarbi euristika, iš kurios galima daug sužinoti apie žmogaus pajamas, karjeros perspektyvas, ir galiausiai - apie jo požiūrį į save ir aplinkinius.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-02-19 21:50

vapula wrote:
2019-02-13 19:42
Norėčiau būti ir pašarvotas su savo tradiciniu outfitu: hiking shoes/arba tamsūs kedai, džinsai, hoddie ar megztinis, prie reikalo ir marškiniai, ir žinoma, rain jacket, sakykim, žalia, mano mėgstamiausia.
Image
Nejaugi, su tokia baisatim iseini i miesta? Nenuostabu tuomet, kodel brexitas nori isvaryti visus imigrantus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-19 21:59

Jei jau taip, tai plz mane palaidokit su šitais:
XXM0XR00N50D9CS801-05.jpg
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2019-02-19 22:28

fizikanas wrote:
2019-02-19 21:50
Nejaugi, su tokia baisatim iseini i miesta? Nenuostabu tuomet, kodel brexitas nori isvaryti visus imigrantus.
Keen nesu turejes. Merrell esu gerbejas, UK Karrimor dazniausiai avedavau. Mano grazesni, bet panasus. Geros kokybes jie buna labai patogus, lengvi ir patvarus.

O replikos del Brexito nesupratau, tie hiking shoes UK yra turbut populiariausia avalyne.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2019-02-19 23:38

Vilius wrote:
2019-02-19 19:07
Bet, jei jie atsižvelgia į aprangą, kaip į vieną iš faktorių vertindami kliento (ypač - naujo kliento) patikimumą, tai tas turbūt jiems gerokai padeda, nes apranga yra svarbi euristika, iš kurios galima daug sužinoti apie žmogaus pajamas, karjeros perspektyvas, ir galiausiai - apie jo požiūrį į save ir aplinkinius.
Nemanau, kad per apmokymus, kuriuos gauna banko darbuotojai, jiems yra aiskinama, kad atsisvelgiant i potencialaus kliento apranga galima nuspresti apie jo karjeros perspektyvas. Greiciau priesingai - jie nesprendzia apie knyga is virselio.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-02-20 04:00

Vilius wrote:
2019-02-19 18:56
Ir vėl nepataikei, žinok.. Semi-formal vis dar yra labai formalus aprangos kodas. Tas "semi" reiškia tik tiek, kad jis mažiau formalus, nei frakas & co :)
Iš to, ką tu rašei, man panašu, kad turi omenyje "smart casual" arba "business casual". Bet gal geriau jau baikim apie tuos aprangos kodus, nes mano žinios ten irgi gana paviršutiniškos.
Nu nežinau ar nepataikiau skaitosi aprašymą paimt iš kvietimų į visokius renginius(ala vestuves). Taip ten semi-formal dar yra labai formal. Tuo tarpu kalbant apie kasdienybę semi-formal apsiriboja švarku ir džinsais.

Bet sutinku kad žinios mūsų gana paviršutiniškos ir reiktų jau baigt.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-20 06:19

Stormas wrote:
2019-02-20 04:00
Tuo tarpu kalbant apie kasdienybę semi-formal apsiriboja švarku ir džinsais.
Nope :)

Semi-formal reiškia "formalus kostiumas, bet tuxedo nebūtina". Džinsai formalumo skalėje yra maždaug šviesmečiu žemiau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-20 08:27

Vilius wrote:
2019-02-19 21:59
Jei jau taip, tai plz mane palaidokit su šitais
Supratau, čia batai, tinkami mirčiai, o gyvenimui/vaikščiojimui kokių norėtum? :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-20 08:36

fizikanas wrote:
2019-02-19 21:50
Nejaugi, su tokia baisatim iseini i miesta? Nenuostabu tuomet, kodel brexitas nori isvaryti visus imigrantus.
Aš maždaug su tokiais ir vaikštau. Mūsų klimatas yra ganėtinai drėgnas, tai jei vaikštai kur nors toliau, nei nuo durų iki automobilio per aikštelę, tai reikia ir normalių batų, nes lakierkos tiesiog ne į temą. Turi ir lakierkas, ir mokasinus, ir dar daug visokių batų, bet juos realiai dėviu tik kai žinau, kad lauke reikės vaikščioti minimaliai ir nelis.

O apie Britanijos klimatą net nekalbu, ten tokie batai yra vienintelis adekvatus pasirinkimas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-02-20 08:47

vapula wrote:
2019-02-19 22:28
Merrell esu gerbejas, UK Karrimor dazniausiai avedavau.
Man su šitais nesisekė, max per pusmetį sunešiodavau, siūlės iširdavo. Nors buvo patogūs net be įnešiojimo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-20 09:34

Lionginas wrote:
2019-02-20 08:27
Supratau, čia batai, tinkami mirčiai, o gyvenimui/vaikščiojimui kokių norėtum? :)
Aš ten tik pajuokavau. Mirčiai tie batai gerokai per brangūs. Būtų nuodėmė pakasti tokį odadirbystės meno šedevrą, prieš tai jo nepanešiojus dešimtmetį ar du.

Kas mane iš karto priveda prie dviejų klausimų.

Pirmas. Tie hikinimo batai, spėju, kainuoja apie 100-150 Eurų. Tuo tarpu batai mano nuotraukoje kainuoja lygiai 540 Eurų. Tai man čia įdomu, kodėl gi, tavo manymu, rinka šitaip pervertina odinius batus.. Net kai hikinimo batai yra taip žymiai geresni, ir visur tinka nešioti.

Ir antras. Kaip ilgai tarnauja tie hikinimo batai? O, kai jie nusidėvi, ar juos galima pataisyti, ir nešioti toliau?
Post Reply