Problema su sarkazmu

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-25 23:22

majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Keista tema.
Priimsiu tai kaip komplimentą.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Priežastis jai rastis ne mžiau keista – nesupratimas kur sarkazmas, kur rimtai šnekama.
Apart to sarkazmo neaiškumo (1), paskui surašiau dar dvi problemas su juo. Kaip tau, galiu pakartoti:

(2) Priešingai nei kartais mano pašaipūnai, sarkazmas gali būti labiau įžeidžiantis, nei tiesioginiai įžeidimai. Daugiau nesiplėsiu, nes va čia jau gana vaizdingai surašiau, kodėl taip manau.

(3) Sarkazmas yra prastas taktinis ginklas diskusijoje, nes jį gana lengva atremti. Paprasčiausias būdas yra tiesiog jį ignoruoti. Nes gi pašaipūnas "tik juokauja", ir dėl to negali iš tavęs reikalauti rimto atsakymo.

Bet eksperimentuodamas su Lionginu, atradau net geresnį būdą. Tie juokautojai dažnai jaučiasi labai saugiai pasislėpę už to savo humoristinio skydo. Jiems - it kokiems snaiperiams - tereikia suskelti kokį kandų juokelį, ir paskui mėgautis žiūrint, kaip iš pusiausvyros išmuštas priešininkas bando išsivartyti.. Todėl geriausias būdas atsakyti, yra sugriauti tą jų saugumo iliuziją, nukreipiant visą dėmesį atgal. Ir padaryti tai kaip galima rimčiau, ir giliau. Kvestionuoti jų motyvus ir asmenines savybes. Paprašyti, kad paaiškintų juokelį smulkiau ir t.t. Tada pašaipūnui tenka pripažinti, kad jis "tik juokauja", o šiaip neturi nieko įdomaus pasakyti. Arba jam tenka pereiti į taip nepažįstamą ir dėl to bauginančią nuoširdaus bendravimo teritoriją. Bet kuriuo atveju, noras toliau juokauti kuriam laikui pradingsta.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Sarkazmas ir autoriui toli gražu nesvetimas[..]
Kažkas jau pastebėjo. Ir nuo to laiko aš kiek galiu stengiuosi vengti sarkazmo tiek forume, tiek asmeniniame bendravime. Ir man visai patinka tos permainos rezultatai. Siūlau ir tau pabandyti.

Aišku, kartais gali būt sunku rasti ribą tarp nekaltų pajuokavimų (prieš kuriuos nieko neturiu) ir pikto pašaipaus sarkazmo.. Tai turbūt kartais ir aš pats tą ribą peržengsiu. Ką padarysi - niekas nėra tobulas.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Išsiplėsta, pereita iki komikų ir politikos ir matyt artėjama prie pabaigos.
Komikai buvo tik trečio argumento iliustracija. Norėjau parodyti, kiek žmonių masiškai šaipėsi iš Trampo, ir kiek jie mažai pasiekė tomis pašaipomis.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
O apsieiti be sarkazmo diskusijose niekada nepavyks, nes sarkazmas gyvas nuo senų senovės ir gyvens iki SP, todėl ir pati sarkazmo „problema“ išrodo absurdiška.
Turbūt suplakei į vieną vietą sarkazmą ir humorą bendrai. Be pastarojo sveikai bendrauti būtų tikrai sunku. O be pirmo - visai įmanoma, ir netgi nesunku.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Forume apstu sarkazmo, akivaizdūs ir lyderiai, kurių tekstuose sarkazmas liejasi laisvai, ir kodėl užkliuvo vienas - dar viena mįslė.
Nes jis persistengė. O likusiems irgi patarčiau pabandyt kalbėti tiesiau ir nuoširdžiau. Nes tie užgaulūs juokeliai jau tikrai įkyrėjo per visus tuos metus. Plius, dauguma mūsų jau nebesame vaikigaliai, tai gal ir bendrauti derėtų solidžiau.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Ir niekada sarkazmas nereiškia argumentų stokos...
Nesutinku. Argumentų nestokojantis pašnekovas dažniausiai tais argumentais ir atsako. Juokelių tenka griebtis tiems, kam jų pritrūksta.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Ideale protingiausia sarkazmo priežasčių pirmiausia paieškoti pas save[..]
Taip - jei nori būti tolimesnių juokelių taikiniu, taip ir daryk - visada žiūrėk tik į save, ir leisk pašaipūnams likti nenubaustiems :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-03-26 01:51

Vilius wrote:
2019-03-25 23:22
Apart to sarkazmo neaiškumo (1), paskui surašiau dar dvi problemas su juo. Kaip tau, galiu pakartoti:

(2) Priešingai nei kartais mano pašaipūnai, sarkazmas gali būti labiau įžeidžiantis, nei tiesioginiai įžeidimai. Daugiau nesiplėsiu, nes va čia jau gana vaizdingai surašiau, kodėl taip manau.
Na taip, absoliuti tiesa, bet jei tikslas yra įžeisti, sarkazmas vadinasi visai gerai pasitarnauja :)
(3) Sarkazmas yra prastas taktinis ginklas diskusijoje, nes jį gana lengva atremti. Paprasčiausias būdas yra tiesiog jį ignoruoti. Nes gi pašaipūnas "tik juokauja", ir dėl to negali iš tavęs reikalauti rimto atsakymo.
Matai ir vėl, čia yra prielaida, kad šitie ee... pokalbiai... yra diskusija ir dalyvių tikslas yra diskutuoti. Bet tai paprasčiausiai neteisybė. Vien šio forumo temų paviršutiniška analizė parodytų, kad diskusijos sudaro mažytį pokalbių procentą. Daugumą sudaro apsižodžiavimai, sarkazmas, šiaudinės baidyklės, psichinės būklės evaluacijos ir panašiai :) Jei kalba eitų apie diskusijas, aš visiškai sutikčiau, kad sarkazmo jose derėtų vengti. Bet jau kadaise praradau viltį šiame forume pamatyti rimtas diskusijas, ir pats beje prie to stipriai prisidėjai, tai nederėtų dabar kontrabanda mėginti įnešti prielaidos esą čia vyksta diskusijos. O ar sarkazmas padeda ar kenkia aukščiau minėtoje čia populiarioje veikloje, visai atskiras klausimas :)
Bet eksperimentuodamas su Lionginu, atradau net geresnį būdą. Tie juokautojai dažnai jaučiasi labai saugiai pasislėpę už to savo humoristinio skydo. Jiems - it kokiems snaiperiams - tereikia suskelti kokį kandų juokelį, ir paskui mėgautis žiūrint, kaip iš pusiausvyros išmuštas priešininkas bando išsivartyti.. Todėl geriausias būdas atsakyti, yra sugriauti tą jų saugumo iliuziją, nukreipiant visą dėmesį atgal. Ir padaryti tai kaip galima rimčiau, ir giliau. Kvestionuoti jų motyvus ir asmenines savybes. Paprašyti, kad paaiškintų juokelį smulkiau ir t.t. Tada pašaipūnui tenka pripažinti, kad jis "tik juokauja", o šiaip neturi nieko įdomaus pasakyti. Arba jam tenka pereiti į taip nepažįstamą ir dėl to bauginančią nuoširdaus bendravimo teritoriją. Bet kuriuo atveju, noras toliau juokauti kuriam laikui pradingsta.
Arba galima tiesiog pasiųsti naxui, kas be abejo yra chamiška, mužikiška ir net iš toli elegancija neprilygsta tavo metodui, todėl tikrai nesiūlau.

Bet už tai užima daug mažiau laiko :)

Argumentų nestokojantis pašnekovas dažniausiai tais argumentais ir atsako. Juokelių tenka griebtis tiems, kam jų pritrūksta.
Arba kai nepavyksta tų argumentų rišliai suformuluoti. Ką gal būt galima vis tiek laikyti argumentų neturėjimu.
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Ideale protingiausia sarkazmo priežasčių pirmiausia paieškoti pas save[..]
Taip - jei nori būti tolimesnių juokelių taikiniu, taip ir daryk - visada žiūrėk tik į save, ir leisk pašaipūnams likti nenubaustiems :)
Čia Majolis žiūri labai idealistiškai. Idealioje visuomenėje gal ir būtų geriau, jei visi problemų pradėtų ieškoti nuo savęs. Bet realioje visuomenėje tokius žmones sutrypia ir perlipa.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-26 08:37

Vilius wrote:
2019-03-25 23:22
Bet eksperimentuodamas su Lionginu, atradau net geresnį būdą. Tie juokautojai dažnai jaučiasi labai saugiai pasislėpę už to savo humoristinio skydo. Jiems - it kokiems snaiperiams - tereikia suskelti kokį kandų juokelį, ir paskui mėgautis žiūrint, kaip iš pusiausvyros išmuštas priešininkas bando išsivartyti.. Todėl geriausias būdas atsakyti, yra sugriauti tą jų saugumo iliuziją, nukreipiant visą dėmesį atgal. Ir padaryti tai kaip galima rimčiau, ir giliau. Kvestionuoti jų motyvus ir asmenines savybes. Paprašyti, kad paaiškintų juokelį smulkiau ir t.t. Tada pašaipūnui tenka pripažinti, kad jis "tik juokauja", o šiaip neturi nieko įdomaus pasakyti. Arba jam tenka pereiti į taip nepažįstamą ir dėl to bauginančią nuoširdaus bendravimo teritoriją. Bet kuriuo atveju, noras toliau juokauti kuriam laikui pradingsta.
Na tu ir manipuliatyvi kalė.

O jei rimtai, tai man visai nepatinka žiūrėti, kaip iš pusiausvyros išmuštas priešininkas bando išsivartyti. Tuo metu dėl jo jaučiuosi truputį blogai ir noriu padėti. Dėl to aš visiškai nieko prieš truputį pagulėti, kol su manimi bus atsiteista. Tuo labiau, kad aš jau gavau progą pajuokauti, tai savo partiją kaip ir sužaidžiau, laikas ir kitiems pasismaginti :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-26 09:16

Lionginas wrote:
2019-03-26 08:37
Na tu ir manipuliatyvi kalė.
Gal kažkiek tiesos tame ir yra.. Kartais tikrai būna toks jausmas, kad galėčiau būti neblogas psichopatas - nes dažnai instinktyviai pastebiu silpnas žmonių vietas, ir lengvai sugalvoju, kaip galėčiau jomis pasinaudoti. Problema yra tik tame, kad taip pat esu gana minkštos širdies.. Tai sunku tuo pat metu būti ir ruthless manipuliatorium, ir touchy-feely geruoliu. Nebent, aišku, pasitaiko gera proga pabūti vien pirmuoju, ir nejausti dėl to sąžinės graužaties - kaip pvz. šiuo atveju :)
Lionginas wrote:
2019-03-26 08:37
O jei rimtai, tai man visai nepatinka žiūrėti, kaip iš pusiausvyros išmuštas priešininkas bando išsivartyti. Tuo metu dėl jo jaučiuosi truputį blogai ir noriu padėti. Dėl to aš visiškai nieko prieš truputį pagulėti, kol su manimi bus atsiteista. Tuo labiau, kad aš jau gavau progą pajuokauti, tai savo partiją kaip ir sužaidžiau, laikas ir kitiems pasismaginti :)
Tai jie ir smaginasi. Ačiū, kad leidi.

Bet dabar tau bus sunku vėl grįžti prie tų juokelių. Nes aš, pasinaudodamas savo patarimais, arba į juos nekreipsiu dėmesio, arba vis bandysiu tave įtraukti į tas tavianalizės orgijas, kurių taip bijai. Šiaip man dabar net įdomu, ar sugebėsi rasti tokį suktą ir taiklų juokelį, kad galėtum kažkaip išsikapstyti. Nežinau, gal tai ir įmanona.. Bet už tave pinigų nestatyčiau ;)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-26 09:44

Vilius wrote:
2019-03-26 09:16
Kartais tikrai būna toks jausmas, kad galėčiau būti neblogas psichopatas - nes dažnai instinktyviai pastebiu silpnas žmonių vietas, ir lengvai sugalvoju, kaip jomis pasinaudoti. Problema yra tik tame, kad taip pat esu gana minkštos širdies.. Tai sunku tuo pat metu būti ir ruthless manipuliatorium, ir touchy-feely geruoliu.
Aš neabejoju, kad esi puikus manipuliatorius su savo vaikais, bet tai yra žemiausia manipuliavimo lyga, kokia tik gali būti, nes, juk visi tėvai vaikams yra kaip dievai, todėl ir rezultatai pasiekiami lengvai. Kitas lygis būtų manipuliavimas psichologiškai silpnais suaugusiais realiame gyvenime. Irgi sąlyginai nesunku, bet jau reikia gerokai atleisti savo moralinius varžtus, ir kai kam tai gali būti problema. Tuo tarpu manipuliavimas internete yra toks labai sąlyginis dalykas, nes tiesiog daug kas čia yra netikra, pradedant nuotraukomis ir baigiant emocijomis. Nebūtinai todėl, kad tie dalykai yra sufeikinti, bet kartais ir todėl, kad jie neteisingai perskaitomi. Aš asmeniškai stengiuosi nesusidaryti pats sau tokio įspūdžio, kad kažkuo sumanipuliavau, nes "sėkmė" čia irgi labai sąlygininė, ypač kai nėra kažkokių labai konkrečių jos matavimo kriterijų, pavyzdžiui, sąskaitos balanso banke ar panašiai. Internetas yra slidus reikalas, čia pilna visokios vaidybos, apsimetimo ir kitų netikrų dalykų, kartais jie tyčiniai, o kartais ir ne, bet retai gali žinoti, kaip viskas yra iš tiesų.
Vilius wrote:
2019-03-26 09:16
Šiaip man dabar net įdomu, ar sugebėsi rasti tokį suktą ir taiklų juokelį, kad galėtum kažkaip išsisukti. Nežinau, gal tai ir įmanona.. Bet už tave pinigų nestatyčiau ;)
Ir būsi teisus, nesugebėsiu, nes juokeliai dažniausiai būna proginiai ir situaciniai, o ne pagal pareikalavimą. Kad ir koks ruthless manipuliatorius bebūtum.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-26 11:49

Lionginas wrote:
2019-03-26 09:44
Aš neabejoju, kad esi puikus manipuliatorius su savo vaikais, bet tai yra žemiausia manipuliavimo lyga, kokia tik gali būti, nes, juk visi tėvai vaikams yra kaip dievai, todėl ir rezultatai pasiekiami lengvai.
Hmm.. Jau ne pirmą kartą bandai mėtyti tas replikas dėl mano vaikų. Ir vis nepataikai taip stipriai, kad man net būna gėda už tave. Žinok, norint prasukti šitą lindimo po skūra triuką, reikia bent apytiksliai žinoti, kur taikai - aklai šaudydamas neturi daug šansų pataikyti į jautrias vietas. O nepataikęs, atrodai tiesiog desperatiškai ir nerangiai. Be to, tu beveik nieko nežinai apie vaikus.. Tai kam bandai žaisti žaidimą, kuriame neturi daug šansų būti pranašesnis už labiau patyrusius?

O dėl vaikų, tai žinoma aš nepretenduoju į super-tėčius. Turbūt turiu keletą trūkumų šioje srityje, ir kartais dėl to tikrai būna liūdna ir apmaudu. Bet nei manipuliavimas vaikais, nei per griežtas auklėjimas (apie ką, kiek pamenu, esi užsiminęs kitoje temoje) nėra tarp tų trūkumų.
Lionginas wrote:
2019-03-26 09:44
Kitas lygis būtų manipuliavimas psichologiškai silpnais suaugusiais realiame gyvenime.
Čia turi omeny save? Jei manai, kad esi per daug psichologiškai pažeidžiamas, kad galėtum su manim diskutuoti, tai primygtinai siūlau to nedaryti. Aš neturiu jokių profesinių įgūdžių, kaip bendrauti su specialių poreikių turinčiais žmonėmis, nei norių tokių žinių įgyti. Jei nori, paklausk Svetimo, gal jis pasiūlys techninių priemonių, kaip tau atsiriboti nuo mano žinučių, kad neduokdie jos netraumuotų tavo jautrios sielos.
Lionginas wrote:
2019-03-26 09:44
Tuo tarpu manipuliavimas internete yra toks labai sąlyginis dalykas, nes tiesiog daug kas čia yra netikra, pradedant nuotraukomis ir baigiant emocijomis.
Čia bandai užsiminti, kad bendraudamas šiame forume apsimetinėji tuo, kuo iš tiesų nesi?
Vilius wrote:
2019-03-26 09:16
Ir būsi teisus, nesugebėsiu, nes juokeliai dažniausiai būna proginiai ir situaciniai, o ne pagal pareikalavimą.
Ok. Tai, kai pasitaikys įkvėpimas suskelti jau tą žudikišką juokelį, kuris galiausiai pastatys mane į pelnytą vietą, tai nedvejodamas juo pasidalink. Tikrai norėčiau pamatyti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-26 12:10

Vilius wrote:
2019-03-26 11:49
Hmm.. Jau ne pirmą kartą bandai mėtyti tas replikas dėl mano vaikų. Ir vis nepataikai taip stipriai, kad man net būna gėda už tave. Žinok, norint prasukti šitą lindimo po skūra triuką, reikia bent apytiksliai žinoti, kur taikai - aklai šaudydamas neturi daug šansų pataikyti į jautrias vietas. O nepataikęs, atrodai tiesiog desperatiškai ir nerangiai. Be to, tu beveik nieko nežinai apie vaikus, tai kam bandai žaisti žaidimą, kuriame beveik neturi šansų būti pranašesnis už labiau patyrusius?

O dėl vaikų, tai žinoma aš nepretenduoju į super-tėčius. Turbūt turiu keletą trūkumų šioje srityje, ir kartais dėl to tikrai būna liūdna ir apmaudu. Bet nei manipuliavimas vaikais, nei per griežtas auklėjimas (apie ką, kiek pamenu, esi užsiminęs kitoje temoje) nėra tarp tų trūkumų.
Kadangi tu nesudarai psichopato įspūdžio, esi, taip sakant, labiau katino Leopoldo tipo. Todėl padariau prielaidą, kad manipuliuoji tais, kuriais žmonės manipuliuoja dažniausiai - savo vaikais. Jei klystu, tai atleisk, bet gal tuomet paaiškinsi, kuo jau taip gyvenime manipuliuoji, kad jautiesi master manipuliatoriumi? Jautriais žmonėmis? Ar tik internete ir tik manimi? Tokiu atveju bėk tą savo victory lapą, man nieko tai nekainuoja. Tiesiog, kaip jau sakiau anksčiau, aš kaip prieš tavo prisipisimą rašinėdavau panašiai, taip ir po jo mažai ką pakeičiau, bent jau pats nematau ką. Ir prieš tai mano žinutės buvo visai normalios.

Kad aš nieko nežinau apie vaikus, tai kliedesiai. Buvau vaiku gana daug metų ir turėjau progą šitą rūšį pažinti iš vidaus.
Vilius wrote:
2019-03-26 11:49
Čia turi omeny save? Jei manai, kad esi per daug psichologiškai pažeidžiamas, kad galėtum su manim diskutuoti, tai primygtinai siūlau to nedaryti. Aš neturiu jokių profesinių įgūdžių, kaip bendrauti su specialių poreikių turinčiais žmonėmis, nei norių tokių žinių įgyti. Jei nori, paklausk Svetimo, gal jis pasiūlys techninių priemonių, kaip tau atsiriboti nuo mano žinučių, kad neduokdie jos netraumuotų tavo jautrios sielos.
Tiesiog žudantis sarkazmas.

Šiaip man nereikia jokių techninių priemonių, kad atsiribočiau, nes aš sau nepriimtinų žmonių rašinėlių tiesiog neskaitau.
Vilius wrote:
2019-03-26 11:49
Čia bandai užsiminti, kad bendraudamas šiame forume apsimetinėji tuo, kuo iš tiesų nesi?
Ne visai. Tačiau buvo ne vienas atvejis, kai kiti forumo dalyviai mano emocijas "perskaito" neteisingai. Internete jas interpretuoti sunkoka.
Vilius wrote:
2019-03-26 09:16
Ok. Tai, kai pasitaikys įkvėpimas suskelti jau tą žudikišką juokelį, kuris galiausiai pastatys mane į pelnytą vietą, tai nedvejodamas juo pasidalink. Tikrai norėčiau pamatyti.
Tai kai sumanysiu pajuokauti, tai ir pajuokausiu, no problem. Bet juokeliais tavęs žudyti tikrai niekad neturėjau tikslo, ir nuoširdžiai nesuprantu, kodėl tu prie manęs dėl to priskretai. Tik kadangi visas šitas cirkas prasidėjo po vienos konkrečios mano žinutės, tai darau "po to, reiškia dėl to" spėjimą. Tokiu atveju pranešu, kad į tą mano žinutę tau nereikėtų kreipti dėmesio, nes apie tave, kaip apie tėtį, aš nemanau nič nieko. Laikas būtų pamiršti ir gyventi toliau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-26 14:14

Lionginas wrote:
2019-03-26 12:10
Jei klystu, tai atleisk, bet gal tuomet paaiškinsi, kuo jau taip gyvenime manipuliuoji, kad jautiesi master manipuliatoriumi?
Nesijaučiu master manipuliatoriumi. Tu mane tokiu išvadinai.. Į ką atsakydamas pasamprotavau, kad gal ir galėčiau būti šiokiu tokiu manipuliatoriumi, jei nemaišytų empatija.
Lionginas wrote:
2019-03-26 12:10
Tokiu atveju bėk tą savo victory lapą, man nieko tai nekainuoja.
Bėgu bėgu. Ir kuo tu ilgiau man palaikysi kompaniją, tuo ilgiau galėsiu bėgti, ir tuo daugiau malonumo iš to patirsiu :)
Lionginas wrote:
2019-03-26 12:10
Kad aš nieko nežinau apie vaikus, tai kliedesiai. Buvau vaiku gana daug metų ir turėjau progą šitą rūšį pažinti iš vidaus.
Lol. Čia būtų panašiai, kaip einant dirbti pedagoginį darbą prie patirties įrašyti, kad 12 metų prasėdėjai suole.. Žinok, tiek mokyklos klasė, tiek vaikai atrodo visai kitaip, kai tuos dalykus matai iš suaugusio žmogaus perspektyvos.
Lionginas wrote:
2019-03-26 12:10
Tiesiog žudantis sarkazmas.
Ok. Dabar, kai perskaičiau iš naujo, suprantu, kodėl tau taip pasirodė.. Bet aš tikrai tuo momentu pagalvojau, kad gal tau šios diskusijos jau pasidarė per daug, ir bandai iš jos išsivartyti per tą apeliavimą į silpnų nervų žmones.. Bet dabar, kai geriau pagalvojau, tokia versija tikrai skamba absurdiškai, turėjau ją atmesti dar prieš rašydamas.
Lionginas wrote:
2019-03-26 12:10
Tik kadangi visas šitas cirkas prasidėjo po vienos konkrečios mano žinutės, tai darau "po to, reiškia dėl to" spėjimą.
Tikrai ne dėl vienos žinutės - jų buvo žymiai daugiau. Kiek pamenu, šita buvo tas atvejis, kai jau pamaniau, kad "gal čia reikia kažką daryti". Bet tada dar patingėjau. Laimei, vėliau suteikei pakankamai preteksto rimtai imtis šios temos.
Lionginas wrote:
2019-03-26 12:10
Tokiu atveju pranešu, kad į tą mano žinutę tau nereikėtų kreipti dėmesio, nes apie tave, kaip apie tėtį, aš nemanau nič nieko. Laikas būtų pamiršti ir gyventi toliau.
Dėkoju už pasiūlymą.. Bet aš dar kurį laiką čia pabūsiu. Bent jau, kol šita tema natūraliai išsikvėps.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-26 14:48

Vilius wrote:
2019-03-26 14:14
Lol. Čia būtų panašiai, kaip einant dirbti pedagoginį darbą prie patirties įrašyti, kad 12 metų prasėdėjai suole.. Žinok, tiek mokyklos klasė, tiek vaikai atrodo visai kitaip, kai tuos dalykus matai iš suaugusio žmogaus perspektyvos.
Bet aš juk nepretenduoju nei į pedagogus, nei į logopedus, nei į dar kokias nors specialybes, kurių nebaigiau. Aš tik pretenduoju į tam tikras abstrakčias žinias "apie vaikus", kurių tu čia deja nepasistengei detalizuoti.
Vilius wrote:
2019-03-26 14:14
Tikrai ne dėl vienos žinutės - jų buvo žymiai daugiau. Kiek pamenu, šita buvo tas atvejis, kai jau pamaniau, kad "gal čia reikia kažką daryti". Bet tada dar patingėjau. Laimei, vėliau suteikei pakankamai preteksto rimtai imtis šios temos.
Tai kaip suprantu, su tavimi būnant grynai vyriškoje kompanijoje negalima laidyti jokių juokelių, apeliuojančių į vyriškumą, net jei jie yra ir saviironiški (aš irgi toje temoje dalyvavau)?
Vilius wrote:
2019-03-26 14:14
Dėkoju už pasiūlymą.. Bet aš dar kurį laiką čia pabūsiu. Bent jau, kol šita tema natūraliai išsikvėps.
Šiaip jau tu pats ją ir kurstai. Mano nuomone, ant manęs čia užsisėdai visiškai nepagrįstai. Jau geriau tai būtų vienas didelis bajeris, duočiau pitaką už tai. O dabar smelkiasi šiurpi nuojauta, kad tu rimtai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-26 19:01

Lionginas wrote:
2019-03-26 14:48
Tai kaip suprantu, su tavimi būnant grynai vyriškoje kompanijoje negalima laidyti jokių juokelių, apeliuojančių į vyriškumą, net jei jie yra ir saviironiški (aš irgi toje temoje dalyvavau)?
Ne, geriau nelaidyk. Aš jau juos visus girdėjau, ir man nebejuokinga.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-03-26 19:11

Nebūk zanūda :love:
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2019-03-26 19:37

Vilius wrote:
2019-03-25 23:22
Taip - jei nori būti tolimesnių juokelių taikiniu, taip ir daryk - visada žiūrėk tik į save, ir leisk pašaipūnams likti nenubaustiems
Seianus wrote:
2019-03-26 01:51
Čia Majolis žiūri labai idealistiškai. Idealioje visuomenėje gal ir būtų geriau, jei visi problemų pradėtų ieškoti nuo savęs. Bet realioje visuomenėje tokius žmones sutrypia ir perlipa.
Teisybė, realybėje labiausiai tikėtini tokie scenarijai, bet ir ideale visko gali nutikt :) :
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Ideale protingiausia sarkazmo priežasčių pirmiausia paieškoti pas save, o jei tokių nematyt – ką gi, tuomet galima tęsti disputą ir „į toną“, ir normaliai. Ir žiūrėt, kas gausis.
Vilius wrote:
2019-03-25 23:22
Nesutinku. Argumentų nestokojantis pašnekovas dažniausiai tais argumentais ir atsako. Juokelių tenka griebtis tiems, kam jų pritrūksta.
Seianus wrote:
2019-03-26 01:51
Arba kai nepavyksta tų argumentų rišliai suformuluoti. Ką gal būt galima vis tiek laikyti argumentų neturėjimu.
majolis
Anksčiau, kai buvo daugiau laisvo laiko, gebėjau gana ilgai ir argumentuotai malti liežuviu :), dabar gi retai įsiveliu į ilgą disputą, nebent itin užkabina. Ir to priežastys - be laiko stokos - grynai subjektyvios :
majolis wrote:
2019-03-20 19:34
Kai pajuntamas pašnekovo sarkazmas, paprastai tai reiškia, kad jam nusibodo, neįdomu, oponentas nusišnekėjo, disputas beprasmis arba paprasčiausiai juokingas ir pan.
Daugiau/mažiau aišku, o nusibodo/beprasmiška - rašyk nerašęs, o "rezultatas" nekinta, 0:0. Dažnai, kai abi arba viena pusės girdi tik save. Tada ką nors sarkastiško, ir viso. O jei matai, kad pats klysti - tai pripažint nesunku, kėpurė niekad nenukrito.

Ko gero jau net nežinau, kur sarkazmas, o kur elementarus įžeidimas. Va dabar, kai vėl Vilius su Lionginu įsijungė, bent man toks įspūdis, kad įžeidimų daugiau pas Vilių, o sarkazmo daleiskim apylygiai. Liongino tonas taikesnis, ir kame ta juoda katė nėra aišku.

Sarkazmas - (gr. sarkasmos): 1. piktas pašiepiamas juokas, kandi ironija; 2. kandi pajuokiama pastaba.

Forume berods Šešėlis išmano apie kalbą ir matyt apie literatūrą. Gerai būt, kad jis ar kas kitas parodytų pasimetusiam - va čia grynas sarkazmas, o su įžeidimu jau kaip nors savarankiškai. Pats, kiek pamenu, nieko pirmas nesu negražiai išvadinęs, o sarkazmą suprantu sokratiškai, t.y., kultūringai :) - bandau daugiau ar mažiau sėkmingai pašnekovo mintis suvest link absurdo. Ar tai sarkazmas pagal apibrėžimą? - nepanašu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-03-26 22:27

Lionginas wrote:
2019-03-26 19:11
Nebūk zanūda :love:
Tegul bus pažymėta protokole, kad aš parodžiau pavyzdinę savitvardą, ir neparašiau, kuo geriau nebūti Lionginui..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-13 06:04

Mačiau, kažkas vėl drįso juokauti mano forume. Tai gal bus ne prošal šliūkštelti kibirą šalto vandens, kol šmaikštučiai per daug neįsismagino. Še jums: Morgoth's Review apie juokučių kartą
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-13 10:47

Vilius wrote:
2020-07-13 06:04
Mačiau, kažkas vėl drįso juokauti mano forume.
Leisk speti, vel Lionginas nesusiturejo?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-13 12:12

Vilius wrote:
2020-07-13 06:04
Mačiau, kažkas vėl drįso juokauti mano forume. Tai gal bus ne prošal šliūkštelti kibirą šalto vandens, kol šmaikštučiai per daug neįsismagino. Še jums: Morgoth's Review apie juokučių kartą
Neveikia nuoroda
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-13 13:02

Seianus wrote:
2020-07-13 12:12
Neveikia nuoroda
Pas mane veikia ir telefone ir kompe.. Pabandyk YouTubėj paieškoti video pavadinimu "When Harry Met Millennial Nihilism", autorius "Morgoth's Review". Jei vis tiek nerasi, tai arba bus randominis techninis bugas.. Arba algoritmas tave bando apsaugoti nuo blogio - tavo paties labui, be abejo :)

Šiaip ten nieko ypatingo nėra - standartiniai pabambėjimai prieš leftistų pomėgį naudoti sarkazmą kaip ginklą prieš jiems nepatinkančias idėjas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-13 17:57

Vilius wrote:
2020-07-13 13:02
Pas mane veikia ir telefone ir kompe.. Pabandyk YouTubėj paieškoti video pavadinimu "When Harry Met Millennial Nihilism", autorius "Morgoth's Review". Jei vis tiek nerasi, tai arba bus randominis techninis bugas.. Arba algoritmas tave bando apsaugoti nuo blogio - tavo paties labui, be abejo :)
Greičiau manau neveikė nes ant jos nepaspaudžiau, jei kada pamėginsiu paspausti, parašysiu, ar padėjo.
Post Reply