Cinemaniacs

Muzika, poezija, dailė bei kitos su menais susijusios temos.
User avatar
vvv2
skeptikas
Posts: 971
Joined: 2007-08-02 11:24

2018-03-07 09:49

Sejanus wrote:
2018-03-07 02:07
Nesuprantu, rimtas priedurnis ar šiaip girtas klounas?
- tipinis lietuvis, kuris galvoja, kad ką jis supranta, tai būtinai visi supranta; ką jis žino, tai būtinai visi žino; jei jis turi problemų su eurais, tai negali būti, kad kiti to nesupranta ir t.t.

:)
majolis
naujokas
Posts: 104
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-03-07 20:36

Sejanus wrote:
2018-03-07 02:07
Nesuprantu, rimtas priedurnis ar šiaip girtas klounas
Suprasti ne taip paprasta, bet ačiū, kad bent jau pabandei. Kaip ir turiu rinktis, katras arčiau vadinamos tiesos. Teko pamislyt, nes variantai turi ir kažkiek racijos, ir yra savotiškai patrauklūs. Jei nieko prieš – kiek perstatysiu „epitetus“ ir tebūnie „girtas priedurnis“. Pridurčiau dar ir „mandagus“, bet tai jau būtų perebor. Viršininke – dėk vietoj idijotiško beatsispaudimio girtą priedurnį. :)
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 4585
Joined: 2004-04-19 12:28
Location: Bruxelles

2018-05-18 11:11

The Death of Stalin (2017)
(Labai) juoda komedija apie Stalino mirtį ir po to sekusią kovą dėl TSRS valdžios. Rekomenduoju.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-05-19 17:47

Ta proga, kad Villeneuve pradėjo statyti reimeiką, peržiūrėjau kažkelintą sykį po ilgos pertraukos David Lynch „Dune“ (1984). Nebe taip labai patiko, kaip jaunystėje. Ir geriau supratau, kodėl kritikai taip peikia. Nuolatinis balsas už kadro, nušviečiantis personažų mintis, pradėjo priminti „Septynioliką pavasario akimirkų“ ir rimtai užkniso. Dauguma svarbių siužeto aspektų žiūrovui pateikiama ant lėkštutės atvira proza, visai ne Lynčo stilius. Ir tai ir nebuvo Lynčo idėja, kaip rašo Vikipedija, studijos paliepimu jam teko filmą sutrumpinti gera valanda, todėl daug svarbių dalykų buvo iškirpta, ir vietoje jų sudėti trumpi primityvūs paaiškinimai. Nebesistebiu, ir kodėl Lynčas galiausiai išsižadėjo šio filmo, ir daugiau apie jį nebenori kalbėti :) Spec. efektai irgi labai stipriai pasenę, deja nesižiūri visai. Mačiau „making of“ filmą, mačiau kaip juos kuria, tais laikais manau tikrai buvo išradinga ir stipru, bet dabar – pasenę.

Taigi, settingas, jei per kažkokį nesusipratimą yra jo nežinančių. Tolimoje tolimoje ateityje žmonija sukūrusi tarpžvaigždinę imperiją, tačiau grįžusi į feodalinę santvarką. Imperiją valdo imperatorius (duh) padedamas kelių organizacijų ir tarpusavy besiriejančių klanų. Tarpžvaigždinės kelionės vyksta kažkokiu a la teleportacijos / warp principu iškreipiant erdvę, tačiau reikalauja tokių sudėtingų skaičiavimų, kad juos atlikti galima tik dviem būdais: dirbtinio intelekto pagalba (kuris yra uždraustas ir nebenaudojamas), arba juos gali atlikti Navigatoriai – specialūs mutantai, jau nebeprimenantys žmonių. Šioms mutacijoms ir dar daug kam naudojama medžiaga „spice melange“ randama tik vienoje planetoje, neformaliai praminta Kopa (Dune).

Įdomu, kad pagal filmą buvo sukurtas gana originalus kompiuterinis žaidimas Dune, nuotykių ir strategijos mišinys. Po belenkiek dešimčių metų vis dar nėra daug tokio žanrų mišinio žaidimų. Antrasis, Dune II, davė pradžią kitam žanrui – realaus laiko strategijos. Tad ne tik pati knyga tapo klasika ir inspiravo daugybę kitų fantastikos kūrinių, ir pagal ją statytas filmas tapo klasika, bet net ir pagal jį kurti žaidimai savarankiškai sugebėjo tapti klasika ir atverti vartus ištisam naujam žaidimų žanrui :)

Tai tiek reklamos, o dabar belieka dar kartą perskaityti knygą ir palaukti, ką gero sukurs Denis Villeneuve.
Post Reply