fizikanas wrote:Lionginas wrote: ↑2018-04-05 11:22
Žodžiu, ta visata būtų kur kas labiau finetiuninta gyvybei už mūsiškę.
Ne. Mes sakom. lad musu visata yra finetiuninta todel, kad betka pakeitus nors siek tiek, salygos gyvybei taptu nebeimanomos. Ten butu tokia visata, kur betka betkiek pakeitus, vistiek gautum, kad visata butu palanki gyvybei, ir gyvybes atsiradimui (kuriam musu visata net nera finetiuninta, nes savaime gyvybe cia neatsiranda)
Vau, jei jau mano pažadas, kad mokslas reikšmingai priartės atskleisdamas, kaip galėjo atsirasti gyvybė, yra labai ambicingas, tai kiek ambicijų turi tu, dalindamas tokias įžvalgas apie kitas visatas? Tuo labiau, mano pažadus bent galės patikrinti ateities kartos, o tu saviškius trauki iš vienos tamsios vietos... Ar nei trupučio nesijauti nepatogiai dėl tokios saviironiškos situacijos?
Galiausiai, kokiu tikslu tokia civilizacija norėtų simuliuoti mūsų visatą ar tuo labiau mus? Gyvybė jai būtų įprastas dalykas, ir kažin, ar ji turėtų kažkokį motyvą simuliuoti mūsų visatą.
fizikanas wrote: ↑2018-04-07 21:52
Lionginas wrote: ↑2018-04-05 20:27
Visos ląstelės atsirado dauginimosi būdu, nebuvo nei vienos, kuri atsirado kitokiu.
Pati pirma lastele? hello
Graudus dalykas tas, kad turbūt tu vienas tuo tiki, na dar krūva kretinistų. Visi kiti galvoja, kad pirma ląstelė atsirado dauginimosi būdu iš kažko, panašaus į ląstelę. Kaip jau minėjau, dauginimasis greičiausiai atsirado anksčiau, nei pati gyvybė taip, kaip mes ją suprantame.
fizikanas wrote:Lionginas wrote: ↑2018-04-05 20:27
Greičiausiai nebuvo pirmos rūšies, kuri sugebėjo daugintis. Dauginimasis greičiausiai prasidėjo dar neegzistuojant gyvybei. Pavyzdžiui, kaip cheminės autokatlizės reakcijos, kuomet cheminė medžiaga - katalizatorius, dalyvauja reakcijoje, kurios rezultatas yra tokia pati cheminė medžiaga.
Greiciausiai nebuvo paties pirmo kompiuterio, greiciausiai kompiuteriniai skaiciavimai prasidejo nuo to, kad nukrite berzo lapai sudarydavo binarines 1no-2ju lapu sekas.
Be abejo, pirmą kompiuterį kažkas sukūrė, o kiti pasidaugino iš pirmojo. Nuostabi analogija. Nejuokink.
fizikanas wrote:Lionginas wrote:Simuliuojamų realybių skaičius gal ir didėja eksponentiškai, bet lygiai taip pat su kiekvienu virtualybės lygmeniu eksponentiškai mažėja simuliacijos sudėtingumas. Kaip parodė mano anksčiau pateiktas tyrimas, bent jau mūsų visatos atveju, su kiekvienu į simuliaciją pridėtu elektronu, skaičiavimų sudėtingumas dvigubėja. Taigi, kažin ar su visais mūsų galaktikų klasterio resursais galėtume simuliuoti ką nors sudėtingesnio už šudo krūvelę.
Primink, kokio ten dydzio yra musu visata? Begalinio? Tai kiek tada iseina ji turi skaiciavimo resursu?
Primink, kiek metų reikia norint įsisavinti begalinius resursus? Begalybės. Galiausiai, tai juk tu teigi, kad virtualių visatų daugėja eksponentiškai, taigi, ir resursų padalinimas kiekvienai simuliacijai didės eksponentiškai. Būtų durna civilizacija, kuri visus skaičiavimo resursus skirtų vienai simuliacijai. Taigi, resursai tikriausiai būtų išdalinti atskiroms simuliacijoms, o kadangi teigi, kad simuliacijų būtų labai daug, tai ir skaičiavimo resursų kiekvienai būtų duodama ribotai. Dar pridėkime, kad su turimu resursų kiekiu galima simuliuoti tik gerokai paprastesnį dalyką, tai ir gaunasi, kad simuliacijos bus vis žemesnio lygio, ir patį žemiausią lygį turbūt pasieks labai greitai.
Na, ir galiausiai - iš kur traukei, kad visata yra begalinė?
fizikanas wrote:Paprastesnes kuo? Turingo masina yra gana paprastas mechanizmas, galintis simuliuoti betkokia teoriskai imanoma visata.
Teoriškai taip, praktiškai kažin.
fizikanas wrote:Sakykim 2 ateiviai varzosi uzdavinio sprendime. Vienas labai gudrus issprendzia ji simuliuodamas mini visata su 1 protingu padaru joje. Antras netoks gurdus issvaisto resursus ir susimuliuoja visa zeme su 7 mlrd protingu padaru. Tu esi simuliuotas protingas padaras. Kuriame sprendime didesne tikimybe, kad egzistuoji?
Manau, abu variantai menkai tikėtini, nes nematau nei vienos priežasties, kodėl kas nors norėtų simuliuoti mane.
fizikanas wrote:Lionginas wrote:O jei mes turėtume tokį tikslą, kaip atrodytų mūsų simuliacija? Rimtai simuliuotume astronomines tuštumas? Rimtai simuliuotuve trilijonus galaktikų kai, iš esmės, visai padorų atsakymą galima gauti ir simuliuojant tik vieną, ypač turint omenyje, kad mūsų simuliacija tebūtų LABAI supaprastinta, eksponentiškai mažėjančio sudėtingumo mūsų pasaulio versija?
O ar jas kazkas simuliuoja? Ar buvai nuskrides i ta astronomine tustuma ir ivertines savom akim, kad ten yra kazkas susimuliuota? Ar buvai bent jau menulyje?
Tas tavo "ar buvai nuskridęs" skamba lygiai taip pat, kaip kretinistų "ar buvai prieš milijoną metų"... Ne, nebuvau. Bet ir tu nebuvai kitose visatose ir nematei, ką jie nori simuliuoti. Jei viską vertinti tik pagal žmonių interesus, tai labai tikėtina, kad pats gyveni seksualinėje simuliacijoje, ir kaip tik šiuo metu ateivis tame stebėdamas masturbuojasi. Tikimybė yra 50%, nes seksas visiems labai svarbus.