Kultūrų karai

Naujas temas kurkite čia
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5512
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-18 12:45

Seianus wrote:
2019-11-18 12:01
Ars Technica wrote: Google's decades-long dominance in the search market may not be quite as organic as the company has alluded, according to The Wall Street Journal, which published a lengthy report today delving into the way Google's black-box search process actually works.

Google's increasingly hands-on approach to search results, which has taken a sharp upturn since 2016, "marks a shift from its founding philosophy of 'organizing the world's information' to one that is far more active in deciding how that information should appear," the WSJ writes.

Some of that manipulation comes from very human hands, sources told the paper in more than 100 interviews. Employees and contractors have "evaluated" search results for effectiveness and quality, among other factors, and promoted certain results to the top of the virtual heap as a result.
Linkiu visokeriopos sėkmės antitrust bylai prieš goolagą :)
Oi ne, taigi RB sake, kad Googlo rezultatai nera aboliuciai biased nei politiskai, nei niekaip kitaip, jie tik rankomis atrinkineja kuo geresni turini.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1348
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-18 17:56

One of the first hot-button issues surfaced in 2015, according to people familiar with the matter, when some employees complained that a search for “how do vaccines cause autism” delivered misinformation through sites that oppose vaccinations.

At least one employee defended the result, writing that Google should “let the algorithms decide” what shows up, according to one person familiar with the matter. Instead, the people said, Google made a change so that the first result is a site called howdovaccinescauseautism.com—which states on its home page in large black letters, “They f—ing don’t.” (The phrase has become a meme within Google.)
Ok.. Tikrai baisu.

Aš duodu kokius 2 metus kol dešinė atsipeikės, dėl nesibaigiančio radikalėjimo ir sąmokslų teorijų traukimo iš šiknos. Nebenorės greit niekas su tais radikalais identifikuotis.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 1893
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-11-18 21:02

Dar šiek tiek naujienų apie goolagą, šį kart kaip nekeista iš Guardian.
The Guardian wrote:
A whistleblower who works in Project Nightingale, the secret transfer of the personal medical data of up to 50 million Americans from one of the largest healthcare providers in the US to Google, has expressed anger to the Guardian that patients are being kept in the dark about the massive deal.
This is not the first time Google has ended up in hot water over its efforts to become the dominant player in healthcare data and analytics. In 2017, the transfer of 1.6m patient records at the Royal Free hospital in London to the company’s artificial intelligence arm DeepMind Health was found to have an “inappropriate legal basis” by the UK’s watchdog on data.
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 3174
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-11-21 22:40

Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Mitinge pasirodė nesmurtiškai nusiteikęs triksteris (Olegas) [..]
Žinok, dėka visų tų metų nuskriaustųjų paieškų, "smurto" sąvoka gerokai išsiplėtė. Dabar jau ir jaunuolis, kuris tiesiog stovėjo nieko nedarydamas, kai kam atrodė kaip agresorius.. Tai spėju, kad kitame kontekste ir Olego provokacija galėtų pasirodyti net labai agresyvi ir įžeidžianti. Tiesiog niekam nerūpi, kaip jaučiasi žmonės, kurie turi kitokią nei tavo (aka neteisingą) nuomonę - tai prieš juos gali išsipisinėti kaip tik nori.. Ar bent galėtum - jei ne tie įkyrūs ir nešiuolaikiški policijos pareigūnai :)
Aš turiu savo naudojamas nusistovėjusias sąvokas, kuriomis įvardinu dalykus. Smurtas - viena iš jų. Nematau prasmės importuotis naujus įvardinimus iš visokių radikalų "kultūrų karuose" naudojamų sąvokų sistemų, mėtytis etiketėmis ir įsitraukti į jų "problematiką".
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Jei žiūrėsim blaiviai į faktus, tai tiek Gražulis, kurį iš kito žinomo reginio juokingai išnešė, tiek Olegas, disruptinti tų renginių patys vieni jokių realių galimybių neturėjo [..]
Bent jau įneša šiek tiek sąmyšio. Be to, žurnalistams žymiai įdomiau rašyti, kaip išnešė, ar išvedė kokį pridurką iš renginio, o ne apie ką iš tiesų norėjo kalbėti dalyviai - tai tokiu būdu irgi padaroma šiokia tokia žala civilizuotai diskusijai.
Vien jau iš to, kaip ten tas veikėjas iš video kvietė į mitingą, nepanašu, jog tarp mitingo organizatorių planų buvo civilizuota diskusija. Su tokiom emocijom ir vaizdeliais sunku civilizuotą diskusiją įsivaizduoti.
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Į mitingą susirinko dalyviai, kuriems galvose susigeneravo kažkoks bug'as, dėl kurio jie užsimanė LRT cenzūruoti ir dar, panašu, jog tas bug'as jiems tam tikras nemalonias mintis, jausmus bei diskomfortą kelia.
Čia kaip pažiūrėsi. Neabejoju, kad bent dalis to renginio dalyvių sakytų, kad čia Olegui kažkoks bugas susigeneravo, dėl ko pradėjo visaip darkytis keistai apsirengęs..
Sakyčiau, jog pointas ne tame, kas galvoja pas ką bug'as susigeneravo. Pointas šiek tiek kitur.

Pavyzdžiui, žmonių, kurie nemato kažko blogo Olego papokštavime, tam tikrų situacijų tikėtinas vertinimas:
A. "Baltic Pride" renginys - linksma arba bent jau neutralios emocijos.
B. Išnešė Gražulį iš "Baltic Pride" - juokinga.
C. Šitas mūsų linksniuojamas mitingas - visumoj juokinga.
D. Olego pasirodymas tame mitinge ir jo išvedimas - juokinga.

Dabar mitingo dalyviams prijaučiančių žmonių tikėtinas vertinimas:
A. "Baltic Pride" renginys - nepanašu, kad linksma.
B. Išnešė Gražulį iš "Baltic Pride" - ? (nepanašu, kad linksma).
C. Šitas mūsų linksniuojamas mitingas - nepanašu, kad vyrauja teigiamos emocijos.
D. Išvedė Olegą iš to mitingo - ?

Matai asimetriją? Tai pas kurią grupę žmonių didesnis bug'as galvoje? :)
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
[..] ir humoro pagalba bent jau potencialiai galėtų daliai tų žmonių išvynioti tą bug'ą
O čia jau įdomiau. Kaip, tavo manymu, turėtų veikti šitas "perkalbėjimo išsidirbinėju keistai apsirengus" mechanizmas? Ir šiaip - ar žinai daug pavyzdžių, kai kažkas pakeitė kitų žmonių nuomonę pašaipomis ir provokacijomis?
Nieko jis net nesitikėjo pakeisti - tiesiog norėjo pademonstruoti savo panieką tiems žmonėms, ir savo publikai pasirodyti, koks šmaikštus pašaipūnas jis yra. Tik vat apsiskaičiavo su ta dalimi dėl policijos - kažkaip pamiršo, kad Lietuvoje ji nebūtinai būna liberuolių pusėje, kaip Vakaruose.
Čia, sakyčiau, daugiau interpretacijos dalykai. Pavyzdžiui, jei yra tas jau mano minėtas bug'as galvoje, tai matyt daug lengviau net ir tikslingai nepiktame humore įžiūrėti "pašaipą" ar "panieką".
Ir ar tavo gan neigiamas vertinimas šioje situacijoje kartais nėra kažkaip susijęs su kokių nors keistų "dešiniųjų" žiūrėjimu savo feede?
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
[..] tačiau mitingo dalyviams atrodo kaip jų vizijas tik patvirtinantis blogiukas.
Taip. Ir plius jo išvedimo vaizdas to renginio dalyviams turbūt sukėlė tiek pat džiaugsmo, kaip ir Gražulio išnešimas anais laikais. Spėju, jie dar ilgai apie jį kalbės, ir būtinai draugams papasakos.
O tai, kad draugams papasakos, kažkas negerai tame?
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Ir beveik neabejoju, kad Olegas, kaip žmogus su rusiškom šaknim, skaito/seka runetą, todėl dėl tam tikrų panašių aktualijų, susijusių su Rusija, jautresnis cenzūros dalykams. Ir taip pat į humorą bei jo paskirtį daug plačiau žiūri nei koks eilinis naivus Lietuvos pilietis.
Oi tos Rusijos disidentų fantazijos.. Niekas niekada dar nenuvertė tironų anekdotais. Ir ypač taip gerai įsitvirtinusių valdžioje kaip Putinas. Bijau, kad dabar jau tik jo mirtis, arba kažkokia išorinė krizė gali ten kažką pakeisti (ir tai - nėra garantijos, kad į gerą).
O jei Olegas įsivaizduoja, kad jis irgi čia humoro pagalba kovoja kažkokiame šventame kare.. Tai tada jis atrodo net liūdniau, nei tie disidentai - nes anie bent jau turi tikrą ir pavojingą priešą.
Nesupratai tos nuorodos pointo. :) Ten net nebuvo minties apie nuvertimą tironų anekdotais. Ten tik buvo pavyzdys, kad į humorą galima pažiūrėti plačiau ir giliau. Ir bent jau dalis komikų tą neretai ir daro. Dar humoras leidžia peršokti iš vieno mąstymo konteksto į kitą ir tokiu būdu ištrūkti iš tam tikrų mąstymo barjerų.
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Panašu, kad tau tas Olego juodas gyvenimo epizodas tavo užrodytame video smarkiai juodai dažo.
Aš visada atkreipiu dėmesį, kaip žmonės elgiasi, kai būna situacijose, kuriose neveikia jų normalūs savitvardos mechanizmai - tame tarpe, kai yra girti, alkani, pavargę, etc. Tada būna žymiai sunkiau apsimetinėti, ir žaisti visus tuos mandagumo žaidimus, ir dėl to žmonės daugiau parodo, kas iš tiesų vyksta jų galvose.
O jeigu mitinge būtų pasirodęs ne Olegas, o koks nors kitas triksteris be tau žinomo juodo gyvenimo epizodo, tai tą kitą triksterį vertintum jau palankiau?
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Nesuprantu, kodėl tu "nori pretenduoti į teisuoliškumą"?
Aš nepretenduoju į "teisuoliškumą". Apart to, kad esu bent dviem kartais mažiau areštuotas policijos, ir bent vienu kartu mažiau susimušęs su taksi vairuotoju, esu toks pats netikėlis, kaip ir visi kiti. Tai dėl to ir neinu auklėti kitų žmonių iš jų šaipydamasis.
Nekalbėjau apie žmonių auklėjimą šaipymusi iš jų.
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Tai, kad tau asmeniškai patinka kokie nors rimti susmegeniai, nereiškia, kad tik tokie yra verti pagyrimo.
Jei tu nieko prieš, tai gal aš pats nuspręsiu, kas yra verti mano pagyrimo, ir kas - ne :)
Tai žinoma kad nieko prieš. Bet aš leidžiu sau atskiesti tavo skleidžiamus juodulius, ką, manau, esu visiškai laisvas daryti forume. :)
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Pavyzdžiui, šiais metais mano netikėtai rasti ir matyti keli video su Olego kompanija susijusiame 1K youtube kanale maloniai nustebino.
Eilinės nusibodusios progresyvios pamazgos, kas antrame sakinyje persunktos tuo taip įkyrėjusiu "more progressive than thou" požiūriu. Visa tai jau buvo pasakyta kokį tūkstantį kartų iki Šurajevo, ir žymiai geriau. Ir kas liūdniausia, kad jis (kaip ir Lukas Ramonas) net nemato, kaip jie pradeda senti, ir atsilikti nuo besikeičiančių laikų, ir vis dar jaučiasi tokie pat aktualūs ir šaunūs, kokie buvo prieš 10-15 metų jaunystėje..
Na, tau, einamuoju momentu, pamazgos, o kažkam kitam ne. Skonio reikalas. Yra nemažai žmonių, kurie teigiamai pasisako apie 1K kanalą.
Ir gal gali daugiau papasakoti apie savo besikeičiančių laikų matymą ir kas tau yra nenusibodę? Nes nelabai aišku, ką konkrečiai turi galvoje.
Vilius wrote:
2019-11-17 15:33
Svetimas wrote:
2019-11-16 12:07
Ai, ir dar būtų gerai, kad pateiktum viešų intelektualų/aktyvistų Lietuvoje, kuriuos galėtum pagirti, pavyzdžių. Man labai smalsu.
Fizikanas visai neblogai pasirodo kartais :D
Jei rimčiau, aš beveik neseku Lietuvos inteligentijos aktualijų, tai ir pavardžių nepaminėsiu. O pasaulinės arenos šviesuolių pavardes jau ne kartą esu minėjęs, tai nesikartosiu.
Ar gali, prašau, pavardinti bent kelis savo kažkada minėtus pasaulinės arenos šviesuolius dar kartą? Man šiek tiek sunku iš atminties dabar išskirti, ką esi akcentavęs.
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5512
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-22 10:28

Svetimas wrote:
2019-11-21 22:40
Matai asimetriją? Tai pas kurią grupę žmonių didesnis bug'as galvoje? :)
Esu nemazai dirbes su programine iranga, tai galiu patikslinti, ka reiskia zodis bugas. Tai, kai sistema veikia ne pagal savo funkcija. Kalbant apie biologine sistema, kaip zmogus, tai bugas butu pvz bandyti daugintis su tos pacios lyties atstovu.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 4649
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 10:52

fizikanas wrote:
2019-11-22 10:28
Esu nemazai dirbes su programine iranga, tai galiu patikslinti, ka reiskia zodis bugas. Tai, kai sistema veikia ne pagal savo funkcija. Kalbant apie biologine sistema, kaip zmogus, tai bugas butu pvz bandyti daugintis su tos pacios lyties atstovu.
Kalbant apie programinę įrangą, ją kuria žmonės tam, kad ši atliktų jų sugalvotą funkciją. Jei neatlieka, laikoma, kad yra bugas.

Kalbant apie biologines sistemas, tokias kaip žmonės, jų nekuria jokia intelektuali būtybė, ir nėra jokio iš anksto užduoto tikslo, kokias funkcijas šios sistemos turėtų atlikti.

Taigi nekorektiškas palyginimas. Sutapimas ar ne, bet nupiltas tiesiai iš intelligent design ir kitų kreacionizmų (dar kitaip vadinamų kretinizmų) vadovėlio.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 6266
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-22 11:00

Lionginas wrote:
2019-11-22 10:52
Kalbant apie biologines sistemas, tokias kaip žmonės, jų nekuria jokia intelektuali būtybė, ir nėra jokio iš anksto užduoto tikslo, kokias funkcijas šios sistemos turėtų atlikti.
Pati žmonija yra "intelektuali būtybė". Ir ji turi gana konkrečius tikslus - išlikti kuo ilgiau, ir paplisti kuo plačiau. Ir ji gana sėkmingai tų tikslų siekia jau porą šimtų tūkstančių metų. Aišku, pasitaiko lokalių setbackų, bet visumoje šis procesas vyksta gana sėkmingai, ir vyks toliau - su mūsų kultūra, ar be jos..
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 4649
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 11:04

Vilius wrote:
2019-11-22 11:00
Pati žmonija yra "intelektuali būtybė". Ir ji turi gana konkrečius tikslus - išlikti kuo ilgiau, ir paplisti kuo plačiau. Ir ji gana sėkmingai tų tikslų siekia jau porą šimtų tūkstančių metų. Aišku, pasitaiko lokalių setbackų, bet visumoje šis procesas vyksta gana sėkmingai, ir vyks toliau - su mūsų kultūra, ar be jos..
Jei tikslas tiesiog yra daryti tai, ką kažkas daro daug metų (žmonijos tikslas daugintis, nes žmonija jau daug metų dauginasi), tai homoseksualų tikslas yra poruotis su homoseksualais, nes homoseksualai jau daug metų poruojasi su homoseksualais.


Labai tušti ir neproduktyvūs tokie pamąstymai.
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5512
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-22 11:43

Lionginas wrote:
2019-11-22 10:52
Kalbant apie biologines sistemas, tokias kaip žmonės, jų nekuria jokia intelektuali būtybė, ir nėra jokio iš anksto užduoto tikslo, kokias funkcijas šios sistemos turėtų atlikti.
Tai gali pasakyti apie bet kuria zmogaus funkcija. Pvz kvepavima. Ar reikia kvepuoti? Gal nereikia? Zmones tiesiog visada kvepavo, bet nera jokio is anksto uzduoto tikslo, kad turetu. Labai neproduktyvus tokie pamastymai.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 4649
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 12:15

fizikanas wrote:
2019-11-22 11:43
Tai gali pasakyti apie bet kuria zmogaus funkcija. Pvz kvepavima. Ar reikia kvepuoti? Gal nereikia? Zmones tiesiog visada kvepavo, bet nera jokio is anksto uzduoto tikslo, kad turetu. Labai neproduktyvus tokie pamastymai.
Kvėpavimo sutrikimus žmonės gydo, nes jiems norisi gyventi kokybiškai. Iš čia kai kurios būsenos gauna "ligos" pavadinimą - kai kažkas veikia ne taip, kaip norėtųsi ir kaip galėtų veikti. Bet visi tokie bugai ar ligos ar kaip juos pavadinsi yra taip vadinami tik todėl, kad žmonės turi tam tikrų pageidavimų ir preferencijų, o ne todėl, kad egzistuoja kažkokie objektyvūs tikslai. Pavyzdžiui, žmonėms daugmaž po balalaikėm, kur naudojamas liežuvis, nors gal koks puritonas ir pasakytų, kad jo funkcija tikrai ne dziundzes laižyti. Laikai tai bugu?
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5512
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-22 12:33

Lionginas wrote:
2019-11-22 12:15
Kvėpavimo sutrikimus žmonės gydo, nes jiems norisi gyventi kokybiškai. Iš čia kai kurios būsenos gauna "ligos" pavadinimą - kai kažkas veikia ne taip, kaip norėtųsi ir kaip galėtų veikti. Bet visi tokie bugai ar ligos ar kaip juos pavadinsi yra taip vadinami tik todėl, kad žmonės turi tam tikrų pageidavimų ir preferencijų, o ne todėl, kad egzistuoja kažkokie objektyvūs tikslai.
Buna sutrikimas kudykiams, kad kartais jie nustoja kvepuoti ir mirsta. Kudykiai tada dar neissako jokiu savo preferenciju ir greiciausiai ju net neturi. Tai tokiu sutrikimu siulytum negydyti? Arba paliktum tevams nuspresti, pagal savo preferencijas? O jei siulytum gydyti, tai kodel?
Lionginas wrote:
2019-11-22 12:15
Pavyzdžiui, žmonėms daugmaž po balalaikėm, kur naudojamas liežuvis, nors gal koks puritonas ir pasakytų, kad jo funkcija tikrai ne dziundzes laižyti. Laikai tai bugu?
Jei tai padeda islaikyti stabilius monogaminius santykius, skirtingu lyciu poroje - feature. Jei skatina rinktis santykius su tos pacios lyties, trumpaplauke, vyru nekenciancia atstove - bugas. Labai paprasti sitie klausimai, kai supranti sistema.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 4649
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 13:02

fizikanas wrote:
2019-11-22 12:33
Buna sutrikimas kudykiams, kad kartais jie nustoja kvepuoti ir mirsta. Kudykiai tada dar neissako jokiu savo preferenciju ir greiciausiai ju net neturi. Tai tokiu sutrikimu siulytum negydyti? Arba paliktum tevams nuspresti, pagal savo preferencijas? O jei siulytum gydyti, tai kodel?
Kūdikiai dar neturi preferencijų, bet tėvai jas turi. Pagal daugumos tėvų preferencijas ir sudėliojami visi įstatymai ir taisyklės, kada tuos "kūdykiūs" gelbėti ir kada ne.
fizikanas wrote:
2019-11-22 12:33
Jei tai padeda islaikyti stabilius monogaminius santykius, skirtingu lyciu poroje - feature. Jei skatina rinktis santykius su tos pacios lyties, trumpaplauke, vyru nekenciancia atstove - bugas. Labai paprasti sitie klausimai, kai supranti sistema.
Tai taip išeina, kad identiškas veiksmas - dziundzių laižymas vienais atvejais yra bugas, o kitais atvejais nėra bugas? Gal ir kvėpavimo sutrikimas vienais atvejais yra bugas, o kitais nėra? Jei nemirei - ne bugas pvz. :D

Man rodos, tu pagal savo asmenines užgaidas pasirenki "bugo" kriterijų ir tiek. Tarkime, jei ryži žmonės bus mažiau patrauklūs priešingai lyčiai, tai irgi laikysime bugu, nes gal dėl to jie turi mažiau šansų apsivaikinti? Dar išsilavinimas yra bugas, nes išsilavinę žmonės irgi susilaukia mažiau vaikų. Dar daugiau uždirbantys. Dar baltieji, LOL.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1348
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-23 03:39

Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Man rodos, tu pagal savo asmenines užgaidas pasirenki "bugo" kriterijų ir tiek.
Taigi čia tipiškas dešinysis autokratinis mąstymas. Visi turi būti tokie kaip jiems norisi, o visus kitus reikia uždrausti
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5512
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-23 09:50

Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Kūdikiai dar neturi preferencijų, bet tėvai jas turi.
Iskaitant tuos tevus, kur ismeta savo vaikus i konteineri, arba nuleidzia i sulini?
Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Pagal daugumos tėvų preferencijas ir sudėliojami visi įstatymai ir taisyklės, kada tuos "kūdykiūs" gelbėti ir kada ne.
O istatymai, tai kurios valstybes? Saudo Arabijos tinka?
Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Tai taip išeina, kad identiškas veiksmas - dziundzių laižymas vienais atvejais yra bugas, o kitais atvejais nėra bugas?
Panasu, kad su kompais nesi dirbes. Identiskas veiksmas gali buti bugas vienoje situacijoje ir nebugas kitoje. Pvz prijungti vartotoja i sistema ivedus gera slaptazodi ir bloga.
Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Man rodos, tu pagal savo asmenines užgaidas pasirenki "bugo" kriterijų ir tiek.
Neilgai truko ir pagavai minti.
Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Tarkime, jei ryži žmonės bus mažiau patrauklūs priešingai lyčiai, tai irgi laikysime bugu, nes gal dėl to jie turi mažiau šansų apsivaikinti?
Butu baisus bugas, gerai, kad nebuve tokio atvejo istorijoje.
Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Dar išsilavinimas yra bugas, nes išsilavinę žmonės irgi susilaukia mažiau vaikų.
Leftistine propaganda univieruose tikrai yra rimta problema.
Lionginas wrote:
2019-11-22 13:02
Dar daugiau uždirbantys. Dar baltieji, LOL.
Apie baltuju bugus gal net nepradekim.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 1893
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-11-24 00:07

Vilius wrote:
2019-11-22 11:00
Pati žmonija yra "intelektuali būtybė". Ir ji turi gana konkrečius tikslus - išlikti kuo ilgiau, ir paplisti kuo plačiau. Ir ji gana sėkmingai tų tikslų siekia jau porą šimtų tūkstančių metų. Aišku, pasitaiko lokalių setbackų, bet visumoje šis procesas vyksta gana sėkmingai, ir vyks toliau - su mūsų kultūra, ar be jos..
Ne, žmonija nėra intelektuali būtybė ir neturi jokių tikslų, konkrečių ar ne. Tai tik žodis nusakyti žmonių visumai.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 6266
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-24 00:35

Seianus wrote:
2019-11-24 00:07
Ne, žmonija nėra intelektuali būtybė ir neturi jokių tikslų, konkrečių ar ne. Tai tik žodis nusakyti žmonių visumai.
O "žmogus" - tik žodis nusakyti ląstelių visumai?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 1893
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-11-24 00:42

Vilius wrote:
2019-11-24 00:35
Seianus wrote:
2019-11-24 00:07
Ne, žmonija nėra intelektuali būtybė ir neturi jokių tikslų, konkrečių ar ne. Tai tik žodis nusakyti žmonių visumai.
O "žmogus" - tik žodis nusakyti ląstelių visumai?
Žinok buvau beveik absoliučiai tikras, kad atsakysi kokia nors idiotiška „analogija“, kuri žinoma nėra analogija. Nes žmogus nėra tik žodis nusakyti ląstelių visumai. Skirtingai, nei žmonija, žmogus yra intelektuali būtybė ir dažniausiai turi kažkokius tikslus.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 6266
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-24 01:52

Seianus wrote:
2019-11-24 00:42
Nes žmogus nėra tik žodis nusakyti ląstelių visumai. Skirtingai, nei žmonija, žmogus yra intelektuali būtybė ir dažniausiai turi kažkokius tikslus.
O tai kas žmogų padaro "intelektualia būtybe"? Ir kodėl ši savybė rezervuota tik iš ląstelių padarytiems mėsiniams daiktams?
Post Reply